Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#175601) Axw3l1


Axw3l1
friss újonc

Sziasztok segítséget szeretnék kérni az új gépem összeálításában!

Előre is köszönöm a válaszokat további szép napot!

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
AAA játékok
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
Videókártyával rendelkezem (RTX 4090) és gépházzal (HYTE Y60 TG)
3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
A gép többi részére, monitorom és perifériáim vannak!
4. Mennyi a kereted rá?
900ezer
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya és processzor választásnál is lényeges szempont)
5120x1440p 120hz hdmi,display port
+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális
elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél? Nagyobb értékű komponensekből mehet-e használt, vagy mindenből bolti új kell?
Intel cpu-t szeretnék és csak asus termékeket mert nagyonn elhívatott vagyuk irántuk!

(#175602) KITYOF


KITYOF
újonc


Sziasztok segítséget szeretnék kérni az új gépem összeálításában!

Előre is köszönöm a válaszokat további szép napot!



1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
Játékra legföképp. Multiplayer. Gta 5, son of the forest, sea of thieves, warzone legföképp a mostani játékokra szeretnék egy gépet.

2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
hdd, ssd, SilentiumPC Fortis 3 HE1425 140mm (nem tudom hogy ez elég-e lenne a gépbe vagy ezt is cserélni kéne.)

3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
Gépház: lehetőleg könyebben takarithato legyen. +tartalma. monitor.
(Egér billentyuzet van.)

4. Mennyi a kereted rá?
500k +/- 20k

5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat?
Nincs.

+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél? Nagyobb értékű komponensekből mehet-e használt, vagy mindenből bolti új kell?

Ablakos ház. Intel processzort preferálom. A nagyobb értékű komponensekből jöhet használt.

[ Szerkesztve ]

(#175603) omaha88


omaha88
csendes tag

Sziasztok! Segítségeteket szeretném kérni gép összerakáshoz. Előre is köszönöm szépen.

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
Főleg játékra, singleplayer pl (Cyberpunk 2077, God of War stb.)
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
Jelenlegi konfigom:
Alaplap: Asrock Z270 Extreme
Vga: Gigabyte GTX 1070
CPU: Intel core I7-7700K
Ram: Corsair Vengeance LPX 2x8 GB DDR4 3000mhz
Táp: FSP Aurum 650w gold 80+
Ház : Phanteks Enthoo Pro

A házat mindenképpen szeretném megtartani,illetve a tápot nem tudom hogy maradhat-e, jó pár éve megvan már.
3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
CPU: intel core i7- 13700k
VGA Geforce: RTX 4070-4070Ti ?
illetve minden egyéb ami szükséges hogy működjön.

(Billentyűzet, egér van.)
4. Mennyi a kereted rá?
600-650k
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya és processzor választásnál is lényeges szempont)
Jelenleg egy Full Hd monitorom van: ASUS VX229H, de később szeretném leváltani egy nagyobb felbontásúra QHD-re.
+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél? Nagyobb értékű komponensekből mehet-e használt, vagy mindenből bolti új kell?
Eddigiek során mindig intel/nvidia konfigom volt, lehetőség szerint maradnék ennél, de ha ár / érték arányban van jobb szívesen megnézem.

Köszönöm szépen.

[ Szerkesztve ]

(#175604) Namikaze25 válasza SyMbioTe (#175598) üzenetére


Namikaze25
újonc

Szia.

Köszi szépen a segítséget :)

(#175605) Arpitov


Arpitov
csendes tag

Sziasztok!
Segitseget szeretnek kerni, elerkezett az ido, hogy uj gepet vasaroljak/epitsek.
Gondolkoztam M2 MAC mini-n, 256Gb-os SSD-vel 16GB RAM-mal, az olyan 400k korul jonne ki, de nem vetem el a lehetoseget az asztali gepnek, ezert is szeretnek ajanlast kerni.

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
Foleg irodai alkalmazasok, word, excel... Netezes, netflix, youtube, semmi extra, altalanos felhasznalas. Mivel MAC-en nincsen sok lehetoseg jatszani, ezert ha asztalit vasarolnek akkor a Diablo IV lenne az egyetlen jatek amivel jatszanek, full HD felbontasban.
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
Egy Dell 24"-es 1080p monitorom van, amit a kesobbiekben majd cserelni fogok nagyobb felbontasura.
3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
Periferiakon kivul mindenre.
4. Mennyi a kereted rá?
~500k
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya és processzor választásnál is lényeges szempont)
1080p, kesobb 4k monitorban gondolkodom
+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél? Nagyobb értékű komponensekből mehet-e használt, vagy mindenből bolti új kell?
Nem vagyok elkotelezett egyik gyarto irant sem, de szuper lenne Intel illetve AMD configot is kapni ajanlasban. Nekem nincsenek nagy igenyeim az RGB irant, igazabol nem szeretem ha megvakit az asztali gep este, ezert az RGB nem fontos, vagy ha van is jo lenne ha lehetne allitani a fenyerosseget illetve kikapcsolni :D Teljesen uj alkatreszeket szeretnek vasarolni. Ami a fo szempont nalam, hogy legyen nagyon halk a gep, a mostanit eszre sem veszem, hogy megy, azt is ezen a forum ajanlottatok kb. 7 eve es teljesen meg vagyok vele elegedve. Igazabol csaladon belul lesz tovabbadva a masina es azert ujitok. Koszonom szepen elore is. :R :))

Arpitov

(#175606) TechN7ne válasza Arpitov (#175605) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

altalanos felhasznalas ….,maradjon a mac mini/macbook jobban jársz. :)

[ Szerkesztve ]

(#175607) spileraaa


spileraaa
senior tag

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
Játékra nem
Weboldalak kezelése ahol van egy rossz szokásom amitől a mostani gépem nagyon belassul éspedig hogy több lap is meg van nyitva egyszerre
Külső hdd jelenleg elég lassan kezeli

2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
Nem értek hozzá így csak leírom jelenleg mi van vagyis nem akarok mindent megtartani
Alaplap: MSI B450-A PRO MAX Alaplap
CPU: Procesor AMD Ryzen 3 2200G 3.5GHz boxRam: G.SKILL Aegis 16GB (2x8GB) DDR4 3000MHz F4-3000C16D-16GISB
HDD: Western Digital WD Blue 3.5 1TB 7200rpm 64MB SATA3 (WD10EZEX)
SDD: Western Digital WD Blue 3D NAND 2.5 250GB SATA3 (WDS250G2B0A)
Ház: Cooler Master MasterBox E500L Blue
Táp: BitFenix Formula 450W Gold

3. Milyen alkatrészekre van szükséged?

egyik ismerősöm ezeket ajánlotta

összeírtam neked az alkatrészeket, hogy mit érdemes megvenni. így ez a lista kompatibilis minden-mindennel.
ha ezekre odafigyelsz, és nem térsz el ettől, akkor 6-8 évig meg leszel elégedve a géppel. Ramból érdemes minél többet venni, ha van rá pénzed. a *2 *4 azt jelenti, hogy kétszer vagy négyszer.
RAM 1. (*2-*4):
https://www.arukereso.hu/memoria-modul-c3577/kingston/valueram-16gb-ddr4-3200mhz-kvr32n22d8-16-p487144842/
RAM 2. (*2-*4):
https://www.compari.ro/memorii-c3577/samsung/32gb-ddr4-3200mhz-m378a4g43ab2-cwe-p758739099/#
CPU (VGA-val):
https://www.arukereso.hu/processzor-c3139/amd/ryzen-7-5700g-8-core-3-8ghz-am4-box-p689798604/#
CPU (COOLER):
https://www.arukereso.hu/szamitogep-huto-c3094/arctic/freezer-34-esports-duo-grey-acfre00075a-p913653462/#
SSD (PCI-E):
https://belso-ssd-meghajto.arukereso.hu/seagate/firecuda-530-2tb-m-2-pcie-zp2000gm3a013-p692352834/#
SSD-ből azért választottam a 2TB, mert sokkal gyorsabb mint az 1TB vagy az 512GB, ugyan ezen a márkán belül. Valamint a 2TB sokáig elég lesz, érdemes ezt az egy ssd-t használni a gépben, a benne lévő hdd-t és ssd-t érdemes eladni, így abből is visszajön egy kis pénz. cpu-nál és ram-nál is ez a helyzet, érdemes értékesíteni a régit, és valamennyi pénz visszajön az elköltött árból.

4. Mennyi a kereted rá?
400 euró
aki a fentieket írta annak 800 eurót mondtam viszont közbe kiderült új telefont is kell vegyek így megfeleződőt a keret rá
és nem szeretném újra zavarni ezért fordultam hozzátok segítségért
2 lehetőség van
1. teljesen másokat veszek olcsóbban
2. fentiekből egyik felét idén másik felét pedig jövőre ebben az esetben az kellene mit vegyek meg hamarabb

5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)

Monitor LED IPS Dell 24", Full HD, Display Port, Flicker Free, Pivot, 1 x USB 3.0, 4 x USB 2.0, Negru, P2419H

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#175608) Arpitov válasza TechN7ne (#175606) üzenetére


Arpitov
csendes tag

Es ha megis asztali mellett dontunk mi lenne most az ajanlott config?
Nem mindenki lelkesedik itthon a MACOS-ert.

Arpitov

(#175609) Cyber_Bird válasza palfitom (#173952) üzenetére


Cyber_Bird
senior tag

@palfitom
Meg is vettem a gepet, elegedett vagyok vele, szoval koszi megegyszer a segitseget.
Ez lett vegul: [link]

(#175610) Gave válasza Arpitov (#175608) üzenetére


Gave
addikt

Hello, 4K D4 miatt szerintem minimum 4060Ti DLSS2+3 1440p-ről. -170k. A többire elég lenne i3 is, de a játék miatt i5/ryzen 5. DDR4 ha az ár a fontos, DDR5 ha tartósabb gép alap. A többit majd kirakják neked :D. DDR4 mellett elvileg jut extra halk táp, ház, hűtésre is.

Szerk; nem kimondottan jó árérték arányos a videokártya, de erre a célra éppen megfelelhet.

[ Szerkesztve ]

Here? For folks like us? Wrong city.., wrong people

(#175611) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Sziasztok.

Hamarosan szeretném leváltani a mostani gépemet (azaz csak az alaplap+proci+memória triumvirátust), és ehhez kérném a segítségeteket. A jelenlegi konfigurációm leírását megtaláljátok az adatlapomon, a fentebb említetteken kívül minden más maradna.

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?

- Játék (Single, főleg a nyílt világú TPS szerepjátékokat szeretem, mint pl. a Witcher III, Horizon, stb.) + videókódolás
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
- Minden marad, az alaplap, proci és a memória kivételével
3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
- Alaplap, processzor, memória

4. Mennyi a kereted rá?
- Nagyjából 300K HUF, de lehet több is, ha érdemi előrelépést jelent, max. 350K-ig.
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya és processzor választásnál is lényeges szempont)
- 4K, 60Hz, 3 db HDMI 2.0, 1 db DisplayPort 1.4, HDR 600-at támogat, de nem szoktam HDR-rel játszani, ahhoz kevés a fényereje.
+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél? Nagyobb értékű komponensekből mehet-e használt, vagy mindenből bolti új kell?

- Mindenből új kell, ami biztos, hogy Intel LGA 1700-as platformot szeretnék, egy "picit" spórolósabban, ezért i7 helyett i5-13600K, az alaplap mindenképpen ASUS ROG Strix, drágábbra nem nagyon lesz keret. Amit eddig kinéztem, azok a következők, ezekhez kellene egy jó memória, DDR5 32GB kit:

- Proci: Intel Core i5-13600K 3.5GHz 14-Core Box

- Alaplap: ASUS Rog Strix B760-F Gaming WIFI

Köszi előre is. :R

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#175612) Ashran


Ashran
csendes tag

Tiszteletem!

Szeretenék segítséget kérni a hozzáértőktől egy új PC összerakásában.
Hozzájutottam egy ROG-STRIX-RTX4090-O24G-WHITE [link] videókártyához, és ezen hardver köré szeretnék egy korrekt gépet összerakni.
Illetve ha kérhetem az ajánlott alkatrészeket vagy a PCX-től, vagy az IPON-tól ajánljátok, mert összeszereléssel fogom kérni , hogy nekem már csak a videókártyát kelljen belerakni és kész. (Telepítést megoldom)
Szóval vagy minden a PCX-től, vagy az IPON-tól legyen. Köszönöm!
Semmilyen más alkatrésszel nem rendelkezem, szóval az alaplaptól a házig bezárólag mindenre szükségem van.
Pár dolog még , hogy hátha könnyebb így szűkíteni a kört.
A kijelző amin használni fogom egy LG OLED C2 48'' 4K TV, és ezt a PC-t csak játékra szeretném használni.
Idő hiányában odáig jutottam az olvasgatásban , hogy egy 5800x3D CPU megfelelő lenne számomra, mert igaz hogy csak AM4 , de ahogy a teszteket nézegettem (5800x3D vs 7800x3D) 4k-ban (számomra) elenyésző volt a 7800x3D előnye (illetve az ehhez tartozó alkatrészek is jóvan drágábbak), így költséghatékony megfontolásból szerintem az AM4 vonalon maradnék ha lehet.
Alaplap/tápegység amiket néztem még: MSI MAG B550 Tomahawk [link] / ASUS ROG Strix 1000W [link] (ezt a tápot ha jól elmlészem valaki azért ajánlotta,mert nem volt coil whine a 4090-es kártyákkal szóval azért választottam)
Eddig jutottam, de természetesen bármely más javaslatot elfogadok. (RGB-s dolgok számomra nem fontosak)
1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
Csak játék. Minden típus. Single/multi. Régi/új játékok.
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
[link]
3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
Minden más. Ház, CPU hűtő, memória(32GB) stb...
Olvastam hogy játékra elég a 16GB , de a ddr4-es memóriák árai szerintem nem vészesek úgyhogy miért ne legyen 32GB.
Bill+egeret már kiválasztottam.
4. Mennyi a kereted rá?
Nincs meghatározott keret, nekem ami fontos hogy jó minőségű dolgok legyenek amik 2-3 évet minimum kibírnak. De ha feltétlenül meg kell adni akkor max 1M.
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya és processzor választásnál is lényeges szempont)
[link]
+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél? Nagyobb értékű komponensekből mehet-e használt, vagy mindenből bolti új kell?
Nem vagyok elkötelezett semmilyen márka felé. Nekem ami a lényeg, hogy az alkatrészek hozzák ki egymásból a maximumot, és megbízható stabil rendszer legyen.
Színvilág/megjelenés teljesen közömbös számomra. A videókátya fehér színű, de ha az összes többi alkatrész más színű lesz (fekete) nekem teljesen mind1.
RGB-s dolgok sem érdekelnek, ha világít világít... ha nem nem... Számomra lényegtelen.
Csak új dolgok jöhetnek szóba.

Előre is köszönöm a segítségeteket, és az erre szánt időtök!
Üdv!

(#175613) SyMbioTe válasza DjDanee87 (#175600) üzenetére


#175600 DjDanee87
Szia!

Új ram nem feltétlen kell, AMD-nél a korábbi, 5xxx generáció, illetve Intel 12-13 gen elvan még DDR4 ramokkal is.

Hűtőhöz kelleni fognak lefogatók, ha nem volt benne gyárilag AM4 / LGA 1700, Noctua oldalán van róla infó.

DDR5:

Alaplap: Asrock B650 PG Lightning / Gigabyte B650 Gaming X AX / Asus TUF Gaming B650-Plus / Strix B650-A Gaming / Strix B650E-F Gaming / Strix B650E-E Gaming ~80-100k
Processzor: Ryzen 5 7600 / Ryzen 7 7700(X) / 7800X3D ~90-190k
Ram: 2*16GB DDR5 6000Mhz+ pl Kingston Fury / Fury Renegade / Beast RGB ~50-60k

Intel oldal:

Alaplap: Asrock B760 Pro RS, Gigabyte B760 DS3H / B760 Aorus Elite, MSI B760 Gaming Plus ~55-70k
Processzor: i5-13500 ~110-170k
Ram: 2*16GB DDR5 6000Mhz+ pl Kingston Fury / Fury Renegade / Beast RGB ~50-60k

DDR4:

Akár a mostani ramokkal, milyenek vannak?

Intel:

Alaplap: Gigabyte B660M DS3H DDR4 / B660M Gaming X DDR4 / B760M Gaming DDR4 / B760M Gaming X DDR4, Asus TUF Gaming B660M-E D4 / Prime B660M-Plus D4 ~40-50k
CPU: i5-12400F ~60k

AMD:

Alaplap: Asus Prime B550-Plus / TUF Gaming B550-Plus, Gigabyte B550 Gaming X V2 / Aorus Elite V2 ~45-55k
CPU: Ryzen 5 5600 / 5700X / 5800X3D ~50-115k

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#175614) SyMbioTe válasza Axw3l1 (#175601) üzenetére


#175601Axw3l1
Szia!

Alaplap: Asus Prime Z790-P / Prime Z790-A WiFi / TUF Gaming Z790-Plus / Strix Z790-F Gaming ~90-130k
CPU: i7-13700KF ~170k
+Hűtő: ID-Cooling SE-226-XT / SilentiumPC Fortis 5 (Dual) / Cooltek (Jonsbo) HX6250 / BQ Dark Rock 4 / BQ Dark Rock Pro 4 / Noctua NH-D15 / Arctic Liquid Freezer II 240 / 280 / 360 ~15-45k
Ram: 2*16GB DDR5 6000Mhz+ pl Kingston Fury / Fury Renegade / Beast RGB ~50-60k
SSD: 2TB Samsung 970 Evo Plus, WD SN570 / SN770 ~40-50k
Táp: FSP Hydro G Pro / GT Pro 850-1000W, Be Pure Power 12 M 850-1000W, Quiet Straight Power 12 850-1000W, MSI MPG A1000G PCIE5 ~70-100k
Össz: 435-495k

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#175615) SyMbioTe válasza KITYOF (#175602) üzenetére


#175602 KITYOF
Szia!

Felbontásban mi van becélozva? Ha konkrét monitor még nincs is kinézve, de egy felbontás + képfrissítés kellene támpontnak. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#175616) SyMbioTe válasza omaha88 (#175603) üzenetére


#175603 omaha88
Szia!

Alaplap: Asus Prime Z790-P / Prime Z790-A WiFi / TUF Gaming Z790-Plus / Strix Z790-F Gaming ~90-130k
CPU: i7-13700KF ~170k
+Hűtő: ID-Cooling SE-226-XT / SilentiumPC Fortis 5 (Dual) / Cooltek (Jonsbo) HX6250 / BQ Dark Rock 4 / BQ Dark Rock Pro 4 / Noctua NH-D15 / Arctic Liquid Freezer II 240 / 280 / 360 ~15-45k
Ram: 2*16GB DDR5 6000Mhz+ pl Kingston Fury / Fury Renegade / Beast RGB ~50-60k
VGA: RTX 4070 / 4070Ti / RX 6800XT / 7900XT ~250-350k
SSD: 1-2TB WD SN570 / SN770, Samsung 980 / 970 Evo Plus ~20-50k
Ház: Van, OK.
Táp: Ha nagyon idős én lehet elgondolkodnék a cserén:
Asus Strix 850W / be Quiet Pure Power 750-850W / Corsair RM750-RM850 / Corsair RM750x-RM850x / FSP Hydro Pro 800W / FSP Hydro M Pro 800W / FSP Hydro G Pro 750-850W / Fractal Design ION+ 860W / Phanteks Revolt Pro 850W / Seasonic B12 GC 750-850W / Seasonic G12 GC 750-850W / Seasonic Focus 750-850 ~40-60k
Össz: 635-865k

Prociból olcsóbban egy i5-13500 is elég, nem feltétlen kell i7. (ez az i5-i7 már nem ugyanaz, mint a 7xxx i5-i7)

AMD oldal DDR5:
Alaplap: Asrock B650 PG Lightning / Gigabyte B650 Gaming X AX / Asus TUF Gaming B650-Plus / Strix B650-A Gaming / Strix B650E-F Gaming / Strix B650E-E Gaming ~80-100k
Processzor: Ryzen 5 7600 / Ryzen 7 7700(X) / 7800X3D ~90-190k

DDR4:

Intel:

Alaplap: Gigabyte B660M DS3H DDR4 / B660M Gaming X DDR4 / B760M Gaming DDR4 / B760M Gaming X DDR4, Asus TUF Gaming B660M-E D4 / Prime B660M-Plus D4 ~40-50k
CPU: i5-12400F ~60k

AMD:

Alaplap: Asus Prime B550-Plus / TUF Gaming B550-Plus, Gigabyte B550 Gaming X V2 / Aorus Elite V2 ~45-55k
CPU: Ryzen 5 5600 / 5700X / 5800X3D ~50-115k

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#175617) SyMbioTe válasza Arpitov (#175605) üzenetére


#175605 Arpitov
Szia!

Alaplap: Asus Prime B550-Plus / TUF Gaming B550-Plus, Gigabyte B550 Gaming X V2 / Aorus Elite V2, Asrock B550M Pro4 ~40-55k
CPU: Ryzen 5 5600 ~50k
+Hűtő: ID-Cooling SE-224XT Basic / SE-226-XT ~7-15k
Ram: 2*8GB DDR4 3000-3200Mhz+ G.skill Aegis / SniperX / Ripjaws, Patriot Viper, Kingston Fury, Corsair LPX ~12-15k
VGA: RX 6600 ~80-90k (topikjában érdeklődj szerintem a hűtők hangerejéről)
SSD: 1TB WD SN 570 / SN770, Samsung 980 ~20-24k
Ház: Aerocool Hexform / Trinity Mini / Kolink Citadel Mesh RGB, Cooler Master MasterBox MB311L / Q300L, Deepcool CH370, Zalman i3 Neo, Deepcool Matrexx 55, Fractal Design Focus G / FD Pop Air ~15-30k
Táp: Seasonic G12 GC 550W / G12 GM-550W, Be Quiet Pure Power 11 500W ~28-30k
Össz: 252-309k

Házba ha nincsen / hangosak a gyári ventik, akkor azokat érdemes cserélin, pl Arctic P12 PWM PST / P12 Max, Adata Vento Pro

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#175618) SyMbioTe válasza Vistaboy (#175611) üzenetére


#175611 Vistaboy
Szia!

Alapvetően ok.

Ram: 2*16GB DDR5 6400Mhz Crosair Vengeance, G.Skill Trident Z5, Kingston Fury Renegade ~55-65k

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#175619) SyMbioTe válasza Ashran (#175612) üzenetére


#175612 Ashran
Szia!

Jó az elképzelésed:

Alaplap: B550 Tomahawk ~56k
CPU: Ryzen 7 5800X3D ~115k
+Hűtő: ID-Cooling SE-226-XT / SilentiumPC Fortis 5 (Dual) / Cooltek (Jonsbo) HX6250 / BQ Dark Rock 4 / BQ Dark Rock Pro 4 / Noctua NH-D15 / Arctic Liquid Freezer II 240 / 280 / 360 ~15-45k
Ram: 2*16GB DDR4 3000-3200Mhz G.skill Aegis / Flare X / Trident Z / Ripjaws, Corsair Vengeance, Kingston Fury Beast ~25-30k
SSD: 1TB Samsung 980, WD SN570 / SN770 ~20-24k
Ház: Phanteks P400A, Crosair 4000D Airflow, Be Quiet Pure Base 500DX / 500FX / Silent Base 802, Endorfy Signum 300 Air, FD Focus 2 / Meshify C ~30-70k (ATX lméretet fogadjon, arra figyelj)
Táp: ROG Strix 1000W ~80k
Össz: 341-420k

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#175620) SyMbioTe válasza Gave (#175610) üzenetére


#175610 Gave
Játék csak FHD-ban lesz, azt írta.
Bár valóban nem egyértelmű, hogy ez egy esetleges monitor váltás esetén is így marad-e.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#175621) spileraaa válasza spileraaa (#175607) üzenetére


spileraaa
senior tag

Bocsi ez lemaradt:
Sziasztok segítséget szeretnék kérni a jelenlegi gépem bővítésében!
Előre is köszönöm a válaszokat további szép napot!

Vagy fogalmazzam át teljesen a fenti segítség kérést túl zavaros nem érthető?

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#175622) SyMbioTe válasza spileraaa (#175621) üzenetére

Hupsz, elsiklottam a hsz. felett, minjdárt pótolom.
Bocsi. :B

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#175623) SyMbioTe válasza spileraaa (#175607) üzenetére


#175607 spileraaa
Szia!

Alaplap: Maradjon, egy BIOS frissítést nyomj rá.
Processzor: Ryzen 5 5600G / 5700G ~52-70k
+Hűtő: ID Cooling SE-224XT Basic ~7k
Ram: 2*16GB G.Skill Aegis 3000-3200Mhz ~24-25k
SSD: 1-2TB WD SN570 / SN770 / Samsung 980 ~20-50k
Többi maradhat.
Össz: 103-152k

Ramból mindenképp két modul legyen, ne négy. Amúgy még a drágább cuccokkal is éppen belefér a 400 eurós keretedbe. Ha eladod a procit, ramot, meg háttértárakat, még vissza is jön valamennyi, úgy már kényelmesen beleférsz a 400-ba.

[ Szerkesztve ]

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#175625) Narandil


Narandil
tag

Sziasztok!

Válaszút elé kerültem, s szeretnék tanácsot/ötleteket kérni. Az aláírásomban van a jelenlegi konfigom. Ami mindenképp cserés lenne az a proci és a monitor. S itt vagyok bajban. Maradjak a mostani alaplapnál vagy álljak rá az új sorozatra? S akkor már ugye a memóriát is le kellene cserélnem.

A használat főleg játékra lenne vegyesen. Hogwarts Legacy, majdan Starfield, Return to Moria, Cyberpunk.
SSD-k közül később m2-st is raknék bele.
Valamint maradnék az AMD-nél, s alaplap tekintetében az Asus-nál. Árak tekintetében nagyjából 220-250-ből meg lehetne úszni a dolgot? Persze a monitort nem bele számolva.

Köszhi! :)

ASUS Prime X570-P, Ryzen 7 5800x, ASUS TUF 6900xt, 2x 16 gb Crucial Ball. Sport DDR4 3200MHz CL16, WD 1000GB BC, Kingston A400 240GB, Samsung 500GB EVO Basic, Phanteks Enthoo Pro ház, ASUS ROG Strix 1000W, Alpenföhn Brocken 3, ASUS ROG Strix XG32UQ monitor

(#175629) DjDanee87 válasza SyMbioTe (#175613) üzenetére


DjDanee87
addikt

Köszi, hétvégén utána nézek azoknak amiket írtál.

El is felejtettem pl hogy egy ASUS Xonar DX/XD hangkártyám is van, és megtartanám azt is, ami szintén foglal 1 slotot. Emiatt, meg a sok sata/m.2 igény miatt emlékszem nehezen találtam megfelelő alaplapot legutóbb a 8700k-hoz.

Mostani RAM
G.Skill 16Gb Aegis DDR4 3000Mhz CL16 KIT F4-3000C16D-16GISB
de inkább szeretek ritkábban újítani és nagyobbat. Emiatt hajlok a 7800x3d és ddr5 felé. Mostani cpu+ram+mobo is már 5+ éves.

(#175630) Vistaboy válasza SyMbioTe (#175618) üzenetére


Vistaboy
veterán

Rendben, köszi szépen. :R

Akkor valószínűleg Trident Z5 lesz, az RGB miatt. :)

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#175631) Ashran válasza SyMbioTe (#175619) üzenetére


Ashran
csendes tag

Köszönöm!

(#175633) Nemtudommit


Nemtudommit
friss újonc

Sziasztok! Én csak egy ellenőrzést kérnék, hogy ezek az alkatrészek kompatibilisek e, előre is köszönöm :DD .

Alaplap: GIGABYTE B550M DS3H alaplap
Proci: AMD Ryzen 5 3600 processzor (100-100000031AWOF)
Ram: G.SKILL AEGIS 16GB (2X8GB) 3200MHZ DDR4 RAM (F4-3200C16D-16GIS)
Gépház: Aigo B352 plexi ablakos fekete számítógépház (B352A)
Táp: Seasonic B12 550W tápegység (B12-BC-550)
Proci hűtő: Cooler Master Hyper T20 (RR-T20-20FK-R1)
Meghajtó: SAMSUNG 980 PCIe 3.0 NVMe M.2 SSD 500GB MZ-V8V500BW
Rendszer hűtő: ARCTIC F9 PWM PST CO Black ACFAN00215A
Videókártya: Sapphire Pulse RX 550 2G G5 64bit Lexa PRO 2GB GDDR5 videokártya (11268-21-20G).

(#175634) MaddeNNNN válasza Nemtudommit (#175633) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

Kompatibilisnek kompatibilis, de hogy alkalmas-e arra amire valaki tervezi használni az már más kérdés.

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#175635) Gave válasza Nemtudommit (#175633) üzenetére


Gave
addikt

Az RX 550 videokártya 2023-ban nem ér pénzt.

- Ha muszáj olcsón, használt de jó állapotú 1660 Super. 40-45e
- Ami kb ajánlható RX6600-tól indul. használtan 55-65e

Inkább kérdezz újra.

Here? For folks like us? Wrong city.., wrong people

(#175636) rasotamas válasza Nemtudommit (#175633) üzenetére


rasotamas
veterán

Szia, szerintem kezdd az egészet előről.
Ez egy komplett gép amit megvásárolnál újonnan vagy használtan, netán ezt te válogattad össze magadtól?
Jobb lenne, ha AZ ÖSSZEFOGLALÓ SZERINT megadnád mennyi a kereted és mire szeretnéd a gépet használni, és itt tudnak segíteni összeválogatni mindent optimálisan.
A lenti gép természetesen kompatibilis alkatrészekből áll, de a jótól messze áll.
- a Proci, ram, alaplap úgy ahogy elmegy
- A ház egy brutál gagyi f*s, kb mintha bementek volna a boltba és megvették volna a legolcsóbbat ami volt, csak hogy belehajigálják a gépalkatrészeket.
- A táp ajánlott típus
- Procihűtő inkább hasonló áron ID-COOLING SE-224-XT
- SSD most olcsó, nem kell neked ez a prémium, nézz valami közepes 1 terásat inkább
- ház ventilátorból inkább 12 centis kéne, nem 9, persze lehet, hogy ebbe a gagyi házba 9-es kell, ez még egy ok, hogy ne ezt vedd. Arctic P12 PWM PST-t ajánlom
- VGA ezen a szinten pénzkidobás, inkább vegyél olyan procit amiben van (pl Ryzen5 5600G) vagy használt VGA jó áron, ennél csak jobb lehet. Az RX550 egy semmire való túlárazott gané. Ennyiért apróról 4-szer gyorsabb használt RX580-at kapsz.

Légyszíves így tedd fel a kérdést:
1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
4. Mennyi a kereted rá?
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya és processzor választásnál is lényeges szempont)
+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél? Nagyobb értékű komponensekből mehet-e használt, vagy mindenből bolti új kell?

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#175637) Nemtudommit


Nemtudommit
friss újonc

Akkor előről kezdem. Csak hogy ne essetek nekem hogy milyen sz#r gép lett össze rakva, az első gepemet raktam össze teljesen hülyén, úgyhogy :W . Picit jobban utána kellet volna járnom :U
1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
Leginkább multi/single player játékokhoz+tanulásra
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
Egyenlőre csak a tervezési fázisban tartok, de a keretre való tekintettel nem a legújabb dolgokat néztem
3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
Ami egy rendes gépbe kell:
Alaplap
Proci
Ház
Táp
Videokártya
Esetleg proci hűtő
Rendszer hűtő
Meghajtó
Ram
4. Mennyi a kereted rá?
150k-200k inkább a 150k felé hajlok
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya és processzor választásnál is lényeges szempont)
50/60hz, 1hdmi, hogy freesync vagy g-syny T támogat azt nem tudom

(#175638) spileraaa válasza SyMbioTe (#175623) üzenetére


spileraaa
senior tag

az alaplap terén ez a 2 vélemény kicsit elbizonytalanítót hogy biztos megfelelő lenne ha maradna?

1."A CPU-ban lévő iGPU akkor lenne ideális, ha adnál neki 2-4GB RAM-ot!
512MB VRAM már 2016-ban is semmire sem elég volt
De ha Veszed azt a Ryzen 7 7 5700G CPU -t, nem tudod kihasználni a B450 csipszet miatt.
Azt kell eldöntened mit akarsz!
Ha veszel Ryzen 7-et akkor alaplap is kell alá! vagy alaplap VRM áramkör fog megpusztulni. "

2. "Ha a VRM részt meg tudod hűteni, akkor valószínű elbírja.
Sajnos gyenge a VRM része, így a kiválasztot procival terhelésen 70-80 fok felett is lehet a VRM hőfoka.
Gondolom a beépített VGA miatt lenne az 5700g nem?
Az 5600g rendben lenne.
Szerintem 2 gb videó memóriát lehet adni a b450-es lapban."

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#175639) omaha88 válasza SyMbioTe (#175616) üzenetére


omaha88
csendes tag

Szia!

Köszönöm szépen a segítséget. :)

(#175640) rasotamas


rasotamas
veterán

Elnézést a talán off kérdésért, de azért valamelyest mégiscsak kötődik ide, hiszen ahogy elkészült az az adott gép, oprendszert kell telepíteni:
Elsődlegesen játék célú felhasználásra mi most az ajánlás?
Win10 vagy Win11?
Nyilván a Win10-hez hozzá van szokva az ember.
Én próbáltam a Win11-et is, ami nekem rossz volt benne, hogy a hangerőszabályzó, hangeszközváltás, adott proginak saját hangerőt adni kissé macerás volt nekem a Win10-hez képest.
Ami még idegesítő, hogy nyomok egy startot, elkezdem az indítandó program nevét begépelni, és valami irtózat lassan működik, sokszor elkezdem írni a nevet és ott van, majd ahogy leütöm a név utolsó betűjét, eltűnik, és kell 5 másodperc, hogy újra észbekapjon.
Van még egy hasznos funkció a Win11-ben, ha bedobok plusz 1 vga-t, vagy az alaplapi kimeneten keresztül, tudok egyik gpu-val renderelni és másikon kiküldeni. Pl modern erős vga-val játszok, de VGA kimenetre kell tennem kivetítőre vagy CRT-re.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#175641) Gergő170


Gergő170
aktív tag

Sziasztok, segítségetekre lenne szükségem a lentebb összefoglaltak alapján egy játékos gépre. Ryzen 7 5800+3060 laptopot váltana, mert nincs többé szükségem a mobilitásra.

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
Napi 2-3 óra játék Warzone2, LoL, Valorant +(kisebb tervezési munkák, AUTOCAD2D)

2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?


3. Milyen alkatrészekre van szükséged?

Gépházon belül mindenre!

4. Mennyi a kereted rá?

400.000-500.000 Forint között.

5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat?

Mindig is 1080p-ben játszottam azonban, ha a keret lehetővé teszi kipróbálnám a 1440p-t, ha nem lehetséges a keretből akkor tárgytalan és marad az 1080p

Előre is köszi a segítségeteket.
:R

(#175642) rasotamas válasza Nemtudommit (#175637) üzenetére


rasotamas
veterán

Bár a monitort jó lenne tudni, fullHD, vagy milyen felbontás?
Én ezt a két ajánlást öszeollóznám:
#175623 SyMbioTe
#175617 SyMbioTe
Pár használt cuccot és egyelőre egy integrált VGA-t szereznék be.
Alaplap: Vegyél apróról egy B450-est használtan 20-25k
Processzor: Ryzen 5 5600G használt apróról 40k vagy új boltból 47k
CPU hűtő: ID Cooling SE-224XT Basic 7k
RAM: Kingston FURY Renegade 16GB (2x8GB) DDR4 3600MHz KF436C16RBK2/16 18,5k
vagy olcsóbban 3200-as 2x8 kit akár apróról 10-12 ezerért
Ház: Itt kompromisszumot kell hozni, aprón semmi értelmeset nem látok most 10-ig, de egyértelműen valami használt kéne. Egy Thermaltake V3-mat láttam 5-ért ventikkel, nem a legmodernebb de elöl telibe szellőzőrácsos, nem plexi és nem teli.
Újonnan talán a Cooler Master MasterBox Q300L 14,5k
Táp: Amit írtál Seasonic B12 550W 23k-ért jó, vagy keresel valami használtat garival 10-15k körül
SSD: 1TB Western Digital Blue SN 570 18k
Ez így használtakkal akár 110-ből kijön, újból 153.

És ha tudsz költeni VGA-ra is egy 6600XT apróról 75-ért, csak akkor inkább 5600 proci ugyan annyiért, nem 5600G, mert gyorsabb.
Ez így kijöhet használt cuccok bevonásával 185-ből.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#175643) Gergő170 válasza Gergő170 (#175641) üzenetére


Gergő170
aktív tag

Már nem engedi szerkeszteni, de mehet mindenből használt.

(#175644) Mustármag


Mustármag
őstag

Sziasztok

Egy ismerősöm kért meg hogy rakjak neki össze egy játszogatós PC-t. Ragaszkodik az új cuccokhoz.
1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
LoL és CS:GO a cél 1080p 60 fps
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
Semmi
3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
PC ház, Táp, CPU, RAM,CPU-Hűtő, SSD (nem tudni hogy idő és kedv mennyire lesz játszani, így egyenlőre a VGA nincs előtérben, talán később)
4. Mennyi a kereted rá?
130 000Ft
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat?
1080p 60hz a többi nem számít

Amit én összeválogattam:
Lap: ASUS TUF GAMING B450M-PLUS II v. ASRock B450M Pro4
Proci: Ryzen5 5600G
Hűtő: ID-COOLING SE-224-XT Basic
RAM: G.SKILL Aegis 16GB (2x8GB) DDR4 3000MHz F4-3000C16D-16GISB
SSD: WD Blue SN570 500gb
Ház: Aerocool Hexform-G-BK-V2
Táp: be quiet! System Power 10 550W 80 Bronze v. Seasonic B12 BC-550 Bronze (SASSB12550BC)

Ez így 133 000 Ft lenne.

Minden segítséget előre is köszönök. :R

(#175645) meri


meri
aktív tag

1. Mire fogod használni a gépet? Játék, simracing, sim: COD, MSFS sok 3rd party app-pal, F1 2022/2023, Forza, Assetto Corsa, Cyberpunk

2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
- ház: NZXT H7 Flow
- táp: CM MWE v2 1050 W Gold
- videokártya: Asus TUF RX6900XT OC 16G GAMING
- SSD: WD SN850x 2 TB
Ezek megvannak, de szerintem nem illenek majd bele, visszaküldhetőek:
- plusz ventilátorok: 2 db Corsair iCUE SP140 RGB ELITE Performance PWM
- hűtő: Endorfy Fortis 5

3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
Először AM4 platformban gondolkodtam (B550, 5800X3D, 32 GB 3600-as RAM), de a jövőre gondolva - és mivel új építésű cucc - kicsit még rágyúrva, AM5 lesz. Szóval:

- Alaplap: Valamilyen B650(E) chipset-es kéne.
- CPU: Ryzen 5 7700X (kompromisszum, 7800X3D még drága)
- CPU hűtő
- RAM: 32 GB DDR5

4. Mennyi a kereted rá?
Első körben nincs behatárolva. Az eredeti AM4-es tervnél nyilván drágább lesz - remélhetőleg nem sokkal.
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat?

1440p / 165 Hz, Freesync.
+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél? Nagyobb értékű komponensekből mehet-e használt, vagy mindenből bolti új kell?

Nincs preferenciám. Nem Mo-on vásárolnám meg a cuccokat, azaz én néznék utána.

A CPU adott (azt hiszem). Alaplapok, amiket néztem:
- ASRock B650E PG Riptide WIFI ATX - 250 €
- ASRock B650E Steel Legend WiFi - 266 €
- ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI - 289 €

Memória (2 x 16 GB):
- Kingston FURY Beast DDR5 RGB 6000 MHz CL36 32 GB - 140 €
- Corsair Vengeance RGB DDR5 5200 MHz CL40 32 GB - 112 €

És kéne egy jó hűtő. Talán a Fortis 5 is elég lehet, egy próbát talán megér - ha nem, akkor egy Dark Rock Pro 4-esre gondoltam.

Ha van valakinek tippje az alaplapot, RAM-ot illetően, vagy bármilyen építő jellegű javaslata van, azt szívesen fogadom. Köszi!

[ Szerkesztve ]

uff

(#175646) Mustármag válasza Mustármag (#175644) üzenetére


Mustármag
őstag

Időközben változtak a dolgok, be került a képbe egy RX5700XT, nem tudom hogy a fenti Alaplap+CPU párost kell-e módosítani ill. lehet-e esetleg nyesni valahogy a kiadásokon. Gyengébb proci pl.

(#175647) petivarga88


petivarga88
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném frissíteni az asztali gépemet, így segítségeteket szeretném kérni, hogy az általam összeállított változatok közül melyik lenne a legmegfelelőbb.

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
Vegyes felhasználás lesz. Játék is lesz benne (Hogwars Legacy, Hearts of Iron, valamint nagyobb stratégiai játékok multiban), valamint adatvizualizációs megoldások munka terén. Videók renderelése nem lesz.
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
A jelenlegi gépemet majdnem teljesen lecserélem. Csak az SSD és a HDD marad meg, de csak back-up tárolónak.
3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
Alapvetően mindenre. Az alábbiakat raktam össze mint opciók (sütéttel jeleztem azt amit én jónak gondoltam, alapvetően kompatibilitási szempontok szerint):

Alaplap:
1. GIGABYTE B450 AORUS ELITE v2
2. GIGABYTE B550M AORUS ELITE
3. MSI MAG B450 TOMAHAWK

CPU:
1. Ryzen 7 5800X3D
2. AMD Ryzen 7 5800X

CPU hűtő:
1. Noctua NH-D15
2. be quiet! DARK ROCK PRO 4

VGA:
1. ASRock Radeon RX 6800 XT
2. Sapphire Radeon RX 6800 XT

SSD:
1. Samsung 980 PRO NVMe 2TB M.2 PCIe (MZ-V8P2T0BW)

Táp:
1. Seasonic Prime TX 1000W 80 Plus Titanium
2. Seasonic PRIME TX-850W Titanium

RAM: 2*16 GB

1. G.Skill Trident Z Neo Series
2. Corsair Vengeance LPX

Ház:
1. be quiet! Pure Base 500DX
2. Fractal Design Torrent
3. be quiet! SILENT BASE 802
4. Mennyi a kereted rá?
~800k
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya és processzor választásnál is lényeges szempont)
A jelenlegi 1920*1080 (LG IPS Monitor MP67), szertném ezt is lecserélni hamarosan. Nincs G-sync, Freesync még. HDMI, DVI.
+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél? Nagyobb értékű komponensekből mehet-e használt, vagy mindenből bolti új kell?
Nem vagyok elkötelezett egyik márka iránt sem. Szeretném az optimális megoldást kiválasztani, sötét színű házat szeretnék. Amennyiben használtan is megfelelő minőségű az is jöhet.

Nagyon köszönöm a segítséget és a javaslatokat. :R

(#175648) -Nomad-


-Nomad-
tag

Sziasztok! Ezt válogattam össze:

Alaplap Asus TUF Gaming B660M-Plus D4
Processzor Intel Core i5-12600
Processzor hűtő Be quiet! Pure Rock 2 Silver
Videokártya INNO3D RTX 3060 Twin X2 OC LHR 12GB GDDR6
Memória Kingston FURY Renegade 2× 8GB 3200MHz DDR4
SSD meghajtó SAMSUNG 980 PCIe 3.0 NVMe M.2 SSD 1TB MZ
Merevlemez Western Digital 3,5" 1000GB belső SATAIII 5400RPM 64MB PURPLE
Tápegység FSP Hydro K Pro 600W
Számítógépház Be quiet! Pure Base 500DX

Ez így rendben lenne? Ehez a házhoz milyen rendszerhűtőt ajánlanátok? Segítségeteket előre is köszi.

(#175649) palfitom válasza Narandil (#175625) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Narandil

Szia,

Máskor az Összefoglaló kérdéssora alapján kérj segítséget!

Mivel az alapod jó, és van 32GB ramod, és mivel az 5800X3D még most is az egyik legjobb gamer-proci, ezért nincs feltétlenül szükséged a teljes cserére. BIOS frissítés után mehet bele az új proci, és kész is vagy.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#175650) palfitom válasza DjDanee87 (#175629) üzenetére


palfitom
Topikgazda


DjDanee87

Szia,

Azok elég lassúcska ramok manapság, érdemes cserélni őket, s akkor már inkább DDR5. :K

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.