Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe


SyMbioTe
Ármester
LOGOUT blog

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#158751) palfitom válasza Primary92 (#158748) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Sajnos már kihalófélben van, csak elvétve fordul elő, az olcsóbb kategóriában pedig pláne nincs. Asrock B450M Steel Legend-en van, 30k körül kapható.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#158752) palfitom válasza Eversmann (#158749) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Pl. BQ Pure Power 500-600W / FSP Hydro GD 550 / Seasonic GC 500 / GX 550 / Corsair TX550M / Corsair RM550
olcsóbbak: Gigabyte P550B / FSP Hexa+ Pro 500 / Hyper 80+ Pro 650 / Hydro Pro 500-600W

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#158753) 1amarr válasza SyMbioTe (#158740) üzenetére


1amarr
tag

Köszönöm, upgradeltem, és így alulról súrolja a 95k-t! :R

(Imádom a Prohardvert. :)) )

(#158754) Zoli_71 válasza SyMbioTe (#158742) üzenetére


Zoli_71
csendes tag

Szia!

Köszönöm a kimerítő és részletes választ! Nagyon jó, hogy több házat is írtál, így feldobom neki a lehetőséget válassza ki a neki tetszőt.

(#158755) Bende1111


Bende1111
tag

Sziasztok!
Új gépet raknék össze hamarosan és egy kis tanácsra lenne szükségem.
Fejben már összeraktam egy AMD-s gépet de azt mondják ismerősök, hogy nem hozza a proci és a kártya a megfelelő stabilitást illetve teljesítményt.

Az én megálmodott konfigom így néz ki jelenleg:
AMD Ryzen 5 3600
MSI B450 TOMAHAWK MAX
16GB 3200MHz DDR4 RAM Patriot Viper 4 Blackout CL16 (2x8GB)
Sapphire Radeon RX 5700 XT Pulse
BE QUIET! Pure Power 11 600W CM 80+ GOLD MODULAR
Cooler Master MasterBox TD500L MCB-D500L-KANN-S00

Emellé szeretnék kérni egy Inteles alternatívát vagy ezen módosító javaslatokat is ha valami rossz ötlet benne.(Az új AMD-s cuccokat nem raktam bele mert nincs teszt illetve ár róluk még)

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
Főleg játék, programozás. (Escape from Tarkov, WoT, R6 és ha jön valami jó cím még a jövőben)

2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
SSD-m van 1TB-os illetve 250Gb-os is arra nincs szükségem

3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
processzor,ram,alaplap,ház,táp,vidikártya és hűtő ha a box nem lenne elég

4. Mennyi a kereted rá?
az AMD-s 310k-ból jött ki bruttón szóval legyen ennél is ez a cél, de ha 320ért nagy teljesítmény javulás érhető el az is OK

5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat?

Most tervezek venni egy 27" 144Hz-es QHD monitort DP és HDMI van rajta (2 monitor van terítéken egyik támogatja mindkettő gyártó Sync-ét másik egyiket sem szóval mindegy ez a rész) és ezen kívül van egy FHD mellette HDMI csatival.

Köszönöm a tanácsokat! :R

[ Szerkesztve ]

(#158756) ragabor


ragabor
csendes tag

Sziasztok!


A segítségeteket szeretném kérni. PC-t szeretnék vásárolni, főleg játékra, de nem csak arra, így a konzolol nem megoldás. A cél, hogy a Fortnite jó minőségben fusson rajta. Teljesen laikus vagyok a témában. Az időtöket előre is köszönöm!

1. Mire fogod használni a gépet?
Játékra, és alap otthoni felhasználásra kellene. Játékból főleg Fortnite.

2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
Nem feltétel a megtartásuk, de gondoltam leírom, hogy a régiből esetleg ezek, amik használhatóak.
Táp: Power LC600H-12 V2.31 600W
Ház: Nem tudom hol tudnám megnézni a típusát, nem mai darab és hozzám már használtan került. https://drive.google.com/file/d/11JAv5rPKTsTsUOytiRZzPoFJ3HSuLUqq/view?usp=sharing
Ez van benne: ASRock ConRoe1333-D667 R3.0

3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
Gépházra és annak tartalmára, monitor, billentyűzet, egér van.

4. Mennyi a kereted rá?
150.000Ft

5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta?
LG24MP59G-PMonitor
FullHD/1920*1080
VGA (D-sub), HDMI, DisplayPort
AMD FreeSync támogatással

6. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
Nem, és nincs.

Az is fontos lenne, hogy amit írtok esetleg, azokat hol érdemes megvenni. Az sem zavar ha minden darabját különböző helyen, tehát ezt ebben a boltban, azt a jófogáson...stb


Pár perc keresés után találtam egy ilyet:
https://www.jofogas.hu/hajdu_bihar/Uj__RGB__SSD_Gamer_9__GEN_6_MAG_INTEL_I5_9400_DDR4_8GB_500GB_HDD_PC_107940927.htm
Nem tudom ez mennyire jó/mennyire éri meg.

(#158757) Primary92 válasza palfitom (#158751) üzenetére


Primary92
senior tag

Sajnos az is csak Toslink. Más megoldás után kell néznem akkor.

(#158758) palfitom válasza Bende1111 (#158755) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szia,

A konfig rendben van.
CPU: ha hasonló áron kapsz -akár OEM- 3600X-et, akkor az is mehetne.
Hűtő: opcionális, de ajánlott, pl. ID-Cooling SE-224-XT Basic / Alpenföhn Ben Nevis Advanced / Alpenföhn Brocken ECO / Brocken ECO Advanced / Brocken 2 / Arctic Freezer 34 eSports / Cooler Master Hyper 212 / FSP Windale 6 / SilentiumPC Fortis 3 / Thermalright Macho 120 / Alpenföhn Brocken 3 / BQ Pure Rock 2 / Dark Rock Slim
(a ház max. 165 mm magasságig fogad hűtőt)

"de azt mondják ismerősök, hogy nem hozza a proci és a kártya a megfelelő stabilitást illetve teljesítményt" - Ez egy kicsit butaság, és a procira abszolút nem igaz. Az RX kártyák drivereivel valóban sok gond volt, de manapság már eléggé sokat faragták őket, így probléma szinte nincs, és az 5700 XT teljesítménye elég meggyőző. (a Pulse pedig az egyik legjobb választás)

Intel:
Lap: pl. Gigabyte B460 HD3 / MSI B460 Torpedo / Asrock Z490 Phantom Gaming 4 / Gigabyte Z490 UD / MSI Z490-A Pro
CPU: i5-10400 / 10400F (6 mag, 12 szál)
Hűtő: opcionális, pl. ID-Cooling SE-213V2
Ram: 16GB (2x8-as KIT) DDR4 2666(+) MHz, pl. Aegis

"mert nincs teszt illetve ár róluk még" - Vannak. Egy 5600X kb. 120k lesz itthon, nem egy liga a 3600-zal...

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#158759) Bende1111 válasza palfitom (#158758) üzenetére


Bende1111
tag

Szerinted megérné megvárni az új AMD-s procikkat és kártyákat? Drágább lesz a cucc az igaz de adhat annyi plusz teljesítményt annyi pénzért, hogy megérje?

(#158760) palfitom válasza ragabor (#158756) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szia,

A tápegységed "nem egy életbiztosítás", én nem bíznék rá egy új gépet. Inkább add el.

A házba akkor bele kell férnie az alábbi új alkatrészeknek:
Gigabyte B450M S2H
Ryzen 3100 (4 mag, 8 szál)
16GB DDR4 ram
Crucial BX500 240GB SSD
HDWD110UZSVA vagy WD10EZEX 1TB HDD
Gigabyte P450B tápegység
Ha ezekhez veszel egy használt RX570 videókártyát (pl, pl), akkor bőven kijössz 150k-ból, és jobb konfigot kapsz, mint az a jófogásos gép (fapad alaplap, single 8GB ram, 500GB HDD, 128GB SSD).

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#158761) palfitom válasza Bende1111 (#158759) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Egy 144Hz-es QHD monitor szinte minden hardvert "meg tud zabálni", ha komoly játékokkal és magas beállításokkal játszanál, ezért a plusz teljesítmény cpu-fronton is jól jönne. Az 5600X reális ellenfele inkább a 10600K, ezért inkább ahhoz érdemes hasonlítani. (Z490 + 10600K = kb. 137k-tól)

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#158762) Skilly


Skilly
aktív tag

Sziasztok!

A következő konfigot szeretném beszerezni a napokban.

Lap: MSI MAG B460M Mortar
Proci: Core i5-10400
Ram: HyperX 16GB Predator DDR4 2666MHz CL13 KIT HX426C13PB3K2/16

Jelenleg nem tervezek dvgat, ezért kell egy olyan gép, amiben igp található. AMD oldalról is próbáltam szemezni, de a 3400g modellen kívül erősebb procit nem találtam.

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
Munka, játék (LoL).

2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
Ház, SSD + HDD, táp van.

3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
Mobo+Cpu+Ram

4. Mennyi a kereted rá?
Kb. 150e Huf

5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta?
MSI Optix MAG271R, FullHD 1920*1080, 144Hz, AMD FreeSync, DP, HDMI

6. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
Nem, a legjobb megoldást keresem.

Előre is köszönöm a segítséget! :R

HyperX

(#158763) palfitom válasza Skilly (#158762) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szia,

A konfig rendben van, bár a ram 26-27k körüli áron nem túl olcsó (igaz, hogy jó). Megfontolandó alternatíva lenne 22k körül egy 3200CL16 KIT, mely persze csak 2666-on tudna futni B-s lapban az i5 mellett, de jól jöhet egy későbbi fejlesztéskor, vagy újra eladásnál (és még kicsit olcsóbb is).

"AMD oldalról is próbáltam szemezni, de a 3400g modellen kívül erősebb procit nem találtam." - Már elvileg jóideje piacon vannak az újabb APU-k (pl. 4650G), de csak pár napig-hétig voltak kaphatók, azóta eltűntek...
Arra figyelj, hogy az i5-tel valóban erősebb proci-teljesítményt kapsz a 3400G-vel szemben, de az IGP-je sokkal gyengébb, ezért játékra nem kimondottan ajánlott.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#158764) Skilly válasza palfitom (#158763) üzenetére


Skilly
aktív tag

Köszi a gyors választ!

Érdemes lenne B-s lap helyett venni inkább Z-s lapot?

Ha van időm játszani, akkor csak a League of Legends megy. Arra szerintem elég lesz az i5 igp közepes beállításokkal. Ha később újra játszani akarok, valamilyen dvga-t beszerzek.
Munka mellett, plusz apuka leszek :) , így most egy pár évig megszűnik a játék.

A 4000-es amd-ről régebben néztem cikkeket, és ezért nem értem, hogy miért nem lehet kapni. :(

HyperX

(#158765) palfitom válasza Skilly (#158764) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szívesen.

Érdemes? Ezt neked kell eldöntened, függ az elvárásoktól és a lehetőségeidtől is. Ha kényelmesen belefér, akkor igen, ha "fogni kell" valahol, akkor nem.

OK.

Az aprón van, bár nem olcsó...

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#158766) Skilly válasza palfitom (#158765) üzenetére


Skilly
aktív tag

Nem olcsó a proci, bár lehet megérné azt a plusz pénzt hosszabb távon.

Milyen alaplapot és ramot ajánlanál a procihoz? Soha nem volt még AMD konfigom.

HyperX

(#158767) libus válasza SyMbioTe (#158744) üzenetére


libus
őstag

Szia!

Sajnos nem lesz jó nekem a Cooler Master Q300L ház. :(
Ugyanis ma megmértem a PC asztal ház helyének a szélességét, és 22cm.
A Q300L pedig 23cm széles.
A SPC SG1 TG is 216mm. :(( Ezt nem erőltetném be.
Marad a Zalman S2. Ez ATX, mATX ház és 189mm.
Viszont Gigabyte Z490M alaplapot tennék bele, mert 7k-val olcsóbb a Z490M mint az ATX-es Z490.
Írtátok, hogy "nem lényeges, inkább csak esztétikum" hogy egy ATX-es házba mATX-es lap kerül. Úgy sem nézegetem, hisz asztalban lesz. Remélem nem gond ez az összeállítás semmi más téren. A táp kábeleinek hosszával sem lesz talán gond ez miatt.
Akkor a végső összeállítás. Remélem minden oké vele: :)
Alaplap: Gigabyte Z490M [link]
CPU: i5-10400F [link]
Ram: 2*8GB DDR4 3200MHz G.Skill Aegis [link]
VGA: GTX 1660 Super [link]
SSD: Kingston A2000 [link]
Ház: Zalman S2 [link]
Táp: Be Quiet System Power 9 500W [link]

Még egy kérdés. Mi a különbség a két fajta i5 10400F között?
Melyiket jobb választani?

Szerintetek valamelyik alkatrész várható, hogy BF-kor le lesz akciózva? :U :F

[ Szerkesztve ]

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#158768) varmi2 válasza libus (#158767) üzenetére


varmi2
nagyúr

Szerintem az olcsóbbik nem tartalmaz gyári hűtőt. csak ennyi a különbség.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#158769) Bende1111 válasza libus (#158767) üzenetére


Bende1111
tag

Ha jól azonosítottam a boltot ahol nézted akkor óvatosan. 11 értékelése van árukeresőn. Inkább vedd meg 1-2 ezerrel drágábban de megbízható boltból ahol 2-3 év múlva tudod érvényesíteni a garit.

(#158770) Eversmann válasza palfitom (#158752) üzenetére


Eversmann
aktív tag

Köszi 🙃

Life is better with a Titan

(#158771) libus válasza Bende1111 (#158769) üzenetére


libus
őstag

Jól azonosítottad.. :) , de itt volt mindkét CPU változat, és így egyszerűbb volt a fotó, de persze igazad van, hisz jobb megbízhatóbb boltból vásárolni. :K
Amúgy ebből a boltból egyik alkatrészt sem könyvjelzőztem. :N

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#158772) mohow


mohow
tag

Sziasztok!
Bocsi, relevánsabb aktív topikot nem találtam kérdésemhez.

Adott egy Asus TUF Gaming B550 lapban R5 3600 mellett 2x8 GB G.Skill Aegis 3200 RAM. Mellé szeretnék még 2x8GB-ot. Mennyit vesztenék 2x16-hoz képest? (Nem anyagilag...:DD) Csak teljesen azonos típus tehető be, vagy fő paraméterek eggyezése elég?

"Az út elvezet a végtelenbe, majd visszahoz. Sokszor megjártam az utat, ültem a verandán, játszottam, voltam kutya, minden, még madárijesztő is." Q (Star Trek Voyager)

(#158773) varmi2 válasza mohow (#158772) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nem igazán ajánlott 4 modul hasznalata. Az ugyanis jobban terheli a memoria vezérlőt. Ami emiatt instsbilbb lehet, és csak egy lépéssel visszább lépve fogja bírni meghajtani a ramokat.
Tehát add el, és vegyél egy két modulos kittet .

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#158774) Saccco válasza varmi2 (#158773) üzenetére


Saccco
nagyúr

Azért a ráírt értéket tudja. Nekem is megy a 4×16GB 3200-on.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#158775) ragabor válasza palfitom (#158760) üzenetére


ragabor
csendes tag

Szia,


Wow, nagyon szépen köszönöm!!!
Ez így pont bele is férne a keretbe.

Egy gond van: RX570-et nem találtam.
Amit írtál abból az egyik nem reagál, a másik elkelt.
Esetleg ez helyette?
https://www.jofogas.hu/jasz_nagykun_szolnok/AMD_Radeon_RX_580_8GB_Gddr5_elado_112211199.htm

(#158776) varmi2 válasza Saccco (#158774) üzenetére


varmi2
nagyúr

Neked szerencséd volt. De a rairt érték dual chanelben értendő két modul esetén. Négy mozdulnak már nincs garancia.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#158777) Saccco válasza varmi2 (#158776) üzenetére


Saccco
nagyúr

A kettővel régebbi gépemben is 4 modul volt. Az is ment, sőt most is működik.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#158778) GribMate


GribMate
aktív tag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani egy konfigot a kövi paraméterekre?

- Főleg játékra lesz használva.
- Nincs meglévő alkatrész, csak a gép kellene (perifériák nélkül).
- Keret: 300.000 Ft
- Monitor valószínűleg Full HD lesz.
- Nincs márka preferencia.

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#158779) NorDezs


NorDezs
senior tag

Sziasztok,

Segítsetek kérlek, az adatlapomon lévő gépet szeretném frissíteni:
1. Csak játék, nagyrészt single, multi vegyesen
2. RX5700XT, SSD és a táp/ház marad
3. Processzort keresek, elsősorban ezekben gondolkodom: I7-10600 vagy 10700, Ryzen 7 3800X, illetve ezekhez alaplap és memória
4. 150-200k
5. 4k TV játszom, tehát 4k/60Hz, későbbiekben esetleg 1440p gamer monitor
+1. nincs ilyen, egyszerű design mondjuk előny, RGB villódzást tudom mellőzni :) Használt cucc is jöhet apróról. Nem fontos a fejleszthetőség, általában egyben cserélek gépet.

Köszi :R

(#158780) eddhunter válasza SyMbioTe (#158743) üzenetére


eddhunter
tag

Ismét köszi!

(#158781) palfitom válasza Skilly (#158766) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Az attól függ, hogy milyen VGA-csatikra van szükséged, de pl. Gigabyte B450M S2H / B450M DS3H / Asrock B450M Pro4 / B450 Pro4 / B450M Pro4-F / MSI B450M Pro-VDH MAX / Gigabyte B550M S2H / B550M DS3H / B550M Aorus Elite.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#158782) palfitom válasza libus (#158767) üzenetére


palfitom
Topikgazda

"Úgy sem nézegetem, hisz asztalban lesz." - Akkor mindegy!

Rendben van a konfig.

Az első tálcás, a második dobozos verzió, előbbihez nem, utóbbihoz jár gyári hűtő.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#158783) palfitom válasza mohow (#158772) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szia,

Ahogy varmi2 is írta, nem igazán ajánlott a 4 modul, elképzelhető, hogy 4 modullal nem tudod elérni a 3200-as órajelet. Ez nem 100%, de kockázatos.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#158784) palfitom válasza Saccco (#158774) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szerencsés vagy, sokaknál nem hozza a gyári értékeket sem.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#158785) palfitom válasza ragabor (#158775) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szívesen.

OK, akár mehet is, de tudnod kell, hogy az 580 jobban "fűt", ezért inkább jobb hűtéssel rendelkezőt javaslok (pl). Persze az általad linkelt egy 8GB-os erősebb verzió, és ahhoz képes nagyon jó áron van! Ha teheted menj el érte, és teszteld, hogy lásd és halld a hőmérsékletet és a zajt!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#158786) palfitom válasza GribMate (#158778) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szia,

Ilyesmiben gondolkodnék:
1 x GIGABYTE B460M D3H (rev. 1.0)33 590 Ft
x INTEL Core i5-10400F 2.90GHz LGA-1200 BOX Intel hűtő ventilátorral55 289 Ft
1 x G.SKILL 16GB Aegis DDR4 3000MHz CL16 KIT F4-3000C16D-16GISB20 090 Ft
x GAINWARD 4412-BLISS GeForce RTX 2060 6GB GDDR6 Ghost OC PCIE123 490 Ft
x TOSHIBA P300 1TB 3.5" 7200rpm 64MB SATA3 HDWD110UZSVA12 390 Ft
x KINGSTON 250GB A2000 M.2 PCIe M.2 2280 SA2000M8/250G13 691 Ft
x ZALMAN M3 Plus fekete19 390 Ft
x FSP Hydro PRO 500W20 390 Ft
1 x ID-COOLING SE-213V25 290 Ft
Összesen: 303 610 Ft

Olcsóbban pedig: GTX 1660 Super

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#158787) palfitom válasza NorDezs (#158779) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szia,

Azt tudnod kell, hogy mivel 4K-ban játszol, ezért bármelyik procit is választod, VGA-limited lesz, így kb. mindegy a proci "kiléte".

10400 / 10600 vagy 10700 alá: pl. MSI Z490-A Pro / Z490 Gaming Plus / Z490 Tomahawk / Gigabyte Z490 Gaming X, olcsóbban Gigabyte B460 HD3 / MSI B460 Torpedo

3600X / 3700X / 3800X vagy 5600X alá: Gigabyte B550 Gaming X / MSI B550-A Pro / B550 Gaming Plus / B550 Tomahawk / Asus TUF Gaming B550-Plus

Ram: 16GB (2x8-as KIT!) DDR4 3200(+) MHz, pl. Crucial Ballistix, Corsair LPX / G.Skill Ripjaws / TridentZ, de akár az olcsó G.Skill Aegis is mehet nyugodtan.

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#158788) SZKEBE75


SZKEBE75
senior tag

Szevasztok,

Lányomnak építenék gépet játékra./FPS/
Ami van:monitor full HD,ssd,egér,bill,szék,asztal,proci hűtő.
300K környéke lenne a keret,amire kellene építkezni:
i5 10400 + 2060super,alaplap lehetőleg olyan hogy később tudjak belerakni akár i9-10900-et is,és a ramok tudjanak magas órajelen rohangálni.

Segítségeteket előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

pc/N100DC-MZ/X-JCAT-MZ/X-Daphile--RME ADI 2 DAC fs-MZ/X---Focal Alpha 50 Evo---IE 900 -- viablue

(#158789) varmi2 válasza SZKEBE75 (#158788) üzenetére


varmi2
nagyúr

A jövőt figyelembe véve jobban jársz amd alapokkal. Egy msi b450 toma max-ba belelehet majd tenni a most megjelent új cpu-kat is, és intelt alázós gép lesz. Vagy msi b550 tomahawk lap. Most mehet bele egy Ryzen 3600, később meg valami Ryzen 5xxx cpu.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#158790) Saccco válasza SZKEBE75 (#158788) üzenetére


Saccco
nagyúr

Az új dolgok ismeretében 5600X-re építenék. Most 120 körül tudja, amit a 10900K 220 körül. Mondjuk még kell idő, hogy nagy számban elérhető legyen. A különbséget VGA-ra költeném. [link]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#158791) Giton22


Giton22
csendes tag

Sziasztok! Szeretnék egy új gépet venni, főleg játékra használni meg tanulásra. Játékok amikkel játszok az a GTA, Valorant, Cs és társai. Tanulás alatt leginkább programozást értem, amire Visual Stúdiót használok. Emellett szoktam képet is szerkeszteni Lightroomban. Alkalmanként használom a 3DS maxot meg After Effectset. Ha jól tudom ezeknél a Ryzen processzorok jobban teljesítenek. Egy AMD-Nvidia pcre gondoltam, de inkább ezt rátok hagyom:) Keretem 300 ezer körül lenne rá, ha esetleg kicsit több nem gond. Mindent szívesen meghallgatok. Ja és még ami fontos, hogy only FullHD-ban szeretnék csak játszani.
Előre is köszi :DD

(#158792) RedBullFan


RedBullFan
csendes tag

Sziasztok,

Segítségeteket szeretném kérni.

Jelenleg nincs semmi periféria, gép vásárlás előtt állnék éés érdekelne milyen konfigot javasolnátok.
Csak Játék Viszont ott szeretnék nyugodtan "ultrázni" :-) FullHd-4K taláná inkább 4k 120-144Mhz nemtudom mi jöhet ki a keretből.. 500-650 K a keret mondjuk 1 monitorral. Előre is köszi

Márk

[ Szerkesztve ]

(#158793) libus válasza palfitom (#158782) üzenetére


libus
őstag

Nagyon szépen köszönöm neked is és a többieknek is a segítséget! :R :R
Már csak arra kell várnom, hogy BF-kor legyen valamelyikre, vagy több alkatrészre is akció. :)

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#158794) Farkaskoma85


Farkaskoma85
friss újonc

Sziasztok.

Tanácsot szeretnék kérni. Új PC vásárlásán gondolkodom és szeretném a lehető legkevesebből kihozni. A normál felhasználás mellett (böngészés, office) pár játékot is szeretnék időnként játszani, így talán ezek tudják a legjobb támpontot adni. A Total War szériát nagyon szeretem és talán ezeknek a legnagyobb a gépigénye abból amit játszani szeretnék rajta. Szerintetek milyen gépet lenne érdemes venni? Mennyiből lehetne kihozni vagy esetleg van-e olyan konfiguráció amit a közelgő black friday alkalmával érdemes lenne figyelnem.

Előre is köszönök minden segítséget!

(#158795) betyarr


betyarr
veterán

üdv!

a 10 éves fiamnak szeretnék összeállítani egy asztali pc-t.nem kell erőgép,sem 4k,a lényeg,hogy minecraft meg pár játék elfusson rajta szaggatásmentesen.a cél nem az,hogy figyeli a gyerek az fps-eket,hanem hogy alapbeállításokkal azért megmozduljanak rajta a játékok.nyilván nem a legújabb,legdurvább hardverigényű játékokra gondolok.még külön vga sem feltétlenül kell.
ami még lényeg,hogy kis helyet foglaljon a gép,mert az asztalra fog kerülni,ezért m-atx vagy mini itx (ha árban belefér) konfig kellene.

nem ártana ha csendes is lenne,ezért ezt a tápot néztem ki: [link]
minden más kell: egér és bill. is.
a pc-re a plafon 160-170k (nagyon max.) + full hd monitor max ~50k.

kivitelezhető?

(#158796) Theory66


Theory66
aktív tag

Kialakult a végső kép, egy jóváhagyást vagy észrevételt kérnék ha lehet :)

Memória : G Skill Aegis 3200MHz 2x8GB KIT

[ Szerkesztve ]

(#158797) palfitom válasza SZKEBE75 (#158788) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szia,

Nézd meg ezt a ma reggeli ajánlásomat, 300k-ba nem igazán fér bele Z-s lap + 10400 + 2060 Super, még ha van SSD és hűtő is.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#158798) palfitom válasza Giton22 (#158791) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szia,

Példa konfig:
1 x MSI B450M Pro-VDH Max (Basic garancia)25 490 Ft
1 x AMD Ryzen 5 3600X 3.80GHz AM4 OEM74 190 Ft
x G.SKILL 16GB Ripjaws V DDR4 3200MHz CL16 KIT F4-3200C16D-16GVKB23 990 Ft
x GAINWARD 1396-BLISS GeForce GTX 1660 6GB GDDR6 Super Ghost OC PCIE88 890 Ft
x TOSHIBA P300 1TB 3.5" 7200rpm 64MB SATA3 HDWD110UZSVA12 390 Ft
x KINGSTON 500GB A2000 M.2 PCIe M.2 2280 SA2000M8/500G21 590 Ft
x ZALMAN M3 Plus fekete19 390 Ft
x FSP Hydro PRO 500W20 390 Ft
1 x ALPENFÖHN Brocken ECO Advanced11 690 Ft
Összesen: 298 010 Ft

Ha bírja a pénztárcád, akkor mehetne jobb alaplap, de akár erősebb VGA is.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#158799) palfitom válasza RedBullFan (#158792) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szia,

500-650k-ból bár meg lehet próbálni kiszolgálni a 4K 120-144Hz-et, de nem fog maradéktalanul sikerülni, sajnos.

Példa konfig:
1 x MSI MAG B460 TORPEDO (Basic garancia)40 991 Ft
x INTEL Core i7-10700F 2.90GHz LGA-1200 BOX Intel hűtő ventilátorral112 790 Ft
x HyperX 16GB Fury DDR4 3200MHz CL16 KIT HX432C16FB3K2/1624 790 Ft
x GAINWARD 0962-BLISS GeForce RTX 2080 8GB GDDR6 SUPER Phantom PCIE273 089 Ft
x TOSHIBA P300 2TB 3.5" 7200rpm 64MB SATA3 HDWD120UZSVA18 490 Ft
x KINGSTON 500GB A2000 M.2 PCIe M.2 2280 SA2000M8/500G21 590 Ft
x THERMALTAKE Commander C35 TG ARGB fekete30 690 Ft
x SEASONIC CORE-GM-65029 889 Ft
1 x ALPENFÖHN Ben Nevis Advanced Black RGB12 390 Ft
Összesen: 564 709 Ft

Ha többet költenél, akkor azt egyértelműen erősebb VGA-ra kellene fordítani, pl. RTX 3070 vagy 3080.

Illetve, ha tudsz még kicsit várni, akkor mehetne AMD is:
MSI B550 Gaming Plus vagy B550 Tomahawk
Ryzen 5600X

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#158800) palfitom válasza libus (#158793) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szívesen.

Legyen szerencséd!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.