Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#140210) Paxker315 válasza Szurmó-Murmó (#140194) üzenetére


Paxker315
addikt

ITX fronton nem feltétlen ragaszkodnék a Ryzenhez, sajnos, az AM4 deszkák abban a méretben nagyon nincsenek kedvező áron. Bár az AM4 mellett szól, hogy a 3rd genes Ryzenekkel is kompatibilis lesz, illetőleg, a cpu árakat összevetve a lap&proci kombi kb. egálban lesz Intellel.

Legolcsóbb miniITX lap, amit találtam, és ajánlják is, Asrock Fatal1ty Gaming, bár, úgy látom ebben a méretszabványban "gazdaságos" kiszerelésű platformot nem osztanak.

RAM-ból ha 3200-est szeretnél, nem jársz rosszul a
- Viper 3200Mhz-es változatával, alig drágább a 3000estől. ÉS, rajta van a QVL-en...
- GSkill Ripjaws 3200, szintén 40k alatt

TG Vulcan 3200, budget
magasságukat nem tudom..

PSU-ból opciók:
- Thermaltake Toughpower Gold 450-es
- SilverStone Strider FSX Gold 450 (kénytelen leszek az SS mozaikot nem használni, mert bitangmód jó a seasonic és silverstone-ra is, thyroglobulin vs. transzglutamináz esete..)
- Strider FSX bronze, mint budget egység.
- FSP Dagger 500, sajnos itthon nem találom, és csak 600ast hoz, de létezik 500
- Enermax Revolution SFX 550w, bár ez 1660Ti-hez bőven nagyon sok.
- BQ SFX-L 500W
- Corsair FS series 450
- Seasonic Focus SGX gold 450w

VGA-ból pedig nem járnál rosszul a Palit StormX OC modellel.
Az 580 és 590 kb. 30-25%-al gyengébb, ellenben többet eszik, s nem tudom, kis kompakt modellek mennyire elérhetőek belőle. A 1660Ti már most nagyon jó ár:érték mutatóval bír.

összeadogatva kb.:
Mobo ~38k
CPU ~55k
RAM ~38k
PSU ~30k
VGA ~100k
Háttértár - van, nem tétel
Házra viszont nem tudom, mit..

és a szokásos: Topikgazdákat várd meg :K

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.