Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21101) proof88


proof88
addikt

ennek egyébként mindig kib******* koszos a kocsija :DDD

(#21102) Integra válasza qestion (#21100) üzenetére


Integra
titán

ennyi.
ez egy egyszerű proli.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#21103) dízelracer válasza Integra (#21093) üzenetére


dízelracer
senior tag

Mekkora egy büdös bunkó... :(((

(#21104) zoo8800 válasza qestion (#21100) üzenetére


zoo8800
veterán

Bamakóba levezet a csaj, de egy parkoló kifog rajta, peeersze :D Belenavigálhatná Péter barátunkat valami kisebb szakadékba :D

rip and tear, until it is done

(#21105) dragonfx válasza Lauda (#21088) üzenetére


dragonfx
veterán

naív!!!!!!!!!!!
te ti 10en 50en 100an ehhez olyna kevesek avgytok....

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#21106) Khelben válasza dragonfx (#21105) üzenetére


Khelben
nagyúr

Igazad van, amíg ekkora barmok vannak, mint te, addig esélytelen. De előbb-utóbb kipusztultok.

(#21107) zoo8800 válasza dragonfx (#21105) üzenetére


zoo8800
veterán

rip and tear, until it is done

(#21108) dragonfx válasza Khelben (#21106) üzenetére


dragonfx
veterán

az vagy te a deffenzivitásoddal bajt keltesz csak az utakon.headhsot. :DDD

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#21109) Lauda válasza dragonfx (#21105) üzenetére


Lauda
félisten

Nem az a baj, hogy mi vagyunk kevesen, hanem hogy ti vagytok sokan. :P

[ Szerkesztve ]

(#21110) dízelracer válasza Winner_hun (#21077) üzenetére


dízelracer
senior tag

:))

(#21111) dragonfx válasza Lauda (#21109) üzenetére


dragonfx
veterán

:C :C

az a jó.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#21112) dízelracer válasza dragonfx (#21111) üzenetére


dízelracer
senior tag

Ha kész lesz azért egy képet tolj fel a strigós verdáról!

(#21113) Lauda válasza dragonfx (#21111) üzenetére


Lauda
félisten

Nektek lehet, de minden mas felelosen gondolkodo, cselekvo embernek nagyon rossz.

[ Szerkesztve ]

(#21114) Khelben válasza dragonfx (#21111) üzenetére


Khelben
nagyúr

De egyre kevesebben. [link]

(#21115) dragonfx válasza dízelracer (#21112) üzenetére


dragonfx
veterán

figya minek?fikázni.nekem tetszik, más véleménye meg nem érdekel,nyasgem. :P :P

Nyugi nem fogunk kihalni, nem ahgyjuk elnyomjatok, az ilyne 35tel döcögő nyomorékok, inkább ad vissza a jogsit ha nem ismered akuplungot gázt, minthogy feltartsd a normálisna közelekedőket. ;)

Egyre kevesebben?? :U ...hol áll aza sor meghalt. :U mondjuk 95% igen a lehetősége :DD ....de fortuna majd megmenti.
valszeg részeg volt és 150nel ment.ő is mint a felborult polos.....azt hitte kw variante.....

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#21116) #25954560


#25954560
törölt tag

egyebkent a 'mint egy allat'-nak van elfogadott definicioja itt?
ugy ertem h pl ha motoron kimegyek elozni es bo harom masodperccel azelott befejezem h a szembejovonek akar csak lassitania is kelljen, megis dudal meg villog, mert amig en tudom h ez egy biztonsagos elozes, a motorban is van meg sok tartalek, addig o ahhoz van szokva, hogy ha 500m-en belul valaki kijon szembol, akkor mar ajjajjajj.
vagy ha kocsival visszavaltok (kettot), nyomok egy nagy gazt (mert olyankor szep a hangja es a felso tartomanyban megy igazan) es ugy megyek ki elozni, akkor a leelozott csak azt latja h nagy sebesseg-kulonbseggel es nagyobb hangon huzok el mellette. az o szemszogebol akkor is 'allat' vagyok?
szabalytalannak szabalytalan vagyok, mert pl 60-as tablanal az 50-nel elottem haladot elozve a megengedett sebesseg fole gyorsulok (gondolom a KRESZ szerint ki sem johetnek elozni, mert eleg nagy sebesseg-kulonbseg is kell az elozeshez).

(#21117) tbs


tbs
addikt

Morcogok a tegnap miatt...

Autóznom kellett, de valami kriminálisan figyelmetlen/fogalmatlan autóskupac került a városba 1 hét alatt... Index nuku, ~üres Árpád hídon egymás MELLETT a sávokban, kerülhetetlenül/előzhetetlenül 45-50-el csoszogók, lámpánál sminkelők/alvók, akik miatt ~3 autó ér át, lámpától induló első/második FORGALMAS kereszteződés után látva, hogy gigászi tömeg van előtte, leszáll a gázról "majd elgurul odáig" gondolja, közben a kereszteződésbe beragadt autókra meg a többi keresztben közlekedő dudál, gyalogos fenyegetőzik, hogy mertem a zebráján megállni percekkel korábban forgalmi okokból...

NAGYON kevesen figyelnek a környezetükre, és gondolkodnak 10m-nél előbbre. Hihetetlen.

Nem vagyok ideges típus. Nem vagyok ideges. Nem. Vagyok. Ideges.

Ja, rendőr barátaink a 7végén folyamatos jelenléttel fárasztottak, de tegnap 0db rendőrt láttam a városban 170km autózás alatt... :U

(#21118) dragonfx válasza #25954560 (#21116) üzenetére


dragonfx
veterán

ne feszegesd te már egy állat vagy....meg kéne huzodnod 49cel mögötte minthogy 61re felgyorsíts.....az itteni álláspont szerint.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#21119) kételkedem válasza tbs (#21117) üzenetére


kételkedem
addikt

A forgalom sajnos egy araszoló hernyóhoz hasonlít leginkább. A lámpa szabad jelzésére elindul az első helyen álló, a második csak akkor indul, mikor az előtte levő egy kocsihossznyira eltávolodott. Így a 10. autónak esélye sincs elérni a zöldet.

A rendőrök pedig az országos akció fáradalmait pihenik ki.

Személy szerint semmi értelmét nem látom annak, hogy rengeteg rendőr hatalmas akciót tartson.
Hétvégén majdnem 14 ezer embert ellenőriztek ... közülük 345-nél bizonyosodott be, hogy fogyasztottak alkoholt Ez kb 2,5 %. Egy ittas ember is sok, főleg ha volán mögött ül, de szerintem ennyi ittas vezetőt mindenféle mega razzia nélkül is találnak.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#21120) Khelben válasza #25954560 (#21116) üzenetére


Khelben
nagyúr

A szembejövő zavarását tiltja a kresz előzésnél. Az, hogy kit milyen távolságból zavar egy előző, mindenkinek maga dönti el. Senki nem szokott sportból villogni, tehát elég valószínű, hogy tényleg közelebb voltál hozzá, mint kellett volna.

Nincs előírva minimum sebességkülönbség előzésnél.

(#21121) Khelben válasza tbs (#21117) üzenetére


Khelben
nagyúr

Csak egy apróság: a zebrán tilos megállni, még forgalmi okból is. Olyan, mint egy kereszteződés: ha nem tudsz átjutni rajta, nem hajthatsz rá.

(#21122) tbs válasza Khelben (#21121) üzenetére


tbs
addikt

Ohh... Bocs. Tudod, akkor álltam meg, mikor tökéletesen láttam, hogy az előttem kettővel induló előtt még ~5 hely van a cél úton, de ő kedvesen csigatempóban gurult, így én - harmadikként! - már kénytelen voltam megállni a zebrán, mert már a gyalogosok is elindultak keresztbe... Annyira indultak a gyalogbékák, hogy az előttem lévő és közém beléptek, így ő még tovább tudott gurulni, de én már csak áldozatok árán tudtam volna ezt megtenni...

Bocsánat. Legközelebb dudálok, és bőgetem a motort. :(( Kurvára nem szoktam beragadni kereszteződésbe, nem vagyok ilyen barom. Pont ezért baszott fel, hogy más nemtörődöm hülyesége miatt kerültem olyan helyzetbe, ahol baromnak tűnök...

(#21123) Khelben válasza tbs (#21122) üzenetére


Khelben
nagyúr

Lehet magyarázkodni, de mégiscsak te leszel a hibás, mert a zebrára ráhajtás előtt nem győződtél meg róla, hogy el tudod-e hagyni.
Nyilván mindenkivel előfordul ilyen, én csak azt mondom, hogy a szabályok szerint te vagy a hibás. Az előtted csigatempóval haladó nyilván szintén szabályt sért, csak ennek nincs köze a te szabálysértésedhez.

(#21124) #25954560 válasza Khelben (#21120) üzenetére


#25954560
törölt tag

nem. leirtam h jo 3 masodperccel korabban befejeztem az elozest, mint ahogy melle ertem volna.
es a kresz szerint van eloirva sebesseg-kulonbseg, a tesztben is benne van.

(#21125) tbs válasza Khelben (#21123) üzenetére


tbs
addikt

No. Átolvastam a hatályos jogszabály vonatkozó részeit, és NINCS tiltás a forgalmi okokból történő megállásra gyalogátkelőhelyen... Megjegyezném, hogy forgalmi okból történő megállás kizárólag kereszteződésben van explicit tiltva egy indirekcióval.

Azt is szeretném hozzáfűzni, hogy súlyosan paraszt dolognak tartom, hogy megálltam ott, de véleményem szerint ez volt a legkisebb rossz abban a helyzetben.

Csókollak. :((( Légyszíves jogszabály paragrafus + bekezdés-hivatkozással cáfolj, rizsa nem érdekel. Nem vagyok hibátlan.

(#21126) Khelben válasza #25954560 (#21124) üzenetére


Khelben
nagyúr

es a kresz szerint van eloirva sebesseg-kulonbseg

Idézd be légyszíves.

(#21127) Khelben válasza tbs (#21125) üzenetére


Khelben
nagyúr

Igaz, ez megváltozott. Kivették a paragrafusból a forgalmi okot és külön bekezdésbe beletették, hogy a forgalmi ok gyakorlatilag nem is számít megállásnak.

(#21128) MaciG válasza Khelben (#21126) üzenetére


MaciG
addikt

Sebesség különbség nélkül igen nehéz előzni. :))

&rew: HA ő úgy gondolja, hogy villog, had villogjon, villancs vissza neki te is. :)

[ Szerkesztve ]

BANZAII

(#21129) Lauda válasza MaciG (#21128) üzenetére


Lauda
félisten

Gondolom arra celoz az illeto, hogy szamokban megadott van eloirva, na ilyen nincs. Csak annyi a kitetel, hogy legyen eleg sebessegkulonbseg, hogy az elozes a leheto legrovidebb ido alatt befejezheto legyen. A megfogalmazas nem pontos, de ez a lenyege. Ez altalaban 15-25km/h.

(#21130) Lauda válasza Khelben (#21114) üzenetére


Lauda
félisten

Van itt is par kep: [link] :Y

(#21131) Khelben válasza Lauda (#21129) üzenetére


Khelben
nagyúr

Csak annyi a kitetel, hogy legyen eleg sebessegkulonbseg, hogy az elozes a leheto legrovidebb ido alatt befejezheto legyen.

Ilyen sincs. Olyan kitétel van, hogy a szembesév legyen szabad annyira, hogy a szembejövőt ne zavarja. Tehát ha ellát kilométerekre, akkor akár 1 km/h sebességkülönbséggel is előzhet.

(#21132) Khelben válasza Lauda (#21130) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ez is biztos a mazsola miatt halt meg, igaz dragon? Véletlenül sem a gyorshajtás miatt.

(#21133) #25954560 válasza Khelben (#21126) üzenetére


#25954560
törölt tag

nem tudom beidezni, nem talaltam ilyet.
netes tesztekben latom meg mindig a kerdest:
Legalább mekkora sebességkülönbség szükséges az előző és az előzendő gépjárművek között, hogy az előzési út ne legyen túl hosszú?
a) Körülbelül 5-6 km/h.
b) Körülbelül 10-12 km/h.
c) Körülbelül 15-20 km/h.

ugy latszik ez csak valami keresztkerdes, nem szabaly

[ Szerkesztve ]

(#21134) Pety válasza #25954560 (#21133) üzenetére


Pety
senior tag

Az előzés nem lehet hosszabb mint a belátható útszakasz hossza,ha 1km/h sebességkülönbséggel neki állsz előzni az biztosan hosszabb lesz.Ezzel a villogtatással meg nem is érdemes foglalkozni egyszer rám is villogtak így megelőztem valakit mentem kb már 10 mp et az előzött előtt mire odaért a szembejövő villogva meg mutogatva :F

Ma ismételten megbüntettek Kecskeméten 5000ft-ra a rakodási területen,épp bent lehettem az üzletben ezt múlt héten kezdték ezt a játékot pedig több mint 5 éve oda járok.Még jó hogy kint a tábla,megkérdeztem telefonon----> válasz :nem voltam az autónál,erre és hogy vigyem be az üzletbe?kérdeztem---->válasz:az őket nem érdekli hmm remek mondom.

"A számítógéppel kitűnően megoldható minden olyan probléma, amely számítógép nélkül fel sem merülne"

(#21135) mezis válasza Pety (#21134) üzenetére


mezis
nagyúr

Ma ismételten megbüntettek Kecskeméten 5000ft-ra a rakodási területen,épp bent lehettem az üzletben ezt múlt héten kezdték ezt a játékot pedig több mint 5 éve oda járok.Még jó hogy kint a tábla,megkérdeztem telefonon----> válasz :nem voltam az autónál,erre és hogy vigyem be az üzletbe?kérdeztem---->válasz:az őket nem érdekli

Én nem fizetnék. Fellebeznék, és akár ügyvédet fogadnék, perelném a büntetés kiszabóját (persze ehhez már tanúk is kellenek, hogy rakodás történt).

Egy ilyen fellebezés megfogalmazásához is célszerű jogász segítségét kérni (ha van rá mód), mert ha szerepel benne néhány tekervényes jogi kifejezés, a lehúzók inkább visszakoznak.

mezis

(#21136) dragonfx válasza #25954560 (#21133) üzenetére


dragonfx
veterán

1.5x.es a kresz szerint kb. ;)

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#21137) zoo8800 válasza #25954560 (#21133) üzenetére


zoo8800
veterán

Nekem nagyon rémlik a c., de a Kreszben rákeresve nem találom. :F
Anno én is találkoztam ezzel a kérdéssel.

rip and tear, until it is done

(#21138) Lauda válasza Khelben (#21131) üzenetére


Lauda
félisten

Nem tudom pontosan hol van ez, de biztos van erre kitetel. Az amit leirtal a masodik mondatban szerintem nem allja meg a helyet. Az elozes egy veszelyes es stresszes muvelet, teljesen mindegy hol es mit elozol. Ezert nem fogjak azt megengedni, hogy ket jarmu nagy sebesseggel egymas mellett 1.5 meterre haladjon hosszabb tavon.

[ Szerkesztve ]

(#21139) Khelben


Khelben
nagyúr

Ha valaki megtalálja a KRESZben, jutalmat kap :D

(#21140) deicide válasza Khelben (#21139) üzenetére


deicide
veterán

Csodálkoznék én is... :DDD Azért érdekes lenne, ha egy több kilométerre belátható útszakaszon, ahol látótávolságban senki nincs, vissza kelljen váltani és relatíve nagy sebességkülönbséggel megelőzni az előttem levőt. Volt hogy fél percig előztem valakit, mert kb 5-10-el kevesebbel ment, mint én szerettem volna, de minek nyomjam, ha gyorsítás nélkül is megy?

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#21141) tbs válasza Khelben (#21139) üzenetére


tbs
addikt

Nos, nincs direktben leírva, de a jobbratartás, a párhuzamos közlekedés és az előzés/kikerülés szabályai implicit tartalmazzák a "szembejövő sávban NE tartózkodj sokáig, minél hamarább húzzál vissza"... Szvsz.

Tudod vannak emberek, akik forgalmi okok miatt dekkolnak önhibájukon kívül a zebrán, és vannak emberek, akik autópályán a 101km/h-val közlekedő Audit 102.3km/h-val előzik meg... :(((

(#21142) dragonfx válasza Khelben (#21139) üzenetére


dragonfx
veterán

25%+ kell ebben biztos vagyok.az 50% lehet kissé necces.de az a biztonságosabb, mert kresz szerint az előzés egy vezsélyes manőver és minnél hamarabb tul kell esni ezen az őszerinte "veszélyzónán"....

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#21143) dokar válasza Khelben (#21139) üzenetére


dokar
addikt

anno azt mondták, hogy legalább 10km/h sebesség különbözet kell legyen a két jármű között, bár lövésem sincs, hogy ez hivatalos -e. :U

extra - SEXRay

(#21144) dragonfx válasza dokar (#21143) üzenetére


dragonfx
veterán

100nál 110zel tudod mit előzől te mondjuk egy 120 lovas autóval.....

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#21145) Bubu79 válasza dragonfx (#21144) üzenetére


Bubu79
addikt

Csak egészen halkan jegyezném meg, hogy teljesen irreleváns, hogy két autó közül melyiknek nagyobb a teljesítménye, ha mind a kettő stabilan 110-zel megy.

Mert a sebessége állandó, teljesen mindegy, hogy melyik mennyire erőlködik amiatt, hogy ezt a sebességet tartani tudja. Az meg, hogy így tovább tart az előzés esetleg, mintha nyomna egy kövérgázt és kinyomná a szemét 150-nel, nem kérdés - csak ne találkozzon éppen akkor ráérős díjbeszedőkkel :DDD

És egy 120 lovas autóval is lehet 110-zel menni - legalábbis úgy sejtem, mert nekem is szokott sikerülni a 170 lovassal :DDD

[ Szerkesztve ]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#21146) Zozzant


Zozzant
addikt

Előzés

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#21147) Lauda válasza Khelben (#21139) üzenetére


Lauda
félisten

Nincs kizarva, hogy a vezeteselmeletnel van ez leirva. :P

(#21148) Khelben válasza dragonfx (#21142) üzenetére


Khelben
nagyúr

kresz szerint az előzés egy vezsélyes manőver

Esetleg ha erről is láthatnánk egy idézetet.

(#21149) Khelben válasza Lauda (#21147) üzenetére


Khelben
nagyúr

Az nem jogszabály.

(#21150) zoo8800 válasza Zozzant (#21146) üzenetére


zoo8800
veterán

Ez a film nekünk megvolt VHS-en :)

rip and tear, until it is done

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.