Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20451) kovacsroli válasza Winner_hun (#20450) üzenetére


kovacsroli
senior tag

jobb helyeken.. :DD irónia, irónia.. :))

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#20452) Skót válasza MPowerPH (#20449) üzenetére


Skót
aktív tag

Nekem egy ilyenem van: [link] csak (bili)kék:P Ez se újabb, már 27 éves lassan, csak végig nálunk volt és rendbe volt tartva.
Az enyém ennyit nem zabál normál használat mellett 7-8l között (nyáron inkább 7 télen inkább 8 :D)

"A modell alkatú nők olyanok mint egy rossz rádió: nem lehet rajtuk semmit fogni! Hát tényleg ez kell Nektek?"

(#20453) Rick4 válasza Avicularia (#20442) üzenetére


Rick4
félisten

90 paci gyárilag,115 tuningbox-al
gyárilag 200 nm,ezt a box 240-re emeli.

Volt dynopad-os mérés is, vagy csak az eladó köpte, hogy ennyi lesz... :DDD

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#20454) MPowerPH válasza Rick4 (#20453) üzenetére


MPowerPH
félisten

Én box -ot nem használnék, az fix. Akkor már chip, de box -al én nem kísérteném az ördögöt.

Don't Tread On Me

(#20455) Calogero


Calogero
addikt

Debrecenben a közlekedési morálról lenne mit beszélni, és van is. Meglepő azonban, amikor a vandálság és a forgalom összekapcsolódik. A cívis városban, a Létai úton egyesek úgy gondolták, vicceskednek egy kicsit, és a sebességkorlátozást jelölő táblát kidekorálják.

Ám most nem a szokásos tegekkel firkálták össze a felületet, hanem a harmincas tábla hármas számjegyének ívét kanyarították tovább, és nyolcassá alakították. Közelről ugyan jól látszik a csalás, távolról azonban megtévesztő lehet. (Én messziről csak egy pacnit láttam)

[link]

(#20456) Khelben válasza Calogero (#20455) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ez szerintem messziről sem megtévesztő. Mellesleg az út jól láthatóan alkalmatlan a 80 km/h-s közlekedésre, így nem lehet azzal védekezni, hogy 80 volt kiírva.

(#20457) MPowerPH válasza Khelben (#20456) üzenetére


MPowerPH
félisten

Védekezni lehet. ;) Nálunk a 60 -as táblákat elfordították a főúton, azóta büntetlenül lehet veretni.

Don't Tread On Me

(#20458) Skót válasza Khelben (#20456) üzenetére


Skót
aktív tag

Nos az útviszonyokról csak annyit, hogy kicsiny országunkban nem egy út van ami alkalmatlan az ott megengedett sebességgel való autózásra...
És persze vannak olyan utak amik szépen rendbe lettek rakva, de valami érthetetlen okból kint van egy korlátozás aminek akár a kétszeresével is lehetne ott menni, de hát ez már egy másik történet.

A másik meg az, hogy még ha nem is fog annyival döngetni ott egy autós aki messziről mondjuk nem látja jól a táblát, de megzavarhatja, mert megbámulja, megpróbálja megnézni mennyi is az annyi, előtte fékeznek és hopp ott is van a koccanás...
Meg különben is milyen dolog ez? Kezét el kéne törni a csirkefogónak aki átfújta...

"A modell alkatú nők olyanok mint egy rossz rádió: nem lehet rajtuk semmit fogni! Hát tényleg ez kell Nektek?"

(#20459) MPowerPH válasza Skót (#20458) üzenetére


MPowerPH
félisten

Jah, inkább a pályán a 130 -at fújnák át 180 -ra, ha már mindenképpen festeni akar. ;]

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#20460) Avicularia válasza Rick4 (#20453) üzenetére


Avicularia
veterán

Nem volt mérés,de jócskán érezhető a különbség,szóval ennyi van kb. benne.

(#20461) Avicularia válasza MPowerPH (#20454) üzenetére


Avicularia
veterán

Most jár le a garancia hónap végén.
Garos kocsiba nem raknék chiptuningot,a boxot két mozdulattal kiszedem.
Bár most nincs benne,mert szervízben voltam vele párszor,a svédek nem akarták kicserélni az akksit ,mert itt csak 1 év gari van rá,és csomót vitázni kellett a szervízben,hogy nem a svéd hanem a magyar szabályok vonatkoznak a kocsira,mert otthon lett forgalomba helyezve.
De végül kicserélték hosszas küzdés után.

(#20462) MPowerPH válasza Avicularia (#20461) üzenetére


MPowerPH
félisten

Pedig a box sokkal veszélyesebb. A program ami a motorhoz megy, az meg lehet gyári is. ;)

Don't Tread On Me

(#20463) tibi666 válasza Avicularia (#20461) üzenetére


tibi666
senior tag

nekem ahogy megjön az új autó, és beletettem az első 2-3 ezer km-t, megyek ki az osztrákokhoz. írunk hozzá jóféle programot, 230-240 paciló remélem meglesz.

(#20464) Avicularia válasza MPowerPH (#20462) üzenetére


Avicularia
veterán

Lehet,hogy veszélyesebb,de azt nem tudod eltávolítani,ha viszed szervizbe.Márpedig én voltam párszor 2 év alatt szervizben.Nem hiszem,hogy csak úgy bedobnak neked egy chiptuningot a gyári szervizben.

[ Szerkesztve ]

(#20465) MPowerPH válasza Avicularia (#20464) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ahol beteszik, ott ki is szedik. :) Kell egy jó ismerős aki fel és letölti a progit.

Don't Tread On Me

(#20466) Avicularia válasza MPowerPH (#20465) üzenetére


Avicularia
veterán

Nem fogom minden alkalommal elvinni,hogy kiszedjék visszategyék,ami ugye nem az ember két szép szeméért történik.A boxot magam rakom ki-be,ebben vitathatatlanul jobb mint a chiptuning.
Ja és ha egyszer úgy hibásodik meg az autód,hogy előtte nem tudod elvinni leszedetni a haveroddal,akkor lehet ugrik a garid.
De ez itt már nagyon OFF.

[ Szerkesztve ]

(#20467) MPowerPH válasza Avicularia (#20466) üzenetére


MPowerPH
félisten

Persze, de ez csak garis autónál érvényes. :R

Don't Tread On Me

(#20468) Avicularia válasza MPowerPH (#20467) üzenetére


Avicularia
veterán

Igen ,de mint írtam,az enyém még garis.Tehát nekem ez a szempont az elsődleges. :)

[ Szerkesztve ]

(#20469) Zewa válasza Calogero (#20455) üzenetére


Zewa
senior tag

Már bocs de szeirntem ez nagyon béna 8-as lett.
Persze lehet hogy ott, abban a szituban más lenne.

Nálunk is van olyan földút aminek az elején ott van az originál 70-es tábla.. :DD

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#20470) Avicularia


Avicularia
veterán

Ez se normális,remélem jól összetörte a mercit,kár hogy saját magát nem
[link]

(#20471) tomcsi23 válasza Avicularia (#20470) üzenetére


tomcsi23
veterán

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#20472) Zewa válasza Avicularia (#20470) üzenetére


Zewa
senior tag

:DDD Az autónak szerintem nem sok baja lett mert az anyós ülésen is ülnek illetve nem is mentek gyorsan.
Mellesleg egy ilyen szép mergáért kár lenne. Azért a baromért nem. :(

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#20474) brd válasza jerry311 (#20473) üzenetére


brd
nagyúr

Nem kerek nekem a történet. Az egy dolog, hogy a KRESZ-tesztet más írja helyette, de a gyakorlaton hogyhogy nem bukik ki, hogy köze nincs az autóvezetéshez?

The only real valuable thing is intuition.

(#20475) MPowerPH válasza brd (#20474) üzenetére


MPowerPH
félisten

Hát úgy, hogy lefizeti a biztost. ;) Nekem majdnem az összes volt osztálytársam úgy csinálta anno, hogy másodjára inkább lefizette a biztos, adott neki 10k -t és csókolom.

Don't Tread On Me

(#20476) brd válasza MPowerPH (#20475) üzenetére


brd
nagyúr

Akkor már értem, miért van ennyi balfasz/köcsög az utakon (bocsánat a csúnya szavakért).

The only real valuable thing is intuition.

(#20477) MPowerPH válasza brd (#20476) üzenetére


MPowerPH
félisten

Igen... de ez is kétoldalú. Mert van aki lefizeti, és van aki lelkiismeret furdalás nélkül elfogadja. :(

Don't Tread On Me

(#20478) brd válasza MPowerPH (#20477) üzenetére


brd
nagyúr

Hja, "Amíg lószar van, veréb is van".

The only real valuable thing is intuition.

(#20479) Calogero válasza Avicularia (#20470) üzenetére


Calogero
addikt

Ha már a hülyék szóba jöttek
[link]

(#20481) dragonfx válasza Lauda (#20480) üzenetére


dragonfx
veterán

no komment.de legalább körülnézne.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#20482) Zewa válasza MPowerPH (#20475) üzenetére


Zewa
senior tag

Most komolyan.. Mi olyan marha nehéz a kreszen? Ha nem hülye akkor max fél nap alatt A-z ig megtanulja.. :W

Aki hülye az megérdemli hogy meghaljon. (Suzuki-Maruti vs vonat)

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#20483) Lauda válasza dragonfx (#20481) üzenetére


Lauda
félisten

Nemreg irtam ezt:

Ha nem irnad bele a kreszbe, hogy nezz korul az atjaroban es allj meg a villogo pirosnal, siman bemennenek a szaguldo vonat ele.

Ez a marutis a meg hulyebb kategoria, mert ez akkor is behajt az atjaroba, ha piros a lampa. :DDD

(#20484) Calogero


Calogero
addikt

Ittas vezetés vétsége miatt 700 ezer forint pénzbüntetést rótt a Püspökladányi Városi Bíróság egy 55 éves földesi férfire, akit a járművezetéstől is eltiltott

[link]

(#20485) Rick4 válasza Calogero (#20484) üzenetére


Rick4
félisten

Támogatom az összeg nagyságát ilyen magasan tartani... :K

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#20486) Avicularia válasza Rick4 (#20485) üzenetére


Avicularia
veterán

Szerintem sincs gond a magas összeggel,csak szerintem ez megint állambácsi pénzéhségét jelenti.Jól jön a költségvetésbe az a lové.
Inkább osztogatnának ilyenkor jó pár hónap letöltendőt,annak nagyobb lenne a visszatartó ereje.

Más

Holnapután lejár a zöldkártyám.Elvileg megszűnt már,igaz?Mostanában nem megyek haza kocsival,de mikor mégis nem szeretném ha rajkánál kivesznek a sorból és egyből lekapja a rendőr a rendszámomat.

(#20487) dabadab válasza Avicularia (#20486) üzenetére


dabadab
titán

"Inkább osztogatnának ilyenkor jó pár hónap letöltendőt,annak nagyobb lenne a visszatartó ereje."

Mitol lenne elrettentobb es miert lenne jobb barkinek is (a bortonok amugy is tulzsufoltak raadasul egy csomo penzbe kerul a fenntartasuk)?

A zoldkartya meg januar elseje ota megszunt, nem kerik/kerhetik a rendorok, ha ervenyes a muszakid, akkor rendben vagy.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#20488) Avicularia válasza dabadab (#20487) üzenetére


Avicularia
veterán

Szerintem a börtönnek nagyobb visszatartó ereje van,mintha tudod,hogy csak pénzbírságot kell fizetned.
Egyébként meg lehetne ezt oldani,mondjuk bevarrnak ittas vezetésért,és ugye megvan mennyibe kerül az államnak egy elítélt naponta.Felszorozzák az összeget a letöltött napok számával. Na ezt az összeget pluszban be kellene fizettetni az illetővel,a letöltendő mellé.
Szerintem ekkor jobban meggondolnák az ittas vezetést.

Zöldkártyás infót köszi,még van 2 év műszakim.

[ Szerkesztve ]

(#20489) jerry311 válasza Avicularia (#20488) üzenetére


jerry311
nagyúr

Sokkal nagyobb visszatartó ereje lenne a korbácsnak, mint a börtönnek vagy a pénzbírságnak.

(#20490) Ariadne válasza jerry311 (#20489) üzenetére


Ariadne
őstag

Ha jól tudom, tudományos elemzések alapján a bűnelkövetéstől a legnagyobb visszatartó ereje annak van, ha minél gyorsabban elkapják az elkövetőt és persze minél biztosabb, hogy elkapják. A halálbüntetésnek pl. állítólag nem volt igazán nagy visszatartó ereje, persze most nem közlekedési bűncselekményekre gondolok, azokra régen sem járt.

Nem mindegy, hogy mit hall a hírekben az anyagilag megszorult polgár, azt, hogy a peches bankrablót a következő sarkon lekapta az utána futó biztonsági őr, vagy azt, hogy már megint sikeresen elvittek ötvenmilliót...

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#20491) dabadab válasza Ariadne (#20490) üzenetére


dabadab
titán

"A halálbüntetésnek pl. állítólag nem volt igazán nagy visszatartó ereje, persze most nem közlekedési bűncselekményekre gondolok, azokra régen sem járt."

Ha konkret halalbuntetes nem is jar, az azert benne van a pakliban (plane ittas vezetesnel), hogy az ember a szabalytalankodasaba belehal, aztan megse rettennek el olyan nagyon a polgarok - valoszinuleg mert mindegyik azt gondolja, hogy pont o meg fogja uszni, mert a multkor is meguszta, meg a Jozsi is.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#20492) Ariadne válasza dabadab (#20491) üzenetére


Ariadne
őstag

Most van egyébként tényleges életfogyt, ami szintén benne lehet a pakliban, ha mondjuk valaki részegen belehajt egy buszmegállóba, vagy szándékosan gázt ad, amikor anyós a zebrán sétál át, de nem hiszem, hogy ennek lenne értelme. Egyetlen "jó" benne, hogy tényleg mocskosul nagy szenvedés lehet annak, akit már elítéltek így és tudja, hogy csak lábbal előre jöhet ki a rácsok mögül. De az ész nélkül gyorshajtó, jogsi nélkül ittasan vezető közveszélyes őrültek ebbe is ritkán gondolnak bele. :(

Na ettől függetlenül én halálbüntetés párti vagyok (olcsó és hatékony, és a tényleges életfogytnál emberségesebb a bűnelkövetővel szemben...), és üdvözlöm a magányosan fára felcsavarodó boyracerek esetében bekövetkező természetes szelekciót is. ;]

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#20493) jerry311 válasza Ariadne (#20490) üzenetére


jerry311
nagyúr

Szerintem az emberek sokkal inkább tartanak egy jó kiadós veréstől, mint egy összkomfortos cellától vagy netán a haláltól. Utóbbi esetben szinte mindegyik kivégzési mód elég gyors és kevés fájdalommal jár. A börtön meg... Pár napja volt a bulvárhírek közt, hogy bankot rabolt valami csöves az amcsiknál, elitta a pénzt majd feladta magát, mert a börtönben is jobb, mint az utcán télen. 14 évre megoldotta magának a lakhatást, állami pénzen. Tudom, ez nem az átlag, csak az egyik véglet, de azért mutatja, hogy van rosszabb a börtönnél vagy szabadságvesztésnél.

Tény, hogy a legnagyobb visszatartó erő a rendőri jelenlét és a gyors intézkedés, büntetés.
Lenne, ha létezne itthon.

(#20494) dabadab válasza jerry311 (#20493) üzenetére


dabadab
titán

"összkomfortos cellától"

Szerintem te meg nem lattal bortont. Plane nem magyar bortont.

(Egyebkent meg az amerikai bortonokban is eleg gyakori az eliteltek kozti eroszak (a nemi eroszak is), szoval lehet, hogy ott se nagyon akarnal lakni.)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#20495) Ariadne válasza jerry311 (#20493) üzenetére


Ariadne
őstag

Egyetértek alapvetően, annyi különbséggel amit dabadab is írt: a börtön _nagyon_ gáz dolog itthon is. Jártam egyszer a szegedi fegyházban, annak is a teljesen újonnan épült részében (nem a Csillag), és még így is meglehetősen borzalmas körülmények között vannak ott az emberek. Ténylegesen lakott cellába is benéztünk, volt vagy 6-8 ágy, ablakokon plexi, amitől nem lehet kilátni, szűk helyek, heti 1 fürdés. :( A magánzárka se volt sokkal jobb, hátborzongató volt belegondolni, hogy ott ülsz egyedül évekig, az elején esetleg a cellaajtón belüli rács túloldalán egy fegyőr is ül és néz a nap 24 órájában, sőt akár a vécén is... A puhafalú dühöngő szobáról meg azt mondták, hogy még viccből se kérje senki, hogy kipróbálhassa, mert egyetlen egyszer megtették, és bár csak egy-két percig csukták rá az ajtót a látogatóra, de falfehéren és remegve jött ki, szóval az sem játék (hivatalos esetben teljesen meztelenül teszik be az emberkét, egy ablaktalan kipárnázott helységről van szó).

Persze biztos más, ha valakit a haverok várnak már bent, de semmiképp sem majális, szóval a színes tévét meg egyéb "luxust" pl. nem sajnálom tőlük.

mod: Ja nem úgy jártam a fegyházban, szabad akaratomból mentem be és hálistennek ki is engedtek (egyetem által szervezett börtönlátogatás volt). :D Hasonló akció keretében rendőrségen is voltam, így most van otthon egy teljes "ujjnyomatlapom", jól jön, ha véletlenül eltűnnék valamikor. :DDD

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#20496) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Az a baj, hogy Mo-on a közhasznú munka büntetésként lényegében nem létezik, pedig aki gazdag, jobban meggondolná a kisebb szabálytalanságot, ha mondjuk az akár százezres nagyságú büntetés helyett, teszem azt utcát kellene söpörni stb.....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#20497) Ariadne válasza philoxenia (#20496) üzenetére


Ariadne
őstag

Sőt közlekedési bűnöknél simán lehetne teljesen testhezálló, preventív munkát is találni. Mentőssegéd felügyelet mellett, baleseti helyszín takarítása közúton, stb... :U Na jó tudom, ezeknek nincs realitása, meg drágább lenne felügyelni őket, mint utcaseprésnél, pedig haszna lehet lenne. Mondjuk az utcaseprésnek, kukaürítésnek is, némelyik nagy terepjárós aranyláncos kopasz csókát vagy milliomos papa elkényeztetett kicsi fiát elképzelve munka közben, hát a további hasonló bűnelkövetéstől visszatartó ereje biztos lenne. :D

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#20498) lajafix válasza Avicularia (#20486) üzenetére


lajafix
addikt

a letöltendő kb 8000 Ft/nap, szóval nem túl gazdaságos...

Ariadne: aki valós életfogytiglant kap az így járt, nem sajnálom a körülményeit sem.

Rock'n Roll

(#20499) Ariadne válasza lajafix (#20498) üzenetére


Ariadne
őstag

Én sem, épp annak illusztrálására írtam, hogy a "bemegyek kicsit üdülni, ingyen kaja meg fűtés" azért nem egészen így van.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#20500) mezis válasza dabadab (#20491) üzenetére


mezis
nagyúr

Sajnos az esetek többségében a vétlen (józan) szokott belehelni a részeg által okozott közlekedési balesetbe.

mezis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.