Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#61651) mephi666 válasza Reggie0 (#61650) üzenetére


mephi666
nagyúr

...ilyen hol van leírva, hogy a megengedett maximum duplájáig kell számítani a másik sebességére? ...tehát lakott területen oké a 100-as tempó, főúton érkezhet akkor nyugodtan 180-al a másik, pályán meg úgy váltsak sávot, hogy akár 260-al jöhet a delikvens a belsőben? :)

...nézd újra a felvételt: 9 másodpercnél már félig a belsőben van a kamerás és 13-14 körül bukkan fel a szabálytalan... a manővert elkezdhette ilyen tempóval kb 3-4 másodperccel előbb, amikor még sehol nem volt...

ui: bizalmi elv azt mondja ki, hogy joggal kell arra számítani, hogy mások is betartják a közlekedés szabályait... és ez lakott területen 50, nem pedig 100 :K

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#61652) -=RelakS=- válasza mephi666 (#61651) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

És amikor azt mondom, hogy vezetésből is lehetne nyugodtan évente elméleti és gyakorlati vizsgát tenni, mint más, sokkal kevésbé veszélyes "veszélyes üzembeli" munkából, akkor én vagyok a hülye, mi?
Kíváncsi lennék, hogy még hány hasonló téveszme van, ami miatt esetleg balesetek bekövetkezhetnek.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#61653) Reggie0 válasza mephi666 (#61651) üzenetére


Reggie0
félisten

A birosagi joggyakorlatban es jogegysegi hatarozatban is. De igazad van, nem dupla, hanem 50% korul van. A lenyeg, hogy jelentos sebessegtullepes kell.

Tessek itt egy pelda: [link]

[ Szerkesztve ]

(#61654) szebe válasza Reggie0 (#61644) üzenetére


szebe
őstag

Mindazonaltal ahogy en latom a taxis leszoritotta elozes kozben...

Ezzel nem is vitatkoznék, lehet/van benne igazság.
De miért a lámpánál álló autót veri telibe a fehér, miért nem a kanyarodósávon fékez le? Miért van behajtva a tükör?

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#61655) Reggie0 válasza szebe (#61654) üzenetére


Reggie0
félisten

Mert amugy reszeg volt.

(#61656) mezis válasza mephi666 (#61651) üzenetére


mezis
nagyúr

+1 a bizalmi elvre.
Amikor azt feltételezem valakiről, hogy nem tartja be a szabályokat, az BIZALMATLANSÁG!

mezis

(#61657) mephi666


mephi666
nagyúr

oké, értem én hogy nem tudják kitalálni, merre akarnak menni, de ilyenkor inkább meg kellene állni és pl telefonon megnézni a célt és kitalálni az utat... ehelyett indexel balra, kerülném ki jobbról, mint az előttem haladó, mire inkább még egyenesen megy tovább... belassít a balra kanyarodni tilosnál, hogy akkor ott záróvonalon át lemegy, vagy mégse.... majd szó szerint kereszteződésbe behajtva megáll :U

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#61658) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Budaörsi nem adom az elsőbbség csatt

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#61659) m3tr0 válasza -=RelakS=- (#61658) üzenetére


m3tr0
senior tag

Egyértelmű,hogy a Skodás nem adta meg az elsőbbséget.
A Pandás meg neki kormányozta a kocsit a Skodának...elég fura,hogy abba az irányba menekült, amerre a Skoda tartott. :O

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#61660) mephi666 válasza m3tr0 (#61659) üzenetére


mephi666
nagyúr

ez szerintem ilyen reflexmozdulat, hogy "ha megáll, akkor talán el tudok menni előtte", ezért befelé menekült...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#61661) m3tr0 válasza mephi666 (#61660) üzenetére


m3tr0
senior tag

Persze,ő csak menekülni próbált,a Skodás volt a fasz. :R

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#61662) NoLF válasza mephi666 (#61657) üzenetére


NoLF
addikt

egy kis szerencsétlenkedés mindenkinek belefér

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#61663) mephi666 válasza NoLF (#61662) üzenetére


mephi666
nagyúr

bele... időnként mi is elcsesszük, de ilyenkor nem állunk meg a forgalomban, vagy indexelünk erre és megyünk arra, hanem valahol a forgalomból rövid időre kiszállva, nyugodtan kitaláljuk, hogy merre tovább... :K albániáról hallottam, hogy ott simán megállnak pl belső sávban, hogy a szembe 2 sávon átsétálva odamenjenek ismerőshöz, pletykálkodni kicsit :D

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#61664) NoLF válasza mephi666 (#61663) üzenetére


NoLF
addikt

nem, ez a normális teendő kb. amit én mondtam az a szerencsétlenkedés, amit motorosunk is produkált - ilyen is belefér mindenkinek néha.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#61665) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Két hülye egy pár

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#61666) tope válasza -=RelakS=- (#61665) üzenetére


tope
addikt

Porsche-nak azonnali autó elkobzás, helyben pár Fekete Laci általi pofon kíséretében...
A Fordosnak is jár a taps...

(#61667) szebe válasza tope (#61666) üzenetére


szebe
őstag

Fordos jogsiját is nyugodtan be lehet darálni.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#61668) Reggie0 válasza -=RelakS=- (#61665) üzenetére


Reggie0
félisten

Ez milyen ocska porsche volt, hogy meg egy bontoszokevenyt sem tudott erdemben legyorsulni?

(#61669) nyikszi válasza szebe (#61667) üzenetére


nyikszi
őstag

Egyetértek... :K

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#61670) Lauda válasza Szakbarbár (#61610) üzenetére


Lauda
félisten

"Álgyalogosok" már vannak. :D

(#61671) mezis válasza Lauda (#61670) üzenetére


mezis
nagyúr

Semmi kifogásom a gyalogosok érdekében végzett kamerázás ellen.
Viszont felhívnám a figyelmet arra, hogy a KRESZ a gyalogosokra is vonatkozik.
Annak meg van olyan szabálya, hogy a forgalmat fenntartani, fölöslegesen akadályozni tilos.
Márpedig ha semmi dolga az út túloldalán, csak úgy sétálgat az úton keresztben csupán testmozgás céljából oda-vissza, akkor a sétálgasson a gyalogjárda hosszában!
AI, arcfelismerés és mehet a bünti -a gyalogosnak!

mezis

(#61672) Reggie0 válasza mezis (#61671) üzenetére


Reggie0
félisten

Ez megis melyik szabaly?

(#61673) mephi666 válasza Reggie0 (#61672) üzenetére


mephi666
nagyúr

pl. lakó-pihenő övezetben plusz kiváltságaik vannak a gyalogosoknak, de itt is vonatkoznak rájuk szabályok (értelemszerűen ez a szabály máshol hatványozottan érvényes... sőt sok helyen semmi keresnivalója az úttesten, csak kijelölt gyalogátkelő helyeken)

Ha az úton járda nincs:
a gyalogosok az utat teljes szélességében használhatják, a járművek forgalmát azonban szükségtelenül nem akadályozhatják

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#61674) mezis válasza Reggie0 (#61672) üzenetére


mezis
nagyúr

mezis

(#61675) Reggie0 válasza mezis (#61674) üzenetére


Reggie0
félisten

Es ezt megis mivel sertette meg jobban, mint aki azert kruzol a kocsival, hogy bekoptassa a feket vagy, hogy elaludjon a gyerek, vagy esetleg azert, hogy megutassa a jarmuvet a havernak? Pont ugyanannyira indokolatlan es megis elfogadott, legitim ok.

Nem mellesleg, nem csak ugy foloslegesen tilos akadalyozni, hanem indokolatlanul Marpedig a hatosagi ellenorzes eleg alapos ok szokott lenni sokmindenre.

[ Szerkesztve ]

(#61676) MasterMark válasza Reggie0 (#61675) üzenetére


MasterMark
titán

Akadályozni, meg zavarni tilos, ha mész a forgalomban körbe-körbe, az egyik se...

Switch Tax

(#61677) Reggie0 válasza MasterMark (#61676) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat ezaz, ha mesz oda-vissza nagy szunettel a zebran, akkor az se. Ezzel az erovel a kozlekedesi lampa is zavarja a forgalmat, ha csak a zebra miatt van kint.

[ Szerkesztve ]

(#61678) mezis válasza Reggie0 (#61677) üzenetére


mezis
nagyúr

A zebra INDOKOLJA a jelzőlámpát és hogy csak akkor akadályozzn, amikor van gyalogos, szokás felszerelni gyalogos kapcsolóval.

mezis

(#61679) mephi666 válasza MasterMark (#61676) üzenetére


mephi666
nagyúr

...plusz ha csak a forgalomban autózol körbe-körbe, azért fizetsz sok-sok adót és szeretnek a nagyok :DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#61680) Reggie0 válasza mezis (#61678) üzenetére


Reggie0
félisten

A jelzolampat a forgalom indokolja, nem a zebra...

Mindazonaltal az, hogy neked nem tetszik, hogy atkel valaki a zebran az meg nem lesz indokolatlan. A kozuti ellenorzes meg boves boven indokolja, marmint azon felul, hogy eleg indok az is, hogy at akar kelni valaki.

[ Szerkesztve ]

(#61681) mezis válasza Reggie0 (#61680) üzenetére


mezis
nagyúr

mezis

(#61682) maajsz válasza Reggie0 (#61680) üzenetére


maajsz
senior tag

Ez oda vissza igaz. Nyilván kisebb forgalomban nem indokolt lámpa, viszont zebra nélkül meg értelme nincs a szóban forgó lámpának.

(#61683) Reggie0 válasza maajsz (#61682) üzenetére


Reggie0
félisten

Tehat ha azt allitjuk, hogy a->b es tudjuk, hogy !b->!a akkor abbol nem kovetkezik, hogy b->a . Ergo nem a lampa miatt van a zebra meg mindig, nincs odavissza, csak oda es inverz vissza.

[ Szerkesztve ]

(#61684) maajsz válasza Reggie0 (#61683) üzenetére


maajsz
senior tag

Ergo nem a lampa miatt van a zebra meg mindig
Ilyet ki mondott :DD Pont azt írtam ha nincs zebra (se csomópont, se keresztező forgalom vagy forgalom törés) kinek jutna eszébe lámpát rakni..

(#61685) Reggie0 válasza maajsz (#61684) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat te, az oda-vissza ezt jelenti, majd meg is erositetted a masodik mondatoddal.

[ Szerkesztve ]

(#61686) maajsz válasza Reggie0 (#61685) üzenetére


maajsz
senior tag

A második mondatból nem jött át, hogy az oda-vissza egyik része a mezis által említett zebra indokolja mondatrész?

Ő azzal érvel, hogy a zebra miatt kell lámpa, szerinted meg a forgalom miatt. Közben pedig mindkettő kell hozzá jelen esetben. Forgalom és zebra oda-vissza.

(#61687) Reggie0 válasza maajsz (#61686) üzenetére


Reggie0
félisten

En mar lattam lampat zebra nelkul, te meg nem?

(#61688) maajsz válasza Reggie0 (#61687) üzenetére


maajsz
senior tag

Szándékosan vagy értetlen? Fentebb írtam, hogy jelen esetben, nincs csomópont se más keresztező forgalom. Ebben az esetben átkelő hiányában minek lenne lámpa?

(#61689) Reggie0 válasza maajsz (#61688) üzenetére


Reggie0
félisten

Kit erdekel a jelen eset, amikor altalanositott megallapitas helytelensegere hivtam fel a figyelmet? Azt, hogy te a mezis teves megallapitasara fel akarod huzni a jelenlegi helyszint, kicsit sem izgat. Nem is beszelve arrol, hogy az alapszituacio ami szoban volt, az egy lampa nelkuli zebra volt, a lampasat mar csak utolag dobta be.

[ Szerkesztve ]

(#61690) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Ezt úgy mégis vajon miért?

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#61691) mephi666 válasza -=RelakS=- (#61690) üzenetére


mephi666
nagyúr

valami nagyon fontos post-ot el kellett biztos olvasnia... :U (ha elalszik, vagy rosszul lesz, akkor valószínű megy egyenesen tovább, lefelé az útról...)

...még az is lehet, hogy felnézett a telefonból és akkor látta, hogy már a szembesávban jár, a szemből érkező meg a másikban és csodálkozott, hogy "hú de jó, hogy véletlenül sávot váltottam, így elkerültem egy frontálist"

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#61692) Reggie0 válasza -=RelakS=- (#61690) üzenetére


Reggie0
félisten

Telefon/elaludt. Nem olyan ritka ez, sajnos.

(#61694) Reggie0 válasza kw3v865 (#61693) üzenetére


Reggie0
félisten

Valoban. A fiat-on is latszik, hogy valoszinuleg sok all lerobbanva.

(#61695) mephi666 válasza kw3v865 (#61693) üzenetére


mephi666
nagyúr

"...a carvertical tanulmánya szerint" :C

..oké, én itt el is engedtem :DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#61696) maajsz válasza kw3v865 (#61693) üzenetére


maajsz
senior tag

Minden sémának van alapja, a BMW tipikusan azért bukkan fel, mert az az egyeseknek valamilyen szimbólummal rendelkező autó. Ugyan van valami összefüggés a magát a többi felé képzelő egoista p*csök és a BMW (és természetesen egyéb prémium) vásárlás között, de ha ez az autó mondjuk piriputty márka lenne, akkor ezt arra lehetne kihozni, mert jó részt az ember típus az aki nem csak más de a szabályok fölé is képzeli magát. A szabályszerűtlenség meg tudjuk mit okoz(hat).

(#61697) kw3v865 válasza maajsz (#61696) üzenetére


kw3v865
senior tag

Így igaz. Egyébként más tanulmány is hasonló eredményre jutott, régebben valaki linkelte is találn ide is: bizonyos márkák (nem csak BMW) tulajdonosai között több az agresszív, bunkó ember, akik a való életben is ilyenek, nem csak a volán mögött. Természetesen ez nem a BMW hibája. Nyilván vannak olyanok is, akik a kinézete, kényelme stb. miatt választják ezt a márkát, nem státutsszimbólumnak tekintik és normálisan használják, de ne tagadjuk: bizonyos - nem túlkságosan kedvelt - társadalmi csoportok körében igencsak népszerű ez a márka...

[ Szerkesztve ]

(#61698) Reggie0 válasza kw3v865 (#61697) üzenetére


Reggie0
félisten

Ez nagyjabol Mo lenyomata: ebben a korrupt rendszerben az agressziv es bunko embereknek megy jobban a vallalkozas igy nekik van tobb penzuk a dragabb autokra, emiatt a vasarlasokban is felulreprezentaltak lesznek. Es ugy is vallakoznak ahogy vezetnek, masokon atgazolva/letaposva.

[ Szerkesztve ]

(#61699) kw3v865 válasza Reggie0 (#61698) üzenetére


kw3v865
senior tag

A korábbi tanulmány nem Magyarországon készült, amely az autósok személyiségét vizsgálta. Itthon pedig BMW-t, Audit, Mercit használtan elég sok ember megengedheti magának (legalább is megvenni, fenntartani már kevésbé). Vehetne mondjuk normálisabb állapotú Toyotát is azonos áron, de inkább a "rajosabb", lepukkant "prémiumot" választja,

(#61700) Reggie0 válasza kw3v865 (#61699) üzenetére


Reggie0
félisten

Azonos aron miert venne rosszabb autot? Pont nincs ertelme igy az osszehasonlitasnak, egy hasonlo allapotu toyota sokkal olcsobb, akinek kevesebb penze van az a megolcsobb toyotat fogja venni.

[ Szerkesztve ]

(#61701) kw3v865 válasza Reggie0 (#61700) üzenetére


kw3v865
senior tag

Úgy lenne a logikus, ahogy írod, de ne magadból és általánosságban az okos emberekből indulj ki. Pont az általad is említett státusszimbólum dolog is hozzájárul ahhoz, hogy a suttyók azért vesznek lepukkant szar BMW-ket, mert úgy gondolják azzal lehet menőzni, bizonyos körökben. Aztán persze pénzük már nincs arra, hogy normálisan karbantartsák, aminek sajnos meg is lesz az eredménye sokszor, az agresszív vezetési stílus, határozn autózás és a szar műszaki állapot veszélyes kombinációja által...

[ Szerkesztve ]

(#61702) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Amikor még hátramenetben is azt hiszed, hogy belső sáv bérleted van

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#61704) mephi666 válasza Reggie0 (#61703) üzenetére


mephi666
nagyúr

...én mindig is tudtam olyan módszerről, amivel megúszhatóak a közlekedési birságok és ez eddig 100%-osan bevált: igyekszem szabályosan közlekedni :) ajánlom mindenkinek

ui: csináltam amúgy 1 hónapja kisebb hülyeséget... mentünk a bakonyba és Dunaújváros felől közelítve a 62-es főútról mentünk át fehérvár alatt a 8-as főútra... megjártuk így a hosszú hétvégét, majd otthon kezdtem gondolkodni, hogy "bakker, az nem M7 szakasz volt ott véletlenül?" :DDD a 8-as táblákat figyeltem mindenhol, hogy az a cél: láttam hogy M7-re is ott valahol lehet felmenni (és ott az útdíj felirat meg minden), furcsa is volt a rendesen megemelkedett forgalom, de abban a tudatban voltam, hogy "ez biztos valami elkerülő szakasz" ...2km volt az egész, közben persze kamerás kapu, minden.... ha ott leesik, akkor veszek egy matricát, de csak 2 nap után otthon nézegettem... írtam egy levelet a núsz-nak pár nap múlva, amiben rákérdeztem hogy adott rendszámra várhatok-e büntetést és ilyen esetben pl éves vármegyei matricával ki tudom-e váltani? ...80ezerért országos nekünk már nem érné meg... jött a válasz kb 1 hete, hogy a rendszámunk tiszta, a válasz időpontjában nincs a rendszerben semmi mulasztás (egyébként meg ha lenne, sajnos éves vármegyeivel nem kiváltható a kb 20ezres pótdíj)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#61705) szebe válasza mephi666 (#61704) üzenetére


szebe
őstag

80ezerért országos nekünk már nem érné meg

Kisbuszt vagy teherautót vezetsz?

Másrészt meg pont erre jó a waze, beütöd milyen matricád van, és arra visz.
(Amíg az M44 nem volt fizetős, beértem Fejér+Pest matricával, az M5-ön meg kibírtam hogy egy kijárattal előbb kellett lejönni. Amióta meg fizetős, inkább megvettem az éves országost, aztán arra megyünk amerre akarunk)

[ Szerkesztve ]

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#61706) mephi666 válasza szebe (#61705) üzenetére


mephi666
nagyúr

...ja elnéztem a sort: 57ezerért se érné meg :DDD kb idén nyáron is egy 10napossal letudjuk az évet

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#61707) Reggie0 válasza mephi666 (#61704) üzenetére


Reggie0
félisten

Kisebb hibakat mindenki elkovet neha, ahhoz nincs is szukseg csalasra.

A durva itt az, hogy erre megeri raepiteni egy ipart. En sosem gondoltam volna, hogy ezert megerheti stromanokat, cegeket fenntartani, elvegre az is egy rakat koltseg es ugyintezes.

En nemreg vettem meg az orszagosat(nem buntetes miatt, mindig megveszem) es 60ezer alatt volt emlekeim szerint.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.