Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21151) Lauda válasza Khelben (#21149) üzenetére


Lauda
félisten

De azokra epul. :) Utanajarok/kerdezek en is ennek az elozes temanak. Meg visszaterunk ra ok? :)

(#21152) dragonfx válasza Lauda (#21151) üzenetére


dragonfx
veterán

igen visszatérünk után az autó elé.... :DDD

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#21153) Winner_hun válasza Zozzant (#21146) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ez az oktatóvideó itt hibás

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#21154) whitezo88 válasza Winner_hun (#21153) üzenetére


whitezo88
nagyúr

ez asszem autópályára igaz, de mi is tanultuk ezt tavaly.

(#21155) Winner_hun válasza whitezo88 (#21154) üzenetére


Winner_hun
félisten

Uhh:U

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#21156) Eagl3 válasza dragonfx (#21144) üzenetére


Eagl3
veterán

:W

Ekkora bődületes marhaságot is csak te tudsz írni... :DDD

(#21157) Lauda válasza Winner_hun (#21153) üzenetére


Lauda
félisten

Milyen hibat talaltal? :F Ez az elozes helyes vegrehajtasa.

[ Szerkesztve ]

(#21158) Winner_hun válasza Lauda (#21157) üzenetére


Winner_hun
félisten

No várok holnapig, hátha valakinek leesik, ha nem, akkor majd beírom:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#21159) VR6-Fan válasza Winner_hun (#21153) üzenetére


VR6-Fan
veterán

vissza pillantó tükör?

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#21160) Lauda válasza Winner_hun (#21158) üzenetére


Lauda
félisten

Most emiatt nem tudok majd aludni... :O :DDD

(#21161) mezis válasza VR6-Fan (#21159) üzenetére


mezis
nagyúr

Mongyátok má', hogy tud egy tükör pillantani. Ráadásul vissza ? :DDD

[ Szerkesztve ]

mezis

(#21162) Zozzant válasza Winner_hun (#21153) üzenetére


Zozzant
addikt

Már előbb feltűnhet a jármű a tükörben, főleg hosszú járművek esetén:) Akkor aztán bummneki ha már visszatérünk jobbra:) A jármű elejét célszerű meglátni a tükörben.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#21163) Winner_hun válasza Zozzant (#21162) üzenetére


Winner_hun
félisten

Így van:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#21164) Skót válasza Winner_hun (#21163) üzenetére


Skót
aktív tag

Eh én is erre gondoltam, de azt hittem túl egyértelmű és csak szőrszálhasogatás lenne:D

Minket alapból úgy oktattak, hogy amint középen a visszapillantóban meglátom az előzött jármű orrát akkor mehetek vissza.

Más: 4-kor indulok Pestre, kíváncsi vagyok hány kisbuszos akar majd megölni ma az M3-on a 10cm-el előttem bevágással és a hátsó ködlámpa kapcsolgatásával:P
Tippeket várom estére :DDD

"A modell alkatú nők olyanok mint egy rossz rádió: nem lehet rajtuk semmit fogni! Hát tényleg ez kell Nektek?"

(#21165) zoo8800 válasza Zozzant (#21162) üzenetére


zoo8800
veterán

ÓÓÓ ilyen apróságok a békeidőkben senkit se zavartak:)szőrszálhasogatás:)

rip and tear, until it is done

(#21166) Lauda válasza Zozzant (#21162) üzenetére


Lauda
félisten

Ezt eszrevettem a videoban, csak nem gondoltam ra, hogy erre gondol a Winner_hun :N :DDD

[ Szerkesztve ]

(#21167) Zozzant válasza Lauda (#21166) üzenetére


Zozzant
addikt

Ha ott ez volt a "hiba" akkor mindegy hogy Ő mire gondol nem?:)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#21168) Rick4


Rick4
félisten

Szived szerint melyiket vennéd meg, ha mindkettő 600K-t ér? De kérdezhetném, melyikben ülnél szivesebben, ha a két kocsi csattanni fog?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#21169) dragonfx válasza Rick4 (#21168) üzenetére


dragonfx
veterán

persze egyértelmű de amugy egyik se kéne.2 véglet.
e36 kéne.

a videoban meg az utolso mondat mindent elmond, és én ugy is cselekszek.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#21170) Lauda válasza Zozzant (#21167) üzenetére


Lauda
félisten

Nem tulajdonitottam jelentoseget neki, mert az elozes vegrehajtasanak tobbi feltetele ugyis kizarja azt, hogy korabban visszahuzodj a megelozott ele. :)

(#21171) Rick4 válasza dragonfx (#21169) üzenetére


Rick4
félisten

Az E36-osod úgy megy mint a suzuki, és annyit eszik, mint a Bronco. Mi a jó benne? :Y

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#21172) whitezo88 válasza Rick4 (#21171) üzenetére


whitezo88
nagyúr

lehet pávázni a csajok előtt. meg jó hangja van.

(#21173) Eagl3 válasza whitezo88 (#21172) üzenetére


Eagl3
veterán

Mitől lenne jó hangja?

(#21174) whitezo88 válasza Eagl3 (#21173) üzenetére


whitezo88
nagyúr

nem tudom csak mondtam, de pávázásra még jó.

(#21175) Rick4 válasza Eagl3 (#21173) üzenetére


Rick4
félisten

a lyukas kipuff és az üres zseb kombinációja csodás hangokat produkálhat a hátulja felől... :DDD

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#21176) MPowerPH válasza Khelben (#21074) üzenetére


MPowerPH
félisten

Most jöttem meg külföldről, azért csak most válaszolok.
Ez egy jó nagy hülyeség... Mert csak gyorshajtás miatt van baleset? Na ne nevettess már ilyennel... Ittas vezetés, telefonálás, zéró tolerancia erre is vonatkozik. És hiába, a főutakon az átlagsebesség 110-re nőt, autópályán 140-150, ha valaki sokat vezet, akkor ezt tapasztalja.
Visszatérve a balesetekre... Frontális ütközésnél a balesetet általában nem a sebesség okozza, hanem a figyelmetlen előzés. A másik érték ami a statisztikát rontja, a kamionosok tevékenysége, és bizony náluk is szorul a hurok, már kevésbé variálhatnak.
Konkrétan gyorshajtás miatt általában csak abban az autóban ülők sérülnek/halnak meg, mert fának mennek, árokba borulnak stb...
Szóval nem kell itt a vetítés a gyorshajtásról, semmi köze a halálos balesetekhez. Én ha 200 fölött megyek az autópályán, akkor senkit nem veszélyeztetek. Márpedig gyakori dolog, de még soha nem volt gondom belőle, semmilyen baleset veszélyes helyzetbe nem kerültem. Egy 150-es tempó meg alap, még akkora sebességgel is olyan, mintha állna az autó.
Meg kell tanulni vezetni, ennyi.

Don't Tread On Me

(#21177) neduddki válasza Rick4 (#21168) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

hol is van az a teszt ahol kiderul hogy a robosztussaga mijatt vajjon mennyire is van a tulelhetosegen tul a gyorsulas, es latszat ellnere lofaszt bisztosagos???

udv

neduddki

p.s. nem hiszem el hogy ennyore demagona pont egy ijjens szarra lkellelomaszni

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#21178) Khelben válasza MPowerPH (#21176) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ennyi marhasággal nem is akarok vitába szállni.

"Én ha 200 fölött megyek az autópályán, akkor senkit nem veszélyeztetek."
Nézegesd a langlovagok.hu-t. Ők is így kezdték.

(#21179) Khelben válasza neduddki (#21177) üzenetére


Khelben
nagyúr

Az a Hummer volt, bár gondolom ennek se sok gyűrődőzónája van. Addig marad életben benne valaki, amíg kisautóval ütközik. Ha kifog egy hasonló súlyú kocsit vagy egy fát, akkor vége.

(#21180) dokar válasza Khelben (#21179) üzenetére


dokar
addikt

én nissan navara tesztet láttam. betonfalnak ütköztették. a kisautóban túlélték volna (vmi szuzi szerű volt), mert az szépen gyűrődött. a merev alvázas navarában pedig nagyon súlyos sérüléseket szereztek volna az utasok a nagy erejű lassulás miatt.

extra - SEXRay

(#21181) dragonfx válasza Rick4 (#21171) üzenetére


dragonfx
veterán

az hogy bmw, de te ezt nem érted..menjéál csak biogáz etanollal... :R
eszik annyit amennyit de ahova akarom és amire kell jó.

inkább e36 mint egy nagy tégladarab 25ös fogyival..meg inkább e36 mint egy 800kg.os kocsi, nulla technikával... ;)

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#21182) neduddki válasza Khelben (#21179) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

leneygteln ebben az esetben /amugy en vmi japo alvazasra emlexem, nem a hummerre gondoltam/, akkor marad eletben ha a masik gyurodozonaja elek korekt ahhoz, hogy az egesz energijat kelloen kis lassulassal valositcsa meg mindket jarmu szamara
/es akkor meg nem si beszletunk arrol az esetrol hamar elkezd korrodalni az egesz szerkezet/

udv

neduddki

mod: dokar: akkor nem csak en emlexem koszi

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#21183) MPowerPH válasza Khelben (#21178) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem is kell, teljesen ferdén látod a dolgokat. Tavaly mikor kint voltam németben nem volt semmi problémám, 2 nap alatt meg kellett járnom, 220-alatt nagyon nem is mentem, csak akkor ha korlátozás volt. És még itt vagyok...heti átlagban az 1000km az általában megvan, mégse okoztam még balesetet, és még csak veszélyes helyzetet sem. És nem szoktam tötymörögni...
És miért? Nem részegen vezetek, tudom mikor mit lehet, és odafigyelek arra, amit csinálok. Szóval ne próbálj nekem mindent a gyorshajtásra visszavezetni, és azt a 30%-ot se próbáld annak a számlájára írni. A balesetek talán 15% történik a konkrét gyorshajtás miatt, a többi az egyéb tényezők.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#21184) sasa311 válasza MPowerPH (#21183) üzenetére


sasa311
veterán

Attól a ténytől eltekintve, hogy én sem tapadok mindig a táblán írt számra, azért a 200 fölötti haladás a sztrádán meleg.

És nem azért, mert te elbambulsz vagy elcseszel valamit. Hanem azért, mert a belsőből 90-el kijön eléd 79 éves Józsi bácsi a trabijával vagy szőke cica bal kezében sminkkészlet jobb kezében mobil, szájban meg cigaretta és a tükörben épp sminkel.

Ilyenkor már csak isten menthet meg és nem te leszel a hibás.
Illetve a 20-30 km/ó sebességkülönbséget még lehet, hogy ki tudnád fékezni és anyázhatnál egyet az idiótára, aki majdnem megölt mindkettőtöket, a 100Km-es tempókülönbséget már nem sanszos kifékezni, ha elédvágnak...

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#21185) Rick4 válasza dragonfx (#21181) üzenetére


Rick4
félisten

Cimbi, abban a kocsiban 5 ember kényelmesen elfér, a hátsó sorban több hely van, mint neked elől.. 25-ös fogyi? Te 200 km-enként méred a fogyasztást? :DDD

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#21186) MPowerPH válasza sasa311 (#21184) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ebben egyet értek. De mindig hangsúlyozom, hogy a körülményeket figyelembe véve kell a sebességet megválasztani, tudni kell mikor lehet menni, és mikor kell nyugton maradni.
Ha nagy a forgalom, akkor még a 130 is veszélyes tud lenni. Ha az ember kocsisor mögé ér a pályán, mindig kisit lassít, pont ez miatt amit Te is említettél.
A Német példa kicsit hülyén jött ki, ott szélesebb a pálya, nagyobb az átlagtempo is, és az emberek tudják használni az autópályát.
Én az M6-oson járok elég sokat, ott a forgalom közel sem akkora, mint az M7-M3 -ason. És ha csak 1-1 autóval találkozol a pályán, az nem sok veszélyt hordoz magában.

Don't Tread On Me

(#21187) MPowerPH


MPowerPH
félisten

De semmi se lehetetlen. :D

Don't Tread On Me

(#21188) keIdor válasza MPowerPH (#21186) üzenetére


keIdor
titán

Majd most már be fog indulni az is most hogy készen lett az M60-al együtt.:) Szerintem simán lesz M1/M7 szintű forgalom idővel. A német meg a magyar között az a különbség, hogy előbbi tud vezetni, míg utóbbi országában még a hülye is kap jogsit. Volt évfolyamtársam nem volt 100%-as és az is megkapta a jogsit, igaz nem volt olcsó. :DDD

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#21189) Khelben válasza MPowerPH (#21183) üzenetére


Khelben
nagyúr

A német autópályához semmi köze a magyarnak. Se a német közlekedéshez.

(#21190) Khelben válasza sasa311 (#21184) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ilyenkor már csak isten menthet meg és nem te leszel a hibás.

De, pont ő lesz a hibás. Mert se Pistabácsinak se a szőke cicababának nem kell számítania 130-as megengedett sebességnél egy 200-zal közeledő autóra. Ez már akkora eltérés, ami bőven megakadályozza az észlelhetőséget.

(#21191) zoo8800 válasza Khelben (#21190) üzenetére


zoo8800
veterán

ez kemény volt :DDD
Amikor te állsz az út mellett, (pl. el akarsz indulni, párhuzamosan állsz az úttal) akkor már nem tudsz észrevenni egy 70-nel közeledő autót?
A visszapillantó azért van, hogy sávváltáskor bele kell kukucskálni.
(igen, vezettem már Németországban, és mentek már el mellettem 250-körül...)

rip and tear, until it is done

(#21192) sasa311 válasza Khelben (#21190) üzenetére


sasa311
veterán

A következő bekezdésemben céloztam rajta, hogy kettőn áll a vásár.

Amúgy tudtommal a KRESZ szerint a sávváltó lesz a hibás, mert a sebességtúllépés nem indokolja az elsőbbségadás elmulasztását.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#21193) MPowerPH válasza Khelben (#21190) üzenetére


MPowerPH
félisten

Jaj, dehogynem lehet észrevenni. Ha 130-al megy ki, akkor még alapon az tök normális, de ha alatta és akkor vált sávot, mikor látja, hogy valaki közeledik, akkor az szabálytalan. Azért van a tükör, hogy használja, és nincs joga kijönni a nélkül, hogy nem néz bele, és figyelmen kívül hagyja a gyorsan közeledő autót. Mint az a video is amit linkeltem, hiába megy nagy sebességgel az Audi, a Peugeot balesetveszélyt teremtett.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#21194) Khelben válasza sasa311 (#21192) üzenetére


Khelben
nagyúr

a sebességtúllépés nem indokolja az elsőbbségadás elmulasztását.

De, indokolja, ha a sebességtúllépés olyan mértékű, ami már akadályozza az észlelést. Mint például a 130 helyett 200.

(#21195) zoo8800 válasza Khelben (#21194) üzenetére


zoo8800
veterán

Ha te nem vennéd észre a 200-zal érkező autót, miközben 130-cal mész, akkor légyszi add vissza a jogsid.

rip and tear, until it is done

(#21196) deicide válasza zoo8800 (#21195) üzenetére


deicide
veterán

Ez így van. A 70km/h sebességkülönbség az 19m-el több megtett utat jelent másodpercenként, azaz mondjuk 10 másodperc alatt 190m, annyira maximum ködös időben nem lehet hátrafelé ellátni.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#21197) zoo8800 válasza deicide (#21196) üzenetére


zoo8800
veterán

Ködös időben nem kéne 200 felett nyargalni :N

rip and tear, until it is done

(#21198) FF23 válasza deicide (#21196) üzenetére


FF23
senior tag

Nem arról van szó, hogy nem látja, hanem, hogy nem számít(hat) rá a szabályosan a max sebességgel haladó, hogy valaki ennyire szabálytalan. Visszapillantóból ~200 méternél te sem mondod meg szerintem, hogy 150-nel vagy 200-zal jön.

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#21199) zoo8800 válasza FF23 (#21198) üzenetére


zoo8800
veterán

De azt látja, hogy jön-e valami vagy nem. Ha lát valamit közeledni, akkor nem megy ki elé. Ilyen egyszerű.
Megkülönböztető jelzést használó jármű pedig mehet 130 felett is.

rip and tear, until it is done

(#21200) deicide válasza FF23 (#21198) üzenetére


deicide
veterán

De ha ~200 méternél jön ki elém - aki 200al megyek - , akkor bőven le tudok lassulni a 10 másodperc alatt, amíg utolérem. A baj azzal van, hogy az 50-100 méterre jövő sebességét sem tudják sokan felmérni, onnan pedig már nem annyira biztos, hogy vészfék nélkül le lehet lassulni.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.