Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9001) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Egyszer csak megéljük. ;]

Don't Tread On Me

(#9002) feel good válasza MPowerPH (#9001) üzenetére


feel good
aktív tag

És amikor majd a mutyukis papa kimegy előzni a 267km/órával száguldó béemvésporsésferráris elé, akkor a kőgazdag úriember lesz megsértődve.

(#9003) MPowerPH válasza feel good (#9002) üzenetére


MPowerPH
félisten

Mindent lehet, csak ésszel. :K

Nézd meg ezt: [link]

Meg lehet állni, ha az ember odafigyel. :)

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#9004) plömplöm


plömplöm
őstag

a visszaváltogatósan motorfékezősöshöz annyit, hogy amennyivel kevesebbet kopnak a fékek, annyival többet a kuplung, szóval szerintem inkább hagyni ott annyiadikban ahol van, aztán kuplung nélkül kitolni üresbe az alapjárati sebességkor.
lehet kövezni :)

[ Szerkesztve ]

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#9005) feel good válasza MPowerPH (#9003) üzenetére


feel good
aktív tag

Igen, erről beszélek!
Ebből csúnya dolgok lehettek volna.

(#9006) NoLF válasza plömplöm (#9004) üzenetére


NoLF
addikt

ebbe még nem gondoltam bele, de vhogy én a kuplungot kevésbé kopó alkatrésznek ítélem meg mint a fékeket. aztán ki tudja..

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#9007) MPowerPH válasza feel good (#9005) üzenetére


MPowerPH
félisten

Bizony. Akkor ha a sofőr nem figyel oda. Mert 130 fölött, de főleg 200 fölött nem a tökét kéne a sofőrnek vakarni, nem telefonálni megf az asszonyt kényeztetni, hanem figyelni az utat. És az alap, hogy ha egy nagyobb knvojhoz közeledsz, lassítasz pont a másik figyelmetlen miatt.
Ez itt a gond MO. -n, hogy a többség nem figyel oda a vezetésre, és egymásra sem.
Az autopályán még ha lassan is mész, figyelned kell a tükröt. És ilyen esetben illik gyorsan visszasorolni, hátha nem tud megállni az aki elé kivágtunk.
Ha egyes emberek fejében rend lenne, akkor nem lenne gond a sebességhatár eltörlése. Így csak álmodozhatunk róla. ( bár én autopályán mindig úgy megyek ahogy jónak látom. A határ eltörlésétől nem padlógázzal közlekednék, csak nyugodtabb lennék )

Kuplungnál ilyenkor nem lehet komolyabb kopásról beszélni. Mert elvileg minden auto utmutatojában fel van tüntetve, hogy bátran használjuk a motorféket, sőtt ha lehet azt használjuk. Amúgy az automata válto is pont ezt csinálja, pl. lejtmenetben.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#9008) lsc válasza plömplöm (#9004) üzenetére


lsc
nagyúr

Ráadásul itt 80-nál 2-be visszaváltásnál /mint valaki írta / mit kap a vezérlés , főleg ha szíjas .

Mod NoLF : Féket olcsóbb cserélni , mint kuplungot .

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#9009) NoLF válasza lsc (#9008) üzenetére


NoLF
addikt

ezzel tökéletesen tisztában vagyok, mint ahogy azzal is hogy fékbetét/tárcsa csere kicsit sűrűbb a kuplungcserénél.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#9010) MPowerPH válasza lsc (#9008) üzenetére


MPowerPH
félisten

Vezérlés láncos, és nem kap semmi komolyat. A szíjas nem sokat ér. /tapasztalat/
Pl. ha vészfékezek még 100 -nál is 2. -ba pakolom, hogy még véletlenül se tudjak nemmegállni. :) Külön megkérdeztem a Vallisnál, hogy szabad -e, és árt -e az autonak. Azt mondták teljes nyugalommal, az a lényeg tiltás alá mennye a fordulat váltásnál. De ezt mondta a szerelőm is, szóval lehet benne igazság. :U

Don't Tread On Me

(#9011) dokar válasza lsc (#9008) üzenetére


dokar
addikt

Finom váltásoknál szinte nem kopik semmit sem a kuplung.

extra - SEXRay

(#9012) I_Am válasza Integra (#8999) üzenetére


I_Am
veterán

Ugyanaz aki az én ódimat is szereli. Amugy cirka 20 éve a barátom, tehát a karomat odaadnám érte. :)

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#9013) feel good válasza MPowerPH (#9007) üzenetére


feel good
aktív tag

Használjuk a motorféket, ok, de asszem a kezelési útmutatóban nem úgy van ez benne, hogy 80-nál kúrjuk vissza előtte kettőbe :D

(#9014) Skót válasza plömplöm (#9004) üzenetére


Skót
aktív tag

Az oktatóm nekem is mondott ilyet.
Azt mondta, hogy hagyni kell abban a fokozatban ahol vagy, és fékezni (ugye motorfék is segít meg az üzemi fék) és amikor leesett alapjárat környékére a fordulat akkor kuplung ki és fékkel megállni.
Namost nemtudom ez mennyire igaz, de én így szoktam meg és most is így használom.
Ha nem üvölt a zene akkor hallani is, hogy kb mennyit forog épp a motor, nem szükséges a fordulatszám mérő se.

"A modell alkatú nők olyanok mint egy rossz rádió: nem lehet rajtuk semmit fogni! Hát tényleg ez kell Nektek?"

(#9015) plömplöm válasza MPowerPH (#9007) üzenetére


plömplöm
őstag

"Kuplungnál ilyenkor nem lehet komolyabb kopásról beszélni. Mert elvileg minden auto utmutatojában fel van tüntetve, hogy bátran használjuk a motorféket, sőtt ha lehet azt használjuk. Amúgy az automata válto is pont ezt csinálja, pl. lejtmenetben."

nem a motorféktől kopik a kuplung, te, hanem a váltogatásoktól (csúsztatásoktól)... :U

és az meg naná hogy kevésbé kopó, nade a cseréje, az meg egy szopó :DDD

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#9016) dokar válasza plömplöm (#9015) üzenetére


dokar
addikt

#9011

extra - SEXRay

(#9017) Skót válasza plömplöm (#9015) üzenetére


Skót
aktív tag

igen de visszaváltásnál nem engedi egyből rá mert abból erőteljes rántás is lehet --> szépen engedi vissza--> surlódik és kopik (sztem)

"A modell alkatú nők olyanok mint egy rossz rádió: nem lehet rajtuk semmit fogni! Hát tényleg ez kell Nektek?"

(#9018) MPowerPH válasza plömplöm (#9015) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem a motorféktől, hanem mikor váltasz és csúsztatva engeded vissza. Én is ezt mondtam. Úgy csak annyit kopik, mint bármelyik váltásnál. Szerintem a városi araszolgatás dugóban az sokkal rosszabb. :D Ezért nem értem, hogy mi bajotok a motorfékkel. :U

Bár, ezt tényleg mindenki máshogy csinálja. Nekem az oktatóm azt tanította, hogy próbáljak minél kevesebbet fékezni, inkább pakoljak vissza ameddig tudom.

Biztos nem azt írja, hogy 80 -nál rakjuk vissza. Ez inkább autofüggő, mert nem lehet minden autoval megcsinálni.

Don't Tread On Me

(#9019) MPowerPH válasza plömplöm (#9015) üzenetére


MPowerPH
félisten

Amúgy, most cseréltettem kuplungtárcsát és kinyomócsapágyat. Munkadíjjal 75k -ból megúsztam, és már nem kell többet hozzányulnom. :)

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#9020) plömplöm válasza dokar (#9016) üzenetére


plömplöm
őstag

értemén, azt mondtad, amit, és ki sem kell mondanod hogy egy opelban aztán meg végképp semennyitsem kopik, sőt, újranöveszti azt is ami elkopott :DDD

ugye szted is több a "szinte nem kopik" az egyáltalán nem kopik-nál? :)

szerk: de mindegy, hagyjuk, aki akarja az érti amit mondtam, aki meg kötekedni akar az azt teszi. písz

[ Szerkesztve ]

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#9021) spirit007 válasza MPowerPH (#9010) üzenetére


spirit007
senior tag

"Vezérlés láncos, és nem kap semmi komolyat."

Csak a motor . (gyűrűk/hengerfal)
Segítek : 80-nál pörög ~2500 körül 4-ben , aztán visszateszed 2-be és dupla annyit fog ...ha akar ha nem . Ráadásul terhelés alatt .
És az olajnak van egy olyan tulajdonsága , hogy nem fénysebessggel halad a furatokban , így elégtelen lesz a kenés egy időre .
Úgyhogy ez nem motorfék , hanem motorgyilkolás .

Motorfék = leveszed a gázról a lábad !
Mikor lecsökken a fordulatszám ~1500 körülre akkor visszakapcsolsz egy fokozatot ... aztán megint lecsökken a fordulatszám és mégegyet vissza stb.stb. amíg meg nem állsz .
Ezt anno mikor a fordulatszám mérő még csak a mesékben létezet úgy tanították , hogy mikor már "rángat" a motor akkor kell visszaváltani .

Ja és máskor a Wallis-nál ne olyan embert kérdezz akinek felmosófa van a kezében ... és ne is a főnököt mert az csak a következő motorgenerálos kuncsaftot látja benned ;]

(#9022) MPowerPH válasza spirit007 (#9021) üzenetére


MPowerPH
félisten

Akkor ezek szerint ha előzni készülök és mondjuk gyorsan kell 5 -ből 3 -ba tenni mondjuk 130 -nál, akkor nem szabad? Szerintem ez badarság... Van ott annyi kenés, csak a motorolajon nem szabad spórolni. Az biztos, hogy egy Suzukiban nem csinálnám ezt, de az más technika.

Azt kihangsúlyoztam, hogy a Wallis után rákérdeztem az autószerelőmnél is, aki ugyancsak azt mondta, hogy nem árthat. Sőtt, néha még jó is, ha a motor egy kicsit szabadon pöröghet.
Szerintem ha rángat a motor akkor már régen rossz... És azt tényleg nem tolerálja.
No mind egy, mindenki másképt csinálja. Én tudom, hogy még így is simán elmegyek az autoval 400k km -et, és akkor se a motor, hanem a karosszéria fog szétesni. :)

Don't Tread On Me

(#9023) Integra válasza NoLF (#9006) üzenetére


Integra
titán

szerintem meg tökmindegy, egy a fontos, ha vészfékezel, akkor úgy baszol rá a fékpedálra mint a zállat és véletlenül se kuplungolsz, a legvégén kuplungolsz, max lefulladsz:)
én pl fék vissza gáz motorfék és gázzal szoktam, ha nagyon sietek, akkor mindhárom pedált egyszerre, ha meg csak lötyögés, akkor standard fék, aztán beszenvedem fokozatba nagyisan és gáz:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#9024) Integra válasza feel good (#9013) üzenetére


Integra
titán

meg felesleges is, a legtöbben csak szétcseszik a motortartó bakokat, meg az egész blokk akkorát ránt, hogy öröm nézni.. arról nem is beszélve hogy fél másodperccel később már pakolhatod a hármasat..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#9025) a_tesz válasza Integra (#9023) üzenetére


a_tesz
Korrektor

én is szívesen csinálnám a heel&toe-t, csak az új swiftben olyan franciásan szar pedálelrendezés van... bezzeg a régi, abban lehetett orrbaszájba

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#9026) Integra válasza MPowerPH (#9018) üzenetére


Integra
titán

a megoldás a kettő között van valahol szvsz
nem lehet mondani hogy melyik jobb, inkább mikor melyik.
de az az autó roncstelepre való, amelyik nem bírja a csúsztatást hosszútávon, ez biztos:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#9027) Integra válasza a_tesz (#9025) üzenetére


Integra
titán

igen, meg sokszor a kardán alagút is belepiszkít a képbe
de hát ott ált nem erre tervezik a pedálrendet, meg az autót, magát sem:)
ennyiből jobbak a japó vasak, mert ott nem zavar be, könnyebb megoldani, a doblemez van csak
mármint a jobb kormányosok:)

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#9028) amol válasza MPowerPH (#9001) üzenetére


amol
addikt

Először azt kéne megélni hogy highway legyen.

(#9029) dokar válasza plömplöm (#9020) üzenetére


dokar
addikt

nem azért nem kopik mert opelben van :DDD hanem azért mert egyszerűen elég óvatos váltásoknál nem kell számolnunk a kopással. hidd el normális vezetés mellett a kuplung kopása és fékbetétek kopása között nagyságrendi különbség van.

extra - SEXRay

(#9030) dokar válasza spirit007 (#9021) üzenetére


dokar
addikt

Ezt anno mikor a fordulatszám mérő még csak a mesékben létezet úgy tanították , hogy mikor már "rángat" a motor akkor kell visszaváltani.

A csiga seggit! Mindig abban a fokozatban kell lassulnod az adott sebességnél, mint amiben gyorsulni szoktál ugyanennél a sebességnél. Kivételt képez ez alól a gyorsulási verseny és a vészfékezés. :) Tehát ha 3-ban gyorsulsz 40-től 60-ig, akkor ugyanebben az intervallumban nyugodtan visszateheteted 3-ba lassulásnál. pl: 120-90: 5, 90-60: 4, 60-40: 3, 40-10: 2, 10-0: kuplung.

extra - SEXRay

(#9031) dragonfx válasza MPowerPH (#9001) üzenetére


dragonfx
veterán

ájééééé ameddigre megérjük addigra lesz 6 henger már tuti :DD ....328i ;]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#9032) dragonfx válasza Integra (#9023) üzenetére


dragonfx
veterán

3 pedállal hogyvezetsz? van +1 lábad :DD
te figyu ez versenypályán szokás 3 pedállal barmoskodni...

Amugy motorfék ott jo ahol van bőven fékút....máshol meg ott a pirelli bmwpower :D

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#9033) dokar válasza dragonfx (#9032) üzenetére


dokar
addikt

egy lábbal kettőt kell nyomni.

extra - SEXRay

(#9034) feel good válasza dragonfx (#9032) üzenetére


feel good
aktív tag

Te még ezt se használod? Akkor mit mesélsz, hogy mekkora autóversenyző vagy?
Alap dolgok ezek.. Ballábfék ízléstől függően, gázfröccsnél visszaváltás, ilyesmik..

Egyenesben mindenki tudja nyomni, az nem művészet. Látszik, hogy a repertoárod ebben ki is merül. Nevetséges vagy, ember :) BMWpower 1600 köbcentis kis szerencsétlen :)

[ Szerkesztve ]

(#9035) NoLF válasza dragonfx (#9032) üzenetére


NoLF
addikt

én ezt komolyan nem hiszem el, direkt tetteted magad hülyének? :)) :)) :))

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#9036) zsid


zsid
senior tag

Vki figyelembe vette a visszaváltogatós motorfékezésnél a kinyomócsapágy/nyomcsapágyak plusz kopását? Láttam már nem egy autót amiben a kuplunk jó volt még, de za összes csapágy már széjjel volt benne :DDD

<tRucKdriFteR>

(#9037) Integra válasza zsid (#9036) üzenetére


Integra
titán

ott több dolog is lehet:
1. nem megfelelő minőség
2. pocsék sofőr
ált a kettő együtt szokott elhasználódni, átlag 150-170e km után normális használat mellett.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#9038) feel good válasza NoLF (#9035) üzenetére


feel good
aktív tag

Esélyes. Jókat röhög azon, ahogy felbasszuk az agyunkat rajta.
Ennyire hülye nem lehet valaki.

(#9039) Gambit válasza feel good (#9038) üzenetére


Gambit
őstag

Hát persze, mert nem kell idegeskedni rajta. A szememben ő pont olyan, mint rgb. Kicsit szánom a szerencsétlent, kicsit röhögök rajta, de semmi esetre sem veszem komolyan. Így nem is tud idegesíteni.

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#9040) dokar válasza Gambit (#9039) üzenetére


dokar
addikt

az az rgb az vmi barkácsolós gyerek volt?

extra - SEXRay

(#9041) Integra válasza Gambit (#9039) üzenetére


Integra
titán

tegnap kaptam egy linket rgb-ről és elképzelhető hogy ő az.
mit is mondjak.
én nem értem, hogy ha valaki ennyire lelkes a kísérletezésért akkor hogy lehet ennyire baromállat.. én biztos vagyok benne, hogy életben egy birkalélek srác, aki rajong ezekért a barkács dolgokért. a videoról ez üvölt. itt meg teljesen megvadult..
hány ilyen embert láttam anno katonaságban is.
na kb dragon is ez a kategória

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#9042) feel good válasza Gambit (#9039) üzenetére


feel good
aktív tag

rgb?
Itt mindenki csak úgy beszél róla, mint a megtestesült sátánról. Hasonló kaliber volt, mint sárkány úr?

(#9043) Gambit válasza dokar (#9040) üzenetére


Gambit
őstag

Az.

feel good: Igen, eléggé hasonló a hozzáállásuk.

Integra: Jaja, stimmel. Csak azzal a különbséggel, hogy valahogy én nem tudom elképzelni, hogy való életben normális. Ezért is gondolom úgy, hogy dragon esetében is mehetne a kickbankill.

(A link meg jöhet priviben. ;) )

[ Szerkesztve ]

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#9044) dabadab válasza feel good (#9042) üzenetére


dabadab
titán

RGB lelkes barkacsolo gyerek, allandoan "X hazilag" topikokat nyitott (ahol X barmi lehetett, legi fenykepezestol atomeromuig :) ), de agyilag valoszinuleg nem 100% - mindenesetre valoszinuleg stabilan o a PH ban-rekordere (egy jo ideje permanens ban van rajta, csak idonkent megis visszalopozik).

Integra: milyen linket kaptal?

DRM is theft

(#9045) Integra válasza feel good (#9042) üzenetére


Integra
titán

rgb-ben volt valami "bájos" a kísérletei miatt, pláne, mert valóban van is tudás mögötte.
a stílus más kérdés. több éve volt már annak, hogy ámokfutott, azóta permanent ban van neki, bár néha-néha visszatér egy fél óra erejéig, amikor nyit egy tucat topicot. néha még valóban röhög is az ember egy kellemeset egyik másik valóban frappáns topic címén ilyenkor..
dragon megy egy szégyenfolt, ahogy van, pedig csak normálisnak kéne lennie.
de vannak emberek, mint ő, aki egyszerűen ilyen.
ha az ilyet kickbankillezed, akkor csak még inkább ilyen lesz, mert önkritika nulla valamilyen oknál fogva és csak lefelé süllyed a spirálon.
ignore gomb kellene, de arra várhatunk... :(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#9046) Integra válasza dabadab (#9044) üzenetére


Integra
titán

először engedélyt kérek rá, hogy lehet e

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#9047) lsc válasza feel good (#9034) üzenetére


lsc
nagyúr

"gázfröccsnél visszaváltás"
Ezt leírnád sorrendben , mit nyomsz , kapcsolsz , mikor stb. ? Csak kíváncsi vagyok .

Az élet kegyetlen .

(#9048) feel good


feel good
aktív tag

Értem. Vicces lehetett. :D Atomerőmű házilag. Wow.
Ezek az emberek valami autisták lehetnek. Ha arról van szó, hogy egy bizonyos dologhoz, mondjuk a fizikához vagy matekhoz nagyon ért, de egyébként viselkedni nem tud, normális reakciója nincs, stb.

(#9049) NoLF válasza lsc (#9047) üzenetére


NoLF
addikt

én gázfröccsöt 3ból vissza 2be szoktam alkalmazni (esetleg 4ből 2be) amikor vmi miatt szükség van egy kis sietésre, esetleg állatkodni akarok (ami nyilván nem sokszor fordul elő és nem veszélyes "na itt még beférek" esetekre gondolok) akkor kikapom 3ból, nyomok egy erős félgázt, s mikor 2be rántom akkor nem esik vissza vészesen a fordulat, VTEC (4500) környékéről indulhat a menet. virgoncabb így.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#9050) feel good válasza lsc (#9047) üzenetére


feel good
aktív tag

Tényleg ezt írtam? Opsz. Gázfröccsös visszaváltás, na. :D

Ha mondjuk a kanyar előtt vissza akarsz váltani négyesből hármasba, mert az íve ezt kívánja, ezt megteheted fékezés alatt is, nem kell előtte azzal is időt veszteni.

Nyomod a jobb lábad ujjaival a féket, ráteszed a kezed a váltóra. Nyomod folyamatosan a féket jobb ujjheggyel, ballal ezalatt berúgod a kuplungot, utána rögtön áttolod a váltókart. Azzal párhuzamosan, ahogy váltás után leveszed a lábad a kuplungról, jobb sarokkal rárúgsz egyet a gázra, ezzel felpörgeted a motort, így váltás után nem ránt, kíméli a technikát, és lényegesen gyorsabb is. Amikor ezzel az egész visszaváltással végeztél, valószínűleg már eléggé lelassultál, tehát leléphetsz a fékről, és befordulsz. :)

[a végén látható a mutatvány]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.