Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21251) philoxenia válasza Lauda (#21249) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Bukkanós dombos vidéken esett meg velem, persze a mögöttem jövő akár 200 fölött is jöhetett, de mivel a tükröt szinte állandóan figyelem előzésen kívül is, meglepően hirtelen bukkant föl. Dombról lehajtva az alján előztem, persze balesetveszély nem volt, de mire kimentem, már egy-kétszáz méterrel mögöttem jöttek a kocsik szinte a semmiből....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#21252) Lauda válasza philoxenia (#21251) üzenetére


Lauda
félisten

Elofordul, gondolom ez nem palyan volt. Orszaguton en is tudok a kozelben is olyan szakaszt, ahol siman lehet hullamvasutazni. ;] Csak veszelyes, mert ha esetleg eloznek szembe, akkor kampec.

Palyan azert nincsenek olyan meredek emelkedok/lejtok, ahol ne lehetne ellatni tobbszaz meterre. :)

(#21253) bolondember válasza Lauda (#21229) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

srác nem kertelt, egyből mondta.

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#21254) Lauda válasza bolondember (#21253) üzenetére


Lauda
félisten

Ja ugy egyertelmu. :DDD :R

(#21255) dragonfx válasza Lauda (#21245) üzenetére


dragonfx
veterán

+4km/h.t miylne műszerrel mérnek ki???

a petőfi hídnál lehetséges tényleg hogy a kolezs mögötti utcában nem kéne fizetni még?? :Y

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#21256) Lauda válasza dragonfx (#21255) üzenetére


Lauda
félisten

Traffipax? :F

(#21257) parandroid válasza philoxenia (#21243) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Klasszikus példa, amikor az öregúr úgy ölte meg a motorost (valami vadászpilóta rémlik kecskemét környékén), hogy kitolatott a saját hídjáról, a motoros meg (lakott területen belül ugye) jókora sebességgel belerongyolt. Amikor elkezdett kiállni, körülnézett, sehol nem volt senki, mégis kihozták vétkesnek elsőbbségadás elmulasztásáért. Enyhítő körülményekre nyilván lehet hivatkozni, de az alapelvek akkor is ugyanazok maradnak. A közlekedésben nem változtathatsz úgy irányt, úttestet, vagy akár sávot, hogy a másikat sebessége vagy iránya megváltoztatására készteted. Ha a másik fél gyorshajtó, sajnos azzal is számolni kell, és az ebből a szempontból jogilag irreleváns.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#21258) dragonfx válasza Lauda (#21256) üzenetére


dragonfx
veterán

20nál 4km./h.t mérni??
na ne már nincs ilyne pontos műszer.ugy tudom 10km/h felett büntetnek csak.
vagyis ha lőnek és 66tal emgyke és nem állítanak meg akkor nem kaphatok csekket mert za már nem helyszíni? :U

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#21259) parandroid válasza dragonfx (#21258) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

A műszer pontosan mér. Hogy van némi ráhagyás, az csak azért van, mert jó fejek, és a közhiedelemmel ellentétben a rendőrnek is van szíve.

A dolog második felére a válasz igen, amennyiben a kiszabható helyszíni bírsággal büntetendő sebességtúllépét követed csak el. Ha megfutod a 30%-ot (ha jól emlékszem innét fix áras a bünti), ami lakott területen belül 65 kmph, akkor mindenképpen megy a csekk, és még csak nem is feltétlen fognak megállítani. 65 alatt csak helyszíni bírságot kell fizetned, ha megállítanak, ha nem állítanak meg, akkor azt megúsztad.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#21260) tibi666 válasza parandroid (#21259) üzenetére


tibi666
senior tag

már nem százalékos a büntizés.

(#21261) dragonfx válasza parandroid (#21259) üzenetére


dragonfx
veterán

ohh hát akkor no para...álltalában mindig fix álló autoból lőnek.és ott mire ők megfordul elindul ekap..plusz még azta másik 36ot aki gyorsabban ment...áhh akkor nyugi van.
azért figyelek a 65re.
mondjuk ora szerint 70 lehet nincs is 65. :U
hát legyenek is ha már a törvény rossz.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#21262) Lauda válasza dragonfx (#21258) üzenetére


Lauda
félisten

Nincs hat, szemmel merik a rendorok a sebesseget.... :O

Neha ugy erzem direkt csinalod az egeszet.

[ Szerkesztve ]

(#21263) Khelben válasza parandroid (#21259) üzenetére


Khelben
nagyúr

3 km/h a mérési hibahatára a traffinak. Ezért van az, hogy 50-nél 69-től büntetnek.

(#21264) parandroid válasza dragonfx (#21261) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Semmi baj a törvénnyel, benned van a hiba.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#21265) philoxenia válasza parandroid (#21257) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

"A közlekedésben nem változtathatsz úgy irányt, úttestet, vagy akár sávot, hogy a másikat sebessége vagy iránya megváltoztatására készteted."

Itt kimaradt egy szó: hirtelen.....

Minden eset más, de a konkrét eseteknél a teljes perirat ismerete nélkül nehéz véleményt mondani. Mindenképpen kell, hogy legyen a körültekintésnek egy határa, mert másképp nem beszélhetnénk jogrendszerről, nem tudnánk közlekedni az úton, hiszen akkor egyszerűen nem kerülhetne rá senki egy védett útvonalra, max a kezdeténél, aztán üres főutak lennének szerte az országban. Itt például kitolatott valaki, tehát ez esetben valószínűleg láthatta volna a motorost, ha elég körültekintő. Azonban sem a motoros sebessége, sem a belátható útszakasz hossza nem ismert. Nyilván kell lennie egy sebességnek, ahol már nem láthatta volna semmiképp az érkező motorost. Ha pedig nem láthatta volna, nem hozzák ki vétkesnek.
Nem érti senki ezek szerint amit mondani akarok? :F
Nem arról van szó, hogy a túlzott sebesség minden felelősséget levesz egy másik fél válláról, hanem arról, hogy létezik olyan sebesség gyakran, ami elkerülhetetlenné teszi a balesetet a másik fél részéről, amit az utólagos esetben rekonstruálni is lehet. Száz esetből akár egyszer, akár tízszer is előfordulhat ilyen.
Természetesen az úton úgy kell közlekednünk, hogy számítani kell egy esetleges szabálytalanságra is, /pláne sok itt olvasható post után... :( / de például egy úton hirtelen keresztező gyalogosra nem számíthatsz, ha még vadveszély tábla sincs kitéve...
Ha valaki gyalogol az út szélén, amit észreveszel, akkor természetesen nagyobb az esély és bizonyos mértékig számítanod kell rá....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#21266) zoo8800 válasza Khelben (#21263) üzenetére


zoo8800
veterán

Attól van objektív felelősség, de az alatt is büntetnek. Vagy helyszíni bírság, vagy postán jön a jó öreg adatkérő lap :)

rip and tear, until it is done

(#21267) dragonfx válasza parandroid (#21264) üzenetére


dragonfx
veterán

tudom most jön a folytatás .....

hogy így születtem kormánnyal a kezemben, kuplunggal a lábam alatt, és a születési könyvembe egy bmw emblémát pecsételtek véletlen, a kötelező oltás meg fura mód barna színű volt, az volt ráírva a flakonra castrol edge, a nevem bejegyzéséánél is próbléma merült fel az m-power név jogilag védve volt.pár éves koromba pedig felfigyeltek a szemem körül világit 1-1 karika.sőt a füleim is aerodinamikusra nőttek. :C

ugye így gondoltad???

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#21268) parandroid válasza dragonfx (#21267) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Parkolni tudsz már? Tolatás hogy megy? Autópályafelhajtón sikerül már felgyorsítanod autópályatempóra, mire elfogy a felhajtósáv? A fénykürt és az ablakmosó közötti különbséget is biztos jól begyakoroltad mostanra. Csak hogy a legvérnőszőbb baklövéseidet idézzem fel a topikból... :U

Philoxenia: Nincs most időm megkeresni a kresz idevágó szakaszát, de amennyire emlékszem, ez a 'hirtelen' kitétel sehol nem szerepel.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#21269) Khelben válasza parandroid (#21268) üzenetére


Khelben
nagyúr

b) Elsőbbség: továbbhaladási jog a közlekedés más résztvevőjével szemben. Azt a járművet, amelynek elsőbbsége van, az elsőbbségadásra kötelezett nem kényszerítheti haladási irányának vagy sebességének hirtelen megváltoztatására. Azt a gyalogost, akinek elsőbbsége van, az elsőbbségre kötelezett nem akadályozhatja és nem zavarhatja áthaladásában.

(#21270) parandroid válasza Khelben (#21269) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Sorry, my bad. Bár ha az illető nem tud megállni, az elég hirtelen. Más kérdés, hogy osztoznak a felelősségen, de sajnos az az általános, hogy ilyenkor közös felelősséget állapítanak meg.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#21271) mezis válasza parandroid (#21257) üzenetére


mezis
nagyúr

Sok évvel ezelőtt Debrecenben egy taxis kanyarodott ki a védett útra, ahonnan egy motoros oldalba kapta. A motoros sebessége jóval fölötte volt a megengedettnek. Úgy emlékszem, hogy a motorost hozták ki hibásnak, bár neki már mindegy volt.

Szerintem nincs abszolút védelme a védett úton közlekedőnek, hisz a KRESZ szerint neki is figyelemmel kell lennie arra, hogy milyen mértékben látható be a védett út a felhajtókról, és aki onnan érkezik nem számíthat arra, hogy valaki figyelmen kívül hagyja a KRESZ-t.

(Vannak útszakaszok, ahol külön sebességkorlátozás -akár 30 km/ó- van, többek között a láthatósági okok miatt is. Ezek szerint az itt közlekedőknek számítani kell arra, hogy jöhet egy szuper sportautó, motor akár 120-al is, tehát csak akkor kanyarodhat ki, ha mindkét irányba elküld egy-egy embert mobillal és azok szólnak neki, hogy most szabad az út ?)

mezis

(#21272) MPowerPH válasza tibi666 (#21236) üzenetére


MPowerPH
félisten

"egyébként komolyan gondolkozom egy olyan megoldáson, mint a filmekben látható, átforgatható rendszámtábla. ha sietősre veszem, elég megterhelő a hidakat bámulni, meg a pihenőknél visszavenni."
:C
Plz ha tudsz ilyen megoldást, akkor szóljál már nekem is légyszíves. ;]

Lakott településen nem szabad 50-nél gyorsabban menni. Nálam az az egy dolog az szent, mindig betartom, és nem a büntetés miatt, hanem mert gyerekbabakocsikutyamacskasün stb... Én például kikészülnék, ha elütnék egy állatot. Mikor lapított sünt látok az úton, mindig rossz kedvem lesz. :( Na de a lényeg. Drága sporttársak ilyenkor szoktak mind megelőzni. Volt olyan, hogy Siófokra menet végigelőztem a kocsisort, vagy 10 autót, majd faluba beérve mind a 10 visszaelőzött, de utána a főúton ugyan úgy tötymörögtek, és előzgethettem újra az összeset, de utána már figyeltem arra, hogy eltűnjenek a visszapillantóban. ;]

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#21273) Zozzant válasza MPowerPH (#21272) üzenetére


Zozzant
addikt

ők tudnak ám faluban is 120-al menni... :W

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#21274) MPowerPH válasza MPowerPH (#21272) üzenetére


MPowerPH
félisten

Jah, és ez elég gyakori dolog. Persze lakott településen soha nem áll trafi, csak az autópályán tudják szívatni a népet. :((

Don't Tread On Me

(#21275) Eagl3 válasza MPowerPH (#21274) üzenetére


Eagl3
veterán

Én elég sokkal találkozok...

(#21276) MPowerPH válasza Eagl3 (#21275) üzenetére


MPowerPH
félisten

Amerre én járok, nem divat ott mérni. Jobban szeretmek a főúton hagyott 60 -as táblák hatálya alatt mérni, főleg a paksi, dunaföldvári és szekszárdi rendőrök, nagy szemét az összes. Az egyik a saját apját megbüntette, mert az elsősegély doboz le volt járva.
Azt is kellene vennem, még mikor forgalomba helyezték az autót 2001 -ben, akkor vették bele a mostanit.

Don't Tread On Me

(#21277) Eagl3 válasza MPowerPH (#21276) üzenetére


Eagl3
veterán

"Az egyik a saját apját megbüntette, mert az elsősegély doboz le volt járva."

Az lol...

(#21278) tbs válasza MPowerPH (#21272) üzenetére


tbs
addikt

Jaja, falu. :K

Én is rühellem a konstans 72.3km/h-val közlekedőket... :((

(#21279) dragonfx válasza parandroid (#21268) üzenetére


dragonfx
veterán

tudok akkor is tudtam, csak balra hátra nem de azokat a helyeket elkerülöm.és akkor mi van?valaki 5 éves jogsival nem mer pesten vezetni.
megy, mér ne menne?ezt nem is írtam.csak max. nem 50nel.
mér ne sikerülne??szerinted ez nekem probléma?? :U belsőbe 110zel mennek álatlában max. 120....én 80-90nel jövök a lehhajton avgy a csigán simán megvan.ez hazugság.ilyet sosem írtam.
max annyit egy 25sel könnyebb lenne.
ja max. elírtam akkor és ezen lovagolsz.valóságban sosme tévesztettem össze. :K

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#21280) Winner_hun


Winner_hun
félisten

2x2 sáv + balra nagy ívben kanyarodás. Nekem a balra nagy ívben zöldre vált, na akkor indulok. Erre a szembeforgalom is megindul.
Hibás volt a lámpa vagy tényleg van ilyen? Ilyennel még nem találkoztam, sőt, nem is hallottam ilyen megoldásról.
Minden esetre a kanyarodást befejeztem mert a szembeforgalom egy kicsit később indult mint én.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#21281) Khelben válasza Winner_hun (#21280) üzenetére


Khelben
nagyúr

Én láttam már olyat is, hogy balra nagy ívben zöld, majd kb a zöld felénél indulnak a szemből egyenesen jövők.

(#21282) mezis válasza Khelben (#21281) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha a balra nagy ívben tele zöld van (nyíl nincs), akkor bizony jöhetnek szemből egyenesen. Csúnya dolog, de mostanában egyre több helyen van ilyen. (Évtizedekkel ezelőtt először egy pesti útkereszteződés kapcsán olvastam ilyenről, akkor még nagyon meglepő volt, különösen annak, akit elkapott a szemből egyenesen érkező. Állítzólag a KRESZ-ben ez egyértelműen le van írva. (Olvasta már valaki ezt a KRESZ-t vagy micsodát ? ;] )

mezis

(#21283) Khelben válasza mezis (#21282) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ezzel nem is lenne gond, de a telezöldnél nem indulsz el, mert várod, hogy jöjjenek a szembejövők, akiknek meg még piros van, de azt te nem látod. Aztán amikor leesik és elindulnál, akkor megindulnak ők is :) Szerencsére már átalakították azt a kereszteződést.

(#21284) Winner_hun válasza mezis (#21282) üzenetére


Winner_hun
félisten

Volt nyíl a lámpán. De ha arra járok megint akkor jobban meg fogom nézni, hátha mégse. De úgy rémlik hogy nyilas lámpa volt.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#21285) tbs válasza Winner_hun (#21284) üzenetére


tbs
addikt

Teleződnek hívják, nyilas lámpánál is lehet ilyen. Mert a telezöld az a mindenkinek egyszerre zöldet jelenti.

Vagy elbambultál, és a zölded végén indultál... ;]

(#21286) fokukac


fokukac
nagyúr

Ma reggel jöttem dolgozni, a Dráva utca kereszteződésénél álltak az autók a piros lámpánál. Egyszer csak befarolt egy szlovák rendszámú A6-os az utcába, és úgy nyolcvannal, balról előzve, indexelve elment a lámpára várók mellett, majd átment a piroson, és befordult jobbra a rakpart irányába. Mondom, keresztbe a Dráva utca, 2x2 sáv; szerencsére nem ment neki senkinek, de azt hittem, rosszul látok. Valószínűleg a rakparti kereszteződésen is átment, mert 20 másodperc múlva, mire gyalog elértem a sarokig, már nem láttam. Egyszerűen nem hiszem el, hogy ilyen emberek vannak, és hogy azt hiszik, hogy ilyeneket csinálhatnak, és nem büntetik meg őket...
(Engem meg megb.sznak 10 ezerre, mert 20 percig 20 centire belógott az autóm hátulja a tilos sávba. Hihetetlen ez az ország...)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#21287) Rick4 válasza fokukac (#21286) üzenetére


Rick4
félisten

Ilyen ez. Az élet arról szól, hogy vagy elveszed ami jár neked, vagy pedig elfogadod amit eléd raknak.. :K

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#21288) Lauda válasza fokukac (#21286) üzenetére


Lauda
félisten

A kettonek semmi koze egymashoz. Mindketto tilos, viszont Teged lefuleltek, ot meg nem. :)

(#21289) Khelben válasza fokukac (#21286) üzenetére


Khelben
nagyúr

Tényleg hihetetlen, ahol az emberek elsősorban azzal foglalkoznak, hogy a másik mit csinál és nem azzal, hogy ők mit csinálnak...

(#21290) dragonfx válasza Rick4 (#21287) üzenetére


dragonfx
veterán

kb így van olyna szabállyal.
ha van eszed megtalálód a kisutakat levágásokat akkor nyersz, mert te osztod a lapokat, ha meg nem akkor rádosztanak 1 szerepet és szívsz benne.ennyi. :R

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#21291) fokukac válasza Khelben (#21289) üzenetére


fokukac
nagyúr

valóban szinte egy kategória a kettő,
végül is egyszer csattannál egy ilyen őrülttel, lehet, hogy átéreznéd a problémát...

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#21292) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

Tesssek mondani /Citrony c4 setitkik, ma kicsivel 1utan andrassy szervizut-otvos kereszt/ a fejre allitott haromszog piro szegejjel feher belsovel az mi a redves feszkes fene??

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#21293) Khelben


Khelben
nagyúr

(#21294) Handroki válasza koob (#48) üzenetére


Handroki
csendes tag

Itthon mind a két autó típust vezető egyének vannak jelen nálunk a "kedves" mentalitásukkal.

(#21295) Eagl3 válasza Handroki (#21294) üzenetére


Eagl3
veterán

Kicsit elkéstél a válasszal. :)

(#21296) dokar válasza Khelben (#21293) üzenetére


dokar
addikt

ügyes :W

Balatonakarattyánál van olyan, hogy település kezdetét jelölő tábla, majd 10 m múlva pedig 70-es, azaz 90-50-70 a megengedett sebesség az adott 10m-es szakasz kezdete előtt, közben, után. :)

[ Szerkesztve ]

extra - SEXRay

(#21297) deicide válasza Khelben (#21293) üzenetére


deicide
veterán

És ezen a kvázi 1 méteren vajon majd fognak mérni is? :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#21298) Apika válasza deicide (#21297) üzenetére


Apika
Közösségépítő

Beállítják a két tábla közé majd a traffit... :D

(#21299) zoo8800 válasza Khelben (#21293) üzenetére


zoo8800
veterán

nem rossz. :)

rip and tear, until it is done

(#21300) Khelben válasza deicide (#21297) üzenetére


Khelben
nagyúr

Videóval lehet, az rögzíti, ha az érintett szakaszon gyorsabban mész.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.