Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#47001) Winner_hun válasza HoaryFox (#47000) üzenetére


Winner_hun
félisten

Követési távolság...

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#47002) NoLF válasza HoaryFox (#47000) üzenetére


NoLF
addikt

ha nincs abs hamarabb állsz meg

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#47003) Lauda válasza HoaryFox (#47000) üzenetére


Lauda
félisten

Neked melyik ott a kanyarodósáv? És melyik a gyorsítósáv?

(#47004) HoaryFox válasza HoaryFox (#47000) üzenetére


HoaryFox
őstag

No, itt van a videó.

[link]

Így visszanézve igazából nem volt annyira durva, mint ahogyan emlékszem rá, de azért a kamionosnak megköszönöm az élményt. És lehet valóban egy kicsit több követési távolságot kellett volna tartanom. De hát gondoltam, hogy a Corsa szépen kigyorsít és én megyek utána, a kamion meg marad a popóján.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#47005) nemcso válasza HoaryFox (#47004) üzenetére


nemcso
senior tag

Ha már egyszer ennyire lelassított a Corsa, miért nem engedte be a kamiont ?

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#47006) proof88 válasza HoaryFox (#47004) üzenetére


proof88
addikt

Jó példa arra hogy nem lehet számítani arra, mit fog csinálni az előtted lévő, ezért kell a követési távolság, még akkor is ha faszkalapok mögötted nem bírnak magukkal és megelőzve besorolnak közétek.

Én a héten a Király utcában (Bp) voltam nagyon hülye. Mentem zebra felé, láttam valakinek a feje sasol a járdán, elvettem a gázt, lazán fékezve odagurultam és intettem neki hogy menjen át a zebrán. Álltam. Még csak nem is siettem, nyugodtan megvártam hogy menjen, főleg hogy anyuka volt gyerekkel a karjában. Majd komótosan kuplung felenged és enyhe gáz, amikor váratlanul feltűnt a másik oldalról egy ember a kocsim mellett, aki a zebra másik oldaláról akkor kezdte meg az átkelést a zebrán amikor én még álló helyzetben voltam. Csakhogy én egyáltalán nem láttam mert amikor odaértem a zebrához akkor még nem volt ott, amíg a nő átkelt akkor ért a zebrához de végig takarta az A-oszlop, és én abban a tudatban indultam el hogy egyetlen gyalogos volt a közelben, a nő! Amikor észrevettem az embert, már nem volt értelme fékezni mert az útjában álltam volna már meg, kezeit széttéve adta tudtamra hogy hülyeséget csináltam, teljesen igaza volt. Így csak elhaladtam előtte. Utólag megnéztem dashcam felvételen, teljesen helyesen kelt át a zebrán, én még bőven álltam amikor megkezdte az átkelést. Nyilván a dashcam látta az egészet. Szóval kezd elegem lenni hogy már nem először "viccel meg" az A-oszlop ebben az autóban, jobban kell figyelnem erre. Viszont most elgondolkodtam, hogy ha a dashcam kamera kijelzője szem előtt lenne, lehet ott feltűnt volna a mozgolódás, hiába takarta az A-oszlop a csávót. A lényeg hogy pont olyankor hibáztam amikor azt gondoltam hogy qrva rendes és figyelmes vagyok. :U

(#47007) philoxenia válasza HoaryFox (#47004) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Mindig azzal kezdem, hogy kikapcsolom a mikrofont a kamerán.... :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#47008) Lauda válasza HoaryFox (#47004) üzenetére


Lauda
félisten

Mondjuk nem értem a corsa-t, a kamionos kb semmi rosszat nem csinált, de így is simán csak ki kellett volna kerülnie. A követési távolságod pedig ennek a duplája legyen legalább.

[ Szerkesztve ]

(#47009) HoaryFox válasza Lauda (#47008) üzenetére


HoaryFox
őstag

Nem vagyok a mások seggébe állós típus, itt is csak azért voltam ennyire közel, mert én kis naiv gondoltam, hogy kigyorsulunk mindketten a megengedett 70-ig, de nem így történt.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#47010) mephi666 válasza proof88 (#47006) üzenetére


mephi666
nagyúr

itt kecskeméten jó szokás, hogy nagykörúton 2x2sáv, majdnem mindenhol balra kanyarodni tilos, mégis a belsőben valaki kiteszi az indexet és megáll (tiltás ellenére), feltartja a sort... vicceltek már meg így engem is, hogy indultam lámpától harmadikként, kezdtem felvenni a tempót, mire az előttem levőnek világít a féklámpája és azonnal reagálnom kellett... lámpától indulásnál nem jellemző nekem se, hogy azonnal akkora helyet tartsak magam előtt, ahova 2 autó is beférne, főleg hogy ott végig balra kanyarodni tilos van és normál esetben nem kell számítani rá, hogy valaki majd megáll előttem 2-vel... :U

másik hasonló eset: én a külsőben, mögöttem jön a cikkcakkozó versenyző, kivág, jön fel mellettem a belsőben, mire látom, hogy kicsit előrébb áll a balra kanyarodni szándékozó +1 másik autó mögötte... versenyzőnk a gáz helyett taposhatta azonnal a féket :U

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#47011) #15490560


#15490560
törölt tag

Az milyen szokás, hogyha az emberek egy része meglát, meghall egy szirénázó rendőrt vagy mentőt akkor satufékkel megáll?
Tegnap kis híján nagyobb baleset keveredett ebből. Megyek a belső sávban, előttem Suzuki Swift (201X). Mögöttem megjelent a mentő. Szembesávban álló kocsisor, mellettünk szintén kocsisor, akik a járda és az úttest egy részének lezárása miatt nem tudtak egyáltalán félrehúzódni. Így ahogy tudtam rámentem a Suzukira, jeleztem, hogy menjen már, majd ahogy elfogyott a mellettünk álló kocsisor, besoroltam eléjük (a lámpa ott piros volt éppen, de nincs ott keresztirányú forgalom vagy zebra!). A Suzukis csaj meg nem beállt elém, hanem a mentőre satufékkel megállt a pirosban, állt mellettem és nézett!!! Akkor dudáltam rá hogy engedje már el a ki**tt mentőt és előre mentem még hogy a helyemre be tudjon kanyarodni!

Nem tanítják manapság, hogy szirénázó mentő, rendőr, stb. esetén kellő elővigyázatossággal megszeghető a kresz? Ha látja, hogy nem lesz baj belőle, senki nem fogja megbüntetni mert pirosnál átlépte a vonalat és utána félrehúzódott! Utána még magyarázott a csaj pasija valamit hogy “de ott volt egy kamera és megbüntetnek minket”.
A mentőben meg veszítse életét a “delikvens”. Ilyenkor kár hogy nincs dashcamem.

(#47012) Lauda válasza HoaryFox (#47009) üzenetére


Lauda
félisten

Semmi összefüggés a 70-re gyorsítás és a követési távolság között. Teljesen mindegy, hogy 5 méterre vagy 25 etc. (kb a sebesség felét tartjuk száraz úton) méterre mész mögötte, akkor is csak mögötte fogsz menni. Ellenben amíg az egyik veszélyes, a másik biztonságos követési távolság.

Én közúton beállok 50-60 méterre. Teljesen nyugtató, biztonságos követési távolság, mindent időben észlelek és pontosan akkor érek a célomhoz, mint ha 10 méterre a seggében szétidegelném magam. Az idegbetegek meg had előzgessenek, leszarom. Én vagyok a szabályos, defenzív vezető. Hogy ki mibe akar beledögleni az az ő dolga meg a családjáé, engem hagyjanak ki belőle.

[ Szerkesztve ]

(#47013) Elemental válasza Lauda (#47012) üzenetére


Elemental
addikt

Azért válaszuk szét a megdöglést és a kocsi összetörését.
Városban párhuzamos közlekedésben egyszerűen haladósan és biztonságosan egyszerre nem lehet közlekedni. Én a haladósat választom. Ha tartok normális féktávot, az tuti, hogy 2-3 pirosat benyalok pluszban, mert folyamatosan bejönnek elém. Szóval legyen kicsit gyorsabb, izgalmasabb, engem véd a casco, a többieket a kötelező. Ez van.
Városon kívül más a helyzet, ott csak akkor tapadok, ha előzni akarok.

(#47014) Siriusb válasza #15490560 (#47011) üzenetére


Siriusb
veterán

Utat KELL neki adni... Sajnos az agyhalottság az élet sok területén megmutatkozik. :( Azért lássuk be, ha mögöttem vijjog és villog pl. egy mentő, nem kell(ene) sok ész hozzá, hogy kitaláljuk, tovább akar haladni, de izibe'.

Sok évvel ezelőtt Pesten az Astoriánál szorult be egy megkülönböztető jelzést használó rendőrautó előttem. Piros lámpa volt (gyalogátkelő) és a lámpa előtt várakozó nő nagy elánnal taposta a féket az álló autóban. Fél perc után a rendőr megtalálta a megafont és meglepően udvarias módon beleszólt: "Hölgyem, azzal hogy ott áll, nem segít!" Szerintem akkor már az is a nőt bámulta a volán mögött, aki addig nem. :D

(#47015) BigBear válasza #15490560 (#47011) üzenetére


BigBear
senior tag

Így igaz, utat kell adni. Csak sajnos nem mindig stimmel az érvelés. Apámmal voltunk így, simán megkaptuk a büntit. Rendőr is látta a szitut, azt mondták, nem mérlegelhetnek, a tény az, hogy átmentünk a piroson. Megpróbáltuk amit lehetett, maradt a büntetés. Ha valami ismeretséged nincs vagy kapcsolataid, nem pálya a kresz megszegése. Lehet találni nem egy esetet, ahol mentőst büntettek kresz megszegése miatt. Vagy a másik: szomszéd a helyi tűzoltóparancsnok, beszélgettünk, nemrég kaptak büntit gyorshajtásért. Nem az elsőt. Vonulás ide vagy oda, véda nem mérlegel. Püff neki. Üdvözöljük ungarisztánban, az alternatív valóságban. Komolyan, csak valamelyik agyatlanhoz ne érjen oda a mentő vagy tűzoltó, mert piros a lámpa, vagy be kellett tartani a szabályokat.

[ Szerkesztve ]

(#47016) mephi666


mephi666
nagyúr

közben itt megint gyalogost csaptak el zebrán :U a héten nem volt nap, amikor ne láttam volna legalább 1 autót/gyalogost/biciklist, aki piroson ment át... sárgul a lámpa, átmegy rajta még 1 autó, ami érthető, majd mögötte még 2 a piroson... ez full mindennapos... vagy zebra, már piros, megkapjuk a zöldet és indulhatnánk, mire gyalogos átfut/biciklis átteker :U nem normális, ami itt megy... buszok is úgy mennek át a piroson, hogy ha keresztben érkezne valaki a zöld legelejére 50-el, rommá törné

legrosszabb ez reggel a sötétben, amikor zebrától messze szaladgálnak át a gyalogosok az úttesten... csomószor csak a szemből érkező reflektorának árnyékából veszem észre, hogy előttem átsuhant egy szellem :U

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#47017) dh66e


dh66e
veterán

(#47018) szebe válasza dh66e (#47017) üzenetére


szebe
őstag

A timestampet vedd már ki légyszi belőle....

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#47019) dh66e válasza szebe (#47018) üzenetére


dh66e
veterán

Bocs nem figyeltem. :R
[link]

[ Szerkesztve ]

(#47020) Lauda


Lauda
félisten

[link] :D (video nyílik)

Szerintem az összes paraszt megérdemelné, aki ennyire kakil mindenre.

[ Szerkesztve ]

(#47021) biker válasza Lauda (#47020) üzenetére


biker
nagyúr

szerintem pár hónap gyógykezelés és teljes kártérítés...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#47022) Lauda válasza biker (#47021) üzenetére


Lauda
félisten

:D :D

(#47023) Lauda


Lauda
félisten

[link] (tények videó oldala jön be)

3.08- tól a cikk. Szerintetek mennyivel ment a hülyegyerek? A bácsi cipóje a tetőre repült fel, pedig emeletes ház, meg volt 30 méteres féknyom, mindez városban, gyalogosátkelőhelynél. Az ilyentől örökre elvenném a jogsit meg lecsuknám hosszú évekre.

[ Szerkesztve ]

(#47024) nyikszi válasza Lauda (#47023) üzenetére


nyikszi
őstag

Sajnos attól, hogy nincs jogosítványuk, még tovább vezetnek ezek a barmok :(

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#47025) mezis válasza nyikszi (#47024) üzenetére


mezis
nagyúr

Jobb az, ha nincs az ilyennek olyan dokumentuma, hogy autót vezethet. :Y

mezis

(#47026) szebe válasza mezis (#47025) üzenetére


szebe
őstag

Vezet az ilyen dokumentum nélkül is...

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#47027) mezis válasza szebe (#47026) üzenetére


mezis
nagyúr

Viszont hosszabb időre lehet kivonni a forgalomból amikor elkapják.

mezis

(#47028) tibcsiworld válasza mephi666 (#47016) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Jelenleg szerencsére hetente max 2,3x kell vezetnem! Nah most kellett.

Győrben az interspartól kifelé zöldet kapva még 3 autó elment előttem keresztben!

Felvidék Érsekújvár. Nah itt már a feleségem és a kisfiam is az autóban aludt! Lámpánál zöldnél nem is indulok azonnal. (Abban a kereszteződésben ha a zöldbe érkezem, akkor is lassítok!!!) Hát basszus ugyanúgy 3 autó elment még. Mutattam is a feleségemnek. Az egyik egy betegszállító! Az agyam eldobom!

Mindenki meg van bolondulva?

(#47029) dh66e válasza szebe (#47026) üzenetére


dh66e
veterán

Jah mint az m.ricsike.....amikor meg börtönbe kéne menni halálosan szívbeteg lesz. :D

(#47030) szebe válasza mezis (#47027) üzenetére


szebe
őstag

Már ha elkapják...
9 év alatt 2 közúti ellenőrzésem volt. Ha nem csinálsz egetrengető hülyeséget, "soha" nem kapnak el...

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#47031) mezis válasza szebe (#47030) üzenetére


mezis
nagyúr

Gondolod, hogy meg fog javulni az ilyen? :F

[ Szerkesztve ]

mezis

(#47032) philoxenia válasza mezis (#47031) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Tágítás után, lehet.... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#47033) Ezekiel Ston válasza philoxenia (#47032) üzenetére


Ezekiel Ston
senior tag

DE lehet hogy pont az hiányzik neki...hogy tágítsák...

(#47034) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

link

ismét facebook élő, ismét románia....

(#47035) mephi666 válasza aprokaroka87 (#47034) üzenetére


mephi666
nagyúr

csak most az élőből nem lett haló...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#47036) Pickit3


Pickit3
aktív tag

Kicsit nehéz volt a lába.[link]

(#47037) dh66e


dh66e
veterán

Ahhhhh már megint....

Azt hiszem a bácsitól elveszik a jogsit,de inkább rakta volna le magától.A felesége is élne még.

(#47038) Popes válasza dh66e (#47037) üzenetére


Popes
őstag

Tuti nem volt bekötve, annyira nem tört a hátsó rész. Na meg elől megúszták a frontális ütközést.

Deus ex machina

(#47039) Tibko8 válasza dh66e (#47037) üzenetére


Tibko8
senior tag

Csak nekem fura hogy hogyan lehet ennyire idősen új 4+ milliós autó?
Azt vettem észre hogy az új suzukikban vitara scross... csak idős emberek vezetik. Talán 3 olyan Vitarát láttam amiben fiatal (~30 éves) srác ült.
De lehet hogy csak nekem nem egyértelmű a helyzet. :U

Lada(racing.hu) 2107 "Őrület Ez!" & Reanult Clio IV Grandtour 1.5 dci OnePlus One (CYANOGEN) ---> OnePlus Three(3) ---> OnePlus 7T Pro --> Nothing Phone 1 --> OnePlus 10 Pro 5G /Never Settle/ --> Honor Magic 5 pro

(#47040) Chris Kiki válasza Tibko8 (#47039) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

Én meg nem értem, mit is szeretnél megtudni igazából.

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#47041) mezis válasza dh66e (#47037) üzenetére


mezis
nagyúr

Mondogatom én, hátha egyszer felfogja egy illetékes: Burkolati felfestét az autópálya LEHAJTÓRA nyilakat szembe festeni az ilyen tévelygőknek, hátha rádöbben, hogy már innen tolatnia kell. Plusz 5m-enként BEAJTANI TILOS táblát mindkét oldalra ! :Y

[ Szerkesztve ]

mezis

(#47042) dh66e válasza Popes (#47038) üzenetére


dh66e
veterán

Valószínűleg,de még az sem biztositék ha be vagy kötve akkor is törheted a nyakad.

(#47039) Tibko8

Ehhez nem tudok érdemben hozzászólni,nem tudom mennyire és kiknél népszerű a Suzu SX Cross,az meg hogy idős embernek ilyen kocsija van hát nem jelent semmit.

(#47041) mezis

Lesz még ilyen úgy érzem akármit is csinálsz oda a figyelmetlen embereknek,legyen az fiatal vagy öreg tökmindegy...... :(((

(#47043) Popes válasza dh66e (#47042) üzenetére


Popes
őstag

Nyaktörést akkor tudok elképzelni ha hátulról kap és nincs normális fejtámla. Még oldalról sem nagyon tudom elképzelni, viszont ott meg nagyon meg lehet fejelni a kasznit vagy az üveget.

Deus ex machina

(#47044) Lauda válasza Popes (#47043) üzenetére


Lauda
félisten

Előrecsapódik a feje és már annyi is a nyakcsigojának. Ott nincs légzsák ezekben, ami megfogná a fejét.

(#47045) Popes válasza Lauda (#47044) üzenetére


Popes
őstag

Oké, szia.

[ Szerkesztve ]

Deus ex machina

(#47046) Eagl3 válasza Popes (#47043) üzenetére


Eagl3
veterán

Frontális ütközésnél ostorcsapás sérülés következtében gyakorlatilag kitörik a nyakuk. Sajnos értem már elsőnek helyszínre ilyen balesethez, hátul az idő házaspár azonnal meghalt és be voltak kötve. Elől, ahogy írták is a légzsák megtámasztja a fejet.

(#47047) dh66e válasza Popes (#47043) üzenetére


dh66e
veterán

Sajnos ez tévhit,van az a becsapódási sebesség ami előidézhet ilyet.
Ennél a balesetnél a frontlis ütküzés után a szalagkorlátnak csapódott az autó,bár nem tűnik komolynak a hátsó rész sérülése,de a hátsó utas ilyenkor is elszenvedheti azt a bizonyos traumát a tehetetlenség miatt.

#47046) Eagl3

Oh köszi a szakszerű megfogalmazást. :R

[ Szerkesztve ]

(#47048) Popes


Popes
őstag

:R

Deus ex machina

(#47049) Pickit3 válasza Tibko8 (#47039) üzenetére


Pickit3
aktív tag

Pff... akkor Philo idős ember? A vén tata. ;]
Visszapillantóba integrált index csak a csúcs GLX felszereltségben van ami barátok közt is 5,5milla, összkerékkel 6 fölött... összedobták a nyugdíjt. Mondjuk a lakhelyen ismerek pár nyugdíjast akiknek nettő 250k fölött van a nyugdíj szóval nem nehéz 2 embernek összespórolni.
Tegnap munkába menet 17 autó és 50 kamion után tudtam csak felkanyarodni a régi 5-ösre ahova terelték forgalmat a baleset miatt. Egy lengyel kamionos sajnált meg és engedett be, a többiek inkább rágyorsítottak, hogy véletlenül se férjek be.

(#47050) mephi666 válasza Pickit3 (#47049) üzenetére


mephi666
nagyúr

hát vehettek volna még pár órát oktató mellett, aki felhomályosítja őket, hogy is működik az autópálya :U

amúgy ja: lehetnek jó nyugdíjak... aki lehúzott 40évet bejelentve, az általában nem kap rosszul... aki viszont ezeket kiröhögte pár évtizeddel ezelőtt és akkor jobban élt, most károg meg irigykedik :U (tapasztalat)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.