Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21201) FF23 válasza deicide (#21200) üzenetére


FF23
senior tag

Értelek, de a veszélyes szituáció akkor is egy durva szabálytalanság miatt alakulhatott ki. Nem hiszem, hogy valaki direkt menne ki egy 200-zal teperő elé: na majd én megmutatom neki!

(B)zoo8800(/B) -tudtommal nem mehet többel.

[ Szerkesztve ]

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#21202) MPowerPH válasza zoo8800 (#21195) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ha valaki vezetés közben odafigyel, az feltudja mérni mi folyik körülötte. Én már 1km-ről is meglátom, ha egy xenonfényszórós úthenger közeledik, és megtudom állapítani a visszapillantóban, hogy ez bizony kicsit gyorsabban jön, még hozzám képest is. Ha valaki folyamatosan nézi a visszapillantót, akkor pontosan tudhatja, mikor ér oda a nálánál gyorsabban haladó autó. Aki erre nem képes az nem alkalmas vezetésre sem.

FF23: Azért megy ki: 1. szarik mindenre, 2. felelőtlen, nem tudja hogy kell közlekedni, tükröt nem nézi(ez a leggyakoribb), 3. direkt, mert már velem is csináltak ilyet.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#21203) zoo8800 válasza MPowerPH (#21202) üzenetére


zoo8800
veterán

Persze, hogy fel tudja mérni.

FF23
megkülönböztető jelzés használatával csak 1 dolgot nem lehet: vasúti tilos jelzésen átmenni.

rip and tear, until it is done

(#21204) Lauda válasza zoo8800 (#21203) üzenetére


Lauda
félisten

Csak ha a feny es hangjelzest egyszerre hasznalja, akkor lep eletbe az, hogy a rendor es a vasuti atjaro jelzeseit kiveve barmilyen szabalyt megszeghet.

Tehat a megkulonbozteto jelzeseit. :)

(#21205) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Azért ez a 200-as tempó Mo-on annyira szabálytalan, hogy nem kell rá számítania annak, aki 130-al előz egy 110-el haladót, mondjuk....
Simán a hátulról belerongyoló lesz a vétkes fél...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#21206) FF23 válasza MPowerPH (#21202) üzenetére


FF23
senior tag

Elhiszem, hogy az általad írottak alapján a te szemszögedből így néz ki, de én azért következetesen kitartanék a szabályosan közlekedők mellett.

zoo8800: -ezt nem tudom hol tanultad? A megkülönböztető jelzéssel -fény+hang- mindenhol elsőbbségük van a vasúti átjárót kivéve, de a sebességhatárok vonatkoznak rájuk is (na nem mintha zavarna, hogy egy mentő vagy tűzoltó siet egy sürgős esethez).

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#21207) Khelben válasza FF23 (#21206) üzenetére


Khelben
nagyúr

a sebességhatárok vonatkoznak rájuk is

Nem. Átlépheti a sebességhatárt is, ahogy minden más szabályt is.

A megkülönböztető fény- és hangjelzést együttesen használó gépjármű vezetője - a rendőr és a vasúti átjárót biztosító jelzőberendezések jelzéseit kivéve - a közúti jelzéseket, továbbá a 24-43. §-okban foglalt rendelkezéseket figyelmen kívül hagyhatja, ha magatartásával a közlekedés biztonságát, valamint a személy- és vagyonbiztonságot nem veszélyezteti, és meggyőződött arról, hogy a közlekedés többi résztvevője az akadálytalan továbbhaladást lehetővé tette.

(#21208) zoo8800 válasza Lauda (#21204) üzenetére


zoo8800
veterán

Ja, igen, így pontos.

philoxenia
nem olyan szokatlan dolog ám a 200 kis hazánkban. Simán elsőbbségadás elmulasztása a baleset oka. Az már más kérdés, hogy aki gyorsan megy, azt is megbüntetik.

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#21209) MPowerPH válasza FF23 (#21206) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ezzel nem is azt akartam mondani, hogy tessék 200-al menni. Csak arra, hogy bizony előfordul, és figyelni kell. Én itthon 150-nel járok tempomattal, és én se szeretem mikor kivágnak elém, néha index nélkül.

Don't Tread On Me

(#21210) Integra


Integra
titán

parkolás - újabb gyöngyszem:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#21211) MPowerPH válasza Integra (#21210) üzenetére


MPowerPH
félisten

És milyen autóval... Ez csak nő lehet. :W

Don't Tread On Me

(#21212) whitezo88 válasza Integra (#21210) üzenetére


whitezo88
nagyúr

örök vesszőparipa:

1., hogy vizsgázott le mikor minden vizsgán kötelező feladat a parkolás (a merőleges ráadásul még rutinon)
2., férjecske kocsikája. van nálunk egy csaj (fősulin), tipikus modell, beképzelt. van egy 36 éves pénzes palija 18-19 évesen, és egyszer mesélte hogy a Porsche Cayenne-ével lezúzott egy parkoló Micrát, mert épp sms-ezett..

(#21213) dragonfx válasza Integra (#21210) üzenetére


dragonfx
veterán

hát ja ilyne autoval.gondolom van benne radar simán.
lassított felvétel a béna tetű.én mér tuti örjöngtem volna a videos helyébe.
a legnagyobb aza video mikor fleülnézet kiszáll a faxi és inkább beáll helyette....régebben már volt itt többször is.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#21214) FF23 válasza Khelben (#21207) üzenetére


FF23
senior tag

Az idézetedből nem derül ki. Nekem ezt tanították, persze nem kizárt, hogy változott.

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#21215) Khelben válasza FF23 (#21214) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nem változott mostanában. Az idézetből kiderül, mert a közúti jelzéseket (lámpa, felfestés, táblák) és a 24-43§-t (gyakorlatilag az összes, mozgó járművekre vonatkozó §, sebesség, elsőbbség, előzés,stb) figyelmen kívül hagyhatja.

(#21216) Lauda válasza FF23 (#21214) üzenetére


Lauda
félisten

a közúti jelzéseket, továbbá a 24-43. §-okban foglalt rendelkezéseket figyelmen kívül hagyhatja, :U

(#21217) zoo8800 válasza dragonfx (#21213) üzenetére


zoo8800
veterán

ebben már tolatókamera van nem radar ;)

rip and tear, until it is done

(#21218) MPowerPH válasza zoo8800 (#21217) üzenetére


MPowerPH
félisten

Az még nagyobb szégyen, nemde? :DDD Bár, ha szőke nő, akkor valszeg használni sem tudja. :DDD

Don't Tread On Me

(#21219) zoo8800 válasza MPowerPH (#21218) üzenetére


zoo8800
veterán

A 90° betolatás még csak nem is olyan bonyolult, mint pl. a párh. parkolás. De legalább nem ment neki semminek :))

rip and tear, until it is done

(#21220) Integra válasza whitezo88 (#21212) üzenetére


Integra
titán

én nemtom....
de a szingapúriak tényleg ezt csinálják az autóban ha idegesek... :DDD

az olyan luxusribancokat kell seggbe.. aztán tovább lépni. ennyit érnek. feltéve, ha jó a csaj. :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#21221) Khelben válasza Integra (#21210) üzenetére


Khelben
nagyúr

Azta... Én 30 másodpercnél ráfeküdtem volna a dudára, egy percnél meg kirángatom és beparkolok helyette. :D

(#21222) philoxenia válasza zoo8800 (#21208) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem!
130-al haladva csak megkülönböztetett jelzést használó járművet kell elengednem....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#21223) zoo8800 válasza philoxenia (#21222) üzenetére


zoo8800
veterán

Szerintem nem. A sávban haladónak szvsz elsőbbsége van az átsorolóval szemben.

rip and tear, until it is done

(#21224) philoxenia válasza zoo8800 (#21223) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Kicsit sarkítva, ha 300-al jövök a belsőben és egy kanyar után előzlek, akkor is? :F
Általában a KRESZ még az akadályoztatást is engedi indokolt esetben, itt viszont szó sincs ilyesmiről, ha hátulról ütközik beléd valaki és előtte a tükörbe nézve nem láttad, majd sávot váltva beléd jött hátulról, holott Te a megengedett legnagyobb sebességgel mentél, kvázi nem számíthattál nálad gyorsabban haladó járműre a belső sávban.... :U

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#21225) zoo8800 válasza philoxenia (#21224) üzenetére


zoo8800
veterán

Ez nagyon sarkítva van ;) 300-zal kanyarban?:)) Az is fontos, féktávon belül belátható-e az útszakasz.
Zavarás, akadályozás OK a KRESZ szerint. A veszélyeztetést tiltja.
Sávváltáskor tájékozódni kell, hogy ezzel a közlekedés többi résztvevőjét nem veszélyeztetjük-e. A visszapillantó tükörbe kukucskálást mindenképp meg kell ejteni. Ha megengedett sebességgel megy, ha nem.

Egy ilyen esetben mindkét fél szabályt sért, de szerintem a sávot váltó lesz a vétkes.

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#21226) philoxenia válasza zoo8800 (#21225) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Simán kiderül hamar, hogy a belsőben 200-al haladt valaki, ami ugye több szabályt is sért.
Ha hátulról ütközik az előtte haladóval akkor ugye nem tartott kellő követési távolságot például. [link]
Ha az az eset következne be, hogy pont oldalról kapja el a sávot váltót, még lehet vitatkozni, bár szvsz felesleges, de ha hátulról kapja el, egyszerűen az előtte haladó /mert már sávot váltott/ járműbe fut bele....
Ilyenkor a saját dugájába dől, hiszen egy nála gyorsabban a manővert már befejezett járművet ér utol, ahol milyen alapon is lenne elsőbbsége? :F
Ez kicsit olyan, mint mikor rendőr ismerősöm azt próbálta nekem bemagyarázni, hogy olyan sebességgel haladjak az úton, hogy az esetlegesen felbukkanó kivilágítatlan kerékpáros mögött azonnal megállhassak, holott ez a bizalmi elvet sérti, mint jelen esetben is, ha nem számíthatok rá, hogy mások is betartják a KRESZ-t, akkor minek az egész...? :F [link] A linkelt írásban olvasható:
"aki maga is szabálytalanul közlekedik, eredményesen nem hivatkozhat arra, hogy bízott mások szabályos közlekedésében"

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#21227) deicide válasza philoxenia (#21226) üzenetére


deicide
veterán

Ez azért nem egészen biztos. Tegnap este hazafelé egy jobbra lekanyarodni kívánó autót kezdtem előzni, amikor ugyanabból az utcából ahová a megelőzendő jármű kanyarodni kívánt, kihajtott egy másik autó, velem szembe. A Te analógiádhoz hasonló esetet nézve én lennék a hibás (nem lett csatt, mert fékeztem és visszaálltam a kanyarodó autó mögé), mert miért megyek vele szemben, hiszen már kikanyarodott és jön...viszont nem kanyarodhatott volna ki. Ugyanígy a sávváltó sem válthatott volna sávot, míg meg nem győződött róla, hogy van-e valaki, akinek elsőbbséget kell adnia.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#21228) bolondember válasza philoxenia (#21226) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

egyik kollégámmal történt hasonló:
SzFvár közelében M7, megengedett sebesség felett ment a belsőben, papóka kiment elé (üres pályán!), ő éppen le tudott fékezni (bár megkoccantotta az öreget), rendőrt hívtak, srácok megszekszualizálták gyorshajtásért, öreget meg feljelentették.

tehát nem veszélyeztethetsz.
hiába meg y a másik 200 körül, a kihajtós húzza a rövidebbet (ilyen esetben).

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#21229) Lauda válasza bolondember (#21228) üzenetére


Lauda
félisten

Azt hogy allapitottak meg, hogy gyorshajtott?

(#21230) Khelben válasza Lauda (#21229) üzenetére


Khelben
nagyúr

Féknyomból megmondják, ha van.

(#21231) Lauda válasza Khelben (#21230) üzenetére


Lauda
félisten

Abbol meglehet, ha vegig satufekezett, de az is necces, nagyon utviszony/fek/vezeto fuggo.

[ Szerkesztve ]

(#21232) Khelben válasza Lauda (#21231) üzenetére


Khelben
nagyúr

Mikor főiskolára jártam, volt egy olyan program, ami a rendőrségi helyszínelés adataiból, fényképeiből, az autók sérüléseinek mértékéből rekonstruálta a balesetet. Megmondta, melyik autó honnan és mennyivel jött, hogy történt az ütközés, stb. Ezzel dolgoztak a műszaki szakértők. Ez volt 1998-ban.

(#21233) Lauda válasza Khelben (#21232) üzenetére


Lauda
félisten

Ez oke, tudom, hogy igy mukodik, ha a balesetet rekonstrualni kell. :) De ott a helyszinen a rendor, honnan talalta ki, hogy gyorshajtott az illeto? :U

[ Szerkesztve ]

(#21234) Khelben válasza Lauda (#21233) üzenetére


Khelben
nagyúr

A helyszínelők külön szakma a rendőrségen belül, nem az egyszerű utcai rendőrnek kell kitalálnia ilyeneket. Aki meg a 12ezredik helyszínelését csinálja, az már elég jó pontossággal fogja megbecsülni a történteket.

Azt amúgy nem írta, hogy a helyszínen büntették meg.

[ Szerkesztve ]

(#21235) philoxenia válasza deicide (#21227) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Akkor gyakorlatilag ha Ti mentek a külsőben, ne gyertek ki, mert nyilván létezik akkora sebesség, amivel tudok menni a belsőben, hogy ne vegyetek észre? :F
Itt arról írtam eddig, hogy ha nem számíthatsz rá, hogy a másik szabálytalanul közlekedik, akkor a másik a hibás....
A linkelt szövegben is erről ír a törvény/jogszabály...
Gyalogosként zebra híján átmegyek az úton valahol lakott területen. /Nálunk például nincs zebra a faluban egyáltalán.../ Jön valaki 120-al és elgázol., én leszek a hibás, mert nem tudtam kiszámolni mennyivel jön az illető? :F Vagy küldjek ki valakit 30-40 méterre mindkét oldalról, hogy nézzék meg nem jön-e valaki?
" A mások veszélyeztetésének tilalma a közlekedés során általánosan érvényesülő követelmény. Az akadályozás és a zavarás csak akkor tiltott, ha indokolatlan. Indokolt lehet akkor, ha a jogszabály kifejezetten megengedi [pl. 33. § (1) bek.] vagy ha baleseti veszélyhelyzet elhárítása érdekében történik."
"(1) Előzni abban az esetben szabad, ha"
" e) a vezető az előzés befejezése után a járművel a megelőzött jármű elé, annak zavarása nélkül vissza tud térni. "
A 36. § írja:
"(1) Olyan úttesten, amelyen az azonos irányú forgalom számára két vagy több forgalmi sáv van (párhuzamos közlekedésre alkalmas úttest) – a (2)–(4) bekezdésben említett eseteket kivéve – a külső (jobb szélső) forgalmi sávban kell közlekedni. Más forgalmi sávra ráhajtani csak előzés, balra bekanyarodás, illetőleg megfordulás céljából szabad. "
A kivételként felsorolt esetek /tömött forgalmi sáv, stb./ nem jelenthet 200-al haladást, mivel a kiegészítésben megmagyarázza:
"A belső sávon a folyamatos előzést végző, illetve lakott területen belül a belső sávon folyamatosan haladó gépkocsi és motorkerékpár akkor nem akadályozza a mögötte haladók forgalmát, ha az útra engedélyezett legnagyobb sebességgel halad"

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#21236) tibi666


tibi666
senior tag

én is ha 200 felett közlekedek, mindig attól rettegek, hogy valami bamba barom kijön elém. előzni nem is szoktam 170-180 felett, csak akkor nyomom jobban, ha nincsenek körülöttem.

egyébként komolyan gondolkozom egy olyan megoldáson, mint a filmekben látható, átforgatható rendszámtábla. ha sietősre veszem, elég megterhelő a hidakat bámulni, meg a pihenőknél visszavenni.

(#21237) Lauda válasza Khelben (#21234) üzenetére


Lauda
félisten

Ebbol kovetkeztettem arra, hogy a helyszinen:

rendőrt hívtak, srácok megszekszualizálták gyorshajtásért, öreget meg feljelentették.

Ha az oreget feljelentettek, akkor ez csak a helyszinen tortenhetett, kulonben nem lett volna feljelentes, hanem bunugyi szakertoi vizsgalat mindketto ellen.

[ Szerkesztve ]

(#21238) philoxenia válasza Lauda (#21237) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A konkrét esetről kellene pontosabbat tudni, nem ismerjük a gyorshajtás mértékét és az öreg esetleges figyelmetlenségét, amit akár el is ismerhetett a helyszínen....
Azonban a tükörbe belenézve nem mindegy, hogy mögötted milyen sebességgel jön, aki jön, mert lehet olyan eset, /jártam úgy én is/ , hogy olyan gyorsan ott termett a mögöttem jövő, hogy belenézve még senki, mire kimentem, már egész közel volt....
Egy-két másodpercről beszélek.... A tükörben csak egy bizonyos távolságig láthatsz ki hátra, a látószöged korlátozott a mögötted jövő miatt...

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#21239) Khelben válasza tibi666 (#21236) üzenetére


Khelben
nagyúr

Egyszerűbb lenne időben elindulni, nem?
Az egyedi azonosítójel megváltoztatása már bűncselekmény.

[ Szerkesztve ]

(#21240) zoo8800 válasza tibi666 (#21236) üzenetére


zoo8800
veterán

Ha esetleg nem mennél 200 fölé, akkor megúsznád 100e alatt a büntit. Egy ekkora összegtől pedig nem kell becsinálni.

sehol sem találok, linkelne valaki nekem egy, a sebességtúllépésekért kiszabható összegeket tartalmazó táblázatot?:B

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#21241) tibi666 válasza Khelben (#21239) üzenetére


tibi666
senior tag

de, mindig arra törekszem. és a legtöbb helyről ha elkések, megvárnak.
de vannak helyzetek, mikor menni kell. nem egyedi ez, mindenkinek van rendszáma. :DDD

vagy csak lepattintom.

[ Szerkesztve ]

(#21242) Lauda válasza philoxenia (#21238) üzenetére


Lauda
félisten

Persze hogy kellene, de csak annyit tudunk egyelore, amit leirt a srac. ;)

Nem is tudom, en rengeteget nyomtam palyan es sosem volt gondom ebbol. Szerintem tukorbol is nagyon jol meg lehet josolni a mogotted kozeledo sebesseget hozzad kepest. ;) Tehat biztonsaggal el lehet donteni, hogy kimenj-e ele, vagy sem.

(#21243) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

150-el még kisebb a baj, mint 200-al, például ilyen esetben:[link]
De egy galamb például "bármikor bejöhet"...

Lauda: nem a sebességét nem tudod megbecsülni, hanem esetleg magát a járművet sem látod, ha elég gyorsan jön....Itt természetesen arról az esetről beszélek, mikor valaki jelentősen gyorsabb, mint a megengedett és a forgalom általános tempója.
Ez a helyzet városban is előfordulhat, ha az 50-60-70-es tempó helyett valaki 100-al jön mögötted hirtelen. Ha a belsőben haladok a sornál gyorsabban, árgus szemekkel figyelem, nem jön-e ki valaki, mert tudom, hogy én megyek gyorsabban mint szabad.
Ugyanilyen helyzet pl. ha valaki biciklivel a járdáról lefordulva, vagy keresztező járdáról áthajt a zebrán, arra nem számíthatok gyalogosként, míg ha leszáll és áttolja az annyival hosszabb idő, hogy tudok lassítani, megállni a gyalogátkelőhely előtt. Ha én vagyok a zebrán átkelő biciklis, akkor nekem kell duplán figyelni, ha nem szállok le....
Alapvetően arra szeretnék rávilágítani, hogy nehogy már az legyen a "barom" "tetű" stb. aki szabályosan közlekedik. Román rendszámú autók szokása például felénk, hogy ha 90-100-al előzök egy kamiont a 4-esen a belső sávban, villognak hátulról, mert ők 120-al is tudnak jönni, gondolják, hogy a többiek tehetségtelenek stb. /ez sima út itt felénk, nincs megemelve a sebesség/

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#21244) Khelben válasza tibi666 (#21241) üzenetére


Khelben
nagyúr

Igazából szarok rá, ki mivel indokolja, de engem ne veszélyeztessen senki azért, mert neki sietnie kell...

(#21245) Lauda válasza zoo8800 (#21240) üzenetére


Lauda
félisten

[link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#21246) tibi666 válasza Khelben (#21244) üzenetére


tibi666
senior tag

akkor nézzed a tükröt, nekem is menni szokott.

(#21247) zoo8800 válasza Lauda (#21245) üzenetére


zoo8800
veterán

:R

---
és +1 voks a tükörre.

rip and tear, until it is done

(#21248) Khelben válasza tibi666 (#21246) üzenetére


Khelben
nagyúr

Szoktam nézni. Főleg, amikor egy ilyen alacsonyan repülő utolér előzés közben és elvárja, hogy húzódjak be a kamion alá, mert neki mennie kell. Az egyméteres követési távolság belőlem heves lassítást vált ki, mindannyiunk biztonsága érdekében...

(#21249) Lauda válasza philoxenia (#21243) üzenetére


Lauda
félisten

Varosban okes, de ezt autopalyan kizartnak tartom. Akkora tavolsagokat belatsz magad mogott (meg a kanyarokban is), hogy nem teremhet csak ugy oda a semmibol. A szukebb fordulokba meg o sem fog belemenni 300-al, mert be sem tudna venni a kanyart. ;)

(#21250) tibi666 válasza Khelben (#21248) üzenetére


tibi666
senior tag

akkor velem jól járnál, mert én tartani szoktam egy normál követési távolságot, ha előznek előttem. kivéve ha úgy látom, hogy mire utolérném már befejezi az előzést. akkor jobban ráengedem az autót.

azt én is utálom, ha a seggemben jönnek két centire.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.