Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5801) Chaser válasza elfelejtette (#5799) üzenetére


Chaser
titán

Nálam meg minden passzív a tápon kívül, így értendők az eredmények. Azt hogy érted, hogy nem pörgött fel a táp ventije? Arra gondolsz, hogy nem kapcsolt nagyobb fordulatra?

#5800 Agostino: bocs, hogy én nem szóltam, hogy elég a 350-es is, de ez szinte minden 2. hsz-ben ott van, viszont nem sokkal drágább, a kanócai meg jóval hosszabbak, több csati is van rajta, ventije is kicsit hallkabb, 2-3k felárat sztem ennyi dolog megér

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#5802) elfelejtette válasza Chaser (#5801) üzenetére


elfelejtette
veterán

Igen úgy.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#5803) hülyegyerek válasza Chaser (#5796) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Kösz,de nincs szükségem semmilyen jellegű kritikára...ha normálisan kérdezek valamit,miért kell leszólni? :W Azt hiszem te értetted félre a dolgot,és nem én.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#5804) hülyegyerek válasza Chaser (#5796) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Amúgy meg nem tudtam,hogy milyen elektronikája van,ezért kérdeztem.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#5805) Chaser válasza elfelejtette (#5802) üzenetére


Chaser
titán

A PNF-ekben nincs teljesítményszabályzott venti fordulatszámszabályzás, a BS-eket nem tudom.

#5803 hülyegyerek : ha még a 400-as FSP lett volna a másik választás, akkor se lenne jogos a felháborodásod, mert épp előtted írtam, hogy egy 400-as FSP egy lightos konfiggal se boldogul el passzívan, nem erre tervezték..az oké, hogy nem tudod hol helyezkedik el egy NQ az FSP-hez képest, de akkor ne aktívat hasonlíts passzívhoz..ha ezt kritikának értékelted, akkor annak...

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#5806) hülyegyerek válasza Geza26 (#5787) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Én is kicseréltem a chieftec tápom ventijét egy 1200rpm-es scythe ventire.Kb. ugyanolyan a hőmérséklete így is (ha nem hűvösebb)

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#5807) hülyegyerek válasza Chaser (#5805) üzenetére


hülyegyerek
addikt

ok,no flém.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#5808) Kleroo


Kleroo
veterán

Sziasztok. aránylag értek a konfigurációk összeállításához, de a tápot sose én választom.
a konfigom: e6750,7800gtx+, 2gb 800mhz geil ram,xtreme music,leadtek tv-tuner,500as winyó,dvdíró.
na most utánnajárva ezt találtam: corsair vx450 és bluestorm 500w. elég drágák. valaki vélemény? vagy hogy mi jó válsztás?
;)

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#5809) Armando_19 válasza Kleroo (#5808) üzenetére


Armando_19
őstag

450-es VX nagyon jó széria lett. PH-s Tesztben HD2900XT Crossfire-t simán elbírta, szóval 3évig minden konfiggal meg fog bírkózni, tehát megéri az árát.
Én is most arra fogok cserélni szerintem.

(#5810) diegho válasza Chaser (#5798) üzenetére


diegho
nagyúr

kicserélted az fsp-ben lévő ventit egy sb 12 centisre? sokkal halkabb lett a gép? én is ezen gondolkoztam, hogy egy sb 12V-on mennyivel lenne halkabb mint az alap venti ami benne van, mert ez elég hangos.

(#5811) Sickboy25


Sickboy25
addikt

Sziasztok!!

van egy 360-as FSp tápom a konfigom aus p5kc 6750-es proci 2x1giga memó és egy hd3870-es kari!!
fogyasztástesztek kedvező képet mutatnak ,de hát nem bízok 100-ba bennük csak bennetek :DD :DD !

nem akarok tápot cserélni mert vadi új!! nem ment még egyszer sem!! :DDD :DD

nos elbírja??

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#5812) Szten Márs válasza Sickboy25 (#5811) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

360-as FSP? Milyen típus?

(#5813) Sickboy25 válasza Szten Márs (#5812) üzenetére


Sickboy25
addikt

FSP! :DDD

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#5814) Geza26 válasza Chaser (#5791) üzenetére


Geza26
senior tag

Azért nyugtassatok meg, hoy a jelenlegi 8 cm ventillátoros Codegen tápomnál halkabb lesz az FSP táp! :))
(A ház megtetszett a tápot meg adták vele :) )

Géza

(#5815) Sickboy25 válasza Geza26 (#5814) üzenetére


Sickboy25
addikt

természetesen ég és föld :DD

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#5816) hugoo válasza Kleroo (#5808) üzenetére


hugoo
aktív tag

Szia!

Ha drágának találod ezeket, akkor szerintem jóval olcsóbban egy 400-as FSP PNF, esetleg 400-as Bluestorm is simán elviszi. BS 500W felesleges.
A Corsair-t mondják a leghalkabb ventis tápnak, és leginkább négymagos procik (Quad) húzásánál ajánlják...
Viszont a BS alig hangosabb és ha drága a VX...

üdv

(#5817) hugoo válasza Szten Márs (#5812) üzenetére


hugoo
aktív tag

Nekem erről a Zalman ZM360B-APS-e jut eszembe, mint FSP fejlesztés :F

(#5818) Sickboy25 válasza hugoo (#5817) üzenetére


Sickboy25
addikt

bocsi 350-es fsp :R :R

sorry

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#5819) Attila444


Attila444
aktív tag

Sziasztok!
FSP Bluestorm II 500W-os táp elég ehhez a konfighoz?
Q6600 G0 | Gigabyte GA-P35-DQ6 | 2x1 giga Kingston HyperX 1066 | Inno3D 8800 GT | 2db samsung 500 gigás sata2 vinyó /később lesz még 1 vagy 2 nagyobb is/ | 2db samsung S203N DVD író |

Szeretnék tuningolni is.

[ Szerkesztve ]

(#5820) apóka válasza venember83 (#5525) üzenetére


apóka
aktív tag

Nexusra visszaterve: ugy nez ki a Nexus NX-5000 az egy 500as Bluestorm <AX500-A> bel + csendesebb venti. Ha ez igaz, akkor jo vetel s megbizhato. Sajnos nem sok tesztet talalok ezzel kapcsolatban.
Köszönöm :R

akkor maradok az FSP-nél (most is az van, Blue. 400W), lehet, hogy a duo procit is elviszi

Focust bontok, ha kell valami írjál. Mk1 98-2004

(#5821) compost


compost
csendes tag

Sziasztok!

Ha valakinek AMD X2 5200+ os proci van a gépében légyszíves írja meg milyen táppal megy a gép!

Köszi!

(#5822) hugoo válasza Attila444 (#5819) üzenetére


hugoo
aktív tag

Valószínűleg elég lenne, de a szakik ált inkább min Corsair vx450-et szoktak ajánlani hozzá, a tuningbarátabb felépítése miatt.
Keress rá, ha érdekelnek a részletek(Q6600, corsair, vx450, hx520 stb...)

üdv

(#5823) diegho válasza compost (#5821) üzenetére


diegho
nagyúr

6000+ 4 ram modul 2 vinyó 2 odd 7600gt 350w fsp-vel ment nyáron, de ugyanez a gép 8800gt-vel is megy 350w fsp-vel.

(#5824) diegho válasza Attila444 (#5819) üzenetére


diegho
nagyúr

ha a procit nagyon feszemeled akkor nem elég neki, vagyis úgy mondom hogy kb +100-150mhz amit nyersz a corsair-al, a quad leszívja nagyon a neki kiosztott 12V-os ágat már páran írták, hogy 500w bs2-vel, asus-al, liberty-vel nem ment annyira a tuning mint nagyobb táppal.

(#5825) Attila444 válasza diegho (#5824) üzenetére


Attila444
aktív tag

A procit legalább 3,2GHz-re szeretném húzni (azt mondták, hogy ennyi szinte garantált), de majd meglátjuk, hogy meddig lehet. Annyira szeretném, amennyire csak lehet. Akkor milyen táp kéne? Esetleg FSP - Epsilon FX-600-GLN 600W

[ Szerkesztve ]

(#5826) hugoo válasza Attila444 (#5825) üzenetére


hugoo
aktív tag

Látom nem vagy oda a Corsair-ekért ;)
Vagy vmiért nagyon FSP párti vagy :D
Erre az Epsilonra majd más mond vmit, én csak annyit tennék hozzá, hogy ennél olcsóbban ott a vx 550, ami tuti elég (nem mellesleg szinte hangtalan) és azért népszerűek (a vx 450-el együtt) a tuning quadosok körében, mert 1 db 12V-os águk van!

üdv

(#5827) Attila444 válasza hugoo (#5826) üzenetére


Attila444
aktív tag

Jó nekem a Corsair is, csak az FSP-kre azt mondják, hogy elég jók. De mivel a corsair olcsóbb és azt mondod jó lesz a géphez, bírni fogja, ezért azt fogom venni.
Köszi a segítséget! :R

(#5828) nyunyu


nyunyu
félisten

Ha meg modularis kell, akkor HX520.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#5829) diegho válasza Attila444 (#5825) üzenetére


diegho
nagyúr

3200-hoz elég az bs2 500w is bőven, én tuning alatt 3800-4000 körüli értéket értettem.

(#5830) hugoo válasza diegho (#5829) üzenetére


hugoo
aktív tag

Akkor a vx 450 is simán elég neki, nem? :R

Attila444: persze h nagyon jók az fsp-k, csak erre a célra jobb a corsair :)

üdv

[ Szerkesztve ]

(#5831) nyunyu


nyunyu
félisten

Sooot, egyes boltosok szerint a 430-as HKC is eleg a Quad ala, aztan csodalkoznak, hogy alaporajelen sem megy a gep.
Tuti nem taphiba, hiszen kiprobaltak LCPowerrel is, es azzal is fagyott. :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#5832) Attila444 válasza diegho (#5829) üzenetére


Attila444
aktív tag

3200 a minimum, addig szeretném tuningolni, ameddig lehet. :)

(#5833) Attila444


Attila444
aktív tag

Köszönöm a válaszokat! :R
CORSAIR - VX550W-t fogok venni.

(#5834) diegho válasza hugoo (#5830) üzenetére


diegho
nagyúr

igen elég simán, az felépítésben jobb is tuningra mint a bs2.

(#5835) hugoo válasza nyunyu (#5831) üzenetére


hugoo
aktív tag

Remélem ezt a boltosok, valamint kínálatuk jellemzésére írtad és még véletlenül sem akartad egy kalap alá venni ezeket a Corsair-el :F

(#5836) venember83 válasza hugoo (#5835) üzenetére


venember83
nagyúr

Azert irta ;)

(#5837) nyunyu válasza hugoo (#5835) üzenetére


nyunyu
félisten

HX520 tulajkent ennek meg a gondolatat is kikerem magamnak. :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#5838) hugoo válasza nyunyu (#5837) üzenetére


hugoo
aktív tag

Nahááát, pedig még mintha rá is néztem volna a konfigodra :C vagy inkább :O

[ Szerkesztve ]

(#5839) Sickboy25


Sickboy25
addikt

Sziasztok!

van egy 350-as FSP tápom a konfigom aus p5kc 6750-es proci 2x1giga memó és egy hd3870-es kari!!
fogyasztástesztek kedvező képet mutatnak ,de hát nem bízok 100-ba bennük csak bennetek :DD :DD !

nem akarok tápot cserélni mert vadi új!! nem ment még egyszer sem!! :DDD :DD

nos elbírja??

olvastem lentebb,hogy még a 8800gt is elbírja?

nem inném ,hogy tunning lenne! :DDD

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#5840) SzMhun


SzMhun
tag

Az új gépemhez egy BluestormII 400-ast választottam, de számomra sajnos túl hangos :O
Konkrétabban az 1000rpm-mel pörgő HyperTX néma mellette. A régi Coolink AP350-esem halkabb volt. :W
Tudnátok ajánlani vmi halkabb jó minőségű 400-as tápot?
A Corsair VX450W szimpi, de nem tudnám kihasználni. (Giga S3H+X2húzva+2600XT)

(#5841) Szten Márs válasza Sickboy25 (#5839) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Bár már egyszer kérdeztem, még egy kísérletet teszek, hátha:
Milyen típus?
Nem azt kérdeztem, hogy milyen márka, azt elsőre is sikerült megérteni ;)

(#5842) hugoo válasza Sickboy25 (#5839) üzenetére


hugoo
aktív tag

Elbírja (szvsz és a tesztek ebben erősen támogatnak ;) ).

SzMhun: Na igen, ez történik, ha egy gépben minden majdnem hangtalan és bekerül egy egyébként halknak mondott táp a rendszerbe :(
Corsair állítólag tényleg nagyon halk, de neked nem biztos h elég, mert azért ventis...

üdv

[ Szerkesztve ]

(#5843) Chapel


Chapel
addikt

HI!

Elfogyott a boltokban a FSP PNF 400W,mivel nekem sűrgős,ezért ajánlottak helyetteÍ:

FSP BLUESTORM II 400W ACTIVE PFC - 13k

Vagy az 1-es Bluestorm 9k....vélemény?

E6750
3850 ati
P35-DS3
2gb kingmax 800mhz

Thx.

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#5844) Gyuri27 válasza Chapel (#5843) üzenetére


Gyuri27
félisten

BsII :K

Amd - Radeon - Ryzen

(#5845) zzolika válasza venember83 (#5753) üzenetére


zzolika
aktív tag

Köszi a segítséget! 500-as FSP BlueStorm2 lett (ez volt azonnal készleten vidéken). Legalább a következõ procimhoz is elég lesz.
Meg vagyok vele elégedve, csak a sata csatlakozókkal van kicsit bajom. Két közvetlen egymás alatti winyóra nem tudtam úgy rádugni, hogy ne kelljen a kábelt nagyon megtörni és az oldallapot is rá lehesen tenni (elforgatott winyókeret). Messze van egymástól a két tápcsati. Két külön kábel sem fér el rendesen a másik dugótól, és elég rövid a kábele az elsô laposabb sata-ig (pedig csak midi házam van). De megoldottam: az egyik hdd-t 180 fokkal megfordítva szereltem be, így jól elférnek egymástól a táp- és sata-csatlakozók.

Ennek a tápnak 2 db 12 Voltos ága van. Ez melyik kábeleken oszlik meg?
Jó lenne az optimális terheléshez az egyikre a procit, a másikra a videokarit kötni, de nem találtam semmi infót melyik kábel közös. Gondolom az egyik a +4tûs P4 csati ami az alaprapra megy, de PCI-E csatis madzagból kettõ is van (egy 6-os és egy 6+2). Plusz 2 db 3x molex és 2 db 2x sata. És SLI-nél hogy osztozik 2 video 1 proci 2 ágon?

(#5846) Sickboy25 válasza Szten Márs (#5841) üzenetére


Sickboy25
addikt

PFC a táp típusa pontosabban ha jól emlékszem ATX-350PFC!! :R

nos?

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#5847) kory24 válasza Sickboy25 (#5846) üzenetére


kory24
őstag

A PFC az nem típus, hanem az egy javító áramkör (2 fajta van aktív és passzív).
A jobb hatásfoka ha aktív PFC-s. Kevesebb áram megy el hőként.

Bővebben:

(#5848) venember83 válasza kory24 (#5847) üzenetére


venember83
nagyúr

Hatasfoknak es PFC-nek sok koze nincs egymashoz, csak akkor vezettek be a PFC-t mikor elkezdtek emelni a hatasfokot, ennyi. Mezei userkent semmi, de semmi elonyet nem latod a PFC-nek.

Sickboy25: ez sem tipus, peched van.

zzolika: Nem tudom milyen a BSII 12es agak eloszlasa a kabeleket tekintve, de gondolom egyik agrol megy a proci, a masikrol meg a PCI-E csatlakozok, de hogy mindketto-e, azt nem tudom. Ha nem megy valamiert a tuning proci vagy vga-vonalon, akkor lehet nem art a masik PCI-E csatlakozot VGA-ra kotni. Vagy nem. Proba kemence.

SzMhun: haz szellozese rendben van? Mert ha csak a tapventi szellozteti a hazat <csak az szivja ki a meleget>, akkor ne varj csendet a BSII-tol.

[ Szerkesztve ]

(#5849) kory24 válasza venember83 (#5848) üzenetére


kory24
őstag

Ja, akkor bocsi, hogy hülyeséget írtam!

Egyébként ki látja előnyét akkor a PFC-nek?

Idézet:

A PFC a Power Factor Correction rövidítése. Magyarra lefordítva teljesítménytényező javítást jelent. Az ideális az lenne, ha egy tápegység hatásfoka 1 lenne, mert az azt jelentené, hogy ugyanakkora teljesítményt ad le, mint amekkorát felvesz. Ám ez a valóságban lehetetlen, viszont megközelíthető. Egy PFC nélküli számítógép tápegység hatásfoka 0.6-0.7 körül van, de PFC segítségével 0.9-re, vagy még jobbra is javítható (Elméletben, gyakorlatban még a 0.9-et is nehéz megközelíteni.).

Hibás lenne azonban azt hinnünk, hogy a PFC valamiféle védelemre szolgál. Célja a felharmónikus tartalom csökkentése elfogadható szintre.

Forrás

Vagy én értelmezem félre a cikket?

Bocsánat a kérdezősködésért, nem okoskodni vagy ilyesmit szeretnék.
Csak kicsit megérteni a dolgot.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#5850) Szatesz


Szatesz
őstag

Melyik tap az erosebb fsp 400 passiv pfc vagy chieftec 500 active pfc?

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.