Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5451) venember83 válasza Tomate (#5449) üzenetére


venember83
nagyúr

Hmm, s mit ajanlott helyette? Jo kis LC Power? Codegen? Esetleg csodaszarvast, vagyis ozet, akarom mondani Deer-t?

Biztos sok szar tapja volt raktaron, azokat el akarta adni minel hamarabb. En nem tisztelnem meg ezutan semmifele bizalommal PC-k teren, se...

[ Szerkesztve ]

(#5452) Armando_19 válasza Tomate (#5449) üzenetére


Armando_19
őstag

Hát akkor kidobom a tápom, mert sz*r... Nem értem az ilyen okos eladókat. FSP az egyik legjobb, legmegbízhatóbb gyártó. A 300W-os is sokkal komolyabban teljesít, mint egy 480-as DEER,Codegen, stb...

(#5453) Veg1ta válasza venember83 (#5451) üzenetére


Veg1ta
tag

Rengeteg ilyen szakképzett eladó van.... Még anno 2000-ben mikor megvettük a Pio 109 dvd-írónkat (41k), kellett vennünk hozzá Rca kábelt. Bementünk a helyi műszaki boltba, azt mondja a csávó nincs. Mire a 3 méterrel odébb álló kollegája szól neki, hogy van, ott van a hátad mögött.... :)

Ugyanaz az üzlet 2007, tápot akartam venni. Mondom az ürgének min. 450-es márkás táp kellene. Erre kihoz a raktárból egy 350-es Fsp-t meg egy 450-es Mercury-t.... Köszi. Viszlát. :W

Utálom amikor kiírod, hogy "utálom ha nem válaszolsz a privát üzenetre" és azért utálom, mert Te sem válaszolsz...

(#5454) Gyuri27 válasza Veg1ta (#5453) üzenetére


Gyuri27
félisten

Mihez kellett a 450-s márkás táp?

Amd - Radeon - Ryzen

(#5455) Tomate válasza Szten Márs (#5450) üzenetére


Tomate
veterán

Aztmondta vegyek Chiftecet vagy 3-4 ezerért valami más márkát már nem is emléxem mi volt :DDD

(#5456) Veg1ta válasza Gyuri27 (#5454) üzenetére


Veg1ta
tag

Építek egy szinte teljesen új gépet. Csak a 2 vinyó, az író, meg a hangkártya marad. Ami lesz: x2 5000+ , 8800gts 320mb.... ! Tudom, hogy elég lett volna a 400-as is de már előre gondolkodtam. Következő újításkor ne kelljen tápot venni. Amúgy rendeltem egy 450-es chieftec-et! :)

Utálom amikor kiírod, hogy "utálom ha nem válaszolsz a privát üzenetre" és azért utálom, mert Te sem válaszolsz...

(#5457) Szten Márs válasza Tomate (#5455) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A Chieftec oké, a 3-4 ezres márkára lennék kiváncsi... sztem nézz körül az első hsz alján lévő veszélyestáp-listában, valszeg ott lesz :DDD

(#5458) Gyuro!


Gyuro!
aktív tag

Üdv!
Szerintetek melyik a jobb választás ehhez a konfighoz:
Intel Cel D 3.33 GHz (356) s775 64bit OEM processzor
1024 MB DDR2 800Mhz Kingmax memória
NEC AD-7173S OEM DVD író SATA
160 GB WD 8 MB SATA2 winchester
ASROCK ConRoe1333-D667 R1.0 alaplap
GF 7600GS 256MB PCI-E Captiva videókártya ???
További fejlesztéshez is jó lenne, ha elég lenne, igaz komoly videó kari nem menne bele később sem, max közép kategóriás, esetleg plusz dvd vagy vinyó menne még bele!

Ezeket néztem:
Cooler Master 380W, ennyit tudok róla, mennyire megbízható kb.9000 Ft bruttó?
Tápegység 400W, ATX, Codegen, 12cm FAN, OEM, 2év gari

Köszi a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét!

(#5459) Szten Márs válasza Gyuro! (#5458) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Leginkább a 350W-os FSP amit fennt néztél. A 380-as Cooler Master az eXtreme power sorozatos lesz. Ugyan nem hulladék kategória, de van nála jobb is bőven. A Codegen meg hulladék kategória.

(#5460) Gyuro! válasza Szten Márs (#5459) üzenetére


Gyuro!
aktív tag

Közi, de az fsp nincs már, ezért jött szóba a cooler master!
Köszi az infót róla, nem kell, h fullos legyen, főleg ilyen gépbe, de megbízható legyen és ne b*sszon szét semmit, ha netán elromlik, vagy ha éppen jó, akkor se! Mennyi biztonsági tényező van beleépítve?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét!

(#5461) Szten Márs válasza Gyuro! (#5460) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nem számoltam :D
Pesti vagy? Mert akkor van pár bolt, ahol tudsz venni tápot.

(#5462) Gyuro! válasza Szten Márs (#5461) üzenetére


Gyuro!
aktív tag

Nem pesti, akkor nem lenne gond! :)
Azért köszi az infókat, megtaláltam talán a neten, de angol, meg sajna nem tudom, h általában hány év garit adnak rá..., de van benne pár bizti, meg átesett teszteken: OVP / OCP / OTP / Short circuit protection , 100% burn-in, hi-pot & ATE tested!

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét!

(#5463) Szten Márs válasza Gyuro! (#5462) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

"ATE tested"
Ez valszeg azt jelenti, hogy megették, és nem feküdte meg a gyomrot :DDD

Amúgy a többi over voltage protection, over current protection, over temperature protection. A short circuit protectionnal együtt ez a 4 védelem az ATX 2.0 szabvány része, azaz (elvileg) kötelező.

(#5464) Gyuro! válasza Szten Márs (#5463) üzenetére


Gyuro!
aktív tag

Ja értem! Codegenéknél csak elvileg? :D

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét!

(#5465) Hequila válasza Gyuro! (#5464) üzenetére


Hequila
őstag

Sajnos nem csak Codegenéknél.
Csak tippelni tudok, de szerintem a jelenlegi magyarországi asztali számítógépállomány tápjainak 80%-nál hiányzik a fenti védelmekből legalább 1.
De ha hatalmas marhaságot írok, igazítsátak ki!

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#5466) Szten Márs válasza Gyuro! (#5464) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Codegennél örülhetünk, ha kikapcsolt állapotban nem robban az arcunkba a táp :D

Hequila: Szerintem mtöbb is hányzik azok közül, mint 1. :K

[ Szerkesztve ]

(#5467) Gyuro! válasza Szten Márs (#5466) üzenetére


Gyuro!
aktív tag

Pedig sokan mondják, h nem volt velük sose gondja, a többi meg, akinek volt, itt beszéli is le a polgárt a hazárdírozásról! :)

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét!

(#5468) Szten Márs válasza Gyuro! (#5467) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Persze, nem törvényszerű, hogy baja legyen. Csak ha baja van, akkor viheti magával a gépet. Egy normális tápnak is lehet baja, csak az nem visz magával semmit. Ez pedig jelentős különbség.

(#5469) Hequila válasza Gyuro! (#5467) üzenetére


Hequila
őstag

Rengeteg gép megy - a PH!-n fórumozók véleménye szerint - rossz minőségű táppal gond nélkül.
Amikor Pistike megveszi az űberbrutál kórkettőjét meg mellé a nyócezerhatgétét, úgy gondolja, hogy a paksi atomerőmű kevés lesz a meghajtásához, és vesz mellé 500-600W-os Codegen / társait. Az a szerencséje, hogy a gép a táp felől 100W-nál többet ritkán vesz fel, de ezt ő nem tudja. Azt a 100W-ot bármelyik hulladék le tudja adni hosszútávon is.
A gond ott kezdődik, amikor a terhelés eléri a táp névleges terhelhetőségének 75-80%-át.

Szten: így írtam; "legalább 1" ;)

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#5470) Gyuro! válasza Hequila (#5469) üzenetére


Gyuro!
aktív tag

Értem!
Hát ebben igazad lehet!
Én sem tudtam eddig, h miért volt lényeges, mondjuk szerencsére nem tapasztaltam meg a rossz végletet sem, de inkább hallgattam az okosabbra, tapasztaltabbra, mert annyi eszem volt magamtól is, h egy erős gép is csak annyira erős, mint a leggyengébb alkatrésze! Jelen esetben a táp!

1 tapasztalatom volt csak anno, mikor leégett a tápom, egy mercury volt, és nem vitt el semmit szerencsére, de akkor észbe kaptam, hogy mi is lehetett volna rosszabb esetben!
Azóta más a helyzet! :))

[ Szerkesztve ]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét!

(#5471) gyuri00


gyuri00
aktív tag

HAli

nem igzán értek a tápkhoz szal szertnék segítséget kérni

AMD X2 4800
2 Gb ram
2600XT vagy 3850
2*120 Gb vinyó
dvd olvasó és egy dvd író
ház:raidmax sagitta

ebbe a gépbe milyen tá lenne a megfelelő

innen:[link]

(#5472) Veg1ta válasza gyuri00 (#5471) üzenetére


Veg1ta
tag

400-as chieftec elég neki, viszont ha a későbbiekre gondolsz lehet akkor már kevés lesz, ezért vettem én is 450-est! :)

Utálom amikor kiírod, hogy "utálom ha nem válaszolsz a privát üzenetre" és azért utálom, mert Te sem válaszolsz...

(#5473) gyuri00 válasza Veg1ta (#5472) üzenetére


gyuri00
aktív tag

akkor lehet egy 450 lessz

ezkeről mi a véleményed???

450 CHIEFTEC 12 CM
450 W DEER 12 CM
450 W CODEGEN P4 12 CM
450 W EUROCASE 12CM PFC
450 W MERCURY P4 12 CM

a CHIEFTEC 12 ropi :F a többi meg 7-4-5

EUROCASE ez jó?? boltba aszt írták fel??? :F

kösz a segítséget

(#5474) Chaser válasza gyuri00 (#5473) üzenetére


Chaser
titán

450 CHIEFTEC 12 CM- ez oké, a többi kaki, a Deer még talán elmegy, nem ismerem, a többit véletlen se vedd meg, bár sztem neked is elég egy 350/400-as FSP PNF 7-10k-ért.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#5475) Szten Márs válasza gyuri00 (#5473) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ne olvass vissza egy hsz-t sem, megárt a egészségnek! Többeknek krónikus epegyuladása lett tőle, de van akinél spontán székretürítést produkált. Az első hozzászólás pedig egyenesen életveszélyes, belső vérzést okozhat, úgyhogy messzire kerülendő....

(#5476) Chaser válasza Hequila (#5469) üzenetére


Chaser
titán

Azt azért még érdemes hozzátenni, hogy látszólag normálisan működik a gép, de csendben "gyilkolhat", pl a WD vinyók érzékenyek az instabil feszekre, ezt elhalálozással szokták is díjazni egy idő után.
Tavaly nyáron vettem egy komolyabb gépet, tápot kerestem hozzá, akkor még ebben a témakörben nem voltam képben, chief 350-est akartam, épp nem volt a boltban, talán coolermastert ajánlott az eladó srác, nem ismertem, hazavittem, itt gyorsan utánanéztem, az elektronikáját nagyon lehúzták, nézegettem mit lehetne helyette venni, véletlenül ráakadtam az FSP PNF-re, akkoriban itt nem nagyon volt ismert a PNF, jellemzően a BS szériát ajánlották. Na mondom egy életem, egy halálom, kipróbálom:D Úgy is lett, azóta minden új gépbe legalább egy 350-es PNF kerül:)
Tegnap véletlen teszteltem az enyémet, védelmek terén...most egy 400-asom van, a venti hangja zavart, kicsit csendmániás vagyok, egér kattogáson kívül nem nagyon szeretek mást hallani netezés közben, úh venticsere mellett döntöttem. Tegnap meg is volt, kapott egy silentbladet a táp, de iszonyat kimerült voltam, úh meg se lepődtem rajta, hogy rövidre zártam az egyik tápcsatit..semmi gond, ilyet már szándékosan is csináltam anno, hogy teszteljem, most is gond nélkül ment tovább a gép újbóli bekapcs után.
De! Voltam olyan balfax, hogy 230-as rövidzárvédelmet is csináltam:D :B Táp szétszedve, a teteje amiben a venti van mellette, ráakartam tenni / persze menet közben /, de kicsúszott a kezemből, és a 230-as ágra pottyant...hatalmas szikra, vagy inkább jó nagy elektromos ív:D..biztosítékot levágta, na mondom ennek annyi. Felkapcsoltam a biztosítékot, tápot néztem, égésnyom nincs rajta, füstszag sincs...nagyon kis pörkölődés a fedlapon, bekapcs..táp vígan megy :C
Lehet hogy az FSP se b@xná vissza az égre a villámot, de gömbvillámot csinálna belőle és Kínába küldené át:D

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#5477) tlac válasza tlac (#4912) üzenetére


tlac
nagyúr

működik :)

(#5478) kory24


kory24
őstag

Sziasztok!

Megérkezett az FSP 300 PNF-em :)

Mostmár stabilan megy a gépem, nincsenek azok az érdekes hibák mint az ezelőtti bedöglött Sirtec tápommal....

Azt akarom kérdezni, hogy ez az FSP táp megbízható a szempontból hogy mehet szinte non-stop?
Azaz pl 2-3 napig leállítás nélkül??

(#5479) Kombat válasza kory24 (#5478) üzenetére


Kombat
őstag

Szia!

Igen, nyugodtan mehet akár egy hétig is folyamatosan! :K

(#5480) Gyuri27 válasza Kombat (#5479) üzenetére


Gyuri27
félisten

Vagy akár 7 napig is :K
Legyen ez tanulság. Ez a különbség a táp és az ipari hulladék között.

Amd - Radeon - Ryzen

(#5481) kory24 válasza Gyuri27 (#5480) üzenetére


kory24
őstag

??
A SirTec az ipari hulladék?

Azt hallottam minőségi táp, tőle is vásárol a chieftec belet :)

Az enyém egyszerűen csak elromlott, legjobbakkal is megesik nem csak a codegen félékkel....

(#5482) Gyuri27 válasza kory24 (#5481) üzenetére


Gyuri27
félisten

Általánosságban értendő.
A rossz széria volt (410w ugye?).
Természetesen ami elromolhat az el is romlik. Viszont itt is egy tanulság: nem vágott agyon semmit.

Amd - Radeon - Ryzen

(#5483) kory24 válasza Gyuri27 (#5482) üzenetére


kory24
őstag

Nem, 360W-os.

Legyengült.....

Hát igen, az valóban jó, hogy nem ölt meg semmit :)

(#5484) venember83 válasza kory24 (#5483) üzenetére


venember83
nagyúr

410-esnek hibas a keszenleti kore. 360 meg annal is regebbi ;) Gyenge kondik, ideje volt cserelni.

Lehet kene az elso hsz-be egy Channel Well Tech rubrika is, hisz kiderult, hogy a VX550 nem is Seasonic, csak a HX szeria, meg a VX450. Ugyanakkor kiszedni nem kene ezeket az ajanlott tapok kozul, hisz jo tapok, csak epp nem Seasonicok belulrol.

[ Szerkesztve ]

(#5485) kory24 válasza venember83 (#5484) üzenetére


kory24
őstag

De ez 2007 01 gyártsású.
Legalábbis a tápon ez van.

A táp meg még 2007 02ig garis lenne......

Na mindegy.

Az ipon az FSP-re 2 év garit adott, remélem ezzel nem lesz gondom.

(#5486) tlac válasza venember83 (#5484) üzenetére


tlac
nagyúr

hisz kiderult, hogy a VX550 nem is Seasonic, csak a HX szeria, meg a VX450

meg a TX650 ;)

(#5487) Bagira01 válasza venember83 (#5484) üzenetére


Bagira01
veterán

Akkor ez most mit jelent pontosan, hogy rossz cuccokból van összetákolva vagy a nem seasonic az még lehet seasonic minőség :F

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#5488) tlac válasza Bagira01 (#5487) üzenetére


tlac
nagyúr

nem seasonic, de hasonló jó minőség

olvasd el a mostani tesztet

[ Szerkesztve ]

(#5489) Bagira01 válasza tlac (#5488) üzenetére


Bagira01
veterán

Lehet mégis csak vx450-t kellett volna vennem :W Bár azon nincs 6+2 pin pci-e szóval mind1 :DDD

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#5490) tlac válasza Bagira01 (#5489) üzenetére


tlac
nagyúr

én is örülök, hogy inkább 450-est vettem, a seasonic-ról többet halottam

azon nincs 6+2 pin pci-e

igen, ez egy nagyon fontos szempont volt :D
főleg, hogy itt a pci-e 2.0

(#5491) Bagira01 válasza tlac (#5490) üzenetére


Bagira01
veterán

Na jó azért nem fogok 40-50k-ért lapot venni :DDD Végülis ha corsair akkor sztem sz@r nem lehet. Szóval nem rágódom ezen, meg az 550w is jó szóval :P

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#5492) nyunyu


nyunyu
félisten

Chieftec CFT szeria is CWT belu.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#5493) tlac válasza Bagira01 (#5491) üzenetére


tlac
nagyúr

majd alap lesz az új szabvány, nem fog ennyibe kerülni és ha most nem használod a 6+2-t később lehet semmi nem fog kelleni belőle ;)

persze az 550-es bőven jó táp

(#5494) Bagira01 válasza tlac (#5493) üzenetére


Bagira01
veterán

Lehetséges, de egyenlőre hd2900pro van tervbe ahhoz meg az dukál :DDD

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#5495) skulll


skulll
tag

Sziasztok!
Egy kérdés: Ilyen gépem lesz(kb):
Gigabyte s775 GA-P35-DS3L
Intel s775 Core2Duo E4500 2,20GHz
Kingmax 800MHz 2048MB
Asus PCIe EN8600GT MG/HTP/512MB
Seagate SATA2 250GB 7200rpm/16MB
LG DVD író

És az lenne a kérdés hogy ehhez 350W-os FSP BlueStormII elég, vagy inkább a 400W-os FSP BlueStormII?

A válaszokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#5496) venember83 válasza skulll (#5495) üzenetére


venember83
nagyúr

Szia,

a ketto kozul barmelyik elegseges.

Szivesen.

[ Szerkesztve ]

(#5497) skulll válasza venember83 (#5496) üzenetére


skulll
tag

Hello.
Most nézelődtem házak terén és ezen akadt meg a szemem: LC 906B, mert jó árban van szntem, de van benne egy 400W-os táp.
Szerintetek ez jó minőségű táp, vagy amit fentebb írtam configot annak jó?
Mert ha ezt veszem kb 10k-val jobban jönnék ki, vagy még jobban.
Köszönöm a válaszokat előre is.

(#5498) Szten Márs válasza skulll (#5497) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

LC power házban valószínűleg LC power táp van. Nem ajánlott kategória.

(#5499) mert_csokis


mert_csokis
senior tag

Sziasztok!

Úgy alakult a dolog,hogy az 500-as illetve 550-es GPS Chieftec helyett egy 500-as FSP BlueStormII-t vettem...
Bármelyik Chieftec olcsóbb lett volna,viszont az FSP volt raktáron és így őt hoztam el. Tudom hogy az FSP komoly gyártó és jó minőségű cumókat gyárt,de valaki nyugtasson meg hogy nem jártam rosszabbul,hiszen az FSP-nek "csak" 2db 12V-os ága van,egyenként 18A-es értékekkel,a nagyobbik Chieftec-nek viszont 3 ága ugyancsak 18A-rel...
Nem keskeny az a két ág? A cucc viszont profi,van súlya és látszólag is minőségi a szerelés,minden kábele harisnyázott. Az adataimnál lévő konfigot fogja hajtani,sajnos a kölcsönkapott Corsair 450VX-et vissza kellett adnom,így sűrgős volt a vétel. Nem tudom hogy a Corsair után milyen lesz ez...
Előre is köszönöm a hozzászólásokat!

adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

(#5500) CséZé válasza mert_csokis (#5499) üzenetére


CséZé
őstag

Jó döntés volt. A BSII jobb mint a Chieftec

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.