Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5251) Szten Márs válasza Kombat (#5250) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Sőt tovább megyek: nem csak a lapot, hanem a procit, meg VGA-t, vagy VGA-kat mellé, meg vinyókat, meg ilyesmit is :DDD

(#5252) blu3 válasza #27070592 (#5239) üzenetére


blu3
tag

Szia! Ez már a második BS 400W az előző 1 évig bírta ez pedig 1 év 2 hónap szomorú vagyok mert imádom ezt a tápot és 1-ik pillanatról a másikra purcant (sípolt) ki mindkettő :(

'72

(#5253) Kombat válasza Szten Márs (#5251) üzenetére


Kombat
őstag

:D Én nem akartam sorolni, köszi, hogy megtetted helyettem! :R

(#5254) #27070592 válasza blu3 (#5252) üzenetére


#27070592
törölt tag

Csak egy évet bírnak ezek a cuccok??? Remélem nem nálam, én három évig használtam egy 400-as kodegányt szinte állandóan, arra is azt mondják hogy kiszámíthatatlan és tönkrevághat minden alkatrészt. Semmi baja, sőt építeni akarok vele egy olcsó netgépet.

Lehet hogy én kifogom a legrosszabb szériákból a legjobb példányokat... :DD :DDD

(#5255) kory24


kory24
őstag

Sziasztok!

Sirtec ATX 360W

Ilyen tápom van.

Azonban használtan kéz alól szereztem, ezért kicsit félek használni.
Nem mondható túl réginek, 2007 02-ben vásárolták, még 2008 02-ig garanciás.

Kipróbálni kipróbáltam. Működik, látszólag semmi baja. Minden fesz okés, sőt mind inkább kevesebb nagyon picit mintsem több. (pl 12 az 11,98, 5 az 4,98 stb)

Ha hibás lenne azt honnan tudnám?

Illetve ha egy ilyen táp hibás az nem visz magával más alkatrészeket hisz ez valamennyire minőségi táp, nem?

Ja valóban a Chieftec gyártja a Sirtec tápokat?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#5256) Chaser válasza kory24 (#5255) üzenetére


Chaser
titán

A chief nem gyárt tápot, más belsőket használ fel, pl a sirtecet is, ilyen 360-as tápja is van.
Ez a 360-as cucc ha jól tudom szériahibás, meghibásodás előtt és után is javítható, nem visz magával semmit.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#5257) diegho válasza Chaser (#5256) üzenetére


diegho
nagyúr

sirtec belsővel jött régen a chieftec. ha jól emlékszem a készenléti körülben volt valami gixer, de ha el is szálltak nem volt semmi alkatrész veszélyben. nyugodtan használható, max egy idő után lesz egy javítás rajtuk és kész.

(#5258) diegho válasza kory24 (#5255) üzenetére


diegho
nagyúr

ezt már nem érinti a szériahiba szerintem, persze fene se tudja lehet ugyanaz bél mint 3 éve.

(#5259) venember83 válasza Chaser (#5256) üzenetére


venember83
nagyúr

410es a szériahibás. :P

kory24: ha hibás az pl játéknál jön elő lekapcsolás vagy újraindulás formájában, ekkor nem tudja stabil fesszel és kellő áramerősséggel ellátni a táp a két legnagyobb fogyasztót <cpu+vga>.

Az aláírásodban szereplő géphez jó kell legyen az a Sirtec táp. Sirtec gyárt, Chieftec csak átmatricáz és forgalmaz.

(#5260) venember83 válasza diegho (#5258) üzenetére


venember83
nagyúr

Hopp, lemaradtam a mod időről: 360as kb 5 éves táp, 410es meg három, kb.

Én biztos nem vettem volna meg, főleg 300as FSP PNF/PNR miatt, de ha már megvan a 360as... Nagy bajt nem okozhat, max fejlesztések után bizonyul majd kevésnek. S enyhén hangos is.

(#5261) kory24


kory24
őstag

Köszönöm az infókat!

(#5262) Gyuro!


Gyuro!
aktív tag

Üdv!

Intel Cel 1.6 GHz/800Mhz (420) s775 64bit BOX
1024 MB DDR2 800Mhz Kingmax memória
NEC AD-7173S OEM DVD író SATA
160 GB WD 8 MB SATA2 winchester
ASROCK ConRoe1333-D667 R1.0 alaplap
GF 7600GS 256MB PCI-E Captiva videókártya

Szerintetek ehhez a konfighoz milyen táp lenne elég, mivel olcsók a cuccok, így a tápra is a lehető legkevesebbet költenék, azért ha lehet nem teljesen sz*rra gondolok!
Pl. a codegen 400W-os tápját gondoltam, mi a véleményetek?!
Köszi!

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét!

(#5263) tope válasza Gyuro! (#5262) üzenetére


tope
addikt

FSP 300W-os is többet tud, mint a 400-as Csodegány

[ Szerkesztve ]

(#5264) Gyuro! válasza tope (#5263) üzenetére


Gyuro!
aktív tag

Köszi, csak az a gondom, h ennél olcsóbbra gondoltam, mivel még bele kell számolnom a futár díját is, a codegent meg megkapom 3400-ért! Amúgy jó lenne nagyon!

[ Szerkesztve ]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét!

(#5265) tope válasza Gyuro! (#5264) üzenetére


tope
addikt

Tápon nem szabad spórolni, mert ha esetleg eldurran a tápod, nagy eséllyel viszi a gépedet is. De lesz szerintem más (tapasztaltabb, bár már én is láttam 1-2 tápot eldurrani, ami vitte pl. a vinyót), aki lebeszél a Codegen-ről
Kérdezd meg a boltban (ahol veszed, márha boltban veszed), hogy mennyiért hoznának FSP-t.

[ Szerkesztve ]

(#5266) elfelejtette válasza Gyuro! (#5264) üzenetére


elfelejtette
veterán

Hy!
A noname tápokkal az a baj, hogy általában erőteljesen túlzóak a rájuk írt terhelhetőségi értékek. Tehát az általad kinézett 400W-os 'táp' is csak 180W-ot tud leadni. Ráadásul ezek az 'ipari csodák' általában mindenfajta védelmet nélkülöznek, így használatuk leginkább az orosz ruletthez hasonlít, mivel ha megdöglik, nincs semmi garancia arra, hogy akár az egész gépet kinyírja. De volt olyan is az egyik fórumtagnál, hogy látszólag minden hiba nélkül üzemelt a gagyi tápja, de közben néhány hónap alatt 4 vagy 5 vinyót is kinyírt szépen csendben.
Ja és van még 1 ellenjavallat velük szemben, mégpedig a hatásfok. Mivel amíg egy gagyi táp 60% hatásfok mellett lead 180W-ot a konfig felé, addig a konnektor felől 300W-ot vesz fel. Ezzel szemben egy modern, 85%-os hatásfokkal bíró táp ugyanezt megoldja a konnektor felől 213W felvételével. A 87W különbség 12 óra alatt már 1kW, ez ugye jelenleg 40 Ft, 300 nap alatt pedig 12000 Ft. Tehát ha kiszámolod, egy minőségi táp (Pl. FSP BlueStorm2 400W 12kHUF) akár 1 év alatt visszahozza az árát a villanyszámlán úgy, hogy közben megfelelő védelmet nyújt a gépnek, mindezt halkan! Mindemellett pedig még esztétikus is.
Csak ennyit akartam elmondani.
Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#5267) Gyuro! válasza elfelejtette (#5266) üzenetére


Gyuro!
aktív tag

Köszi a válaszokat!
Tanulságos, nekem is Blue2-es van a gépemben, igaz ez sokkal komolyabb konfig!
Ebbe az egyszerűbe gondoltam olcsó tápot, mivel a többi alkatrész is az olcsóság szempontja alapján lett össze szedve! Azért gondoltam a Codegent, mert gondoltam, h jobb egy fokkal, mint a Mercury, de lehet tévedek! Amúgy boltból lenne...

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét!

(#5268) diegho válasza Gyuro! (#5267) üzenetére


diegho
nagyúr

legújabb mercury már jobb mint a codegen, legalább védelem van benne igaz nem túl biztonságos, de a codegennél jobb, új szériás codegent még nem szedtem szét, előbb tettem be egy gépbe, csak belelestem, de súlyra is egész jó. a mercuryba már tuti tettek védelmet, de amikor 3000-en múlik a tuti jó táp akkor inkább fsp 300w.

(#5269) Gyuro! válasza diegho (#5268) üzenetére


Gyuro!
aktív tag

Hát csak Mercuryhoz meg Codegenhez hozzá jutok könnyen!
FSP-t meg le kéne rendelni és az még + 2500 Ft lenne! Ennél az "olcsóság szellemében" megépített gépnél meg azért számít +5-10 ezer Ft sajnos!
Szóval inkább Mercury, mint Codegen? Köszi!

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét!

(#5270) Gyuro!


Gyuro!
aktív tag

Lc power lc 6420-as milyen? Van benne pár védelem...mennyire megbízható?!

[ Szerkesztve ]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét!

(#5271) nyunyu válasza Gyuro! (#5270) üzenetére


nyunyu
félisten

LowCostPower?

Vedelem? Rozsdasodas ellen talan vedve van a burkolata.
Vagy mar az is felaras extra benne? :DDD

Vagy azota fejlesztettek valamit, amiota a Varganenek, Acorpnak szallitottak a hirhedt gepgyilkos LC-235ATX-eket?

(Multkor majdnem hanyattestem, amikor meglattam a weblapjukon az 1200W-os Monolith X-et. Rohogogorcsot meg akkor kaptam, amikor megneztem a nagykerarat, ugyanis tobbe kerul, mint legnagyobb FSP Epsilon. Abbol legalabb kinezem, hogy leadja az 1000W-ot, bar mar az is agyrem kategoria egy atlag gephez.)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#5272) tope válasza nyunyu (#5271) üzenetére


tope
addikt

Ne szomorítsd el ennyire, csak simán mond neki, hogy felejtse el

Gyuro!: Inkább sorold el, hogy milyen tápokat tudnál venni

(#5273) Gyuro! válasza tope (#5272) üzenetére


Gyuro!
aktív tag

Thx! Oké! :DDD
Nyunyu: amúgy van benne Rövidzár védelem, Hővédelem, Túlterhelés elleni védelem!

Mercury-t, Codegent, Lc power-t néztem, amiket korábban írtam!

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét!

(#5274) nyunyu


nyunyu
félisten

Aztan jon egy combosabb aramszunet, es tappal egyutt elszall az alaplapod is.

Ertem en, hogy olcso kell, de akkor is a barmennyire olcso geped epseget veszelyezteted azzal, hogy nem egy megfizetheto aru FSP ATX300PNF-et veszel, hanem egy 2k-val olcsobb Codegen/Mercury/LowCost tapot.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#5275) tope válasza nyunyu (#5274) üzenetére


tope
addikt

+ Hozzá kell tenni a fuvarköltséget
Egyébként milyen bolt az, ahol nem lehet rendelni pl. egy tápegységet (max. mondja azt, hogy 2 hét múlva hozz)
Nincs másik bolt, ahol rendelésre hoznának ilyen tápot? (hidd el hosszú távon jobban jársz)

(#5276) Gyuro! válasza tope (#5275) üzenetére


Gyuro!
aktív tag

Rendben, köszi, meglátom mit tehetek, utána járok!
Még csak itt néztem körül! :R

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét!

(#5277) bogarfx


bogarfx
aktív tag

Udv
Iyen tapot szeretnek venni FSP ATX-350PNF 350W PASSIVE PFC
Az a kerdesem hogy ugye ez 24 tus es hogy van-e rajta sata csatlakozo?

(#5278) Bagira01


Bagira01
veterán

Sziasztok. Most egy 400w-s fsp greenpower-em van. Úgy néz ki skerül corsair vx550-t vennem(egy kis segítséggel:) ). Na most az érdekelne, hogy ez lehet-e befolyással a cpu tuningra(jó irányba)?

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#5279) CséZé válasza bogarfx (#5277) üzenetére


CséZé
őstag

van rajta

(#5280) sp3333boy


sp3333boy
csendes tag

Hy ALL!
Azt szertném megkérdezni h egy 350W-os CodegenTáp elhajtja ezeket acuccokat??

.Abit Fatal1ty F-I90HD
.intel Core2Duo E4500
.2 Gb 667Mhz-s ram (2x1 Gb)
.80 Gb samsung HDD

videkarty az alaplapra integralt lesz benne.....egyenlőre...;)

Előre is Köszi.

(#5281) diegho válasza sp3333boy (#5280) üzenetére


diegho
nagyúr

A CODEGEN NEM TÁP, HANEM IPARI HULLADÉK ezt jó lenne már megjegyezni! 350w fsp pnr-t veszel és ennyi.

(#5282) Madárpók


Madárpók
aktív tag

Üdv. Tud valaki valamit az "EZcool" márkájú tápokról? Mert jelenleg egy ilyen hajtja a gépemet, állítólag a hiperrrel egy minőségi kategória, de nem igazán hiszek a boltos szakértelmében, ezért megkédezem itt.

(#5283) Madárpók válasza diegho (#5281) üzenetére


Madárpók
aktív tag

Hát tényleg nem jó számítógépbe...talán akkutöltésre, vagy kisebb áramkörök kipróbálására jó tápnak esetleg.

(#5284) sp3333boy


sp3333boy
csendes tag

Anyira kivagyok számolva h nicsnekret uj tápra..:S:S
Estleg valami "szarabbfajta" de nagyobb mondjuk 500w-os DEER vagy 580W-os Stability Power sem felel meg a célnak ?

(#5285) Szten Márs válasza sp3333boy (#5284) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nem. 7000 Ft környékén egy FSP PNR 350W. Erősebb, mint a fennt említett izék (azok esetében ráírt érték nem sokat jelent), biztonságban meg össze sem hasonlítható. Ennyi gondolom még belefér?

(#5286) sp3333boy


sp3333boy
csendes tag

Igen Köszönöm ez egy korrekt ár még...:D

(#5287) kory24


kory24
őstag

A [képen] látható feszültségértékek nem túl alacsonyak?

Főleg a 12V-ra gondolok

(#5288) Szten Márs válasza kory24 (#5287) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ez egy everest screenshot. Ebből semmit nem lehet megállapítani, vagy, hogy a topicban használatos szállóigét idézzem: szoftveres mérés nem mérés.

(#5289) kory24 válasza Szten Márs (#5288) üzenetére


kory24
őstag

És amiket a BIOS-ban nézek meg?
Vagy azok ugyanezek?

(#5290) diegho válasza kory24 (#5287) üzenetére


diegho
nagyúr

ez szoftveres mérés, tehát nem ad valós értéket. szerintem szerezz egy mulitmétert és mérd ki.

(#5291) Szten Márs válasza kory24 (#5289) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Idézet az első hozzászólásból:
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
A mérésről:

A SZOFTVERES ÉRTÉKEKNEK NEM SZABAD HINNI, MERT KÖZÜK SINCS A MÉRÉSHEZ.

EGYEDÜL MÉRŐMŰSZERREL MÉRT ÉRTÉKEKBŐL LEHET ÉS SZABAD KÖVETKEZTETÉST LEVONNI.

Ezért mindenki mérjen multiméterrel, vagy egyéb feszültségmérővel, ha konkrét választ vár, különben mehet a sóhivatalba. Nem feszültségmérő a BIOS, Everest, Speedfan és egyéb szoftver, aminek az értékét a monitoron láthatod és nem külső hardver által mért értékről van szó.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Szóval nem a BIOS sem nyert ;)

(#5292) kory24 válasza Szten Márs (#5291) üzenetére


kory24
őstag

Köszi!

Akkor mérőműszer híján hiszek annak hogy megy a gép :))

(#5293) venember83 válasza kory24 (#5287) üzenetére


venember83
nagyúr

Idézet első hsz-ből:

"A mérésről:

A SZOFTVERES ÉRTÉKEKNEK NEM SZABAD HINNI, MERT KÖZÜK SINCS A MÉRÉSHEZ.

EGYEDÜL MÉRŐMŰSZERREL MÉRT ÉRTÉKEKBŐL LEHET ÉS SZABAD KÖVETKEZTETÉST LEVONNI.

Ezért mindenki mérjen multiméterrel, vagy egyéb feszültségmérővel, ha konkrét választ vár, különben mehet a sóhivatalba. Nem feszültségmérő a BIOS, Everest, Speedfan és egyéb szoftver, aminek az értékét a monitoron láthatod és nem külső hardver által mért értékről van szó."

mod: utálom ezt a prescott-ivadék celeroncsot, még netezésre sem nyújt kielégítő teljesítményt :W

re5292: pontosan, annak higyj.

re5294: szarral határos ez a gép alattam, de mondjuk normál esetben is lemaradtam volna kb 10 perccel :B Különben igen, öregszek, mert agyondolgoztatnak, de nem baj, lehet további melóm is lesz :C

[ Szerkesztve ]

(#5294) Szten Márs válasza venember83 (#5293) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

21 perces lemaradással? Ejj, öregszünk? ;]

(#5295) nyunyu


nyunyu
félisten

P3-as gep ala mennyire eletbiztositas egy Deer 400W tap?

Anyam gepebol kihalt a 6 eves Skyhawk 250W, szerencsere nem vitt magaval semmit, aztan boltos Deer-t rakott bele, mivel az volt a legdragabb, amivel meg elindult a gep.
(ATX2-es tapokkal be se lehet kapcsolni a P3-akat)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#5296) mutyi


mutyi
őstag

Sziasztok!
A következő konfighoz szeretném a véleményeteket kérni:
asus p5k
intel core2 quad q6600
2x 1gb 800MHz vagy 1066MHz
8800gt
1vinyó
1dvd író

Egy Foxxcon házat 350-es vagy 400-as táppal néztem ki.
Jó lesz neki? Valahol olvastam, hogy elvileg a Foxxcon házakban FSP táp van.
Igaz ez?

(#5297) Gyuri27 válasza mutyi (#5296) üzenetére


Gyuri27
félisten

[link] házat meg vegyél amilyet akarsz.

Amd - Radeon - Ryzen

(#5298) Szten Márs válasza mutyi (#5296) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Egyetértek Gyuri27-el. Egy quad mellé nem érdemes tápon spórolni. Bizonyos Foxconn házakban FSP van, bizonyos Foxconn házakban ISO. Ez utóbbi elég selejt kategória. Előbbivel meg az a helyzet, hogy a régi felépítésű, még nem 12V-ra tervezett FSP tápok szoktak a Foxconn házakban csücsülni. Legalábbis amiket láttam.

(#5299) mutyi


mutyi
őstag

Köszi a választokat!
És mit szóltok egy FSP ATX-350 PNF-re?

(#5300) venember83 válasza mutyi (#5299) üzenetére


venember83
nagyúr

Jó, alapon el is fogja vinni a konfigot, de az alaplap szar vrm-je miatt csak nagyobb <értsd erősebb> táppal fog menni a tuning, szerintem ez, ez vagy ez a minimum, ez pedig az optimális választás, ami egy quadhoz illik s amivel nagy valószínűséggel nem lesznek tuningolási problémák, viszonylag...

mod: szívesen.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.