Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6101) venember83 válasza tonyo9 (#6099) üzenetére


venember83
nagyúr

FSP Bluestorm II 500 <- ez/ilyen. FSP a markanev <gyarto>, Bluestorm II pedig a tipus. Szivesen.

Szten Márs: neha nehez a muszak.

(#6102) diegho válasza tts (#6088) üzenetére


diegho
nagyúr

látjuk tényleg értesz hozzá... :U

(#6103) tonyo9 válasza Szten Márs (#6100) üzenetére


tonyo9
tag

"tehát a bluestorm még jobb mint az fsp?"
Ehh? :F
Ezt írtam:... na ezért nem pörgettem vissza:DD
tehát hiába van nekem leirva hogy fsp pnf fsp thn stb ebböl semmit nem értek:D
légyszives egy olyat irj be aminél van modell szám hogy a boltban tudjam kérni :C
viszont a bluestorm amit tegnap linkeltetek az ebay.ről az is egy bemenetes
[link]

konfig:intel core2 quad 2.4 ghz
asus p5n-e sli
2×1 giga ram
400 seagate sata2
elitegroup 8600GTS 256 mb PCI-E

[ Szerkesztve ]

(#6104) Szten Márs válasza tonyo9 (#6103) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ha csak nem kezdessz régészeti ásatásokat, akkor másfajta tápot nem is fogsz találni, amin még monitornak is van dugaj.
Egyébként a #6100-ban leírtam a márka/típus kombinációkat, úgy, ahogy kérni kell a boltban.

(#6105) diegho válasza tonyo9 (#6103) üzenetére


diegho
nagyúr

mivel minden normális táp 1 "bementes" esetleg talán azért ilyen a bs is...

(#6106) tonyo9 válasza Szten Márs (#6104) üzenetére


tonyo9
tag

értem ... de hány wattos legyen pl.

(#6107) Szten Márs válasza tonyo9 (#6106) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

#6025-ben ezt is leírtam neked.... :U
"mondom próbálj szétnézni odakinnt Fortron tápok között. THN-P is megteszi, PNF is, Bluestorm abszolút, GLN teljesen. 400W körül."

(Kis magyarázat: Külföldön gyakran Fortronnak hívják inkább az FSP-t.
Tehát Fortron THN-P, Fortron PNF, Fortron Bluestorm, Fortron GLN.)

(#6108) diegho válasza tonyo9 (#6106) üzenetére


diegho
nagyúr

500 mondjuk, vagy veszel corsair vx450-et.

(#6109) tonyo9 válasza Szten Márs (#6107) üzenetére


tonyo9
tag

oké oké csak azt nem vágtam a boltba esetleg milyen infót kér még az eladó..
tehát FSP 400 watt-os tápot kérek akkor minden bizonnyal csak jót kapok a gépemhez.

(#6110) Szten Márs válasza tonyo9 (#6109) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

diegho-nak abban igaza van, hogy ha egy quad proci tuningpotenciálját ki akarod használni, akkor Corsair VX450.
FSP-ből (Fortronból) pedig a fennt felsoroltak. AZ FSP-nek i vannak régi, 3,3 és 5V-os ágra kihegyezett darabjai, amik nem annyira passzolnának a konfighoz.

(#6111) tonyo9 válasza Szten Márs (#6110) üzenetére


tonyo9
tag

de nem akarom tuningolni a procit ..mivel nem értek hozzá.
a biosban van százalékos huzás automatice asszem..de ezzel a táppal nem próbálom ki talán nem is merném:D most akkor mi passzol ?:D:@:D

(#6112) venember83


venember83
nagyúr

tonyo9:

Beleszolok en is, hogy teljesen megzavarjalak ;]

Szoval innen valaszd ki barmelyiket. Szereny velemenyem szerint neked is igy a legegyszerubb. Nem FSP-ket linkeltem, hanem Corsaireket, ezzel tuningolni is tudni fogod a procid, ha akarod, akar BIOS-bol szazalekosan is, de nem muszaj, egy Kentsfield boven eleg lesz alapon is a videokartyadhoz. Majd a tobbiek megerositenek tap ugyben.

[ Szerkesztve ]

(#6113) tonyo9 válasza venember83 (#6112) üzenetére


tonyo9
tag

akkor veszek corsair-t:D

(#6114) ssolitude


ssolitude
őstag

Egy ilyen konfig van tervben:

Gigabyte ga-ma69g-s3h
A64 3500+ (esetleg egy X2 4200+)
Integrált X1250
2g Kingmax DDR2
Audigy SB0090 PCI audio
DVD-RW
160GB HDD

Egy 350-es FSP mennyire takarja ezt be? BlueStorm jó választás? Tuning nem lesz.

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#6115) oliba válasza tonyo9 (#6113) üzenetére


oliba
őstag

Húú...nekem csak az olvasástól elzsibbadt az agyam. Mi lett volna, ha nekem kellett volna magyaráznom. Talán el is durran? :DD

ssolitude: nagyon jó választás.

[ Szerkesztve ]

(#6116) ssolitude válasza oliba (#6115) üzenetére


ssolitude
őstag

Köszi :R
És ha így szól a kérdés:
Rá merjem-e tenni az említett konfigot egy 400-as Codegen-re(nem új, de működik.)?

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#6117) Kombat válasza ssolitude (#6116) üzenetére


Kombat
őstag

Ha bátor vagy.....!?!? :D

(#6118) Gyuri27 válasza ssolitude (#6116) üzenetére


Gyuri27
félisten

Tápos totyikban nem kapsz felelős iparostól/mestertől olyan választ, hogy tedd meg egy ilyen táppal v hasonlóval.
Különben sem az a kérdés, hogy a codegány 400w elbirja-e. Hanem az mikor vág agyon valamit.

A 350-s forton tökéletes (7k).

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#6119) ssolitude válasza Gyuri27 (#6118) üzenetére


ssolitude
őstag

Éreztem, hogy ez lesz a válasz. :R Nem is az árral van baj, hanem nem igazán tudom beszerezni. De majd körbenézek. Mennyire csendesek ezek a tápok(mondjuk egy Chieftech-ez viszonyítva)?

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#6120) venember83 válasza ssolitude (#6119) üzenetére


venember83
nagyúr

Csendesebb, ha Chieftec GPS-t vesszuk alapul.

(#6121) Gyuri27 válasza ssolitude (#6119) üzenetére


Gyuri27
félisten

[link] posta, futár. Ennyi az egész. ;)

Amd - Radeon - Ryzen

(#6122) ssolitude válasza venember83 (#6120) üzenetére


ssolitude
őstag

A GPS mit takar? :F (A másik gépben Chieftech van, de 20 perc intenzív nyúzás után nagyon hangos.)

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#6123) Gyuri27 válasza ssolitude (#6122) üzenetére


Gyuri27
félisten

[link] az egy széria chifitől, delta bélelle.

Amd - Radeon - Ryzen

(#6124) ssolitude válasza Gyuri27 (#6123) üzenetére


ssolitude
őstag

A linket köszi, nagyon jó áraik vannak. :R
Ez mennyire lehet hangos? Tapasztalat? [link]

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#6125) Szten Márs válasza ssolitude (#6124) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Egy 3200-as AM2-es K8 egy paszív hűtésű VGA, egy leszabályozott fordulatszámú 12cm-es házventi és egy darab vinyó mellett egy Foxconn házban, egy átlagos, kis forgalmú mellékutcában lévő (és ehhez mérhető zajszennyezettségű) házban az én fülemnek abszolút halk. A konfigból adódóan megfingatva nem volt, de így egy kicsit sem hangosabb egy bluestormnál - szintén az én fülemnek.

[ Szerkesztve ]

(#6126) Gyuri27 válasza ssolitude (#6124) üzenetére


Gyuri27
félisten

Amiket hallotam róla, asszerint hangosabb. Viszont pusztán az adatokat nézve nem olyan inpozáns :o mint a fortoné.

Na látod ennyi. Szten Márs-nak más a hangos. Ezt így eldönteni nehéz. :DDD

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#6127) ssolitude válasza Gyuri27 (#6126) üzenetére


ssolitude
őstag

Kössz mindkettőtöknek. :R A környék elég csendes, a gép meg full passzív vízhűtés, csak a táp ventis ugyebár.Ezért tartok egy kicsit a Chieftechtől.
Közben beugrott egy ilyen:[link] Vélemény?

[ Szerkesztve ]

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#6128) venember83 válasza ssolitude (#6127) üzenetére


venember83
nagyúr

Szivesen mindharmunktol :P Hopp, ha full vizhuteses a tap, akkor megfontolando lenne egy 450es Seasonic-szarmazasu Corsair VX. Nem eppen annyira draga, de ennel halkabb ventis tapot nehezen kapsz, bar 17k lehet megis sok, de ennyiert megeri, ha csendre vagysz. Szerintem. Na, ebed, vagy csacsi, esetleg vacsi, mittomen.

re@mod: Valoszinuleg PNR, nem rossz ez, kicsit gyengebb mint a PNF, de jo kis tap, arban meg verhetetlen.

[ Szerkesztve ]

(#6129) ssolitude válasza venember83 (#6128) üzenetére


ssolitude
őstag

Sorry, sokan lettetek, Neked is köszi :)) A táp nem vizes, nem is tervezem, de ha lehet csendes legyen. A másik ami fontos érv, hogy kb. tegnapra kell :U

[ Szerkesztve ]

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#6130) Gyuri27 válasza ssolitude (#6129) üzenetére


Gyuri27
félisten

[link] most rendeled 1 után mehetsz a bótba érte.

Amd - Radeon - Ryzen

(#6131) ssolitude válasza Gyuri27 (#6130) üzenetére


ssolitude
őstag

Pest egy kicsit messze van nekem ;) De valaóban tetszetős.

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#6132) tonyo9 válasza oliba (#6115) üzenetére


tonyo9
tag

az ácsszakmától is eldurrana :D

(#6133) venember83 válasza tonyo9 (#6132) üzenetére


venember83
nagyúr

Asse rossz hivatas! :K

(#6134) Hequila válasza ssolitude (#6131) üzenetére


Hequila
őstag

Réggebben írtam, amikor vettem a 350-es BSII-t, hogy szerintem kiba' hangos. Állítólag a 400-as már valamivel csendesebb. De egy 350-es GPS Chieftecnél NAGYSÁGRENDEKKEL hangosabb.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#6135) SzMhun


SzMhun
tag

Nekem a 400-as Bluestorm2 kicsit csalódás hang szempontjából. Hangosnak nem mondható, de aki csendes gépet szeretne, sztem ne ilyet vegyen.
Nálam a tápon kívül csak a procin van ventillátor (HyperTX2,1000rpm,a proci 26fokos így), ami szinte hangtalan. A házon nincsenek rajta az oldallapok, a szobában 20-22 fok van.
A tápból alul és hátul is hideg levegő jön ki, a hozzáférhető oldalait megtapogatva hideg.
Sztem pöröghetne lassabban is mégsem teszi sajnos.

(#6136) Szten Márs válasza Hequila (#6134) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Meg kéne már egyszer hallgatnom egy BS2-őt. Ha azt vesszük, hogy a BS olyan hangos (ill olyan halk) mint egy 350-es GPS, és a BS2 sokkal hangosabb a 350-es GPS-nél, akkor a BS sokkal halkabb a BS2-nél... és a poén, hogy már másodszor vonom le ezt a következtetést a visszajelzésekből, szal erős a gyanúm, hogy valóban az első generációs BS halkabb volt.

(#6137) venember83 válasza Szten Márs (#6136) üzenetére


venember83
nagyúr

Akkor nekem vegre egyszer makom volt :))

Csak ezek a notik idegesitenek most, nem kapok olyat amilyet szeretnek s nem kifejezetten ar-problema van... :W

mod: off.

[ Szerkesztve ]

(#6138) diegho válasza venember83 (#6137) üzenetére


diegho
nagyúr

milyen noti kellene?

(#6139) FRIZ 22


FRIZ 22
senior tag

Köszi a segítségeteket.

venember83 (#6044)
A ház egy cooler-master centurion, elől a vinyóknál egy 9cm 5v-on venti befúj, oldalt egy 12-es 12v-on be, hátul pedig egy 12-es 5v-on kiszív. Szobahő kb 22-25fok
A hűtéssel nem hiszem, hogy gond lenne, elvileg. A Hipernek, ugyan ebben a környezetben, ez elég volt a csendesebb működéshez.

Szten Márs (#6049)
1. A ventik lefogva, a táp a leghangosabb
2. A tápot kiszereltem, ház mellé lerakva, bekapcsolva, felpörög, a hang nem vészes. (enyhe ciripelés szerű hang)
Gumigyűrűket alkalmazva, a rezonanciát elkerülve, újra rögzítettem a házba, sajna hangos.
Úgy látszik mégsem elég a hűtés.
Összes házventit felpörgettem max-ra – a táp jóval hangosabb, mint a ventik.
Procit tuningot vissza 2100Mhz-ra, 8800GTS-t 260/400-ra – hangos.
Oldallap nélkül ventik be – hangos.
Oldallap nélkül ventik ki – hangos.

Pedig csak egy sima Boinc fut két szálon, csak a procit terhelve.

A melóban a 400-as codegen halkabb mit a VX, pedig néha az is leterhelődik pár gaméval :)

A boltos srác szerencsére rendes, és hoz egy másik példányt.
Majd meglátjuk. De valahogy nem így képzeltem el egy agyondicsért csendes tápot.

(#6140) frizso válasza FRIZ 22 (#6139) üzenetére


frizso
senior tag

Még mindig nem vettem tápot :DDD De már célegyenesben vagyok :))
Következő kettő közül melyiket érdemesebb megvenni???
Chieftec GPS-450AA-101A 450W
Chieftec ENH-0746GB 460W

(#6141) Bagira01


Bagira01
veterán

Na mégsem lett hd2900pro-m. Akkor elég egy corsair vx450 is nem(q6600 miatt)? 3k különbség van a kettő között, bár lehet mégis vx550 lesz nagyobb sose baj :DDD

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#6142) Szten Márs válasza FRIZ 22 (#6139) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Egész biztosan baj van vele. Ennyi ember, ennyi szakoldal nem lehet süket. Kiváncsi leszek a másikra.

(#6143) diegho válasza FRIZ 22 (#6139) üzenetére


diegho
nagyúr

ventihez hozzáér valami szerintem, mondjuk a saját kábele és az adja azt a kis ciripelő hangot. jártam már így táppal, persze lehet gyárihibás is.

(#6144) Roderic


Roderic
tag

Sziasztok !!
Már kérdezgettem párat ebben a topikban!!
DE megvan az uj konfigom és az lenne a kérdésem hogy mennyi W kéne nekik??
Hány wattos tápot kellene vennem?? Mert a mostani siralmas!! rádásul a még voltot se tudok emelni csak ha autora teszem a biosban!!

[ Szerkesztve ]

"No pain, No gain"

(#6145) venember83 válasza Roderic (#6144) üzenetére


venember83
nagyúr

Szia,

300 wattos boven eleg, ha veszel valami bikabb videokartyat, akkor 350-400. Tobbnek az eg1adta vilagon semmi ertelme. Elso hsz-bol valogathatsz kedvedre.

(#6146) Gorneck válasza Roderic (#6144) üzenetére


Gorneck
titán

FSP BS2 500
Chieftec GSP 500, annyira nem vészes a hangja, mint azt sokan írják...szvsz.

Gorneck#1239

(#6147) Roderic válasza venember83 (#6145) üzenetére


Roderic
tag

inkább vennék egy 550W-os márkás tápot és ehez akkor nem kell nyulni jo pár évig!!

"No pain, No gain"

(#6148) Roderic válasza Gorneck (#6146) üzenetére


Roderic
tag

THX :R :R :R

"No pain, No gain"

(#6149) Szten Márs válasza Gorneck (#6146) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

500W ennek a gépnek? Felesleges.
(Most nézem, milyen rangod van már? :Y :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#6150) Kombat válasza Gorneck (#6146) üzenetére


Kombat
őstag

500W ??? :F
Az azért túlzás lenne! :Y
venember jól mondta, de legyen inkább 350W-s mert azt könyebben kapsz szinte bárhol! (pl. FSP vagy Chieftec) :R

mod: most jól meglettem előzve!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.