Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5301) Umbaumba


Umbaumba
csendes tag

Csaó!

Új tápocskát kéne vennem, a codegány helyett - vagy BS ll. 350W vagy FSP 350PNF lesz - ezt még nem döntöttem el.A BS ll. vajh halkabb annyival mint a másik, megéri azt a plussz zsét?(na jó biztos sok mindenben jobb mint a PNF, de ha ez is kb. olyan halk mint a BS akkor jó lesz ez is)Ja és azon gondolkodom, hogy nekem most a codegány a 8centis ventivel hátul nyomja ki a hőt, viszont ezek a 12cm-es ventik meg fel a ház tetejére - mivel én csak vizszintesen tudom beszerelni.Namost akkor így hogy fog kimenni a meleg hátul, ha nincs plussz házhűtés?Vagy ezeket tul.képp függőlegesen kéne beszerelni hogy a ház oldalán(ha van ott szellöző,nekem nincs)nyomassa ki a meleget?Nem igazán értem ezt, valaki magyarázza el légyszi.

Very THX! :)

(#5302) Szten Márs válasza Umbaumba (#5301) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A ventillátor lefelé néz (a processzorhűtő felé.)
A ventillátór onnan beszívja a levegőt és a méhsejtrácson - ami pont kifelé fog tekinteni a házad hátulján - kinyomja a levegőt.
A BSII 350 természetesen halkabb, de hogy nálad te mennyivel éreznéd halkabbnak, azt senki nem fogja tudni megmondani.

(#5303) venember83 válasza Umbaumba (#5301) üzenetére


venember83
nagyúr

Szia, ha nincs kifejezetten halkságra kiélezett géped, akkor a PNF is nagyon jó lesz, de tény, hogy a BS II szebb, jobb, halkabb.

Ezeket a tápokat vízszintesen kell beépíteni, a venti alul kell legyen, tehát proci felölről szívja a levegőt és hátul nyomja ki.

Szívesen.

mod: annak, hogy megelőzöl folyton, nem lesz jó vége Szten fiam... Egy úriember fő érdeme az udvariasság...Pl az idősekkel szemben. Jó éjt ;)

[ Szerkesztve ]

(#5304) Szten Márs válasza venember83 (#5303) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Most tehetek én arról, hogy lassítót szedsz? :P

(#5305) Umbaumba


Umbaumba
csendes tag

Oxa, köszönöm a gyors felhomályosítást mindkettőtöknek.Megint okosabb lettem kicsit.

(#5306) danilla


danilla
őstag

Hello mindenkinek. Lenne egy kérdésem : Max 5000Ft-om lesz egy tápra, és olyan kell ami elbírja ezt a konfigot:
-Asus M2N-MX
-Athlon 64 X2 Dual Core 5000+, Arctic Cooling Alpine 64
-2x 1GB DDR2
-Maxtor 80 GB ATA
-Seagate 250 GB SATA-II
-Geforce 8800GT vagy egy Radeon HD3850
Milyen táp lenne nekem a megfelelő? Az sem baj ha mégolcsóbb :) esetleg ha van valakinek használtaban valami jó az írj pü-t légyszives.
Köszönöm!

https://twitch.tv/ddplayzone

(#5307) diegho válasza danilla (#5306) üzenetére


diegho
nagyúr

röhejes hogy itt egy 100k feletti gép és a legfontosabb alkatrészre van 5000-ed... szánalmas már ez itt... vegyél codegent az kell neked, remélem kinyírja majd az egész gépedet aztán megtanulod mi az a gondolkodás... :U

(#5308) elfelejtette válasza danilla (#5306) üzenetére


elfelejtette
veterán

Hy!
Ne vegyél drága tápot, attól úgyse lesz gyorsabb a gép! Igaz, hogy volt itt egy srác, aki panaszkodott, hogy a 3700+ Sandija nem húzható 2500MHz fölé. Aztán a fos Codegen 'táp'ját lecserélte egy FSP-re, és ugyanaz a proci ugyanabban a lapban hirtelen 3GHz-et ment!
TEHÁT VEGYÉL 5K-ÉRT EGY FSP 300PNF-ET!
Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#5309) danilla válasza diegho (#5307) üzenetére


danilla
őstag

Hello
Köszi szépen a választ, mi a faszért kell parasztnak lenned? Nem tudtál volna annyit írni hogy figy egy ilyen gépnek egy drágább táp kell, megéri, ezért... meg ezért..., ezeket ajánlom pl...
Mondjuk valami ilyesmi, ha meg belölled csak a rosszindulat jön, a fasznak írsz!?!?!
Ha meg abban leled örömöd, hogy leoltod a hozzánemértőt akkor szerintem meg az a szánalmas!!!
Mellesleg köszi a jókívánságot.

https://twitch.tv/ddplayzone

(#5310) danilla válasza elfelejtette (#5308) üzenetére


danilla
őstag

Köszönöm szépen a segítséget. :R Körülnézek Ph-n tápügyilek, meg pár botlban is :)

https://twitch.tv/ddplayzone

(#5311) Traxx válasza danilla (#5309) üzenetére


Traxx
őstag

Ezzel csak egy a probléma...összeraksz ez kb 100-120 rugós gépet. És ahogy diegho írta, tényleg az egyik legfontosabb a táp. Most őszintén, egy (ahogy mondtad, az se baj, ha 5K-tól olcsóbb) táppal szemben milyen elvárásaid vannak?? Hozzáértőnek nem kell ahhoz lenni, hogy tudja vki, hogy olcsó húsnak legtöbbször híg a leve...
Tápot meg nem ár és nem is kiló alapján kell választani, hanem üzembiztonság alapján. Ha meg futja a 40 rugó körüli 3850-re, akkor telik minőségi (de nem feltétlenül 10K-tól drágább!) tápra is. Szerintem.

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#5312) Symbio


Symbio
senior tag

Megerősítést kérnék, hogy egy C2D E6550 + Radeon HD 3850 + normál egyebek (1HDD, 1 OD.stb) ellátására jó-e egy FSP BlueStorm II. 400W?

(#5313) Kombat válasza Symbio (#5312) üzenetére


Kombat
őstag

Igen, még a 350w-os is bőven elég lenne neki!

(#5314) Szten Márs válasza danilla (#5310) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Egy 350W-os FSP PNF-et azért megérdemel a gép mindenképp. Vagy ha nem, akkor tényleg a 300-as kistestvér az egyetlen elfogadható megoldás.

(#5315) Peetr86


Peetr86
tag

Üdv!

A következő konfighoz kellene egy megfelőlő táp:
Abit IL9 Pro,Intel Dual Core E2160,7300Gt ddr3,Corsair VS2GBKIT667D2 2GBdualDDR2 KIT
Előre is köszi a segítséget! :K

(#5316) Symbio válasza Kombat (#5313) üzenetére


Symbio
senior tag

Akkor ennek tudatában keresgélek :K
Köszi!

(#5317) Kombat válasza Peetr86 (#5315) üzenetére


Kombat
őstag

Szia!

Ha találsz akkor FSP 300PNF, ha nem akkor lehet 350PNF is! :))

Szivesen!

Symbio: Szivesen!

[ Szerkesztve ]

(#5318) Peetr86 válasza Kombat (#5317) üzenetére


Peetr86
tag

Üdv!
Találtam egyet: FSP ATX-300PNF 5.279 Ft ->bruttó
Azt szeretném még megkérdezni,hogy ez megbízható táp? ja és jól fogja vinni a már említett konfigot? Csak azért kérdezem mert azthittem drágább kell:) de nagyon örülök ennek az 5k-s árnak.
Hali

(#5319) Kombat válasza Peetr86 (#5318) üzenetére


Kombat
őstag

Ha nem lenne megbízható és elegendő a konfigodhoz akkor nem ajánlottam volna!
A konfig egyébként ~150W körül fogyaszt tehát nem lesz vele semmi gond!

(#5320) danilla válasza Szten Márs (#5314) üzenetére


danilla
őstag

Köszönöm szépen, szerintem akkor rápályázok egy 350-es FSP-re. :R

https://twitch.tv/ddplayzone

(#5321) dr.bubo


dr.bubo
őstag

Üdv!
Melyik tápot érdemes megvenni? CoolerMaster eXtreme 380W v2.0 passive PFC-t 3év garival, vagy FSP 350W atx-350PNF -t 2 év garival? :F
Megbizhatóságból melyik a jobb?

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#5322) Peetr86 válasza Kombat (#5319) üzenetére


Peetr86
tag

Értem! :R
köszi a segítséged! :K

(#5323) Kombat válasza dr.bubo (#5321) üzenetére


Kombat
őstag

FSP-t, az a jobb! :K

(#5324) Kovalic


Kovalic
csendes tag

Sziasztok!

Tápot szeretnék venni, lehetőleg csendeset.
Milyen márkát ajánlotok? FSP, Corsair??

Kell a passzív, vagy van ventillátoros nagyon halk??

Szerintetek a 400 wattos Zen elbír egy E6600-at, akár 8800 gt-t sli-ben, vízhűtéssel, tuningolva???

Köszi!

(#5325) CséZé válasza Kovalic (#5324) üzenetére


CséZé
őstag

Erre pont jó a Corsair VX450, ami rendkívül halk is

(#5326) Szten Márs válasza Kovalic (#5324) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Inkább nagyon halk ventillátoros.
450-es Corsair mondjuk tökéletes, vagy 520-as ha megalomániád van :D

(#5327) ricsy888


ricsy888
senior tag

Sziasztok!
Ismét egy tápos kérdés a topichoz illően.. :D
Melyik a jobb táp? -Spire 350w atx/eatx tápegység, 12cm
-Point of view 350w atx/eatx tápegység (12cm)
Tudom nem kell mondani, FSP 300W-t vegyek mert az sokkal jobb, :) De ezek közül melyik megbízhatóbb??

(#5328) mutyi


mutyi
őstag

asus p5k
intel core2 quad q6600
2x 1gb 800MHz vagy 1066MHz
8800gt
1vinyó
1dvd író

Tegnap már kaptam rá választ, hogy Corsair 450 vagy feletti, de kicsit sokallom az árát.
Tuningolva nem lesz a gép.
Most egy FSP 400-as tápt néztem neki ki 10 ezerért. Az fogja bírni?

(#5329) Szten Márs válasza mutyi (#5328) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Egy ilyen gépet nem tuningolni már-már bűncselekménynek számít :P

Egyébként milyen FSP 400-as? (Igen, bírni fogja)

(#5330) mutyi válasza Szten Márs (#5329) üzenetére


mutyi
őstag

FSP 400 PNF meg néztem az FSP 400-as SAGA-t.
De PNF olcsóbb.
Nem az én gépem lesz,csak összerakom.
Ha enyém lenne, akkor azért megcincálnám a füleit.

(#5331) Szten Márs válasza mutyi (#5330) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Okés, jó lesz a táp.

(#5332) ricsy888


ricsy888
senior tag

#5327-re valaki? :O Sürgős lenne!

(#5334) tempx válasza mutyi (#5328) üzenetére


tempx
tag

Ilyesmi confighoz (+2GB RAM) vennék Corsair VX 450-t. Ha kb 3000-ig akarom húzni a procit elég lesz a táp hozzá?

Ha egy táp 450W-os akkor ténylegesen annyit tud leadni v. 80%-os hatékonysággal számolva 450x0,8=360W-t?

Több helyen olvastam, hogy el kell felejteni az online PSU kalkulátorokat...

Kíváncsi lennék vki hozzáértő véleményére hogy ez is azok közé tartozik-e, elég komolynak tűnik:

[link]

Meg hozzájárulnék a fórumhoz egy szerintem hasznos wikipedia-s linkkel:

[link]

(#5335) V.L.


V.L.
aktív tag

Üdv mindenki!

Én is kiváncsi volnék arra mint itt majdnem mindeki.
Konfigom:
-dfi lanparty ultra-d
-amd 4200+x2 @ 2750
-7600 gt
-2x1 gb 500 gskill @ 520
-wd 250 sata2
-samsung 200 sata2
-samsung 80 ide
-egy dvd író
-egy radimax smilodon ház amiben alapból van 5db venti

Nem vagyok egy őrült tuningos, de az észerűség határain bellűl ezt a konfigot vétek volna nem tuningolni. A kérdésem az, hogy egy ultra power 370w-os van a gépben és most összejött a zsé olyan szinten, hogy érdemes volna lecserélnem egy corsair vx450-re vagy haggyam így ahogy van.

(#5336) kory24


kory24
őstag

Ha néha lefagy a gépem úgy hogy a piros led (winyó aktivitást jelző) szinte világít akkor mi lehet a gond?

Lehet az hogy kevesebb a tápom 12V-ja? (10,7V)

Ami kijön a tápból 3 olyan vezetékem is van melyen molex csatik vannak. (3x3 molex)

A tápom dual 12V-os akkor elvileg lehet másik ágon erősebb a 12V?

műszerem sajna nincs....

(#5337) kory24


kory24
őstag

Illetve ha netán valóban kissebb feszültséget ad a tápom (12 helyett 10,7) akkor az okozhat fizikai hibát a winyónak??? Vagy csak fagyás?

(#5338) Szten Márs válasza tempx (#5334) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Első hozzászólás. Abban választ kapsz a hatásfokos kérdésedre is, meg a wattkalkula "komolyságára" is. ;)

(#5339) tempx válasza Szten Márs (#5338) üzenetére


tempx
tag

Köszi, megvan. És az overclockolt confignak elég lesz a VX450 szted?
thx

(#5340) hugoo válasza Tomate (#5333) üzenetére


hugoo
aktív tag

Jó vétel, igen.
Emberek ipon.hu-n megint kiírták a 350 pnf-et :)) , de valamivel drágább, mint a linkelt helyen (zonacomputers.hu).
Visszatérve, icsmedia.hu-n elvileg a legolcsóbb, de csak pár százas a difi ezek között...

Ha már itt tartunk, Chieftec 400W-ot cseréltem FSP PNF 300W-ra és hát halkabb azért :R

üdv

[ Szerkesztve ]

(#5341) Szten Márs válasza tempx (#5339) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Igen, tökéletes.

(#5342) thomeef


thomeef
őstag

Hát rendeltem egy FSP 400PNF tápot, mert nagyon dícsérte mindenki. A teljesítményével nem is lenne gond, de az már nagyon gáz mindösszesen négy 12v-os kimenete van és pci-e kimenete meg egysem, mégis hogy a búbánatba kössem rá a 8800-at a 2 vinyót, a 2 írót, meg a 6 házventit? LOL:D Vmi javallat esetleg?

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#5343) Szten Márs válasza thomeef (#5342) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Y-elosztók, átalakítók.
Egyébként mit értessz 12V-os kimenet alatt?

(#5344) oliba válasza V.L. (#5335) üzenetére


oliba
őstag

Ahhoz képest, hogy nem vagy őrűlt tuningos, elég jól meg van húzva a rendszer. Ha van pénz cserére és szereted, ha halk a gép, akkor ajánlott a VX450. Bőven elbír minden észszerű konfigot.

Szten Márs: szerintem molex csatlakozóra gondolt

[ Szerkesztve ]

(#5345) rollins


rollins
őstag

Amit a FSP ír 350pnf -nél, hogy +12V1 18.0A, +12V 16.0A [link] ez hihető? megj: +12V1&+12V2 total output shall not exceed 300 Watts.

(#5346) Szten Márs válasza rollins (#5345) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Abszolút hihető. Természetesen a megjegyzés figyelembevételével :)

(#5347) rollins válasza Szten Márs (#5346) üzenetére


rollins
őstag

Volt egy kis bizonytalanságom a 12V-os ágakon való felbuzdulás kontra megjegyzés között. :)

(#5348) lancellott


lancellott
tag

Sziasztok!

Szeretnék gépet cserélni, de nm régen vettem egy tápot, amit szeretnék megtartani az új masinába. Egy Q-tec 650W-os tápról van szó. Amit vennék, az egy Q6600-os proci, gigabyte p35-ös alaplap, és 2 db Gail memória 1066 MHZ-es. a többi nem érdekes.

Szóval mi a véleményetek a tápról. lesz vele gondom?

http://www.custompc.co.uk/labs/79286/q-tec-650w-triple-fan-24p.html

[ Szerkesztve ]

Ne higgy olyan élőlénynek, amelyik 5 napig vérzik, de nem döglik meg!!!

(#5349) Szten Márs válasza lancellott (#5348) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Lesz. Maximálisan nem ajánlott márka, azon belül is az egyik legselejtebb darab. Elég sok iromány összejött vele kapcsolatban, Abu kollega pl nem tartja nem ajánlott tápnak, ő életveszélyes tápnak titulálta :D Egy külföldi tesztoldal bohóc-tápnak titulálta, de szerintem túlságosan is finom volt.
Jahh, hogy mik a bajai: Először is, tartósan kevesebb, mint a ráírt teljesítmény felét képes leadni. Teszi ezt mindennemű védelem nélkül, azaz bármi hálózat felől bekövetkező kellemetlen eseményt gátlástalanul továbbküld a gépednek, valamint ő maga is képes lehet önállóan ilyesmit produkálni. A 3 ventis hűtési rendszere pedig egy abszurdum, egymás ellen dolgozó ventikkel, de ez csak hab a tortán, nem sokat változtat a dolgokon.
Lényeg a lényeg, hogy felejtsd el ezt az izét és vegyél helyette egy normális tápot.

Dráguló sorrendbe:
FSP PNF400W, FSP Bluestorm2 400W, Corsair VX 450W, vagy az első hsz ajánlott tápjai közül valamelyik.

(#5350) elfelejtette válasza lancellott (#5348) üzenetére


elfelejtette
veterán

Hy!
Ezt olvasd el, erről beszélt Szten fórumtárs.
Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.