Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5701) Szten Márs válasza MAC72 (#5698) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Az FSP az egyik legjobb, ha nem a legjobb tápmárka.
Elég 360W-os tápegység a gépednek, főleg, hogy a Zalman baromi erős.
Nem csak a ráírt szám jelzi egy táp erejét. Olyannyira nem, hogy a mostani "400W"-os tápod, valójában talán 200-230W körül képes maximum leadni.
Túlméretezni nem szükséges, bár túl lesz méretezve eléggé hidd el, a Zalmannal is.

Huba25:
Valamilyen PNF szériás FSP, mondjuk FSP PNF 400W.

krómX:
Természetesen.

[ Szerkesztve ]

(#5702) ChromeX válasza Szten Márs (#5701) üzenetére


ChromeX
addikt

köszi szépen akkor megy a rendelés egy bluestorm 2-re biztos kiszolgálja majd a konfigomat :R

Battleforge-> Skylords Reborn F2P https://forum.skylords.eu/

(#5703) MAC72 válasza Szten Márs (#5701) üzenetére


MAC72
tag

Igazán köszönöm, hogy foglalkozol a problémámmal !
Megfogadom a tanácsod, és a két említett márka között nézelődöm majd.
Akkor az a véleményed, hogy a 360W-os Zalman és a 400W-os FSP is elég
lesz egy nagyobb videókártyához is?
Egy 8800GT-t szeretnék (egyenlőre álmaimban). Meg nem is nagyon lehet még hozzájutni
az újakhoz (G92).

(#5704) Huba25 válasza Szten Márs (#5701) üzenetére


Huba25
tag

Kõszi a vàlaszt. Megfogadom a tanácsod, fôleg ha tényleg ilyen zsìr az fsp màrka. Mondjuk lúd legyen kövèr alapon mondhatnàl "hozzà" vmi normàlis àrú(max25) sz mentest is, amibe belemegy a hàlòkàbel is. Elõre is kösz

Az erő sötét oldalán vagyok ÉS JÓ

(#5705) hugoo válasza MAC72 (#5703) üzenetére


hugoo
aktív tag

Igen, vga újításnál is elegek lesznek ezek a tápok!

üdv

(#5706) MaciG válasza MAC72 (#5703) üzenetére


MaciG
addikt

Szia

Én az FSP-t javaslom, mert tényleg nagyon jó táp, és szerintem olcsobb is mint a zalman :K

BANZAII

(#5707) fizzdani


fizzdani
tag

Hello!

Ehhez a confighoz elegendő egy Chieftec 450W táp?

RaidMax Ninja Black ; Gigabyte GA-P35-DS3L ; iNTEL Core 2 Duo E6750 2,66Ghz ; 2x 1 GB Kingmax 800Mhz DDR2 ; coming: iNNO3D GeForce 8800GT 512MB

(#5708) RexpecT válasza fizzdani (#5707) üzenetére


RexpecT
addikt

Elég!

(#5709) compost válasza compost (#5567) üzenetére


compost
csendes tag

Helló!

Az alaplapon rosz kondi okozhatja ezt a hibát?
Táp 230v bekapcs, utána gép indít minden ok, de ha windows leállítás után pár mp múlva nincs újra bekapcsolva akkor már csak kb 2mp-re indul el a gép és utána villógó power led mellett nagy csend.Ezek után táp kikapcs megvárom míg abbahagyja a led villogást(kisül a táp) újra bekapcs és megint indul rendesen.
Minden táppal ezt műveli.
Ez egy új alaplap, de gari nincs már rá:(
MSI k9mm-v
Érdemes az elkókat kicserélni? Van pár belevaló kondim.
Sima mezei multiméterrel, hogy lehetne megmérni, hogy a kondik jók e?
.
Először no name 600W táp, aztán codegen 500W)
aztán egy Hiper type r 450W
Most épp egy Chieftec 500W-os táp van a gépen

Nem lehet, hogy a tápok teljesítménye ellenére mégis nagyobb az indulóáram amit felvesz ez a cucc? 1000A-t :D

Bocs Dewil, hogy minden kérdést neked címeztem.

(K9MM-V,AMD X2 5200+,2*1gb 800Mhz,ATI X1950GT,2*120Gb ATA hdd)

üresen, csak procival is ezt műveli
sajna nincs másik alaplapom próbálni

(#5710) ChromeX válasza fizzdani (#5707) üzenetére


ChromeX
addikt

úgy gondolom igen, de chieftec kicsit hangos lesz, :)

Battleforge-> Skylords Reborn F2P https://forum.skylords.eu/

(#5711) fizzdani válasza ChromeX (#5710) üzenetére


fizzdani
tag

Remélem a Ninja segít rajtam és nem fogom tapasztalni.:D

(#5712) MAC72 válasza MaciG (#5706) üzenetére


MAC72
tag

Nehéz döntenem, mert mindkettő tényleg jónak látszik.
Találtam a Zalmanról egy cikket ami elég meggyőzőnek tűnik.[link]
És mint a cikkből kiderül, abban a tápban FSP belső van, mert ők a beszállítói a Zalmannak.
Ezek után már tényleg lehet, hogy az ár lesz a dönő?

(#5713) compost


compost
csendes tag

megint még valami...
hogy lehet beállítani, hogy a gép kikapcsolása után ne legyen meg az 5v az usb csatlakozókon?
az előző alaplapomnál nem világított minden usb dolog lekapcsolt gép mellett
most virít az egér, a kártyaolvasó,kulcs, szép karácsonyfa
a biosban sehol sem látok erre opciót

köszi mindenkinek!

(#5714) venember83 válasza compost (#5713) üzenetére


venember83
nagyúr

Hatso kapcsolo a tapon. ;)

(#5715) KisBundi válasza venember83 (#5714) üzenetére


KisBundi
őstag

:DDD :C

(#5716) nyunyu válasza compost (#5713) üzenetére


nyunyu
félisten

BIOSban billzet+egerrol inditas kikapcs?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#5717) RedMantis válasza compost (#5713) üzenetére


RedMantis
csendes tag

Sehol nem tudod beállítani. Ez egy BIOS hiba. Lehet, ha frissíted akkor majd nem fog világítani.
venember83 tanácsa kiváló! :)
Áramtalanítsd a gépet. :)

(#5718) AzTeK81 válasza RedMantis (#5717) üzenetére


AzTeK81
csendes tag

Mornin Urak,

Kérdés 16Khuf-ig mit ajánlotok tápot ami halk? Eddig nézegettem a vx450-et és az fsp bluestormII-esét. A konfig amt el kellene vinni az gigabyte-g33 matx, c2d e6750, 2x1G Kingmax, Samsung 500G sata2, asus dvdrw, vga csak később érkezik bele...
Az fsp zenről tapasztalatok? Mert ha jól láttam a 300W-os nem sokkal drágább mint ezek a tápok... az vajh elviszi ezt a konfigot?

(#5719) MAC72


MAC72
tag

Azt gondolom, megvan a befutó !
Zalman ZM360B-APS -10875Ft
Valahogy ez lett a nyerő. Szóljatok légyszives ha van ellenvetésetek.
Még nem raktam kosárba. :)

(#5720) venember83 válasza AzTeK81 (#5718) üzenetére


venember83
nagyúr

Szia, első generációs Zent meg lehet venni, ha próbálkozós kedvedben vagy, ugyanis megtörténhet az is, hogy nem elegendő terhelés esetén be se röffenti a gépet, illetve az is, hogy passziv táp létére elkezd hangoskodni, ciceregni. Ha vásárlás előtt kipróbálhatod s minden rendben, akkor nagyon jó választás, 300 wattja bőveg elég egy c2d-nek és egy erős videokartyánák.

16k-ért Zalman 360at, vagy 400as Bluestorm II-t ajanlanék, boven elegek ezek a konfigodnak, tuning eseten is. Az 500as BSII is alig lép túl a 16k-s határon, esetleg az is szóba jöhet, ha kevésnek érzed a 400 wattot, bár szerintem s mérések alapján nagyon bőven elég a 400 is.

MAC72: semmi ellenvetés.

[ Szerkesztve ]

(#5721) diegho válasza AzTeK81 (#5718) üzenetére


diegho
nagyúr

vx450 lesz a leghalkabb és erősebb is mint a bs2 (amit az 500-as bs2 nem vitt el azt a vx450 elvitte - esztelenül feszelt quadról és 8800gtx-ről van szó) ha 16k a keret akkor inkább a corsair, nincs 12V-os ág osztottság nem fordulhat elő az a probléma hogy agyonfeszelt procihoz kevés lesz az egyik leosztott ág. (ez volt a baj az 500-as bs2 esetében is)

(#5722) robi0604


robi0604
őstag

Sziasztok!

Most készülök gépcserére és kérdezném, hogy a régi tápm bírná-e szerintetek normálisan?

Chieftec 410-212-ről van szó, nekem kb 2,5 éve gondmentesen működik.
Hogyan jelentkezett ezeknél a probléma, mert már nem emléxem? :U

Az új gépbe belekerülne: E6750, a lap még kérdés: Asus P5k; Abit IP35, Gigabyte P35-DS3 (esetleg DS4), 400-as sata samu, benq dvd, 8600gts vagy 3850.

Válaszotokat előre köszönöm!

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#5723) Chapel


Chapel
addikt

Üdv!

FSP - FSP ATX-400PNF 400W PASSIVE PFC

Mi a bánatot jelent hogy passive?? Hűtőbordás :F

Ezt a tipust ajánlották de ez a passive dolog aggaszt.....help :(

[ Szerkesztve ]

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#5724) Szten Márs válasza Chapel (#5723) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A PFC passzív, nem a hűtés.... egyébként igen, van hűtőbordája is :D
A passzív PFC-ről bővebben az első hozzászólásban olvashatsz a "PFC-ről" részben.

(#5725) venember83 válasza robi0604 (#5722) üzenetére


venember83
nagyúr

Szia,

proba szerencse. Baj nem lehet belole, ha kiprobalod. Ha megy jatek alatt <nem fagy le/indul ujra>, akkor jo, ha nem, uj tap kell. De akkor sem kell 400asnal erosebb, csak 12 volton legyen kepes nagyobb aramerossegre.

ungawa: ~350 wattot tud 12 volton, eleg lesz barmely gepnek. Hangjarol viszont nem sokat tudok mondani, valszeg eleg halk, kulonben minek tettek volna bele 12 centis ventit.

[ Szerkesztve ]

(#5726) #32577792


#32577792
törölt tag

tudnátok erről a tápról véleményt mondani: seasonic ss-401ht
következő gép valamelyikéhez lenne:

1:
Msi K9N-F nforce520 AM2
X2 4800+
X1950PRO
300GB SATA HDD
PIO 110
2x1GB DDR800
17" CRT - bár ez nem a tápról megy

2:
Asrock 4CoreDual lap
E2180 proci
2x512 DDR400
200GB SATA vinyó
1db DVD író
X1950GT AGP

(#5727) robi0604 válasza venember83 (#5725) üzenetére


robi0604
őstag

Köszönöm a választ!

Viszont, ha nem megy, melyiket válasszam?

Chieftec 450W GPS-450AA 12cm fan

ASUS 450W True Power A-45GA 12 CM 20/24

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#5728) venember83 válasza robi0604 (#5727) üzenetére


venember83
nagyúr

A ketto ugyanaz belulrol, csak a cimke mas. Ugyanakkor 12 volton ugyanannnyit tudnak mint a 400as Chieftec GPS, annyiban erosebb a 450es, hogy a +5V es +3.3V agak combosabbak, de pci-expresszes konfignal ez fabatkat sem er, ezert kar 450est venni. Chieftec 400 GPS vagy FSP 400PNF ebben a kategoriaban az leginkabb ajanlott, vagy egy ezressel dragabban a nagyon halk FSP BluestormII 400 vagy FSP GreenPower 400.

Szivesen.

[ Szerkesztve ]

(#5729) robi0604 válasza venember83 (#5728) üzenetére


robi0604
őstag

Értem, csak azért kérdeztem a 450-est, mert 1k a különbség ez és a 400-as között.

FSP-re Én is gondoltam, csak sajna nem lehet ott kapni, ahol veszem a többi cuccot... :U

Még azért rákérdezek! :)

Nagyon köszönöm a válaszodat, sokat segítettél! :R :C

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#5730) BandiHUN válasza venember83 (#5728) üzenetére


BandiHUN
veterán

tudsz ajánlani ezekre valami jó beszerzőhelyet? :DDD futárral,postával érdekelne...

Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

(#5731) venember83 válasza BandiHUN (#5730) üzenetére


venember83
nagyúr

Szia,

innen pl.

[ Szerkesztve ]

(#5732) BandiHUN válasza venember83 (#5731) üzenetére


BandiHUN
veterán

:R köszi!

Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

(#5733) nfsu17


nfsu17
veterán

Vannak a moduláris tápoknak hátrányai?
Egy régebbi PH!-s cikkben azt olvastam, hogy az első Chieftec mod. táp "felveszi a versenyt" a hagyományosokkal. Nekem ez úgy hangzik, mintha rosszabbak lennének. Ez csak az elején volt így? Most már nem kell parázni?
Nem tudom, hogy a Corsair 520, vagy 550 legyen ennek ürügyén. :)

(#5734) venember83 válasza nfsu17 (#5733) üzenetére


venember83
nagyúr

Anno a modularis tapoknal a kontakthibatol feltek az emberek, de kiderult, hogy nem sok alapja van ennek a felelemnek, szoval nyugodtan veheted a hx-et. A bel szempontjabol meg mindegy, hogy modularis egy tap, vagy hagyomanyos.

[ Szerkesztve ]

(#5735) nfsu17 válasza venember83 (#5734) üzenetére


nfsu17
veterán

Köszönöm. :R
Én is hallottam a kontakthibáról, ettől is féltem.
Végülis lehet kevesebb kábel kell bele, így jobb lesz a hűtés is a házban.
Köszönöm. :R

(#5736) m4rek


m4rek
csendes tag

Szevasztok. Ha nem elég nagy a táp, az hogyan mutatkozik meg? Előfordulhat, hogy csak fogja magát és leáll az egész gép?

(#5737) Bermi


Bermi
aktív tag

sziasztok!

nem szeretném lecseerélni a jelenlegi tápomat, mert meg vagyok vele elégedve, de félek, hogy nem bírja el majd a 8800gt-et, nekem egyszerűbb megoldásnak tűnik, ha veszek egy FSB BoosterX3 300-at, mint nehezen eladni és kb a végén ugyanannyiból venni egy új nagyobb tápot.

Konfig, sima 300-as sata vinyo, sata dvd, asus M3A32-MVP alaplap, x2 6400+ black e.(125w) + 8800gts sliben nem indult már el, amig az volt kölcsön táppal üzemeltem.
és thermaltake 460wattos táp van benne. ehhez venném a vga tápot, hogy 2db 8800gt menjen róla.

a ph teszt dicsérte, csak egy éve még feleslegesnek tartotta, de nem vette azt figyelembe, hogy mi van ha kinősz egy tápot, de nem akarod feltétlenül eladni és venni egy nagyobbat.

javaslatok, ötletek?
előre is kösz mindenkinek

F1.....

(#5738) V.L.


V.L.
aktív tag

Üdvözlet mindenkinek.

Kérdésem a következő: Én vagyok az 1 az 1000-ből aki így járt a corsair vx450-nel, vagy van rajtam kívűl még ilyen szerencsétlenül járt emberke. Ehez még annyit fűznék hozzá, hogy harmadjára már nem futottam neki a dolognak és visszakértem a pénzemet. Ha csak sata-s eszköz volt rákötve akkor működött, de abban a pillanatban amikor egy ide-s eszköszt kötöttem rá megadta magát a rendszer és nem indult el.

Na, hogy ne csak off legyen kérdésem is lenne. Mivel nem szeretnék így járni mégegyszer azt szeretném megtudni, egy Zalman ZM500-HP-val van esélyem arra, hogy mégegyszer így járjak? Szeretem a szép és praktikus dolgokat ezért választottam ezt a tipust.Tudom, hogy ez túl van méretezve a jelenlegi konfigomhoz képest, de ki tudja mit hoz a jövő. :Y

'Csalódtam a corsairban' :O

[ Szerkesztve ]

(#5739) nfsu17 válasza V.L. (#5738) üzenetére


nfsu17
veterán

Megmondom őszintén ez a hsz nem esett jól, így corsait táp vásárlás előtt. :D
Nekem elég régi gépem van, egy régi chieftec 410w-os táppal mégis működik rendesen, még húzva is volt sokáig és semmi hibája nem volt eddig.
Van 2db SAMSUNG SP1614N (160 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/133),
1 db WDC WD3200YS-01PGB0 (298 GB, IDE) SATA, meg WDC WD4000AAKS-00TMA0 (372 GB, IDE) szintén SATA.
Egy nem satás PIONEER DVD-RW DVR-108.
Ezek valamilyen módon össze vannak kötve és minden ok.
Pedig ez nem egy jó táp.

Szerintem nem tudom mi lehet ott a baj, de nem hiszem, hogy minden Corsair táp megadná magát sata+ide párosítástól.

Vagy akkor nekem már nem is lesz jó a HX520?
Na, most megint gödörben vagyok. :(

--------

Valami eszembe jutott.
Mikor pl egy neoncsövet bekötöttem, nekem is összeomlott a rendszer és xp újratelepítés sem oldott meg semmit, ugyanúgy nem indult el. Aztán jumpereltem pár vinyót, máshogy kötöttem be ezt azt, és azóta jó minden.
Ilyeneket próbálgattál?
Vagy egyszer összeköt > nem megy, aztán vissza?

[ Szerkesztve ]

(#5740) V.L. válasza nfsu17 (#5739) üzenetére


V.L.
aktív tag

Öszintén mondva ennyire nem bonyolódtam bele a dologba. A tápot visszavittem a vásárlás helyére ott ők is kipróbálták és úgyan erre a megállapításra jutottak. Lehet, hogy ennyi lett volna csak az egész, néhány madzag áthelyezése és jumperelés.. nemtudom. Ez az én személyes tapasztalatom, de azt még ide kell írjam, hogy sehol nem találtam olyan (fórumot,topikot) ahol ilyen jelenségről írtak volna.

Nagyon szerettem volna azt a tápot, de nem merem megkockáztatni harmadjára.

[ Szerkesztve ]

(#5741) nfsu17 válasza V.L. (#5740) üzenetére


nfsu17
veterán

Értem én, persze.
Én inkább kicsit játszogattam vele, mert míg nem volt neon, minden működött, majd lett neon és semmi nem működött. Ezért gondoltam, hogy én szúrtam el valamit. Aztán ha 2 hét próbálkozás után sem megy, akkor más a gond.
Nálad nem tudom mi lehetett, nálam vannak itt ezerszer okosabbak is, csak akkor már gondoltam megosztom én is a kis érdekes esetem, hátha más is tud belőle okulni.

(#5742) V.L. válasza nfsu17 (#5741) üzenetére


V.L.
aktív tag

Mivel az Ulrta Power-t visszaraktam és semmi próblémám nincs ezért kizárásos alapon maradt a corsair mint hibaforrás. Egyébként meg egy 15k-s táptól már elvárható, hogy beépítés után ne nekem keljen életet lehelnem bele hanem tegye a dolgát ahogy azt neki kellene. "szerintem"

[ Szerkesztve ]

(#5743) nfsu17 válasza V.L. (#5742) üzenetére


nfsu17
veterán

Jaja, abszolute értem a gondod, hozzáállásod, de azért minden corsait tápot mégse kéne leírni, hogy nem fog működni, nem?
Remélem gyorsan jön majd vki, akinek szintén olyan kutyvaszos gépe van mint neke, van benne ata, sata...

(#5744) V.L. válasza nfsu17 (#5743) üzenetére


V.L.
aktív tag

Én is reménykedem benne, hogy ez csak az én egyedi esetem volt. Igazad van nem kéne leírnom a corsairt, mivel én vagyok az 1 az 1000-ből. Vkinek lennie kell annak is. :D

(#5745) nyunyu


nyunyu
félisten

Nem lehet, hogy Amds rendszerek nem szeretik a Corsairt? :DDD

Anno amikor a javitaskor meg jobban ciripelove varazsolt masodik Zen helyett vegre Corsair HX520-at kaptam (VX450 nem volt :O ), aztan radugtam a 2 eves Asus A8N-E-re, az alaplap elso dolga volt, hogy elszallt, mint a gyozelmi zaszlo.
Annyira, hogy a Zen helyett hasznalt 6 eves Chieftec HPC340-nel se lehetett mar bekapcsolni. :(

Ugyhogy mehettem el uj gepet venni az uj taphoz. :W
(Ugyis terveztem mar egy ideje a K8->Core2 cseret, de kibirtam volna meg par honapig nelkule is)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#5746) nfsu17 válasza nyunyu (#5745) üzenetére


nfsu17
veterán

Ez egyre jobb. :DD :DD :C :C :Y :Y
Nézd meg milyen lapom van. :U

#5747

Ja, ok. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5747) nyunyu válasza nfsu17 (#5746) üzenetére


nyunyu
félisten

Azert raktam a :DDD szmajlit.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#5748) enterlaci


enterlaci
senior tag

Üdv!
Egy FSP tápot készülök venni és jól meg szeretném rángatni a quad procit! :D . Melyik FSP típus a legjobb vagy legikább ajálnható? :R

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#5749) nyunyu


nyunyu
félisten

Egyebkent az adatainal lathato konfigban van 2xSATA vinyo, 1xPATA vinyo, 1xPATA ODD, es mukodik :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#5750) nyunyu válasza enterlaci (#5748) üzenetére


nyunyu
félisten

Jo kerdes, talan az Epsilon szeria.

Olvastam mar olyat, hogy a BlueStorm2-500 instabilla valt egy izombol tuningolt C2Q+8800GTX alatt, nem birta egyenletesen tartani a 12V-t.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.