Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6551) venember83 válasza #72042496 (#6550) üzenetére


venember83
nagyúr

Szia,

oriasi kulonbseg tudtommal nincs, mas kondik vannak az S12II-kben, legalabbis ezzel reklamozzak magukat, ami meg tartosabb, meg nehezebben szarad ki stb stb. Lenyegi kulonseg tehat szvsz nincs, ja, S12II teljesiti a 80plus "szabvanyt".

Szvsz siman rakotheted, hisz max 20 wattot ha eszik egy pumpa, hdd-ok pedig meg ennel is kevesebbet, max inditasnal rantjak meg a tapot.

(#6552) #72042496 válasza venember83 (#6551) üzenetére


#72042496
törölt tag

Köszönöm... de éppen emiatt aggódom, hogy amikor bekapcsolom, nem vágom-e így haza a táp - DDC - HDD kör valamelyik szerencsétlen tagját.
Nem szeretném, ha a "megrántja" helyett "megöli" lenne a vége, a többtagú halállistát pedig végképp el akarom kerülni. :B

Még egy kérdésem lenne. Sosem értettem, ezt az 5V, ill. 12V dolgot. Egy ilyen kábelen van 3 db 4 tűs csatlakozóm. Én azt gondoltam, hogy ezek mindegyike 5V-os. Ma mondta az egyik fórumtárs, hogy nem. Így viszont honnét tudom, hogy melyikben van 12V, s melyikben 5? :F
(Tudom, valószínű én vagyok az utolsó a fórumon, aki ezzel nincs tisztában. :B)

(#6553) Szten Márs válasza #72042496 (#6552) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Amihez sárga kábel fut, az 12V-os szál, piros kábel 5V-os szál, fekete kábel pedig föld.

(#6554) #72042496 válasza Szten Márs (#6553) üzenetére


#72042496
törölt tag

A táp vezetékén van fekete és sárga is... így hát az eszközön múlik, hogy melyiket zárja rövidre, s mekkora feszültségen üzemel? Ha igen, akkor a HDD pl. miért négy tűt fogad? Csak hogy stabilabban álljon a csatlakozó? :B

A kiindulási problémámra mit szólsz? Ráköthetem így a szivattyúkat, nem lesz baj?

S ne haragudj az értetlenkedésért...

[ Szerkesztve ]

(#6555) FireKeeper válasza #72042496 (#6554) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

nem biztos hogy az egész eszköznek egyfajta tápfeszültség kell. lehet hogy más-más ic-k más-más tápfeszültséggel üzemelnek.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#6556) Szten Márs válasza #72042496 (#6554) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Én nem ismerem ezek fogyasztását, de megbízom venember83 válaszában ;)

(#6557) venember83 válasza Szten Márs (#6556) üzenetére


venember83
nagyúr

Ooo, koszonom.

Balika911: pl hdd-nal is mas feszultseget igenyel az elektronika, illetve maga a szervo motor, ezert 4-tus a tapcsatlakozo. Kulonben a vizhuteses topikban kapott valasszal egyetertek, szerintem is lazan kell birnia a tapnak ezt, hisz max 80 watt, ami raadasul meg tobb agon is oszlik el. Az ne zavarjon, hogy az elejen megrantja a tapot a gep, rovid ideig birjak a minosegi tapok a "tulterhelest".

[ Szerkesztve ]

(#6558) Adamka3kerék


Adamka3kerék
tag

Érdeklődnék,hogy mi a vélemény,tapasztalat a következő tápról: HKC 580W USP-5580

eladók nagyon futtatják,két év gar nem rossz

válaszokat előre kösz. Ádám :R

Kézkímélő, PH semleges! ~~~°°°°...

(#6559) venember83 válasza Adamka3kerék (#6558) üzenetére


venember83
nagyúr

Szvsz vicc kategoria, az eladok meg persze, hogy futtatjak, dehat nekik minden elado, foleg amibol sok van es amit nem visznek... Ebbol a penzbol mar normalis tapot is lehet venni, 400as Chieftec GPS, FSP PNF, anno 360as Zalman is volt ilyen arban...

Szivesen.

[ Szerkesztve ]

(#6560) Adamka3kerék válasza venember83 (#6559) üzenetére


Adamka3kerék
tag

Köszi, a 450 gps deltámat cseréltem volna erre,de akkor látom hiba lett volna.....corsair 550 vx?

Kézkímélő, PH semleges! ~~~°°°°...

(#6561) venember83 válasza Adamka3kerék (#6560) üzenetére


venember83
nagyúr

VX 450 ;) 550-esre tobben is panaszkodtak, hogy hangos es a 450es is joval erosebb, mint a Chiefteced, meg sokkal de sokkal halkabb. Chieftec tud ~300 wattot 12 volton, Corsair VX450 ~400at. Nem csak a tipusnevet kell nezni.

[ Szerkesztve ]

(#6562) prüntyőke


prüntyőke
tag

Tisztelt guruk!
Az lenne a kérdésem, hogy tudtok-e információval szolgálni az újabb Nitrox tápegységekről.
Előre is thx.

(#6563) Adamka3kerék válasza venember83 (#6561) üzenetére


Adamka3kerék
tag

a 450AA csak 300wattot nyom? Pedig elvileg ez volt a tuti jó széria,már vagy 2 éves.
Hát a 450es kevés,mert ha veszek,akkor ugy akarok,hogy 2 kártyát is elvigyen...

Kézkímélő, PH semleges! ~~~°°°°...

(#6564) venember83 válasza Adamka3kerék (#6563) üzenetére


venember83
nagyúr

Akkor HX520, nem töröm magam, hogy meggyőzzelek, hogy 400 watt elég két kártyához. Vagy esetleg BlueStorm II 500, azon is kettő darab PCI-Express csatlakozó van.

prüntyőke: sajnos semmi infom roluk, de hatha mas okosabb...

[ Szerkesztve ]

(#6565) DewiL válasza venember83 (#6547) üzenetére


DewiL
senior tag

miért is nem jók pontosan az egy 12v-os ágú tápok? csak hogy ne olyat vegyek ha tényleg rossz

"I am the beginning... the end. The one who is many. I am the Borg."

(#6566) venember83 válasza DewiL (#6565) üzenetére


venember83
nagyúr

Nehez normalis rovidzarvedelmet gyartani ilyen eros 12 voltos agra.

[link]
[link]
[link]

Kb ennyi a linkgyujtemeny, foleg elvi okai vannak annak, hogy nem ajanlja ezeket stol, ertsd: gyakorlatban meg nem volt gond ezekkel.

[ Szerkesztve ]

(#6567) DewiL válasza venember83 (#6566) üzenetére


DewiL
senior tag

egyébként én is hasonlóan gondolkodm de amikor kérdeztem a mélyvizes topicban didyman azt mondta nincs semmi különbség a több és egy ágas (12V) tápok között
és most it is olvastam hogy valakinek elszáll a 750es corsair iagz én nrm vennék akkorát mert feleslehes max 450-550 de ott is 33-41A megy a 12V-os ágon a szabvány 18 helyett
viszont olyanokat is olvastam hogy quad procihoz jobb az egy ág
szóval már fogalmam sincs milyen tápot vegyek :F lehet marad a mostaninál 100Wal nagyobb zalman

[ Szerkesztve ]

"I am the beginning... the end. The one who is many. I am the Borg."

(#6568) kem válasza venember83 (#6566) üzenetére


kem
addikt

Ezt nem értem pontosan. Lehet, hogy csak a műszaki szleng fog ki rajtam. Kifejtenéd kicsit, hogy mi a mondanivalója ennek a hsznek?

Köszi!

(#6569) DewiL válasza kem (#6568) üzenetére


DewiL
senior tag

szerintem arra célzott hogy a Solid State Capacitors (szilárd elektrolitos kondenzátor) ami most menő minden gyártónál miatt alulpufferelet a fesz stabilizátor az alaplapon
ha jól értem

[ Szerkesztve ]

"I am the beginning... the end. The one who is many. I am the Borg."

(#6570) venember83 válasza kem (#6568) üzenetére


venember83
nagyúr

Teljesen en sem vagyok tisztaban a dolgokkal, de arra gondolhatott stol, hogy az alaplapi VRM szar, pl a 12 voltot nagyon alacsony hatasfokkal alakitja at a procinak megfelelo feszultsegge, ilyenkor a tapnak meg tobb teljesitmenyt kell kinyomnia magabol, hogy kompenzalja azt a teljesitmenyt ami az alaplapi VRM-en elveszik ho formajaban. Igy erthetobb?

6569: igen, persze, a Giga SSC-jait kifelejtettem.

DewiL: nagy valoszinuseggel a videokartyaval nem volt valami rendben, ha a tap a hibas abban az esetben, akkor szvsz nem csak a vga pukkan el, de minimum meg az alaplap is... Ha megse Corsair, akkor BlueStorm II 500, azzal is viszonylag jol lehet tuningolni a Quad C2Q-t, vagy pl prmcsk 650es GPS-t vett es elegge bevalt neki.

6571: Szerintem VX450 a halkabb, foleg, hogy volt mar par panasz a BlueStorm II 400 hangjara, bar nem csoda, mivel szerencsere nagyon sikeres modell.

[ Szerkesztve ]

(#6571) kem


kem
addikt

Köszi!:))
Akkor mégegy kérdés, ami nem tartozik ehez:)
Corsair 450VX, vagy az FSP BluestormII 400W a halkabb?

Köszi!

(#6572) DewiL válasza venember83 (#6570) üzenetére


DewiL
senior tag

szerintem maradok a 460as zalman-nál

"I am the beginning... the end. The one who is many. I am the Borg."

(#6573) Adamka3kerék válasza venember83 (#6570) üzenetére


Adamka3kerék
tag

És az Fsp bluestorm II 500w-ot hány %-al mondanább erősebbnek a mostani 450AA-nál?
Nagyon erre a két tápra esküszöl....esetleg tudod hol a legolcsóbb? :R

Kézkímélő, PH semleges! ~~~°°°°...

(#6574) venember83 válasza Adamka3kerék (#6573) üzenetére


venember83
nagyúr

500as BSII ~430 wattot tud 12 volton.

Igen, ezeket ajanlom, mert szerintem halk tapok kozt ezek a jo vetelek, sok helyen lehet oket kapni, viszonylag sok gari van rajuk, erosek, tartosak. Mi kellhet meg? Amennyiben mutatsz ugyanilyeket olcsobban, amil minosegiek, akkor nagyon szivesen megvaltoztatom az ajanlasom. Sajnos nem fizet sem a Corsair/Seasonic, sem az FSP, hogy a tapjaikat nepszerusitsem. Pedig eleg jo munkat vegzek :DDD

Magyar uzletek kozt nem vagyok tul jaratos, de pl itt kapsz BSII-t es VX450-et is.

DewiL: az is nagyon jo valasztas ;)

[ Szerkesztve ]

(#6575) Adamka3kerék válasza venember83 (#6574) üzenetére


Adamka3kerék
tag

köszönöm a válszt,tényleg ez volt a hátsó értelme a hsz-emnek,de ezek szerint nem pénzelnek...akkor feltétel nélkül elfogadom az ajánlásod,mivel magam sem tudok jobbat!
Valszeg a Bluestorm lesz,főleg mert elég jó árban elmegy a csifim.
én is az ipont néztem,nem is szőrözök sokat,bolti gar...

lassan elküldhetnéd a cégeknek promomunkásságod bizonyítékait,hátha rádbíznák a hazai terjesztést :)

mégegyszer kösz,üdv :R

Kézkímélő, PH semleges! ~~~°°°°...

(#6576) Button


Button
aktív tag

Sziasztok
Kellene egy kis tanács.
Vettem egy Asus A-45GA-t, egyrészt mert Asus mániás vagyok, másrészt mert azt olvastam (és gondoltam), hogy viszonylag csendes. Háát, nem az :(((
Legalábbis van egy freezer64-em 800rpm környékén, meg egy vf700-am 5V-on, tehát a táp hangja igencsak süvit.
Az lenne a kérdésem, hogy szoftveresen nem lehetne ezen kicsit mókolni? 1800-1900rpm körül megy, ha ezt 1400 környékére le tudnám vinni egész jó lenne, szerintem bőven elég is lenne, mert a procim se több 35 foknál, tehát nem egy kazán a gép.
Sajna a biosban (asus k8n) csak cpu fant lehet állitani, ez a power fanra semmi hatással nincs, próbáltam még speedfant, ő sem..
Ha valakinek lenne valami ötlete (és nem az hogy cseréljem seasonicra :)) ) akkor azt megköszönném.

(#6577) djtrial


djtrial
tag

üdv
jelenleg fsp 350 pnf van a configomba. venni akarok még 1 vinyót a mostani mellé minimum 250gb-osat, bírná-e a tápom?
config az aláírásomban (jah még annyi hogy 4 venti, és 1 pár uv neon)

[ Szerkesztve ]

Pentium Dual-Core E2160 - Gigabyte P35-DS3L rev1.0 - 2x1GB Kingmax 800 - ASUS EAH2600XT 256MB DDR3 - ASUS TV/FM TUNER - LG DVD író - Maxtor 200GB SATA, FSP 350W PNF - AeroCool AeroEngine II

(#6578) Ronnie12 válasza kem (#6571) üzenetére


Ronnie12
tag

Én úgy tudom, hogy 450-es Corsair a halkalbb, de nincs nagy különbség. De ha teheted akkor a Corsairt vedd mindenképp.

(#6579) venember83 válasza Button (#6576) üzenetére


venember83
nagyúr

Szia,

nem, kicsit sem lehet ezen szoftveresen allitani. Talan ez jo lecke, hogy ezutan ne marka szerint vasarolj, hanem kicsit nezz utana a dolgoknak. Nem tudom hanyszor leirtuk/am itt a forumon, hogy ezek a tapok hangosak. Igy jartal baratom.

djtrial: nagyon siman ;)

[ Szerkesztve ]

(#6580) Ronnie12 válasza djtrial (#6577) üzenetére


Ronnie12
tag

A géped nagyon max. terhelésen nem fogyaszt 200W-ot sem, tehát simán bírni fogja az FSP.

(#6581) Adamka3kerék válasza Button (#6576) üzenetére


Adamka3kerék
tag

Van azért megoldás,ne keseredj el,kb 50ft-ból összedobható.... :))
Mellesleg nekem is manuál van lassítva a ventim,tuti működő dolog..

Kézkímélő, PH semleges! ~~~°°°°...

(#6582) Button válasza venember83 (#6579) üzenetére


Button
aktív tag

Hát lecke vagy sem, én is tudom mi az extra halk, de az 2x ennyibe kerül :)
Mindamellett meg olyan ez mint a népitélet, szubjektiv. Van akinek az nem hangos ami nekem igen. Úgy látszik már egész halk (volt) :DDD a gépem.

(#6583) Button válasza Adamka3kerék (#6581) üzenetére


Button
aktív tag

Fejtsd ki plz :B
Arról nem is beszélve, hogy a vf700-am miatt van felesleges 5 és 12 voltos 3 tüskés csatim is :U Namost gondoltam lehúzom az alaplapról és rátolom az 5V-ra. Bár még nem tettem meg, mert még nem is néztem utána hogy eddig mit kapott (gondolom 12V-ot).

(#6584) venember83 válasza Button (#6582) üzenetére


venember83
nagyúr

Halkabb, erosebb, 2-3k-el olcsobb. Sokkal halkabb, sokkal erosebb. 350-es BlueStormII-t nem kapok... Meg volt ezelott jo fel evvel Zalman zm360b-aps amit a mustar 11k-ert adott, ez ugyancsak sokkal halkabb es erosebb volt a mostani tapodnal. Csak epp nem ASUS. Evvan.

Adamka3kerék: Igen, lehet potival szabalyozni, csak ha matricazva van es szetszeded, ugrott a gari.

[ Szerkesztve ]

(#6585) MEKK


MEKK
aktív tag

Hali.
melyik tápot vegyem ?
FSP 400W 9500HUF
vagy
chiftech 400W 11000Huf

(#6586) Adamka3kerék válasza Button (#6583) üzenetére


Adamka3kerék
tag

Bizomány,bontani kell a kis dobozt....de ha vakon bízol az ASUS minőségben,akkor úgyse kell gar :DDD
Én parasztosan beillesztek egy ellenállást,megnézem hény vatos és annak fügvényében 15-35ohm elegendő szokott lenni.
Ha rá tudod csak úgy illeszteni az 5 voltot próbáld ki...ki tudja,lehet pont jó lesz :)

Kézkímélő, PH semleges! ~~~°°°°...

(#6587) venember83 válasza Adamka3kerék (#6586) üzenetére


venember83
nagyúr

Vagy szepen megsul a tap... Vagy mindig a legszarabb pillanatokban kapcsol le a hovedelem. Inkabb nem kommentalom ezt a megoldast, akkor mar inkabb potmeter, az legalabb rugalmasabb megoldas.

MEKK: Szia, ha fontos a hang, akkor FSP, ha nem, akkor Cheiftec. Szvsz nem, hogy tobbet, de kevesebbet er a Chieftec...

pc user: hangrol nem nyilatkozok ilyen megkozelitesbol, hogy mennyivel hangosabb mint, mert ahhoz tul szubjektiv a hang, ehhez. Elbirni siman elbirja, a teljesitmennyel nem lehet baj.

[ Szerkesztve ]

(#6588) pc user válasza venember83 (#6584) üzenetére


pc user
tag

szia!
Ezmeg tudná nekem hajtaniezt
közben modosult a videokari.Gainward 8800gt GS
szerinted birná és mennyire hangos mondjuk 1 400 wattos Bluestorm II-höz képest?

I don't drive fast,I fly low!

(#6589) Szten Márs válasza pc user (#6588) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Bírná és valamivel hangosabb, de nem hangorkán.

(#6590) diegho


diegho
nagyúr

az új coolermasterekről mit tudtok? pl erről

(#6591) pc user válasza pc user (#6588) üzenetére


pc user
tag

A mostani tápom 1 gyári codegen 350 wattos.gondolom nincs olyan zajos!
szerintem FSP - ATX-400PNF fog mardni.Nem túl drága,és remélem jól fogja bírni.Mennyire megbizható?Van valakinek ezzel tapasztalata?Sata-s winyókat lehet rá kötni ,ugye?És még egy láma kérdés:nekem a codegen ventillátora pont ellenkező oldalon van.1 raidmax cobra házba be tudom épiteni ezt az fsp-t?

I don't drive fast,I fly low!

(#6592) oliba válasza diegho (#6590) üzenetére


oliba
őstag

Ha modularitásra vágysz, akkor akár jó vétel is lehet, de inkább Corsair HX520. Tudod amolyan etalon.

(#6593) diegho válasza oliba (#6592) üzenetére


diegho
nagyúr

tudom hogy amolyan etalon a hx, csak érdekelt hogy milyen ez a cm, mert árban nagyon jó és egy tesztet olvastam róla, ott nagyon jónak ítélik.

(#6594) oliba válasza diegho (#6593) üzenetére


oliba
őstag

Pontosabbat én sem tudok, stolnak szólok esetleg feljön :D

[ Szerkesztve ]

(#6595) Szten Márs válasza pc user (#6591) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Halkabb mint a Codegen, és milliószorta megbízhatóbb, az egyik legmegbízhatóbb táp jelenleg. Igen sokan használnak FSP PNF-et, szóval sokunknak van tapasztalata róla. Igen, lehet rá tenni SATA-s vinyót, bár nem tudom most így hirtelen hány sata tápkábele van. A ventilátoros kérdést nem értem viszont :F Az FSP PNF-nél a ventinek lefele kell majd nézni, a föld felé, ott beszívja a levegőt, majd hátul a méhsejtrácson kinyomja.

(#6596) venember83 válasza Szten Márs (#6595) üzenetére


venember83
nagyúr

[link]

SATA 350PNF-nek egy van, asszem.

(#6597) pc user válasza Szten Márs (#6595) üzenetére


pc user
tag

Biztosan nem elég érthetően írtam le,de most már értem,hogyan kell majd beépitenem.
THX.

I don't drive fast,I fly low!

(#6598) oliba válasza diegho (#6593) üzenetére


oliba
őstag

Nem tudtam felkergetni, inkább leírta tömör véleményét, amin egy kis cenzúrát meg kell ejteni :D
Király táp :) ("f"-el kezdődő és volt benne "sz" is, amit ő írt) :D

[ Szerkesztve ]

(#6599) venember83 válasza oliba (#6598) üzenetére


venember83
nagyúr

Tehat fasza.

Azt hiszem kezdek el OT-sedni a szakmai topikokban is, borzaszto... Megvan az ujevi fogadalom, legalabb. Nem, valami komolyabb kell, ezt tul konnyu teljesiteni... :U

[ Szerkesztve ]

(#6600) oliba válasza venember83 (#6599) üzenetére


oliba
őstag

Tehát igen, csak szépen beszélek, mert anyukám így nevelt :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.