Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6251) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Sziasztok!

Lenne egy konfig, amihez nincs tápom, azaz van 2db. compaqu 145W-os amik P2_400 gépeket vittek.

Most a következővel kéne megbírkózni: Intel lap, 1200/256/100 celeron, tnt2, 1db. hdd, 1 vagy 2db. odd.

A kérdés, hogy bírná e szusszal hosszú távon is, nem arra gondolok, hogy most 3 óráig ment.

Köszönöm.

(#6252) StevieWonder válasza venember83 (#6250) üzenetére


StevieWonder
tag

ok, akkor azonnal csere chieftec-re

(#6253) nyunyu válasza antikomcsi (#6251) üzenetére


nyunyu
félisten

Valoszinuleg vinne, mivel alaporajelen a TuaCerka sem sokkal evett tobbet, mint egy kesoi P2-es. (32W vs 24W)
TNT2-re mar nem emlekszem, de messze nem zabalt annyit, mint a TNT1.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#6254) Hequila válasza antikomcsi (#6251) üzenetére


Hequila
őstag

Tuning nélkül az a gép kb. 70W körül vehet fel táp felől. Vagy még annyit sem. A Compaq (u nélkül) nem hinném, hogy cimkézett volna szar tápot. Nem hinném, hogy gond lenne vele.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#6255) antikomcsi válasza nyunyu (#6253) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Köszi, így már kicsitt jobbnak látom a helyzetet, sajnos már fogalmam sincs mennyit evett egy p2.

A kritikus pont a dologban csak annyi, hogy anyóséknak kell berhelni. ;]

(#6256) antikomcsi válasza Hequila (#6254) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Tuning nem lesz, és biztos, hogy nem lehet olyab sz@r ez a Compaq (u nélkül) táp, mert van vagy 3 kiló darabja. :DDD

Köszönöm a segítséget.

(#6257) nyunyu válasza antikomcsi (#6256) üzenetére


nyunyu
félisten

Azert egy alapos kipucolas, puposkondi csere raferhet ennyi evesen.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#6258) Szten Márs válasza Armando_19 (#6243) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

"A tesztben voltak Tagan, Enermax, FSP, Chieftech cuccok is, amiket megelőzött. Elég átfogó volt, megkeresem azt az oldalt."

Hát a Tagant nem nehéz megelőzni ;]

(#6259) nat


nat
senior tag

Tegnap megvetem ezt: Zalman 360B-APS :C
Köszönöm mindenki segítségét. :R

(#6260) Bibor


Bibor
csendes tag

Sziasztok

Megvettem a FSP Bluestorm II 500 W tápot.Lehet hogy csak én képzelödők,de mintha gyorsabb lenne az egész gép, stabilabb. /előtte egy noname táp volt/
Mindenkinek köszönöm a hozzászólását, sokat segített a kiválasztásban.
Remélem egy jó pár évig nem kell tápot cserélnem !

Ja és mindenkinek Kellemes karácsonyi ünnepet ! :)

[ Szerkesztve ]

(#6261) venember83


venember83
nagyúr

3 a magyar igazsag, meg egy meltato hsz-t kovetel a Nép!

Mindenkinek szivesen, jo neha megkapni a visszajelzest, hogy csak nem szart ajanlunk :B

Bibor: Szivesen. Neked is bekes, boldog, aldott Karacsonyt kivanok!

[ Szerkesztve ]

(#6262) BLOODSHOT


BLOODSHOT
senior tag

Ezek közűl melyiket?

Chieftec CFT-560A-12C
Corsair HX520W
Thermaltake ToughPower 550W
:R

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#6263) Kombat válasza BLOODSHOT (#6262) üzenetére


Kombat
őstag

Corsair! :K

(#6264) Symbio válasza BLOODSHOT (#6262) üzenetére


Symbio
senior tag

Én a Corsair HX520W-t venném :K Stabil, erős (480W 12V), csendes, 5 év gari

(#6265) Szkeptik


Szkeptik
tag

Üdv!

Véleményre lenne szükségem arról, hogy a konfigomhoz mekkora tápra lenne szükség.

GIGABYTE GA-P35-DS3
INTEL Core2Duo E2180 2,0GHz
Kingmax TinyBGA 2x1024MB DDR2 800MHz
WD 160GB 8MB SATAII
Inno3D 8600GT 256MB DDR3
DVR-112D OEM

FSP-re gondoltam. Milyen erős kellene ehhez a konfighoz?

GIGABYTE GA-970A-DS3P; AMD Athlon II X4 645 @ 3,1GHz; Gigabyte HD7770 1GB DDR5; 8GB Kingmax DDR3-1866MHz

(#6266) Kombat válasza Szkeptik (#6265) üzenetére


Kombat
őstag

Szia!

350W-s PNF vagy Blue Storm II elég neki!

(#6267) Szten Márs válasza Szkeptik (#6265) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

350W-os is bőven elegendő. Ha későbbre is akarsz tartalékokat 400W.

(#6268) Symbio válasza Szkeptik (#6265) üzenetére


Symbio
senior tag

pl FSP ATX-350PNF, ha nagyon előre gondolkodsz, akkor pl FSP BlueStorm II. 400W

Egyszerre ennyi azonos választ :C

[ Szerkesztve ]

(#6269) disused


disused
csendes tag

Ez jofele? ha vki talalkozott mar kozelebbrol ilyesmivel... mennyire hangos?

Listen my son, TRUST NO ONE! You can count on no one, but YOURSELF. Improve your skills, son, harden your body, become a NUMBER ONE MAN! Do not ever let ANYONE beat you!

(#6270) Szten Márs válasza disused (#6269) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Atyaég, honnan szedtek ilyen tápokat? :Y :DDD

Egyébként teljességgel ismeretlen márka, nem biztos, hogy jó ötlet lenne saját bőrön tesztelni, hogy milyen.

(#6271) Ronnie12 válasza Szkeptik (#6265) üzenetére


Ronnie12
tag

Szerintem inkább FSP BS II, mert, ha későbbiekbenn bővitessz, akkor jobban megállja a helyét, mint a 350-es sima FSP.

(#6272) Szten Márs válasza Ronnie12 (#6271) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Milyen az a sima FSP? :U

(#6273) venember83 válasza Szten Márs (#6270) üzenetére


venember83
nagyúr

akasa-ra palyazik Armando_19, lasd itt.

Sima FSP gondolom a PNF, csak a sima szot konnyebb megjegyezni.

Kulonben szomoru vagyok, nem jott meg a harmadik elegedett hsz... Hat ezert torjuk magunkat szerfelett? Aaaa.... :(

:DDD

(#6274) Ronnie12 válasza Szten Márs (#6272) üzenetére


Ronnie12
tag

Igen a sima nálam a PNF FSP-t takarja. :K

(#6275) Symbio válasza disused (#6269) üzenetére


Symbio
senior tag

Külsőre teljesen a Corsair-ra hajaz, még a 80 PLUS is ugyanolyan, de hogy mi van belül, az kétséges :( Vállalkozó kedvüek hajrá ;]

(#6276) csjoska válasza disused (#6269) üzenetére


csjoska
csendes tag

Hello! Ezek az újabb AKASA tápok nem rosszak. Ha hinni lehet a tesztnek, amit láttam róla (egy FSP Bluestorm 500-sal hasonlították össze), ugyanaz a bél van benne, mint az 500-as Bluestormban. A tesztben még jobban is teljesített, mint az FSP.

(#6277) disused


disused
csendes tag

na akkor 14k ert megeri? bontatlanul

[ Szerkesztve ]

Listen my son, TRUST NO ONE! You can count on no one, but YOURSELF. Improve your skills, son, harden your body, become a NUMBER ONE MAN! Do not ever let ANYONE beat you!

(#6278) csjoska válasza disused (#6277) üzenetére


csjoska
csendes tag

Hát, ha olcsóbban jön ki, mint az FSP BS II, akkor válaszd ezt. Én is kinéztem egy ilyet (csak 400W), de a 400-as BS II-m olcsóbb volt jóval, úgyhogy azt vettem.

(#6279) disused


disused
csendes tag

THX minden valaszert :R ! ugyan meg nincs meg a tap, de mar van ra vevo, ugyhogy en elesben nem tudom kiprobalni (bar tul sok szakmai dolgot ugysem tudtm volna veletek megosztani akkor se... :) )

Listen my son, TRUST NO ONE! You can count on no one, but YOURSELF. Improve your skills, son, harden your body, become a NUMBER ONE MAN! Do not ever let ANYONE beat you!

(#6280) ssolitude


ssolitude
őstag

Köszönöm a segítséget mindenkinek( Vénembernek külön :R )! A 350-es Fortron több mint jó választás volt! :R

[ Szerkesztve ]

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#6281) diegho


diegho
nagyúr

aki kérdezte az akasa tápot annak mondom hogy Enhance Electronics belsővel jön, teljesen jó táp, nagyon stabil 12V-on és hangra olyan mint a corsair hx széria. nyugodtan megvehető, sőt recommanded. már csak 1 kérdésem van? hol lehet beszerezni 14k-ért? mert lehet engem is érdekelne egy :B

(#6282) venember83 válasza diegho (#6281) üzenetére


venember83
nagyúr

En kerdeztem, kosz szepen.

ssolitude: Szivesen.

(#6283) BLOODSHOT


BLOODSHOT
senior tag

Super Flower Aurora tápol milyenek?
Jobbak mint a WX520?
üdv

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#6284) venember83 válasza BLOODSHOT (#6283) üzenetére


venember83
nagyúr

Nem, sőt, rosszabbak. Legalábbis a HX520-nál. WX520-ról nem tudok...

Szten: több mint egy perc, csúfság :P

6285: Jól, csak gyengék.

[ Szerkesztve ]

(#6285) BLOODSHOT válasza venember83 (#6284) üzenetére


BLOODSHOT
senior tag

BOcs!
HX ez akartam írni:D
Jól néznek ki ezek Super Flowerek :C

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#6286) Szten Márs válasza BLOODSHOT (#6283) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Super Flower erősen változó minőség, mindenesetre egész biztosan nem jobb egy HX520-nál, ha erre gondoltál... WX520-ról nem tudok....
Na ne már, hogy ennyire megelőztek :O :W

[ Szerkesztve ]

(#6287) bossistu


bossistu
csendes tag

Üdv.!

Gondban vagyok a tápegységemmel. Jelenleg egy Chieftec GPS-550 AB A típúsú tápom van, ami tökéletessen teszi a dolgát, de most jön a bökkenő, szeretnék venni egy MGE Ellipse Max 850-es szünetmentest, és azt olvastam, hogy ezzel a táppal komoly problémák merültek fel, nem működnek megfelelően együtt.Milyen tápot javasoltok, konkrétan típús szerint, ami időtálló, megbízható gondolok a későbbi gépfejlesztésekre is , és nincs gondja a szünetmentes tápokkal sem.

Kellemes ünnepeket kívánok minden kedves fórumtársamnak!!!

Üdv.

(#6288) Szten Márs válasza bossistu (#6287) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Huhh, most nem vagyok benne biztos, de mintha ez kvázi szinuszos kimenetű lenne. Vagy keress valódi szinuszos kimenetű UPS-t, vagy passzív PFC-s tápot a kvázi szinuszos UPS mellé.
FSP PNF, THN-P, vagy első generációs FSP Bluestorm, ami így hirtelen eszembe jut és nyugodtan ajánlható.

(#6289) venember83 válasza bossistu (#6287) üzenetére


venember83
nagyúr

Szia,

APC szerint a Chieftec GPS a leghaklisabb a tapok kozul a kvazi-szinuszos kimenetu UPS-ekre, de ezek pl egy Corsair VX450-el gond nelkul egyuttmukodnek.

[ Szerkesztve ]

(#6290) BLOODSHOT


BLOODSHOT
senior tag

NAH!
Akkor veszek egy Corsair HX520W-t! :)

Eladó a régi ASUS 450W-os TÁPOM :R

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#6291) oliba válasza BLOODSHOT (#6285) üzenetére


oliba
őstag

Abu85 véleménye a Super Flowerről!

A Super Flower KA7500C PWM vezérlőt használ, ami nem elfogadható szint 2007-ben. Igazság szerint már 2003-ban sem volt az. Felépítését tekintve messze van a hulladék kategóriából, de a Tápegység szintet sem éri el.

[ Szerkesztve ]

(#6292) Szten Márs válasza oliba (#6291) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A KA7500C és a TL494 között nem sok különbség van, és ez nem hogy nem elfogadható szint, de igenis hulladék...
Egyéb dolgaiban lehet nem az, de ebban az.
De a SF sok helyről szerez belet, nem általános ez a felépítés az 100%, de hoy nem vágnék bele, megvenni egyet az is 100%.

[ Szerkesztve ]

(#6293) BLOODSHOT válasza oliba (#6291) üzenetére


BLOODSHOT
senior tag

:DD :DD :DD :DD :DD :DD

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#6294) AzTeK81


AzTeK81
csendes tag

Urak,
Köszönöm a tanácsokat! Kipróbáltam egy bsII-t meg egy corsairt és végül egy vx450re esett a választás... most ezzel szinte nincs konfignak, pedig thermaltake vf5001bnsben 3 gyári venti +proci in gyári :DDD

(#6295) oliba válasza Szten Márs (#6292) üzenetére


oliba
őstag

Én nem értek hozzá, csak vadászom a hsz-eket :DDD

(#6296) XaraX


XaraX
addikt

Coolermaster RealPower 620W Modular 12cm vagy Corsair 520W Modular?
Van valakinek tapasztalata esetleg eme 2 táppal kapcsolatban?
Teljesítménye mindkettőnek elégséges számomra,kifejezetten a hangjuk érdekelne.
550-es Corsair nem jött be,terhelés alatt számomra igen hangos lett,olyan tápot keresek,ami halk marad erős terhelés alatt is.

(#6297) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Sziasztok!

Lassan elérkezettnek látom az időt a gépem megújíására táp/ház ügyileg. A táppal kapcsolatban szeretnék itt egy kis segítséget kapni. Kicst olvasgattam az elmúlt napokban és számomra úgy tűnik, mitnha lassan ott járnánk, mint a hangfalaknál a PMPO 1000W (egy raklapra kitett hangszórók összteljesítménye?) . Szóval az adataimnál lévő configom van, nem vagyok hc tuningos, és szerintem nem is leszek,nem lesz 2-3 Vga a gépemben,stb.Ami van: 2 vinyó,2 optikai meghajtó. A követelmények:

- Aktív PFC (bár erről anno amikor legutóbb tápokat nézegettem olyasmit olvastam, hogy ez igazából a szolgáltatónak kedvez, nem a usernek, de lehet ez baromság, régen volt ;))
- halk,lehetőleg szabályozható venti (mármint hőmérsékletfüggően), ha 12 centis az már az überf@sza kategória lenne
- lehetőség szerint inkább a 10k, mint a 15k környékén legyen.

- Ne legen teletűzdelve ledekkel, ne legyen UW érzékeny és még mittudoménmi,csak tegye a dolgát.

Valami hasonlóra gondoltam [link] csak esetleg kicsit kisebb változatban (400 körüli azt hiszem bőven elegendő az én igényeimnek)

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#6298) oliba válasza XaraX (#6296) üzenetére


oliba
őstag

Corsair tápoknál halkabb táp nem létezik. HX szériában is az a venti van, mint a VX szériában, így nem lennél hangban előrébb, ha váltanál. Corsair biztos hangosabb annál. Esetleg ha nemcsak a táp szellőztetné a házat, akkor előrébb lehetnél, ha pedig van rendes szellőzés, akkor valahogyan le kellene takarni a táp és a cpu hűtőborda közti részt, hogy a kazán ne a tápodat fűtse.
Ha váltasz, akkor corsair.

CactuS: FSP BS2 400W, ha van pénz Corsair VX450-re, akkor az jobb. Iponról be tudod szerezni mindkettőt olcsón. Chieftech sem rossz, de gyengébb, mint az FSP és hangosabb is.

[ Szerkesztve ]

(#6299) XaraX válasza oliba (#6298) üzenetére


XaraX
addikt

Egy CM stacker-ben van a gépem,elöl egy 12,hátul egy 12.fölül egy 8 centis venti.
A tápot már leköltöztettem a ház aljába,hogy ne fütse semmi.
Van Corsair 550-es tápom,ami igencsak be tud pörögni terhelés alatt,lehet,hogy csak nekem hangos?
Hát ha halkabb nem létezik,akkor ez elég siralmas.
Most egy 620-as Chieftec van éppen benne,hát ez is tud 1700-et pörögni sajnos,nem kis hangerővel. :(
Talán lehet,hogy a 850-es RealPowert kellene választanom,az elvileg 20 db max fordulaton...

[ Szerkesztve ]

(#6300) oliba válasza XaraX (#6299) üzenetére


oliba
őstag

Papíron 20dB, valóságban van az 35 is maxon.
A szuperhalk Corsair tápok 50%-os terhelésig durván 800rpm-el pörög a venti, ami 17dBA hangot ad ki magából, így eléggé valószínűtlennek tartom a CM tápjának a max 20dB-es hangját, bár utána kellene néznem, hogy mi a különbség a dB és a dBA között, mert azt tudom, hogy az "A" végű az a hallható tartományban levő mérés, vagy hogyan is van.

Ahogy feljebb már írtuk, a mért értékek mögött a dBA mértékegység látható. Ebből a dB a decibel, míg az A egy szűrő jelenlétét mutatja, mely az emberi fül jelleggörbéje szerinti eredményeket állítja elő. Erre azért van szükség, mert az emberi fül érzékenysége más és más a hang frekvenciájától függően. A mély hangokat halkabbnak, a közép és magas hangokat hangosabbnak halljuk.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.