Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3051) Gerr'y


Gerr'y
senior tag

Nos akkor még abban segítsetek légyszíves, hogy a kettő közül melyik legyen?

[Corsair HX 620W-35K]

[FSP EPSILON 800W-38K]

(#3052) mazda626 válasza Gyuri27 (#3050) üzenetére


mazda626
addikt

Jaja, tudom ,ezért várom vissza az FSP-m. Boltos el volt hülve, nem látott még nem működő FSP-t.

(#3053) venember83 válasza Gerr'y (#3051) üzenetére


venember83
nagyúr

Corsair, nem kerdes.

(#3054) Kriza válasza mazda626 (#3049) üzenetére


Kriza
őstag

Egy jó túlfeszvédő sose rossz... :DDD
Az UPS-sel vigyázz, mert a BSII-ben lévő aktív PFC nem biztos hogy szereti az olcsóbb UPS-ek kváziszinuszos jelalakját.

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#3055) tlac válasza venember83 (#3043) üzenetére


tlac
nagyúr

hogy derül ebből ki?

(#3056) Egzee válasza Gerr'y (#3031) üzenetére


Egzee
őstag

Nah... Az én Cheitec-em meg 25A-t... A számítógépem leghalkabb eleme! :K Buszke vok rá, hogy megvettem! :DD

(#3057) venember83 válasza tlac (#3055) üzenetére


venember83
nagyúr

Ezt nezd. Ott van a tobbinel, h egyik 12V xA+yA (zA combined max), Zennel pedig nincs zarojel max kombinalt teljesitmennyel, hanem siman 14A+13A, ergo tudja a 27 ampert. Szerintem ez a logikaja a leirasnak. Avagy tevednek? :U

(#3058) Egzee válasza mazda626 (#3052) üzenetére


Egzee
őstag

Figyu... Elvileg a garancia nem vonatkozik elemi kárra... A szomszéd parabola antennájának a fejébe b.szott bele a villám miközben nagyban gameltem, és elszállt a chieftec 450W-os tápom... Visszavittem kicserélték, ráfizettem 550-esre. TUlajdonképpen majdnem meg tudta védeni az egész gépet egy 20 méterre lévő elektromos kisüléstől... Csak az alaplapomnak a hangvezérlő chipje ment gajra... Azt is cserélték... Ennyit erről... Manapság tudjátok mit jelent a garancia memóriák, alaplapok, tápok körében??? Összedugják megy? Nem megy... Jó csere... Sztem max a procinál nézik, hogy volt-e húzva meg a VGA-knál... egyébként sztem sehol.

(#3059) tlac válasza venember83 (#3057) üzenetére


tlac
nagyúr

engem ez nem győzött meg
a NorthQ NQ-4800-400-nál sincs zárójeles rész, viszont ebből nem úgy tűnik, hogy összeadható

(#3060) venember83 válasza tlac (#3059) üzenetére


venember83
nagyúr

Igaz... Meg azt se mondhatom, hogy az osszes tobbi FSP-nel osszeadhato, mert pl PNF-eknel nem, de BSII szerianal igen. Meg mindig foglalkoztat ez a passziv kerdes?

max a procinál nézik, hogy volt-e húzva s hogy nezik, melyik szemukkel? :C

[ Szerkesztve ]

(#3061) tlac válasza venember83 (#3060) üzenetére


tlac
nagyúr

igen
keresnem kellene még vmi brutál quad tuningot a zen-nel és talán abból kiderülne vmi

a korom szemmel is látszik :K

(#3062) venember83 válasza tlac (#3061) üzenetére


venember83
nagyúr

huzasrol volt szo, nem egesnyomokrol ;)

(#3063) tlac válasza venember83 (#3062) üzenetére


tlac
nagyúr

meg a garanciában visszavitt prociról ;)

(#3064) Sickboy25


Sickboy25
addikt

Sziasztok!

Van egy FPS 350Wos täpom!Vadi uj ,de mikor megvettem utana dontottem a gepcsere mellett!!
egy E6600-as procival szerelt abit lap meg 2 giga memo meg egyenlore 1 de kesobb ket vinyot el fogja birni?ja x1950-es vga

Remelem igen!!!

Koszi

[ Szerkesztve ]

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#3065) venember83 válasza Sickboy25 (#3064) üzenetére


venember83
nagyúr

Szia,

igen, el fogja birni. Gondolom PNF vagy PNR-rol van szo.

mod: szivesen.

[ Szerkesztve ]

(#3066) Franticfox


Franticfox
tag

Sziasztok!

Van valami infója valakinek arról, hogy egy négyszögjeles UPS mennyire van barátságban a 400-as Zen-nel?

''Monas apó legyintett. Két kézzel is.''

(#3067) Chaser


Chaser
titán

Nem tudja valaki, hogy az FSP PNF és PNR közt mi a különbség? Tegnap vettem egyet, PNF-ként, csak itthon néztem meg, PNR a típusa, nem PNF. Egyelőre egy p3-asban van, de később komolyabb vas alá megy, megtarthatom, vagy vigyem vissza? :U

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#3068) venember83 válasza Chaser (#3067) üzenetére


venember83
nagyúr

Megoldas, vegulis nem komoly a kulonbseg de enyhen gyengebb, ha nincs kedved visszamenni, akkor nem kell, nem rossz tap. Bar a tevedes tenye fennall... En azert visszavinnem, ha mas ertelme nincs is, maskor megnezik mit adnak ki a kezukbol s ha mar PNF-et kertem, akkor azt is kapjak, de ha nem sajat gepbe megy, akkor nincs ertelme foglalkozni a visszavivessel, 100x jobb mint a Codegenek/Mercuryk, stb stb.

(#3069) venember83 válasza venember83 (#3068) üzenetére


venember83
nagyúr

visszavitellel, sry

(#3070) Gyuri27 válasza Chaser (#3067) üzenetére


Gyuri27
félisten

Vettél volna bsII-t ;) :K

Amd - Radeon - Ryzen

(#3071) Rodster


Rodster
csendes tag

Csáó!!!
Valaki tudna segíteni táp ügyben??Ugyanis megvan a konfigom, egy ASUS P5W DH Deluxe alaplap, 1950xt PCI e videókártyával, E6420-as proccal, 2giga RAM ugyebár a többi alapvető cucc! Én egy 500W-os tápra gondoltam!Az elég? Meg aztán az baj hogy már nincs sok keret a tápra de nem semmiképp sem valami gagyit akarok venni viszont nem vagyok képbe tápokkal! Mi a jó mennyiért! Tulajdonképp kb 10-14k-m lenne rá!Valaki tud ajánlani valami jót?

[ Szerkesztve ]

(#3072) Gyuri27 válasza Rodster (#3071) üzenetére


Gyuri27
félisten

Vehetsz kilóvattosat is ám. :K
[link] ez szerintem tökéletes.

Amd - Radeon - Ryzen

(#3073) CséZé válasza Rodster (#3071) üzenetére


CséZé
őstag

Az 500W-os bőven elég, még az is amit Gyuri27 ajánlott

(#3074) Gyuri27 válasza CséZé (#3073) üzenetére


Gyuri27
félisten

Mi a szent lószarnak 500-s?
A bsII 350-s is elég. Azért linkeltem a 400-t, hogy megnyugodjon. :K

Amd - Radeon - Ryzen

(#3075) Chaser válasza venember83 (#3068) üzenetére


Chaser
titán

Köszi:) Megnyugodtam :)) Ezexerint jól éreztem, hogy súlyra valamivel kevesebb mint a PNF. olyan 20dkg lehet a különbség. De ha csak abban a minimális teljesítmény leadásban különbözik akkor okés, a későbbiekben is max egy kis c2d rendszert visz majd valami lightos vga-val, 1 hdd+1 odd-vel.
Nem viszem vissza, így is kedvezményesen kaptam a bejáratott helyemen:) Meg nem hinném hogy ők akartak volna átverni, sűrűn vásárolok ott, pár hete én is rendeltem a Demandtól asszem, listájukon PNF volt, de PNR jött a boltba.

#3070 Gyuri27 : azért, mert nem fizetted ki a különbözetet :P

#3052 mazda626 : látom, csak nem elégedtél meg kis kóróval:) anno nem Te írtad régebben a sempronos totyikban, hogy pár percre kiütött a hálózat? :F ha igen, akkor valami nagyon nem lehet rendben, ha egy FSP-t meg tud ölni :U

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#3076) mazda626 válasza Chaser (#3075) üzenetére


mazda626
addikt

Szia!
Elmúlt évben párszor írtam már ezt a mondatot, 1 év alatt 5 tápot "nyűttem" el. :DDD :(((
Codegen több, mint 3 évig bírta, Chieftek 1 hét, Thermaltake 4 vagy 5 hónap, FSP BS2 3 hét után egy áramszünet után távozott. Túlfeszvédő van, szünetmentes nincs. Dede, csak ez a kóró pont annyi volt használtan, mint a kis kóró újonnan. :)

(#3077) Gyuri27 válasza mazda626 (#3076) üzenetére


Gyuri27
félisten

Akkor ott tényleg nem kerek valami :U

Chaser: há nem szótá. Majd legközelebb ;)

Amd - Radeon - Ryzen

(#3078) Kriza válasza mazda626 (#3076) üzenetére


Kriza
őstag

Ha ilyen tápok ilyen rendszerességgel mennek nálad tönkre, akkor ott valami gixer lehet a villamos hálózatban. Lehet, hogy egy villanyszerelővel kellene megnézetni. Más (TV, videó, stb) nem szokott gyakran romlani? A túlfeszvédő sem véd minden ellen.
Az elromlott tápokban mi ment tönkre?
Codegennek lehet, pont az volt az "előnye", hogy annyira kispóroltak belőle mindennemű védelmet meg szűrést, hogy nem volt ami tönkremenjen (közben persze valószínűleg stressz-tesztelte a rákötött számítógépet).

Ahogy azt már mondtam, a BSII-t cserélniük kell. Szép lenne, ha egy neves táp egy áramszünettől csak úgy kipurcan és nem cserélik. :Y

[ Szerkesztve ]

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#3079) mazda626 válasza Kriza (#3078) üzenetére


mazda626
addikt

A poén az, hogy ki lett méretve az összes konnektor a házban, és semmi rendellenesség sincs a szaki szerint. A hétvége viszont gyilkos, van hogy 220 jön, van, hogy 190. Mikor hogy. :(

(#3080) Skynet258


Skynet258
veterán

Ahoy!

Kérdésem lenne: vettem pár napja egy Bluestorm II-es tápot (400 watt). Beraktam, boldogság remegtette meg pici szívemet :K Aztán később felfigyeltem egy hangra, amolyan mélyről jövő, pulzáló hanghullám. Először azt hittem, hogy jönnek a marslakók, de amikor csak a Barátok Közt kezdődött :Y , furmányos logikámmal rájöttem, hogy a tápból jön eme varázslatos effekt (pedig ilyet nem kértem, nem is szerettem volna :R )

Szal félre a tré-fával, jöjjön a bükkfa (bocs, de ez is kijött :K ), kérdésem az lenne, hogy találkoztatok már eme különleges dologgal, avagy

a., szar a táp, vihetem vissza
b., elképzelhető-e, hogy a venti berezonál a házzal, és koncertet akarnak adni nekem
c., ez egy normális dolog ennél a tápnál
d., vonuljak elmegyógyintézetbe

Ps: maga a probléma valós, csak most így jött ki belőlem, helpeljetek nekem légyszi! :R

https://geekpulse.hu

(#3081) ngdr88


ngdr88
tag

Hello!

Ajánlottak nekem egy boltban egy Stability Power 500W PFC tápegységet.

Erről mi avélemény?

Konfig az adataimnál amibe menne.
(Codegen 400W helyett lenne)

Újra a PH-n! hamarosan lesznek új eladó cuccok, előre is ha bármi kellene írj!! Üdv!

(#3082) Sickboy25 válasza venember83 (#3065) üzenetére


Sickboy25
addikt

Köszönöm a segítseged!

jah és PNF ről van szó!!

csak azért is érdeklődtem,mert mindenki ilyen 500-550wos tápokról beszél és teljesen elbizonytalanított ez!

na mindegy nem értem, de reméltem elgondolásom helyes olt és ebben megerősítettél!!

Köszönet

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#3083) Egzee válasza ngdr88 (#3081) üzenetére


Egzee
őstag

Nah most abból az 500W-ból tood mennyit teljesít... Ahhogy látom az aqua-ban egy 550W-os Stability Power kemény 6 rongy... Hát tesó nem vágom, hogy körülnéztél-e már, de minden táp, ami hasonló teljesítménnyel bír, több mint 15 rongy... Az lenne az 1. kérdésem, hogy szeretnéd-e majd ezt a gépedet bővíteni, újítani... És ha igen, akkor van-e már elképzelésed mivel... Mert akkor úgy ajánlok tápot... Nekem egy 550W-os chieftec-em van ami 16K-volt és adtak rá 3 évet... és nem is hiszem, hogy lesz is vele problémám... 1 szó mint 100, felejtsd el, és inkább regéld el amiket kérdeztem...

(#3084) Gyuri27 válasza ngdr88 (#3081) üzenetére


Gyuri27
félisten

Az első hsz ajánlott és nem ajánlott tápokkal kezdődik ott meg lehet tekinteni. :U

Amd - Radeon - Ryzen

(#3085) venember83 válasza ngdr88 (#3081) üzenetére


venember83
nagyúr

Nehogy megvedd, sz@r helyett kaka tipikus esete. Valassz inkabb valamit az elso hsz-bol, olcso kategoriaban FSP PNF verhetetlen, pl ezt megrendelve, hazhozszallitva kb 10k ft-bol megbizhato es eros tapod lesz, de a 300as is eleg lenne, az is erosebb mint az a sztebiliti pauve'. Szoval ne vegyel semmikepp stab powert, jo? Semmivel sem jobb mint a Codegen.

Sickboy25: Igen, csak altalaban az 500as tapok nem olyan erosek valosagban mint pl a 400as FSP PNF, smafu az egesz.

Skynet258: Nekem is berezegtetett valamit, de kicsit megmozgattam s azota oke. Ha gyenge, vekony lapokbol van osszedobva a hazad, akkor az is berezonalhat, azon viszont csak egy hazcsere segit. Ha viszont sehogyse mulik a hangja, akkor vissza kell vinni gariba s tegyek be egy gepbe, hogy hallgasd meg.

Egzee nagyon meno-mano itt valaki... Az a tap <stability power> nem bir semmilyen teljesitmennyel, valos 500asok meg tenyleg 10k folott vannak.

[ Szerkesztve ]

(#3086) ngdr88 válasza Egzee (#3083) üzenetére


ngdr88
tag

Hogy a kérdeseidre válaszoljak:
Igen, szétnéztem, ezért is kérdeztem, mert gyanusan olcsó majdnem annyi mint egy Codegen.
1. Újítani egyelőre nem, valszeg bővítem a ramot mert ahogy láttam 3700körül van egy kingmax 512es.Tehát a jelenlegi 512es mellé még egy. Ja nemtom ha az 512es mellé rakok egy 1 1gigásat (ugyanolyat) akkor megy Dualban?
Vinyót nem valószínű h többet rakok bele, de ha az új táppal is előfordulnak a problémák (a mi a baja a tápomnak topicba leírtam) akkor garba cseréltetem és megpróbálom Sata2-re.
Lehetséges még egy TV tuner csere, Leadtek pvr 300
és jó lenne még bele egy normális hangkari. Jelenleg egy Cmi 8738as Genius van benne, mert az integrálttal nem működika tv tuner.
kb ennyi.

[ Szerkesztve ]

Újra a PH-n! hamarosan lesznek új eladó cuccok, előre is ha bármi kellene írj!! Üdv!

(#3087) Skynet258 válasza ngdr88 (#3086) üzenetére


Skynet258
veterán

Halgass venember83-ra, ő elég nagy szaki a tápokban, és az FSP-vel tényleg nem jársz rosszul! :K

Köszöntem én is a választ, úgyis akarok házat cserélni... :)

https://geekpulse.hu

(#3088) Kriza válasza ngdr88 (#3081) üzenetére


Kriza
őstag

Itt nézelődj: Linkworld Stability Power 2. HSZ

Aki meg ezt ajánlotta azt küld el a pi**ába. ;)

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#3089) venember83 válasza Skynet258 (#3087) üzenetére


venember83
nagyúr

Max a tajekozott jelzot fogadom el, szaki nem vagyok, sajnos... :( De kulonben kosz, elismeresnek veszem :B

[ Szerkesztve ]

(#3090) Kriza válasza Gyuri27 (#3084) üzenetére


Kriza
őstag

Sajnos nincs a nem ajánlottak között. :F :Y
Gondolom azért, mert szerencsére elég ritka. Megnéznék egy ilyen újabb gyártású tápot belülről. Az elég gyatra kivitel volt, ami anno hazavágta a gépem. :O Azóta ügyelek a táp minőségére és próbálok másokat is megtéríteni. :B

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#3091) Skynet258 válasza venember83 (#3089) üzenetére


Skynet258
veterán

Ahogy látom, nem szoktál hülyeségeket mondani, úgyhogy ezért is javasoltam a srácnak, hallgasson rád :D

Egyébként a vizes boltban rám is rám akartak sózni egy Spire csodatápot. Lehet, hogy jó, nem tudom, de amikor kérdeztem a srácot, hogy FSP nincs-e, hajtogatta, hogy minek, Spire jó, Spire szép, sokat sokat eladni belőle, és senki senki sem hozni vissza...mondom és van annak is 85%-os hatásfoka pl? Erre: Spire jó, Spire szép....szal kifordultam (na nem, azért otthagytam cirka 50 rugót, nem csak táp kellett :) ), és másnap be az Iponba, ahol várt rám a kis Bluestorm.

Ez volt az én tápos élményem :R

https://geekpulse.hu

(#3092) Egzee válasza ngdr88 (#3086) üzenetére


Egzee
őstag

Ok... Ez nem olyan újítás ami komolyabb tápot igényelne... Sztem mostmár azért minden új PC megérdemel egy 400W-os tápegységet, kivétel ami nagyon low... Nem, az 512-es és az 1gigás nem fog dualban eggyütműködni, az 512-es is csak akkor fog nagy valószínűséggel, ha zsír ugyan-olyan... Én 400W alatt nem ajánlok tápot senkinek... A jelenlegi gépem fogyaszt 360 vagy 370W-ot asszem... Sztem vegyél egy 400W-osat... De te döntesz...

(#3093) ngdr88 válasza Skynet258 (#3091) üzenetére


ngdr88
tag

A héten nyilt miskolcon egy uj bolt vmi számítógépház vagy ilyesmi.
Bemnetem kérdeztem a tápokat..
Aztmondja az eladó: Codegen, Chieftec, Mercury, Sinan egy szinten vannak :D
És rám akart sózni egy Sinan 530 ast. Ha ilyen szakértelemmel rendelkeznek akkor nem sokáig fog működni a szervizük:D

[ Szerkesztve ]

Újra a PH-n! hamarosan lesznek új eladó cuccok, előre is ha bármi kellene írj!! Üdv!

(#3094) venember83 válasza ngdr88 (#3093) üzenetére


venember83
nagyúr

Ha miskolci vagy lepj kapcsolatba stollal, o ott szervizes az egyik uzletben, erdemes ra hallgatni tap ugyben:K

(#3095) Kriza válasza Egzee (#3092) üzenetére


Kriza
őstag

" jelenlegi gépem fogyaszt 360 vagy 370W-ot asszem" ez azért érdekelne, hogy hogy számoltad ki, mert az aláírásodban lévő konfighoz nekem max. a fele jött ki csőgázon (a táp felől). ;)
Persze a nagy táptól bajod nem lesz.

[ Szerkesztve ]

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#3096) Kriza válasza ngdr88 (#3093) üzenetére


Kriza
őstag

:Y A Chieftecet a Mercuryval meg a Codegennel egy szinten emlegette? :W :W :W
Nagyon rossz, amikor a hülyék osztják az észt. Az a baj, hogy sokan elhiszik és bedőlnek. Aztán persze nem feltétlenül vágja haza a gépet a gagyi táp sem, de ha mégis kíváncsi vagyok, hogy mit mond a toronyeszű szervizes. Viszi vissza a jónép a komplett gépet szétfüstölve, egyből megtudja majd magyarázni, hogy miért nincs rá gari. :(( :(((

Az nemtudom miaz a Sinan.

[ Szerkesztve ]

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#3097) venember83 válasza Kriza (#3095) üzenetére


venember83
nagyúr

Wattkalkulator, hat te nem tudod? ;]

(#3098) Kriza válasza venember83 (#3097) üzenetére


Kriza
őstag

Sejtem, csak szerettem volna leírva látni, hogy rávessem magam. ;] :DDD

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#3099) Skynet258 válasza Kriza (#3098) üzenetére


Skynet258
veterán

Jajjmá olyanok vagytok, pedig ha kérdezitek, ő kidobja a frankót, megmondta nem? :C :D

https://geekpulse.hu

(#3100) venember83 válasza Kriza (#3098) üzenetére


venember83
nagyúr

Leirva lattad, vessed :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.