Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3651) d@minator válasza stol (#3641) üzenetére


d@minator
addikt

Vettem egy Gigabyte P-35 lapot és újraindulgat meg újraindítja magát bekapcs után többször.
Be sem bootol a tápventi felpörög a CPU venti épp elindul és megáll. Gép kikapcsolja magát és ez újra kezdődik akár többször. 4-5 önújraindítás után bebootol. Általában reggel csinálja amikor áll a gép éjszaka több órát. Olyan is van, hogy kilépek a windowsból és kikapcs helyett újraindul a gép. (kb. 5-ből egyszer)
Ez elég gyakori jelenség P-35 lapoknál. Általában memória vagy táp probléma. Az egyik srác pont a héten cserélte le a Chieftek 400W-os tápját más fajtára és megszünt a hibajelenség. Nekem is Chieftek tápom van csak 450-es.
Miért viselkedik így némely alaplap egy ilyen jó táppal szerinted? Lehet ellene tenni valamit?

(#3652) EQMontoya válasza d@minator (#3651) üzenetére


EQMontoya
veterán

nekem akkor volt hasonló problémám, mikor a tápcsati volt rosszul rádugva az alaplapra (a 24 pines)

Same rules apply!

(#3653) d@minator válasza EQMontoya (#3652) üzenetére


d@minator
addikt

Kihúztam és újra bedugatam nem változott de köszi. Lehet, hogy kontaktos lenne egy kábel? :F
Nem hiszem akkor szerintem üzem közben is csinálná. egyébként hogy lehet rosszul rádugni?

(#3654) EQMontoya válasza d@minator (#3653) üzenetére


EQMontoya
veterán

úgy, hogy lecsúszott az egyik oldala, ebből kifolyólag ferdén állt és nem érintkezett rendesen.

Same rules apply!

(#3655) Achill3uS válasza EQMontoya (#3648) üzenetére


Achill3uS
veterán

pontosan.
nekem extrém tuningnál kevés, de usernek alapon/normális tuninghoz elég :)

Szten Márs: parancsolj, hogy tudd miről van szó :) [link]
és ne csak a wattot nézzük kéremszépen..

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#3656) stol válasza Achill3uS (#3642) üzenetére


stol
addikt

viszont továbbra is az a gond vele, hogy nem egy ágas, ahogy te is irtad, szóval a fenti konfighoz amiből kiindult a nézeteltérésünk továbbra se lenne elég..

Szerinted kétágas?
NEM!
Egy 12V-os ága van, ami ketté van osztva, szóval kvázi 2ágas.
2 külön áramkorlát és 2 külön áramváltó, a jobb asszimetrikus terhelésviselésért.
Gyakorlatban továbbra is elég lenne, mint ahogy saját kezeimmel teszteltem is.
Mutasd meg mérésekkel, hogy kevés.
Én régebben közzétettem műterheléses méréseket, de tőled semmit se láttunk még ennek bizonyítása véget.

(#3657) stol válasza Achill3uS (#3644) üzenetére


stol
addikt

Vegyél egy mezei 400-as PNF-et és meg fogsz lepődni.

(#3658) Achill3uS válasza stol (#3656) üzenetére


Achill3uS
veterán

ok sztem hagyjuk, ugyse győzzük meg egymást, dughatsz akármilyen mérést az orrom elé, nálam pedig 3perc alatt bebizonyitom h ugy elfogy az a táp mint a fene, jővő héten veszek is egy 400-as "PNF"-et :)

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#3659) stol válasza Achill3uS (#3655) üzenetére


stol
addikt

Mérési jegyzőköny, mérési jegyzőkönyv...
Nem elég nekem csak annyi, hogy nem ment, viszont egy kilowatossal meg igen... (holott a konfig fogyasztása nem indokolná.)
Én gyakorlati ember vagyok és számomra mérési eredmény kell, hogy "nem ment, mert a.... feszültség.... %-ban ingadozott amikor.... stb."
Ha sok szabad tőkém és sok támogatóm lenne én is tuningolgatnék ilyen konfigokat, de mivel nincs és nem is érdekel ez a része a dolognak, így megmaradok a földön és éppésszel gondolkozok.
Miért nem elég? Mérd meg, bizonyítsd be. Az sem elég, hogy "tessék, megmondtam! Lefagyott!" Ez nekem kevés! Miért fagyott le, ha lefagyott pontosan? Miért hibázik? stb.

(#3660) stol válasza Achill3uS (#3658) üzenetére


stol
addikt

Ok. Videoklippet kérünk, mint én szoktam.
Min. digit multiméteres mérések a főbb ágakon, lehetőleg oszciloszkópos ágmérés is legyen a teszt alatt.
Örülök neki, hogy "komolyabb" rendszeren is kipróbálod a porbafingó ajánlott tápjainkat :K

(#3661) tlac válasza stol (#3656) üzenetére


tlac
nagyúr

és azon a 2 12-es részen mekkora A mehet egyszerre külön-külön?

[ Szerkesztve ]

(#3662) Achill3uS válasza stol (#3659) üzenetére


Achill3uS
veterán

bocs, de nem vagyok műszerész, én csak azt tudom leírni neked amit tapasztalok. pl hogy x táppal a "tesztkonfig" proci és a vga csak eddig ment, meg ilyen terhelésnél halt be, y táppal meg nem. de akkor igyekszem majd megfelelni a Te igényeidnek is amennyire tőlem telik.

Ha sok szabad tőkém és sok támogatóm lenne én is tuningolgatnék ilyen konfigokat, de mivel nincs és nem is érdekel ez a része a dolognak, így megmaradok a földön és éppésszel gondolkozok.
köszi, az elismerésed végtelenül sokat jelent.. sztem ne személyeskedjünk, mert annak nem lesz jó vége..

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#3663) Achill3uS válasza stol (#3660) üzenetére


Achill3uS
veterán

miaz te FSP-nél dolgozol? :D mert én nem vagyok Corsair alkalmazott :D
mod. nem kell válaszolni :D

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#3664) venember83


venember83
nagyúr

Erdekes kis topik lett :))

(#3665) komatsus1


komatsus1
csendes tag

Sziasztok.
Van egy coolermaster 450w-os tápom és most tervezek egy két alkatrész cserét a gépemben.
Szerintetek birni fogja a konfigomat?
Gigabyte P35-DS3P
Core2duo E6750
2x1 gb gheil 800 mhz
VGA 7800gtx /az elöző gépemből maradna meg a táppal együtt/
Lenne egy kis tuning is.

Üdv.:komatsus

Gigabyte P35-DS3,Intel Core2Duo E6750@3200MHZ, Corsair TWIN2X 2x1GB DDR2 800 Mhz CL4 KIT,Coolermaster 450W táp, Gigabyte HD4870 VGA,

(#3666) CséZé válasza komatsus1 (#3665) üzenetére


CséZé
őstag

kibírja

(#3667) komatsus1 válasza CséZé (#3666) üzenetére


komatsus1
csendes tag

köszönöm

Gigabyte P35-DS3,Intel Core2Duo E6750@3200MHZ, Corsair TWIN2X 2x1GB DDR2 800 Mhz CL4 KIT,Coolermaster 450W táp, Gigabyte HD4870 VGA,

(#3668) 04ahgy válasza stol (#3640) üzenetére


04ahgy
nagyúr

stol írta: Papíron 15A-t, gyakorlatban akár 20-25A-t is, mivel 40A-es 12V-os ági diódája van.
Más az elmélet és más a gykorlat.
Próbáld ki a 400-as ZEN-t, mivel ott már nem többágas de áramváltón közösített a kimenet, hanem egy a 12V-ra épülő szekunderköri főág található meg, amiből kapcs.-üzemű stabokkal állítják elő a többi kissebb feszt.

Ezzel azt akarod mondani, hogy a ~300V primerköri egyenfeszültségű kapcsolótáp kisfeszültségű kimenetén csak egyszer 12V van, amit stabilan tartanak és szűrnek, stb, és megy is a 12V tápsínre. Továbbá ebből leszen még a +5 és a +3,3 is. Magyarán szólva, ha nem terhelem le az 5V és 3,3V kimeneteket, akkor a 12V-ot túlterhelhetem (valamelyest), hogy a primer kör még a névleges teljesítményen üzemeljen? Nincs tehát benne sokmegcsapolásos nagyfrekvenciás trafó, meg egyéb, régi megvalósítású tápokban látni? Mert akkor logikus is, hogy azért a jó hatásfok, mert szinte csak a +12V van terhelve, a főtrafó viszont sokkal egyszerűbb kialakítású. Második ok: Minél nagyobb feszültségen történik az egyenirányítás, annál kisebb a veszteség, a kisebb áram miatt, meg a félvezetőátmenet feszültségesésének az egyenirányított feszültségel vett kisebb hányadosa miatt.

Helyes-e a gondolatmenetem, és javíts ki, ha nem. Ugye jól értelmeztem a leírtakat? Mert ha igen, akkor a ZEN a 12V-on aránytalanul sokat zabáló konfigok mekkája. :DDD

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#3669) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Sziasztok! Rövidre fogva: Chieftec 410W-os tápomat (állítólag az összes szériahibás) kénytelen voltam nyugdíjazni, az állandó újraindulások miatt. Egy jobb, de nem túl drága tápot szeretnék venni. Amit elsősorban kinéztem: Tápegység Chieftec 400W Kód: CHIEFTECDT400A2
Ezzel egy dolog zavar, a boltban odaírták a táp mellé, hogy:
A tápegység nem működik négyszögjelet kibocsátó szünetmentes tápegységekkel.
Nekem van egy 3 éves, név nélküli szünetmentesem, neve nincs, ugyanezt láttam Mercury néven is... nem nagy szám, de jó ha a gép előtt van. De fogalmam sincs, hogy négyszög, vagy háromszög jeleket bocsájt-e ki. Az lenne a kérdésem, hogy menne ez a táp a szünetmentesemmel..?

A másik kinézett táp: Tápegység Coolink 400W COOLCP4012P Ez olcsóbb az előzőnél.

A harmadik, legolcsóbb: Tápegység Macron 400W Ez a legolcsóbb.

Szerintetek?

(#3670) 04ahgy válasza Zoli bácsi (#3669) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Szinte biztos, hogy négyszög, vagy jobb esetben kváziszinusz. A rossz hír az, hogy amit kiírtak, valóban igaz. Az aktív PFC nem működik (megfelelően), ha a bemenő feszültség nem szinusz alakú.

A te esetedben egy passzív PFC-s (ennek nem ennyire gond a bemenő jelalak) táp javallott. Például egy 350, vagy 400W-os FSP FSP-350W jó választás. De ha az adataidnál levő konfighoz kell, akkor még a 300W-os is túl nagy. FSP-300 és FSP-300W_2. :DDD

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#3671) DeadMeat


DeadMeat
veterán

Udv nektek

Kerdesem volna tapvasarlassal kapcsolatban.Szoval adott az en matx konfigom(adatok),benne egy 450-as chieftec tappal.Es ez a problemam,hogy a tap ventije terheles alatt eleg hangosan teker.a problema forrasa,hogy nagyon kozel van a procihuto a taphoz.Az egyik elszijja a masikbol kijovo mellegseges levegot.Ez meg nem is volna rosz dolog,de a hang...
Szoval ajanljatok nekem valami tapot ami:
-csendes
-nagyon-nagyon csendes
-lehetoleg ne passziv (bar ha ajanlott volna egy olyan)
-megfizetheto kategoria
Koszi' :R

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#3672) Zoli bácsi válasza 04ahgy (#3670) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Köszönöm. Egyébként most cseréltem konfigot, az adataimnál lévőt szépen vitte a Chieftec 410-es. Most egy Gigabyte P35-ds3R lap, E4500 proci, 1950Gt VgA, 2x1Gb Geil Ultra konfiggal állandóan újraindul, ezért kell tápot cserélnem. Néztem az Iponban, de mondom ha megrendelem, ki tudja mire ér ide, addig nincs gépem. Körülnéztem a közeli soproni cégek netes árlistáin, sajnos FSP nincs. Most beszéltem ismerőssel, aztmondja a közeli Csorna egyik számtech. boltjában látott 10e. forintért 400-as FSP-t. Hurrá, holnap átugrom, megnézem. Akkor inkább FSP-t vegyek, ugye? És 400-as elég lesz, gondolom.

(#3673) 04ahgy válasza Zoli bácsi (#3672) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Szia!

A 400W FSP nagyon jó választás. Árban is egész jó, nem sokkal több, mint az ipon-ban. Én szénné tuningolt Opteronhoz + Fatal1ty KN9 32x + 2G 1066 Kingmax + X1900XT-hez fogok egy 350-es FSP-re benevezni. :)
Amúgy stol is ezt javasolná szerintem, sőt, szinte 100%, és neki azért lehet hinni, nem egy táp ment át a keze között. Sőt, én is csak ezért javasolom. :DDD

HGyu

Szerk.: Amúgy ugye már biztosra tudjátok, leteszteltétek, stb, hogy a táp a ludas?

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#3674) ezanickem


ezanickem
tag

Szerettem vola átolvasni szépen nyugodtan a fórumot , hogy rájöjjek mit is vegyek hátha kapok egy választ. De nem . Achill3uS és stol-nak szól , hogy ha lehet hagyjátok abba THX. Erre az üzire ne is válaszoljatok :) Mert akkor csak folytatódna a adok kapok.

[ Szerkesztve ]

(#3675) oliba válasza DeadMeat (#3671) üzenetére


oliba
őstag

FSP BluestormII
Corsair/Seasonic S12-es tápok
Zalman 360/460W-osak

(#3676) oliba válasza ezanickem (#3674) üzenetére


oliba
őstag

Ha át akarod olvasni, akkor kezd az elejétől és eddig biztos nem fogsz eljutni. Nem azt mondom, hogy ne folytassák, vagy hogy folytassák, de azért kezd el előről az olvasást

[ Szerkesztve ]

(#3677) venember83


venember83
nagyúr

Quad ugyben rudi ezt irta, szvsz egy probat meger :))

(#3678) stol válasza 04ahgy (#3668) üzenetére


stol
addikt

Pontosan így alakítoták ki, ahogy leírtad! :K
A legelső ilyen megoldás 2003 környékén jelent meg a 460W-os FSP szervertápban.

(#3679) stol válasza tlac (#3661) üzenetére


stol
addikt

Gyakorlatilag az egyenirányítóhíd max árama /2 =ágankénti "max".
Gyakorlatban ezt vagyonvédelmi okokból 15-18A-ra maximalizálják, számítva egy esetleges zárlatra.

(#3680) stol válasza Zoli bácsi (#3669) üzenetére


stol
addikt

Igen, nem fog működni vele.
Viszont a Coolinkel sem, mert azis A-PFC-s.
A 400-as Macront meg nem javaslom, mert nem 12V-ra van súlyozva. 12V-on, csak 200W-ot bír, ami manapság kevés is lehet.
Sok 350W-os táp van, ami a ma szükséges 12V-on többet le tud adni... Inkább ott nézelődj.
A 400-as Ct gyengébb 12V-on, mint a 350-as FSP. Ez csak gyakorlati példa volt.

(#3681) stol válasza DeadMeat (#3671) üzenetére


stol
addikt

Jó házszellőzés kialakítása, ugyanis nema táp feladata a ház szellőztatés.

(#3682) stol válasza Zoli bácsi (#3672) üzenetére


stol
addikt

Az a konfig 200W környékén kajál.
Valszeg megnövekedett a Ct elkójainak az ESR-je, azért instabil.
3500 pénzért műszakilag felújítható és a szériahibát is javítom.

(#3683) EQMontoya válasza DeadMeat (#3671) üzenetére


EQMontoya
veterán

Seasonic S12 szériából a létező legkisebb.

Same rules apply!

(#3684) ngdr88


ngdr88
tag

FSP ATX400PNF vagy Chieftec GPS-450AA-101A
Melyiket vegyem? A topicban olvasottak alapján az FSPröl írták h sípol ha a gép kivan kapcsolva.

Újra a PH-n! hamarosan lesznek új eladó cuccok, előre is ha bármi kellene írj!! Üdv!

(#3685) EQMontoya válasza ngdr88 (#3684) üzenetére


EQMontoya
veterán

szerintem előbbit, mivel olcsóbb, és Neked bőven elég. én még sipolós pnf fsp-ről nem nagyon hallottam.

Same rules apply!

(#3686) ngdr88 válasza EQMontoya (#3685) üzenetére


ngdr88
tag

chaser83 írta egy oldallal visszább.
Ok akkor vszinű oylat veszek.
köszi

Újra a PH-n! hamarosan lesznek új eladó cuccok, előre is ha bármi kellene írj!! Üdv!

(#3687) oliba válasza ngdr88 (#3686) üzenetére


oliba
őstag

Nem minden cucc jön le a gyártósorról 100%-os állapotba. Mindenben ott van a hiba esélye

[ Szerkesztve ]

(#3688) RedMantis


RedMantis
csendes tag

Üdv!

Erről tud valaki valamit: CWT 400W (a 12v-os ág 18A)?

(#3689) Gyuri27 válasza RedMantis (#3688) üzenetére


Gyuri27
félisten

Az enermax libertynek mindkét ága 18A-s.
Mi az a CWT?

Amd - Radeon - Ryzen

(#3690) Szten Márs válasza Gyuri27 (#3689) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Channel Well Technology. Jó sok táp belét gyártja, pl Antec tápokét is.

(#3691) tlac válasza stol (#3679) üzenetére


tlac
nagyúr

zárlat esetén nem kapcsol le a táp?

(#3692) EQMontoya válasza tlac (#3691) üzenetére


EQMontoya
veterán

nem, ugyanis el se indul zárlat esetén :D

Same rules apply!

(#3693) tlac válasza EQMontoya (#3692) üzenetére


tlac
nagyúr

akkor meg? :D

miután elindul, utána is lehet zárlat (egyszer sikerült is ilyet csinálnom :B )
el is füstölt egy kábel

(#3694) Gyuri27 válasza Szten Márs (#3690) üzenetére


Gyuri27
félisten

Az ember vegyen olyat amit ismer ;)
Az infót köszönöm. :R

Amd - Radeon - Ryzen

(#3695) RedMantis válasza Gyuri27 (#3694) üzenetére


RedMantis
csendes tag

Azért kérdeztem, hogy ismeri-e valaki, mert jó pár éve a házzal együtt vettem. Én nem ismerem a márkáját.
Szten Márs: Akkor ez egy középkategóriába belefér?

(#3696) Szten Márs válasza RedMantis (#3695) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Abszolút. Nem hiszem, hogy bármi baj lenne vele.

(#3697) stol válasza tlac (#3691) üzenetére


stol
addikt

Mi a zárlat?
Ill mit érzékel annak egy táp?
Tegyük fel, hogy egy táp 30A/12V-ot tud.
Adott egy 1m hosszú tápcsati-korbács.
Ennek van a 12V-os és GND szála.
Együtt 2m áramutat képeznek, ha a végén zárlat keletkezik.
~0,4ohm ellenállása van ennyi vezetéknek.
Az I=U/R képletből kiszámítható, hogy 12V/0,4ohm=30A.
Irreális esetben ennél a felállásnál nem kapcsol le a táp és eme 2m-es vezetőszakasz fűtőszállá alakul, majd egy aranyos lángcsóva lesz belőle.(360W disszipáció!)
Sőt, ehhez az eseményhez elég 20A is itt biztos nem kapcsol le a táp és szintúgy tüzet fog okozni.
Egy átlag 4 csatis kábelen ~7, rövíd ideig 10A vihető át, jelentős melegedés nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#3698) DeadMeat válasza stol (#3681) üzenetére


DeadMeat
veterán

A hat szellozese jo :),Es nem is a taptol varom el,hogy szelloztessen nekem.2 venti elol,hatul,de a tap pont a proci folul szivja a meleg levegot,mert sajnos mashonnan nem tudja..
Es teker mint a barom a ventije ezert.Sajnos.Vagy gondolod egy passziv tap birna ilyen kicsi helyen?

Tobbieknek:koszi :R

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#3699) tlac válasza stol (#3697) üzenetére


tlac
nagyúr

értem
akkor kellene egy füstjelző is a tápba/gépbe :D

[ Szerkesztve ]

(#3700) stol válasza DeadMeat (#3698) üzenetére


stol
addikt

Javaslom egy olyan ház beszerzését, amibe fejjel lefelé is beszerelhető a táp és felette van perforáció.
Így kintről kap friss levegőt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.