Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3901) Rabbitf_24 válasza 04ahgy (#3899) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

kösszz :C

(#3902) erdol


erdol
senior tag

Az fsp tápok mindenféle házba belemennek a képek alapján nem igazán tudom eldönteni a nagyságukat?

Allah életet mindenkinek ad, de értelmet nem mindenkinek.

(#3903) old gray válasza 04ahgy (#3900) üzenetére


old gray
addikt

Azt hittem minden tápnak van egy hatásfoka, pl. 350W-os jobb minőségű 80%-ot képes ténylegesen leadni akkor 350*0,8 a vége. Ezek szerint nem így van....

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#3904) Szten Márs válasza old gray (#3903) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A hatásfok nem éppen ezt jelenti.
Tápok esetében a hatásfok pongyolán megfogalmazva a gép felé leadott teljesítmény és a konnektorból felvett teljesítmény hányadosa. Teszem azt, kér 120W-ot a gép a táp felől, és hogy ezt le tudja adni 150W-ot kell felvennie a konektorból, akkor a hatásfoka: 120/150 = 0,8, azaz 80%.

(#3905) 04ahgy válasza old gray (#3903) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Szten Márs jól mondja. Annyi kiegészítést fűznék hozzá, hogy amit te hittél, az abban nem igaz, hogy az a 350W, ami a tápra van írva névleges teljesítmény gyanánt, az elviekben a teljes, gép felé leadható teljesítményt jelenti.
Az már más kérdés, hogy ez valós (nevesebb márkák), vagy akár a valós érték n-szerese (Codegen, Q-Tec és társaik). Ahol n eleme: [1 ; 3]. :DDD

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#3906) j.bravo válasza Chaser (#3828) üzenetére


j.bravo
addikt

venember83: Köszi! :R
Az árkülönbség (ahogy láttam) pár száz Ft, max. egy ezres, szóval a konfig többi részéhez képest nem tétel; meg amúgyis a kettő közül bármelyik táp árának kb. 10%-a; ezen már nem múlna... de a hang (illetve a csend) az számít. Úgyhogy FSP lesz
(hacsak nem válik be a Dell; még nem jutottam oda hogy előszedjem).

Chaser:
sajna még nem jutottam odáig, de megnézem majd mindenképpen!

Whatever.

(#3907) Hequila válasza j.bravo (#3906) üzenetére


Hequila
őstag

FSP-ből eddig egy 300-as PNF-et meg egy 350-es BSII-t láttam, de számomra egyik sem tartozott a halk tápok közé... És mások is osztják ezt a véleményt (bár a hangosság relatív dolog). Pl. egy 350-es Delta Chieftec nagyságrendekkel halkabb volt a BSII-nél.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#3908) KoVee84


KoVee84
senior tag

Sziasztok! Nekem van egy 550es Coolermaster Realpower tápom, es hangosnak találom a ventijét. Szerintetek eleg ha kicserélem a következöre?:

-Huto ventilátor házba Noctua NF-S12 600-1200 rpm (5 év gar.)
[link]

Elöre is köszönöm a segitseget! :R

(#3909) Szten Márs válasza Hequila (#3907) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Én BSII-őt még nem hallottam, viszont 350-es BS-t és 350-es Delta Chieftecet igen, és ez a kettő kb egálban van. Ha ezt összevetjük azzal amit mondassz, akkor az jön ki, hogy a BS nagyságrendekkel halkabb a BSII-nél. Érdekes, persze személyes tapasztalat híján nem zárhatom ki, hogy így van.

(#3910) old gray válasza Szten Márs (#3904) üzenetére


old gray
addikt

Akkor a tápom a normálisabbak közé tartozik ezek szerint. Viszont még nyugtalanítóbb a gondolat, hogy esetleg v.mi más -drágább- cucc hibázik a gépemben, pl most vettem bele 2x1GB Patriot low latency ramot gar. nélkül (2-3-2-5 1T@ 400), amit meg sem néztem memtest-el, csak fizettem és hoztam....Megvan a délutáni program, memóriateszt. Nem ide tartozik, de azért hátha tudtok segíteni: Memtest-et ki tudom írni cd-re és onnan bootolva futtatni? Mert FDD nincs a gépemben.....

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#3911) Szten Márs válasza old gray (#3910) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Persze, én is úgy szoktam futtatni. Viszont van memtest86 és van memtest86+. Ez utóbbit használd, amit a memtest.org -ról tudsz letölteni, mert sok mindent újítottak benne a simához képest. Ezen túl a memtest sem mindenható és ha nem jelez hibát még nem jelenti azt, hogy a memória nem hibás. Érdemes lenne egyenként betenni a memóriákat, úgy jelentkezik-e probléma, áttenni másik slotba őket, stb...
(Az Alapelvek szerint max 3 sor hosszú aláírásod lehet, szvsz rövidítsd le)

(#3912) .: JuSzT :.


.: JuSzT :.
addikt

Sziasztok.

Egy tök passziv gépbe szeretnék egy tápot. Tehát csak ebben lenne venti. Szóval a lehető leghalkabb megoldás érdekelne. Delta 400 és 450 Chieftecem volt eddig, ennél halkabb kell.
Tudom, cserélhetnék ventit, de inkább maradjon gari. De azért nem 20 pénz legyen .
E6550, 2 giga ram, x1950pro, 2 vinyó, 1 cd, és Tuning.

Előre is köszi a választ.

(#3913) Szten Márs válasza old gray (#3910) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Bár ami azt illeti nem is értem az aláírásodat :D
Aszerint az emberek beleköltöznek a tejbe és annyi tejsavat termelnek majd, hogy bele fognak fulladni? :F
Egyébként tejsav baktériumok korántsem csak tejben képesek működni, rengeteg más élelmiszernál is elsődleges fontosságúak, pl szereted a savanyúkáposztát? :D
A tejsavas erjedésnek egyébként antimikrobiális hatása is van, így igencsak hasznos dolog tud lenni. Ne bántsuk szegény tejsavbacikat ;)

(#3914) Szten Márs válasza .: JuSzT :. (#3912) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Zalman ZM360B-APS.
Seasonic S12-430.
Ha nagyzolni akarsz akkor Corsair VX450.

(#3915) Csákk


Csákk
senior tag

Szasztok rég klikkeltem erre^^
Lenne kérdésem is, néztem a tápajánlókat, a hiper ottvan az ajánlott listán...
és kérdezném hogy ilyen kinek van ,vagy valami infó róla hogy mennyire jó, jobb e mint a BSII megéri e lecserélni?
HIPER 530W 4M530 Silent/Temp

mod.: :D

[ Szerkesztve ]

^^

(#3916) dudo


dudo
tag

Sziasztok!

Ez a két táp közül melyiket vennétek inkább?
Chieftec 750W Turbo Series (CFT-750-14C) Moduláris (ATX,Aktív PFC,Moduláris) 3 év garancia

FSP Epsilon 700W (ATX,Aktív PFC,Hagyományos) 3 év garancia

Gigabyte Z270N wifi Mini-ITX - I5 6600 - 16GB Corsair RAM - Samsung 980 pro SSD - WD Red 2TB - Cooler Master V 700 - Phanteks Enthoo Evolv ITX

(#3917) Szten Márs válasza Csákk (#3915) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nem, nem jobb mint a BSII és abszolút nem éri meg lecserélni rá.

dudo:
700-750W? Nem lesz az kevés neked? ;]
Egyébként miért nem jó az aláírásodban lévő táp? :F

[ Szerkesztve ]

(#3918) Gyuri27 válasza Szten Márs (#3917) üzenetére


Gyuri27
félisten

Mert azzal nem lehet dicsekedni: hogyaszongya nekem kilówattos tápom vanám néköm!

Amd - Radeon - Ryzen

(#3919) dudo válasza Szten Márs (#3917) üzenetére


dudo
tag

Hát nem tudom biztosra de kísérleteim alapján valami gebasz van vele mert az aláírásomba szereplő géppel hosszú állás után(12-16óra) nem indul elsőre amikor megnyomom a power gombot.
most raktam bele egy 8500-at és ezzel meg megy.
tehát ebből kiindulva gondolom hogy valami a tápommal lehet mert a 8800 indulásnál biztos többet vesz fel és azt már nem bírja.
De minden ötletet szívesen fogadok.

Gigabyte Z270N wifi Mini-ITX - I5 6600 - 16GB Corsair RAM - Samsung 980 pro SSD - WD Red 2TB - Cooler Master V 700 - Phanteks Enthoo Evolv ITX

(#3920) dudo válasza Gyuri27 (#3918) üzenetére


dudo
tag

Hát pedig nem azért.
Engem az ilyesmi nem érdekel hogy kinek nagyobb meg erősebb

Gigabyte Z270N wifi Mini-ITX - I5 6600 - 16GB Corsair RAM - Samsung 980 pro SSD - WD Red 2TB - Cooler Master V 700 - Phanteks Enthoo Evolv ITX

(#3921) EQMontoya válasza dudo (#3920) üzenetére


EQMontoya
veterán

ott valami gebasz van szerintem a vga-val, 500w bs2-nek azt a gépet röhögve kellene elvinnie... táp vagy vga szvsz erősen beteg.

Same rules apply!

(#3922) dudo válasza EQMontoya (#3921) üzenetére


dudo
tag

Hát ez az de melyik a kettő közül!

Gigabyte Z270N wifi Mini-ITX - I5 6600 - 16GB Corsair RAM - Samsung 980 pro SSD - WD Red 2TB - Cooler Master V 700 - Phanteks Enthoo Evolv ITX

(#3923) Szten Márs válasza dudo (#3922) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Próbáld ki másik gépben a VGA-dat.

(#3924) old gray válasza Szten Márs (#3913) üzenetére


old gray
addikt

Ez egy hasonlat volt, a társadalomra vonatkozik.....az emberek a fogyasztói igényeik kielégítése érdekében szennyezik bolygónkat, és ezáltal nem veszik észre, hogy hová jut a világ és mit művelnek a saját környezetükkel.

Nem bántom én a tejsavbacikat, pl. a bélflóra egészségének megőrzésének egyik hathatós támogatója. pl. kaukázusi kefír ( nekem másnaposságra is bevált :) ).
A káposztát szeretem csak nehezen tudom megemészteni...szenvedni kell az élvezetéért. :D

[ Szerkesztve ]

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#3925) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Kérdésem lenne az újabb tápokban van 4pines és 8 pines 12V-os csatlakozó is.
A 4pines oké hogy az alaplapba megy, de a 8 pines hova kell, ha kell? :F
Mikor a vidikariknak is van külön csatijuk, meg az különben is 6 pines...

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#3926) Sdi válasza Ferdzsoo (#3925) üzenetére


Sdi
addikt

A 8 pines is alaplapba megy, van amelyiken nem 4 hanem 8-as aljzat van.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#3927) dudo válasza Szten Márs (#3923) üzenetére


dudo
tag

Hát szerintem az jó mert 24 órán keresztül wtcc-t játszottam vele és semmi gond nem volt.
Van egy másik gépem de nem merem bele tenni mert abban egy 360-as táp van,még pcie csati sincs rajta.
vagy rakjam bele nyugodtan?

Gigabyte Z270N wifi Mini-ITX - I5 6600 - 16GB Corsair RAM - Samsung 980 pro SSD - WD Red 2TB - Cooler Master V 700 - Phanteks Enthoo Evolv ITX

(#3928) oliba


oliba
őstag

Nem tudja valaki, hogy a 300-as PNF-en mennyi sata tápcsatlakozó van? A gyári oldalon nemnagyon találtam meg a kérdésemre a választ :F

(#3929) stol válasza old gray (#3896) üzenetére


stol
addikt

Azért már a 2.9-hez is mák kell :K
Milyen feszkón?
Más lpaban másak a tuningolási lehetőségek.
Multiméterrel mérj egy 12V-ot, ha az stabil, akkor más okból fagyogat. :B

(#3930) stol válasza 04ahgy (#3900) üzenetére


stol
addikt

Rövídtávon nem... Én 20percig toltam neki 400W-al, de nem jelenti, hogy nonstop elbírja :D

(#3931) stol válasza dudo (#3927) üzenetére


stol
addikt

Attól még a VGA-VRM lehet beteg...

(#3932) EQMontoya válasza dudo (#3927) üzenetére


EQMontoya
veterán

hát, attól függ, milyen 360...

Same rules apply!

(#3933) Chaser


Chaser
titán

Elsősorban stol kollegának szólna kérdésem, létezik az, hogy a 350-es és 400-as FSP-PNF különböző ventivel van szerelve? Most 400-ast vettem -tudom hogy a 350-es is elég, de jó árban volt- és sokkal hallkabb a ventije, mint a 350-esnek.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#3934) Csákk válasza Ferdzsoo (#3925) üzenetére


Csákk
senior tag

8 pin-es tápcsatis ati(amd) karit láttam már...

^^

(#3935) Csákk válasza Chaser (#3933) üzenetére


Csákk
senior tag

Ezt te is kibírod találni...^^

^^

(#3936) stol válasza Chaser (#3933) üzenetére


stol
addikt

Lehet eltérés köztük...
Az FSP leginkább az élettartamot nézni, mintsem a hangerőt. ;)

(#3937) Csákk válasza stol (#3936) üzenetére


Csákk
senior tag

vagy éppen amilyen ventiket sikerül az fsp nek rendelni a gyártás elkezdéséig... :R

^^

(#3938) Chaser válasza Csákk (#3935) üzenetére


Chaser
titán

Külsőre nem láttam semmit..350-es PNF+PNR volt már szép számmal a kezemben, aztán be is építettem őket persze:), 1forma hangja volt mindnek, a 400-asnak viszont sokkal hallkabb, bár a 350-eseknek sincs zavaró hangja

stol: :R

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#3939) mv válasza oliba (#3928) üzenetére


mv
aktív tag

Csak egy sata csatlakozó van rajta.

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#3940) j.bravo válasza Chaser (#3828) üzenetére


j.bravo
addikt

Két Compaq-ot találtam végül itthon, lefotóztam a címkéket: képtár

Ezt használom most a jelenlegi athlon900-as konfigban (nem is szedtem ki a gépből teljesen, ezért fotóztam le csak a címkét).

Majd kipróbálom a jelen konfiggal a Dell-t (a másik compaq-ot már próbáltam, ment), de persze arra lennék kíváncsi, a c2d-nek eleget tud-e enni adni... ha nem, az se tragédia, persze.

Whatever.

(#3941) For357y válasza Sdi (#3926) üzenetére


For357y
aktív tag

És amelyiken 4-es az aljzat, a tápon meg8-as a dugó? :S Vegyek hozzá átalakítót, vagy valahogy erőszakoljam rá?

"Az idővel egy úton rohan az élet, De az utat a célig mi építjük meg."

(#3942) dudo válasza stol (#3931) üzenetére


dudo
tag

És ezt a hibát hogyan tudnám lokalizálni?
Mik a tünetek még, ha vannak egyáltalán.

Gigabyte Z270N wifi Mini-ITX - I5 6600 - 16GB Corsair RAM - Samsung 980 pro SSD - WD Red 2TB - Cooler Master V 700 - Phanteks Enthoo Evolv ITX

(#3943) dudo válasza EQMontoya (#3932) üzenetére


dudo
tag

Még a régi jó kis 360W-os chieftec amit a dragon házamhoz kaptam.

Gigabyte Z270N wifi Mini-ITX - I5 6600 - 16GB Corsair RAM - Samsung 980 pro SSD - WD Red 2TB - Cooler Master V 700 - Phanteks Enthoo Evolv ITX

(#3944) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Jajj, most mi lesz velem. Iponéknál elfogyott a Bluestorm 350-60 THN/THN-P. :O

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#3945) Gyuri27 válasza 04ahgy (#3944) üzenetére


Gyuri27
félisten

vársz egy-két napot :K

Amd - Radeon - Ryzen

(#3946) Csákk


Csákk
senior tag

Valakinek volt már gondja bs2 vel? mármint olyan hogy a ventije néha érdekes hangokat adott ki, ez akkor jött elő amikor letekertem a ventiket...nembírtam már tovább, szétszedtem( garinak ugye annyi^^ de úgyse romlik el mert fsp^^) nagyon igényes venti volt benne amúgy még a matrica alatt porvédő kupak is volt, na azt megpumpáltam ipari zsírral^^ és most nagyon sütike^^

kicsit off, de az én hozzászólásom^^

^^

(#3947) venember83 válasza Csákk (#3946) üzenetére


venember83
nagyúr

Igen, elofordult parszor, de ez van, nincs tokeletes tap.

(#3948) Vuccli


Vuccli
csendes tag

Üdv!
Sokan kérdeznek a hangosságról, én sem szeretem a hangos dolgokat, de nem tudom hogy ezek a tápok egy normál gépben is kitűnhetnek e a zajukkal, vagy csak silent gépeknél zavaróak.
Nekem Zalman vf700cu ill 7000alcu ventik mellett robogna egy FPS 350W PNF. Ugye ennek a zaja elveszik a Zalmanok között?
Köszi

(#3949) venember83 válasza Vuccli (#3948) üzenetére


venember83
nagyúr

Szia,

siman, nem fogod hallani az FSP-t.

(#3950) Ferdzsoo válasza Vuccli (#3948) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

MEgerősítelek nekem is zalmi kiegészítőim vannak, a 400W-os FSP-m halkabb náluk.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.