Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2901) Thrawn válasza EQMontoya (#2900) üzenetére


Thrawn
félisten

Én is ebben bízok, állítólag két ilyen kari fog 200W körül fogyasztani. :U

#2902: :D Egyébként erről lenne szó.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2902) venember83 válasza Thrawn (#2899) üzenetére


venember83
nagyúr

Kezemetnecsokold!

Igen, szerintem igen, az a tap siman ki kell tudja szolgalni, mert ugye errol beszelunk:

EG425P-VE SFMA
+3.3V 32A
+5V 36A
+12V1 15A
+12V2 14A
-12V 0.8A
+5Vsb 2.5A
Total: 420W

Most mar tenyleg szunya.
mod: ezert nezzen utana az ember, h mindenki megelozze

(#2903) Ati007


Ati007
őstag

Táp vásárlás elött állok és segitséget szeretnék kérni. Konfig a nevemnél ehhez szeretnék tépot venni, olvasgattam itt hogy a corsairek jók és kinéztem ezt a 2öt:
HX520 vs VX550.
Melyiket érdemesebb megvenni? Tudom az egyik moduláris de ez nekem nem fontos(ha fontos lenne akkor tudnék dönteni a 2 közül :) )
Jelenleg egy ilyen NEXUS 500W van a gépemben és bizza tuningnál nem kifagy hanem újra indulgat, gondolom ez táp miatt van(a táp ventije felpörög mint állat).

(#2904) stol válasza barnam_ (#2894) üzenetére


stol
addikt

Szinte mindenre elég ;)

(#2905) stol válasza Ati007 (#2903) üzenetére


stol
addikt

A géped ~200W-ot kajál csőgázon, a 500duplawés Nexus meg tud 180W-ot valósban 12V-on, lévén 15A-es diódával a segge alatt az említett ágon.

(#2906) Kriza válasza Ati007 (#2903) üzenetére


Kriza
őstag

"Melyiket érdemesebb megvenni?" attól függ, mihez kell...

Egyébként ha a modularitás nem szempont, akkor azt vedd, amelyik olcsóbb.

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#2907) Atis72


Atis72
csendes tag

Sziasztok! Előre bocsátom,hogy kicsit láma vagyok ebben.....
Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek!
Összeraktam egy konfigot: Co2D 4500, 1 Gb ddr2 800 A-Data, Asus P5B, Gigabyte 7600 Gs SP (+ a silentpipe miatt felraktam FOP-32 ventit, hogy hűtse azt), 80 gb Seagate Barracuda IDE, Nec 7173 dvd-rw. Először egy régebbi (3-4 éves) Chieftec 420 w táppal raktam össze, aminek az alaplapi tápcsatija nem töltötte ki a csatit. Win XP prof. hun, SP2 oprendszer felrak, rejtélyes fagyások következtek. Hol az explorer fagyott ki, hol a drwatson jelzett hibát, hol kilépett a 3DMark 03. 05. 06.-ból ésújraindult a gép. A boltban azt mondták , hogy ezzel a táppal nem lesz gond, esetleg instabillesz.
Rendben , gondoltam berakom a fiam új Codegen 450 W-os tápját. (Teletápcsati) Új rendszer felrak,kis ideig jó is volt, de újra jelentkeztek hasonló problémák.Pedig a gép mindenben alapon van, nincs húzva! A gépet lekötöttem, most a fiam gépét használom, mert nem szeretném ha ez a szar Codegen kinyírná a gépem. Erősítsetek meg benne légyszíves, hogy valóban ennek a tápnak a feszingadozása okozta valószínűleg a gondokat.
Hétfőn vennék egy FSP 500 W-os tápot,mert úgy olvastam, ebben a topikban, hogy az egész jó, stabil.
Segítségeteket előre is köszönöm!

(#2908) stol válasza Atis72 (#2907) üzenetére


stol
addikt

A leirt konfig, 170W-ot SE kajál csőgázon, így egy 350-es FSP bőven elegendő neki.
Továbbá nagy a valószínűsége, hogy memória, vagy egyéb hw hiba lesz. :K
Elmehet a rendszer 20pines csatival is, nem lesz gond vele.
Kicsi a valószínüsége, hogy a 420-as chifi nem bírná.

Szerk.: Futtatni kéne egy memtes-et, mert szerintem szar a memória.

(#2909) Ati007 válasza stol (#2905) üzenetére


Ati007
őstag

THX
és szerinted melyik jobb azok közül amit irtam?

(#2910) stol válasza Ati007 (#2909) üzenetére


stol
addikt

Amelyik jobban tetszik, továbbá teljesítményük tökéletesen felesleges.
Nem, nem fognak többet kajálni a jövőbeli konfigok sem. ;]

(#2911) animatrix11 válasza Chaser (#2888) üzenetére


animatrix11
őstag

de azért ezekbe már építenek védelmet hogy a gépet ne vágja le?
Amugy van pl egy codegen tesztápom általában kissebb cuccokat soktam vele tesztelni (socket a-s korszak) de pl elvitt egy dfl lapot 939 x2 4400+al meg egy 7900gs-t zokszó nélkül :K , ami felettéb érdekes tekintve hogy általában nem adja le azt a teljesítményt ami rá van írva, persze csak teszt miat reaktam össze nem használtam ezzel a táppal

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#2912) Gyuri27 válasza animatrix11 (#2911) üzenetére


Gyuri27
félisten

Az, hogy nem add le über teljesítményt nem jelenti azt, hogy a hálozatban lévő nagyobb ingadozást nem engedi át zokszó nélkül pl.
Ha tesztelni akarsz 5,5k-ért kapsz tápot.
Gondolom kibírtad röhögés nélkül? :U

Amd - Radeon - Ryzen

(#2913) wid22


wid22
aktív tag

Lehet hogy már volt kérdés de én nem találtam az a kérdésem lehet e a 20 s csatlakozoju tápppal használni a 24 csatlakozásu uj alaplapot?
Kösz

(#2914) Atis72 válasza stol (#2908) üzenetére


Atis72
csendes tag

Szia!
Memtest lefuttatva, 0 errors

(#2915) venember83 válasza wid22 (#2913) üzenetére


venember83
nagyúr

Igen, siman, minden gond nelkul.

(#2916) Chaser válasza animatrix11 (#2911) üzenetére


Chaser
titán

Az a mák a kódgányokkal kapcsolatban, hogy a mai gépek nem igen esznek többet 150W-nál, eltekintve a bikább vga-tól, sok hdd-s gépektől. Ha egy gagyi nejlonszatyorba beleteszel egy 10kg-os súlyt, elbírja egy darabig...a kérdés az, hogy meddig? Na meg a másik kérdés, hogy az a 10kg valami több száz k-s porcelán, vagy pár db tégla, utóbbinál valszeg nem hatódnál meg, előbbinél már talán egy kicsit..Te tudod mire bízod az értékeid, én attól nem leszek szegényebb:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#2917) Csapi007


Csapi007
veterán

Hello
Nem tudja valaki az FSP BluestormII 350W-ban milyen venti van?

"Csak úgy mondom"

(#2918) anxius válasza Csapi007 (#2917) üzenetére


anxius
aktív tag

Kék színű 12cm-es Venti.

(#2919) Chaser válasza anxius (#2918) üzenetére


Chaser
titán

Sztem a gyártóra gondolt.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#2920) Csapi007 válasza Chaser (#2919) üzenetére


Csapi007
veterán

Leginkáb a dBa érték érdekelne. :U

"Csak úgy mondom"

(#2921) Chaser válasza Csapi007 (#2920) üzenetére


Chaser
titán

Csak PNF-fel van tapasztalatom, ott "noisekiller" figyel feliratként, van egy jellegzetes hangja, de nem vészes. Sztem az se a ventié, hanem ahogy a kis "méhrács" lyukakon hátul árad ki a levegő. Asszem a BS-ben szabályzott a venti, de pár száz ft-ból veszel hozzá egy potit, és leszabályzod ha zavar. A Chief 550-esemnek sokkal durvább hangja volt, pedig az elvileg teljesítmény függvényében leveszi a venti sebességét, hát ahhoz képest egy am2-s intvga-s konfigban 2x akkora hangja volt mint az FSP-nek.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#2922) pottyoske


pottyoske
csendes tag

Moderatonak uzenem (bocsi soka 2800 level ahoz hogy vegigbongeszem az egeszet)
es kerdeem a SIRTEC tapok lemaradtak, holot sok markasnak az van a belsejebe.

Vagyis a Sirtec beszalito tobb markas tapforgalmazonak akik csak a cimket teszik ra mint chieftec, High power stb
A Sirtec HPC-560-A12S modelt most adtam el 1 eves teszteles alatt. Semmi problema vele , csendes, strapabiro (core 2 4400 *2700 Mhz en, 2*1 Gb Geil Ultra, 1 Seagte 500, 2x 320 Gb seagate 1 320 Gb WD , 1 db Plextor DVDRW 1 db ASUS DVDRW 1 DB Teac DVD ROM, Giga P965 DS3P alaplap, 1 Audigy 4 sound, 1 Asus 1950 PRO huzva, stb 5 Ventilator egy szerverhazba, 4 USB egyseg, stb ) lemeziras es fulfelbontas FEAr alatt a wattmero a hatan 280 -et merve tokeletesen mukodik a ventilatorokat 550 fordulaton jaratja , persze a sajat vezerloire kototteket
A Sirtec HPC-620-A88S model erdekelne csak nem kaptam sehol teszteket rola

Kerdesem: !!!!!!! ha valaki tudna segiteni MODULARIS 450 - 620 watt-ig terjedo tapok bemutatasa, tesztje. Ha valakinek van ilyen irhatna egy par szot rola. Markanevek nem lenyegesek
koszi elore is

(#2923) animatrix11 válasza Chaser (#2916) üzenetére


animatrix11
őstag

persze azért mondtam nem használtam vele (azé kicsit izzadva raktam össze) inkább azért irtam ezt le mert voltak olyan estetek hogy egy böszmébb 450w-os táppal hasonló konfig el sem idult :C

Gyuri27: ingen kibirtam röhögés nélkül ;]
de valjuk be socket a-s lap+proci teszthez bőven megteszi a codegen

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#2924) Gyuri27 válasza Csapi007 (#2920) üzenetére


Gyuri27
félisten

A guggli segít Bluestorm II 350,

Amd - Radeon - Ryzen

(#2925) Gyuri27 válasza pottyoske (#2922) üzenetére


Gyuri27
félisten

Liberty 400, Liberty 500, Liberty 620, Corsair 520-620, Seasonic 500-600 hirtelen. Jó olvasást.

Amd - Radeon - Ryzen

(#2926) pottyoske válasza Gyuri27 (#2925) üzenetére


pottyoske
csendes tag

Koszi
mindjart nekifogok es dokumentalodom :C :R

(#2927) Bagira01


Bagira01
veterán

Va egy olyan gondol hogy az fsp greenpower-em terhelés alatt serceg/sípol. Mi miatt lehet :F . Lehet nem tetszik neki az x1950xt-m(pro val nem csinálta)

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#2928) tlac válasza Bagira01 (#2927) üzenetére


tlac
nagyúr

biztos a táp az?
nem a kártya?
(egyébként nekem is néha, terheléstől függetlenül)

(#2929) Kriza válasza pottyoske (#2922) üzenetére


Kriza
őstag

Így is van, jó táp az! Nekem is ilyen van, csak moduláris (az volt a boltban).
Tudom, hogy a gépem kb. a harmadát fogyasztja csak, de nem érdekel. S12-II-430-al befürödtem, így annak az árán (kicsit többért) vettem egy ilyent. Ez tökéletes. Te miért adtad el? Miért nem veszed a moduláris változatát? (CTF-560-A12C)?

Egyébként azért maradtak le a Sirtec tápok, mert a régebbi konstrukciójú tápokban gyenge kondikat használtak, amik hamar kiszáradtak, ráadásul elég melegek üzem közben, plusz volt egy szériahibás sorozat (410-es). Ezek alapján középkategóriás tápok csak, amik ugyan nem nyírják ki a rákötött gépet, de megbízhatóságuk lehetne jobb. (kb.)

Az új konstrukció viszont már tud mindent, amit a nagyok (egyesek szerint lehetne halkabb, de ez relatív), és megkapta az ajánlott minősítést is. Nekem is mindig Sirtec beles tápom volt, és miután a Seasoniccal befürödtem, maradtam a már beválltnál. :R
Ja... ráadásul a Seasonicnál a kábelek sem voltak túl hosszúak, a CFT csífnél viszont nem volt ilyen gondom. :R
Ráadásul a ventiszabályzása is nagyon tuti.

Itt a tesztje: PH! Sirtec

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#2930) Kriza válasza tlac (#2928) üzenetére


Kriza
őstag

Hát igen, ez érdekes. Már láttam én is olyan VGA-t, ami sípolt és nem ment rendesen. Először én is a tápra gyanakodtam, de amikor beraktam a saját gépemben, ott is csinálta.
Kártyacsere lett a vége.

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#2931) tlac válasza Kriza (#2930) üzenetére


tlac
nagyúr

nekem a kártyám (inno 7600gst) és a lapom is (giga 965p ds4) is szokott terhelésnél és mindkettő hibátlan
a táp (green power 400) az terheléstől függetlenül

(#2932) Kriza válasza tlac (#2931) üzenetére


Kriza
őstag

Lehet, hogy túl jó a füled. ;]

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#2933) nyunyu válasza Kriza (#2929) üzenetére


nyunyu
félisten

Sirtec megvehette a High Powert?
Weblapjukon bazinagy High Power logo virit, meg az uj tapjaikat is HPC-xxx-nek hivjak, akarcsak a legelso Chieftec tapokat.

En meg az FSP Zennel furodtem be.
Nemreg visszakaptam a 2. Zent, amit visszavittem mert szeretett lekapcsolgatni, meg idegesito hangja volt.
Allitolag megjavitottak, legalabbis erre utalt egy "Tap Center" feliratu garimatrica, rakom be a gepbe, mar kapasbol sipol, holott meg el sem indult a gep.
Hangosabb lett, mint amikor leadtam...

Boltba vissza, most mar adjanak egy Corsair VX450-et helyette. (Kb. egy arban vannak)
VX450 persze nincs az importornel, igy fizethettem ra 7k-t egy HX520-ra. (Seasonic M12-500-nak felel meg)
Rakom be a gepemben ideiglenesen allomasozo Chieftec HPC340 helyett, erre be se lehet kapcsolni, pont ugyanazok a tunetek, mint az elso generacios bugos Zennel, miszerint ventik porognek, molexeken feszultseg rendben, csak eppen az alaplap nem kapcsol be.
Nosza, radugtam minden kezemugyebe eso 12V kutyut (negyedik vinyo, nyak panelfuro...), hogy meglegyen a terheles.
Ugy sem kapcsol be. Hurra.
HPC340 vissza, azzal sem.

Most nagyon ugy tunik, hogy az alaplapom szallt el. :O
Mehetek ma uj gepet venni a meregdraga tap ala :W
(Ugyis halogattam mar joideje a Core2-re cseret)

Egyebkent a Corsair kabelei szerintem tul hosszuak, legalabbis nem tudtam hova eldugni a 3 molexeseket, pedig a Casetek hazam boven nem midi meret...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#2934) nyunyu válasza goom (#2857) üzenetére


nyunyu
félisten

Lehet, hogy csak karban kene tartani azt az 5+ eves tapot.
Legalabbis nekem az ujrakondizott 340-es Chieftec rohogve elvitte az A64+7900GTO+3HDD+2ODD konfigot, ami terhelve eszik 150W-ot...
Nem produkalt olyan jelensegeket, mint a 12V-n joval erosebb Zen.

VX450 boven eleg barmelyik egy VGAs konfighoz, HX520 kapcsan mar agyuval verebre erzesem van, szerintem felesleges penzkidobas.
Bar nemreg olvastam olyanrol is, akinek keves volt az 500W-os FSP BlueStormII a Core2Quad+2900XT tuningjahoz :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#2935) nyunyu válasza wid22 (#2913) üzenetére


nyunyu
félisten

24 tus Asus A8N-E eddig elment a 20 tus HPC340-nel mindenfele hokuszpokusz nelkul.
amig be nem raktam a Corsairt :(

Sot hugomnak kolcsonadott NF7-S is elment egy 7+ eves Skyhawk taprol, amin meg P4 csati sem volt...
(Minden bajom volt, hogy arrol az iparihulladekrol kell jaratni azt a gepet, de hat valahonnan ki kellett banyaszni a Chieftecet, amig a fogepemben nem volt tap)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#2936) nyunyu válasza Kriza (#2929) üzenetére


nyunyu
félisten

Modularis CFT-560-ban Sirtec bel van???

Csak azert kerdezem, mert a CFT-750-14C az kikopott CWT PSH750C-01

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#2937) Kriza válasza nyunyu (#2936) üzenetére


Kriza
őstag

Új konstrukciós Sirtec. De ezt már linkeltem. [link]

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#2938) Kriza válasza nyunyu (#2936) üzenetére


Kriza
őstag

Vagy itt egy másik teszt: Hardwareoc.hu

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#2939) Pala válasza nyunyu (#2933) üzenetére


Pala
veterán

Nekem is Sirtec tápom van (430 Wattos), High Power felirattal asszem.
Valakinek van esetleg tapasztalata ezzel a táppal? Mennyire megbízható?

(#2940) Pala válasza Pala (#2939) üzenetére


Pala
veterán

konkrétan ő lenne az: [link]

(#2941) Gyuro!


Gyuro!
aktív tag

Üdv!
Kéne egy kis tanács!

A konfig:
GIGABYTE GA-P35C-DS3R vagy Asus P5KC
Core 2 Duo E6750
2 Giga ram
8800 GTS
1 vinyó, 1 dvd író, 5.1-es hangkártya, ventis házhűtés

A későbbiek folyamán lehet kap még 1 vinyót meg egy kis tuningot!

A következő tápra gondoltam, de nem tudom, h elég-e és megbízható-e:
Chieftec 450W GPS-450AA

Köszi a hozzászólást!

U.I.: Ha esetleg ebben az árban tudtok jobbat, kérlek osszátok meg velem! :R

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét!

(#2942) Gyuri27 válasza Gyuro! (#2941) üzenetére


Gyuri27
félisten

Irj árat!
A watt elég. :K

Amd - Radeon - Ryzen

(#2943) Gyuro! válasza Gyuri27 (#2942) üzenetére


Gyuro!
aktív tag

Minden kérdésemet Te válaszolod meg? Olyan sok oldalú vagy, hogy az már kör! :C :DDD

Szóval olyan 11-12.000 Ft körül láttam!

Csak nem tudom mennyire megbízható ez a táp, amit írtam, meg h mennyire bírja ha kap tuningot a gép + 1 vinyót, amit írtam, nem kéne, h kifagyjon játék közben! De ha azt mondjátok, h jó ez, akkor megnyugodtam! :R

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét!

(#2944) venember83 válasza Gyuro! (#2943) üzenetére


venember83
nagyúr

Szia,

ne csak Gyuri27 szoljon bele, belepofazok en is :DDD

450es Chieftec GPS helyett, inkabb ez. Olcsobb, erosebb, halkabb. Kerdes? Tuningot ebben a konfigban birni fogja mindket tap, nem a tap fog megalljt szabni a tuningban ;)

(#2945) Gyuro! válasza venember83 (#2944) üzenetére


Gyuro!
aktív tag

Helyes, minél többen, annál jobb! :))

Köszönöm a tanácsot, megnyugodtam akkor, lehet akkor ez lesz, amit ajánlottál! :K

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét!

(#2946) Gyuro! válasza venember83 (#2944) üzenetére


Gyuro!
aktív tag

Bocs, h offos, de tudom, h Te ehhez is értessz! :DDD

Ehhez a konfighoz elég egy 2x1024MB DDRII 800+ A-DATA Extreme Edition ?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét!

(#2947) Gyuri27 válasza Gyuro! (#2943) üzenetére


Gyuri27
félisten

A táp jó a konfigot elviszi. Szerintem.
Ha akarsz más alternatívát akkor [link] pl.

Amit a vénember ajánlott über faxa és kék :Y

Amd - Radeon - Ryzen

(#2948) venember83 válasza Gyuro! (#2946) üzenetére


venember83
nagyúr

mindenhez bazzeg :))

1) tedd offba legalabb a hsz-t legy szives, kevesbe fog mast zavarni
2) szerintem igen. A-Data-krol eleg jokat hallottam. Esetleg erdeklodj Ősembernél ramok ügyében, hátha van valami jobb/olcsóbb a tarsolyában.

Itt az adatlapja, irhatsz neki privit, vagy aprohirdeteseknel is megkapod a memoriaknal a hirdeteset.

Az FSP PNF 400 is jó, amit Gyuri27 alternativaként ajánlott, csak kicsit hangosabb mint a BlueStormII, de olcsobb par ezressel. De szerintem megeri a plusz penzt a BlueStormII kotegelt kabeleivel, szep festesevel, alacsonyabb hangjaval, kevesebb veszteseghojével. Persze nekem megeri, lehet neked nem, izlesek es pofonok kulonbozoek.

(#2949) Gyuri27 válasza venember83 (#2948) üzenetére


Gyuri27
félisten

Jobb van csak és alig drágább. Adata nincs. ;)

Amd - Radeon - Ryzen

(#2950) Gyuro!


Gyuro!
aktív tag

Kösz nektek! :C
Sztem azért 17k körül elég jó az az A-Data!
Sorry, de már nem tudtam átteni... :R

Gyuri, az a 400-as FSP is elég, amit linkeltél? Elég olcsó, bár ennek csak örülnék! De ennél azért jobb a kék csoda, ugye? :DD

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.