Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2251) danntora


danntora
tag

Hali!
Őrlődöm két jó táp megvásárlása között. Az egyik a Corsair vx-450-ese, a másik ez:Chieftec CFT-500-A12S . Nekem fontos a hang de nem tudom a 12 v-os ág elosztásának hiánya mennyire befolyásolja a leadott teljesítményt a Corsair táp esetében valamint a Chieftec táp hangjával kapcsolatban tudtok-e valami bíztatót mondani?

(#2252) venember83 válasza danntora (#2251) üzenetére


venember83
nagyúr

Szia,

ha a konfigod is tudnank, akkor talan segithetnenk is... Nem tudom melyiket vennem, de szvsz Corsair is kiszolgalna a geped.

(#2253) stol válasza zolee0307 (#2248) üzenetére


stol
addikt

8800Ultra és QX6700 párosítás csőgázon evett 280-285W-ot táp felöl. :P
Hiszed, nemhiszed, ez a mért eredmény :DDD

(#2254) zolee0307 válasza stol (#2253) üzenetére


zolee0307
őstag

Ok, ezzel tisztában vagyok, csak nekem az volt a furcsa, hogy itt úgymond reális méretű tápokat ajánlotok, a quad-os topicban meg 600W, meg afölöttiket :U . Csodálkoztam is rajta, mert itt mondtátok, hogy egy 600W-os fsp epsilon már túlzás.
Csak emiatt kicsit elbizonytalanodtam, végülis jobban megbízok az fsp tápomban, mint a thermaltake-ben, meg nektek elhiszem :R , hogy bőven elég lesz még tuningra is. Csak kiváncsi voltam, hogy meddig bírná a tuningot. Remélem bírja majd a jó kis fsp-m :)) . Mondjuk nem akarom széttuningolni a gépet, csak módjával. Csak érdekelne, ha emelem a feszt (cpu, memória), meg húznám a videókarit, az mennyi többletfogyasztással járna?

Na ezt off-ba teszem. Remélem azért válaszoltok :)

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#2255) danntora válasza venember83 (#2252) üzenetére


danntora
tag

A konfigom még nem jött meg de látatlanban is tudom hogy akármelyik márkás 400-as elbírná, én csak azt nem tudom hogy melyik a halkabb, mert Chieftech-ről nekem az jött le a hsz-ekből,hogy azért nem az a húde halk márka, a Corsair-nél meg nem tudom hátrány-e az osztatlan 12 voltos ága...

A konfigom egyébként ez lesz: Gigabyte p35-ds3, E6750, Asus x1950 Pro, a többi alkatrész nem játszik a fogyasztásban sztem

[Szerkesztve]

(#2256) kirk01


kirk01
tag

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem. Tápvásárlás előtt vagyok. Igazából leszűkítettem a kört 3 típusra. Szerintem mindegyik megálja a helyét. Most nem írom le milyen gépem van, mert később szeretnék egy újabbat venni. A fő szempontok számomra: legfőképp a zaj, a teljesítmény, és az ár. Az általam preferált típusok: Blue Storm II 500W, Zalman ZM460B-APS, Coolermaster iGreen Power 430W vagy 500W. Ahogyan a teszteket olvasgatom a Zalman-ok nagyon jók hangban.
Leginkább a Blue Storm és a Coolermaster tulajok véleményére lennék kíváncsi. Milyenek ezek a tápok? Milyen a hangjuk?

Remélem megkönnyítitek a döntést!

Köszönettel:

Kirk :)

(#2257) Gorneck válasza danntora (#2255) üzenetére


Gorneck
titán

Hááát az a hangos erős túlzás is lehetne...nekem GPS van de az is nagyon halk, CFT még halkabb...szal no para.
CFT árában viszont ott az FSP BlueStrom II-es tápja.

Gorneck#1239

(#2258) venember83 válasza kirk01 (#2256) üzenetére


venember83
nagyúr

Szia,

BSII-m van, 400as, eddig mindent megtettem azert, hogy minel jobban elhalkitsam a gepem (potmeter cpu-venti ele, vf900 vidkarira, 1000t porgo 12es ventik (2db), 1 tanyeros 160as hdd, stb) de mindig talaltam valamit ami picit a tobbi fole emelkedik hangban, ugyanakkor meg soha nem a tapom volt a leghangosabb, szoval szerintem eleg halkra sikeredett ez a Kekvihar II. De nem adom fel, napokban jon az AC Freezer64 mint kovetkezo upgrade ;)

(#2259) kirk01 válasza venember83 (#2258) üzenetére


kirk01
tag

Igen, ezt az érzést én is ismerem! Mindig van egy hangosabb alkatrész! :D

(#2260) Szten Márs válasza zolee0307 (#2254) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Beleolvastam a Quad-os topicba, milyen okosságokat osztogatnak ott táp téren... egyelőre igyekszem lenyugodni, de igen nagy erőfeszítésembe tellt, hogy ne írjak be oda csúnyákat :o (füstölgős fejű smile nincs)

(#2261) oliba válasza zolee0307 (#2254) üzenetére


oliba
őstag

Haverral éppen méregettük még egy hónapja, hogy mennyivel fogyaszt többet a proci, ha feszt adunk neki és igaz-e az, hogy feszültség hatására négyzetesen, mhz emelésével arányosan nő a fogyasztás. A tesztet egy C2D procival végeztük 8800GTS társaságában. Pontos fogyasztásokat nem tudok, de az bebizonyosult, hogy 10% fesz emelésétől 20%-al lett több a fogyasztás és 50% OC-től 40%-al lett több a proci fogyasztása, de így is kb 220W-ot mértünk (nem hálózat felől).
Q6600 csőgázon eszik 130W-ot. Innentől már ki tudod számolni, hogy 10% + fesztől 20%-al fog többet fogyasztani

(#2262) oliba válasza venember83 (#2258) üzenetére


oliba
őstag

Hát akkor nekem nincs szerencsém a tápommal, mert ez a gépembe a második leghangosabb alaktrész. Sajna a házam első ventije viszi a pálmát. A vinyókatra meg találtam valamilyen hitachi által készített progit, ami visszaveszi a hangot (maxtorosoknak ajánlott), de a sebesség is csökken egy pöttyet

(#2263) Kriza válasza venember83 (#2258) üzenetére


Kriza
őstag

Jajj de jó, hogy én valahogy nem vagyok allergiás a gép hangjára. :DD
Most van a gépemben a CPU+VGA+PSU ventik mellett egy kis venti a mobil rackben, 4 a házban (mind 8cm, 2 elöl a HDD-knek, 2 hátul, amit a CFT csíf vezérel, elég jól) meg 4 HDD (úgy számolom, hogy mindben minimum 2 tányér). Nem a leghalkabb gép az biztos, de asszony most is itt alszik mellette. :DDD


Hogy egy kicsit ON is legyek: a CFT csíftek ventiszabályzós kimenetei igen jól muzsikálnak, 22fokos szobában, alapjáratban 4,1V-ot adnak a ventiknek, így azok éppenhogy pörögnek. De egy órányi C&C3 után sem zajosodnak be az egyébként 800HUF-os noname ventik (szemmel látni a cimke mintázaton, hogy valamivel gyorsabban pörögnek). :) Egyébként amennyire tudtam próbáltam elcsendesíteni a gépem, hogy meghallgassam a PSU ventit, de nem hallottam, hogy zajos lett volna.

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#2264) direwolf válasza venember83 (#2258) üzenetére


direwolf
őstag

A héten remélhetőleg én is BSII-400 tulaj leszek.
OFF
De hadd adjak én is talán hasznos tanácsot Neked, mert végülis Te ''beszéltél'' rá erre a tápra. A vf900 helyett ha teheted próbálj ki egy Glacialtech Northpole 1000-et. Eszement jól hűt, és hangja 0. Négy VGA generáció óta szolgál nálam (illetve most gyermekem gépében) és eddig semmi se tudott a nyomába se lépni. Az 1950pro-ra is csak lustaságból nem szereltem rá, meg a gyerek 7300gt-je jobban igényli a jó hűtést ;)
ON
Thx!

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#2265) oliba válasza direwolf (#2264) üzenetére


oliba
őstag

Annyi pénért inkább már AC S1 vagy S2. Sokkal jobban hűt. Bocsi az offért, csak nem tudtam elmenni mellette :(

(#2266) Amazonas válasza venember83 (#2258) üzenetére


Amazonas
senior tag

A Freezer-t passzívan fogod hajtani? Mert én ezen gondolkodom már régóta, csak nyáron nem akartam kipróbálni... Mert azért egyébként van huzat a gépben rendesen.
(Az az igazság, hogy PWM-es verziójú Freezer-t vettem, az meg már csak itthon derült ki, hogy a lapomnak meg csak 3-tűs csatijai vannak. Molex-átalakítóval meg csak állandó 12 V-ról tudnám hajtani, úgy meg már van szélzaj rendesen. Úgyhogy inkább leszereltem...
Tudom, láma vagyok... )
Azért még nem adtam el, hátha jó lesz még valamire... :)

(#2267) Istencsapása


Istencsapása
tag

Szasztok!
van egy revolteck chromus 2 tápom. 460watt
tuti zsír cucc, kb 1 évig nagyon tuti volt
azonban egy ideje serceg és ez bár igen lassan de erősödök többször szétszedtem az elmúlt fél és vorán kipotoltam...
Mindennig azthittem, hogy az egyik megfeketedett ''rézdrótos tekercs'' az oka mindennek de most felfedeztem hogy van benne 3 felduzzadt kb5000mikrofarados kondi. És mintha ezekből jönne a hang, nem pedig a tekercsből. Csak egy tekercs van elszineződve ebből gondolom hogy el van szineződve :)

Kérdés van-e valaki aki aki kicserélgeti ezeket
http://www.hard-h2o.com/review/psu/revoltec-chromus2.html
ez csak 99%ig hasonló ez valami revízionáltabb verzsön
a kondik középen vannak a borda alatt közepes méretűek a trekercs meg valahol a ''falon''
szal 1 tekercs és 3kondicsere rendel


Következő még fontosabb kédrdés
(olvastam itt hogy mindekettő fsp fejlesztés)
az fsp epsilon 600 vagy a zalaman zm600-hp a magasabb hatásfokú,csendesebb...jobb
mert ha javíthatatlan a mostani akkor kénytelen leszek valamit intézni, és szeretnék gondolni a kövi gépemre nomeg a fogyasztásra főleg a fogyasztásra.
Úgy is kérdezhettem volna hogy melyik most a legnagyobb hatásfokú táp, nemcsak a fentik hanem az összes táp közül. Mert én bizony szívemen viselem a fókák sorsát.

azért kérdem mert itt a ph-n eltérő konfigokkal tesztelték a fenti tápokat, és ezeket találtam torony magasan a legjobbnak

nem fogyasztanak semmit ha nem megy a gép, és egyébként is rávernek a mezőnyre 10-30w-tal

előre is köszi

ja és már lassan agyrákot kapok annyira serceg aludni nem lehet tőle

[Szerkesztve]

Az ár alkuképes :)

(#2268) Gorneck válasza Szten Márs (#2260) üzenetére


Gorneck
titán

Pedig nem ártana már ezen a téren vki vmi okosat írna...már csak azért is, mert sokan inkább az ott olvasottak alapján fognak tápot venni...

Gorneck#1239

(#2269) Gorneck válasza Kriza (#2263) üzenetére


Gorneck
titán

Ezt jó olvasni...picit szkeptikus voltam ezzel kapcsolatba...de okosba megoldottam a dolgot...

Gorneck#1239

(#2270) Gorneck válasza stol (#2253) üzenetére


Gorneck
titán

Hmm...ez alapján jó vétel volt az 500as GPS.

Ez a csőgáz mit jelent? 100% terhelés alapon minden?

Gorneck#1239

(#2271) csana


csana
senior tag

Üdv!

Nah végre összeállt a konfigom, és már csak a táp hibádzik, erre látom, hogy a kiszemelt táp (seasonic s12 380w) átfutási ideje 1 hét, ráadásul nem is bizti, hogy szeretia p35-ös lapom.. :F

Emiatt szeretnék segítséget kérni: semmi exta nincs a gépben, (ga-p35-ds3, 1winyó, 1DWDcucc, 2Gram, x1950pró, C2D e6750) de már a héten be kéne szereznem valami ''populáris''abb tápot.. 15K-t szánnék rá max. A lényeg, hogy halk, és megbízható legyen, plussz több üzletben kapásból kezembe tudják nyomni.. Ahogy olvastam bőven elég a 400W-os (sőt), és gondoltam 15K-ból csak kijön valami seasonichoz hasonló, sűrűn fellelhető tápocska 380-400 W körül.. Tudnátok ajánlani ilyesmit?

Köszi a helpet előre is!! :R

[Szerkesztve]

(#2272) Gorneck válasza csana (#2271) üzenetére


Gorneck
titán

FSP BlueStorm 2.
Chieftec.

Gorneck#1239

(#2273) stol válasza Istencsapása (#2267) üzenetére


stol
addikt

A táp javítható.
Nagy táp alulterhelve, szarabb hatásfokkal megy, mint egy kicsi szinte csőgázon ;)

(#2274) stol válasza Gorneck (#2270) üzenetére


stol
addikt

HDR renderinggel 1280-ban 10fps-re folytva, és 4 magot 100%-ra terhelve.

(#2275) Gorneck válasza stol (#2274) üzenetére


Gorneck
titán

:R

Gorneck#1239

(#2276) direwolf válasza oliba (#2265) üzenetére


direwolf
őstag

Bocs, de van AC a családban, és bizony hangosabb a Northpolenál.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#2277) Lamair


Lamair
aktív tag

ma kerül a gépembe egy q6600 konfig többi része az adataimnál

nyugodt lehetek a csíftek 450w-os tápommal?? :F

''...válaszd a nagyképernyős színes tv-t,... válaszd az életet...''

(#2278) elfelejtette válasza Lamair (#2277) üzenetére


elfelejtette
veterán

Igen.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#2279) Lamair válasza elfelejtette (#2278) üzenetére


Lamair
aktív tag

thx meg is nyugodtam :C este nyomok gamékat azt ha nem kapcsol ki az lesz ám a tuti :DDD

''...válaszd a nagyképernyős színes tv-t,... válaszd az életet...''

(#2280) Kriza válasza csana (#2271) üzenetére


Kriza
őstag

''...ráadásul nem is bizti, hogy szeretia p35-ös lapom..

Ennek az esélye szerintem úgy 0,02% körüli lehet. Velem pont előfordult ez a 0,02%, de azért vannak itt jópáran még Seasonic meg egyéb tápokkal, akiknek nem volt problémája. Szerencsére a ''táp inkompatibilitás'' nem egy jellemző probléma, szóval ne aggódj.
(még két esetet tudok, ami az enyémhez hasonló, az egyiknél egy FSP beles Zalman, a másiknál egy Delta beles Chieftec táppal volt a bekapcsolási probléma, szóval láthatod, hogy nem gyártóspecifikus a probléma ;) )

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#2281) venember83 válasza csana (#2271) üzenetére


venember83
nagyúr

Szia,

FSP BlueStormII. [link] <- innen megrendelve futarkoltseggel is joval 15k alatt marad.

Erdekes modon mostansag kiderult, h egyre tobb gigabyte inkompatibilis viszonylag neves tapokkal, ertsd zalman, chieftec, seasonic. Erthetetlen....

(#2282) Gorneck válasza Kriza (#2280) üzenetére


Gorneck
titán

Nálam és még jó pár embernél meg simán megy deltással és sirteckel is...nem értem...

Gorneck#1239

(#2283) szki


szki
őstag

IBM NetVista 6579-TAG (PIII-1 Mhz) gépem randomszerűen újraindul. Szerintem a táp adta meg magát, mert már minden mást kipróbáltam. Hiába pucoltam ki, akkor is csinálja.
Táp jelenleg: Hipro, HP-M1554F3P rev. 03. 20 pines ATX csati.

Milyen új tápra tudnám lecserélni, hogy biztosan működjön a PIII-al?
Később hasznosítani is szeretném, amikor átváltok modernebb technikára:)
Rászánok kb 8-10eFt-ot.
Egyelőre a Chieftec GPS-350EB-101A-t néztem ki 8500-ért.

(#2284) zolee0307 válasza oliba (#2261) üzenetére


zolee0307
őstag

Kössz a szépen a választ. Tehát ha jól számoltam (matekból sosem voltam jó) akkor, ha a q6600-am nak adok 0.2 V-ot, akkor olyan 1.4-1.5 V körül fog kapni, akkor 40%-al nő a fogyasztás, akkor olyan 200W (ha alapon a q6600 130W-ot fogyaszt, akkor 3.6-on, mivel 50%OC 40% plusz fogyasztás, akkor 205W körül fog fogyasztani?) körül fog fogyasztani, akkor azt még az 500W-os bsII-őm simán viszi :C és még tartalék is marad benne (mert a tápon 480W-ot írnak a két 12 V-os ágra). Remélem jól gondolom a fentieket, meg érthető voltam.

Szten Márs: Látom téged is meglepett akkor amiket ott írtak. Mert én emiatt bizonytalanodtam el (annyira nem is értek a tápokhoz), de már helyre állt a bizalom a bsII iránt ;) . Azért látom (szerencsémre) itt jobban értetek a dolgokhoz. Mert, ha elhiszem azokat, amiket ott olvasgattam, akkor már egy 1 Kw-os tápra biztos rábeszéltek volna, ha tuningolnám a gépet.
Mondjuk még nem próbáltam ki a bsII-t, de remélem meg leszek elégedve vele.

Kössz mindenkinek a helpet.


[Szerkesztve]

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#2285) Kriza válasza Gorneck (#2282) üzenetére


Kriza
őstag

Igen, két esetről Te is tudsz, meg talán van egy harmadik is, ha beleolvasol a ''Valami baja van a tápomnak...?'' topicban. Ez valóban nem nagy szám a több ezer-tízezer jóval szemben. :R Nem is kellene, hogy valakinek is megforduljon a fejében, hogy emiatt félni kéne a giga lapoktól. De a hiba akkor is létezik, és én sajnos megtapasztaltam. :O

[Szerkesztve]

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#2286) venember83 válasza szki (#2283) üzenetére


venember83
nagyúr

Szia,

valoszinuleg nagyon jo lesz a gepedbe az a 350es, bar 12voltra lottek be, de vigan menni fog vele a geped. Jo valasztas ;).

(#2287) elfelejtette válasza stol (#2274) üzenetére


elfelejtette
veterán

Hy!
Az általad írt műszeresen mért fogyasztási értéket gondolom alapórajelen és alapfeszen kaptátok,ugye?
Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#2288) VaniliásRönk válasza venember83 (#2286) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

A GPS-ek azért elég masszívak 3.3V-on, ez sem kivétel. ;) [link]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#2289) stol válasza szki (#2283) üzenetére


stol
addikt

Memória nem hibás?

(#2290) stol válasza elfelejtette (#2287) üzenetére


stol
addikt

igen.

(#2291) Raki


Raki
aktív tag

csá all!
azt szertém megkérdezni, hogy az alábbi konfigomnak elég-e egy 400W-os Chieftec tápegység?
(max 390W-ot tud leadni)
és még annyi:
ha egy konfig a táp miatt áll le az miben nyilvánul meg?
kiír vmit a rendszer vagy spontán újraindul, esetleg simán kikapcsol és újra be kell kapcsolni?
thx a válaszokat...

Intel® Core™ i9-10900K @ 5,0 GHz | Asus ROG Strix GeForce RTX™ 3080 Gaming OC 10GB | MSI MPG Z490 GAMING CARBON WIFI | 32 GB G.Skill Trident Z RGB @ 3600 MHz | Seasonic Focus GX 850W | NZXT H710 | NZXT Kraken X73 | MSI Optix MAG322CQRV @ 144 Hz | WD Black SN750 M.2 SSD @ 1TB + HDD

(#2292) VaniliásRönk válasza Raki (#2291) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Inkább egy 350W-os FSP-t vegyél, 12V-on erősebb, olcsóbb, és állítólag csendesebb is.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#2293) lusta1


lusta1
tag

nagyon jo a Corsair HX 520 W os

(#2294) VaniliásRönk válasza VaniliásRönk (#2292) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

[link] [link]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#2295) Raki


Raki
aktív tag

de akkor a jelenlegi 400-as is elég a 4 maghoz?
vagy vegye 550W-osat?

Intel® Core™ i9-10900K @ 5,0 GHz | Asus ROG Strix GeForce RTX™ 3080 Gaming OC 10GB | MSI MPG Z490 GAMING CARBON WIFI | 32 GB G.Skill Trident Z RGB @ 3600 MHz | Seasonic Focus GX 850W | NZXT H710 | NZXT Kraken X73 | MSI Optix MAG322CQRV @ 144 Hz | WD Black SN750 M.2 SSD @ 1TB + HDD

(#2296) VaniliásRönk válasza Raki (#2295) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ja hogy a Chieftec már megvan. :D Elégnek kell lennie, egyébként olyasmiket szokott okozni amit írtál, de félned nem kell, meg biztos nem süti a konfigot.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#2297) venember83 válasza Raki (#2295) üzenetére


venember83
nagyúr

Szia,

eleg kene legyen, de hogyha restartol a gep, leall s minden hardware jonak tunik, akkor inkabb egy FSP-t vegyel, pl 400as PNF-et, mert az erosebb mint a 400as Chiefteced s nem is jelentosen dragabb, sot. De ha mindenkepp biztosra akarsz menni s 500as tap kell akkor is inkabb FSP Bluestorm II, mert pl Chieftec 550 nem annyira terhelheto 12 volton, kb egyenerteku teljesitmenyben az elobb emlitett FSP 400 PNF-el, de annal lenyegesen dragabb.

(#2298) EQMontoya válasza Raki (#2291) üzenetére


EQMontoya
veterán

alapba bőven elégnek kell lennie, de ha régi a táp, lehet, h szarakodni fog vele, akkor csere, de egy minőségi 450esnél több semmiképp nem kell.

Same rules apply!

(#2299) Raki


Raki
aktív tag

thx a válaszokat...
esetleg nem tud vki egy jó kis procistressz progit? (ami kihasználja mind a 4 magot 100%-ra)
megköszönném... :R

Intel® Core™ i9-10900K @ 5,0 GHz | Asus ROG Strix GeForce RTX™ 3080 Gaming OC 10GB | MSI MPG Z490 GAMING CARBON WIFI | 32 GB G.Skill Trident Z RGB @ 3600 MHz | Seasonic Focus GX 850W | NZXT H710 | NZXT Kraken X73 | MSI Optix MAG322CQRV @ 144 Hz | WD Black SN750 M.2 SSD @ 1TB + HDD

(#2300) venember83 válasza Raki (#2299) üzenetére


venember83
nagyúr

google -> orthos avagy [link]

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.