Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3601) Achill3uS válasza haralambusz (#3595) üzenetére


Achill3uS
veterán

tuning nélkül, full terhelve 500W körül venne fel a hálózatból.
minimum egy Corsair HX620W-vel kinálnám meg, főleg ha tuning is tervbe van véve.

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#3602) Soak válasza stol (#3591) üzenetére


Soak
veterán

a tesztben csak egy GTS volt, nem is GTX :) . 1,41V-t meg cseréld le 1,51-re :)

(#3603) 04ahgy válasza stol (#3520) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Szia!

Sokat nézegettem, GreenPowert, meg BluestormII-t is, de mégis ez ragadott magával: [Bluestorm]
És az árcédulája is legalább annyira szimpatikus. :C Ráadásul az első javallat is ez volt. Tetszik. Már bele is szerettem...

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#3604) For357y


For357y
aktív tag

Sziasztok! Ismételten egy kis segítséget szeretnék kérni.
Az alábbi konfigot készülök összerakni:

Asus P5K
C2D E6750
CORSAIR - TwinX 2048Mb(2*1024Mb) DDR2 800Mhz KIT CL4
2 HDD(egy 400-as és egy 80-as)
8800GTX
meg egy DVD-író

A kérdés az lenne, hogy én eredetileg egy FSP BSII 500W-ot néztem ki neki, de mivel olvastam még anno a 8800GTX tesztet, ahol egy 350-es táp vitta az egész rendszert, úgy gondoltam talán lehetne egy 400, esetleg 450 W-os tápot beletenni. Ebben kérem a segítségeteket. Ezekre a tápokra gondoltam:
[Chieftec]
[FSP] <-erre azért gondoltam, mert egyrészt viszonylag olcsó, meg mert FSP :)
[Coolink]

Erről a 3 tápról esetleg ha tudtok véleményt írni, megköszönném, vagy esetleg ha tudtok más alternatívát akkor arra is kiváncsi vagyok!
Előre is köszi mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

"Az idővel egy úton rohan az élet, De az utat a célig mi építjük meg."

(#3605) chaser83 válasza For357y (#3604) üzenetére


chaser83
csendes tag

Üdv! Mivel a Zalmanom stand-by ban cincogott (és másnak is ezt produkálja), és a Zalmanban FSP belső van, ezért én nem venném az FSP-t (bár lehet hogy vannak nem cincogó FSP tápok, és ez az).
Ez a Chieftec, amit belinkeltél viszont szépen ketyek a gépemben, és nincs ez az idegesítő magas frekis hang.

(#3606) EQMontoya válasza For357y (#3604) üzenetére


EQMontoya
veterán

fsp vagy ct, az fsp saga szériát annyira nem ismerjük, mivel elég új, a 450es ct egy bevált cuccos.

Same rules apply!

(#3607) For357y


For357y
aktív tag

Köszönöm fiúk, a Csifi lett a befutó! :)

Úgy néz, hogy most már összeállt a végleges konfig. Azért nyugtassatok meg- bár nyilvánvaló- hogy elbírja a fenti konfigot! :)

"Az idővel egy úton rohan az élet, De az utat a célig mi építjük meg."

(#3608) d@minator válasza stol (#3535) üzenetére


d@minator
addikt

Köszönöm, ez jó ár. :)

(#3609) veréb


veréb
tag

csátok! lenne egy kérdésem ehez a konfighoz egy 550w chiftec tápot vettem: am2 x2 6000+ proci 320g vinyó 4g ddr2-es ram (amit sajna nem kedvel az alaplapom igy csak 3 g van benne) 8800gtx over clok-os, egy iró ,egy olvasó gigabyte m57 sli-s4-es alaplap és kettő kis venti! szerintetek elbirja a táp?

nézzél jobban szét hátha csak a fától nem látod az erdőt

(#3610) elfelejtette válasza veréb (#3609) üzenetére


elfelejtette
veterán

Hy!
Simán elbírná még egy 400-as is. Nézd meg az #1-es hsz-ben a műszerrel mért fogyasztási értékeket!
Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#3611) elfelejtette válasza For357y (#3604) üzenetére


elfelejtette
veterán

Hy!
A PH! 8800GTX tesztjében egy FSP 350GTF táppal tesztelték a konfigot. Ez a táp 12V-on 15A-t tud leadni. Ráadásul nem 80, hanem 70% hatásfokú, tehát a konfig konnektor felől felvett 347W teljesítménye 243W leadott hasznos teljesítményt jelent a táp felől.
Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#3612) stol válasza Achill3uS (#3601) üzenetére


stol
addikt

Faxért kell javasolni, pláne ha hüleséget írsz? :W
Honnan vetted a mérési eredményt?
Továbbá, sosem a konnektorból felvettet szoktuk megadni.

(#3613) stol


stol
addikt

Ha mindenki ennyire write only, akkor megint eltűnök egy ideig, mert úgylátom itt csak én, és kollégáim "dolgozunk" aki ide beesik, baxik visszaolvasni és az alatta más által kérdezett, de neki ua. konfig +1venti, ő akkoris megkérdezi megint. :O
Megint kezdek ideges lenni...

(#3614) Achill3uS válasza stol (#3612) üzenetére


Achill3uS
veterán

ok, elektronikához lehet h jobban értesz mint itt bárki, de tapasztalatod 0 egy high-end konfiggal kapcsolatban azt látom.. nyugodtan ajánld neki a szokásos 400-as fsp-t, aztán szegény gyerek néz majd a fejéből h miért nem tud egy dekát se húzni azon a szerencsétlen konfigon.. de alapon se sokáig birná szvsz..
ok akkor a fogyasztásmérőmet dobjam ki? v mégis hol mérjem?
egyébként saját eredményből vettem.. egy 3ghz-es conroe + 2db 2900XT alapon evett full load-ban 400-450-et, de mivel a quad jóval többet eszik, és a GTX kicsit kevesebbet, +4ram-ot akar beletenni, és kitudja hány hdd-t, ezért kerekitettem 500-ra.. egyébként akinek ilyen konfigja van, szerinted pont a tápon fog spórolni..

nah kiegészitem egy sztorival:
Asus P5B, E6400, 3GB ram, 8800GTX, Aegia PhysX, 2db HDD
a gép full alapon ment, 5 perc UT3 után lekapcsolt a 450-es Coolink táppal. ok nem fsp, de attól még nem a legszarabb. 500-as enermax-al már nem voltak ilyen gondok :)

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#3615) Scraffy


Scraffy
csendes tag

Csáó!

A következő konfoghoz szeretnék tápot venni :
gigabyte GA P35 -DS3
C2D E4400
Sapphire x1950pro
Corsair TwinX 2Gb

Melyiket ajánlanátok?
"Én a FSP Bluestorm II 400W ra gondoltam " - ehhez a konfighoz megfelelő lenne?

Előre is köszi. :R

(#3616) Gyuri27 válasza Scraffy (#3615) üzenetére


Gyuri27
félisten

Tökéletes meg szép is az a táp (ha ez számit). [link]

Amd - Radeon - Ryzen

(#3617) P00By válasza Scraffy (#3615) üzenetére


P00By
nagyúr

És nekem pont van egy eladó :D

[ Szerkesztve ]

(#3618) stol válasza Achill3uS (#3614) üzenetére


stol
addikt

LEgalább nézd meg, kinek szólsz be :DDD
Bocsánat, hogy beugatok, bocsánat, hogy műszerész vagyok, bocsánat, hogy x-éve számtech szervizben dolgozok, bocsánat, hogy egy-két, millás gépet is összrakok félévente, bocsánat, hogy hiteles méréseket teszek közzé.(olyanonak is, amikről te csak álmodsz)

BOCSÁNAT, hogy regisztráltam ide és beszólok az újoncoknak...
Megint hányingerem lett, megint 1 hétig távolmaradok.

Tudod, a tuning egy dolog és mélyebb, mint gondolnád.
Nem is gondolnáf, hogy egy kis teljesítményű táp jobban szűrt/pufferelt kimenetekkel rendelkezik, mint egy nagyobb...
Azt, hogy xy táppal kevésbé tuningolható a rendszer, sokkalta másabb dolog szabja meg, mint azt te gondolnád.

[ Szerkesztve ]

(#3619) VaniliásRönk válasza stol (#3618) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Nyugi, néha ez is kell. :DDD

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#3620) tlac válasza stol (#3618) üzenetére


tlac
nagyúr

Azt, hogy xy táppal kevésbé tuningolható a rendszer, sokkalta másabb dolog szabja meg, mint azt te gondolnád.

ezt azért még elmagyarázhatnád mielőtt eltűnsz ;)

(#3621) 04ahgy válasza stol (#3618) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Neee, ne menj! Szeretünk. :DDD

Achill3us: Q6600. Ebből a cikkből: cikk.
Egy HDD eszik ~10W, felső hangon. Tehát csak lehet valami abban, ha stol csak 400W-ot javasol, viszont minőségi márkából. nem mindegy, hogy mekora kihasználtsággal megy a táp, hatásfok szempontjából a teljes terhelést közelítő terhelés a legideálisabb. És lehet, hogy manapság nem ártana már gondolni a környezetre sem, hogy legalább ne feleslegesen vesszen el az energia. Stb...

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#3622) Szten Márs válasza tlac (#3620) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Igen, ez engem is érdekelne, bár nem szoktam tuningolni, érdekes témának tűnik.

(#3623) stol válasza tlac (#3620) üzenetére


stol
addikt

Ezt leginkább egy oszciloszkópon lehet látni, amint méred a terhelt tápágat.
Annyit mondok dióhélyban, hogy az eszköz VRM (CPU, VGA, RAM) kapcsolófrekije közel azonos, vagy azonos a tápegység kapcsolófrekijével.
Ha pár fokos eltolódás alakul ki (45-90fok) akkor frankón moduláció alakul ki és a táp puferelése és vezérlése már nem bírja stabilan tartani a tápfeszt, akkor, amikor az eszköz VRM-je beterhelné.
Ezt szoftveresen és multiméterrel mérni nem lehet, csak oszciloszkóppal.
Ha lesz energiám rá, csinálok szemléltető ábrákat...

[ Szerkesztve ]

(#3624) Achill3uS válasza stol (#3618) üzenetére


Achill3uS
veterán

wow mekkora szavak, bocsánat dr mindent jobban tudja..

nem azzal van a bajom amit csinálsz, értesz hozzá kétségtelenül, de azzal nem segitesz senkinek, hogy egy csúcs konfigba belepakoltatsz egy 10 rongyos tápot.. és azt pedig nem fogod beadni (nekem biztos nem) hogy egy 400w-os fsp jobb a fenti konfighoz mint egy 620-as corsair.. azért mert jobban szür pufferel blabla.. és tessékmondani hány ampert tud léadni 1 ágon? 15-öt?

bocsánat, hogy egy-két, millás gépet is összrakok félévente, bocsánat, hogy hiteles méréseket teszek közzé.(olyanonak is, amikről te csak álmodsz)
látszik h nem ismersz apa :D egyébként meg nem érdekel h frédinek és béninek te rakod össze a gépét..

mind1, ezért nem jártam soha ebbe a topicba, ezentul se fogok, meghagyom neked az észosztást, kár h a quad topicban issza meg mindenki a levét..

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#3625) laci06


laci06
senior tag

szépnapot mindenkinek, erről a tápról szeretnék véleményeket:
CFT-850G-DF
elég olcsón jutnék hozzá, megéri-e?

(#3626) Achill3uS válasza laci06 (#3625) üzenetére


Achill3uS
veterán

minek? 8800GTX SLI-nek elég a 400-as fsp, és tuningra is jobb :D

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#3627) ez_meg_emaz válasza ez_meg_emaz (#3549) üzenetére


ez_meg_emaz
őstag

:((( Tudom sokan irnak de teszek még 1 probát.... :))
Amugy néztem a Corsair hx520-at is de az a +5-6k a CM hez képest a pénztárcámnak már sok. Bár kétségkivül megérné.

(#3628) VaniliásRönk válasza ez_meg_emaz (#3627) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

A Corsair VX450 is jobb mint a CoolerMaster Real Power Pro 520W.

Szerk.: És olcsóbb is. :))

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#3629) EQMontoya válasza laci06 (#3625) üzenetére


EQMontoya
veterán

ekkora táp bőven felesleges, 500w-nál nagyobb táp maximum csúcskonfigba sli/crossfire + quad szarráhuzása esetén szükséges.

Same rules apply!

(#3630) laci06 válasza EQMontoya (#3629) üzenetére


laci06
senior tag

Szia!
Tudom, hogy baromi nagy, de egyrészt jobb a hatásfoka mint a mostani tápomnak, másrészről reményeim szerint mivel kb 40-50%ig terhelném le, elég halk is lenne.
Ugyanakkor van 2db 8 pines tápcsatija is, ami pl a mostani tápomnak egyáltalán...
A lényeg az, hogy olcsó... 2k-val lenne több a corsair 620w-os tápjánál... Én véleményt szeretnék róla kérni hogyha lehet?:)

(#3631) EQMontoya válasza laci06 (#3630) üzenetére


EQMontoya
veterán

de ember, fölöslegesen szórod a pénzt. milyen konfigod lenne? ha nem akarsz 2 csúcsvga-t, akkor az 520as corsair is bőven elég tuningra is :)

Same rules apply!

(#3632) laci06 válasza EQMontoya (#3631) üzenetére


laci06
senior tag

nem tudom milyen lesz még, de ami most van, az egy Q6600, vizzel majd kb 1,45v körül szeretném használni, ha lesz végre viz, esetleg 1,5v, vga nagy kérdés, lehet mostmajd rv670, vagy g92, esetleg valamelyikból sli...:) nem tom még...:)

(#3633) EQMontoya válasza laci06 (#3632) üzenetére


EQMontoya
veterán

mi itt vidéken úgy szoktuk, hogy géphez választunk tápot, és nem forditva... :D

Same rules apply!

(#3634) Gyuri27 válasza Achill3uS (#3626) üzenetére


Gyuri27
félisten

Szerintem a gond nem ez. Hanem mi a lószarnak egyből 620w-t?
[link] "most viszont a Pentium D 830 egyik magján CPU Burn, a másikon pedig FarCry futott nagy felbontásban"
Intel Pentium D 830 @3,75 GHz, 1,425 V
Coolink U8-92 processzorhűtő
Asus P5WD2-E Premium alaplap
2 x 512 MB Corsair DDR2-1000 RAM
2 x Sapphire Radeon HD 2900 XT videokártya
160 GB-os Samsung PATA merevlemez
200 GB-os Samsung SATA merevlemez
Asus DWR-0804P optikai meghajtó
Casetek CK-1020 ház- teszt konfig.
Ezzel meg az előző idézettel ette meg a 450w-t. Egy mezei user ilyet nem nagyon csinál.
A 2900xt cf se nagyon fog 100-n pörögni egy kis gamétől. Szerintem.

Amd - Radeon - Ryzen

(#3635) laci06 válasza EQMontoya (#3633) üzenetére


laci06
senior tag

nem szeretném, ha később az lenne a limitáló tényező...

(#3636) Gyuri27 válasza laci06 (#3635) üzenetére


Gyuri27
félisten

Valóban a géphez veszi az ember a tápot. Azt se feledjük, hogy a cpu-k és vga-k fogyasztása mostanság csökken.

Amd - Radeon - Ryzen

(#3637) Szten Márs válasza laci06 (#3635) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

520-as vagy 620-as Corsair a te tápd. Soha nem lesz limitáló tényező, ezen kívül jobb ágeloszlás, főleg quad procnak.
Nem mellesleg egy vészesen alulterhelt tápnak nagyon nem lesz jobb a hatásfoka, mint egy jobban kihasználtnak. Szóval pont, hogy a hatásfokon is veszítenél.

(#3638) laci06 válasza Gyuri27 (#3636) üzenetére


laci06
senior tag

mostanság... szerintem ez csak időszakos dolog... tehát a 6800hoz képest többet eszik a 7900, ahhoz képest meg többet eszik a 8800... oké, most rátérnek a 65 ill 55nm-re, de szerintem a teljesitmény növelése miatt a fogyasztás is előbb utóbb nőni fog az x2900, és a 8800hoz képest... de nem bánnám ha nem lenne igazam:)

(#3639) Gyuri27 válasza laci06 (#3638) üzenetére


Gyuri27
félisten

A csúcs karik esznek sokat. Pl azért mert azokat hirtelen dobják ki (nem a fogyasztás a fő szempont), hiszen ott maxon jár a gpu is meg a ram is. Szerintem.

Amd - Radeon - Ryzen

(#3640) stol válasza Achill3uS (#3624) üzenetére


stol
addikt

és azt pedig nem fogod beadni (nekem biztos nem) hogy egy 400w-os fsp jobb a fenti konfighoz mint egy 620-as corsair.. azért mert jobban szür pufferel blabla.. és tessékmondani hány ampert tud léadni 1 ágon? 15-öt?

Papíron 15A-t, gyakorlatban akár 20-25A-t is, mivel 40A-es 12V-os ági diódája van.
Más az elmélet és más a gykorlat.
Próbáld ki a 400-as ZEN-t, mivel ott már nem többágas de áramváltón közösített a kimenet, hanem egy a 12V-ra épülő szekunderköri főág található meg, amiből kapcs.-üzemű stabokkal állítják elő a többi kissebb feszt.
A 620-as Corsairnak, meg már pont határon jár az egyenirányítóhídja, ha ki tudod terhelni.
Értsd, műszakilag nem sokkal jobb az általad említett táp, mint az általam elmített.

Személyeskedés OFF.
Konkrét hiteles műszeres mérésekkel meg tudsz győzni, mással nem.
Mi számít hiteles mérésnek?
Azt nem szaklapokból tudja meg az ember....

[ Szerkesztve ]

(#3641) stol válasza Achill3uS (#3624) üzenetére


stol
addikt

látszik h nem ismersz apa

A kutyát nem érdekli, hogy ha St. Péter is vagy, ha nem tudsz konkrét műszaki indokokat mondani, akkor te továbbra is okoskodó dilettáns júzer vagy a szememben. :K
Tudod, én sem vagyok tökéletes de ha valaki hozzámvág valamit, hogy ezt+azt elbasztam, akkor megfogadom.
Viszont te nem ismersz önkritikát, úgylátom.

(#3642) Achill3uS válasza stol (#3640) üzenetére


Achill3uS
veterán

ok értem én, de ezt te se tudod most nagy hirtelen bizonyitani nekem, de ok elhiszem, ezt nem tudtam, hogy a gyakrolatban 20-25A-es teljesitményre is képes, viszont továbbra is az a gond vele, hogy nem egy ágas, ahogy te is irtad, szóval a fenti konfighoz amiből kiindult a nézeteltérésünk továbbra se lenne elég.. a ZEN már lehet h jó lenne, de az meg passziv ha jól tudom, szóval bika konfigokhoz megint csak netszes, én azért ajánlom a corsair-eket mindenkinek, mert 1 főágasok, igy ütközhetnek korlátokba a tuningosok sem, 5év gari és iszonyat csendes.
btw, amugy én most cserélem le a hx620-amat, mert extrém tuning + 2csúcs vga-hoz kevés :K

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#3643) venember83 válasza Achill3uS (#3642) üzenetére


venember83
nagyúr

btw, amugy én most cserélem le a hx620-amat, mert extrém tuning + 2csúcs vga-hoz kevés :K -> pedig mar azt hittem bekulni akarsz stollal :DDD

(#3644) Achill3uS válasza stol (#3641) üzenetére


Achill3uS
veterán

#3618
nem tudom ki kezdte ezt a stilust, hogy ÉN ki vagyok..
okoskodó júzer vagyok? ok. ezt se mondták még..
veszek egy 400/450-es fsp-t jövő héten, és meglátjuk mit szól ahhoz amit alá fogok rakni :K

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#3645) Achill3uS válasza venember83 (#3643) üzenetére


Achill3uS
veterán

hát énis azt hittem :DDD de ezt most már csakazért is beirtam :DDD

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#3646) tlac


tlac
nagyúr

jó lenne ha eldöntenétek, hogy kinek miben van igaza és lenne egy tápajánló a quad tuninghoz, meg sli/cf-hez, érthető magyarázatokkal együtt :K

(#3647) Szten Márs válasza Achill3uS (#3642) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

600W 12V-on kevés :F Emmm... :U

[ Szerkesztve ]

(#3648) EQMontoya válasza Szten Márs (#3647) üzenetére


EQMontoya
veterán

nitró mellett lehet :D usernek nem.

Same rules apply!

(#3649) Szten Márs válasza EQMontoya (#3648) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nem tudok ma írni, úgyhogy inkább nem is kísérletezek....
Azért kiváncsi vagyok, hogy Achill3uS forumtárs mit művel a gépekkel.

[ Szerkesztve ]

(#3650) Gyuri27 válasza Szten Márs (#3649) üzenetére


Gyuri27
félisten

Azért mert bedöglött a naqvada generátor és a csapaj is sok áramot fogyaszt :K

Amd - Radeon - Ryzen

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.