Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2451) Gyuri27 válasza leviske (#2448) üzenetére


Gyuri27
félisten

tedd hozzá azt is mennyid van rá ;)

Amd - Radeon - Ryzen

(#2452) DSG


DSG
tag

sziasztok! 2900 XT-m lesz valszeg és ahhoz ugye elég egy 450 vagy 500 W -os táp?:) meg még e6750 proci. és szeritetek mien tápot vegyek ? olyan 15-18 ezer a max . én FSP-t néztem ki meg csifit + azt az új Corsairt. szerintetek meik a legjobb táp?

(#2453) venember83 válasza DSG (#2452) üzenetére


venember83
nagyúr

Szia,

ha Corsair vx450-re gondolsz, akkor nagyon jo valasztas, de pl 500as vagy 400as FSP BlueStormII is siman elbanik azzal a konfiggal. 400Watt ala azonban ne nagyon menjel, bar 300 Wattnal joval kevesebbet fogyaszt 2900XT-vel a rendszer, de azert ne kiserletezz ;)

(#2454) leviske


leviske
veterán

Mivel MM-be lett annó véve, ezért sajna egyértelmű, hogy gagyi táp van benne :DD . Akkor Corsair vx450 lesz, kösz mindenkinek a választ. :R

Mod: már mint, a gép lett ott véve :DDD

[Szerkesztve]

(#2455) leviske válasza Gyuri27 (#2451) üzenetére


leviske
veterán

20-25nél most többet annyira nem szánok rá :(

(#2456) Kriza válasza leviske (#2455) üzenetére


Kriza
őstag

Annyi pénzből már igencsak jó tápokat lehet venni. :R

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#2457) Kriza


Kriza
őstag

Bestec tápokról tud valaki valamit?
UL szám: E127778
Az elektronika kialakítása korrektnek tűnik.

Van nálam egy gép szervizen, ebben van ilyen táp.

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#2458) makso


makso
tag

Asus tápokról milyen tapasztalatok vannak? Ha valaki tud valami okosat kérem ossza meg velem! :R

(#2459) Kriza válasza makso (#2458) üzenetére


Kriza
őstag

Típusszám?
vagy: [link]
Ha a linkben szereplő táp, akkor jó. Állítólag nem a leghalkabb, bár ez elég szubjektív. Delta bele van, mint sok csífteknek.

2457-re valaki?

[Szerkesztve]

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#2460) Gorneck válasza Kriza (#2459) üzenetére


Gorneck
titán

Szinte ugyan az, mint a GPS...csak a külső kicsit szebb...

Gorneck#1239

(#2461) Kriza válasza Gorneck (#2460) üzenetére


Kriza
őstag

OK, de ezt miért nekem? :F
Én a Bestecről kérdeztem. :U

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#2462) Bagira01


Bagira01
veterán

Szerinteke az mostani tápom: FSP400-60GLN elég egy x1950xtx-hez :F Most az xt-vel semmi gondom nincs. Tesztbe láttam hogy kb 235w-t kajol egy e6300-al.

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#2463) CséZé válasza Bagira01 (#2462) üzenetére


CséZé
őstag

Akkormeg miért ne lenne elég?

(#2464) Kriza válasza Bagira01 (#2462) üzenetére


Kriza
őstag

Ez a Green, ugye? Elégnek kell lennie.

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#2465) Bagira01 válasza Kriza (#2464) üzenetére


Bagira01
veterán

Az fsp greenpower. Remélem is.

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#2466) keszegduda


keszegduda
őstag

Szerintetek melyiket érné meg jobban az alábbiak közül:
Chieftec 620W-os vagy Enermax Libetrty 500W-os?

(#2467) venember83 válasza keszegduda (#2466) üzenetére


venember83
nagyúr

Szia,

szerintem Liberty, en azt vennem.

(#2468) keszegduda válasza venember83 (#2467) üzenetére


keszegduda
őstag

Ok. Köszi!
Mondjuk az moduláris, nem lehet/szokott hibát okozni? Itt kontakt hibára gondolok... :F
De sok jót hallottam róluk... :)
FSP 500W-os is jó lehet akár olcsóbban is...elég combos gép alá fog menni. (4 magos proci, HD2900XT, 4GB ram stb...)
De valszeg maradni fog a Liberty. :R
Köszi még1X!

(#2469) webdeejay


webdeejay
aktív tag

Hali!

Az MS táp nagyon rossz? Egy 400 wattos MS tápot néztem ki mert nincs sok pénzem, és amúgy se mindet akarom tápra ''pocsékolni''. Nem egy erőművet tartok, láthatjátok a profilomnál, csak annyi különbség, hogy az a táp még egy 512-es ramot, egy 6600gt-t meg egy pentium procit hajtana...elég lenne rá?

(#2470) manutdzoli


manutdzoli
senior tag

Tápot szeretnék erre a gépre.
8800gtx,Q6600,2winchester,4db dvd meghajtó.
Szerintetek egy 450w-os elfogja bírni?Vagy nagyobb kell?

FORZA FERRARI!!Ferrari 2007 World Champion-Kimi Raikkönen.........INTEL-NVIDIA.......

(#2471) venember83 válasza webdeejay (#2469) üzenetére


venember83
nagyúr

De, nagyon rossz. FSP PNF, 350 pl 6.5k, 400 9k. Ennel olcsobban nehez tapot kapni, MS-t felejtsd el, nem kepes semmilyen teljesitmenyt biztonsagosan nyujtani.


keszegduda: 500as BSII is nagyon jo valasztas ha nem fontos neked a modularitas, kulonben meg sok problemarol nem hallottam, amit a modularitas okozott volna...


manutdzoli: 450 jo, de pl ne Chieftecet, hanem Corsair vx450, FSP BSII 500 vagy 400, Zalman 460b-aps, stb. Chieftec 12es agai nem eppen a legerosebbek egyutt, ezert nem ajanlanam ;) Vegulis jo, csak eppen van jobb is.

(#2472) Rocko66


Rocko66
aktív tag

Hali!
Haverom szerintetek melyik tápot vegye?
FSP ATX-400PNF vagy FSP BlueStorm II. 350W

(#2473) Kriza


Kriza
őstag

2457-re valaki? :(

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#2474) webdeejay


webdeejay
aktív tag

További lehetőségek: Trust, Deer, GoldenPower? :DDD

A Trust: [link] . Amúgy mi az, hogy PSU? Nekem AGP-s rendszerbe kellene, de azt mondták hogy az ATX v2 az nem igazán abba való! Help :(

[Szerkesztve]

(#2475) Kriza válasza webdeejay (#2474) üzenetére


Kriza
őstag

PSU = Power Supply Unit = tápegység ;)

Vegyél egy FSP-t, az jó lesz az AGP-hez is: [link]

AGP-nél a 12V ágak még nem olyan mértékben terheltek, mint a PCI-E esetén, de ha váltasz, akkor még hasznát veheted az erősebb 12V ágaknak.

[Szerkesztve]

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#2476) Szten Márs válasza Kriza (#2473) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Sajna passz, de nem mással gyártatja a beleit, legalábbis az UL szám adatbázis őt magát jelölte meg a bél gyártójának.

(#2477) Pulsar válasza venember83 (#2446) üzenetére


Pulsar
veterán

Szerintem erröl ne nyissunk vitat. Van némi fogalmam az elektromosságról (Vill mérnök (is)vagyok) :)

(#2478) Kriza válasza Szten Márs (#2476) üzenetére


Kriza
őstag

Hol található ez az UL szám adatbázis?

A belső kivitelezés elég korrektnek tűnt, nem spóroltak ki semmit a bemeneti körből (csak a ki-be kapcsolót :W ) de a szűrés korrekt, még a ferritgyűrű is megvan a 230 vezetéken a foglalat után. Elég nagy kapacitású kondik a szekunder oldalon (az FSP által is favorizált OST és Jamicon kondik - utóbbit nem tudom, hogy jó-e vagy nem) 4 optocsatoló, ami korrekt visszacsatolásra utal, fordulatszámsazbályzott venti és méretes hűtőbordák. A kapcsolótranzisztorok meg a diódák típusszámát nem tudtam leolvasni, nem tudom, hogy mekkora áramot bírnak.

Ami nekem fura volt, hogy nem találtam benne PFC-t meg azon is csodálkoztam, hogy csak 2 transzformátor van benne.

Egyébként ASUS házban találtam.

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#2479) jakewyler válasza Rocko66 (#2472) üzenetére


jakewyler
senior tag

Szerintem FSP BlueStorm II. 350W

(#2480) jakewyler válasza manutdzoli (#2470) üzenetére


jakewyler
senior tag

Egy chieftec 450W igen :)

(#2481) Kriza válasza Pulsar (#2477) üzenetére


Kriza
őstag

Ha akkora mérnök vagy, akkor a számolási teljesítményt wattban, netán voltamperben méred? 2442 alapján valami ilyent írtál.

Én is fogtam már ilyen vitába régebben, de rájöttem, hogy a táp által leadott teljesítmény legnagyobb része valóban hő lesz.

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#2482) venember83 válasza Pulsar (#2477) üzenetére


venember83
nagyúr

Valjon egeszsegedre. Ahogy parancsolod, no vita.

mod: sry, de muszaj: energia nem vesz el, csak atalakul, ez eleg alap dolog. A szamitasi teljesitmeny meg qrvara nem energia :DDD

[Szerkesztve]

(#2483) manutdzoli


manutdzoli
senior tag

Kösz mindenkinek a tanácsot :R

FORZA FERRARI!!Ferrari 2007 World Champion-Kimi Raikkönen.........INTEL-NVIDIA.......

(#2484) Amazonas válasza Kriza (#2478) üzenetére


Amazonas
senior tag

[link]
UL File number-nél beírod a számot (együtt az „E” betűvel az elején), majd „search” gomb.

(#2485) Amazonas válasza webdeejay (#2469) üzenetére


Amazonas
senior tag

Pont akkor pocsékolnád a pénzt, ha táp helyett valamilyen fostalicskát vennél.
Egy minimálisan elvárt minőségű tápra sosem szabad sajnálni a pénzt.
Abba gondolj bele, hogy ez az az alkatrész, ami összeköti a falból jövő „durva”, hálózati zavarokkal teli 220-230 V-s 50 Hz környékén ingadozó váltóárammal a qrvadrága, apró, érzékeny IC-ket, a merevlemezt, stb.. Hadd ne soroljam...
Ezek zavarszűrt, szép, egyenletes feszültségű egyenáramokat igényelnek.
Mindezt csak minőségi alkatrészekkel lehet elérni, de legalábbis tisztességes minőségű, a minimális elvárásoknak megfelelő, és gondosan összerakott cuccokkal, amelyek rendelkeznek a megfelelő védelmekkel - mind önmaguk, mind az ellátott gép irányában.

Áramforrásként (ideig-óráig) működő eszközöket olcsó sz*rból is össze lehet gányoltatni az éhbérért dolgozó munkásokkal.
Ezen lehet igazán jól kaszálni. Ezt lovagolják meg a fostalicskagyártók.

[Szerkesztve]

(#2486) Kriza válasza Amazonas (#2485) üzenetére


Kriza
őstag

:R
Vagy arra kell gondolni, hogy ez az alkatrész, ami egy pillanat alatt hazavághatja az egész konfigot, ha nem megfelelő minőségű. Én már megjártam - ahogy azt linkeltem is itt párszor: [link]
És a szénné égett alkatrészeket gariztatni sem könnyű... :(

Bár ha szereti az oroszrulettet... :)

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#2487) Amazonas válasza Kriza (#2486) üzenetére


Amazonas
senior tag

A baltás akcióról nem csináltál videót? :) Úgy megnéztem volna...
Gondolom nem voltál ideges... :DDD

(#2488) Kriza válasza Amazonas (#2487) üzenetére


Kriza
őstag

Az volt a legszörnyűbb, ahogy egyreinkább világos lett számomra a probléma mérete.
Mert eleinte azt hittem, hogy csak a táp rossz. Aztán reménykedtem, hogy csak néhány dolog ment tönkre. A végén már azt reméltem, hogy valami megmaradt. Meg is maradt: a két legolcsóbb alkatrész: a floppy meghajtó meg 2 db 32MB-s memóriamodul. Ezeket kb a f@**mra húzhattam. :W Ekkor mentem neki a tápnak... ;]

Szóval ezek után fél évig NO PC, aztán konfig építgetés szépen apránként. Azóta csak minőségi tápot használok, azon kívül ha ismerősnek építek gépet, abba is csak minőségi (ált. csíftek) tápot rakok. Ha meg valaki hozza a gépét, hogy nézzem meg, nem jó... stb. akkor a táppal kezdem. Jópár ipari hulladék pályája fejeződött már be nekem köszönhetően.

Végül azért volt jó is a dologban: a táp kivételével a gép többi részét megtartottam és később pénzre váltottam... ez már egy másik történet. (kellett hozzá egy felelőtlen áramszolgáltató ;] )

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#2489) Pulsar válasza venember83 (#2482) üzenetére


Pulsar
veterán

a processzorba mik vannak? Tranzisztorok. A Tranzisztorok mivel működnek? Feszültséggel. És mivel nem szupravezető, milyen tuajdonsága van egy tranzisztornak? Ellenállása van. Tehát mi következik ebből? Áramot vesz fel. U * I valyon micsoda? (ált. isk. fizika eddig)
A másik. Szerinted egy tápegységnek miért van hatásfoka? Miért nem 100 százalékos a hatásfoka, és miért melegszik? Biztos nem azért mert így bele lehet tenni két hűtőbordát, meg 1 ventit, és ettől drágábban el lehet adni.
Kicsit gondolkodjuk már el mielött írogatunk.

(#2490) Pulsar válasza Pulsar (#2489) üzenetére


Pulsar
veterán

jah, és még annyit, hogy egy hűtő marhára nem tud disszipálni. Néz utánna mit jelent a szó, ha már vitatkozunk :)

(#2491) venember83 válasza Pulsar (#2490) üzenetére


venember83
nagyúr

Ezzel egyetertek, tobbivel meg mint irtam nem vitazok :B

(#2492) szki


szki
őstag

Point of View (POV) tápokat nem láttam az ajánlottban, se a nem ajánlottban.

Használtan tudnék hozzájutni a következőhöz.
Normál konfighoz ajánljátok-e?

350W ATX/EATX tápegység P4, 220V
- 12cm-es ventilátor
- Maximális kimenő teljesítmény: 350W
- 4db 5.25" eszközhöz való tápcsatlakozó
- 1db 3.5" eszközhöz való tápcsatlakozó
- 1db S-ATA eszközhöz való tápcsatlakozó
- 20+4 tűs táp, 4 tűs táp PCI-E
(pontosabb paramétereim egyelőre nincsenek)

(#2493) manutdzoli válasza Kriza (#2488) üzenetére


manutdzoli
senior tag

És mi annak a tápnak a neve ami hazavágta a géped?Mert most veszek tápot,és olyat nem akarok venni,nehogy én is megjárjam.

FORZA FERRARI!!Ferrari 2007 World Champion-Kimi Raikkönen.........INTEL-NVIDIA.......

(#2494) venember83 válasza manutdzoli (#2493) üzenetére


venember83
nagyúr

Vegyel ajanlott tapot s akkor tuti nem jarod meg!

(#2495) Buldozer99


Buldozer99
senior tag

Nah újra itt!

Holnap rendelem a tápot csak még nem döntöttem! :DDD

Corsair CMPSU-520HXEU 25k

vagy

FSP Epsilon FX-700-GLN 27k

Szerintetek? :R

Mellnagyobbítás kézrátétellel! Sikertelenség esetén azonnali pénzvisszafizetés!:)

(#2496) venember83 válasza Buldozer99 (#2495) üzenetére


venember83
nagyúr

Ha nem szamit a zaj s a modularitas, illetve az 5 ev gari, akkor Epsilon.

(#2497) Kriza válasza venember83 (#2496) üzenetére


Kriza
őstag

Egyszerűbb lett volna, ha azt írod, hogy Corsairt vegyen. :)

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#2498) Kriza válasza manutdzoli (#2493) üzenetére


Kriza
őstag

Linkworld volt a "márkája", most az AQUA Stability Power néven árulja. :Y
Gyanúsan olcsó és ahhoz képest nagy teljesítményű, szóval ha valaki egy kicsit is olvasott a témában, annak szemetszúr a dolog.

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#2499) venember83 válasza Kriza (#2497) üzenetére


venember83
nagyúr

Nem epp, ha nem erdekli milyen hangos a gep (pl nem kell ejszaka menjen alvas kozben), nem akarja 2-3 evnel tovabb tartani a tapot s csatlakozok s kabelek sokasaga sem zavarja, akkor nyilvanvaloan Epsilon a nyero. Pl Overlockernek vagy Achill3usnak sem szamit a hang, modularitas vagy tobb gari, ok tuningolni akarnak s kesz. Nekik a teljesitmeny van eloterben, abban meg jobb az Epsilon.

(#2500) Kriza válasza venember83 (#2499) üzenetére


Kriza
őstag

Ahha, végülis engem sem nagyon érdekel a hang.

Attól függetlenül ráraktam a házamban lévő 4 ventit (8cm) a CTF csíftekem ventiszabályzó kimeneteire (2-2 elosztásban) és megabrutál halkabb lett tőle a gépem. Kiderült, hogy a leghangosabb így már a VGA ventije. 20-21 fokos szobában 4,2V-ot ad a ventiknek, így azok alig pörögnek és nulla hangjuk van. Tiszta fura így a gépem. LKehet, lehalkítom a VGA-t is. :DD (a sors iróniája, hogy a VGA után a PSU ventije hallatszik, ami kicsit morog)

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.