Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2201) Kriza válasza pentium4 (#2190) üzenetére


Kriza
őstag

Szia!
Látom nem egészen vagy otthon a témában. ;) Sebaj!

Zalman = FSP, mivel a Zalman tápon csak a cimke Zalman, az FSP gyártja a belét. Ha Szten Márs azt mondja, hogy elég a 460, akkor el is hiheted. Más kérdés, hogy ha megnyugtat, akkor nyugodtan vehetsz nagyobbat, bajod nem lesz tőle.

Egyébként Corsair = Seasonic, a fentebbi okok miatt.
A Seasonic pedig a legrégebbi PC-tápegység gyártó, az új modelljei az S12 sorozatban igen jók, mindenhol ajánlott kategória. Minden porcikájuk minőségi alkatrészekből áll (pl. nagyon fontos a kondenzátorok minősége, zavarszűrések megoldása, stb.).

Ha visszaolvasol, mind a négy márka ajánlott, ami ugye igazából 2 gyártó (FSP meg Seasonic).

Ha elolvasod az 1.HSZ-t, akkor ott is le vannak ezek írva.

Egyébként a 600-as hőcsöves Zalman igen jó árban szokott lenni a Mistrálban, ha nem félsz tőlük (mármint a hírhedt Mistrál garanciától)... ;)

[Szerkesztve]

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#2202) Mrdevil válasza Szten Márs (#2200) üzenetére


Mrdevil
addikt

Most egy 350-es coolink AP-350X van.Gondoltam veszek valami izmosabbat ami pár évig jo lesz.De akkkor lehet rosszul gondoltam.Maradjak ennél?

-{PoH}- Patriots of Hungary - Tatyla and Friends ( TaF ) Hardcore PS5 klán.

(#2203) Szten Márs válasza Mrdevil (#2202) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A kettő között is van fokozat, mint 400W-os FSP-k, pl :)
Egyébként azon kívül, hogy nem lesz kihaszálva, és feleslegesen adsz ki több pénzt nagy tápra, más bajod nem lesz, nem hiszem, hogy ezeknél ilyen szinten előfordulna alulterheltségi rinya a táp részéről. A 350-es Coolinket akár meg is tarhatod, de akkor mképp érdemes kondizni, nem éppen a csúcsminőságű tartós kondijairól híres az a márka.

(#2204) Riddle


Riddle
tag

Köszönöm Mindenkinek a Segítségét!

Ahogyan látom, inkább összeválogatok egy konfigot, majd leírom, és akkor eldől, mekkora Táp kell, és milyen, Kriza esete például elgondolkodtató, milyen alaplap (gyártó), milyen táppal :U :F
Apropó Chieftec Cable Mania mit jelent :F

Riddle ;)

''A legkiválóbb is tartson nyitva egy ajtót a barátságnak, a segítség fog belépni rajta'' Grotius Hugo

(#2205) venember83 válasza Kriza (#2188) üzenetére


venember83
nagyúr

Dragabb es hangos, legalabbis a GPS, ennyi. Semmi bajom vele, de ha van mibol valasztani, akkor nem azt ajanlom.

(#2206) pentium4 válasza Kriza (#2201) üzenetére


pentium4
senior tag

mielőtt hülyének néztek adjatok egy határozott választ hogy melyiket vegyem, hogy ne e
legyem bajom egy jódarabig a táppal ha még bőviteni fogok!! jelöltek:
Enermax liberty 620W
Zalman 460W
Zalman 600W

köhi!

(#2207) EQMontoya válasza pentium4 (#2206) üzenetére


EQMontoya
veterán

jó táp mindhárom. hacsak nem veszel quad-core intelt 4g rammal, 5 vincsivel, 3 dvd iróval és hd2900xt-vel, akkor a 460as zalmit vedd, mert sztem az a legolcsóbb, és kb a kutyának nincs szüksége 600as tápra.

Same rules apply!

(#2208) Kriza válasza pentium4 (#2206) üzenetére


Kriza
őstag

Hát, ezek közül én is a Zalmant venném. A 460 is elég, de ha megnyugtat és rászánod a többletköltséget, veheted a 600-at (hátha becsusszan még 1 VGA meg pár HDD ;) ). Itt a tesztjük: [link]

EQMontoya: 2187-ben van a mellé szánt konfig. ;)

[Szerkesztve]

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#2209) Szten Márs válasza pentium4 (#2206) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Én már letettem a voksom, a Zalman 460W-ja többet ér mint sok más, szintén minőségi táp 550W-ja, szóval eléggé jó vétel.

(#2210) CséZé


CséZé
őstag

hello!
Tudom már voltam egy párszor segítségért de megint be kellett néznem :))
Az van h kinéztem egy tápot ami egy Corsair 450W-os és az lenne a kérdésem h van-e jelentős különbség ez és a BSII között, gondolok itt a hangra, megbízhatóságra etc...
Egyáltalán jó táp? Érdemes lenne inkább ezt venni, mint a BSII-t?

(#2211) pentium4 válasza Kriza (#2208) üzenetére


pentium4
senior tag

okés, akkor zalmi lesz
még alszok egyet rá hogy 460 vagy 600!
köszi srácok!

P4

(#2212) EQMontoya válasza CséZé (#2210) üzenetére


EQMontoya
veterán

mindkettő jó táp, sztem nincs lényegi különbség, sőt, ha jól emlékszem, a corsair fsp belsős. de erre nem tenném a nyakam.

Same rules apply!

(#2213) CséZé válasza EQMontoya (#2212) üzenetére


CséZé
őstag

Azt én úgy tudom h Seasonic belsős, de ez most lényegtelen, az van még h a Corsair 6 sata-s csatit ad a BSII megc sak 2-t, akkor a hangjuk egyező, eddig lehet a Corsair a nyerő. De h ne legyen ilyen egyszerő a választásom beiktatok mégegy versenyzőt :))
Ez pedig a Zalman 460W-os váltotata amiről az előbbiekben volt szó.
Na ez a 3 versenyző közül?

(#2214) Kriza válasza CséZé (#2213) üzenetére


Kriza
őstag

Én a Corsairra szavaznék. Éllítólag brutálisan halk. Seasonic bele van, Adda ventillátorral, olyannal, ami a Zalmiban is.
Zalmiban FSP bél van.

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#2215) CséZé válasza Kriza (#2214) üzenetére


CséZé
őstag

Aha értem, akkor a BSII megint háttérbeszorult :DD esetleg valami sorrendet tudnátok mondani ártól függetlenül? Mert árba sem nagyon nagy a különbség.

(#2216) Kriza válasza CséZé (#2215) üzenetére


Kriza
őstag

Szubjektív sorrend:

-1. Corsair
-2. Zalman
-3. FSP BSII

(főleg, ha azonos árszinten vannak)

[Szerkesztve]

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#2217) CséZé válasza Kriza (#2216) üzenetére


CséZé
őstag

Én is kb erre gondoltam, sztem a Corsair lesz, masszív tápnak tűnik nagyon. Pláne ha Seasonic bel van akkor még jobb.

(#2218) Panthera


Panthera
őstag

Sziasztok!

Egy hiba kiderítésében szeretném a segítségeteket kérni. Adott egy PII-es gép, amit nem lehet bekapcsolni. Én tápra gyanakodtam, de van aki azt mondja alaplap...

Táp 2. Ezzel csak azért sikerült, mert van a tápon kapcsoló, mikor azt bekapcsolom akkor a gép is egyből bekapcsol. A rendszer is betöltődött, nem volt utána semmi gond vele.
Táp 3. Ez PFC-s táp, ezzel már úgyse ha a tápot kapcsolom.

(#2219) Csaba_20_ válasza Panthera (#2218) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Menj be a sakri fűszereshez és tedd fel ott is ezt a kérdést. Ott hasonlóan témábavágsz majd vele... :U

[Szerkesztve]

(#2220) Forest


Forest
tag

Csa, Kiralyok!
Segitseg kene tap vetelhez, mert nem ertek hozzajuk semmit se. Ami a legfontosabb nekem, hogy ultra csondes legyen. En a Zalman ZM-850HP -t [link]talatam a legcsondesebbnek.
Szoval eddig en renbe is vagyok, de nekem P4-es (socket 478 -as) rendszerem van, es egyenlore meg nem akarok se Core2 -re, se AMD K10 re valtani.
Tudom -e ezt a Zalman -t hasznalni AGP -s Pentium 4 el?

(#2221) elfelejtette válasza Forest (#2220) üzenetére


elfelejtette
veterán

Ne vedd meg, mert valszeg nem fog elindulni alulterhelés miatt.
Egyébként is minek ekkora táp, mikor egy C2D+8800GTX konfig is bőven 300W alatt fogyaszt!
Neked ATX 1.3 szabványú táp kellene, mivel azok terhelhetősége még nem a 12V-os ágra van kihegyezve.
Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#2222) stol válasza Forest (#2220) üzenetére


stol
addikt

Higgadj le, a fetisizmusnak vannak más, költséghatékonyabb formái is :DDD
Majd, ha evvel kész vagy, menj be egy boltba és vegyél egy FSP350PNF-et, 7e bruttóért és vidd haza boldogan.
Igen, tutielég a gépedhez.
Igen, biztos.
Halálbiztos.
Igen, hótzicher!
A géped nem kajál 180W-nál többet, ha prescot p4 van benne.

[Szerkesztve]

(#2223) STC Speed


STC Speed
őstag

Hello Mindenki!

Új tápot veszek 10-15k értékben a lényeg,hogy megbízható legyen és birja a feszültség ingadozásokat.
Chieftechet néztem ki mit szóltok?

(#2224) Atom Maki


Atom Maki
tag

Sziasztok!

Lenne itt egy kis problémám a gépemmel, és mivel úgy néz ki, hogy új tápra lesz szükségem, ezért ide írok. (vga-s topikban már jártam :) )

Konfigom: nforce3 ultra deszka, A643000+, 1024DDR400, X1950ProAGP, hangkártya, tv-tunerkártya, 2db 7200rpm HDD, 1 DVD író. Mindezt viszi (vinné) egy Chieftec GPS400-AA 101 A táp.

Most cseréltem le a régi vga-t (9600XT) erre az újra.

A tünetek a következők: 2D-ben atomstabil a gép. 3D-ben rövidebb/hosszabb idő alatt csontra fagy, kép kimerevedik, majd restartol a gép fekete képernyűvel (BSOD nincs).
Az érdekes, hogy ha visszaveszem az agp sebességét 8x-ről 4x-re, akkor sokkal stabilabb, még a 3Dmark06-ot is végig tudtam futtatni.


A tápom nem gagyi, de a 12 V-os ága nem tudom, hogy - amperileg - elég-e a konfighoz.
12V1: 14A, 168W
12V2: 15A, 180W

Szal' ez lenne itt a kérdés, hogy akkor most kell-e új táp nekem? :F

[Szerkesztve]

Mit hallott a Terminátor utoljára? Dik'má szinesfém!

(#2225) Atom Maki válasza STC Speed (#2223) üzenetére


Atom Maki
tag

He nekem itt azt írják, hogy új táp kell, akkor már viheted is az enyémet. :DD

Mit hallott a Terminátor utoljára? Dik'má szinesfém!

(#2226) slett27


slett27
addikt

Chieftec tápot szeretnék venni a nemsokára géppemben landoló (Kentsfield vagy netalántán Yorkfield) alá. A Chieftec honlapján ''el van osztva'' a 12V-os rész 3 felé : V1,V2,V3 ez a mostani tápomon csak 1 db +12V-ként szerepel (30A), a kérdésem az hogy csak simán össze kell adni a 3 értéket és meglapom mennyit tud leadni 12V-os ágon ? :F

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#2227) Kriza válasza Atom Maki (#2224) üzenetére


Kriza
őstag

A 400-as csífnek vígan vinnia kellene ezt a gépet (meg akár még egy másik ilyent is).
Milyen idős az a táp? Esetleg az lehet, hogy kezdenek veszteni a kapacitásukból a kondik.

slett27: ez nem ilyen egyszerű. A ráírt áramértékek az ágankénti maximumok, de kombináltan ennél jóval kevesebbet tudnak ezek a tápok. Általában ágankénti és kombinált teljesítményt adnak meg. Ha dobsz egy típusszámot, akkor többet tudok mondani.

[Szerkesztve]

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#2228) Atom Maki válasza Kriza (#2227) üzenetére


Atom Maki
tag

Lehet, hogy kéne, de nem viszi. :U

Próbaképpen ráraktam egy noname 450W-ra, azzal tovább ment a cuccos.

Amúgy kb. 1 éves lehet a tápom és már száradnak a kondik? :W

Mit hallott a Terminátor utoljára? Dik'má szinesfém!

(#2229) slett27 válasza Kriza (#2227) üzenetére


slett27
addikt

GPS 500 ABA.

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#2230) elfelejtette válasza Kriza (#2227) üzenetére


elfelejtette
veterán

Vagy esetleg terhelés-eloszlási gond lehet. A táp 12V-ra van kihegyezve, viszont AGP-s vidkarija van.
Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#2231) Kriza válasza slett27 (#2229) üzenetére


Kriza
őstag

Na ez jópofa, a csíftek oldalán is csak áramok vannak. [link] Akkor már értem a problémád. :R

Mondjuk ha az 550-es deltás 360W-ot (30A) tud leadni 12V-on, akkor ez sem fog többet (valószinüleg kevesebbet). Egyébként a konfigodhoz ez is elég.
Sajnos ez a táp nem a legizmosabb 12V-on, egy FSP BSII vagy egy 460-as Zalmi több kakaót bír. Ha márkánál akarsz maradni, akkor meg a CFT sorozat a csífnél, nekem is olyan van.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#2232) Szten Márs válasza Atom Maki (#2224) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A #2230-as hsz-ben lehet a megfejtés ;)

(#2233) Atom Maki válasza Szten Márs (#2232) üzenetére


Atom Maki
tag

Lehet.
Egyetlen ilyen jellegő problémát találtam a neten az msi techsupport fórumon. Ott az egyik páciensnek ugyanez a kártya (AV8-3rd Eye, 3200+ A64 939, 2*512 Kingmax HC, 460W Zalman PSU konfigban) ugyanilyeneket csinált.
Tápja 20/22 A-es ágakkal. :Y

Nemtom mekkora áramot vehet fel egy ilyen agp-s karesz?

Mit hallott a Terminátor utoljára? Dik'má szinesfém!

(#2234) Szten Márs válasza Atom Maki (#2233) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Akkor mégsem sikerült helyesen értelmezni a leírtakat :U

Az AGP nem 12V-ról eszik, így az, hogy egy tápnak erős 12V-os ágai vannak, az nemhogy előny, hanem a probléma forrása is lehet. Egy ilyen tápot olyan konfigokhoz terveztek amelyek 90-95%-ban 12V-ról fogyasztanak. Ezzel szemben a te tápod a fogyasztásának bőven a kisebbik részét veszi fel 12V-ról, így keresztterhelési problémák jelentkezhetnek. Valószínűleg egy régebbi 3,3V/5V-on történő fogyasztásra felkészített táp jelenthet megoldást, pl a 360W-os vagy a 420W-os régi Chieftec, vagy találhatsz ilyen FSP-ket is szerintem. ]

[Szerkesztve]

(#2235) Atom Maki válasza Szten Márs (#2234) üzenetére


Atom Maki
tag

Na, valamit kapisgálok már. :)

Azt értem, hogy az agp-n keresztül is vesz fel áramot a kártya, csak józan vidéki fejjel azt gondoltam, hogy azé' van a 6-os csati a kártya végén, hogy azon keresztül vegye a javarészét. Az meg ugye 12 volt.
De akkor ezek szerint nem ott van a bibi, hanem hogy az agp terhelése teszi instabillá a gépet.

A jelenlegi tápomon ez van: +5V, 26A és +3,3V, 28A max. 140W

Akkor a fentiekalapján ezen az ágon combosabb táp kéne nekem?

[Szerkesztve]

Mit hallott a Terminátor utoljára? Dik'má szinesfém!

(#2236) Atom Maki válasza Szten Márs (#2234) üzenetére


Atom Maki
tag

Na volt egy köröm egy ilyen zsír új csodatáppal - Eurocase 450 W, nem röhögni! (ezt kaptam kölcsön) - ilyen impresszív adatokkal:
3,3/32A, 5/40A, 12/25A, ja és kábelszínre lebontva az adatok a táblázatban! :D

Nade, a helyzet mit sem változott. Minden rádugva kb. 2 perc után fagyi.

Megyek, keresek valami normálisat a neten. :)

Mit hallott a Terminátor utoljára? Dik'má szinesfém!

(#2237) Kriza válasza Atom Maki (#2236) üzenetére


Kriza
őstag

Tehát bebizonyosodott, hogy nem a táp tehet a problémáról. Tuning esetleg?
Ezek után a lapod topicjában kellene próbálkoznod.

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#2238) Atom Maki válasza Kriza (#2237) üzenetére


Atom Maki
tag

Semmi tuning. Lehet, máshol próbálkozok ezután. :(

Mit hallott a Terminátor utoljára? Dik'má szinesfém!

(#2239) skoos


skoos
őstag

Elfüstölt a házban ez táp. A legegyszerűbb, 4-5e forintos, hétköznapi ''internetezős'' gép tápja.
Az én gépemben most egy Zalmann APS 360 táp van. Átépítem a gépemet (Gigabyte Aurora ház, SATA DVD író, WD raptor winyó, Intel e6400as proci 3.2Ghz (50%overclock), 2GB Geil Ram 800Mhz, Asus P5KC alaplap, 320GB 7200 winyó, Belinea 102035W monitor, és egyép apróbb perifériák, USBs hegyek, hűtők)
Arra gondoltam, hogy az én Zalmann tápomat teszem bele ebbe én pedig veszek egy jobbat....ÉRDEMES?

Ha érdemes, MIRE?

(#2240) stol válasza skoos (#2239) üzenetére


stol
addikt

Veszel egy ugyanilyen Zalman :DDD
Értsd, nagyobbat nem érdemes.

(#2241) Goldye


Goldye
aktív tag

Egy teljesen hangtalan (passzív, vagy vízhűtéses) tápot szeretnék ha lehet minél olcsóbban, és 400W elég lenne(amelyiknek jó a teljesítményelosztása). Az FSB 400W-sat ajánlották nekem, ha lehet olcsóbb megoldást választanék. Szerintetek melyiket válasszam?

(#2242) Gyuri27 válasza Goldye (#2241) üzenetére


Gyuri27
félisten

FSP ;)
Szerintem ez a legmegfizethetőbb passziv táp.

Amd - Radeon - Ryzen

(#2243) Forest válasza stol (#2222) üzenetére


Forest
tag

Na, jo ok, nem tudtam hogy olyan kevessel is beeri a P4-m :U . Amugy nem Prescott, hanem Northwood 2.4 -es.
Azt viszont elfelejtettem irni, hogy elobb-utobb lecserelem a P4-et, talan 1.5 even belul, valami utos Core 2-re, vagy K10 -re. Akkor viszont nem akarok megint uj tapot venni :F . Szoval ezert gondoltam, most veszek egy utosebbet, ami jo lenne majd a kov. konfighoz is.

Ez a FSP350PNF csondes is? Semmi tesztet nem talaltam rola. Mert ha csondes, meg ilyen olcso azert meggondolom.

Biztos nem indulna el a gepem a Zalman ZM-850HP -val?

(#2244) Forest válasza Forest (#2243) üzenetére


Forest
tag

Most olvasom ez a FSP350PNF passziv, akkor valszeg csendes is.
De hogy passziv, ha ott van benne egy 12 cm-es ventilator :F ?

[Szerkesztve]

(#2245) EQMontoya válasza Forest (#2244) üzenetére


EQMontoya
veterán

abban csak a PFC passziv, drága barátom. ami passziv tápegység, az az fsp zen, de azt heroinárban mérik. (30ast kell érte csengetni alsó hangon)

Same rules apply!

(#2246) Ebit válasza Atom Maki (#2224) üzenetére


Ebit
addikt

Az AGp-s verziohoz gyárilag 450 w-t ajánlanak.
Én 400 -as táppal is használtam.
Elöször a vga meghajtó drivereket töröld, le tegyél fel régebbi 7.2-7.4-s verziójú CP drivert, telepitst újraaz alaplapi chipset, dirict-x meghajtókat.
Biosban állitsd mindent alapra, és fixre az AGP-t /66 mhz/.

Ezután mindent alapon próbáld ki a gépet, ha a 3D mark lefut egyenesbe vagy.

A tápvásárlás a számodra nehezitett, mert az AGP miatt, még régebi terbvezésú tápra van szúkséged.

(#2247) Szten Márs válasza Forest (#2243) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Emmm...
Műszerrel mért fogyasztási adatok az első hozzászólásból (teljes konfigok, 100%-os terhelésen, de csak a VGA meg a CPU típusát adtuk meg az egyszerűbb áttekinthetőség érdekében)

2,66 GHz-re húzott E6300-as Core 2 Duo egy GeForce 8800GTX-el:
271W a hálózat felől -> ~ 217W a táp felől
2,66 GHz-re húzott E6300-as Core 2 Duo egy Radeon X1950XTX-el:
234W a hálózat felől -> ~ 187W a táp felől.
Core 2 Duo E6700 egy Radeon HD 2900 XT-vel:
268W a hálózat felől -> ~ 214W a táp felől
Core 2 Duo E6700 két GeForce 7900GTX-el, SLI-ben:
304W a hálózat felől -> ~ 243W a táp felől
Athlon 64 X2 4600+ egy Radeon X1800XL-el:
181W a hálózat felől -> ~ 145W a táp felől
Athlon 64 X2 4600+ egy GeForce 7800GTX-el:
196W a hálózat felől -> 157W a táp felől


Érdemes itt megnézni, hogy mennyit is fogyasztanak valójában a konfigok... Egyébként 850W-os, 12V-os fogyasztásra tervezett táppal nagyon valószínű, hogy valóban nem indulna el a géped, és olyan szinten felesleges, hogy még most is az államat keresgetem az asztal alatt...

A 350-es FSP PNF igen, valóban csöndes, de ha igazán csöndeset akarsz meg olyan tápot amiben még igencsak durva tartalékok vannak bármilyen jövőbeli konfighoz, akkor Seasonic S12-430, Zalman ZM360B-APS, vagy esetleg FSP BLuestorm II 400W.

Az FSP PNF meg miért lenne passzív hűtésű táp, ki mondta ezt neked? Természetesen aktív hűtésű, de a Zalman ZM-850HP is aktív hűtésű... Ettől még lehet egy táp csendes, a fennt ajánlottak szerintem ennek a kitételnek maximálisan megfelelnek ;)

(#2248) zolee0307


zolee0307
őstag

Sziasztok!

Nemrég vettem egy FSP BSII 500W tápot (még nem tudtam kipróbálni, mert még mindíg szervízben van az alaplapom és memóriáim :O :W) és olvasgattam a Core2Quad topicot, ahol ment a vita, hogy mekkora táp kellene egy quad procihoz. Na mármost, ahogy olvasgattam itt a topicban és mások is mondták, hogy a konfigom olyan 300W körül fogyaszt, és nem tudom, hogy a tuningot, hogy bírná a BSII tápom. Mennyi tartalék lehet benne a tuningra? A quados topicban volt, hogyha 0.1 voltal emelik a feszt a procinak akkor már az 40-50W :F -al is nőhet a fogyasztás. Meg ott is már 600W fölött járnak táp téren. Kicsit elbizonytalanodtam most 1 picit. Itt a topicban is sokan ajánlották ezt a tápot, amit köszönök, meg azért nektek jobban hiszek.
Előre is kössz a választ.

Boccs, hogy nem raktam off-ba, de szerintem vág a topic témájába a kérdésem.

[Szerkesztve]

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#2249) venember83 válasza zolee0307 (#2248) üzenetére


venember83
nagyúr

Szia,

nyugodtan probald ki amint tudod, birni fogja a tuningot, proci lesz keves, nem a tap ;)

(#2250) zolee0307 válasza venember83 (#2249) üzenetére


zolee0307
őstag

Ok! Remélem minnél hamarabb ki tudom próbálni, ha a pcx is úgy akarja.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.