Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1501) direwolf válasza gémes (#1499) üzenetére


direwolf
őstag

Köszi, de 500W sok lesz, a 400W-os verzió is ilyen jó és halk?

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#1502) direwolf válasza gémes (#1499) üzenetére


direwolf
őstag



[Szerkesztve]

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#1503) gémes válasza direwolf (#1502) üzenetére


gémes
csendes tag

Az FSP BlueStorm II. 400W is jó választás ha érdekel, segíthetek a beszerzésben

(#1504) Ebit válasza jediweb (#1495) üzenetére


Ebit
addikt

Szerintem még érdemes lenne egy másik táppal is megprobálni, lehet keresztterhelési probléma is./ Ismerősnél is gond volt a Tagan esetében, és a kisebb chieftec táp vigan vitte a szintén Agp-s 1950 pro-t/.

Viszont az Ati vga-k meglehetősen háklisak a beállitásokra, én javaslom a gyártó oldaláról letölteni, a legutolsó verziót a HIS driveréből./általában ezekbe a tuning opciókat is integrálták/.

Az viszont egyértelmú, hogy akár manuálisan, ki kell gyilkolni az előző vga drivert.

(#1505) djtoomi


djtoomi
addikt

Hello!

Melyiket vegyem szerintettek:

Zalman 360B-APS 14.400-ért

FSP Bluestrm II. 350W 12.190-ért?

Én a Zalman felé hajlok mert hát mégis zalman(tudom fsp a belső,de 100% hogy csendesebb mint a BS),meg le vannak harisnáyzva a kábelei,nem tudom léci segitsetek. :R :R :R

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#1506) jediweb


jediweb
aktív tag

EBIT köszi,

De nem derült ki igazán mit kéne tennem ( tudom nehéz)
Most az utolsó fagyás óta ( órákon keresztül semmi - működik megfelelően)
A táp próba nehéz mivel nincs. - Venni kellene - haha.
Bár a Tagan még csak 1 éves és 2 év gari van rá.

Töltöm az HIS oldalról a drivert .

Meglátjuk talán beáll, volt már olyan gépem amiben úly hardver vagy csak 6-7 indítgatás install után állt be.
Kezdem hinni lelke lehet ( Ha nem optimálisak az alkatrészek -
(nem minden optimálisan új). Sajna most itt nem erről van szó.
És talán tanulság is lehet akár ( vagy nem) , hogy komplett kész belőtt konfig az igazi.
Értem nagyon modern alkatrész a régi tech mellé talán nem egy ideális megoldás.

jediweb

(#1507) mikk2000 válasza Ebit (#1494) üzenetére


mikk2000
őstag

hogy te Agp-s verziót használsz, kis feszekre is szükséged van

Persze, de a kártyán ott díszeleg a 12V-os kiegészítő tápcsati is, tehát ő is enni kér.

(#1508) mikk2000 válasza jediweb (#1495) üzenetére


mikk2000
őstag

A driver (ati) le lett szedve catalyst uninstall eredeti szoftver-el.

Driver Cleaner-t ajánlják a leírásának megfelelően használni (csökentett mód, cab cleaner stb). Win újrainstall elkerülhető ha valaki fenntart magának egy próbapartíciót, így a meglevő rendszer nem bántódik.

A fesz értékeket a default-ról kicsit lejebb vettem (anno - bios) nos most ezekkel kellene próbálkozni? ( a max bios szerinti def értékekig?)

Mit csináltál? Általában sosem szükséges feszültségeket csökkenteni, vagy valakinek nagyon sok ideje van tesztelni hogy a csökkentett feszekkel is rendben megy-e a gép.
Azt hiszem, ideje egy load setup default-ot nyomnod, persze előtte jegyezd meg amiket annó beállítgattál (boot sorrend stb).

A alaplap bios talán az utolsó
Talán... :) Nézd meg magad. [link]

A táp egyébként Tagan 420 W
Azt azért tudni kell hogy a nem minőségi táp köszönőviszonyban sincs azzal a teljesítménnyel, mint ami rá van írva, erről a márkáról én még nem hallottam, persze attól még lehet kiváló táp is.

Kihagytad azt amit írtam, pedig nagyon fontos, az alaplapi driverek frissítését.
Via chipes lapod van, amihez 2007-es driver is van. Lévén hogy a drivercsomag az AGP-t is tartalmazza ööö új VGA kártyánál talán nem árt.

Mit tegyek nézessem meg hardveressel
Ha van rá mód sosem árt kipróbálni más gépben is a kártyát, mert lehet hardver hibás is, előfordul.

Rádugtad egyébként a kártyára a 12V-os tápcsatit? (Persze lehet hogy anélkül be sem indul, de sosem lehet tudni).

Még annyi, hogy ha volt fenn valami VGA tweak program azokat mindenképp uninstalláld, mert lehet hogy erőltetetten a régi VGA-dhoz való beállításokat erőlteti az új kártyádra.

(#1509) Kriza válasza janos666 (#1500) üzenetére


Kriza
őstag

Én linkeltem a VX-es Corsair tesztet. ;) :B
Ma kapom meg a 430-as Seasonic S12-II -m, ami a VX-es Corsairnek is a bele, bár nem tudom még félig sem megterhelni. :B
De jóóó lesz! :DD

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#1510) Ebit válasza mikk2000 (#1507) üzenetére


Ebit
addikt

12V-os kiegészítő tápcsati
Pontosan a nevében is leirtad, de a fő energiaforrás az AGP port.
Lényeg neki, nem az ő tápja elméletileg jó volna, hatőkéletesen mükődne,de az ismerős is egy ugyanilyen táppal és vga-val szenvedett.

mikk2000 által lirtakkal egyetértek, egyedül a bios frissitést tartom feleslegesnek.

Én javasoltam neked táp/cseré próbaképpen/ és vga meghajtó driver cserét korábbi 7.4 -es alatti verziókra, szakemberrel érdemes lenne átmérni a tápodat.

[Szerkesztve]

(#1511) mikk2000 válasza Ebit (#1510) üzenetére


mikk2000
őstag

A kiegészítőt azért írtam mert külön kell hozzá csatlakoztatni, és én egyáltalán nem vagyok abban biztos hogy az AGP portról veszi fel a kártya a nagyobb teljesítményt, vö a CPU kiegészítő 4 eres tápcsatlakozója sem viccből van. Mivel az árammérés vezetékmegszakítást igényel, és nekem eleve PCI-E a 1950Pro-m, nem fog kiderülni mennyit is vesz fel a kiegészítő 12V-os tápcsatin a kártya.

(#1512) Ebit válasza mikk2000 (#1511) üzenetére


Ebit
addikt

Racionális logikával is meg lehet közeliteni, azért alakitották ki a + tápcsatikat, hogy a Vga csatoló prton jelen esetben Agp porton át nem vihető teljesitményt kiegészitsék a szükséges mértékre.

Természtesen elképzelhető, hogy egyes gyártók a vga tápellátási rendszerét, ettől a sémától eltérően üzemeltetik.

(#1513) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nah, hogy tovább bonyolodjon a helyzet új tápom csak holnap lesz de ma előkotortam a régi tápom dobozát és ezt a tablázatot találtam egy kis füzetkében: [link] Vagyis ennek a 420W-os tápnak is 2 12-es ága van, nem ez a gond. Viszont tuti hogy a táp kapcsol le. Lehet hogy simán kezd tönkremenni és azért nem bírja a tempót, de lehet nem volt hülyeség 500W-osat rendelni.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#1514) Ebit válasza janos666 (#1513) üzenetére


Ebit
addikt

At adatlapokon feltüntetett értékek, és a mért értékek között ritkán van összhang.
Gondolj bele amikor a számitógéped maxon megy, minden létező feszültséget használ, na most ezt a legtöbb táp nem szereti, nem véletlen, hogya korrektebb gyártók feszültségenként megadják az ágak számát és terhelhetőségét,és az összteljesitményt.

(#1515) mikk2000 válasza Ebit (#1512) üzenetére


mikk2000
őstag

Éppenolyan racionális elképzelés az is, hogy ha már úgyis direket táplálást kap a VGA kiegészítő tápcsatin keresztül, akkor miért ne vehetné fel onnan a teljesítmény nagy részét? Miért az alaplap vezetékein folyjon át több amper, mikor ez közvetlenül jöhet egyenesen a tápból is? Bár a kérdező által felvetett VGA-ra írt teljesítmény adat nyilván kicsit túlzó, ill amint később pontosított feltehetőleg az egész gépre vonatkozik, azért mégiscsak a 12V lett megemlítve, ami pedig a kiegészítő tápcsatin jön.

De mint mondottam az előbb - mérés nélkül nem tudjuk meg biztosan hogy honnan mekkora teljesítményt vesz fel a kártya.

(#1516) Ebit válasza mikk2000 (#1515) üzenetére


Ebit
addikt

Látod készültem a reflexiódra: :B
Természtesen elképzelhető, hogy egyes gyártók a vga tápellátási rendszerét, ettől a sémától eltérően üzemeltetik.

Érdekes az is, hogy egyes gyártók, nem egyPCI-e +tápcsatit alkalmaznak, hanem két molexet/pl Sapphire /, de kinek van kedve, kideriteni a motivációt, lehet, ilyen csatijuk volt raktáron.

Még annyit, gondolom egyikünk sem áll neki méregetni.

[Szerkesztve]

(#1517) janos666 válasza Ebit (#1516) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Különben rájöttem hogy nem tudom itthon kimérni a terhelési áramfelvételem. A párezer forintos multiméteremmel csak miliampereket lehet hosszan mérni, 10A-ig csak 15sec-ig mérhet az ember 5 percenként. (persze biztos kibírna 2A-t egy darabig, de mire bebootol a windows és elindítom a stress teszteket és leolvasom az átlagot...)

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#1518) Ebit válasza janos666 (#1517) üzenetére


Ebit
addikt

Nincs gyakorlatod és múszerezettséged én nem is javasoltam.

(#1519) mikk2000 válasza Ebit (#1516) üzenetére


mikk2000
őstag

Még annyit, gondolom egyikünk sem áll neki méregetni.

Én méregetnék, de mint mondtam PCI-E 1950Pro-m van, és a PCI-E tudtommal eleve nagyobb teljesítményt tud adni a kártyának, tehát nem összevethető egy AGP-s kártyával.

Természtesen elképzelhető, hogy egyes gyártók a vga tápellátási rendszerét, ettől a sémától eltérően üzemeltetik.

Előző hsz-ben kifejtettem hogy jobbnak tartom a külső, közvetlenül a tápból történő táplálást (...amennyiben a kívánt végfeszültség jó hatásfokkal előtermethető a forrásfeszültségből).
Itt egyébként nem sémákról van szó, hanem arról, hogy a csatoló felületeknek (PCI, PCI-E, AGP) van egy szabványban meghatározott teljesítményleadási maximuma. Ha egy kártya nagybb teljesítményigényű mint amit a slot le tud adni, akkor már tökmindegy hogy a szükséges teljesítmény nagyobbik hányadát honnan nyeri.

Érdekes az is, hogy egyes gyártók, nem egyPCI-e +tápcsatit alkalmaznak, hanem két molexet

Ha nem venne fel lényeges teljesítményt a kártya a kiegészítő tápcsatlakozóról akkor miért kellett két csatlakozó? :)

Szerintem tovább ragozni ezt az egyszerű dolgot már leányregánybe illene, bár tényleg jó lenne tudni hogy 12V-ra terhel-e jobban az a kártya, ami külső tápellátást igényel, mert itt mégiscsak tápegységekről van szó, és hogy azok milyen ágon mit bírnak leadni. Tehát e körben szerintem akkor ömlegjünk tovább, ha valamelyikünknek konkrét számszerű adatai lesznek, legalábbis én így teszek.

Elírások nagy része javítva.

[Szerkesztve]

(#1520) Ebit válasza mikk2000 (#1519) üzenetére


Ebit
addikt

Tényleg ne ragozzuk.

(#1521) Amazonas


Amazonas
senior tag

Köszönjük. :)

(#1522) Kriza válasza janos666 (#1513) üzenetére


Kriza
őstag

Hát itt valami nem kerek! Nekem ugyanilyen típusjelű (HPC-420-302 DF) csíftek tápom van, és azon csak 1db 12V-os ág van, amin 18A a maximum. :Y :F :F :F

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#1523) Kriza


Kriza
őstag

Nahhh, megvettem végre a 430-as Seasonic S12-II-t. :DD :DD :DD
A régebbi, 420-as csíftekem mellé rakva az az érzésem volt, hogy ez valamivel kissebb. Nem maga a táp, hanem a vezetékek hossza. Ez aztán világossá is vált, amikor csak az egyik S-ATA tápkábel volt hajlandó a CK1018-as toronyház aljába leérni a vinyókhoz. Szóval lehetnének hosszabbak is a kábelek. Meg a fekete molex csatlakozók anyagminősége is olyan gagyi műanyag hatású. :(
A kábelek végig össze vannak fogatva fekete műagyag hálóval (nem tudom mi a szakszerű neve), még két perifériacsatlakozó között is, és a háló végei zsugorcsövezve vannak. Ez utóbbi igen szép munka. :R
FDD tápkábal alapban nincs, ezt egy átalakítóval lehet megoldani, amit mellékelnek.
Van 2db VGA csati is, amiből én nullát használok. :DDD :R
Az alaplapi csatlakozó hossza bőséges, ráadásul van külön 4PIN-es és 8PIN-es CPU csatlakozó is. :R
Tartozék egy ''Powered by Seasonic'' matrica is. :R
Kimértem alapjáraton terhelve a feszültségeket (digit multiméterrel), 5V-on 5,01V-ot ad le, 12V-on meg 12,41-et. Es is jó, majd megmérem játék közben is. :R
Hangját nem tudom megítélni, mert elég sok venti van a gépemben, ezeken majd próbálok halkítani, de közelről ''vizsgálva'' nem hallottam sok különbséget a régi csíftekhez képest. (Magyarul az is marha halk).
Alkatrészeket csak a szellőző ventillátor rácsán keresztül tudtam megnézni a garancia matrica miatt, de az sajnos tisztán látszott, hogy a primer oldali kondi az általam előzőekben linkelt teszttől eltérően nem Rubycon. Pontos márkát nem ismertem fel egyenlőre. :O

Hát ezek az első tapasztalatok/meglátások. Remélem, van akit érdekel.

mod.: megnéztem másik Seasonic teszteket, asszem' a primer oldali kondi Nippon (a felirat körüli egyéni keretezésből gondolom). Ez vajon mennyivel rosszabb/esetleg jobb, mint a Rubycon? :F


[Szerkesztve]

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#1524) mikk2000 válasza Kriza (#1523) üzenetére


mikk2000
őstag

háló->fémharisnya

(#1525) Kriza válasza mikk2000 (#1524) üzenetére


Kriza
őstag

Hááát, én nem tudom, fémből lenne? :F
Az biztos, hogy hasonlót használnak a vezetékek védelmére olyan helyen, ahol megrághatja azt valami rágcsáló. :)

[Szerkesztve]

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#1526) gémes


gémes
csendes tag

Ha valaki olvassa ezt az írást és autentikus a témában segítsen nekem
köszönöm.
Játékos konfigurációk
 4. PC játékra-II.
Erős játékos konfiguráció
Alaplap Asus P5B Deluxe
Processzor Intel Core 2 Duo E6320
Tápegység FSP BlueStorm II. 400W

Az FSP BlueStorm II. 400W tápegységnek (csak 4 tűs processzorhoz van), nincs 8 tűs duo processzorokhoz való alaplapi csatlakozója.
Vettem egy FSP BlueStorm II. 500W tápegységet. Nincs 8 tűs csatlakozója.
A kérdésem: Hogyan működik, használhatom?  Alaplappal: Asus P5K,  Duo vagy Quad Processzorral (esetleg átalakítóval) működik 4 tűvel is? Stb.?
Vagy cseréljem le 8tűvel ellátott tápegységre?
Köszönettel
gémes
Erős játékos konfiguráció
Asus P5B Deluxe
Intel Core 2 Duo E6320
Cooler Master Hyper TX CPU-hűtő
2 GB Kingmax DDR2-1066 RAM
Galaxy GeForce 8800 GTS 320 MB
320 GB-os SATA-300 merevlemez
NEC AD7173 DVD-író
Samsung SyncMaster 225BW 22''-os széles monitor
Cooler Master Centurion 534 miditorony
FSP Bluestorm II 400 wattos táp
Logitech MX518 optikai egér
Saitek Gaming keyboard billentyűzet
Razer Exactmat egéralátét
teflontalpak MX518-hoz
Plantronic PL-Audio 320 mikrofonos fejhallgató
Összesen
Prohardver cikk címe: Játékos konfigurációk 

(#1527) Szten Márs válasza gémes (#1526) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A sokszor leírt metódus: dugd a 4 tűs 12V-os csatit a 8 tűs helyére, csak egyféleképpen lehet (elvileg :D ) rádugni, az a helyes. Semmiféle hátrányod nem fog ebből származni.

(#1528) mikk2000 válasza Kriza (#1525) üzenetére


mikk2000
őstag

Ja, igazad van, tényleg így ebben a formában hülyeséget írtam, mert látatlanban csak azt lehet mondani hogy ''harisnya''. Esetünkben ez fémharisnya kinézetű műanyag harisnya :)
Ha a harisnyán van még egy plexi védőcső, akkor elképzelhető hogy a harisnya fém, azaz árnyékolás funkciója is van, de a burkolócső miatt veszít a hajlékonyságából, ezért tápkábeleknél ilyen megoldással nem is nagyon találkozni.

Rágcsálóról nem tudok, de tény hogy az árnyékolt vezetékek azért árnyékoltak, mert fémes vezető veszi őket körbe, ami vékony vezető szálak sodrata.

[Szerkesztve]

(#1529) gémes válasza Szten Márs (#1527) üzenetére


gémes
csendes tag

köszönöm az információt és így fogok tenni, de akkor miért nem készítettek nyolc tűs csatlakozót a négy tűs helyett?

(#1530) mikk2000 válasza gémes (#1529) üzenetére


mikk2000
őstag

Te választottad a tápodat, volt alkalmad utánajárni milyen csatlakozókkal rendelkezik... :)

(#1531) gémes


gémes
csendes tag

Már (ebben a pillanatban) megkaptam a megnyugtatató választ az előbi kérdésemre
így közzé teszem miszerint a nyolc tűs csatlakozó ''az iszonyatosan zabáló kétmagos Pentium D-khez kellett'' (reméljük ez már a multé)
üdv mindenkinek

(#1532) gémes válasza mikk2000 (#1530) üzenetére


gémes
csendes tag

utánajártam már a lábamat is lejártam persze nem itt, hanem a ''kereskedőknél''
három egyszerű kérdésre három különböző választ kaptam az egyik pl: nem tudom,
igy bízva a prohardveren szerzett információban és jól tettem vásároltam meg a tápot

(#1533) mikk2000 válasza gémes (#1532) üzenetére


mikk2000
őstag

Igen, láttam hogy az FSP-ket szeretik ajánlani. Viszont az ember használhatja a fejét is, hogy az a táp amit vesz, és az amit rádug majd, passzol-e :)
Viszont érdekes, mert a te infód alapján (a megfelelő procival) károsodhat a 4 eres csatlakozás mivel jóval nagyobb áram menne át rajta mint amire tervezve van, nyilván nem véletlenül van az 8 eresre kitalálva.

(#1534) gémes


gémes
csendes tag

gémes válasza mikk2000 (#1530) üzenetére
utánajártam már a lábamat is lejártam persze nem itt, hanem a ''kereskedőknél''
három egyszerű kérdésre kérdesenként, három különböző választ kaptam az egyik pl: nem tudom,
igy bízva a prohardveren szerzett információban -az olvasott cikkre gondolok-és jól tettem, vásároltam meg a tápot

(#1535) gémes válasza mikk2000 (#1533) üzenetére


gémes
csendes tag

Amit mondtál a fejhasználatot értve igazad van, de ha egyszerű felhasználó illetve
érdeklődő a kereskedőtől is azt hallja, hogy alkalmas a tápegyég duo processzorhoz,
de fogalma sincs a termékről hány és milyen csatlakozóval van szerelve
a gyártó honlapján meg ellentmondó információk vannak pl: FSP Bluestorm II. passziv
PFC, a dobozon aktív PFC stb. valamint egészen a doboz kinyitásáig -lehet, hogy sárkány
van benne és nem tápegység- nem tudnak hiteles információt adni akkor marad az a
lehetőség, hugy azzal a feltétellel hozom el a kereskedőtől, ha nem megfelelő,
akkor kicseréli a tápegységet. Most viszont a tervezett duo processzorhoz (még a Quad-hoz is) megfelelő a négy tű is, nem kell kicserélnem, .

(#1536) Bagira01


Bagira01
veterán

Szerintetek a mosatni konfigomhoz. Alaplapom p35-ds4-re x1950pro-t meg xt-re cseréve elég lesz a mosatni fsp greenpower tápom(sztem igen de hátha mégsem)

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#1537) mikk2000 válasza gémes (#1535) üzenetére


mikk2000
őstag

Szerintem az a gyártó, amelyik nem tud korrekt termékismertető információt adni a weblapján, az szarja össze magát. Amit most vettem tápot azon ott a 2x4-es CPU csati, sőt még egy van belőle. Persze ez kicsit drágább lehetett mint az FSP-d.

A kereskedő ha még nem adott el olyan terméket amit kérsz, akkor ő is csak a termék weblapjáról szerezhet infót, de inkább a rosszabbik eset következik be, azaz a nagyker weblapjáról szed infót, ami végülis a gyártó weblapjáról van, de egyrészt rövidítve, és lehetnek keveredések, elírások... :) Ha már adott el abból a termékből, és fizikailag látta is, akkor viszont pontosabb infót tud adni mint amit az esetleg hiányos gyártó honlap adhat.

(#1538) gémes válasza mikk2000 (#1537) üzenetére


gémes
csendes tag

Lehet, hogy olvasták ezt a topicot, mert már nem találom a gyártó weblapján a tápomat.
Milyen tápot vettél, mert azért egy kicsit billegek, és talán lecserélem a sajátomat.
Több tű az kényelmesebb, az alaplap és a processzor is jobban érezheti magát ha 4 tű helyett 8 tűvel böködöm.
Üdv gémes

(#1539) Szten Márs válasza gémes (#1538) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Egyik sem fogja jobban érezni magát ha 8 tűvel bököd, sőt szerintem te sem, ha megint lejárhatnád a lábat azért, hogy lecseréld.
Egyedüli oka a 8 tűs kialakításnak az, hogy az egyes vezetékeken kevesebb amper futkosson. És valóban a te processzorod még csak nem is indokolja ezt, semmilyen szinten.

(#1540) Kriza válasza gémes (#1538) üzenetére


Kriza
őstag

Ott a válasz :U
De ha mégis 8 tűset akarsz, akkor vegyél olyan Seasonic S12-II-t, mint én tegnap. Azon van külön 4 tűs meg külön 8 tűs csati is, meg 2 VGA csati, egy rakat molex meg 4 sata. ;)

[Szerkesztve]

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#1541) SP!T


SP!T
addikt

Hali! Mi különbség az FSP BlueStorm és sima tápjai között? Több ampert ad le? Minöségibb alkatrészek? Köszi!

There's a device that I've been using called a whoop.

(#1542) venember83 válasza SP!T (#1541) üzenetére


venember83
nagyúr

Szia,

kinezet, jobb hatasfok, illetve ha a ''sima'' alatt mondjuk a PNF-re gondolsz, akkor jelentos kulonbseg, h a PNF passziv PFC-s, ezert ez barmilyen szunetmentes melle mehet, BlueStorm az problemakat okozhat olcsobb kvazi-szinuszos szunetmentesekkel. Ja, meg BS halkabb, de hogy kerdesre kerdessel feleljek: Mi a kulonbseg a 8800-s Nokia es a sima telefonjai kozott? ;]

[Szerkesztve]

(#1543) Kriza válasza SP!T (#1541) üzenetére


Kriza
őstag

->913
Erre a kérdésre akkor is Venember83 felelt. :R

[Szerkesztve]

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#1544) Szten Márs válasza venember83 (#1542) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Hozzátenném te a BlueStorm2-ről beszélsz, bár valószínűleg a kérdező is arra gondolt. Ha sima BlueStorm akkor pont hogy passzív PFC-s :)

(#1545) venember83 válasza Szten Márs (#1544) üzenetére


venember83
nagyúr

:B igaz...

(#1546) mikk2000 válasza gémes (#1538) üzenetére


mikk2000
őstag

Szia, ott van az adataimnál a konfig utolsó bejegyzése. De egyrészt sacc duplájába kerül a tiednek, másrészt nem látom ajánlott tápként megjelölve (1. hsz), bár az elődei azok...

(#1547) Gyurek


Gyurek
csendes tag

Egy FSP 400 BS II ventije mennyi levegőt szállít? Szeretném lecserélni egy Noctua-ra, mert szerintem egy kicsit hangos. Jó lenne tudni, hogy mennyi a szükséges levegőáram.
Végignéztem egy jó pár oldalt, de a gyártók elég szűkszavúak ezzel az infóval.

(#1548) Kombat válasza Gyurek (#1547) üzenetére


Kombat
őstag

Ha úgyis cserélni akarod a ventit akkor, kapd szét a tápot és nézd meg a venti márkáját és tipusszámát! Ebből már meg lehet tudni az adatait általában!

(#1549) Kriza válasza Gyurek (#1547) üzenetére


Kriza
őstag

És vigyázz, mert jó eséllyel búcsút mondhatsz a garanciának.

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#1550) Gyurek


Gyurek
csendes tag

Azt sejtem, hogy a gari ugrik, nem is sietem majd el a cserét, de az FSP tápokról jókat írtatok, úgyhogy remélem nem is lesz rá szükség. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.