Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1701) chaser83 válasza Kriza (#1698) üzenetére


chaser83
csendes tag

Ezek szerint a Chieftecből is kihagyták azokat az alkatrészeket amik ciceregnek? :C
Ja értem h neked volt olyan chiefteced ami cicergett. Majd még hallgatom ne féljél azt a csifit. Nem kapkodom el. na köszönöm a véleményeteket. További jo forumozást!!
Üdv

[Szerkesztve]

(#1702) venember83 válasza chaser83 (#1700) üzenetére


venember83
nagyúr

Chieftec Zalman utan? Most majd mukodes kozben lesz hangos, de te dolgod. Szvsz kapcsolos hosszabbito lenne a legjobb megoldas neked. Mindazonaltal sok szerencset a Chieftechez!

(#1703) chaser83 válasza venember83 (#1702) üzenetére


chaser83
csendes tag

Nem biztos hogy ő lesz a befutó. Csak lehetőség. Q-tecnél halkabb lesz a Chieftec? , mert a Q-tec sem zavart működés közben a ventik. csak ha nem működik akkor ne jöjjön ki hang belőle, ne kelljen elosztó stb. Remélem nem nagy kérés ez.

(#1704) Kriza válasza chaser83 (#1701) üzenetére


Kriza
őstag

A csíftekből nem hagyták ki ellenben a codegennel meg a többi ipari hulladékból. A csíftek egyszerűen másképp oldotta meg a készenléti áramkört vagy a zavarszűrést (merthogy ezek valamelyike ciripelhet).
Azt azért ne feledd, hogy csífből van több széria is, más-más gyártótól. Nem mindegy melyiket veszed. Meg aztán márkán és típuson belül is lehetnek kisebb-nagyobb eltérések.

Az meg hogy ''ha egyáltalán kell valakinek a Zalman'' elég erős, lévén hogy tulajdonképpen egy FSP tápról van szó, amit minden tápszaki egyértelműen ajánl.

Egyébként bocs, hogy segíteni akartam. :(((

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#1705) venember83 válasza chaser83 (#1703) üzenetére


venember83
nagyúr

Nem tudom biztosra, de Chieftec hangjara sok panasz erkezik, de hajra, ha neked jobban megeri lecserelni a tapot (Zalmant persze jo aron nem fogod eladni, hisz Mistr@l nagyon olcson adja ujonnan) mint venni es beepiteni 1 hosszabbitot, hat akkor csak csinald! Arrol nem is beszelve, h lehet a Chiefteccel nem is leszel elegedett s majd megint cserelni kell... Nem nagy keres, h ne jojjon belole hang ki stand-by-ban, ugyanakkor ha mar cserelsz, akkor nem Chieftecre, ebben az arregioban inkabb FSP BlueStormII-t vennem. Befejeztem az okositast, nem az en dolgom, minden jot!

(#1706) Ebit válasza Hequila (#1688) üzenetére


Ebit
addikt

a táp burkolatára, az kézretételes méréssel mérve mennyire meleg?

Nálam fém ''hdeg'', a táp burkolata kivülről.

(#1707) 7600GT


7600GT
senior tag

Nagyon nagyon jó ez a Zalman ZM360-APS.
Nagyon csöndes nagyon király és 11k volt.
Mindenkinek csak ajánlani tudom.

Ha az ember féreggé teszi saját magát, ne csodálkozzon, ha rátaposnak.

(#1708) Hequila válasza Ebit (#1706) üzenetére


Hequila
őstag

Értem.
Vissza fogom tenni egy teszt erejéig gyári furdulatra a ventit, de ha akkor is ilyen meleg lesz, akkor jaj neked! :P Egyébként én egy 350W-ossal ''büszkélkedhetek''...

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#1709) SOAD19 válasza chaser83 (#1703) üzenetére


SOAD19
addikt

Hello!

Nekem is egy Zalman 360-as tápom van és csak jót tudok mondani róla. Én még nem tapasztaltam, amit te, de majd megfigyelem. Véletlenül nem vmi szöcskeféleség támadt be a szobádba és az cicereg, ahogy te írtad?! Jól van csak vicc volt, de azért nézz utána,hátha.

Különben mindenkinek meg lehet a saját véleménye.

(#1710) Ebit válasza Hequila (#1708) üzenetére


Ebit
addikt

Látom magam előre reszketni. ;]
A konfigod mennyire terheli a tápot?

A ventit szereld szét, és WD 40, vagy hóálló zsirral kend meg. még milőtt cserélnéd.

(#1711) Hequila válasza Ebit (#1710) üzenetére


Hequila
őstag

Nem egy nagy fogyasztású gép, kb. 200 W hálózat felől.
Mint a tápbajos topicban írtam, nem a csapágyhangját hallom, hanem azt, hogy pörög, mint az állat! Cserélni nem akarom, egyszerűen lassítottam, így már jó.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#1712) Kriza válasza chaser83 (#1701) üzenetére


Kriza
őstag

Idézet stol ( :R ) tápgurutól:
''A sípolás, 90%-ban, valamely induktiv alkatrész impergnálásának kilazulása okozza.''
[link]

Remélem ez segített! ;] ;] ;] ;] ;] ;] ;] ;]
:P

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#1713) mikk2000 válasza Kriza (#1712) üzenetére


mikk2000
őstag

Illetve eleve szarul (lazán) lett feltekerve a tekercs, hiszen ha kezdettől fogva sípol, és ezt a tekercs ''hibája'' okozza, akkor azonnal nem lazulhatott ki...

(#1714) chaser83 válasza Kriza (#1712) üzenetére


chaser83
csendes tag

Akkor szériahibás a sorozat mert másiknál is hallottam saját fülemmel. :C Meg más is említette.
Mégegszer: a háztol 1 m re fülelve éjszaka lehet hallani, és nem sípolás hanem cicergés,
Olvassál vissza nem csak én írtam ezt. ha meg igaz amit mondasz miért ajánlanának itt olyan tápot amit rosszul impergnáltak .

(#1715) chaser83 válasza Kriza (#1712) üzenetére


chaser83
csendes tag

Mert a Te Zalmanod nem cicereg?

[Szerkesztve]

(#1716) Kriza válasza chaser83 (#1715) üzenetére


Kriza
őstag

Nincs Zalmanom, Seasonicom van meg Csíftekem volt. Utóbbi cicergett (nem sípolt) szerintem a bemeneti zajszűrés valamelyik tekercse okozhatta. Nem zavart egyáltalán, mondjuk nem az ágyam mellett volt. Seasonicot nem füleltem.

''ha meg igaz amit mondasz miért ajánlanának itt olyan tápot amit rosszul impergnáltak .'' - mint írtam, márkán és típuson belül is lehetnek eltérések, ezzel se a márkát se a típust nem szabad leírni. Egyébként nem a tápot impregnálják, hanem a benne lévő tekercseket. ;] A 300-as FSP ZEN-eknél volt hasonló probléma ha jól tudom, ott is a régebbi darabokkal.

Próbáld meg ezeket a topicokat, mert itt nem jutunk dűlőre:
[link] vagy [link]

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#1717) chaser83 válasza Kriza (#1716) üzenetére


chaser83
csendes tag

Én azt hittem a táp festését impregnálják. :DD
Nem kéne hülyének nézni mindenkit és bele szolni mi jo mi nem a felhasznalonak, és nem csak azt elfogadni amit hallani szeretnénk. Egyébként ha készenléti áramkörben található trafót nem megfelelően impregnálták, az is okozhat ilyet, ez vilagos ezt írták nekem többek közt honapokkal ezelőtt. De Zalmannal (FSP-nél) állítolag normális a jelenség. A tápra ugy zusammen értettem.
Egyébként nagyon örülök h az a leghangosabb aki nem is tulaj szokás szerint, majd ha veszel valamit amivel nem vagy elégedett és okoskodnak neked nem tudom mit szolnal.
AKKOR A KEDVEDÉRT CSAK A ZALMAN TULAJOK ÍRJANAK! nem dűlöre akarok jutni, hanem csak véleményeket szeretnék kapni, de te csak a saját hangodba vagy bele zugva :U
Tapasztalatokra vagyok kíváncsi. Tanácsokat kaptam 5 honapja, és elfogadtam. nem volt semmi probléma. most a cicergés miatt eladom, mert engem zavar, mást nem szerintem ezt mindenki fel tudja fogni meg tudja érteni, szabad ország. A többire nem vagyok kíváncsi ha valakinek jo igy akkor lehet vinni 12 ezer magyar forint az ára. aprohirdetésben lehet jelentkezni. Garancia a Mistralban.
Jol működik, csendes. Stand by -ban halkan cicereg.

Az alapkérdésem csak az volt hogy a ZALMAN TULAJOKNAK mi a véleménye a tápjárol, cicergéséről. Hogy mi lenne a megoldás azt majd én eldöntöm, köszönöm szépen; a
hangnemedet meg kikérem magamnak, főleg h nem a kérdésre válaszolsz, Kriza!!!

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#1718) chaser83 válasza Kriza (#1716) üzenetére


chaser83
csendes tag

Azért köszönöm a segítséget...peace&love :R

(#1719) Kriza válasza chaser83 (#1717) üzenetére


Kriza
őstag

Olvasgatom a hozzád intézett hozzászólásaimat, de nem találok semmi olyant ami alapján haragudnod kéne, vagy ha így érzed, akkor elnézést kérek tőled, nem akartalak megbántani semmivel, főleg nem a hangnemmel. Csak próbáltam tanácsod adni úgy, hogy valóban nem rendelkezem ezzel a táppal. Volt egy kis időm a nap folyamán, ezért tudtam fórumozni, meg többször válaszolni, mint a többiek, nem gondoltam, hogy ezt úgy kellene értelmezni, hogy szerelmes vagyok a hangomba. Írhattad volna előbb is, hogy első sorban zalmanosok véleményére vagy kíváncsi.
Befejeztem. :(

peace! :R

mod: off


[Szerkesztve]

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#1720) 7600GT válasza chaser83 (#1717) üzenetére


7600GT
senior tag

Nekem is cicereg de ezt avval előzöm meg, hogy egész egyszerűen lehúzom a kábelt.

Ha az ember féreggé teszi saját magát, ne csodálkozzon, ha rátaposnak.

(#1721) HolyFire


HolyFire
aktív tag

Helló!

Mi a véleményetek egy Antec Neo HE 430 GB tápról??? 430 watt, moduláris kábelek, minden ami egy modern tápon kell és van..... Remélem jó kis cumó lesz... Jelenleg egy Antec True 380 -ról meg a core2duo E6320 2800-ra felhúzva :) de úgy hogy nincs a tápon 20+4-es csati...átalakítót kellet vennem de működik :) Nehh de most lecserélem főleg a moduláris kábelek miatt kell az új mert rohadtul útálom hogy lóg a sok felesleges drót.... Akinek esetleg kéne a 380-as... az írjon :):):)

Neeee!!! Csak a rumot ne!!!

(#1722) Rocko66


Rocko66
aktív tag

Hali!
Chiftec 550w-os tápot érdemes venni?
Valakinek véleménye róla esetleg?

(#1723) Qru válasza Rocko66 (#1722) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem olyan van, én elégedett vagyok vele. Elég erős a 12V-os ága is. Zajszint elég relatív de sztem nem hangos.

#nincsbennetarcsi

(#1724) venember83 válasza HolyFire (#1721) üzenetére


venember83
nagyúr

Hello:

1.hsz<[link]>:

Seasonic tápok:
Seasonic (modell: SS-301HT, SS-351HT, SS-401HT)
Seasonic S12 (modell: SS-330HB, SS-380HB, SS-430HB, SS-500HT, SS-600HT)
Seasonic M12 (modell: SS-500HM, SS-600HM, SS-700HM)
Seasonic S12 Energy+ (modell: SS-550HT, SS-650HT)
Seasonic fejlesztés:
Corsair HX (modell: CMPSU-520HX, CMPSU-620HX)
Antec NeoHE (modell: Neo_HE380, Neo_HE430, Neo_HE500, Neo_HE550)
Antec EarthWatts (modell: EA-380, EA-430, EA-500)



Ennyit a velemenyunkrol, Seasonicrol jot vagy semmit :DDD Atalakitot meg nem lett volna muszaj vegyel, megy anelkul is.



Rocko66: Chieftec CFT-550W? Vagy GPS-550? Azok is benne vannak elso hsz-ben.... Ugy tunik csak ismetlem magam. Jok, minosegiek, binztonsagosak, de ne varj toluk Seasonic/Zalman/stb-fele halksagot.

[Szerkesztve]

(#1725) HolyFire válasza venember83 (#1724) üzenetére


HolyFire
aktív tag

Ohh Kösszi :):):) Azért vettem alakítót :) Nem tudtam hogy anélkül is elmegy :) De így sem rossz :)
Nahh de holnap már jön a NeoHE :):):) remélem már reggel meghozza a DHL-es futár fickó :):)

Neeee!!! Csak a rumot ne!!!

(#1726) stol válasza gt0618 (#1264) üzenetére


stol
addikt

Szerintem, a Tagan Fuhyyu elkói dagadnak.
Vagy nelkózás, vagy csere egy ''tápra''.

(#1727) Kriza válasza venember83 (#1724) üzenetére


Kriza
őstag

GB jelölésű az S12-II is, akkor lehet, hogy ebben is olyan Seasonic elektronika van.

Itt egy sorozat kép a Deltás 550-es csífről, elég jónak tűnik a felépítése: [link]

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#1728) #35692544


#35692544
törölt tag

üdv urak
erről a tápról [link] mi a vélemény az 1 hsz-ben nem szerepel
itt egy másik link [link]

[Szerkesztve]

(#1729) proper


proper
őstag

valaki mondana valamit erröl a tápról? [link] ujrakondizottat tudnék venni, bántsam vagy ne? :R

(#1730) venember83 válasza proper (#1729) üzenetére


venember83
nagyúr

ujrakondizottan szvsz megeri, bar kerdes mennyiert veszed.

okos67: Ha mondasz rola 1 UL szamot, akkor megmondom kb megeri-e vagy sem, de NorthQ-k tobbsege szar elektronikat hasznal, szoval kicsi az esely, h megeri a penzet.

UL-szam:
[kép]

[Szerkesztve]

(#1731) proper válasza venember83 (#1730) üzenetére


proper
őstag

6-7k szánnék rá max :R csak átmeneti lenne mert naralás elött már nem igazán tudok költekezni, na de majd utána :C

[Szerkesztve]

(#1732) venember83 válasza proper (#1731) üzenetére


venember83
nagyúr

Jelentem mar osz van, lekested a nyaralast :P Ha annyiert megkapod, akkor hajra!

(#1733) #35692544 válasza venember83 (#1730) üzenetére


#35692544
törölt tag

egy régi 2,4-es celeronos+ 9600pro vga-s géphez kellene valami olcsó táp 300-350fsp-t már nem igazán kapni mindenhol csak árlistában szerepel

(#1734) proper válasza venember83 (#1732) üzenetére


proper
őstag

dehogy késtem :DDD majd csak 2 hét mulva indulunk, megvárjuk mig leég egész görög majd a parázson jót sütünk :C még csak most jön a vénasszonyok nyara

mondhatnál pár moduláris tápot is 500W körül ami megéri és jó is
vagy maradjak a kiszemelt bluestormII 500W-nál? ez a coolink csak átmeneti lesz

(#1735) venember83 válasza proper (#1734) üzenetére


venember83
nagyúr

[link] - csak kicsit draga, de legalabb 5 ev gari van ra jobb helyeken.

(#1736) Gyuri27 válasza #35692544 (#1733) üzenetére


Gyuri27
félisten

[link] itt nézted már?

Amd - Radeon - Ryzen

(#1737) Csapi007


Csapi007
veterán

Hello
A DTK tápokkal mi van? Mert ajánlott meg nem is. :F
Az újabbak már jók?

"Csak úgy mondom"

(#1738) CséZé


CséZé
őstag

Szerintetek?
Chieftec GPS-500, 500W
Chieftec CFT-500, 500W
FSP BlueStorm II, 400W
FSP BlueStorm II, 500W
Enermax Liberty, 400W
??? PLSPLSPLS segítsetek, köszi
és valami sorrendet is alkothattok :))

[Szerkesztve]

(#1739) m4rc! válasza CséZé (#1738) üzenetére


m4rc!
őstag

Sztem a konfigodhoz elég egy jó minőségű 400W-os táp, tehát Enermaxra szavazok + az még moduláris is, van itt a ph!-n róla teszt, sztem nagyon jó vétel!

We are analog players in a digital world

(#1740) venember83 válasza CséZé (#1738) üzenetére


venember83
nagyúr

Szerintem a ket BlueStorm kozul amelyik tetszik. Azok legalabb halkak. Liberty meg modularis, de ha nem nyitogatod gyakran a geped akkor nem fog zavarni tulsagosan a kabeldzsungel.

Gepedhez 300 wattos minosegi tapegyseg is eleg, de olyat vegyel amilyet szeretnel, ha 500as kell (szerinted) akkor 500as legyen.

Sorrend: BlueStorm 400, BS 500, Liberty 400, Chieftec CFT-500, Chieftec GPS-500.
Kriteriumok: foleg hang es ar, de abszolut szubjektiv sorrend.

(#1741) CséZé válasza m4rc! (#1739) üzenetére


CséZé
őstag

A konfig megtévesztő mert nem ahhoz kell :D
Majd télen lesz egy új konfig C2D-vel szerelve.
Tehát?

(#1742) Termi16 válasza CséZé (#1741) üzenetére


Termi16
őstag

Tehát c2d-vel, 88gtx-el meg 4 vinyóval is akár elég lesz egy 400w-os táp. A sorrendet illetően meg egyet kell értenem venember-rel. ;)

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#1743) CséZé


CséZé
őstag

Ezt a tápot ~5 évre venném akkor is elég a 400W :F

(#1744) Ebit válasza CséZé (#1743) üzenetére


Ebit
addikt

Szerinted foglalkozik itt valaki jóslással?

(#1745) Termi16 válasza CséZé (#1743) üzenetére


Termi16
őstag

5évre családiházat, autót szokás venni. Ha ez megnyugtat, akkor vegyél 500w-osat, semmivel nem leszel vele előrébb. És nem azért, mert adott esetben kevés lenne a 400-500w.

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#1746) Dodder


Dodder
tag

Sziasztok!

Tudok egy uj Seasonic 400w-os tápot 5k-ért megéri megvenni?

Előre is köszi

Én bízom az emberekben,csak a bennük rejtőző ördögben nem.

(#1747) CséZé válasza Termi16 (#1745) üzenetére


CséZé
őstag

Akkor ebből úgy veszem ki h elég a 400W. Legfeljebb hamarabb lesz csere :DDD
Na jó az 5 év tényleg túlzás volt ahogy belegondolok, legyen max 3 :DDD

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#1748) m4rc! válasza Dodder (#1746) üzenetére


m4rc!
őstag

S12? Mert, ha az akkor igen. meg amúgyis :DDD , Seasonic nagyon patináns márka! Halk és megbízható

[Szerkesztve]

We are analog players in a digital world

(#1749) Termi16 válasza CséZé (#1747) üzenetére


Termi16
őstag

Így van :)

Mire odaérünk, hogy ne lenne elég, addigra valszeg más szabvány(ok) is lesznek, és akkor egy mostani táppal nem sokra mész. Meg azért egy tápot 3 évnél tovább csak némi ellenőrzés/karbantartás mellett használnék nyugodt szívvel. (sőt..)

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#1750) CséZé válasza Termi16 (#1749) üzenetére


CséZé
őstag

Kösz szépen a válaszokat :) így maradt 2 táp ami közül leszt még időm választani :D majd azt meg én eldöntöm h melyik legyen, nem lesz egyszerű, majd amelyikhez jobban húz a szívem, vagy a pénztárcám :))

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.