Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1051) darvak


darvak
senior tag

Ezek a 30k tápok nem nekem valók.. :O

(#1052) BioNiCMaN válasza Nyugdíjas (#1037) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Nyugodt lehetsz, halk a Corsair. :R

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#1053) darvak


darvak
senior tag

Nem tudnátok valami halk,kb 400-450 wattos tápot ajánlani?
az elöző kérdésemhez:
[link]
Gondolom ez hangosnak minősül,nem?

(#1054) venember83 válasza darvak (#1053) üzenetére


venember83
nagyúr

Tevedsz, rendkivul halk, ennel mar csak Zalman 360b-aps es Seasonicok halkabbak, azok is max 1 bekafingnyival, tehat ez is rendkivul halknak minosul, nekem is ilyen belu van, csak kekben :)) Ezzel el is arultam asszem, h melyiket vennem, bar lehet Zalman lett volna, ha kapok itt normalis aron...

mod: Nameg persze a valodi passziv tapok halkabbak ennel (GreenPower), ha nem ciceregnek.

Nyugdijas: BioNiCMaNnek is Corsaire van, szoval tapasztalatbol beszel, bar ugye tudjuk, h a halksag szubjektiv nagyon...

[Szerkesztve]

(#1055) darvak válasza venember83 (#1054) üzenetére


darvak
senior tag

Akkor jó az FSP?a 39 Db nem sok max terhelésen,tényleg nem tom,csak proci hűtőhöz képest soknak tűnik.
Előre köszi :DD :))

(#1056) venember83 válasza darvak (#1055) üzenetére


venember83
nagyúr

Max terhelesen nem fog menni az a venti kb soha. A tapok kevesebb feszultseget adnak a ventinek, mikor nem olyan meleg a helyzet, ezert azok kevesebbet is porognek.

(#1057) darvak válasza venember83 (#1056) üzenetére


darvak
senior tag

Akkor köszönöm szépen,mindent.
Jó ez a z őrült kinézetű,hippi south parkos figura :)) ...
Jó éjt,üdv

(#1058) fasyrt


fasyrt
őstag

Van egy eladó FSP Bluestormom jópénzé', 400-as állat.
Ha valakit érdekel, akkor PM, és bocsi a hirdetésért. :B

(#1059) venember83 válasza darvak (#1057) üzenetére


venember83
nagyúr

Szivesen, szep almokat s szebb ebredest!

fasyrt: 400as BlueStorm I vagy II?

(#1060) Nyugdíjas válasza BioNiCMaN (#1052) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Mosmár biztos,hogy corsair lesz,úgyhogy ki fog derülni,hogy tényleg halk-e :)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1061) fasyrt válasza venember83 (#1059) üzenetére


fasyrt
őstag

BS I, passzív PFC.

(#1062) Csákk válasza Nyugdíjas (#1060) üzenetére


Csákk
senior tag

ha nem lenne halk, ottvan még a design,jobb mint a szervertápé :D :)
passzív tápon nem gondolkozol?

^^

(#1063) Nyugdíjas válasza Csákk (#1062) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nincsen venti a gépemben,félek megsülne. Amúgy gondolkoztam.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1064) venember83 válasza Nyugdíjas (#1063) üzenetére


venember83
nagyúr

OC is ugy hajtja a gepet venti nelkul, vizhutessel, Zennel, azt ne kerdezd pontosan, h 300as vagy 400as, kepekrol nem derult ki.

(#1065) Nyugdíjas válasza venember83 (#1064) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Elgondolkodtató :U

és egy 400-as elbírja a konfigomat? Lehet becsúszik ám egy 88gts a későbbiekben,bár nem feltétlen,mivel egyre kevesebbet játszom

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1066) elfelejtette válasza Nyugdíjas (#1065) üzenetére


elfelejtette
veterán

Hy!
Mivel egy Q6600 + 8800GTX konfig fogyaszt táp felől 320W körül padlógázon, így egy minőségi 400W-os tápot nem nagyon izzaszt majd meg a leendő konfigod még a GTS-sel sem! :C :R

Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#1067) venember83 válasza Nyugdíjas (#1065) üzenetére


venember83
nagyúr

Jo reggelt,

400as Zen tesztelesehez hasznalt konfig fobb elemei:

* Intel Pentium D 830 @3,75 GHz, 1,425 V
* Asus P5WD2-E Premium alaplap
* 2 x 512 MB Corsair DDR2-1000 RAM
* AMD ATI Radeon HD 2900 XT videokártya


Fogyasztás terhelve: 412 W - 85%ot beleszamitva -> 350 Watt.

Ennel a procinal nem zabal semmilyen Kentsfield lenyegesen tobbet s ugye a vidkari is eleg nagy fogyaszto.

Ugy nez ki megoldottak a problemakat a Zennel, hisz kis konfigokkal is elboldogul teszt <[link]> szerint. Egyetlen problema, h eleg draga: [link], ph! szerint meg ugye 35k. Bazarosoknal nem kapok sajnos meg 400asat :( Pedig ott olcsobb lenne.



[Szerkesztve]

(#1068) Nyugdíjas válasza venember83 (#1067) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nos egyébként már a Zen-es felvetésed előtt írtam Hammonnak,hogy rendelje a Corsairt,de nem biztos hogy leyz. Nem szokásom visszamondogatni rendeléseket,így ha van neki,akkor Corsair lesz,ha nem akkor komolyan elgondolkozom ezen a Zen témán...

Köszi szépen a segítséget,teszteket,stb.... :R

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1069) rankesz válasza venember83 (#1067) üzenetére


rankesz
veterán

Akkor ezek szerint a q6600 OC-va, +8800GTX (lehet) OC-va elmenne a jelenlegi Enermax noistakerrel[link]? Azért vettem anno mert azt írták bivaly erős 12-es ága van... bár azóta cserélődött pár dolog a gépemben :)

(#1070) venember83 válasza rankesz (#1069) üzenetére


venember83
nagyúr

Szvsz igen, hisz 220at (Watt) se fogyaszt tap felol a huzott e6300 1db 8800GTX-el tehat ha megduplazzuk a proci teljesitmenyet (hisz Kentsfield=2*c2d), akkor se leszunk 300 Watt folott, sot! Az Enermaxod meg ugye boven 300 Watt folott kepes teljesiteni a 12 voltos agakon.

(#1071) Savage5 válasza venember83 (#1046) üzenetére


Savage5
senior tag

''Voltak olyan esetek, hogy túl kicsi fogyasztású számítógéppel nem indult el, pontosabban elindult, de a védelme azonnal le is állította. A másik baj bizonyos alkatrészek magas frekvenciás ciripelése volt. Idén, a hannoveri CeBIT-en a márka képviselője is elismerte, hogy voltak kezdeti nehézségek a Zenekkel, de állítása szerint a későbbi szériákban már orvosolták ezeket.''
''... Ennyi pénzért egy teljesen halk, kimondottan passzív üzemre tervezett, nagyszerű tápot kapunk, ami, úgy látszik, kinőtte elődje gyermekbetegségeit, ...''

Pedig elolvastam a tesztet a megjelenésekor, de hogy ennyire ne maradjon meg bennem... :U
:R

...

(#1072) Mákos7észta


Mákos7észta
aktív tag

Sziasztok!
Új gépet rakok össze, és jól jönne egy kis segítség. Olvastam 8800GTS teszteket, itt PH!- n, és fogyasztásnál látom, hogy a teljes rendszer E6700- al, 1 winyóval, 1 dvd-íróval, 8800 GTS- el együtt fogyaszt 210-220W- ot. Kérdem én, hogy elméletileg akkor elég kell legyen egy 350W- os FSP BlueStormII tápegység egy 3Ghz- re tuningolt E6600- nak, és egy 8800GTS 320MB videokarinak? Mert még azzal a minimális tuninggal biztos, hogy nem megyek 300W fölé, és még így is van 50W 'maradékom'. Vagy most ez hülyeség? Inkább vegyek 400W- os verziót? SLI, extrém tuning meg ilyenek nem lesznek, szóval nem hiszem, hogy nagyban változna a konfig, vagy a teljesítmény. Szóval?

Előre is köszi!

Üdv.
Mákos7észta

mod: bocs, a kérdésre megtaláltam a választ 2 hsz- el följebb :B kicsit jobban oda kéne figyeljek.. bocsi :B

más: A BlueStorm II 350W- os verzióban is van videokártya tápkábel? :F

[Szerkesztve]

Csak óvatosan, még nem kávéztam..

(#1073) ThuG4LifE válasza Mákos7észta (#1072) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

van, igen

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#1074) rankesz válasza venember83 (#1070) üzenetére


rankesz
veterán

Köszönöm szépen a segítéget!

Viszon a Scythe hűtő ideérhetne már mert csendhez szoktam a gépben ami a gyári hűtőről nem mondható el...

(#1075) Savage5 válasza Mákos7észta (#1072) üzenetére


Savage5
senior tag

99%-ban szinte biztos, hogy van.
[link]
''... természetesen PCI Express videokártyák és SATA meghajtók számára is biztosítanak energiaellátást.''
Meg egy kép, ha kinagyítod, ott van a 24 tűs csatlakozó alatt a PCI-E: [link] (bár ezeknek a képeknek én nem szoktam hinni).

...

(#1076) Ginew


Ginew
aktív tag

hi all!
Nemigazán értek a tápokhoz, gondoltam kikérem a véleményeteket..
most egy athlon64 3000+ os gépem van 6600GT videokártyával ami AGP-s s ezért még pluszba kell neki adni egy 12 V os tápot.. szal emellett van 2 vinyó, meg 1 dvd iró.
Ez van most egy 300Wos deer tápon. Most akarok beletenni 2db maxtor vinyót még, és a kérdés hogy vajon elbirja e a táp? van 1 chieftec tápom is, azt érdemesebb betenni a deer helyére? azis 300W.. ha kevés a sok vinyónak, akkor belehet e kötni mind2 tápot? :)
köszi a válaszokat, hátha segit hogy ne basszak el vmit :)

(#1077) BPFeri válasza Ginew (#1076) üzenetére


BPFeri
senior tag

Cseréld a DEER -t a Chifire.. azonnal... stabilabb, megbízhatóbb és nagyobb a leadott teljesítménye ( sokkal mint a másiké) azzal már rendben lesz a konfigod az uj vinyókkal együttt is !! :R

....

(#1078) Csákk válasza BPFeri (#1077) üzenetére


Csákk
senior tag

úgyvan,
Ginew:különben meg 1. hsz. :DDD

^^

(#1079) Kriza


Kriza
őstag

Ehhh... Aliennél akciózzák a 750W-os csíftek tápot. Kíváncsi vagyok, hogy hány zseni vesz ilyent azzal, hogy az ő atom konfigját csak ez viszi el. :W

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#1080) Savage5 válasza Kriza (#1079) üzenetére


Savage5
senior tag

Biztos, hogy lesznek páran. :)

...

(#1081) Ginew


Ginew
aktív tag

köszi a tanácsot :)

(#1082) venember83 válasza Kriza (#1079) üzenetére


venember83
nagyúr

Lenyegeben nem rossz vetel 25k-ert... :U Bar akkor is annyibol inkabb 1 520as Corsair :DD
Sry az ertelmetlen hsz-ert... :B

(#1083) Viewsonic


Viewsonic
aktív tag

lemondtam az OCZ tápjairól...
Ezeket néztem ki inkább :

Akasa Power80+ 500 watt [link] Ennek a belseje kicsit rendezetlennek tűnik de mégis iszonyat jól szerepel a tesztekben ...

Antec Neo HE 550 watt [link]
mind a két táp 25 ezer körül van

Aprilia Mille R Factory rox! :D

(#1084) Sigismund


Sigismund
tag

Hello

Egy kis segítség kellene. [link] Ebbe a webáruházból lenne a gépem és kellene egy jó táp, ami a következő cuccokat látná el árammal.

Asrock ALIVENF7G-HDREADY
AMD Athlon 64 X2 3600+ dobozos Socket AM2
512MB 800MHz DDR-II RAM Samsung (2db)
160GB Maxtor 7200rpm SATA II 8MB cache winchester
LG GSA-H44 18x DVD író fekete
InnoVision GeForce 8600GT 256MB DDR3 PCIExpress
Zalman VF700-ALCU réz VGA h?t? LED-es

Lehetőleg olcsó legyen 5K körül.

[Szerkesztve]

(#1085) Sigismund válasza Sigismund (#1084) üzenetére


Sigismund
tag

Vagy olyan házat mondjatok aminek jó a tápja és jól is néz ki aránylag a ház, max. 11K-ig.

(#1086) Qru válasza Sigismund (#1084) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

350W-os FSP bőven elég ennek a konfignak! Azt vedd.

#nincsbennetarcsi

(#1087) Muad_


Muad_
csendes tag

Üdv!

Kinéztem ezt a házat: http://aqua.hu/index.php?id=termekek&art_id=43276&
Megkérdeztem a cégtől, azt mondták, hogy ASUS táp van benne. A hozzászólások alapján jókat írtatok az Asus tápokról, tudom, hogy más márkájú (Delta) tápok vannak csak átcimkézve.
Viszont a kérdésem az lenne, hogy ez a táp elég lenne-e ehhez konfighoz:
- Integrált VGA-s alaplap
- Intel Pentium D 805/820/915/Intel Dual Core E2140/Intel Dual Core E2160/Intel Core 2 Duo E4300/Intel Core 2 Duo E4400 (még nem eldöntött, de ezek közül lesz vmelyik)
- SATA-s 500GB-os HDD
- DVDRW
- 1 GB RAM
- esetleg +1 wincsi még

Előre is thx a segítséget.

(#1088) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Egyik barátomnak úgynéz ki tápot kell majd cserélnie.

A keret 12-15k max, az elvárások pedig:
1. minimum 400W-os legyen
2. 4-nél több hagyományos winyó csati
3. passzív PFC (szünetmentes miatt)

FSP-t és Chieftec-et néztem, de a csatlakozók miatt az FSP kiesik.
Chieftec-ek meg aktív PFC-sek, ráadásul 12V-os ágon ''csak'' 14A és 15A.

[Szerkesztve]

read-only mode on the forum

(#1089) venember83 válasza Muad_ (#1087) üzenetére


venember83
nagyúr

Hello,

siman.

AtHoS: Hat nem semmi felteteleid vannak, mit ne mondjak :DDD Viszont van 1 otletem, keresd meg feljebb fasyrt hsz-et, neki van 1 elado BlueStormja, 1es, tehat passziv PFC-s s ha jol emlekszem, akkor 400as. Irj neki 1 privit. Ha nem jon ossze, akkor minosegiek kozul csak az FSP PNF marad, sry, tobbi mind aktiv PFC-s, kulonben lehet, h ezek is egyuttmukodnek 1 szunetmentessel, 1 probat meger, beszeld meg a kedvenc uzletedben, hatha megoldhato a proba.

[Szerkesztve]

(#1090) Rabbitf_24 válasza Muad_ (#1087) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Hello

nekem egy Asus Atlas 450W-os tápom van, nézd meg a konfigomat,
sztem bőven elég..... :C :C

(#1091) venember83 válasza Rabbitf_24 (#1090) üzenetére


venember83
nagyúr

Tenyleg, eszement sok kozos van a gepetekben :W

Koszonjuk az ertekes hsz-t, megfogadjuk :))

[Szerkesztve]

(#1092) Kriza válasza venember83 (#1082) üzenetére


Kriza
őstag

Csak a hangja miatt tartod jobbnak a Seasonic belsőt, vagy minőségben is jobb valami miatt? :F
Mistralban szervizestől kb. hasonlót kérdeztem, de amikor azt mondta, hogy a 400W-os csíf nem elég egy C2D-hez meg egy 7600GT-hez meg 4 vinyóhoz, akkor elkezdtem kételkedni a hozzáértésében... ;] Egyébként ő azt mondta, hogy a Seasonic ''teljesen más kategória''. :)

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#1093) AtHoS válasza venember83 (#1089) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Hát ez van. Sírva röhögök a kínálaton, meg a sz@r szünetmentesen. Már az sem jó az embereknek, ha jót lehet kapni :DDD

Az 1-es FSP Bluestorm 4-nél többcsatis? Ez kritikus szempont.
Legrosszabb esetben a szünetmentes kiiktatásra kerülhet, bár ahogy ismerem haverom.........

Hát még a Chifi 410-ese lenne ami passzív Pfc+9csatis, 12V-os ágon 16A, 18A, de azt már nem is láttam listában, meg írtátok, hogy kerülendő

read-only mode on the forum

(#1094) Rabbitf_24 válasza venember83 (#1091) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Nem a közös tul. miatt írtam, hanem hogy ez mennyire terelt, meg az övé mennyire lenne.... , de legközelebb érthető leszek :R :F :O

(#1095) venember83 válasza Rabbitf_24 (#1094) üzenetére


venember83
nagyúr

Szoval: te geped tenyleg leterheli a tapot, hisz az a szerencsetlen tap kenytelen 3.3 volton taplalni a gepet, pedig a 12 voltos ag kene legyen megdolgoztatva, mert ugye arra lett tervezve az a tap, kulonben szvsz 150 Wattot talan fogyaszt a geped, teljes terheles mellett.


AtHoS: 410essel csak az a baj, h 1x az eleteben meg kell javitani. Ha mar atesett ezen, akkor nagyon jo, megbizhato tap, asszem maga a javitas is 2-3k forint, tehat nem osszeg, foleg ha az ember pl szunetmentest is vesz a gephez.

Molex csatikat szet lehet meg osztani, 1bol kettot csinalni, par adapter kerdese az egesz. Bluestorm I-esen is tobb mint 4 molex csati kene legyen, de ezt inkabb kerdezd meg fasyrttol, o biztosra megmondja. Lehet meg gari is van a tapjara, akkor meg haverodnak szvsz tuti jo vetel.


Kriza: Seasonic legnagyobb eszlelheto elonye termeszetesen az, h halk. Emellett pontosan tartja a feszeket, kemenyen birja a terhelest, sok esetben tobbet mint amit rafirkantanak, meg ugye minosegi kondikat tesznek belejuk, tehat tartosak is. Igen, Seasonic az tenyleg altalaban mas kategoria, sajnos mar az arban is megmutatkozik ez. Osszevetve a (ha jol tudom) Sirtec gyartmanyu 750es Chiefteccel, foleg a hang es a tartossag miatt jobb valasztas az 520as Corsair borbe bujt Seasonic, szvsz.


Azt hiszem mindenkinek sikerult valaszolnom :U

Kulonben mi folyik itt a topikban, se Szten Márs, se stol, se Csaba_20_... maganyos vagyok :O

[Szerkesztve]

(#1096) Gyúrma


Gyúrma
tag

Hy!

Szerintetek ehhez a konfighoz:p35-ds4, q6600, 8800gtx, 4gb ram, 1odd, 3hdd, jó választás ez a táp: CHIEFTEC GPS-450AA? :)

Előre is köcc! :D

Gigabyte P35-DS4, Intel Core2Quad Q6600, Gigabyte 8800gtx, 4gb(2x2)ddr2 800Mhz(5-5-5-15) G.Skill, Chieftech 450w, Thermaltake Big Typhoon VX, Pov Turbine V54(25cm fan), Genius Ergo525.

(#1097) Rabbitf_24 válasza venember83 (#1095) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Éppez volt a lényeg, ha az enyemet elviszi, akkor az övét is, vagy nem???
Vazze lehet, hogy külföldiül nyomom :F :F , az övé még ennyit se fog 12Von, na
mindegy, NEKED van igazad :R :C :DD

(#1098) redzsi


redzsi
senior tag

Hali!

Mi a véleményetek az MS, MTECH, vagy Mercury ház+tápokról?
Megbízhatóság stb.
Illetve belinkelné valaki azt az oldalt, ahol megtalálható a kerülendő tápok listája?ű
Köszönm!

(#1099) Rabbitf_24 válasza redzsi (#1098) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

MS-Industrial tápom volt a mostani előtt (KY 400), 7600GT nem bírta már el,
melegedett, meg kifagyasztotta a gépet, Mercuryról se hallottam sok jót....

Remélem most nem kapok kritikát :DD :DD

(#1100) Szten Márs válasza redzsi (#1098) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Rossz. Bővebben: nagyon rossz.
Kerülendő... öö így fejből:
Q-tec, Codegen, Mercury, Trust, JNC, Stability Power, Gaba, Deer. Bővebben pedig első hozzászólás alja.

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.