Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Mass Effect 3 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-06 15:55:44

LOGOUT.hu

Remélem nem bánjátok, hogy megnyitom a Mass Effect 3 topikját. Már régóta tudjuk, hogy a játék trilógiának készül, de a mai napon ezt a BioWare hivatalosan is bejelentette. Legalábbis az egyik technikai designerük, Christina Norman szólta el magát a Twitter-en. Ugyanis nemrég egy érdekes megjegyzést olvashattunk a blogjában:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11601) genndy válasza S1M0N (#11600) üzenetére


genndy
addikt

:C :R

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#11602) Televan74 válasza S1M0N (#11600) üzenetére


Televan74
nagyúr

Jó partyzást nektek. Szívesen ott lennék, csak se autóm, se jogsim, se felesleges pénzem nincs rá. Időm az lenne. ;)

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#11603) S1M0N válasza Televan74 (#11602) üzenetére


S1M0N
senior tag

Nekem meg főleg időm nincs rá, szóval én most csak reklámozok... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11604) vvega30 válasza S1M0N (#11600) üzenetére


vvega30
senior tag

EA-t is hívjátok már meg és ha véletlen odamennek akkor meg a biztonságiakkal veressétek már meg őket:)

NEE NED ZB 6TNN DEIBEDH SIEFI EBEEE SSIEI ESEE SEEE !!

(#11605) Ryder62 válasza vvega30 (#11604) üzenetére


Ryder62
őstag

:DDD

(#11606) Televan74


Televan74
nagyúr

Kész a magyarítás bétája. LINK :)

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#11607) Ryder62 válasza Televan74 (#11606) üzenetére


Ryder62
őstag

OMG 10 giga hely kell neki :D

Így most 34 giga a ME3 :D Azért ez durva. Hogy lett ekkora helyigénye? Mindegy is, megyek kipróbálom :)

(#11608) Televan74 válasza Ryder62 (#11607) üzenetére


Televan74
nagyúr

Nekem fel se tűnt. Nem foglalkozom vele. 1TB lemezen vannak a játékok.Nekem mindegy mennyit tesz fel mass effect 3 gigái mellé. Amúgy érdekes mert a telepítő 2,4MB -t

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#11609) S1M0N válasza Ryder62 (#11607) üzenetére


S1M0N
senior tag

Üdv!

Ezen az útvonalon megkapod a választ a 10GB-os kérdésre:

Ahová a játékot telepítetted\Mass Effect 3\BIOGame\DLC --> Itt valamelyik DLC_ kezdetű mappát megnyitod, majd a benne lévőt szintén (CookedPCConsole), és ott is van két fájl, melyek majdnem ugyan akkora méretűek (a .bak fájlok minimálisan kisebbek, azok az eredetiek).

Uninstall során a .sfar fájlok törlődnek, a .bak fájlok meg átneveződnek .sfar-ra, tehát lényegében a telepítő által átnevezett eredeti fájlok típusa íródik vissza eredeti állapotába.

Szóval olyan, mintha csináltál volna biztonsági másolatot az egész mappáról, most meg felülírod ezekkel a magyar szöveget tartalmazó fájlokat, hogy minden újra az eredeti állapotába kerüljön vissza.

Nekem +8,5GB-ot hízott a Mass Effect 3 (Genesis 2 kivételével minden DLC megvan, + Citadel nincs még lefordítva), lényegében tehát a visszaállítási lehetőség miatt kell annyi hely, amennyi.

Legalábbis a négy install-uninstall után ezeket figyeltem meg... :DDD

Szerk.: Aki esetleg találna hibát, az kérem jelezze a masseffect.hu vonatkozó topikjában, vagy ha nem gond a moderátoroknak, akkor akár ide is, vagy nekem privátban, én örömmel továbbítom a többiek felé. :K

"A hibajelzés módját többféleképpen is megtehetitek. A legjobb persze az lenne, ha a lehető legpontosabb lenne. Pl a hibás mondatnál csinálnátok egy képernyőmentést Frapsszal, vagy hasonló programmal. De az is jó megoldás, ha leírjátok, melyik pályánál volt (pl Tuchanka: bomba), akár azt is melyik részleténél (pl 3. harc után) és hogy melyik csapattársakat vittétek magatokkal, illetve Shepard milyen (rene/para, nő/férfi).
Ha ide valamiért nem tudtok küldeni hibajelzést, akkor a következő e-mail címen is megtehetitek: (I)multisynchstudio@gmail.com(/I) -- szigorúan csak hibabejelentést küldjetek. Ez nem magánpostaláda, nem arra van.

Előre is köszönünk minden visszajelzést, ezzel is meggyorsítjátok a véglegesen lektorált, 100%-os, überfasza, atomkirály verzió elkészültét.

Megjegyzés: Elképzelhető, hogy lesz, amit hibának véltek, de valójában nem az. Ilyen esetben persze megmagyarázzuk, hogy miért úgy van, ahogy. ;) "

[ Szerkesztve ]

(#11610) #75376384


#75376384
törölt tag

originen ma csak 2,5 euró a játék.

(#11611) Ryder62 válasza S1M0N (#11609) üzenetére


Ryder62
őstag

Sajnos még jó ideig nem tudok gémelni a ME3-al de így elsőre tetszik a hunosítás :K

(#11612) R3nts


R3nts
senior tag

Sziasztok!Előre is elnézést a láma kérdésért/kérésért....de most hogy van honosítás, folytattam a rég abbamaradt játékot.....és elakadtam.....pont most, hogy végre magyarul is élvezetesebb lenne.....egyszerűen az Istennek sem tudom átverekedni magam a Rannoch Geth Base-en a Kaszás kilövésénél.....bármit csinálok (nyilván valamit nagyon bénán)már vagy ötvenedjére sem sikerül :W ) Ha valaki lenne olyan jó fej, és privátban felvenné velem a kapcsolatot (akinek még fenn van a ME3 a PC-jén)nagyon hálás lennék....köszönöm szépen előre is! Már néztem a szóbanforgó részről youtube videót,hogy hogyan kell megcsinálni a feladatot,de sehogysem jön össze :(( :W

[ Szerkesztve ]

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#11613) TWO40VIDEO válasza R3nts (#11612) üzenetére


TWO40VIDEO
csendes tag

Hello. Az idözités a fontos. háromszor kell belelöni laserrel, a harmadik full lasittásos de nem szabad elmozditani a fegyvert róla, mikor rad lő elgurulsz vagy ketszer oldalra és te lösz, folyamatsossan nyomva tartod a fegyver ravaszát, ha jól emlékszem, de rég voltam már ezen a részen, arra emlékszem hogy én is szivtam vele :) ezt 3 szor kell, ha jól értettem és azon a részen vagy ahol Tali-val vagytok az ö bolygóján. [link]

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/channel/UC8keQgws3FyALia8zuYhplA

(#11614) R3nts


R3nts
senior tag

Sziasztok!Nagyon szépen kérném,akinek telepítve van a PC-jén a ME3,az írjon rám privátban legyen szíves.....!Szeretnék segítséget kérni..... lehet elsőre furcsának tűnhet,de szeretném megkérni,hogy a mentett állásaimmal segítsen már ki egy elakadt résznél,mert az őrületbe kerget, hogy nem tudok továbbhaladni.... :((( köszönöm szépen előre is!Kellemes Húsvéti Ünnepeket Mindenkinek!!

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#11615) GypsFulvus2 válasza R3nts (#11614) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Sajnos már nincs fenn a gépemen, de gondolom a Rannoch Reaper fight-tal van gondod. Ott egy afféle "átbújásos" taktikát kell alkalmazni. Nem kell ugrálni, pörögni, hanem el kell indulni egy irányba oldalazva, aztán amikor a lézer közeledik, az ellenkező irányba váltva, szintén oldalazva átbújni alatta. Ez a video elég jól bemutatja. A végn a lassított résznél, pedig folyamatosan rajta tartani a gyenge ponton a célkeresztet, és nyomva tartod a bal egérgombot..

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#11616) janos666 válasza GypsFulvus2 (#11615) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem az vált be, hogy míg közel ér a lézer, addig mereven állsz és nyomod a [tűz] gombot, mert ilyenkor álló célpontként kezel a Reaper (horizontálisan nem, vagy kevésbé fog mozogni a lézernyalábja, mint ha mozgó célpont lennél) és a te célpont bemérésed is gyorsabban halad, mint ha mozognál célzás közben. Persze még időben el kell állni az útjából és lehetőség szerint közben is célozni.
Az utolsó körnél pedig azt hiszem már nyugodtan lehet mozogni is, mert nem lassul már tőle a célbemérés, és nem lesz már ideje üldözni a nyalábnak, mert addigra jön a cutscene (de ez már ködösen él bennem).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#11617) Apollyon válasza janos666 (#11616) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Én is hasonlóképp csináltam.
Mindig álló helyzetből céloztam, így egész könnyű volt (Normal fokozaton játszottam). Ugye a platformról ahova kiraktak nem lehetett elmenni, így én azt csináltam hogy mindig a két széléről céloztam be a reapert. Tehát a sziklahasadékban ahol ugye lehetett mozogni, mindig szélétől-széléig futkostam, így a lézernyalábnak esélye sem volt eltalálni.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#11618) Kidus


Kidus
őstag

Ruhellem azt a reszt.
Konnyunek konnyu amig a lassitott resz nem jon, es olyankor az esetek feleben nem szukul be a nyalab csak mert csak. Es nyilvan nem tudom ellenorizni, mert a kepen kivul van a ket szele, igy nem latom hogy mozog vagy sem.
Volt mar hogy haromszor kellett nekifutni.
Az elejen en szelrol allo helyzetbol celoztam, aztan atfutottam a masik oldalra es onnan is, max haromszor kellett ezt eljatszani mig becelzott es lott.

Assuming Control

(#11619) #85552128


#85552128
törölt tag

Én első végigjátszásnál probléma nélkül elsőre megcsináltam, a másodiknál meg vagy 10x meghaltam :DDD

(#11620) TomLion


TomLion
tag

A magyarítás telepítőjének indításakor ezt találja a Norton:

''Jobb ma egy XP mint holnap egy Duron''

(#11621) S1M0N válasza TomLion (#11620) üzenetére


S1M0N
senior tag

Üdv!

A telepítőben van egy program ami képes arra, hogy egy programot úgy indítson el, hogy nem hoz létre ablakot, sőt semmit, csak futtatja a háttérben.

Ezt a víruskeresők gyakran fenyegetésnek érzékelik de írják is, hogy nem vírus, hanem csak veszélyes lehet.

Sajnos az "sfar" fájlokba való becsomagoló egy parancssor program, vagyis ronda fekete ablakokat dobálna fel telepítés közben ennek elrejtésére lett betéve ez a megoldás.

Egyik kollégának (fordítónak) a Gmail és a Chrome is problémázott a telepítő miatt, nálam az ESET Spart Security nem jelzett problémát, és elhiheted, hogy a telepítő vírusmentes. :R

[ Szerkesztve ]

(#11622) #85552128 válasza S1M0N (#11621) üzenetére


#85552128
törölt tag

Ha jól láttam NSIS-el volt csinálva, ha a ShellExeccel hívjátok meg a programokat akkor lehetőség van "elrejteni" (SW_HIDE) az ablakot külön program nélkül, InnoSetuppal így néz ki a hívás:

ShellExec('runas', ExpandConstant('{tmp}\app.exe'),' ', ' ', SW_HIDE, ewWaitUntilTerminated, ErrorCode)

Valószínűleg hasonlóan meglehet hívni NSIS-ből is, mivel windowsos cucc: [link]

[ Szerkesztve ]

(#11623) janos666 válasza S1M0N (#11621) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

"Ronda fekete ablak". LOL
Az inkább egy informatív valami, amin látod mi történik és halad-e vagy sem. :P
Én biztos nem rejteném el. Ha akarod át tudod színezni a karaktereket mátrix stílusú zöldre, az már talán "menő" lesz (legalább is úgy 6 évvel ezelőttre :)) ).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#11624) Montesantos


Montesantos
senior tag

SPOILER!

Próbálom a quarian geth háborút a két faj közötti békével lezárni, de nem jön össze.... (gondolom valami kimaradt) Rannoch Geth Base-en a Kaszást kilövöm majd döntenem kell légió vagy Tali javára (egyik se tetszik)nem ad fel 3.-4. válaszlhetöséget? valami kimaradt korábbról?

Gabi

(#11625) R3nts válasza Montesantos (#11624) üzenetére


R3nts
senior tag

Én is ugyanígy jártam.....bár én elveszitettem Tali-t,amikor a geth-ek javára döntöttem... :(( Nekem is csak 2 válaszlehetőség volt....

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#11626) Zoli133 válasza R3nts (#11625) üzenetére


Zoli133
őstag

SPOILER!

Egyrész csak a 2ből átvitt mentéssel lehet megmenteni mindkettőjüket. (amenniyben a 2ben is minketten lojálisak voltak). Másrészt pedig első választásnál dönteni kell és utána levő döntésnél érhető el a paragon/renegát opció ha sikerült elérni a hozzá szükséges szintet.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#11627) Montesantos válasza Zoli133 (#11626) üzenetére


Montesantos
senior tag

A 2.ben mindketten lojálisak voltak hozzám .....(megnéztem, azt a mentést hoztam át a3-ba)

"Másrészt pedig első választásnál dönteni kell és utána levő döntésnél érhető el a paragon/renegát opció ha sikerült elérni a hozzá szükséges szintet." ezt ne haragudj, de nem értem.....

Gabi

(#11628) Zoli133 válasza Montesantos (#11627) üzenetére


Zoli133
őstag

Amikor ott vagy a végén és döntened kell Taliu és Legion közt, akkor az első választásod mindneképp az egyik odlal mellet kell ,hogy legyen. De miután döntöttél az egyik oldalnál lesz még további párbeszéd ahol talán 2x is fel lesz ajánlva a másik mellé állás / kibékítés lehetősége (béke csak megfelelő paragon/renegát mennyiséggel érhető el) azaz a párbeszéd elején midnenképpen választanod kell 1x Tail/Legion közt utána jöühet a mindenki boldog és senki nem hal meg opció.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#11629) Montesantos válasza Zoli133 (#11628) üzenetére


Montesantos
senior tag

köszi most már értem.... valószínű nincs meg a megfelelő paragon/renegát mennyiségem még mivel az 1 döntés után még egyszer rákérdez a párbeszédben hogy ki mellé állok de akkor se ad békítésre utaló válaszlehetőséget....

Gabi

(#11630) Kidus válasza Montesantos (#11629) üzenetére


Kidus
őstag

Meg az admiralt is meg kell menteni hozza elotte.

Assuming Control

(#11631) S1M0N válasza janos666 (#11623) üzenetére


S1M0N
senior tag

A telepítőt nem én csináltam/csinálom, én csak tolmácsoltam azt, amit mondott. :R

(#11632) TomLion válasza S1M0N (#11621) üzenetére


TomLion
tag

Köszi!
Azért persze feltoltam, remekül működik a magyarítás.

''Jobb ma egy XP mint holnap egy Duron''

(#11633) vvega30


vvega30
senior tag

Üdv
A citadell DLC az nincs lefordítva? Arra emlékeztem, hogy minden DLC magyar de nekem az angolul megy.
Vagy azt külön kell felinstallni?

NEE NED ZB 6TNN DEIBEDH SIEFI EBEEE SSIEI ESEE SEEE !!

(#11634) S1M0N válasza vvega30 (#11633) üzenetére


S1M0N
senior tag

A Citadel DLC még nincs lefordítva, most kezdünk neki. :R

(#11635) vvega30 válasza S1M0N (#11634) üzenetére


vvega30
senior tag

oh je, köszi a választ.
már azt hittem én néztem be valamit:)

NEE NED ZB 6TNN DEIBEDH SIEFI EBEEE SSIEI ESEE SEEE !!

(#11636) TWO40VIDEO


TWO40VIDEO
csendes tag

Nagyon tetszik a magyar forditás, van benne hiba de tudom, hogy még nem a végleges elképesztő melo lehetett!! ezuton is köszi:) szeretnék majd magyar vegigjatszast csinalni vagy esetleg ilyen zenést: [link]

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/channel/UC8keQgws3FyALia8zuYhplA

(#11637) TWO40VIDEO


TWO40VIDEO
csendes tag

Ha valaki bele akar nézni mükődés közben a magyar feliratba, itt megteheti:
[link]

http://www.youtube.com/channel/UC8keQgws3FyALia8zuYhplA

(#11638) Fkris


Fkris
őstag

Mitol fugg az, hogy multiban mennyi felszerelést vihetek magamal?(medkit, ops pack, cobra, ammo?)

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#11639) -KP- válasza Fkris (#11638) üzenetére


-KP-
addikt

attól, hogy a store hány fejlesztést dobott ki rá. 6,6,6,6 amit el lehet érni.

ezenkívül vannak olyan gearek amik pluszt adnak.

pl. ha már kidobta a gép az összes fejlesztést a cobra-ra, akkor 6-ot vihetsz magaddal. ráraksz egy armored compartments V geart ami +3 Cobra így pl. lesz 9 rakétád.

ugyanez responder/survivor loadout esetén medigélre meg ops packra. assault loadout/barrage upgrade/thermal clip pack asszem ezek meg a thermal clip packra. de ezeknek elég ritkán van értelme. Vannak gearek, amik hasznosabbak.

[ Szerkesztve ]

(#11640) Fkris válasza -KP- (#11639) üzenetére


Fkris
őstag

Koszonom, igy mar ertem.Azthittem ahoz van koze, Hányszor küldöm be őket a 20szint utan.

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#11641) TWO40VIDEO


TWO40VIDEO
csendes tag

Mass Effect: Commanders
[link]

http://www.youtube.com/channel/UC8keQgws3FyALia8zuYhplA

(#11642) Abu85


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem tudom mennyire nagy kérés, de tudna valaki egy mentést adni onnan, amikor kezdődik a londoni küldetés. Pontosan attól a ponttól, ahol Cortez már kirakta a csapatot Londonba. Ha lehet, akkor Liara és Ashley kellene társaknak. Ha a Citadel kivételével megvan az összes DLC az előny, de ezek nélkül is oké. Előre is köszi.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#11643) XharX válasza Abu85 (#11642) üzenetére


XharX
aktív tag

Üdv!

Nem tudom üzenetben vagy esetleg máshol reagáltak a kérésre, de ide feltöltöttem a londoni misszió kezdésénél lévő automatikus mentést. A társak a kívántak. Tudtommal ennyi elég is a működéshez, de ha kell még valami fájl a karakter miatt akkor azt is szívesen töltöm.

Mod: Valakit megkérhetnék, hogy gyatra angol tudásom miatt elmagyarázná a high resolution textures mod telepítését az ME3-hoz? Hálám üldözné érte! :)

[ Szerkesztve ]

(#11644) XharX


XharX
aktív tag

Kérdés visszavonva, megoldottam sikeresen. Épp csak a szemem nem verte ki a tutorial videó :W :DD

(#11645) Abu85 válasza XharX (#11643) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Hálásan köszönöm. Leszedtem. :R

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#11646) Ryder62 válasza XharX (#11643) üzenetére


Ryder62
őstag

<--- Kukkants bele logout blogomra, anno írtam róla. ;)

(#11647) XharX válasza Ryder62 (#11646) üzenetére


XharX
aktív tag

Igen, így könnyebb egy kicsit. Le is mentettem könyvjelzőnek ha legközelebb szükség lesz rá :R

(#11648) tiv83us válasza Kidus (#11618) üzenetére


tiv83us
veterán

Szivesen :))

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#11649) alratar


alratar
addikt

Sziasztok.

Van olyan hely a hajón vagy valahol, ahol megtekinthetem a csapatom tagjainak fegyverzetét?

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#11650) janos666 válasza alratar (#11649) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Általában minden küldetés előtt váltogathatod a kiválasztott csapattagok fegyvereit és azok kiegészítőit.
Továbbá a hajó legalsó szintjén a lifttől balra (és néhány más, akár idegen helyeken) van egy asztal, amin lehet barbálni (de ebben most nem vagyok biztos, hogy mikor kiét, de magukat a fegyvereket tuti, és valószínáleg a saját cuccaid is, csak azt nem mondom biztosra, hogy mindenki másét is, főleg aki épp nem aktív cspattag).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Mass Effect 3 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.