Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Mass Effect 3 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-06 15:55:44

LOGOUT.hu

Remélem nem bánjátok, hogy megnyitom a Mass Effect 3 topikját. Már régóta tudjuk, hogy a játék trilógiának készül, de a mai napon ezt a BioWare hivatalosan is bejelentette. Legalábbis az egyik technikai designerük, Christina Norman szólta el magát a Twitter-en. Ugyanis nemrég egy érdekes megjegyzést olvashattunk a blogjában:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11751) tiv83us válasza oriic (#11748) üzenetére


tiv83us
veterán

Kisse hosszu elmagyarazni. Szvsz a legjobb ME3 DLC a Citadel mellett. A lenyeg.

Kozben talaltam egy kicsit realisztikusabb comparison-t a hajok kozott..

Mondjuk inkabb, ugy, hogy a Reaperek reszben Leviathanok :) A Reaperek tobben vannak, de 1 vs 1 egy Leviathan barmikor megfektet egy Capital Ship Reapert :)

[ Szerkesztve ]

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#11752) genndy válasza oriic (#11750) üzenetére


genndy
addikt

Nem azok. A Reapereket a saját mintájukra alkották meg.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#11753) tiv83us válasza genndy (#11752) üzenetére


tiv83us
veterán

A Leviiathanok nem alkottak Reapereket. Ok csak egy super-advanced AI-t alkottak, hogy fenntartsa a rendet a szintetikusok egy az organikusok kozt. Csak a Leviathanok arra nem gondoltak, hogy ok is reszesuk a problemank, igy az AI osszehordalt egy szintetikus sereget (meg nem a Reaperek) es lemeszarolt nehany Leviathant, majd a harvest elkezdotott es a Leviathanok genetic strukturajabol megszuletett Harbinger, majd a cycle of destinction elindult.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#11754) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Na így már mindjárt más. Érdekes lenne ha a folytatásban ismét előhoznák a Leviathan-okat.

(#11755) Zoli133

:DDD

Neeem, hanem mint történeti szereplőket. Nem azt mondom hogy ők legyenek az enemy-k, mert akkor kiakadna mindenki. :DDD

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#11755) Zoli133 válasza oriic (#11754) üzenetére


Zoli133
őstag

Játszható fajnak? ;]
Érdekes lenne a karaktergenerálás. :D

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#11756) tiv83us válasza oriic (#11754) üzenetére


tiv83us
veterán

Egyebkent ez a meretarany kerdes eleg erdekes, (ha mar a ME4 topikban is felhoztuk), hiszen a jatekban, peladul mikor megerkeznek a Foldre (foleg az introban, amikor elhagyjuk a Foldet, amikor latjuk leereszkedni a sok-sok Capital Shipet, nekem igencsak nem tunnek 2km magasnak a nagyfiuk, ami gen mocskosul magas, kb negyszerese a regi World Trade Centereknek (110 emelet+antenna), es azert ez pl igen illuzio rombolo...

[ Szerkesztve ]

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#11757) robyg válasza tiv83us (#11751) üzenetére


robyg
senior tag

Eddig nekem is a Levithan dlc ami visz mindent.

Baromi jó lett.

(#11758) tiv83us válasza tiv83us (#11756) üzenetére


tiv83us
veterán

[link]

[ Szerkesztve ]

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#11759) genndy válasza tiv83us (#11756) üzenetére


genndy
addikt

Egyszerű: azok nem Capital Shipek. :) Úgy néznek ki, de kisebbek. Vagy a játékban, vagy a készítők mondták hogy többféle méretű reaper van, ezek szerint ezek a kicsik voltak.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#11760) tiv83us válasza genndy (#11759) üzenetére


tiv83us
veterán

De biza azok. Az osszes tobbi Reaper varians mashogyan nez ki es sem a Reaper Troop Transport, sem a Reaper Processor Ship nem ereszkedik le az atmoszferan belulre. (Az egyik nagyobb kepen, amit par napja linkeltem, (ott van valahol kozepen), lathatod hogy neznek ki, Hatalmas test, hangyanyi csapok".

[ Szerkesztve ]

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#11761) janos666 válasza tiv83us (#11760) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem ezt könnyen meg lehet magyarázni, hogy a Galactic Codex miért volt szimplán out-of-date (vagy akár egyenesen pontatlan is), amikor könnyen halott/sérült lehetett már sok felelős szerkesztője/lektora, és amúgy is problémás lehetett a szinkronizálása a hagyományos kommunikációs hálózat zavarai mellett.

Sovering vajon tényleg "nő" jellegű tudat volt (Legion beszámolója után)?
Ezen a képen tényleg sokkal kecsesebb, mint Harbringer. :B ;]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#11762) tiv83us válasza janos666 (#11761) üzenetére


tiv83us
veterán

No jellegu volt??? Fogadjunk a magyar valtozattal jatszottal, mert ilyen az eredetiben nem hangzott el :))
Egyaltalan milyen egy no- jellegu Reaper??

[ Szerkesztve ]

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#11763) janos666 válasza tiv83us (#11762) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Hehe, vicces, mikor évekkel később tényként emlékszem vissza valami hülyeségre, amit csak poénból találtam ki. :))
Lehet, hogy több köze van a héber igazsághoz (~ Názáreti Jézus, Nazar...). :DDD

Olyan, mint amelyik így rácuppan a Citadel rudjára: [link] :P

De amúgy tényleg hasonlítsd össze Harbinger-el... Ha minden áron rá akarod erőltetni a földi emlősök nemi jellegeit, akkor szerintem sikerülni fog (karcsúbb, kecsesebb) és valamelyest "anyáskodóbb" is (Sovering, még ha erős hátsó szándékkal, és hasnló végső célokkal is, de hosszabb időre és csoportokban gyűjti maga mellé, akit tud, míg Harbinger inkább olyan mint ha fennakadt volna a "megölök mindenkit, megölök, megölök, meg meg" Dopeman szám :DDD).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#11764) tiv83us válasza janos666 (#11763) üzenetére


tiv83us
veterán

Hogy oszinte legyek, halvany lila fingom sincs mirol beszelsz, anyaskodo, meg racuppan rudra, meg megolok mindenkit, what? :F

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#11765) tiv83us válasza TWO40VIDEO (#11715) üzenetére


tiv83us
veterán

Lattam nehany kepedet a FB Mass Effect oldalan, nem rosszak, foleg amikor bemountoltad az arcodat Shep testere :)

[ Szerkesztve ]

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#11766) bacsis


bacsis
Közösségépítő

nahh skaccok, a gyerkőcökkel végig vittük a 3. részt is... lényegében a végét se nem olvasni se nem elmagyarázni nem tudtam, mert elcsuklott a szavam...
Az lett a vége, hogy Shepard feláldozza magát, és "szétszóródik" az univerzumban, de amúgy mindenki heppi...
Tényleg ez a játék legjobb vége?

(#11767) janos666 válasza bacsis (#11766) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ha nem kerültem volna a spoiler-ezést, akkor javaslatom volna, hogy a gyermekközönség előtt a középsőt választ, mert szerintem ez a legszebb.
A másik kérdés azóta is folyamatos vita tárgya, ami talán sohasem zárul majd le végérvényesen (leghamarabb is a következő Mass Effect játék bemutatásakor, de valamiért nem bízom benne).
Nekem az az ME3 autosave van eltéve, amit a StarChild-al folytatott beszélgetés végén készít a játék, hogy válassz egy irányt. :))
Én pillanatnyilag a vörösre hajazok, mint legjobb és kékre, mint legbutább.
Élőben az első ME3 végigjátszáskor én is a zöldet toltam.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#11768) tiv83us válasza bacsis (#11766) üzenetére


tiv83us
veterán

Extended Cut-tal es DLC-kkel vittetek vegig? Ha jol veszem ki a szavaidbol a szintezist valasztottad, azaz a "kozepso utat".
Egyebkent nincsen jo, vagy rossz befejezes, en speciel a controlt valasztottam, hogy en iranyitsam a Reapereket, ujra epitsem veluk a Mass Relay halozatot es orsereget allitattsak veluk a Milky Way lakoi szamara.
Egyedul talan rossz befejezes az, ha beleeresztesz egy golyot a Csillamkolyokbe a vegen, es akkor berag es learatjak az egesz univerzumot es a cycle folytatodik. A destroy is elvileg "jo" befejezes, a Reaperek elpusztulnak, csakhat veluk egyutt a gethek es EDI is, de vegulis a cycle veget er.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#11769) Apollyon válasza tiv83us (#11768) üzenetére


Apollyon
Korrektor

A kölökbe nem feltétlenül kell belelőni, én amikor először nyomtam a befejezést, végig elutasító válaszokat adtam, vagyis hogy nem fogadtam el egyik színt sem, így ebből is az lett hogy "The cycle continues.."

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#11770) tiv83us válasza Apollyon (#11769) üzenetére


tiv83us
veterán

Tudom, en is ugy csinaltam eloszor, csak ha mar azt a befejezest valasztom, akkor jobban esik beleereszteni egy golyszit :)

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#11772) janos666 válasza nanorambo (#11771) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nagyon jó lenne az agresszív perlin noise nélkül (amitől ráadásul még a sötét árnyékos rész is túl világos szürke lesz, jobb lenne feketén...). :O
Az első részben hihetetlenül utáltam a film grain effektet, már a Citadel-en jártam Eden Prime után, mire végre megtaláltam, hogy mit kell kikapcsolni.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#11773) bacsis válasza tiv83us (#11768) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

DLC nélkül vittük végig, így is hosszú volt :D
deee szem jövő hónapban megveszem a "collectors edition"-t belőle, Fehérváron láttam az 576kbyte-ban 8ér'...
Na szóval jahh, a szintézist vittük végig, a kisebbik lányom Lilike végig sírta, szal ezért kárdeztem, hogy van-e valami olyasmi, ahol Shepard is túlél... na meg úgy kb mindenki :))
Szóval akkor szerintem beérjük ezzel :)
Amikor kijött a játék, és megjelentek róla a cikkek, én az Iponon olvastam, és nagyon lehúzták a befejezését... én egy kicsit aggódtam is miatta, de nem tudom miért mondták.. tökéletes történet tökéletes befejezése :K
és végülis úgy lezárták, hogy ha lesz is Mass Effect4, ezt a történetet már nem lehet folytatni :N

(#11774) janos666 válasza bacsis (#11773) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

"végülis úgy lezárták, hogy ha lesz is Mass Effect4, ezt a történetet már nem lehet folytatni"

Pedig a játékon kívül még folytatódik. :DD
Ez korábbi és hangulatosabb: Indoctrination Theory (3db ~1,5 órás rész)
Ez pedig frissebb és izgalmasabb: ChooseWisely (4 epizód)
Szerintem az, hogy utóbbinak még most készül az 5. része, elég jól jelzi, hogy még nem mindenki zárta ezt le magában. :))
Mindkettőben különbözőképp jelenik meg a túlzott "belemagyarázás" és szándékos egyoldalú értelmezés, de ettől függetlenül szerintem mindkettő érdekes (főleg annak, aki úgy van vele, hogy Mass Effect-ből sohasem elég, de már szégyellné újra végigjátszani :D) és nekem jobban tetszik a CW sorozat.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#11775) genndy válasza bacsis (#11773) üzenetére


genndy
addikt

Spórold meg a Coll.Ed-et, abban sem lesznek benne a DLC-k (illetve csak egy). Külön kell őket megvásárolni, akciózva sosincsenek.

Végéhez:
[SPOILER]
Van olyan lehetőség, hogy Shepard túlélje...
[/SPOILER]

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#11776) tiv83us válasza bacsis (#11773) üzenetére


tiv83us
veterán

Remelem azert az ingyenes Extended Cut-ot letoltottetek, ami valamennyire turhetove teszi a veget, mert anelkul en is sirnek... (EC-vel is kozel allok hozza meg mindig, akarhanyszor vegigviszem, es nem azert, mert meg vagyok hatodva :N)

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#11777) janos666 válasza tiv83us (#11776) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem sokkal jobban tetszik a vége EC nélkül. :P

Sovering: [...] reasons beyond your comprehension [...]
Sehpard: Shit, that advanced AI thing scared the shit out of me!
Liara: Yeah. By the Godess! I am so scared!
--- A few years later. The same topic with an even more advanced AI ---
EC-StarChild: It's pretty simple, really. Just let me explain it like you were 10 years old. I am sure you will completely understand everything in a few short minutes. So, [khmm] a veeeery long time ago, in a galaxy faaaar faaaar awaaay, there was aaa ... ... ...
Shepard: K, thanks. Jeez! It was a pretty cool story, bro. Got it! Right! KK!!! It wasn't complicated at all, I see and understand everything now!
EC-StarChild: Would you like me to explain it again with a little extra details? Just to make sure you got it?
Shepard: KK, thankZ! Shoot! I am all ears. You are soo kind! Love your stories!
EC-StarChild: So, in a Galaxy, far, far away... ... ...
Shepard : Zzzzz ZZZZZZ ZZZzzzzz

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#11778) tiv83us válasza janos666 (#11777) üzenetére


tiv83us
veterán

Without EC:

Catalyst: You must choose.
Shepard: Hmm...Okay.

The End.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#11779) oriic válasza tiv83us (#11778) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ez mekkora, és ilyen igaz. :DDD

Live-Die-Respawn

(#11780) bacsis válasza tiv83us (#11776) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

neeem, mindenféle DLC nélkül pörgettük végig...
Szóval abban a csomagban sem lesz DLC? hát jó.. akkor majd a Steam-en fogom megvenni azokat.... azt akkor nekiállunk előről, egy kicsit még jobban átgondolva :)

(#11781) S1M0N válasza bacsis (#11780) üzenetére


S1M0N
senior tag

Mass Effect 3 nincs Steam-en, csak Originen.

A DLC-k megvásárlásához meg BioWare Pontokra van szükséged, amit megvehetsz Originen, vagy dobozos formában is.

[ Szerkesztve ]

(#11782) bacsis válasza S1M0N (#11781) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

akkor kénytelen vagyok oda beregisztrálni :)
külön dobozos formában nincsenek ezek a DLC-k ugye?
elég maradi vagyok, és ha meg veszek egy-egy játékot csak dobozos verziót veszek, szertem érezni a kezembe azt amiért pénzt adok :)

(#11783) S1M0N válasza bacsis (#11782) üzenetére


S1M0N
senior tag

Sajnos nincs, csak digitálisan elérhetőek a DLC-k.

(#11784) bacsis válasza S1M0N (#11783) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

köszönöm az infót :R

(#11785) tiv83us válasza bacsis (#11780) üzenetére


tiv83us
veterán

Az Extended Cut az ingyenes es kotelezo.. Hidd el, tudom mirol beszelek :K

Ps: Szerintem a lanyaid imadnak a Citadel DLC-t, olyan kis "aranyos", levezetos, partizgatos, kaszinozos, estelyibe oltozos :) Nekem a Leviathan DLC mellett talan a Citadel a kedvencem. Az Omega kicsit csalodas volt, egyedul a regi szep emlekek miatt jott be (ha jatszottal a ME2-vel, akkor tudod mirol beszelek).

[ Szerkesztve ]

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#11786) nanorambo válasza tiv83us (#11785) üzenetére


nanorambo
őstag

A Citadel a világtörténelem legjobb DLC-je. Kötelező!

(#11787) #85552128


#85552128
törölt tag

Ami szerintem "kötelező" az alapsztorihoz az a Leviathan és az EC, ezen kívül még a From Ashes (Ezt érdemes Digital Deluxe vagy Upgrade packkal venni ha már megvan a játék így most például 2,5€ külön meg 800 bioware pont = 8 € lenne + így még jön pár extra fegyver is) ami említésre méltó, az Omega és a Citadel is jó a maga módján, de nélkülözhető.

[ Szerkesztve ]

(#11788) bacsis válasza nanorambo (#11786) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

csak ahhoz nincs honosítás :B

(#11789) genndy válasza bacsis (#11788) üzenetére


genndy
addikt

Még.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#11790) Phobion


Phobion
őstag

vótmá a nyócká? :DDD

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#11791) nanorambo válasza bacsis (#11788) üzenetére


nanorambo
őstag

Nem is kő' :D
Legalább is nekem szerencsére nem kő' :D

(#11792) robyg


robyg
senior tag

Üdv Skacok.

Lenne egy kérdésem a single részben mennyire lehet a fegyók szintjét felfejleszteni?

Nekem csak 5. szintig engedi.

(#11793) tiv83us válasza robyg (#11792) üzenetére


tiv83us
veterán

Elso vegigjatszasra V, masodikra ugyanazzal a karakterrel X.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#11794) robyg válasza tiv83us (#11793) üzenetére


robyg
senior tag

Köszöntem :R :R :R

(#11795) bacsis válasza tiv83us (#11793) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

NA nekem ez új...
Most ebből a mondatodból azt veszem le, hogy ha végig lett a játék játszva, akkor ugyanazzal a karakterrel még egyszer végig lehet játszani? ha igen akkor hogyan?

(#11796) janos666 válasza bacsis (#11795) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ha már van ME3 mentésed, akkor indítasz egy új játékot ugyan úgy, mint ha először szeretnél játszani az ME3-al, csak új karakter helyett importálod a régit, hasonlóan, mint mikor a 2. vagy 3. rész kezdetekor importálod a megelőző részek karakterét.

Ezt amúgy én sem tudtam, hogy a 2. és harmadik részben is magasabb szintre lehet jutni, ha többször játssza végig az ember.
Nekem logikusabbnak tűnik, hogy ha ismételni szeretne az ember, akkor az első résztől kezdi és még talán azt is egy új karakterrel (pl. másik "kaszt"-ú vagy esetleg másik nemű főhőssel, stb).
Kicsit fura, hogy sorban minden részt kétszer-kétszer kéne egymás után végigjátszani. :))

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#11797) Kidus válasza janos666 (#11796) üzenetére


Kidus
őstag

Konnyebb insane-t vegig tolni maxolt karakterrel :)

Assuming Control

(#11798) tiv83us válasza Kidus (#11797) üzenetére


tiv83us
veterán

Tulajdonkeppen level 1-es karakterrel is gyerekjatek a ME2-hoz kepest. :U :P

En azert szeretek mindig vagy uj karit kezdeni, vagy ME2 importot, mert en elvezem a level-uppolast, meg a vasarolgatast, gyujtogetest.
Ha ugyanazzal a karakterrel kezdesz, mar fullig van a paragon/renegaded, a reputationod, es a fele boltok uresek a Citadelen, mert mar minden fejlesztesed megvan. Szal tul uncsi.

[ Szerkesztve ]

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#11799) Kidus válasza tiv83us (#11798) üzenetére


Kidus
őstag

Engem pont bosszant hogy ezt is kell, meg sosincs eleg penz a vilagon hogy mindent megvegyel, masodszorra konnyebb.
Amugy meg ME2 insane nekem valamiert nagyon konnyu volt, talan mert sniper csapattal mentem infivel, szvsz kozel van a cheat-hez :)
Harmadik meg vicc, biotic csapattal. Talan az elso volt az egyetlen, ami kikeszitett insane-en. De olyan regen volt az, hogy mar az is lehet, hogy nem az volt, hanem valami mas.

Assuming Control

(#11800) bacsis válasza Kidus (#11799) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

akkor nem tom én mit csesztem el, de biza még a 3. is megizzasztott, főleg a vége felé, pedig nem vagyok egy kezdő TPS/FPS játékos :B

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Mass Effect 3 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.