Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Magisk

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-01 12:38:22

LOGOUT.hu

Magisk
root jogosultság
Android rendszereken

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4451) pvt.peter válasza crok (#4446) üzenetére


pvt.peter
őstag

Na akkor visszaolvasok es majd jelentkezek a kerdeseimmel :D

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#4452) crok válasza the radish (#4450) üzenetére


crok
Topikgazda

Már miért lenne? Tökéletesen jól működik az injection app megoldásuk mellé ez az elv - még mindig, még KernelSU-val is.

(#4453) crok válasza crok (#4447) üzenetére


crok
Topikgazda

Az összefoglalóban ugye van az a két tároló amit a file-ok elérhetetlenné válásának esetére hoztam létre: egy Mega.nz és egy Mediafire tároló, na feltettem oda a pif.json file-okat (4-et) egy 7z-be a 01_PlayIntegrityFix könyvtárba, ezt most itt érhetitek el közvetlenül:
pif.json_20231223_2200.7z a Mega.nz-re töltve
pif.json_20231223_2200.7z a Mediafire-re töltve
A jelszó a már jól ismert lesz hozzá.
Chiteroman PlayIntegrityFix esetén ide tedd:
/data/adb/pif.json
Osm0sis PlayIntegrityFix fork esetén ide tedd:
/data/adb/modules/playintegrityfix/custom.pif.json

Frissítettem az összefoglalót is.

(#4454) crok válasza crok (#4099) üzenetére


crok
Topikgazda

Érdekességképp: működésre tudtam bírni egy official ArrowOS-en a TVGO-t de most eléggé benne vagyok mindenfélében úgyhogy nem megyek le addig hogy mi a minimál amivel elindul.

Mindenesetre ez kellett hozzá:
- Magisk Alpha*
- Magisk app hide - hogy random package ID-ja legyen a Magisk alkalmazásnak
- Saját beépített Zygisk kikapcsolva
- Enforce DenyList kikapcsolva
- DenyList: rajta minden banki alkalmazás, etc, meg nyilván a TVGO de NINCS rajta egyetlen Google alkalmazás (Play Store, Play Services, Wallet..) hogy a PIF tehesse a dolgát
Zygisk Next modul**
PlayIntegrityFix modul v14.6 + egy egyedi pif.json
HuskyDG féle SafetyNet Sensitive props modul
Shamiko modul
Zygisk LSPosed modul
HideMyApplist LSposed modul rendesen beállítva
Chiteroman BootloaderSpoofer modul***
DevOptsHide LSPosed modul

* Valszeg a Magisk Alpha eltérései az hivatalostól előbb-utóbb bekerülnek a hivatalosba is, már vagy 2 hónapja hallom hogy már majdnem lenyomták az Enter-t hogy kijöjjön a v27.... de lehet közel a karácsony vagy nem tudom..
** Igen, a beépített csak addig kellhet bekapcsolva legyen amíg a DenyList-et konfigurálod de Alpha-n nem kell bekapcsolni hogy a DenyList-et konfigurálhasd (elég csak a gombot átbillenteni, DenyList-et beállítani majd vissza kikapcsolni a Zygisk kapcsolót)
*** Key Attestation test app (v1.6) szerint a bootloader zárt - csak a certificate chain nem valid de ezen még dolgozhatom :D..

(#4455) G48 válasza crok (#4453) üzenetére


G48
senior tag

Köszönjük!

(#4456) the radish válasza crok (#4452) üzenetére


the radish
senior tag

Nem voltam egyértelmű.
Arra gondoltam, hogy mivel az EU ROM-ra kifejlesztett injection app által érvényesített fingerprint is elég rövid idő alatt be szokott halni, lehetőség van-e az általad közölt, manuális megoldásra?

(#4457) Erdmis válasza crok (#4453) üzenetére


Erdmis
tag

:R

(#4458) micafighter válasza crok (#4454) üzenetére


micafighter
nagyúr

DenyList: rajta minden banki alkalmazás, etc, meg nyilván a TVGO de NINCS rajta egyetlen Google alkalmazás (Play Store, Play Services, Wallet..) hogy a PIF tehesse a dolgát

Ezt a részt nem igazán értem, eddig nem úgy volt, hogy a PIF mellett a Denylistre kellett rakni a Google alkalmazásokat is?

(#4459) crok válasza micafighter (#4458) üzenetére


crok
Topikgazda

Ott van felette, hogy enforce denylist kikapcsolva es meg elotte a Shamiko:
- a Shamiko a denylist-et hasznalja az alkalmazasok elol a nyomok elrejtesere
- ha az enforce be lenne kapcsolva a Magisk mindent ami Magisk vagy azaltal mukodik azt umount-olna az elol az alkalmazas elol -> ha az emlitett Google alkalmazasok listan is lennenek es az enforce is be lenne kapcsolva labon loned magad mert se a Shamiko se a PIF se az LSPosed modulok nem tudnak modositani futas kozben.
Remelem igy mar ertheto.
Ha a ROM alkalmas arra hogy a PIF dolgat megcsinalja akkor elkepzelheto hogy a Magisk melle mehet az enfkrce denylist (ekkor viszont denylist-re kell tenni azokat a Google alkalmazasokat) - de nyilvan csak akkor ha nincs olyan feature vagy modul ami mas alkalmazast modosit (LSPosed ilyenkor altalaban kizarva emiatt) igy pl. systemless hosts termeszetesen mukodik, MiXplorer modul is, kamera modul, hivasrogzito, etc..
Remelem igy mar atmegy a logikaja.

(#4460) crok válasza the radish (#4456) üzenetére


crok
Topikgazda

Igen, persze, csak ahhoz a PIF modult kicsit modositani kell vagy csinalni egy kis modult erre:
A PIF telepitese utan a /data/adb/playintegrityfix mappan belul csinalni kell egy product/app/XiaomiEUInject konyvtarstrukturat es ebbe tenni egy .replace file-t es reboot - ez majd az injektor app konyvarat 'nullazza' es az app nem fog megjelenni es mukodni a rendszerben es nem akad ossze majd vele.
Tobb info itt meg ebben a thread-ben [link]
De a fentebb linkelt beallitassal es a Xiaomi.EU sajat megoldasaval szerintem jobb a tortenet.

(#4461) the radish válasza crok (#4460) üzenetére


the radish
senior tag

"Xiaomi.EU sajat megoldasaval szerintem jobb a tortenet"

Köszi, ha Te így látod, akkor marad.

(#4462) G48


G48
senior tag

Többedik alkalommal ez [kép] fogad mikor újraindítom a telefont, egy modul frissítése utan. [log] :F
Újraind után, rendbe jött. [log]

[ Szerkesztve ]

(#4463) crok válasza G48 (#4462) üzenetére


crok
Topikgazda

Melyik modul amugy?

(#4464) G48 válasza crok (#4463) üzenetére


G48
senior tag

Először a Noname féle revanced yt-t frissítettem akkor fogadott a Magisk app visszaállítása üz. Másodjára a j-hc detach modul frissítésénél rendben volt, akkor nem dobta fel.

(#4465) szimi57 válasza G48 (#4464) üzenetére


szimi57
őstag

Valahol olvastam, hogy a Simple C bármelyik bank kártyáját kezeli?!

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#4466) G48 válasza szimi57 (#4465) üzenetére


G48
senior tag

De csak pár tízezer tehető rá per hó.

(#4467) energiezolee válasza szimi57 (#4465) üzenetére


energiezolee
aktív tag

Igen, de csak az OTP kártyával tudsz telefonnal érintésmentesen fizetni!

#4467 G48: Te rosszul értelmezted a kérdést! Az alkalmazás kártyakezelése volt a kérdés, nem pedig az hogy a feltöltös kártyájukra mennyi pénzt lehet tenni havonta! Egyébként 40000ft/hó.

[ Szerkesztve ]

Üdv : Energie Zolee

(#4468) szimi57 válasza G48 (#4466) üzenetére


szimi57
őstag

Nem igazán értem. Külön kártyát kell igényelni hozzá?

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#4469) szimi57 válasza energiezolee (#4467) üzenetére


szimi57
őstag

Ez logikus is.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#4470) micafighter válasza crok (#4459) üzenetére


micafighter
nagyúr

Köszönöm :R :R Nálam is megy a Shamiko és az enforce denylist kikapcsolva, viszont azt hittem a Google alkalmazásokat is denylistre kell tenni, hogy a Shamiko el tudja előlük rejteni a nyomokat :) Vagy így is lábon lovod magad?

(#4471) G48 válasza energiezolee (#4467) üzenetére


G48
senior tag

Csak számomra értelmeztem. Nekem így használhatatlan.
[Simple]

[ Szerkesztve ]

(#4472) crok válasza micafighter (#4470) üzenetére


crok
Topikgazda

A PIF intezi, nem a Shamiko!

(#4473) paolinho válasza crok (#4244) üzenetére


paolinho
őstag

Azt megkérdezhetem, hogy hol lehet meglelni az aktuális legfrisebb verziót a XiaomiEUModule kapcsán?
Persze, ha ez publikus.

(#4474) crok válasza paolinho (#4473) üzenetére


crok
Topikgazda

Fent van a Xiaomi.EU ROM forumaban az elso posztban de linkeltem mar meg az osszefoglaloban is bent van - de itt lesz:

https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/Xiaomi.eu-app

[ Szerkesztve ]

(#4475) paolinho válasza crok (#4474) üzenetére


paolinho
őstag

Köszi szépen! :R

(#4476) zsola400 válasza paolinho (#4473) üzenetére


zsola400
aktív tag

Ha fent van az utolsó stabil .eu rom akkor Miui-verzió > updater is kirakja a legfrissebb modult.

(#4477) paolinho válasza zsola400 (#4476) üzenetére


paolinho
őstag

Ezt is köszi! :R

(#4478) the radish válasza crok (#4429) üzenetére


the radish
senior tag

Jól értelmezem, hogy a modul könyvtárába kell betenni a detach.txt-t?

(#4479) crok válasza the radish (#4478) üzenetére


crok
Topikgazda

Igen, de miert nem a sajat parancsat hasznalod hogy osszerakd a listat? Vagy mar kesz a lista?

(#4480) the radish válasza crok (#4479) üzenetére


the radish
senior tag

Na akkor beleásom magam egy kicsit.

Jaj, ez tök jó!

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#4481) mizoli


mizoli
addikt

Boldog karácsonyi ünnepeket kívánok mindenkinek 🎄

(#4482) G48 válasza mizoli (#4481) üzenetére


G48
senior tag

Boldog karácsonyt.

(#4483) energiezolee


energiezolee
aktív tag

Boldog karácsonyt mindenkinek!

Üdv : Energie Zolee

(#4484) crok válasza crok (#4435) üzenetére


crok
Topikgazda

Telegramon kint van egy PlayIntegrityFix v14.9-TEST verzioju build, ezzel mar atmegy a 4 pif.json Device Integrity-vel (: Gondolom hamarosan publikal majd build-et GitHub-on is.

Es ho ho ho boldog karacsonyt ma is :D

[ Szerkesztve ]

(#4485) crok válasza G48 (#4462) üzenetére


crok
Topikgazda

Niceee. Összecsesz valamit az modul de durván. Látszik hogy a Magisk daemon nem is fut, azért mondja azt a Magisk app amit mond.. nem találja a daemon-t (nem tud csatlakozni) így nem tud vele "beszélni" ezért mondja hogy "elveszett".. restart ha rendbehozta akkor nagy bajod nem lesz deee.. biztos ez a NoName a legjobb Revanced modul? 1:1 a j-ch az alapja de az legalább biztosan működik és ugyanúgy van benne Extended build is (a NoName-ben meg csak az Extended van) meg legalább még egyszer se volt eltörve. Ha már úgyis a j-ch zygisk-detach (vagy mindetach) modult használod akkor szerintem nem sok értelme van a NoName YT Revanced Extended-et használni (meg amúgy se, de magánvélemény, szerintem csak újracsomagoltan ugyanaz mint a j-ch).

(#4486) G48 válasza crok (#4485) üzenetére


G48
senior tag

Én is arra gondoltam h átállok j-hc yt revancedre. Köszi.

(#4487) HUNited válasza Narxis (#4426) üzenetére


HUNited
őstag

Sok lúd disznót győz.

(#4488) crok válasza crok (#4484) üzenetére


crok
Topikgazda

Kint is van: PlayIntegrityFix v14.9

(#4489) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Durva, hogy mar 1 nap alatt is mi brutalis mennyisegu hsz gyulik ossze a TG Play Integrity Fix csatijan :D

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#4490) crok válasza Archttila (#4489) üzenetére


crok
Topikgazda

Nem egyszeru szurni nektek az infot meg tesztelni is kozben, az hetszentseg, foleg hogy ugye most csaladolas is van :D

(#4491) energiezolee válasza crok (#4485) üzenetére


energiezolee
aktív tag

Van valami értelme Magisk-es YouTube ReVanvedet-et használni? Én is NoName-et használom, csak nem a modulos verziót, hanem a sima telepítős apk-t, mert azzal nincs semmi gond! Mi az előnye a Magisk-esnek azon kívül, hogy nem kell hozzá feltenni külön a microG-t?

[ Szerkesztve ]

Üdv : Energie Zolee

(#4492) rErEaT válasza energiezolee (#4491) üzenetére


rErEaT
senior tag

Hát az is előnye, hogy nem bassza szét a Magisk Daemont ahogy olvasom :D

egyébként egyértelműen j-hc modult használom én is

[ Szerkesztve ]

(#4493) Archttila válasza crok (#4490) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Az egyeb hobbikat kihagytad :D
Bevallom en csak azert neztem be mert ma Android napokat tartok ebbol kovetkezik, hogy vegre vegre!! elkeszult a debloat listem, immaron az experimental ag is beolvasztasra kerult (kettesevel teszteltem oket 3-4 napig) bootloop nem volt, :D anomaliak annal inkabb, de vegul kerek 150-nel megallt a lista. Script elment, App Manager-be list export, varom a friss ROM verziot :)
Apropo App Manager: jott stable build. (vagy te is Alfan vagy)? ;]

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#4494) crok válasza energiezolee (#4491) üzenetére


crok
Topikgazda

Nos pl. nekem nincs. Ha Magisk modullal csinalod talan kisebb a valseg' hogy eltori a linkek megnyitasat alkalmazasban, meg pl. a droid sajat fiok rendszeret tudja hasznalni, nem kell kulon belepkedni, ertesiteseket allitani (nem hasznalom, megnyitaskor nekem eleg a csengot megnezni..), nem kell letiltani a frissitest, etc.. Csak build tesztelesre teszem fel.

@Archtilla: suru a nap meg tulehettem magam halaszlevel.. :/ Egyebkent a stable-t hasznalom a napi droidon de a tobbin alpha van fent. ;)

[ Szerkesztve ]

(#4495) G48 válasza crok (#4488) üzenetére


G48
senior tag

Érdemes frissíteni, ha ok az integrity és custom pif van fent?

(#4496) Archttila válasza G48 (#4495) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Nalam tokeletesen mukodik. :)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#4497) crok válasza G48 (#4495) üzenetére


crok
Topikgazda

Ezt mar igen.

(#4498) energiezolee válasza crok (#4494) üzenetére


energiezolee
aktív tag

Én eleve nem használom az értesítéseket, szóval ezt nem tudom! Frissítést pedig nekem sem kell letiltani, mert eleve más a telepített apk neve, így akár mellé le is lehet tölteni a hivatalos YouTube-ot...
Arra viszont tisztán emlékszem, hogy régebbi tesztek során nekem sem működött rendesen a NoName féle modulos verzió, ezért is használom a sima telepítőst, ami hibátlanul működik.

Üdv : Energie Zolee

(#4499) G48 válasza crok (#4490) üzenetére


G48
senior tag

:R

(#4500) AcCEsS válasza crok (#4488) üzenetére


AcCEsS
senior tag

Nálam OnePlus Nord 2T-n hibátlan, a custom pif persze fent van! :K

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Magisk
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.