Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Magisk

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-01 12:38:22

LOGOUT.hu

Magisk
root jogosultság
Android rendszereken

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4551) energiezolee válasza pvt.peter (#4545) üzenetére


energiezolee
aktív tag

Szia !

Ali-t, Banggood-ot, Authenticator-t és Egészségablakot biztos, hogy nem kell deny listára tenni!

[ Szerkesztve ]

Üdv : Energie Zolee

(#4552) janakbacsi válasza janakbacsi (#4548) üzenetére


janakbacsi
őstag

ez is kell mellé? [link]

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#4553) pvt.peter válasza energiezolee (#4551) üzenetére


pvt.peter
őstag

Köszi, hirtelen felindulásból raktam rá még korábban, aztán az upgrade -nél újból beállítottam.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#4554) energiezolee válasza pvt.peter (#4553) üzenetére


energiezolee
aktív tag

Igazán nincs mit. :)

Üdv : Energie Zolee

(#4555) Archttila válasza janakbacsi (#4552) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Ajanlott.
A modul telepitese utan manualisan csatold le terminalba:
su -c detach
YouTube app kivalaszt

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#4556) G48 válasza pvt.peter (#4550) üzenetére


G48
senior tag

Sztem ez nem ment át. A DEVICE-nak is közte kell lennie.

(#4557) pvt.peter válasza G48 (#4556) üzenetére


pvt.peter
őstag

Milyennek kellene lennie? Megtudod osztani a te ellenőrzésed eredményét?

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#4558) rErEaT válasza pvt.peter (#4557) üzenetére


rErEaT
senior tag

Meet Device Integrity nincs benne, az hiányzik

(#4559) user26 válasza pvt.peter (#4557) üzenetére


user26
aktív tag

Ha "minden" jó, akkor ilyen.

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#4560) pvt.peter válasza user26 (#4559) üzenetére


pvt.peter
őstag

Köszi, és neked is rErEaT.
Azóta már kiderült, hogy kell a Meet Device Integrity is.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#4561) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Mi alapján kerül bannolásra egy fingerprint?

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#4562) energiezolee válasza pvt.peter (#4536) üzenetére


energiezolee
aktív tag

Most vásároltam és nálam is működik a legutolsó xiaomi.eu-s modul, tehát a fizetés.

Üdv : Energie Zolee

(#4563) crok válasza pvt.peter (#4561) üzenetére


crok
Topikgazda

Senki sem tudja biztosan..... a sok egyezo elteres biztosan kiugrik a logban.

(#4564) pvt.peter válasza crok (#4563) üzenetére


pvt.peter
őstag

Ennek az egésznek semmi értelme.
Semmi egyedi dolgot nem tartalmaz a fingerprint file, kizárólag az adott kiadott ROM -ból gyűjti össze a metaadatokat.

Generáltam most egy "sajátot" a jelenleg fentlevő ROM -om recovery ROM -jában található system.img alapján ez alapján, de ez gyakorlatilag ugyanaz mint amit eddig is megjelenített az Play Integrity Check.
Ennek egy egyedi tartalommal bíró fájlnak kellene lennie, nem?

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#4565) crok válasza pvt.peter (#4564) üzenetére


crok
Topikgazda

Ha ertened a modul (es a trukk) lenyeget nem irnal ilyen butasagot hogy nincs ertelme. Nem is szabad hogy BARMI egyedi legyen benne. Az kell hogy olyan keszuleket irjon (de kizarolag a DroidGuard-nak / Google Seevices-nek!!) ami nem tudott soha strong-ot de eleg modern hogy Android 8 vagy feletti legyen. Tettem fel 4 pif.json-t is az osszefoglaloba, meg mind a negy mukodik, max hasznald a PIF 14.6-ot.. de a 15.1-el is megy..

[ Szerkesztve ]

(#4566) pvt.peter válasza crok (#4565) üzenetére


pvt.peter
őstag

Igen, az könnyen meglehet, hogy nem értettem a működési mechanizmusát ennek és utólag átgondolva tényleg nem is kerülhet ezekből az adatokból legenerálásra semmilyen egyedi dolog.
A PIF 15.1 -ös van nálam telepítve és a be is másoltam a 4 PIF -ből 1 -et a /data/adb/pif.json helyre, de sajna újraindítás után sem akar megjönni a "Meet Device Integrity" label.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#4567) crok válasza pvt.peter (#4566) üzenetére


crok
Topikgazda

Akkor tedd fel a 14.6-ot.

(#4568) UzziVp válasza crok (#1) üzenetére


UzziVp
tag

Sziasztok!

Van egy Oneplus 5 telefonom.Gyári OOS android 8-on simán működött a root. Mára már sok alkalmazás csak android 9-től telepíthető, így váltanom kellene. Feltettem a gyári OOS android 10-et, safetynet működik, play integrity API checker-nél viszont a MEETS_DEVICE_INTEGRITY-t nem sikerül zöldre váltanom. Csináltam egy teljes, tiszta telepítést, minden működik (root nincs), de ha nyitom a bootloadert ez az API pirosra vált.
Próbáltam MagiskV23-al és a legújabbal, safetynettel, xposed-al, magiskhide props-al, végig mentem az összefoglalón, de nem boldogulok.
Nyílván a nyomi OTP alkalmazás a fő szenvedő, de más app is rinyál. :W

Van vkinek ötlete, hogyan tudnám megoldani, hogy a MEETS_DEVICE_INTEGRITY zöldre váltson root mellett?

Köszönöm

(#4569) crok válasza UzziVp (#4568) üzenetére


crok
Topikgazda

Osszefoglalo, es akkor olvasd at rendesen. Mellesleg az USNF reg elavult, MagiskHidePropsConfig annal is regebb, a Magisk 23 vagy 2 eves.. Elso korben friss Magisk, Zygisk, DenyList (nincs enforce) es Shamiko es PIF modul (mondjuk a 14.6), oda kell egy pif.json, az is lesz.

[ Szerkesztve ]

(#4570) pvt.peter válasza crok (#4569) üzenetére


pvt.peter
őstag

Hm, nálam a Shamiko modul teljesen kimaradt.
Összefoglalóban nincs benne, hogy ezt is felkellene rakni, illetve csak 2 helyen van megemlítve. Ezekszerint ezt is felkellene rakni?

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#4571) crok válasza pvt.peter (#4570) üzenetére


crok
Topikgazda

Gyári ROM-od van (megalábbis utánad keresgélve).. szóval ott lehet jobb lenne.. ugyanis nincs semmi se implementálva (nyilván) ami elfed egy rakás dolgot ami nyomot hagy a bootloader nyitás után / Magisk futás mellett.
Ha csak denylist-re teszel valamit attól még nincs semmi..
Ha enforce-olod a denylist-et akkor a Magisk mindent umount-ol amit a Magisk csinál -> így ha pl. DenyList-re teszed a Google Services-t akkor a PlayIntegrityFix Zygisk-en keresztül NEM tud hozzányúlni -> értelmetlen.
Ha nem enforce-olod akkor csak fent van a listán.. de semmi nem csinál vele semmit.. vannak modulok, mint pl. a Shamiko meg a MagiskHide modulok amik a DenyList alapján rejtik e denylist-en levő alkalmazások elől a nyomokat.

(#4572) UzziVp válasza crok (#4569) üzenetére


UzziVp
tag

Köszönöm, közben vissza olvastam itt és láttam ezt a PIF-et, frissítettem mindent és az intergity megoldódott, olvastam a válaszodat Shamiko is ment fel és megy otp is.
PIF-ből a legújabb van fent és működik.
MagiskV23-at évekig használtam, meg összefoglalóban is volt, ha régi készülék, akkor hajrá, 8.1 OOS-en megy is hibátlanul, de már egy szaros Emirates vagy egy mobilkincstár appot se tudok felrakni.

Ezzel a PIF-el meddig fog működni? Vissza olvasva ez tünt még fel, hogy talán ez nem örök élet.

Mi az a pif.json?

:R

(#4573) crok válasza UzziVp (#4572) üzenetére


crok
Topikgazda

Soha semmi se örök élet. Itt meg végképp nem - de ez már így megy cca 2 éve, hahó. Ha a 15.1-es PlayIntegrityFix ment fel abban van egy pif.json*.. abban van benne az az info amivel át lehet verni a Google-t a modul használatával. Amint letiltják (vagyis a sok nem-egyezés miatt az eltérést erre a fingerprint-re letiltják) onnantól neked is mint mindenkinek saját pif.json tartalmat kell vadásznod. Összeszedtem négyet ami most is működik (ami nem az ami most benne van a modulban (meg mellesleg a Xiaomi.EU ROM-hoz tartozó injector alkalmazásban is, mert hogy onnan lett "kölcsönvéve")).

* a pif.json-ról is írtam az összefoglalóban.

[ Szerkesztve ]

(#4574) pvt.peter válasza crok (#4571) üzenetére


pvt.peter
őstag

Köszi a választ.
Azt hiszem értem.
DenyList -en nincs Google -s alkalmazáss, enforce kikapcsolva, Shamiko modul is fent.
Viszont nem tudom mit kellene még csinálni, mert a PIF 14.6 -tal sem jön meg a device integrity restart után.
pif.json bemásolva a /data/adb mappába :/

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#4575) crok válasza pvt.peter (#4574) üzenetére


crok
Topikgazda

Először is: azért remélem a Magisk app hide megvolt, meg a kötelező tiszteletkörök.
A Shamiko-nak a PI check-hez nincs is köze. Melyik eszköz pif.json-ját használtad*? Mind a négyet végigpróbáltad? Közte csináltál restartot vagy a parancsot kiadtad amivel GMS-t ki lehet lőni? Logcat-ben látszik hogy a PIF átírja a lekérdezéskor a dolgokat?
A logcat és a killall parancsok is benne vannak az összefoglalóban.
* a yureka.nitrogen meg a uniherz.titan pl. 100% hogy most is működik, de a másik kettőre se jött még panasz. Valamit nem jól csinálsz.
su -c logcat | grep -i pif > /sdcard/pif.log
a logot meg nézd meg.. vagy mehet Google Drive / Mega.nz / MediaFire / WeTransfer / Tresorit / Catbox / Litterbox / FileBin / File.io / EasyUpload / GoFile.io / Envelop.app vagy pastebin / dogbin vagy bármi hasonló helyre.. pastebin meg löksz egy linket aztán annyi.

[ Szerkesztve ]

(#4576) UzziVp válasza crok (#4573) üzenetére


UzziVp
tag

Én még a múlt évezredben kezdtem win95-ön, így nem értettem a json részt, de már kapisgálom. Köszönöm a fáradozásodat :R

(#4577) crok válasza UzziVp (#4576) üzenetére


crok
Topikgazda

Bőven PC és DOS előtti időkből jövök..

(#4578) UzziVp válasza crok (#4577) üzenetére


UzziVp
tag

Akkor a Lan koaxal biztos mond vmit 😂😎

(#4579) crok válasza UzziVp (#4578) üzenetére


crok
Topikgazda

Az már 10+ évvel azután volt.. de gazdag gyerek volt aki megtehette hogy volt hozzá hálókártyája :D De én nem voltam az, én még rosszabbat is éltem: magam csináltam nullmodem soros kábelt amin ment a Need for Speed két gép közt, még a GTA 1 is ment "multiplayer" :D Jobb, mint az osztott képernyő :D

(#4580) pvt.peter válasza crok (#4575) üzenetére


pvt.peter
őstag

Persze hide megvolt.
A yureka.nitrogen -féle pif.json -t másoltam a /data/adb mappába.
Restartot csináltam.
"Logcat-ben látszik hogy a PIF átírja a lekérdezéskor a dolgokat?" -> nagyjából mi az aminek látszódnia kellene?
Ennyi látszódik a logcat -es lekérdezés után: https://pastebin.com/zxAw3faT

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#4581) crok válasza pvt.peter (#4580) üzenetére


crok
Topikgazda

Ez PIF 14.6? Vagy a 15.1? Mert hogy ez nem nagyon csinál semmit..
[ro.build.version.security_patch] -> 2018-04-01
Abban a pif.json-ban meg 2015-11-01 van és itt se fingerprint-et se semmit nem látok.

(#4582) crok válasza crok (#3048) üzenetére


crok
Topikgazda

Shamiko frissítés v1.0

(#4583) rErEaT válasza crok (#4582) üzenetére


rErEaT
senior tag

Jelenlegi stabil Magiskra nem települ fel :// 26.4 nem elég neki

[ Szerkesztve ]

(#4584) pvt.peter válasza crok (#4581) üzenetére


pvt.peter
őstag

Igen, sajnos én is azt látom, hogy nincs arra utaló nyom, hogy a custom pif -et használná.
PIF 15.1 (próbáltam a 14.6 -ot is) van fent és minden úgy van ahogy írtad.
Részletesen összeszedem, hogy mik vannak fent nálam és mik kerültek beállításra.

Egy kérdés: jól feltételezem, hogy az Ice Box -ra már nincs szükségem? Fórumban nem láttam erre utaló nyomot, hogy ez letörölhető, de még a Magisk V23 -as időből szükség volt rá, hogy a megváltoztatott Magisk app -ot el lehessen rejteni.
Nem freezeltem a megváltoztatott Magisk app -ot és enélkül elindultak a banki appok. Ez a Shamiko modulnak köszönhető?

[ Szerkesztve ]

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#4585) crok válasza rErEaT (#4583) üzenetére


crok
Topikgazda

v26404 canary-ra felmegy, erdekes, hogy ez csak TG hozzaszolasban van benne..

(#4586) crok válasza pvt.peter (#4584) üzenetére


crok
Topikgazda

Igen, lehet a Shamiko de az Ice Box-ra meg lehet szukseg.. viszont a PIF-et kezdd elolrol akkor mert az tuti fut ahogy irtam.

(#4587) rErEaT válasza crok (#4585) üzenetére


rErEaT
senior tag

Igen, az a minimum verzió amire feltelepül nekem is azt írja :D
Pont én is kerestem ezt githubon, mondom bakker csak írja valahol, de nem...

Mindegy, a telepítéskor sír ha nem a canary van fent

(#4588) pvt.peter válasza crok (#4586) üzenetére


pvt.peter
őstag

Most már több minden van a logban.
A github -os forráskód alapján a spoofProvider statikus függvény száll el.

[ Szerkesztve ]

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#4589) pvt.peter válasza pvt.peter (#4588) üzenetére


pvt.peter
őstag

Végeredményben a KeyStore -ból jön egy IllegalStateException kivétel, egész konkrétan a getApplicationContext fgv. -ből.
Tehát a probléma nálam lesz, vmiért null -al tér vissza a ActivityThread.currentApplication() fgv. hívás.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#4590) rErEaT válasza crok (#4586) üzenetére


rErEaT
senior tag

Hát nálam IceBox vagyis fagyasztás nélkül az OTP App nem hajlandó elindulni, szóval kelleni fog az még :D

(#4591) pvt.peter válasza rErEaT (#4590) üzenetére


pvt.peter
őstag

Szerencsére nincs már OTP App -om, de köszi a visszajelzést :D

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#4592) energiezolee


energiezolee
aktív tag

crok!

Régi root-olt telómból (Huawei P9 Plusz, Android 8.0) ki tudom szedni, ami kell ahhoz hogy egyedi ujjlenyomatom legyen a xiaomi.eu-s romon a Redmi Note 10 Pro telómon?
Azért kérdem, mert gondolom kisebb a valószínűsége hogy azt is olyan hamar eltörik, mint azt amit több ezren használnak...

Üdv : Energie Zolee

(#4593) rErEaT válasza energiezolee (#4592) üzenetére


rErEaT
senior tag

nem tőlem kérdezed, de Xiaomi.eu rendszeren, ha az Injector Appban szeretnéd kicserélni a figerprintet az kvázi lehetetlen, mert nem tudod aláírni azzal a tanúsítvánnyal amit ők használnak.

PIF pedig nem működik jól azon a rendszeren ha jól tudom vagy azt használod?

(#4594) energiezolee válasza rErEaT (#4593) üzenetére


energiezolee
aktív tag

Nem a PIF-et használom, hanem az xiaomi.eu-s apk-t.
Akkor így jártam.
Nagyon köszönöm a választ! :R

[ Szerkesztve ]

Üdv : Energie Zolee

(#4595) the radish válasza energiezolee (#4594) üzenetére


the radish
senior tag

(#4596) energiezolee válasza the radish (#4595) üzenetére


energiezolee
aktív tag

Köszi szépen, de ez nekem félig kínai. Te esetleg megcsináltad? Mert ha igen, akkor magyarul jobban boldogulnék... Azt amit crok írt nagyjából értem, de az a baj, hogy azt sem tudom mit és honnan kéne kiszedni a régi telóból.

[ Szerkesztve ]

Üdv : Energie Zolee

(#4597) the radish válasza energiezolee (#4596) üzenetére


the radish
senior tag

Miután crok szerint az EU felé integrity jobb, ezért én is hagytam az egészet.
Eddig ahányszor eltört, mire észrevettem, már kint is volt az új apk, sőt crok már linkelte is.

(#4598) energiezolee válasza the radish (#4597) üzenetére


energiezolee
aktív tag

Értem, de ezzel az a gond, hogy mindig figyelni kell fizetés előtt, hogy működik-e, mert sokan használják, ezért nagyobb a valószínűsége, hogy hamar tiltják. Na mindegy, reméljük a Google hamar megunja a szórakozást. :DD

[ Szerkesztve ]

Üdv : Energie Zolee

(#4599) the radish válasza energiezolee (#4598) üzenetére


the radish
senior tag

Az igazság az, hogy amióta szivózik a Google ezzel, azóta minden esetben van nálam fizikai kártya is. Nem tudok jobbat...

(#4600) rErEaT válasza energiezolee (#4596) üzenetére


rErEaT
senior tag

Igazából annyi fingerprint van neten, hogy ezzel felesleges bajlódnod.

De itt van a leírás:
https://xdaforums.com/t/module-play-integrity-fix-safetynet-fix.4607985/page-177#post-89189572

adb-vel kitudod exportálni:
Run "adb shell getprop > c:\temp\props.txt" on your PC while you have your "old" not rooted phone connected to that PC.
My assumption is that you know how to enable USB debugging in Developer Options and you have android platform-tools (adb) available on your PC.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Magisk
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.