Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Magisk

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-01 12:38:22

LOGOUT.hu

Magisk
root jogosultság
Android rendszereken

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3501) crok válasza HUNited (#3500) üzenetére


crok
Topikgazda

Magisk mellett ha nem csináltál semmit akkor persze, hogy bukó a PI teszt - ezt nem olvastam ki az irományodból hogy Xiaomi.EU mellé így is tettél Magisk-t így azt feltételeztem hogy nem. Ezt a megfelelő modulokkal meg beállításokkal egyébként orvosolható.. most épp MagiskHide && Shamiko && Zygisk ON && és a Google vackai meg banki dolgok DenyList-en de az Enforce ki van kapcsolva == basic && device integrity OK.

Nyilván a harmadik teszt meg az életben nem lesz OK (a strong - hacsak nem találnak megint egy bugot amit fél órán belül befoltoznak).

(#3502) HUNited válasza crok (#3501) üzenetére


HUNited
őstag

Jó mikor legutóbb telepítettem még úgy ment hogy recoverybe rom betallózása, magisk betallózása flash aztán csókol anyád regina.

Viszont a Magisk (pontosabban a root) must have, szóval úgy próbálom majd beállítani hogy telepítem a magisk appot, abból telepítem a rootot, majd bekapcs zygisk, denylistre a szokásos listám (banki appok, play store, services) és imádkozok hogy működjön, mert ha nem akkor ki**szom a csudába... :D

(#3503) Trailblazer válasza HUNited (#3502) üzenetére


Trailblazer
addikt

Aliothra a crDroidot vagy az azon alapuló GhostOS-t ajánlom neked.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#3504) HUNited


HUNited
őstag

megpatcheltem a boot.img fájlt Magisk appban, recoveryben flasheltem.Újraindítás után elrejtettem a magisk appot, engedélyeztem Zygisket, beállítottam a tiltólistát (egyenlőre nem kényszerítettem)

A szoftver az integritás ellenőrzésen egynek se felel meg a háromból.

(#3505) crok válasza HUNited (#3504) üzenetére


crok
Topikgazda

Mint írtam nálam #3501 szerinti módon megy ami mehet. Ha Enforce-olnád a DenyList-et akkor ami listán van ahhoz egyik modul se fog tudni nyúlni. Jó ha tudod hogy ezzel lábon lövöd magad pl. Shamiko ésvagy USNF használatakor. De USNF pl. nem kell mert azt a ROM intézi csak legyen DenyList-en a Google Play Service meg a Play Store.

(#3506) HUNited válasza crok (#3505) üzenetére


HUNited
őstag

Shamiko kivételével mind megvan (azt nem tudom micsoda). Weeklyn ezzel működött az elmúlt hetekben (ugye előtte szívtam vele egy sort mert a Wallet nem volt hajlandó menni)

A Stabilhoz akkor kell ez a Shamiko?

(#3507) crok válasza HUNited (#3506) üzenetére


crok
Topikgazda

Hát nálam épp az is fent van de az a helyzet hogy szerintem amúgy nem kell - most megnéztem még két készülékkel és simán megy ugyanazzal mint amit az előbb mondtam, és ezeken nincs Shamiko se. Valamit akkor a DenyList-el nem állítasz be helyesen talán?

(#3508) HUNited válasza crok (#3507) üzenetére


HUNited
őstag

Szerintem jól van beállítva. Az egyetlen ami másként van minta heti romon volt, az hogy nincs kényszerítve a tiltólista.

(#3509) HUNited válasza Trailblazer (#3503) üzenetére


HUNited
őstag

Köszi, a crDroidot lehet kipróbálom majd ha a stable verziót se tudom életre kelteni.

(#3510) HUNited válasza HUNited (#3508) üzenetére


HUNited
őstag

Jap kényszerítés bekapcsolása és playstrore / services adattörlés után (ezek korábban is voltak kikapcsolt kényszerítés mellett) meglett a 3/2 integritás.

Tehát úgy tűnik az én telómon kénytelen vagyok kényszeríteni a tiltólistát.

Modult csak egyet használok, az AdGuardCertet, hogy működjön a HTTPS reklámszűrés. Úgy tűnik, nem okot neki gondot.

(#3511) crok válasza HUNited (#3510) üzenetére


crok
Topikgazda

Csak annak fog gondot okozni ami használ Zygisk-et, az meg nem használ csak magic mount-ot.

(#3512) Narxis


Narxis
nagyúr

Erről vélemény? [link] Jobb mint az eredeti?

Thanos was right.

(#3513) crok válasza Narxis (#3512) üzenetére


crok
Topikgazda

Nincs lényegi vagy gyakorlati különbség a működésük közt - az egyetlen lényegi dolog amit hozzáadott az eredetihez képest az a modul uninstall-jának menete, az ki lett egészítve pár dologgal amit visszaállít "eredeti" formára ha a modult szabályosan törlöd (meg a modul prop-jához hozzáadta a saját nevét).

[ Szerkesztve ]

(#3514) Narxis válasza crok (#3513) üzenetére


Narxis
nagyúr

:R

Thanos was right.

(#3515) crok


crok
Topikgazda

LSPosed frissítés 1.9.2
Jó lenne ha a Magisk 27.x is kijönne lassan..

(#3516) HUNited


HUNited
őstag

Tudom itt off topic, de gőzöm sincs hova írjam be... Olyan alkalmazást (winfos) / appot keresek amivel le lehet tiltani ezt a milliónyi bloatware vackot a miui.eu telefonról. Régen volt egy ilyen, ami ADB-n működött, de nem emlékszem a nevére és asszem már nem is frissítik. Ez amire gondolok kiírta emberi nyelven hogy az adott app mire való, és jelölte ami biztonsággal letiltható, kipipálgattad és ADB-n keresztül letiltotta. De nekem az is jó ha egy lista van leírással és nekem kell letiltogatni.

Van valakinek javaslata? Vagy topic ahol ez releváns kérdés lehet?

(#3517) crok válasza HUNited (#3516) üzenetére


crok
Topikgazda

Hát mondjuk írhatnál [ide] egyébként meg erre való a Universal Android Debloater (UAD) GUI (kb. minden alkalmazáshoz van leírás benne) meg pl. az ADB AppControl is esetleg az ATA GUI.

PS: "Régen volt egy ilyen, ami ADB-n működött, de nem emlékszem a nevére és asszem már nem is" -- ez a Xiaomi ADB/Fastboot Tools volt.

(#3518) Trailblazer válasza HUNited (#3516) üzenetére


Trailblazer
addikt

Én is az ADB AppControl-t javaslom.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#3519) HUNited


HUNited
őstag

Köszi srácok, kipróbálom őket :)

(#3520) HUNited válasza crok (#3517) üzenetére


HUNited
őstag

Az UAD jó, de sok benne a nem bekategorizált app, köztük ránézésre olyan is ami jó eséllyel eltávolítható (pl. miui.aod, vagy miui.extraphoto). Gondolom azért mert másfél éves az adatbázisa.

Az AppControllt ismerem már azt régen használtam/próbáltam, most beugrott hogy látom a felületet. Úgy látom nem javult, továbbra is nehézkesen használható és a jobb funkciók fizetősek. Itt pl. leírást se találtam az appokról (valszeg user error, gondolom nem véletlen ajánlottátok). Mondjuk én nem engedtem hogy egy szoftvert telepítsen a telefonomra amivel kiolvassa a csomagok beszédes nevét, nem tudom ez összefüggésben van e vele. Amúgy az UAD használata után egy appot ajánlott fel csak letiltásra, de azt nem akarom kikapcsolni (tehát az UAD több lehetőséget kínál fel, mert az ajánlottak közül jópárat bekapcsolva hagytam).

Ez az ATA GUI hasznosnak tűnik a screenshotok alapján, de úgy látom ez nem erre való, csak ezt is tudja (de nem írja hogy melyik csomagnévhez milyen funkcionalitás tartozik)

Mindenesetre úgy tűnik, megoldódott a problémám, hálás köszönet :)

(#3521) szimi57


szimi57
őstag

Sziasztok! Bootloader nyitás megvolt. Gyári rendszer Xiaomi Mi 11 Lite 4G. Nem szeretnék mást csak ezt rootolni, plusz Magisk. Lehetséges?

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#3522) crok válasza szimi57 (#3521) üzenetére


crok
Topikgazda

Lehetséges.

(#3523) Trailblazer válasza szimi57 (#3521) üzenetére


Trailblazer
addikt

Rootolás = Magisk. Mert gondolom, nem akarsz mellé KernelSU-t is. :B

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#3524) szimi57 válasza Trailblazer (#3523) üzenetére


szimi57
őstag

Ja, ja kb. Ezer éve nem rootoltam. :)

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#3525) Trailblazer válasza szimi57 (#3524) üzenetére


Trailblazer
addikt

Pedig kötelező. :K

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#3526) szimi57 válasza Trailblazer (#3525) üzenetére


szimi57
őstag

Fölösleges bonyolítani, különösen úgy, hogy nem is értek hozzá. Az összefoglaló alapján viszont meg tudom csinálni. Custom recoveryt sem szeretnék. Jelentkezem, ha nem sikerül valami. :K

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#3527) Trailblazer válasza szimi57 (#3526) üzenetére


Trailblazer
addikt

Az úgy érdekes lesz, de te tudod. Nem mindegy, mivel mennyi a cumifaktor...

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#3528) szimi57 válasza Trailblazer (#3527) üzenetére


szimi57
őstag

Kész!

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#3529) the radish


the radish
senior tag

Telekom tv go tegnapi frissítése óta:

Megnéztem, magiskban minden ok és mégis...

(#3530) crok válasza the radish (#3529) üzenetére


crok
Topikgazda

Milyen beállításokkal és modulokkal működsz? Magisk alkalmazás fagyasztása pl.?

(#3531) the radish válasza crok (#3530) üzenetére


the radish
senior tag

Telekom tv go tiltólistán, magisk fagyasztva. Most visszatértem a 2.0.891 verzióra, ez hibátlanul megy.

(#3532) the radish válasza crok (#3530) üzenetére


the radish
senior tag

Szia!
A modul lista kimaradt, viper bent van, ha jól tudom arra sokan ugranak.

(#3533) crok válasza the radish (#3532) üzenetére


crok
Topikgazda

Igen, arra pl. már ismert másik magyar bank is ugrott régen. Anélkül nem indul el?

(#3534) the radish válasza crok (#3533) üzenetére


the radish
senior tag

Nem. Lehet, hogy a nyitott BL lesz a hunyó? Addig nem izgat, míg a régebbi app működik, de gondolom előbb-utóbb kikényszerítik a frissítést.
OTP, UC, Gpay hibátlanul működik.

(#3535) wjoe válasza the radish (#3534) üzenetére


wjoe
tag

Nálam AirFrozen a megoldás a Magisk elrejtésére és tiltólistára a TVGo összes modulját. Kipróbáltam a legfrissebb app is elindul.

(#3536) crok válasza wjoe (#3535) üzenetére


crok
Topikgazda

Épp ezeket akartam mondani hogy a tesztkészülékeimen átmegy simán így..

(#3537) the radish válasza wjoe (#3535) üzenetére


the radish
senior tag

Ugyanez a metodika és mégsem.... Az este még szórakozok vele, bár még nem tudom mit. Esetleg kigyomlálom a modulokat.
Tudom, lerágott csont és számtalanszor felmerült már, de az miért fáj a telekomnak (és még sorolhatnám), ha rootolt a telóm?

(#3538) the radish válasza the radish (#3537) üzenetére


the radish
senior tag

Az összes magisk modult kikapcsoltam. (Nem töröltem.)
Tiltólistán az összes tv go modul.
Magisk rejtve + fagyasztva
És mégsem megy.

(#3539) wjoe válasza the radish (#3538) üzenetére


wjoe
tag

Root tesztelő alkalmazás van feltelepítve? Ha igen, akkor távolítsd el, mert az is könnyen ellenőrizhető.

(#3540) crok válasza the radish (#3538) üzenetére


crok
Topikgazda

Xiaomi.EU ROM még mindig? Én most random rápróbáltam egy Arrow OS-en (az van épp fent egy tesztkészüléken) és azon megy. Annyit megpróbálsz hogy felteszed a MagiskHide modult, azzal se akar indulni? A tesztelőalkalmazások (RootBeerSample, RootBeerFresh és a Ruru) mit mutatnak? Nem-e valami a ROM-al van (SELinux pl. vagy bentmaradt emulator prop?) amit mostmár néz a TVGO?

Amúgy.. Érdekes ez a hibaüzenet amúgy tőlük mert azt azért nem mondja hogy root-olt..

[ Szerkesztve ]

(#3541) the radish válasza crok (#3540) üzenetére


the radish
senior tag

Köszi, este kipróbálom. :R

(#3542) the radish válasza crok (#3540) üzenetére


the radish
senior tag

(#3543) the radish válasza the radish (#3542) üzenetére


the radish
senior tag

Bocs, kifutottam az időből.
Magisk hide modullal sem megy a 2.0.931 tv go ..
Persze próbáltam kikapcsolt zygisk-el is, előtte az összes go modult ellenőriztem.

(#3544) crok válasza the radish (#3542) üzenetére


crok
Topikgazda

A Ruru meg a RootBeerFresh is pontosan ugyanúgy van beállítva mint a TVGO vagy a banki alkalmazások? Az nagy baj ha ezt látod és úgy van beállítva..

[ Szerkesztve ]

(#3545) the radish válasza crok (#3544) üzenetére


the radish
senior tag

Ja, nem.
.

[ Szerkesztve ]

(#3546) crok válasza the radish (#3545) üzenetére


crok
Topikgazda

A RootBeerFresh-ben az az egy flag az lényegtelen. A Ruru jól néz ki. Átmegy Play Integrity-n a telefon (Basic + Device)? Elég furcsa ez így mert más custom ROM-on is simán átmegy.. meg hát írtad hogy OTP, UC, Gpay vagyis a classic dolgokon átmegy szóval gyanítom nem Play Integrity-n bukik. Van fent valami ami ismerten csak root-al megy? Esetleg Lucky Patcher vagy hasonló.. TWRP könyvtár?

(#3547) the radish válasza crok (#3546) üzenetére


the radish
senior tag

TWRP könyvtár, Lucky nincs.

(#3548) baitsee23 válasza the radish (#3547) üzenetére


baitsee23
őstag

A TV Go nekem is crash-selt - most néztem. Nekem a tiltólistában nem volt minden kapcsoló átkapcsolva az appnál. Lenyitottad azt a sort, és mindet átváltottad?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S24

(#3549) the radish válasza baitsee23 (#3548) üzenetére


the radish
senior tag

Igen, persze. Az volt az első, amit próbáltam.

(#3550) crok válasza the radish (#3549) üzenetére


crok
Topikgazda

Shamiko + MagiskHide modullal esetleg? Nem all ossze bennem hogy a Xiaomi.EU ROM-al mi foghatja meg.. Eddigi osszes tesztkoromon a TVGO csont nelkul ment at.. Ami otletem meg van hogy Magisk Delta az official helyett. De egyelore nem latom at mi tortenhetett nalad. :F

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Magisk
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.