Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Magisk

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-01 12:38:22

LOGOUT.hu

Magisk
root jogosultság
Android rendszereken

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3151) crok válasza crok (#3096) üzenetére


crok
Topikgazda

Shamiko frissites [v0.7.2] (170)

(#3152) D@niel válasza crok (#3148) üzenetére


D@niel
addikt

[link] - a leírtak alapján.
Csak a gmaillel van gond.

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#3153) crok válasza D@niel (#3152) üzenetére


crok
Topikgazda

Azert kerdem mit csinaltal mert itt "szerkesztes" az nincs.. csak ellenorzes meg a GMS file-ok torlese amit mondtam. Szoval -pontosan- mit csinaltal?

[ Szerkesztve ]

(#3154) D@niel válasza crok (#3153) üzenetére


D@niel
addikt

Ezt a részt "csináltam" meg (mondom idézőjellel, mert akkor nem jó szót használok).
Próbáltam STRP x Doze-t, ezzel is kiszámíthatatlan a gmail értesítők.
Es file explorer felment, root hozzáféréssel nekem csak "cache" van a gmail mappában.

Az sem világos, hogy reboot után ezt minden alkalommal végig kell játszani, vagy elég 1x?

[ Szerkesztve ]

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#3155) crok válasza D@niel (#3154) üzenetére


crok
Topikgazda

Te most magadat szivatod. A modul arra valo, hogy doze ala tegye a GMS-t (akkukimeles miatt) a GMail meg ezt (FCM-et) hasznal az ertesitesekre - te meg azt varod hogy real time menjen.

(#3156) D@niel válasza crok (#3155) üzenetére


D@niel
addikt

Ezt nem tudtam, azért kérdeztem.
Elfogadom így, mert enélkül 8-10%-ot képes merülni éjszaka, doze-al 1-2-t.

[ Szerkesztve ]

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#3157) crok válasza D@niel (#3156) üzenetére


crok
Topikgazda

Inkabb hssznalj rendes mail kliens-t IMAP IDLE-el, akkor lesz normalisan ertesites de nem FCM-el.

(#3158) D@niel válasza crok (#3157) üzenetére


D@niel
addikt

Melyiket ajánlod?

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#3159) crok válasza D@niel (#3158) üzenetére


crok
Topikgazda

[link] itt a levelezok resz, FairEmail-t hasznalok foleg.

(#3160) AcCEsS


AcCEsS
senior tag

Az utolsó próbálkozás óta telefont cseréltem, root, magisk telepítés, v4A, Safetynet Fix megvan, elvileg minden szép, minden jó. De csak amíg újra nem indítom a telefont, mert akkor a Google-Play szolgáltatások kiesik a tiltólistáról, egyszerűen kikerül előle a pipa, így aztán a rendszer megbukik a teszten, a wallet is rögvest reklamál. De ha a boot után újra bepipálom, akkor minden jó. Mi a búbánatért felejti el? Ti találkoztatok ilyennel? A másik telefonomnál is ezt csinálja.

[ Szerkesztve ]

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#3161) AcCEsS válasza AcCEsS (#3160) üzenetére


AcCEsS
senior tag

Hopp, a Safetynet kapcsolja ki az elrejtést... egyelőre valami kerülőmódot keresek...

u.i. Csak akkor csinálja, ha a Tiltólista kényszerítés be van kapcsolva. Azt muszáj bekapcsolva tartani?

[ Szerkesztve ]

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#3162) crok válasza AcCEsS (#3161) üzenetére


crok
Topikgazda

NE keress kerulot mert DIREKT veszi ki.
Ha denylist-en lenne mindent unload-olna a Magisk - igy a SafetyNet fix modult is! Ez az elvart mukodes hogy NE legyen denylist-en ilyenkor.
Ha pl. Shamiko-t vagy MagiskHide modult hasznalsz nem kell az enforce denylist, csak a modulok hasznaljak a listat magat.. Milyen keszulek milyen ROM? Lehet neked SafetyNet fix se kell...

[ Szerkesztve ]

(#3163) AcCEsS válasza AcCEsS (#3161) üzenetére


AcCEsS
senior tag

Igen muszáj, mert anélkül a Wallet az első újraindítás után már reklamál. Esküszöm, most azonnal bejelentkezek lobotómiára...

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#3164) crok válasza AcCEsS (#3163) üzenetére


crok
Topikgazda

Nem, nem muszáj, sőt -ahogy írtam- nagyon nem véletlen szedi ki DenyList-ről ha Enforced a DenyList. Szóval milyen ROM, milyen készülék, milyen modulok?

(#3165) AcCEsS válasza crok (#3162) üzenetére


AcCEsS
senior tag

Oneplus Nord 2T + Android 13. Nem voltam képben mi az a Shamiko, de megtaláltam, hogy az is valami root hider. De ha nincs a PlaySzolg a Magisk saján Tiltólstájában, akkor rögtön ugat a Wallet, pedig az integritás teszt ok. (Mondjuk ma feldobtam egy ADAway-t is.)

BlockADs
Systemless Hosts
Universal SafetyNet Fix
Viper RE

[ Szerkesztve ]

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#3166) crok válasza AcCEsS (#3165) üzenetére


crok
Topikgazda

Ha jól sejtem gyári akkor a ROM, akkor Enforce DenyList.
Hide Magisk app - remélem ezen túl vagy már.
USNF: ne a kdrag0n hanem a Displax féle friss menjen fel.
Zygisk legyen bekapcsolva mert kell az USNF-hez.
NE tegyél semmit DenyList-re csak azokat az utólag telepített alkalmazásokat amik elől el akarod rejteni hogy van root. Nem kell az Enforce DenyList.
Play Services és Play Store adatok törlése.
Próba.
Ha megy akkor menjen fel a V4A.
És akkor még ott van hogy Shamikor és|vagy MagiskHide és|vagy LSPosed+HideMyAppList ha van olyan alkalmazásod ami még szarkodik.

De amit te csinálsz -és mindig visszaállítja- az relatív régi készülékekre vonatkozik, nem Android 13-ra (leginkább olyanokra amik még nem is tudtak hardware attestation-t) és ahogy írtam én is meg ők is hogy ha Enforce DenyList mellett DenyList-re teszed a Play Services-t pl. akkor az Universal SafetyNet nem tud hozzányúlni a Play Services-hez és eltörik az egész, értelmetlen.. pont az ilyen felhasználók miatt kellett beiktatni hogy ha Enforce DenyList be van állítva akkor ezeket egy script mindenképp vegye ki.

(#3167) AcCEsS válasza crok (#3166) üzenetére


AcCEsS
senior tag

Igen, gyári rom. Megcsináltam amiket írtál, most csak a displax féle modul van fent, Magisk app persze rejtve, nincs Enforce DenyList, a tiltólistában fent van az összes banki appom, plusz a Play áruház. Most rendben van a Wallet, már adtam hozzá kártyát, egyelőre a Google részéről ok a dolog a V4A telepítése után is. De a Revolut szólt a root miatt. A Shamiko után viszont elkussolt. Pár pénzügyi appot megpróbáltam még, egyelőre ok. Felment az ADAway is, még mindig ok. Holnap folytatom az átköltözést erre az új telóra.

Hááát croc, te egy állat vagy! A lehető legjobb értelemben, ezért inkább egy jófej vadállat! :) Nagyon-nagyon köszönöm! :K

Még a gmsdoze izgatja a fantáziám, de használok pl. K9-Mailt (pushmail beállítással) meg Pushovert, nem tudom rossz hatással lenne-e rájuk... de ki fogom próbálni!

[ Szerkesztve ]

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#3168) crok válasza AcCEsS (#3167) üzenetére


crok
Topikgazda

Nincs mit, örülök ha megy végre!
D@niel most szívott egy kanyart a GMSDoze + GMail alkalmazással ha visszaolvasol.. de ahogy neki úgy neked is azt mondom hogy egy jó email alkalmazás + IMAP IDLE + Push.. nem eszik szinte semmit, mindig van értesítés és nem "jön" mert nem az értesítést küldi valami hanem az alkalmazás nézi hogy van-e újság és _arról_ kapsz értesítést (: Gondold át mi használja még a Google backend-jét és az neked fontos-e és ha nem akkor egy próbát megér a GMSDoze ha inkább akkut spórolnál.
UI: Pushover miatt hezitálnék én is, mert abba bele kéne nézni hogy FCM reget kér-e, használja-e a GMS-t az értesítéshez.. mert ugye van desktop felülete is ott meg nincs ilyesmi és van saját API amit meg lehet hívni ezer nyelvből csak hogy az Android háttér GMS-t használ-e..

(#3169) D@niel válasza crok (#3168) üzenetére


D@niel
addikt

Szerintem nekem a cib-bankos értesítés is a doze miatt késik..
Így ma már egész kellemetlen volt.
Persze, reboot után dobálja szépen az értesítő-bannereket.. :(((

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#3170) crok válasza D@niel (#3169) üzenetére


crok
Topikgazda

Akkor keresd meg a GMS file-okat a CIB alkalmazásra és töröld őket (a leírás szerint) majd restart és ha megvolt a boot akkor a tárcsázóba üsd be hogy *#*#2432546#*#* vagy betűkkel (nem T9!) *#*#CHECKIN#*#* mert hát a "checkin"-t könnyebb megjegyezni :D Aztán várj egy 5..10 percet és generálj valamit.
Ezzel visszaregisztrál ha eddig az volt a baja hogy eldobta a reget - de nyilván ha doze alatt tartod a GMS-t továbbra is akkor továbbra is késni fog mert akkor for "ránézni" van-e valami mikor megint tud futni..

[ Szerkesztve ]

(#3171) Narxis válasza D@niel (#3169) üzenetére


Narxis
nagyúr

Amúgy nem vágom, ugyanaz a telónk, én is crdroidot használok, nigkgapps stock-al és gms doze-al de rendben megjön az értesítés gmail-ből és cib-ből is. :Y

Szerk: ja én NGK kernelt használok.

[ Szerkesztve ]

Thanos was right.

(#3172) crok válasza Narxis (#3171) üzenetére


crok
Topikgazda

Naja, csak neked valszeg' nem borult be a GMS regisztrációd ezekhez az alkalmazásokhoz. :U

(#3173) the radish válasza the radish (#3150) üzenetére


the radish
senior tag

(#3174) D@niel válasza Narxis (#3171) üzenetére


D@niel
addikt

Itt is van nogravity balance-ban (nincs állítva semmi), és mindgapps.

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#3175) crok válasza the radish (#3173) üzenetére


crok
Topikgazda

De a Displax féle mod megoldotta nekik is - vagy nem?

(#3176) the radish válasza crok (#3175) üzenetére


the radish
senior tag

Igen, nálam is működik gond nélkül. Viszont a wallet továbbra is azt jelzi, hogy a készüléke nem felel meg ....
Gondolom ez azért van, mert törölni kéne a G. összes adatát, ahogy eddig is mindig tettem. Múlt hét óta viszont a teljes adattörlést követően végképp meghalt az egész, ráadásul 2x is. Azóta csak gyorsítótár törlés volt.

(#3177) Upo


Upo
addikt

Egy ideje egyszer csak mintha valami kamu magisk manager megjelenne a telón. Nem tartom fent amúgy a managert, csak ha változtatni kell, akkor telepítem, utána uninstall.
Mi lehet ez az 1.0?
Uninstallálom, és van amikor 5 perc múlva újra ott van, van hogy napokig-hetekig nem jön vissza.
Elindítani nem is lehet, folyamatos fc lavinát okoz csak.
Tudok örülni amikor egyszer csak valamelyik app ugrik, hogy baj van (általában a telekomos cuccok szoktak), lehet menni kamu magisk uninstallni és telekomon adatot törölni.


Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#3178) crok válasza Upo (#3177) üzenetére


crok
Topikgazda

Hát.. ami biztos az az hogy Magisk Manager már évek óta nincs külön.. első kép jobb felül körben kis "i' info gomb mit mond, mi a package ID? Nem a hide-olt stub APK visszatelepülését végzi el a Magisk esetleg? Volt egy "kis" változás valahogy 26-nál amikor is a Magisk telepítését egyszer mindenképp meg kellett támogatni egy restart-al is - és te nem tartod feltelepítve ahogy írod vagyis lehet csak "megbolondult"?

(#3179) Upo válasza crok (#3178) üzenetére


Upo
addikt

Bocs, magisk appra gondoltam, már nem manager a neve.
Az id ugyanaz, a 26.1 is frissítésnek veszi magát.
Most megint megnéztem és visszajött, de nem tudom miért és honnan. Abban az állítólagos telepítési időpontban le volt rakva a telefon, teljesen magától csinálta.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#3180) crok válasza Upo (#3179) üzenetére


crok
Topikgazda

Errr.. es honnan volt az eredeti letoltve?

(#3181) crok válasza Upo (#3179) üzenetére


crok
Topikgazda

Meg egy logcat sokat segit(het)ne mert valami el kell inditsa a PackageInstaller-t.

(#3182) Narxis


Narxis
nagyúr

Új GMS Doze [link]
Shamiko [link]

Thanos was right.

(#3183) crok válasza Narxis (#3182) üzenetére


crok
Topikgazda

@Shamiko: igazából csak KernelSU változás volt benne, azért nem hoztam ide.

(#3184) Narxis válasza crok (#3183) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ok :)

Te nem frissíted a modulod?

Thanos was right.

(#3185) crok válasza Narxis (#3184) üzenetére


crok
Topikgazda

Nem ha nem használom mert akkor ugye nincs mit :D
Amit használok azt nyilván frissen is tartom - de az meg ált. eleve cutting edge verzió majdnem mindig. Nem hiszem hogy az én felhasználási módom releváns, de biztosan nem normális vagy követendő példa :D
De ez a Magisk topik, nem volt releváns változás benne ;)

(#3186) janakbacsi


janakbacsi
őstag

update locker lsposed modult felraktam. hogyan kell beállítani, hogy a play store-ban ne jelenjen meg a youtube frissítés?

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#3187) crok válasza janakbacsi (#3186) üzenetére


crok
Topikgazda

ReVanced-et hasznalsz? Arra kell? Vagy miert?

(#3188) janakbacsi válasza crok (#3187) üzenetére


janakbacsi
őstag

youtube vanced. arra szoktam figyelni, hogy ne nyomjak rá a frissítés gombra a play store-ban, de ennek ellenére mintha előfordult volna már, hogy mégis befrissült. vagy ez elképzelhetetlen?

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#3189) Narxis válasza janakbacsi (#3186) üzenetére


Narxis
nagyúr

Mindeatach modul jobb. Kell egy txt fájl belső memóriába deatach névvel és bele kell írni a youtube csomag nevét, com.google.android.youtube aztán flash mindeatach modul és reboot.

Thanos was right.

(#3190) crok válasza janakbacsi (#3188) üzenetére


crok
Topikgazda

Szerintem csak felrenyomtal.
A sima regi Vanced-nek meg amugy is reszeltek.
A ReVanced-hez meg van detacher.
Az UpdateLocker XDA tread-jenek (nem hosszu..) elso posztjaban benne van mit kell csinalnod [link] meg ez a poszt pl. sokat segithet [link] de szerintem ideje lesz tovabballnod. Egyebkent nem tudom milyen ROM meg hogy van epp osszelove de:
for Magisk with Zygisk: if the module doesn't work, remove Google Play and Google Play Service from the DenyList
Szoval ezzel lehet epp labon lovod magad......

(#3191) janakbacsi válasza crok (#3190) üzenetére


janakbacsi
őstag

a továbbállás alatt azt érted, hogy szedjem le a vanced-ot és rakjam fel a re-vanced magisk modult?

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#3192) crok válasza janakbacsi (#3191) üzenetére


crok
Topikgazda

Igen, lenyegeben igen hiszen rajuk szallt a Google es megszuntek letezni teljesen (barmi ami azt mondja folytatjak az netto malware-nek tekintheto vagy minimum scam..).

[link] Lustaknak resz ha.. elore gyartott modul es detach modul is van melle (pl a j-ch feleben).

[ Szerkesztve ]

(#3193) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Létezik, hogy Magisk repo-s Busybox (a kettő közül az, amelyiket gyakrabban fejlesztenek) modul miatt nem indul a Swift Backup? Márpedig így néz ki. Egyáltalán kell nekem Busybox modulban? Swift Backup viszont kell, az bizonyos!

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#3194) crok válasza Trailblazer (#3193) üzenetére


crok
Topikgazda

Swift-hez nem kell busybox modul, a Magisk alapvetően is tartalmaz busybox-ot mégpedig ugyanazt amit a modul egyébként.. annyi, hogy a modul "odateszi ahol a megszokott helyen keresik az alkalmazások" csak pont emiatt egyébként könnyen felismerhető hogy fent van..

(#3195) Trailblazer válasza crok (#3194) üzenetére


Trailblazer
addikt

Nem azt írtam, hogy a Swifthez kell, hanem pont azt, hogy immár akadályozza az indulását. (De ez egy új fejlemény, mert eddig is fentvolt a kettő, és most lett probléma.) De ha nincs rá szükség alapból, akkor hagyom is, backupolni viszont kell.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#3196) janakbacsi válasza crok (#3192) üzenetére


janakbacsi
őstag

revanced apk-t feltettem. kell akkor gondolom egy youtube és egy microg is mellé, ugye?

[ Szerkesztve ]

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#3197) crok válasza janakbacsi (#3196) üzenetére


crok
Topikgazda

Honnan és pontosan mit tettél fel? Root vagy nem root változat?

(#3198) janakbacsi válasza crok (#3197) üzenetére


janakbacsi
őstag

még egyelőre semmit. ezeket töltöttem le.
és ez alapján csinálnám:

[ Szerkesztve ]

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#3199) crok válasza janakbacsi (#3198) üzenetére


crok
Topikgazda

Szerintem teljesen feleslegesen bonyolítod túl az életedet.

(#3200) janakbacsi válasza janakbacsi (#3198) üzenetére


janakbacsi
őstag

patch kész de nem tudom telepíteni.

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Magisk
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.