Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Magisk

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-01 12:38:22

LOGOUT.hu

Magisk
root jogosultság
Android rendszereken

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3551) dilajoska1 válasza crok (#3550) üzenetére


dilajoska1
őstag

Kipróbáltam kíváncsiságból és nekem is ugyanazt írja. Van, Shamiko, Magisk rejtés, SFN, fagyasztás. Global romom van.

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#3552) the radish válasza crok (#3550) üzenetére


the radish
senior tag

Máshol is tárgyalták...

[ Szerkesztve ]

(#3553) crok válasza the radish (#3552) üzenetére


crok
Topikgazda

Ugyynaz a metodus lehet mogotte, igen, csak mas app.. a fura az, hogy a Xiaomi.EU vagy Pixel Experience ROM-ot erinti de pl. az Arrow OS-t total nem. Az a tippem hogy talan custom ROM prop-okat kereshet. Esetleg ha csak local attestation-el nezi a bootloader-t akkor megoldhatja a bootloader spoof LSPosed modul. Majd ranezek.

(#3554) the radish válasza crok (#3553) üzenetére


the radish
senior tag

Köszi! :R

(#3555) the radish válasza crok (#3553) üzenetére


the radish
senior tag

Kipróbáltam, sajnos így sem jó... :F

(#3556) szimi57


szimi57
őstag

Végre megy az OTPBANK is! :R

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#3557) GreGamingHUN válasza szimi57 (#3556) üzenetére


GreGamingHUN
újonc

Esetleg le tudod írni hogy pontosan mit csináltál? Most raktam fel magamnak Evolution X-et és a büdös életben nem sikerül túllépnem a root checken.

(#3558) szimi57 válasza GreGamingHUN (#3557) üzenetére


szimi57
őstag

Valszeg modulok nem kellenek hozzá. A safetynet-fix-v2.4.0 telepítve. Egyelőre nem akarom baszogatni. A Magiskot és a kívánt appokat természetesen rejteni kell. Az összefoglalóban leírtak szerint "törölni kell a Google Play Services / Google Services Framework valamint a Google Play Store adatait teljesen majd restart". Ezek után fagyasztottam a rejtett Magiskot és a Play Integrity API checkert, de ez érvényes lehet minden root ellenőrző app-ra. Restart és telepítettem a banki appot.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#3559) GreGamingHUN válasza szimi57 (#3558) üzenetére


GreGamingHUN
újonc

Köszi a választ!
A kérdéseim:
1: A fagyasztás mit takar, milyen appal/hogyan?
2: Mi van akkor ha utána szeretném a Magisket használni? Kiszedjem a fagyasztást, csináljam a dolgokat majd megint lefagyaszt? Vagy az egész procedúrát újra kell csinálnom

(#3560) szimi57 válasza GreGamingHUN (#3559) üzenetére


szimi57
őstag

Fagyasztani tudod a készülékről az SDMaid + root (ami már adott) segítségével, vagy ahogy én, PC + ADB AppControll. A progin belül lehetőség van appok letiltására menüpontból.

[ Szerkesztve ]

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#3561) szimi57 válasza GreGamingHUN (#3559) üzenetére


szimi57
őstag

Ha szeretnéd a Magiskot használni nem kell mást tenned csak az említett két módszer segítségével újra engedélyezed. A roothoz nem nyúl.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#3562) Upo válasza the radish (#3555) üzenetére


Upo
addikt

Lehetséges hogy visszavonták azt a verziót? Most megnéztem, nekem a play-en a Telekom tv go 2.0.891 van most is. Az értékelésekben sokan írják hogy security hibát írt az app, azt írták nekik, hogy dolgoznak a javításon.
Mindenesetre mentettem a telóról a 891 verziós apk-t, biztos ami biztos.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#3563) the radish válasza Upo (#3562) üzenetére


the radish
senior tag

Valóban, akkor talán megoldódik. Köszi!

(#3564) Drughi


Drughi
addikt

Üdv!
Ide irányítottak:

Adott egy Pixel 4 telefon, amire ma felraktam a Lineage OS 20-at. Egyedül bankkartyát nem tudok a wallethez hozzá adni. A gyári rendszeren ez tökéletesen ment.

Valaki tudna segíteni, hogy hogyan is oldjam meg a problémát?

Pixel 7a

(#3565) crok válasza Drughi (#3564) üzenetére


crok
Topikgazda

Magisk + Magisk app rejtes + USNF modul, a Displax fele.
Ja es igen, majdnem minden custom ROM-al ez lesz ami nem tartalmazza az USNF ezen reszet alapbol (az offjcial LineageOS meg a spoofing lehetoseget sem alapbol). De jo ha tudod hogy a Lineage es Lineage alapu ROM-okra sok alkalmazas alapbol ugrik.

[ Szerkesztve ]

(#3566) Drughi válasza crok (#3565) üzenetére


Drughi
addikt

Ez a Lineage leírásába bezzeg nem szerepelt.
Nekem mint laikusnak amit írtál az kínai...
Lehet inkább megy vissza a gyári szoft

Pixel 7a

(#3567) Trailblazer válasza Drughi (#3566) üzenetére


Trailblazer
addikt

Ha ez kínai, alapjában véve miért írtál be ebbe a szakmai fórumba? Ennél csak bonyolultabb dolgok vannak...

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#3568) Drughi válasza Trailblazer (#3567) üzenetére


Drughi
addikt

Valahogy a milyen kenyérpirítót vegyek topicba nem illett bele :F :R

Pixel 7a

(#3569) rErEaT válasza crok (#3565) üzenetére


rErEaT
senior tag

MagiskHideProps felesleges már? :D

Illetve köszi a USNF infot, nem tudtam, hogy valaki csinált egy újabb verzát

Nekem LineageOS van és semmi problémám vele :)
Egy bajom csak vele, hogy újra kell flashelni a Magiskot ha frissül az OS

[ Szerkesztve ]

(#3570) Trailblazer válasza rErEaT (#3569) üzenetére


Trailblazer
addikt

Ez ilyen. Felülíródik rendre a Magisk által megpatkolt file a rendszer által.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#3571) crok válasza rErEaT (#3569) üzenetére


crok
Topikgazda

A hideprops ugy kb A10 felettmax akkor kell ha valami spec. dologra akarod hasznalni.

(#3572) szimi57


szimi57
őstag

Sziasztok! Gyári rendszer+gyári recovery+Magisk trió esetén a rendszerfrissítés mit csesz el? Jól gondolom, hogy csak a root-ot (Magiskot)? Nem lesz bootlop. Nem nyúl az appokhoz.

[ Szerkesztve ]

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#3573) crok válasza szimi57 (#3572) üzenetére


crok
Topikgazda

Igy van, felulcsapja a boot-ot vagy spec esetben a recovery-t es igy ujra kell majd patkolni.

(#3574) szimi57 válasza crok (#3573) üzenetére


szimi57
őstag

Kösz!

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#3575) rErEaT válasza crok (#3571) üzenetére


rErEaT
senior tag

Oh rendben, köszi!

Szerencsére létezik ez a fórum és lehet kérdezni :)
Azért ez nagy segítség!

#3570 Trailblazer
Így igaz erre gondoltam én is, csak egy ismerős mondta, hogy ez baj lehet, de akkor semmi gond sincsen vele!

(#3576) crok válasza crok (#3424) üzenetére


crok
Topikgazda

Magisk frissites: v26.4
Sajnos meg nem v27..
Plusz van egy egesz jo "kulso" Zygisk ami modulkent teheto fel, jobban van rejtve.. irok majd rola.

(#3577) crok válasza crok (#3576) üzenetére


crok
Topikgazda

Ez az egyébként: Zygisk Next

Nullptr (Dr-TSNG) publikálta de a többi közreműködő is "híres" (HideMyApplist-et (+AppListDetector) csinálják meg az LSPosed-t magát + Magisk közreműködők). Remélem bekerülhet a stable Magisk alá is majd. Működését tekintve felhasználói oldalról annyi, hogy a Magisk alkalmazáson belül a Zygisk legyen kikapcsolva és a modul legyen feltéve - a DenyList ugyanúgy lesz értelmezve.

(#3578) HUNited válasza crok (#3576) üzenetére


HUNited
őstag

Simán telepíthető hideolt Magisk appal, vagy trükközni kell valamit?

(#3579) crok válasza HUNited (#3578) üzenetére


crok
Topikgazda

Nekem nem volt bajom a "sima" frissítéssel rejtett Magisk alkalmazással.

(#3580) dilajoska1 válasza crok (#3577) üzenetére


dilajoska1
őstag

Alkalmazáson belül muszály kikapcsolni a Zygisk-et? Mert sajnos ezzel így nem működik az LSPosed.

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#3581) crok válasza dilajoska1 (#3580) üzenetére


crok
Topikgazda

Ahelyett van, igen, ki kell leiras szerint is.

[ Szerkesztve ]

(#3582) dilajoska1 válasza crok (#3581) üzenetére


dilajoska1
őstag

Akkor egyenlőre hagyom mert sajnos nekem így nem működnek az LSPosed-et igénylő appok.

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#3583) niklebi


niklebi
senior tag

Segítség!!!!! A Xiaomi Pad 6-om szeretném rootolni. Már telepítettem a Magiskot. Beállítottam a tiltó listában amiket kellett.(G.Services, Play Áruház, G.Services keretrendszer) más rejteni való program még nincs telepítve. Azok csak ha jó lesz a root. Az Integrity Checker-ben ezen MEETS_DEVICE_INTEGRITY mindig pirosat kapok. A Yasnac-ban a Cts profile match nem megy át. Ezeket a modulokat telepítettem: Displax féle USNF modul, Zygisk Next, MagiskHide Props Config 6.1.2 , Töröltem már többször is az Áruház, G.Services, G.Services Framework adatait, újra indítottam, de az eredmény mindig ugyan az. A Magisk rejtve van SD Maiddal fagyasztottam, OEM feloldást kikapcsoltam és még mindig valami nem jó!!! Mit kellene még csinálnom? A telefonomon tökéletesen megy de azon EU rom van. Egy app van az Adaway amit telepítettem, de szerintem az sem működik rendesen, mert látok reklámokat. Jó lenne megoldani, hogy működjön.
Szerk. A Play Protect is ki van kapcsolva.

[ Szerkesztve ]

(#3584) crok válasza niklebi (#3583) üzenetére


crok
Topikgazda

ZygiskNext helyett hasznald a Magisk-ben levot es MagiskHide minek van? Az se kell. Tobbi ugyanugy mint szokas gyari rendszeren.
Ha root jogot tud kerni mondjuk egy termux akkor root mar van.

(#3585) niklebi válasza crok (#3584) üzenetére


niklebi
senior tag

A MagiskHidet próbaképpen telepítettem, de már töröltem a ZygiskNex-tel együtt. Továbbra sem megyek át egyik ellenőrzésen sem. Adaway és az SD Maid kért és kapott root jogot. Az Összefoglalót 2x oda vissza átolvastam, de nem lettem okosabb, mivel is tudnám megoldani, hogy átmenjen az ellenőrzéseken.

(#3586) crok válasza niklebi (#3585) üzenetére


crok
Topikgazda

Gyári rendszered van azt mondod (nem eleve patkolt framework-el rendelkező pl. Xiaomi.EU) így a "Beállítottam a tiltó listában amiket kellett.(G.Services, Play Áruház, G.Services keretrendszer" résszel gyakorlatilag megszivatod az USNF-et és magadat is.
- Friss Magisk (ezt remélem meglépted)
- Magisk hide app legyen bekapcsolva.
- USNF Displax modul legyen feltéve.
- Zygisk legyen bekapcsolva.
- Enforce DenyList bekapcsolása
- DenyList-re ne tedd fel a Google alkalmazásokat amiket tették mert akkor kihúzod az USNF alól a talajt hogy egyáltalán a Zygisk-el hozzányúlhasson a folyamatokhoz vagyis biztosan látni fogják a GPlay komponensek hogy nyitott a bootloader, etc.
- DenyList-re kell tenni azokat az app-eket (az összes folyamatukkal együtt, tehát a listában kibontod az adott app-et és az összes kapcsolót bekapcsolod) amik elől "el szeretnéd rejteni a root-ot / Magisk-et" (ez nem teljesen így működik már.. majd lentebb leírom..)
- (Airplane mode be) Törölni kell a Google Play Services / Google Services Framework valamint a Google Play Store adatait teljesen majd restart (Airplane mode ki) -> profit

Esteleg felteheted majd a MagiskHide modult de az a Google féle vackokhoz nem kell, arra ott van az USNF.

(#3587) niklebi válasza crok (#3586) üzenetére


niklebi
senior tag

-Magisk 26.4
-Magisk Hide bekapcsolva
-USNF Displax modul telepítve
-Zygisk bekapcsolva
-Enforce DenyList bekapcsolva, és mivel új a Pad 6 nincs más rejteni való mint a Wallet, és még bekapcsoltam az Android TV-ét. Van még 9 Google alkalmazás, ezek nincsenek betéve. Én telepítettem az Adaway-t, SD Maid Prot, Yasnac, Integrity Checker-t, és még vannak a szokásos alkalmazások(fájl kezelő, naptár Mi Böngésző, WPS Office, stb.
Ezt--> - (Airplane mode be) Törölni kell a Google Play Services / Google Services Framework valamint a Google Play Store adatait teljesen majd restart (Airplane mode ki) pontosan így megcsináltam és továbbra is bukta van. :W Most akkor hogyan tovább? :F

(#3588) crok válasza niklebi (#3587) üzenetére


crok
Topikgazda

Egyel vagy kettovel regebbi Displax modul + screenshot-ok a beallitasoktol.

(#3589) niklebi


niklebi
senior tag

Most kipróbálta a régi USNF 2.4 kdragOn féle változatot, de semmi értelme nem volt. Most akkor letöltöttem a Displax modul 2.3.1-es változatot és jön próba. Kérdésem azokat Google alk. amiknek törölni kell az adatait után a be kell tenni DenyList-be? Miről kérsz pontosan screenshot képeket?

(#3590) niklebi


niklebi
senior tag

Képek.
Bocsi, hogy ekkorák lettek, valamit nem jól csináltam.

(#3591) Narxis válasza crok (#3577) üzenetére


Narxis
nagyúr

Jó lenne ha ezt előbb vagy utóbb implementálnák a Magisk-be, ne kelljen külön telepítgetni. Meg ha jobb mint a beépített akkor miért ne...

Thanos was right.

(#3592) niklebi válasza niklebi (#3590) üzenetére


niklebi
senior tag

Kipróbáltam az USNF 3.1-es Displax modult, semmi változás.

(#3593) crok válasza niklebi (#3592) üzenetére


crok
Topikgazda

Akkor így hirtelen a Shamiko jut még eszembe.. vagy váltani Magisk Delta vagy Magisk Alpha-ra (mivel Android 14-ről van szó).

(#3594) niklebi válasza crok (#3593) üzenetére


niklebi
senior tag

Átmegy a Pad az ellenőrzéseken. Csak a szokásos STORNG_Integrity nem. Töröltem és fagyasztottam egy csomó Google és más alkalmazást amikre semmi szükségem. Utána megnéztem kíváncsiságból, hogy így mi a helyzet és meglepődtem amikor minden jó lett. Most már csak azt kellene tudni melyiken bukott meg az ellenőrzés. Mivel nem emlékszem miket is töröltem így nehéz lesz. A fagyasztottak között sem akarok keresgélni, mivel örülök hogy most jó az egész.
Play Protect is vissza lett kapcsolva.
crok köszönöm a sok segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#3595) crok válasza niklebi (#3594) üzenetére


crok
Topikgazda

ÁáÁácsi.. a Strong-on minden meg fog bukni, az tuti.

(#3596) niklebi válasza crok (#3595) üzenetére


niklebi
senior tag

Tudom, de mivel a tablettal nem fogok soha fizetni, és a telefonomon is ez van és ott megy minden általam használt banki alkalmazás, így nem nagyon foglalkozom most vele. Ha még is gond lesz jövök segítségért.

(#3597) the radish


the radish
senior tag

26.4 óta device integrity fail... Már mindent próbáltam, új zygisk modult is beleértve.

(#3598) crok válasza the radish (#3597) üzenetére


crok
Topikgazda

Akkor állj vissza :D

(#3599) the radish válasza crok (#3598) üzenetére


the radish
senior tag

Hát adtam a ...... egy pofont. A probléma megmaradt. Mi a fene történt és miért nem sikerül átmennie? Tegnap még fizettem vele, ma meg a pénztárnál cserbenhagyott. Naná, hogy nem volt nálam fizikai kártya.

(#3600) crok


crok
Topikgazda

Annyit tudok még javasolni hogy ameddig nem lesz kdrag0n ésvagy Displax féle USNF frissítés addig próbáljátok meg USNF helyett a PlayIntegrityFix-et használni:

GitHub -- GitHub letöltések -- XDA

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Magisk
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.