Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Magisk

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-01 12:38:22

LOGOUT.hu

Magisk
root jogosultság
Android rendszereken

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3451) HUNited válasza crok (#3450) üzenetére


HUNited
őstag

A GPay az a Wallet app ugye?

(#3452) crok válasza HUNited (#3451) üzenetére


crok
Topikgazda

Igen-igen, természetesen a Wallet, csak ugye át lett nevezve de a pgkID az ugyanaz maradt aztán ki így ki úgy hívja. Te a legelső hsz-ben Pay-nek hívtad (és megjegyezted mellé hogy Wallet) úgyhogy szerintem azért hívtam neked is így mert így hivatkoztál rá először.

(#3453) HUNited válasza crok (#3452) üzenetére


HUNited
őstag

Csak azért kérdeztem rá hogy biztos legyek. Mert a csomagneveknél a pay szóra keresve csak a mipayt adta.

(#3454) HUNited


HUNited
őstag

Ez a Play Services for AR ez mit csinál? Tötöltem ennek is az adatait, és az engedélykezelőben mindent letiltottam. Fog érni ezzel valami hátrány? (AR mint kiterjesztett valóság, elvileg nem használok semmi ilyesmit?)

(#3455) crok válasza HUNited (#3454) üzenetére


crok
Topikgazda

Nem játszik szerepet a Play Integrity ellenőrzésben. Teljesen másra való, akár nyugodtan le is tilthatod.

(#3456) HUNited


HUNited
őstag

A kártya beállítása még folyamatban van üzenetet kapok a 3-ból 2 kártyára. A Revolut csont nélkül hozzáadódott, a Gránit és az Unicredit viszont hiába hitelesítettem meg írta ki hogy sikeresen hozzáadva, mégsem használható...

(#3457) crok válasza HUNited (#3456) üzenetére


crok
Topikgazda

Ez viszont már szerintem nem Magisk jellegű probléma.

(#3458) HUNited válasza crok (#3457) üzenetére


HUNited
őstag

Megoldódott, csak idő kellett. Fura a Revolutnál azonnal megy, a magyar bankoknál meg kb. egy óra...

(#3459) skyli


skyli
senior tag

Sziasztok! Nekem így szépen megy az OTP, Revolut :))

(#3460) crok válasza skyli (#3459) üzenetére


crok
Topikgazda

Azért óvatosan, a whitelist több memóriát eszik és nem is stabil - nem is ajánlják.

(#3461) skyli válasza crok (#3460) üzenetére


skyli
senior tag

Blacklist módban is menne?

(#3462) skyli válasza skyli (#3461) üzenetére


skyli
senior tag

megy így is, köszi, hogy szóltál!

(#3463) HUNited


HUNited
őstag

No amióta újratelepítettem (adatokat töröltem) a PlayStore és Slay Services cuccot, az OTP alkalmazás a Magisk fagyasztása nélkül is megy. Az Aldiba még nem voltam azóta, de holnap az is kiderül...

Köszi.

(#3464) HUNited válasza HUNited (#3463) üzenetére


HUNited
őstag

Elkiabáltam, ma reggelre megint nem ment az otp hehe

(#3465) Narxis válasza HUNited (#3464) üzenetére


Narxis
nagyúr

Mocsok ez az otp. :)

Thanos was right.

(#3466) skyli válasza HUNited (#3464) üzenetére


skyli
senior tag

Nálam is elromlott! Nem értem miért.

(#3467) crok válasza skyli (#3466) üzenetére


crok
Topikgazda

Play Integrity? Ugrott vagy jo? Displax mod esetleg v1.3-al? Magisk fagyasztva inkabb mint LSPosed + HMA.

(#3468) skyli válasza crok (#3467) üzenetére


skyli
senior tag

Play integrity mind a héromra X-et ír, de ez nem tudom, hogy mit jelent.

(#3469) crok válasza skyli (#3468) üzenetére


crok
Topikgazda

Azt hogy a Play Integrity-d ugrott (Play Store is most azt írja hogy "device is not certified"), egyetlen teszten se megy át a készüléked, nem teszi jól a dolgát az USNF vagy a Google oldal változott - így nem csodálom hogy nem indul az OTP. Vagy csavart valamit megint a Google neked a droidguard-ban vagy.. esetleg amit írtam állj vissza pl. az v1.3-as Display mod-ra. Play Store és Play Services adattörlés majd restart volt-e már?

(#3470) GyRoland


GyRoland
újonc

Sziasztok, OTP-vel kapcsolatban szeretnék segítséget kérni. OnePlus default OS, de rootolt. Próbáltam a teljes magisk appot is törölni, nem csak freezelni, hogy tényleg az-e a gondja, de úgy néz ki nem.

Magisk 26.3 (latest) van telepítve. Zygisk bekapcsolva. Denylist enforced, OTP és pár Google play cucc bekapcsova, hogy play certified legyen.

Ruru nem ír semmit, Play certified vagyok, Safetynet basic/CTS: Pass. Evaulation type: Basic. Minden releváns képet csatoltam.

Lépések amit csinálok:
Magisk app uninstall (tudom, hogy nem muszáj, de miért ne)
OTP App Force stop (biztos ami biztos)
OTP App clear data
OTP Open
Az ablak meg sem nyílik, bezárul.

Mit lenne érdemes megpróbálni? Próbálkozzak Magisk Deltával?
Köszi előre is! :)




(#3471) crok válasza GyRoland (#3470) üzenetére


crok
Topikgazda

DenyList-ed látom - de Enforce DenyList be vagy ki van kapcsolva? Gondolom ki különben az USNF és a Play Integrity se menne. Viszont akkor meg a Magisk nem csinál semmit hogy a modulokat elrejtse, nincs unmount, nincs semmi.. mivel Shamiko sincs így nincs is mi "elrejtse" hogy pl. van egy csomó modulod, amiből pl. a Google Unlimited Photos pont össze tud akadni az USFN-el meg a PI check-el is. (Mivel nem custom ROM így neked az USNF amúgy is kell - plusz sportszerű nehezítés a OnePlus..).
Szóval ez lesz a gond szerintem.
Ha az Enforce-ot nem akarod bekapcsolni akkor marad a Shamiko vagy a DenyList unmount modul. Meg persze a MagiskHide modul.
Próbálokzhatsz a Deltával de én nem nagyon szeretem ajánlani. Jobb (kiterjedtebb) benne a Zygisk elrejtése de v27-től úgyis benne lesz az official-ban ami abban is.

Most egy Arrow OS-es Redmi Note 7-en nézem és amúgy simán indul az OTP nyűglődés nélkül. Juteszembe: DenyList-ed nézd át hogy felesleges dolgok ne legyenek benne mert a process elkapást nehezítheti (pl. az Android Services Library teljesen felesleges).

(#3472) GyRoland válasza crok (#3471) üzenetére


GyRoland
újonc

Habár őszintén nem teljesen értem az összefüggést az Enforce DenyList és a többi között, de nekem jelenleg be van kapcsolva az opció.

Viszont fura, hogy így is működik a play integrity, illetve USNF előtt nem volt jó a SN, de utána már rendben volt, tehát valóban segített az a modul - annak ellenére, hogy logikailag azt mondod össze kéne akadnia.

Mindjárt megpróbálom a MagiskHide-al hátha az segít, amellé a másik kettőt ajánlod? Úgy vettem észre, hogy az unmount és a shamiko az ugyan arra való, nem? Van egyártalán létjogosultságuk a MagiskHide modul mellett?

(#3473) crok válasza GyRoland (#3472) üzenetére


crok
Topikgazda

Enforce mellett az USNF ugyis kiszed bootkor mindent ami neki kell (gondolj bele: ha enforce deny lenne a gms akkor se a magisk se a zygisk se tudna hozzanyulni igy az usnf se (zygisk kell neki) es ha visszakeresel irtam rola pl. [itt]). Igy nem akad ossze, a logika igy teljes.

A Shamiko es az Unmount modul kb. ugyanarra valo, igy van, de nem pontosan ugyanugy van megoldva es a Shamioban velhetoen sokkal tobb dgyeb "rejtes" is ldhet meg (zygisk ptrace, etc) de ugye az LSPosed csapat nem hozza nyilvanossagra a Shamiko forrasat (ezert se szeretnem se hasznalni se ajanlani).

A MagiskHide azert lehet meg hasznos mert Zygisk nelkul is csinalja amugy a dolgat. De nem azt mint a Shamiko vagy az Unhide.

(#3474) GyRoland válasza crok (#3471) üzenetére


GyRoland
újonc

Amit most kipróbáltam, az:

Magisk 26.3
Enforce denylist kikapcsolva
Zygisk enabled
(még) ugyan az a lista amint fent volt sshot-olva
Plusz modul telepítve: MagiskHide
Plusz modul telepítve: Shamiko
Reboot

Data törölve, app force close
Magisk app randomizálva és freezelve

OTP megnyit, most kicsit tovább gondolkodik és megint meghal :( Kezdek attól félni, hogy lehet root nélkül is gondja van :D Lehet még akár az is, hogy bootloader unlockolva van vagy az hogy az OEM unlock engedélyezve van. Vagy szerinted/szerintetek nem?

Lassan tele a tököm ezzel az OTP szarakodással, itt az ideje bankot váltani :D :D

Edit: Zygsik off (és természetesen így hozzá tartozó modulok is) és az sem változtat a helyzeten.

[ Szerkesztve ]

(#3475) crok válasza GyRoland (#3474) üzenetére


crok
Topikgazda

Root nelkul a gyari rendszer alapbol buko hiszen a nyitott bootloader mellett egyik Play Integrity teszten SE megy at.
Zygisk off mellett megolted az USNF-et (irt is hogy mem fut) es igy az elozo mondat lep eletbe.
Delta esetleg? Esvagy USNF Displax de egyel ezelotti mod.
De..
Inkabb valts bankot.

[ Szerkesztve ]

(#3476) GyRoland válasza crok (#3475) üzenetére


GyRoland
újonc

Deltával az a gondom van, hogy legutóbb amikor próbáltam, akkor benyomtam egy beállítást (nem modult) ami már nem emlékszem de vagy bootloopot vagy valamilyen bootolás közbeni hibát okozott. Miután visszaflasheltem az eredeti image-et vagy a sima magisk-osat, az ugye ment, mert nem használta azt a speckó feature-t.

Viszont ha most visszaflashelem a deltát akkor az elmentett beállítás miatt megint bootloopom lenne :D Van ötleted, hogy hogyan gyári reseteljem a beállításait?

[ Szerkesztve ]

(#3477) crok válasza GyRoland (#3476) üzenetére


crok
Topikgazda

Persze, aha tudsz flashelni akkor uninstall.zip-re atnevezed a magisk apk-t es mehet a flash es feltakarit, vissza a Delta patkolt boot.img.. etc.. vagy torlod a /data/adb tartalmat.

[ Szerkesztve ]

(#3478) user26


user26
aktív tag

Szi @crok!
Azt szeretném kérdezni, hogy az Energized Protection módról, csapatról mit tudsz ? Vagy esetleg feltörekvő új dev, aki ebben utazik ?

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#3479) crok válasza user26 (#3478) üzenetére


crok
Topikgazda

Bekapálták, abbahagyták, (ebben át is húztam anno) még a Telegram csatornájukon is a badmojr féle 1hosts (GitHub)-ot ajánlják helyette (mármint a listáik helyett - honlapja itt van).
Modul nincs ilyesmire - bár szerintem eleve jobb is egy AdAway + beletenni azokat a listákat amiket az ember szeretne magának.

(#3480) user26 válasza crok (#3479) üzenetére


user26
aktív tag

Köszi, kipróbálom.

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#3481) crok


crok
Topikgazda

FYI: Na, még ugyan nincs új official canary build de az Alpha-ban / Delta-ban levő Zygisk native bride most lett merge-elve úgyhogy hátha érkezik lassan az official-be is, akkor sokkal "jobban" rejthető lesz a Zygisk injection.

(#3482) crok válasza crok (#3151) üzenetére


crok
Topikgazda

Shamiko-ból is várható mozgolódás, GitHub-ra nem kerül ki de most jött ki egy v0.7.3-183 alpha viszont csak Telegramon..

(#3483) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Juteszembe, feltűnt a repo-ban egy ideje egy ilyen, érdemes lehet használni?

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#3484) Trailblazer válasza Trailblazer (#3483) üzenetére


Trailblazer
addikt

Nagyon nehezet kérdeztem volna? :F

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#3485) crok válasza Trailblazer (#3483) üzenetére


crok
Topikgazda

AUgyanaz mintha te tennéd össze a hosts file-t csak sokkal körülményesebb és még rá is bízod magad valakire....... szerintem értelmetlen, szerintük meg válogatott hosts file - amit viszont onnantól hogy innen szeded már szerkeszteni nehezebb (gyak. nem is igazán lehet értelmesen) a megszokott alkalmazásokkal. Frissíteni úgy tudod hogy ha adnak ki frissítést ők és restartolsz is egyet, vagy terminálozol és kiadod a parancsot hogy szedje le a hosts file-t amit a modul tart karban amiről nem derül ki hogy frissebb-e csak leszedi és kész. Nem tudod úgy frissíteni (mármint triviálisan.....) hogy csak frissíted mint pl. egy sima AdAway. Szerintem ultrabuta félmegoldás ami így fals biztonságérzeted ad. Semmi egyebet nem csinál csak lecseréli a hosts file-t. Bármit használsz ami piszkálja az innentől össze is akad vele. :U
Nem nehezet kérdeztél csak én pl. nem vagyok 7/24 Magisk support :D

[ Szerkesztve ]

(#3486) Trailblazer válasza crok (#3485) üzenetére


Trailblazer
addikt

Ja, hogy ez csak hosts file buherálás? Kuka.

Nem csak Te jársz ide, más is próbálhatta és beszámolhatott volna róla. De ezt a 7/24 support dumát mintha már láttam volna tőled - végülis Tiéd a topic és láthatóan Te értesz itt érdemben a dolgokhoz. Én egy sima kékgalléros dolgozó hangya vagyok, akinek csak hobbi a telefon.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#3487) crok válasza Trailblazer (#3486) üzenetére


crok
Topikgazda

Nekem is hobbi, raadasul abbol is csak masodlagos.. sry.

(#3488) skyli válasza crok (#3469) üzenetére


skyli
senior tag

Na, felraktam egy teljesen új romot (meghalt az előző valamelyik modultól), most még nem tettem rá a magisket. Egyelőre az összes banki app működik, csak a Strong Integrity nincs meg. Az talán nem kell semmihez. Nemsokára tesztelem újra :)

(#3489) pellesmartin válasza crok (#1614) üzenetére


pellesmartin
tag

Köszönöm,ez nagyon hasznos volt most! OTP legújabb frissítésel csak így működik. Icebox-al 'fagyasztva' a magisk,meg persze minden is hide-olva.. :R

(#3490) pellesmartin válasza GyRoland (#3474) üzenetére


pellesmartin
tag

(olvasd el az ezelőtti kommentem,nekem így sikerült az OTP -t megoldani ) :)

(#3491) kulturg válasza pellesmartin (#3489) üzenetére


kulturg
csendes tag

Nekem OnePlus 9 Pro van, OTP működik Zygisk hide + Icebox segítségével, mindenféle modul nélkül.

(#3492) Gabesz87


Gabesz87
veterán

Sziasztok. Egy kis segítséget kérnék. Lenovo Tab3 P8 (TB-8703F) tabletre szeretnék egy custom ROM-ot telepíteni. XDA fórumos leírás alapján eljutottam a 11. lépésig, odáig, hogy feltettem a TWRP-t, volt restart, és most jönne az Install SU rész, de egyszerűen nincs ilyen opció. Lehet, hogy hülyén van írva az instrukció, és azt külön kellene felmásolni először a tabletre, nem tudom. De lényeg a lényeg, hogy közben olvastam, meg mondták is, hogy az Super SU már elavult, és a Magisk az ajánlott. Az a kérdés számomra, hogy lényegében annyit kell csinálnom, hogy github-ról letöltöm a latest v26.3 apk-t, átnevezem zip-re, felmásolom a tabletre, és a TWRP-ből telepítem az Install szekcióban, és kész is vagyok? Olvasgattam az Install instruction-t a github-on, a Magisk app alapján van boot ramdisk, de ettől függetlenül TWRP alól lehet telepíteni? Mert az egyszerűbbnek tűnik, mint a Patching images rész a leírásban :F
Mondjuk ilyet is olvastam, igaz 2018-as poszt:

"attention with magisk in this device !!
don't flash magisk in this device is very dangerous , also for hard brick !
many users had hard brick after installing magisk in this
device
supersu works Very well without problems ..."

[ Szerkesztve ]

(#3493) crok válasza Gabesz87 (#3492) üzenetére


crok
Topikgazda

Azért olvasd el a hivatozott hsz-eket XDA-n is.. Az a dontflashmagiskúristenmilesz szöveg ezer éves és akire hivatkozik tutira nem követte a leírást (megkockáztatom eleve rossz ROM-ot töltött le mikor menteni próbálta bootloop-ból de már oda is saját maga miatt és nem a Magisk miatt jutott), akkor még külön volt Manager és Magisk, min. 13..14 teljes főverzióval ezelőtti Magisk verzióról beszélünk.. de teljesen mindegy is mert még ha lenne is valami akkor is QCOM, legrosszabb esetben testpoint és tolsz rá egy ROM-ot, kezded elölről, jónapotkívánok. Nem a Magisk volt ott a baj.. De nem lesz gond. Jobb a patch-elés mert biztosabb (reboot után ugyanis még van dolga!!), support szempontból is de megpróbálhatod flash-elni (átnevez zip-re és flash), ha baja van vele annak az ezer éves TWRP-nek akkor úgyis eldobja. Ha mindenképp SuperSU kell megkerítem az utolsó zip-et hozzá és flash-elheted azt is.. de én nem azt használnám az biztos. Android 6 Marshmallow, akár még könnyen át is verhető hogy zárt a bootloader, etc.. vagy egy Magisk V23 és abban még a régi metódusok vannak, erre még a MagiskHide is működik.

[ Szerkesztve ]

(#3494) HUNited


HUNited
őstag

Telepítettem a Poco F3 telómra a PixelOS nevű rendszert.
Még Magisk (app) sincs fent, de már most nem passzol az integrity checken semmi...
Kíváncsi leszek ha felteszem a Magiskot meg beállítgatom a Zygisket is, mi történik...

(#3495) crok válasza HUNited (#3494) üzenetére


crok
Topikgazda

Csodát ne várj.. ott valami már most elment amit a Magisk meg a Zygisk (ami nem is rejtésre való!) nem fog neked out-of-the-box megoldani... Jobb volna szólni a maintainer-nek hogy lesz szives utánanézni miért bukta a PI check mikor a PE-n nincs gond alapvetően. Valami félrement.

(#3496) HUNited válasza crok (#3495) üzenetére


HUNited
őstag

Beállítás után se jó semmi, szóval repül is a telóról. A topikja XDA-n amúgy halott, ez a verzió nincs is fent. Aliothra (Poco F3) meg nem látok normális official PE-t.

(#3497) HUNited


HUNited
őstag

Érdekes, a Xiaomi.eu stable is azt írja hogy nem tanusított, és egyik integrity se jó... Erre van valami ötleted?

(#3498) crok válasza HUNited (#3497) üzenetére


crok
Topikgazda

Az, hogy írni kell a fórumukba mert nekik is saját framework patch-ük van és annak out-of-the-box mennie kell mert egy régebbi Pixel telefon fingerprint-jeivel verik át a Google-t. Próbálkozhatsz mindennel de ha most azt mondom hogy tegyél fel 6 modult így - úgy csavargatva azzal szerintem nem leszel előrébb. A kezemben van egy másik Xiaomi, ugyanúgy Xiaomi.EU ROM-al és vidáman teszi a dolgát Magisk használta mellett és nélkül is. Nem tudom hogy most ez nálad SELinux flag vagy egy build.prop-ban maradt emulator prop vagy mi lehet mindenesetre ezt is oda kellene jelezni - vagy nyilván próbálkozni az elmaszkolásával a dolognak de -mint mindig, úgy most is- azt mondom hogy előbb indulj egy egyenes ROM-al mint full vakon hadonászni a sötétben.

(#3499) HUNited válasza crok (#3498) üzenetére


HUNited
őstag

Azért tettem fel a stable miui.eu-t, hogy tuti jó legyen.
De az se jó.
Most telepítem újra... Magisk nélkül, megnézem mit ír

ja még annyit hogy mindegyiknél formáztam a data particiót

[ Szerkesztve ]

(#3500) HUNited válasza HUNited (#3499) üzenetére


HUNited
őstag

Magisk nélkül most a 3ból kettő megvan (ahogy korábban is volt a hetivel).

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Magisk
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.