Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Magisk

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-01 12:38:22

LOGOUT.hu

Magisk
root jogosultság
Android rendszereken

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5451) thoger válasza crok (#5449) üzenetére


thoger
csendes tag

-A TVGO nem nézi honnan van a telepítés, minden esetben sd kártyáról ment a latest apk install.
-Igen, google nélküliség alatt a gapps nélküliséget értettem.
-PIF másolás esetén lehetséges hogy hibáztam, de ugyan azokat a terminál parancsokat adtam ki az adb-n való próbálkozáshoz, és a root jognál buktam:
PS C:\Users\thoger> adb devices
List of devices attached
ce0717173ddd78240c      device
PS C:\Users\thoger> adb root
adbd cannot run as root in production builds
2 fajta root képes file manager app-nál pedig hiába kapott root hozzáférést nem engedett a gyökérbe...

A lényeg hogy siker, gapps-el és gapps nélkül is. Köszönöm mégegyszer a türelmes segítséget.

(#5452) crok válasza thoger (#5451) üzenetére


crok
Topikgazda

Nem értem miért szopatod magad adb root-al.. Azt se értem miért ne engedett volna oda. Valami nem egyenes nálad hogy mit és miért csinálsz. Ha már mindenképp PC-ről akarsz parancsolgatni akkor adb shell és utána su majd a telefon szól hogy a shell-nek akarsz-e adni root jogot. Adsz. Mész tovább. Profit.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5453) Krilehor


Krilehor
tag

Sziasztok, egy frissítés utána CIB app kiléptetett és panaszkodik, hogy rootolt a készülék mikor rámegyek az ügyfél regisztrációra. Itt van egy pipa, hogy ok, tudomásul vettem a kockázatokat, majd mikor beírom az ügyintéző által kapott kódot csak pörög a loading spinner és nem megy tovább. Esetleg van ismert módszer, mivel lehet a rootot rejteni a CIB-nél?
Telefon: Samsung S8+
ROM: Ivan_Meler féle LineageOS 20
Magisk: 27.0
Magisk modulok:
- chiteroman PIF v15.9, Play integrity basic és device OK
- Systemless hosts 1.0
Zygisk ON, Tiltólista kényszerítés ON, Tiltólistán a CIB be van pipálva, Magisk app át van nevezve + Ice Boxal fagyasztva, TWRP mappa is átnevezve. Otp, Revolute, Wallet mennek.

(#5454) crok válasza Krilehor (#5453) üzenetére


crok
Topikgazda

A frissítés után szerintem a CIB is nézi hogy van-e LineageOS-re utaló prop, épp nemrég volt róla szó. [link] ki kell gyomlálni. Akkor okay lesz.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5455) LaySoft


LaySoft
tag

A Strong Integrity problémát megoldottam, vettem egy Google Pixel 7a-t. Ettől függetlenül azért figyelemmel kísérem a topic-ot, mert a Poco F3-at lányom örökölte, szóval lesz min kiélnem a hekkelési kényszeremet.

Lefuttattam a Pixel-en a TB Checker-t, basic-, device-, strong integrity rendben van, de a virtual nem. Mégis az milyen eszközön lesz jó, ha a Google referenciatelefonján is piros?

(#5456) crok válasza LaySoft (#5455) üzenetére


crok
Topikgazda

Fizikai keszuleken a virtual megis miert menne? :D
De hogy tudd is mire valo: [link]
MEETS_VIRTUAL_INTEGRITY: The app is running in a virtual Android environment with Google Play services, currently limited to Google Play Games on PC.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5457) LaySoft válasza crok (#5456) üzenetére


LaySoft
tag

Magyarul, ha van virtual integrity, akkor a másik három nincs?

(#5458) crok válasza LaySoft (#5457) üzenetére


crok
Topikgazda

Nem masik harom hanem csak egy az ott felsorolt 3 allapot kozul.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5459) user26


user26
aktív tag

Üdv! Az alábbi modellnél akad némi gondom, és nem tudom, hogy root oldai a gond, vagy rom oldali-e a gond. Sajnos a készülék ma már "régi", gyári frissítés nincs, félgyári (xiaomi.eu) sincs, és ilyen esetben megfogott. :( Egyéb egyedi romok pedig nála szóba se jöhetnek. Habár így vissza olvasva az írásom, rootnak nincs köze, mivel az működik :/
Az ellenörzésen nem megy átt, és gondolom innentől bukik a dolog.

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#5460) user26 válasza user26 (#5459) üzenetére


user26
aktív tag

Megoldva. (A ROM frissítve lett, azt kellettem letölteni, telepítve + az "aktuális" injektort, és működik. )

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#5461) G48


G48
senior tag

Disable Flag Secure modulok kozül melyiket ajánlod, crok?

[link] ?

[ Szerkesztve ]

(#5462) G48 válasza crok (#5454) üzenetére


G48
senior tag

EvoX alatt se tudom rejteni, Shamiko-val se (már).
Mondjuk a Wise elől sem.

(#5463) zsola400 válasza G48 (#5461) üzenetére


zsola400
aktív tag

Régebben ezt használtam, még crok ajánlotta [link] Xposed modul.

(#5464) crok válasza G48 (#5462) üzenetére


crok
Topikgazda

En is ezt mondanam amit irtak. Az nem megy?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5465) Krilehor válasza crok (#5454) üzenetére


Krilehor
tag

Köszi, megpróbálom majd.

(#5466) LaySoft válasza crok (#5458) üzenetére


LaySoft
tag

Tehát akkor exkluzívle ha van virtual, akkor a másik három bukik?

(#5467) rErEaT válasza LaySoft (#5466) üzenetére


rErEaT
senior tag

Strong Integrity fizikai eszközön van, Virtual Integrity meg virtuálison, a többinek nincs köze ezekhez :D

Az vagy van vagy nincs, de nem üti egyik a másikat, csak a fenti kettő között van eltérés, legalábbis ha jól értem

(#5468) crok válasza rErEaT (#5467) üzenetére


crok
Topikgazda

Jol erted. Mas kaposzta.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5469) G48 válasza zsola400 (#5463) üzenetére


G48
senior tag

Köszi.
Nem tudom letölteni. Nem indul el.

[ Szerkesztve ]

(#5470) G48


G48
senior tag

Biztos ami biztos megkérdezem...
A Shamiko blacklist módban kell hagyni, és a tiltó listán a Magiskban bekapcsolni az appokat, akkor rejti az azon lévő appok elől a rootot, ugye?
Mert egyik elől se rejti.
Legújabb EvoX, apollora (Mi 10T Pro)
UP: Kellett hozzá az tltólista kényszerítés is. :C

[ Szerkesztve ]

(#5471) G48 válasza G48 (#5470) üzenetére


G48
senior tag

(Nem bírom szerkeszteni az előzőt.)
Mostmár azok az appok elől is rejti amik eddig látták a rootot? CIB , Wise... Elindultak eddig is, de tudták hogy van root.
Most mi rejti, a Shamiko vagy maga a Magisk?

(#5472) crok válasza G48 (#5470) üzenetére


crok
Topikgazda

Shamiko blacklist mod, Zygisk bekapcsolva, ami DenyListre fel van veve az elol tudja a Shamiko rejteni a Magisk nyomait.
Az Enforce DenyList NE legyen bekapcsolva mert akkor nem tud hozzanyulni se a Magisk se egyik modul se (igy a Shamiko se).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5473) G48 válasza crok (#5472) üzenetére


G48
senior tag

EvoX-en az Enforce DenyList-el megy, Shamikoval nem rejt.

(#5474) crok válasza G48 (#5473) üzenetére


crok
Topikgazda

Akkor nem a rejtes a baja csak "igenytelenek" az alkalmazasok.. Enforce DenyList mellett a Shamiko irja is hogy nem mukodik.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5475) G48 válasza crok (#5474) üzenetére


G48
senior tag

A VodaTV, Kraken pl. indul Enforceddel, nélküle pedig reklamál a root miatt. Shamiko ki is kapcsolva, érdekes ROM, mert eddigi Pixel alapú A14-eseken pont h Shamikoval ment a rejtés.
Mind1, csak érdekesség képp kérdeztem...

(#5476) crok válasza crok (#5371) üzenetére


crok
Topikgazda

ZygiskNext frissítés: v1.0.5

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5477) G48


G48
senior tag

LSposed zygisk-et felraktam másodjára, Magisk 27 van fent, zygisk bekapcsolva.
De a Parancsértelmező alk FC-zik.

(#5478) Krilehor válasza crok (#5454) üzenetére


Krilehor
tag

Megpróbáltam kigyomlálni a build.props-ból a lineage szót, de pár propertiest nem találtam sajna. Tudnátok segíteni merre keressem? A system/build.props és vendor/build.props-ban, system/system_dlkm/etc/build.prop, system/system_ext/etc/build.prop találtam lineage szót, másik prop fájlt nem is nagyon találtam. Ezeket dobja még vissza a getprop | grep lineage:
- ro.product.bootimage.name
- ro.product.name
- ro.product.odm.name

(#5479) crok válasza Krilehor (#5478) üzenetére


crok
Topikgazda

Lehet nem build.prop hanem system.prop fogja tartalmazni - de egyébként ha a ro.lineage.build.version már ki van szedve és volt egy restart akkor.. akkor kipróbáltad hogy indul-e?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5480) rErEaT válasza Krilehor (#5478) üzenetére


rErEaT
senior tag

Nálam elég volt egy kernel csere

(#5481) crok válasza rErEaT (#5480) üzenetére


crok
Topikgazda

Igen, az a második amit akartam mondani - csak előtte nem árt kigyomlálni.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5482) Krilehor válasza crok (#5479) üzenetére


Krilehor
tag

Igen, volt wipe cache és Dalvik cache is, de még mindig észreveszi a rootot/custom ROM-ot.
Kernelt még sose cseréltem. Mit kellene felraknom? Gondolom egy zip lesz majd amit recoveryből kell flasheljek

(#5483) crok válasza Krilehor (#5482) üzenetére


crok
Topikgazda

Igen, egy zip vagy egy boot.img mondjuk amiben mar atirtak a string-eket hogy ne tartalmazzon lineage-re utalo string-et. Azt valszeg ugyanugy majd meg kell patkolni Magisk-el elotte ha kell a root (esetleg KSU de az offtopik).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5484) crok válasza Krilehor (#5482) üzenetére


crok
Topikgazda

Esetleg próbáld meg ezzel a reset-los-props.zip modullal is.
Ja igen, a cache törlés (főleg a Dalvik) az nettó snake oil ebben az esetben (semmi értelme).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5485) Krilehor válasza crok (#5484) üzenetére


Krilehor
tag

Köszi a tippeket, holnap megpróbálom.

(#5486) nutfile


nutfile
aktív tag

mi ez a nagy csend? több, mint 2 hónapja gond nélkül működik a wallet. :D

@crok ilyen jó fingerprintet adott nekünk? a Google lustul vagy pont új megoldáson dolgozik?

(#5487) crok válasza nutfile (#5486) üzenetére


crok
Topikgazda

Be.. Beeeee.. Be.. definitiv B. :D

Nem en adtam de nem is az a lenyeg hanem hogy a nagytestver nem kavart be.. helyette a kulonbozo alkalmazasok fejlesztoi okoskodnak. Nagyon nincs csend - max itt.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5488) Krilehor válasza crok (#5484) üzenetére


Krilehor
tag

A reset LOS props abból szempontból működött, hogy a getprop-al most nincs találat, de a CIB így is panaszkodik a rootra. Esetleg érdemes lenne Shamikoval megpróbálni?

(#5489) crok válasza Krilehor (#5488) üzenetére


crok
Topikgazda

Szinte 10000% biztos hogy kell a Shamiko mellé. Nálam egy ArrowOS-en amúgy simán indul a CIB (azokkal a beállításokkal és modulokkal amiket leírtam) szóval nem a root lesz a baja szerintem nálad hanem a Lineage. Már úgy értem hogy Shamikor, etc, az azért minden legyen rendesen beállítva!

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5490) mobilizmo válasza Krilehor (#5488) üzenetére


mobilizmo
addikt

Nálam crDroid van, de mintha az is Lineage alapú lenne. Nekem is érzékelte a root-ot a CIB amíg nem volt bekapcsolva a tiltólista kényszerítés (Revolut, Georgegond nélkül ment). Viszont így nem működik a Shamiko, én visszatettem a MagiskHide modult és így most nekem jó.

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Magisk
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.