Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Magisk

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-01 12:38:22

LOGOUT.hu

Magisk
root jogosultság
Android rendszereken

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3751) dzsordzs69 válasza Archttila (#3750) üzenetére


dzsordzs69
senior tag

Bocsánat, téves...

[ Szerkesztve ]

(#3752) rErEaT válasza Archttila (#3750) üzenetére


rErEaT
senior tag

Nálam sem sajnos, de lehet nem véletlenül nem frissült még 12.4 vagy 13-ra :/

(#3753) rErEaT


rErEaT
senior tag

(#3754) rErEaT válasza rErEaT (#3753) üzenetére


rErEaT
senior tag

Ahogy nézem Xiaomi.eu-s romhoz nem ajánlott
[link]

[ Szerkesztve ]

(#3755) G4bi89 válasza rErEaT (#3753) üzenetére


G4bi89
senior tag

V13 már jó, két készüléken is. :)

"egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

(#3756) crok válasza rErEaT (#3753) üzenetére


crok
Topikgazda

Lássuk meddig ;) Pár telefonra és ROM-a felment, AOSP alapú ROM-okkal és a Redmi Note 9 Pro-n a Xiaomi.EU ROM-al is megy a device és a basic integrity és a Play cert is. :C

(#3757) rErEaT válasza crok (#3756) üzenetére


rErEaT
senior tag

https://xdaforums.com/t/module-play-integrity-fix-safetynet-fix.4607985/page-107#post-89166123
Ez mondjuk durva lenne, ha minden telefonon működne a Strong is :D

(#3758) rErEaT válasza rErEaT (#3757) üzenetére


rErEaT
senior tag

Ja zárt BL-el persze :|

(#3759) crok válasza rErEaT (#3758) üzenetére


crok
Topikgazda

(#3760) Trailblazer válasza crok (#3759) üzenetére


Trailblazer
addikt

És zárt BL-lel hogy rakta fel a fixet, meg főleg mihez? :U

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#3761) crok válasza Trailblazer (#3760) üzenetére


crok
Topikgazda

Van egy készüléke amin nincs nyitott bootloader, ha visszaolvasol írta. Még zárt bootloader-el is most akadozik még Play Store-ból indított integrity check is...
Vagy beletalált megint egy fingerprint-be ami törött mint 2 hónapja.. nem árulta el még.

(#3762) Trailblazer válasza crok (#3761) üzenetére


Trailblazer
addikt

Jó, de hát zárt bootloaderrel az egésznek nincs semmi értelme.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#3763) crok válasza Trailblazer (#3762) üzenetére


crok
Topikgazda

Segítek: az egésznek nincs semmi értelme :D :D :D

(#3764) Trailblazer válasza crok (#3763) üzenetére


Trailblazer
addikt

Ha a Google nem szívózna, nem lenne semmi nyomorunk. :N

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#3765) AcCEsS


AcCEsS
senior tag

Egyelőre tényleg megy a v13 hibátlanul, kérdés, hogfy meddig. :)

Az Integrity Checker viszont hibaüzenetet dob, nem tud tesztelni...

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#3766) dzsordzs69


dzsordzs69
senior tag

Nekem a V13-mal sem megy továbbra sem.

(#3767) crok válasza AcCEsS (#3765) üzenetére


crok
Topikgazda

Persze, mert szerteszétbombázzák az alkalmazással a Google-t :D 10K token van naponta egy alkalmazáshoz a back-end-ben ha nem kér többet (ami viszont talán fizetős is de minimum meg kell adni miért kell ez neked).

De nem is értem miért használják még mindig az alkalmazásokat erre mikor a Play Store-ban van integrity check (összefoglalóban leírva). A másik amit nem értek hogy miért néz még bárki is ma SafetyNet-et.. az a másik talány a számomra :D

(#3768) crok válasza dzsordzs69 (#3766) üzenetére


crok
Topikgazda

Min is nem megy ez pontosan és mi van még mellette és megvoltak-e az alkalmazás tiszteletkörök (adattörlések)? Mi10T, xiaomi.eu dev? Ugyan más ROM meg készülék de Xiaomi.EU-n nálam megy (Joyeuse -Note 9 Pro- mondjuk ez egy rebuild-elt stable MIUI 14 viszont bűvészkedés nélkül megy).

(#3769) dzsordzs69 válasza crok (#3768) üzenetére


dzsordzs69
senior tag

Igen, Mi10T, a héten kiadott, javított stabil xiaomi.eu rommal. Play áruház és a play szolgáltatások adatait töröltem,a szolgaltatásnál csak a gyorsitótárat, nem tudom, az elég-e...

(#3770) dzsordzs69 válasza dzsordzs69 (#3769) üzenetére


dzsordzs69
senior tag

Igen, Mi10T, a héten kiadott, javított stabil xiaomi.eu rommal. Play áruház és a play szolgáltatások adatait töröltem,a szolgaltatásnál csak a gyorsitótárat, nem tudom, az elég-e...

Az előző, hét közepi fix nálam is működött simán, mindenféle adattörlés nélkül.

(Bocs, szerkesztés helyett, választ írtam magamnak...)

[ Szerkesztve ]

(#3771) oOKitsuneOo


oOKitsuneOo
tag

--

[ Szerkesztve ]

(#3772) crok


crok
Topikgazda

Na, jön a rossz világ a csak-stabil ROM-ot kapó Xiaomi.EU felhasználóknak.. [link]

(#3773) g_g_g


g_g_g
őstag

Próbáltam tájékozódni, hogy most mi van a Xiaomi EU ROM-okkal kapcsolatban a Wallet fizetési hiba miatt.

A dev. verziókba be fog kerülni a javítás, azokban működni fog a Wallet fizetés.

Stabil ROM-ok esetén ma vagy holnap jön egy frissítés és utána Magisk+PlayintegrityFix párossal lehet majd működésre bírni a fizetést.
Ezt kell majd Magiskból telepíteni?
[link]

Szerk.:
amíg írtam crok is leírta :)

[ Szerkesztve ]

(#3774) the radish válasza crok (#3772) üzenetére


the radish
senior tag

Köszi, akkor váltás lesz... Mert egyelőre a kiadott playintegrity nem megy... :R

(#3775) rErEaT válasza g_g_g (#3773) üzenetére


rErEaT
senior tag

Igen

(#3776) dzsordzs69


dzsordzs69
senior tag

Nekem érdekes a dolog a stabil multi romon... Néhányszor semmi nem jó, néha pedig megvan a device és a basic is, ha ellenőrzöm. A Wallet nem pöröl, ma fizettem is vele, miközben most épp elhasal mindkettő... Asszem átállok a Simple appra, mielőtt valahol pofára esek.

(#3777) crok válasza dzsordzs69 (#3776) üzenetére


crok
Topikgazda

Ez így van mindenkinél, pontosan ezért szar a helyzet mert a Xiaomi.EU-ban úgy van megoldva a fix hogy az összeakad a mostani fixekkel, ezért van az hogy csak minden második-harmadik megy át (akkor átmegy) és így van az is hogy a device cert általában jó egy adattörlés után de egyszer-egyszer, mikor a Play Services ellenőriz magától és pont nem jól jön ki akkor uncertified lesz.
A stable-ből lesz elvileg mindből re-rebuild.. a fix nélkül.. így akkor majd a Magisk + mókolás legalább ugyanúgy fog működni mint a gyári vagy az AOSP (vagy bármimás) alapú ROM-oknál. Ha minden jól megy és a Google se lesz szemét.. de az lesz..

Hiába állunk majd át ide vagy oda, amint ezek az alkalmazások elkezdik a Strong integrity-t használni onnantól viszontlátásra.

[ Szerkesztve ]

(#3778) the radish válasza crok (#3777) üzenetére


the radish
senior tag

Neked mi a véleményed, lesz erre hosszabb távon stabil megoldás a jövőben, vagy törődjünk bele, hogy ez már csak így marad?

(#3779) dzsordzs69 válasza crok (#3777) üzenetére


dzsordzs69
senior tag

Háát... szép kilátások...

(#3780) crok válasza the radish (#3778) üzenetére


crok
Topikgazda

Ez mar csak igy marad. Ahogy eljut oda az aktivan hasznalt Android foverziok szama, hogy a Play Store-bol is kizarjanak minent Android 8 alatt (ahol a gyari ROM Android 8 ott kotelezo volt a hardware keystore) onnantol nem lesz ertelme olyan keszuleket spoof-olni ami a 'hataron' van (maximal elso droid foverzio de meg hw keystore nelkul, esetleg torott tee implementacio) es igy a kor bezarul. Ez szerintem minimum evek mulva lesz igy de azert a cel szerintem egyertelmu: a SafetyNet ugy 5 evvel ezelottig egy vicc volt.. aztan elkezdtek rendesse tenni, lassan de biztosan.. ezt a kozosseg is lekovette es bizony tul ugyesen :D ekkor jott az otlet hogy kivezetik es csinalnak uj ellenorzest (ugyanugy a droidguard-al), ez lett a Play Integrity amiben mar van alapbol hw based attestation is.. nyilvan azert hogy hasznaljak is. Max marad az adb-s / Shizuku-s mokazgatas, esetleg spec overlayfs.. de amint pl. a tartalomszolgaltatok (DRM miatt), penzugyi alkalmazasok elkezdik felemelni a minSDK-t Android 8 es fole.. onnantol nincs mirol beszelni.. egyenes lesz az ut. Custom ROM-ra max. custom key-el tudsz bootloader-t zarni AVB hasznalattal. Innentol kb. a joindulaton fog mulni hogy engedi-e egy-egy ilyen alkalmazas a futast (esetleg korlatozasokkal?) de ketlem, mert tucatszam van pl. 3rd party root felderito szolgaltatas is amit millioan hasznalnak (magyar alkalmazasok is, volt is rengeteg fals pozitiv az elejen) es sajat root felderites is van csillio (ha mas nem akkor az open source, GitHub-os megoldasok) szoval igeny az van vastagon ra. Talan a Xiaomi is bezarja a bootloadernyitast.. The end is near. Engem az csesz fel a legjobban ebben hogy rendes, 1:1 backup-ot keptelenseg csinalni root nelkul (azzal se igazabol mert nyilvan a hw keystore-t nem tudod kiolvasni se).

(#3781) HUNited válasza crok (#3780) üzenetére


HUNited
őstag

Kellene egy új rendszer ami olyan nyitott mint az Android volt. Jól távol tartva a sátánt tőle (gugoló). Van egyáltalán alternatívája a Walletnek, ami itthon használható? Mármint Androidos telón.

(#3782) the radish válasza crok (#3780) üzenetére


the radish
senior tag

Nagyon köszi a minden igényt kielégítő infót. :R
Én is ettől féltem, szomorú.
Hát backup, tasker, adblocker nélkül lehet hogy elfelejteném a droidot.
Első okostelefonon Samsung Wave volt, bada rendszerrel. Minden volt rá! (Calls block, reklámmentesség és volt app a mentésekre is. A készülék is gyönyörű volt, barna szálcsiszolt fêmház.
Aztán ahogy jött a droid, jöttek elő a csak root segítségével elérhető kényelmi funkciók. Bevállaltam a Samsung Knox ugrást, meg még mitomén miket és most lehet, hogy hamarosan mindennek vége lesz... F@sza...

(#3783) crok válasza HUNited (#3781) üzenetére


crok
Topikgazda

Szerintem nincs.. ahhoz is az kell hogy a bank is osszealljon veluk..

[ Szerkesztve ]

(#3784) Trailblazer válasza crok (#3780) üzenetére


Trailblazer
addikt

Tényleg ez a kérdés, hogy egy rohadt backupot miért nem engednek legalább úgy, hogy mindent, de tényleg mindent el lehessen menteni adott appnál, és vissza is tölteni alkalomadtán? A franc se szopózna a roottal, ha legalább ezt (nekem mondjuk a legfontosabb faktort) megoldanák.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#3785) crok válasza Trailblazer (#3784) üzenetére


crok
Topikgazda

Egyetertek..

(#3786) user26


user26
aktív tag

Sziasztok!
@crok, Te mindenfelé jártas vagy, mit hallani arról, hogy ez az "új" Fix, meddig lesz jó, mármint nyugalom lesz egy darabig ? Nyílván a pár nap elmúlt eseményeiből indulok ki, illetve ingbrzy -k, a Magisk -t javasolják a saját kiadásikhoz ez esetben, amit szinte a kezdetektől távol tartottak. Értem, hogy gyors megoldás, és vagy átmeneti megoldás jelenleg, de ha távolabb nézünk, akkor szerintem nem az már.
Nyilván "egyszerűbb" mint újra re-re-re-rebuild -kat csinálni, X mennyűségi ROM-mal. Mindenesetre, ha ez ilyen tartós marad a jövőre nézve, kívácsi vagyok merre hova sodródunk...

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#3787) Trailblazer válasza user26 (#3786) üzenetére


Trailblazer
addikt

Kevésbé olvass felületesen, és látni fogod az utolsó hozzászólásokban.

[ Szerkesztve ]

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#3788) rErEaT válasza user26 (#3786) üzenetére


rErEaT
senior tag

Nem tőlem kérdezted, de az én véleményem az, hogy mivel már az első android verzió óta van root lehetőség és azóta megy ez a cica harc szerintem nem lehet megmondani hogy 1-1 megoldás meddig marad életben, az tuti, hogy mindkét oldal fog újabb és újabb megoldásokat alkalmazni.
Nem aggódom amiatt, hogy egyszer csak majd nem tudsz használni semmit ha rootolod a telefonodat.

Ez olyan mint a politika, vagy az élet, megjósolhatatlan :D

[ Szerkesztve ]

(#3789) Archttila válasza Trailblazer (#3784) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

En is igy vagyok vele.

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#3790) HUNited válasza crok (#3783) üzenetére


HUNited
őstag

Ja itthon meg még a Garmin Pay-t se tudta abszolválni egyetlen normális bank sem :S Vicc hogy a nyuggerek bankja (OTP) meg igen. Vajon hányan használhatják ott ezt a funkciót...

(#3791) HUNited válasza Trailblazer (#3784) üzenetére


HUNited
őstag

Ez nekem is hiányzik, bár ahogy elnézem roottal se megy ez már úgy mint régen... Vagy én nem találtam hozzá normális appot, mint anno a Titanium Backup volt. Heh kidobott pénz volt az is. Mindenesetre ha tudsz olyat ami tényleg mindent lement és utána vissza is lehet tölteni, akkor írd meg kérlek. Amiket én tudok, azok nem működnek komolyabb alkalmazásokkal, engedélyekkel, és főleg a rendszerbeállításokkal, így egy újratelepítés nekem kész horror.

(#3792) HUNited


HUNited
őstag

Srácok, Miui.eu Stable esetén a folyamatnál a patkolt boot.img feltöltését tényleg csak fastbootból lehet csinálni számítógépről? A TWRP image telepítési funkciójával nem lesz jó?

(#3793) crok válasza HUNited (#3791) üzenetére


crok
Topikgazda

Neo vagy Swift miert nem jo? Mi nem megy vissza?

(#3794) crok válasza HUNited (#3792) üzenetére


crok
Topikgazda

Dehogynem lehet, termeszetesen jo lesz csak nem mindenre van vagy lesz custom recovery es pont ezert a Magisk hivatalos telepitesi modja is a fastboot flash-eles (persze vannak kivetelek..).

(#3795) Trailblazer válasza HUNited (#3791) üzenetére


Trailblazer
addikt

Persze, hogy tudok. Swift Backup ment és visszatölt, mint a kisangyal, és van még egy, amit be lehet vetni - Alpha Backup Pro. Ezek is fizetősek persze, de megéri egyszer kiadni azt a kisebb összeget. Ráadásul nekem az utóbbi giveawayként lett meg.

Amiért a Titanium nem működik immár rendesen, az azért van, mert leálltak a fejlesztésével, pedig pár éve új séma szerint készítik az appokat, ún. SAPK (splitted APK, gyakorlatilag szegmentálták őket) formátumban. Ezzel pedig nem tud mit kezdeni a Titanium. Magam is azután kezdtem vakarózni más irányba, midőn erre rájöttem.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#3796) HUNited


HUNited
őstag

Én NeoBackuppal próbálkoztam, de csak az egyszerűbb appokat tudta visszatölteni, pl banki appokat újra kellett regisztrálni. Ugyan ez volt egy másik appal amivel a mentést TWRP-ből lehetett visszaállítani, már nem emlékszem a nevére.

TiBa után a fene akar még egy ilyen appot megvenni, ahhoz túl sóher vagyok :) A Swiftet próbáltam asszem régen de nem biztos (van ingyenes változata?). Mindenesetre ezek visszaállítják a jogosultságokat (pl. akukimélő beállítások, hozzáférések funkciókhoz, automatikus indítás beállításai), illetve a rendszerbeállításokat is?

(#3797) crok válasza HUNited (#3796) üzenetére


crok
Topikgazda

"pl banki appokat újra kellett regisztrálni" -- johogy! Pontosan erre mondtam hogy root-al is (okkal!) lehetetlen hiszen a TEE-bol a keystore-t se olvasni se irni nem lehet kozvetlenul, csak az API-n keresztul erheto el es ugy ugye nem lehet olvasni.
Azokat a jogokat amiket el tud menteni (vagy total minden manifest-ben kerhetot) azt vissza is tudja allitani a Swift (akkukimelot szerintem pont igen) de pl. storage jogot, pl spec mappaolvasast azt semmi..

(#3798) rErEaT válasza HUNited (#3796) üzenetére


rErEaT
senior tag

Azért az baj lenne ha banki appokat így letudod menteni és visszaállítani

"pl. akukimélő beállítások, hozzáférések funkciókhoz, automatikus indítás beállításai), illetve a rendszerbeállításokat is"
Még egy egyszerű router updatenál is azt javasolja mindenki, hogy inkább állíts be mindent elölről, mert kitudja mi hogyan miért változik.

Ha nem ugyanabba a rendszerbe importálod a mentést akkor inkább csak kárt okoz mint hasznot

[ Szerkesztve ]

(#3799) Trailblazer válasza HUNited (#3796) üzenetére


Trailblazer
addikt

Hát ha sóher vagy, ne is remélj működő backupot.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#3800) HUNited válasza Trailblazer (#3799) üzenetére


HUNited
őstag

A vicc hogy amelyiket megvettem azt se fejlesztik már nem is tudom hány éve... Minden évben újat kellene venni? Azt tuti nem :D

rErEaT, crok:
No a mentéseknél akkor kb semmit se ér a mentés, mivel egyesével be kell állítani mindent, és ellenőrizni mit vett ki a mentésből és mit nem, az kb. pont ugyan az, mint nulláról beállítani. Nem igazán értem ezt a jajj banki app parát (minden tranzakciót hitelesíteni kell), de mondjuk vacakul is vannak megírva de nagyon. Ha csak belépni kéne még nem lenne para, de elfelejtenek mindent, a widgetek elrendezését, az értesítési beállításokat, nomeg ezeket újraregelni némelyiket egy horror. Aktiválás jobbra balra, de a kedvencem amikor asztali PC-ről belépve kell engedélyezni a mobilos bejelentkezést (MBH nevű trágyadomb). A Gránit bank ilyen téren nem gáz, meg az Unicredit se (más téren annál inkább, pl újraindítás után nem fogadja el a biometrikus azonosítást), de a CIB-es bejelentkezésnél egyszer!!! elírtam a kódot (mert nem a jelszót kérte hanem valami szerződéses izét amit eddig csak egyszer kellett használni, de persze nem normálisan volt leírva) és személyesen kellene bemenni újat kérni... Egy online nyitott számlához wehehe szánalom. Szerencsére az nem az én számlám.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Magisk
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.