Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43701) default. válasza varmi2 (#43699) üzenetére


default.
őstag

Inkább az lenne a kérdés, hogy hogy optimális elhelyezni őket, tehát minden két kártya közé fújjon 1-1 venti? Én ezt gondolom a leghatékonyabb hűtésnek, csak nem tudom, jól gondolom-e.. :)
Egyébként 8 kártyám van, és ha úgy a jó, akkor veszek 7 db ventit, ha kell...

[ Szerkesztve ]

(#43702) koxx válasza default. (#43701) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ne fújjon a venti hanem hátrafele szívja el a meleget.

(#43703) Dare2Live válasza Shkiz0 (#43694) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Igazságtalan vagy mert nem kalkuláltad bele, hogy dif is emelkedett feb28 2.9ről mai 3.2re. :)
De ROI most is +ban, igaz télnek vége fűtésre már nem jó. :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#43704) tisn válasza Casoli (#43697) üzenetére


tisn
addikt

tegnap ujrainditottam

(#43705) #25583896 válasza CoDWaW07 (#43688) üzenetére


#25583896
törölt tag

"Lassan jöhet a "hülyeakiebbefektet" coin"

Van már olyan is.
Useless Ethereum Token

(#43706) NoX válasza #25583896 (#43705) üzenetére


NoX
senior tag

Én a Jesus Coin-ban hiszek, mert bűneim megbocsátást nyernek.

(#43707) Bathalsar


Bathalsar
aktív tag

PhoenixMiner 2.8b

- New AMD kernels for AMD RX470/480/570/580, Vega, and Fury, providing slightly higher hashrate and slightly lower percentage of stale shares. The new kernels are used by default on these GPUs. You can also revert to using the old kernels with -clkernel 1 (or -clkernel 2 for Polaris)
- When using the new kernels, the mining intensity is 12 by default instead of 10
- The mining intensity range is now up to 14. Use the highest -mi values only with the new AMD kernels as for the other kernels the stale shares may increase too much
- Many small improvements and fixes

-- Hű-ha! Mindig így kezdődik. Aztán majd jön a futás, meg a sikítás

(#43708) aleister válasza Bathalsar (#43707) üzenetére


aleister
veterán

Érdekes ez, mert nekem AMD kártyával sosem indult el a Phoenix. Mikor kezdődött volna a DAG file kreálás valami hibával kilépett jól. W7 és W10 alatt is ugyanezt műveli. :((

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#43709) Bathalsar válasza aleister (#43708) üzenetére


Bathalsar
aktív tag

Én viszont csak ezt használtam, Claymore elkerült. Tavalyi Blockchain driver van fent. És asszem 16-32 GB a virtuális memória mérete.

-- Hű-ha! Mindig így kezdődik. Aztán majd jön a futás, meg a sikítás

(#43710) Dare2Live válasza Dare2Live (#43703) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"De ROI most is +ban...."

Na a fentit se kellett volna leírnom. ETH

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#43711) Shkiz0 válasza Dare2Live (#43710) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

BTC zuhan visz magaval mindent...
Alighanem ha igx megy napokig akkor egy idore mennek pihenni a kartyak.

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#43712) default. válasza koxx (#43702) üzenetére


default.
őstag

Aha. Tehát így?

Ez az általános felszerelési mód? Mert eddig én azt hittem, mindenki fújatja a kártyákat...

(#43713) aleister válasza Bathalsar (#43709) üzenetére


aleister
veterán

Nekem is a régi BC driver van fent. Lehet, hogy az RX 560-akkal van baja. Ha visszakapom az 580-ást meg az R9 280X-et, akkor tesztelem velük is.
No meg lesek egy pontos hibaüzenetet, hogy el tudjunk indulni valami mentén. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#43714) Enter65 válasza default. (#43712) üzenetére


Enter65
Topikgazda

A rajzon annyit változtatnék, hogy háturól fujja a friss hüvösebb levegöt és rakhatod egymás mellé öket! Lehetnek nagyobbak a ventik is, hamarabb átmegy rajtuk a levegő.

(#43715) aleister válasza Enter65 (#43714) üzenetére


aleister
veterán

Korábban ő is így akarta csinálni, de aztán lebeszélték róla.
Szerintem mindegy, hogy fúj vagy szív, a légáram mindkét esetben kb ugyanannyi lesz.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#43716) koxx válasza Enter65 (#43714) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Általában elszívásra érdemes a ventiket belőni nem? mint ahogy a gépházakban is a szellőztető ventik.

(#43717) Dr. Romano válasza Bathalsar (#43707) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Köszi. Mik a tapasztalatok a tempójával kapcsolatban?

koxx
Nálam a rig mögött ablak van. Szóval az én esetemben többet nyerek rajta ha rázúdítóm a kártyákra a hidegebb levegőt mintha a benti meleget szivatnám rájuk.

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#43718) Enter65 válasza aleister (#43715) üzenetére


Enter65
Topikgazda

Igen néztem én is, de szerintem jobb a fujás. A ventilátorok elhelyezése pedig ha nagyobbak a ventik akkor mehetnek egymás mellé.

(#43719) Yany válasza default. (#43712) üzenetére


Yany
addikt

A szívó megoldásnak véleményem szerint csak akkor van értelme, ha légfolyosót alakítasz ki, különben egyáltalán nem valószínű, hogy éppen szemből húzza be a friss levegőt. 0 cm-re nyilván szemből, de oda oldalirányból is érkezik friss levegő, aminek semmi értelme. A meleg levegő elhajtását szerintem jobban szolgálja a fújás. Ha viszont körbe van valamivel falazva a vidkártyák körül, akkor a szívó irány jobb lehet.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#43720) AAntii


AAntii
őstag

Na, megcélozzuk ma a 400 dollárt? :)

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#43721) cuko válasza aleister (#43715) üzenetére


cuko
aktív tag

Szerintem / tapasztalatom alapján nem mindegy, ha nyílt házról beszélünk - tedd a kezed a ventik elé / mögé és érezhetően más a légáramlás ereje. Nálam lefújnak a kártyákról a ventik mindig (még házban is a 2x1060 mellett, pedig ott azt hittem, hogy a kártya fölül közvetlen elszívás lesz a hatékonyabb).
De ezt nagyon egyszerűen le tudja majd tesztelni magának, ha megvannak a ventik.

Ezen a stilizált ábrán mutatva a légelszívást ( :D ):

\
> [(X)] =
/

---->

(#43722) Dexar007 válasza AAntii (#43720) üzenetére


Dexar007
veterán

A holdat celozzuk. :K

De lassan indulhat a banyasz sztrajk. Leallitja szepen mindenki a kis gepet, es a panicsellok nem fognak tudni eladni. ;]

[ Szerkesztve ]

Give me your cum,bull!

(#43723) Dare2Live válasza cuko (#43721) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

ha van vmekkora légfolyosó ott elég sokat számíthat főleg ha egy gégecsővel kombinálsz is. pl gégecsővel kivülről/hidegebb helyről szívja/tolja rá a kártyákra a levegőt.
A felmelegedett levegő pedig nem helyben kevereg leszívás után hanem egy pl gégecsővel el/ki lehet vezetni.
Persze a hőtan áramlástan egy nagyon érdekes tárgy és mindent tesztelni kell vagy úgy járunk mint oroszok vmelyik szojuzzal és persze nem véletlenül divat a salgó polc. :)

analogia: sima pcs háznál pl egy álló hűtésnél nem bent a házon belűl kevereg a felmelegített levegő hanem azonnal házon kívülre megy ki.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#43724) tom120514 válasza Dexar007 (#43722) üzenetére


tom120514
őstag

Pont ezen gondolkoztam, ha pl. az ETH diff marad, sőt, megy fel, az árfolyam meg esik, mikor lesz amikor valamit tenniük kell, különben leáll a blockchain?

Never go full retard.

(#43725) Arpee78 válasza Dexar007 (#43722) üzenetére


Arpee78
senior tag

Panichello Ő az?

(#43726) Enter65 válasza Arpee78 (#43725) üzenetére


Enter65
Topikgazda

Ez inkább Robin Williams, a szinész.. :DDD

(#43727) Dare2Live válasza tom120514 (#43724) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Ne viccelj már.

Egyrészt a legnagyobb bányák olyan helyeken vannak mint Izland, Alaszka, Norvégia, Kína, OO, ahol nagytételben mondjuk 2ft 1 kwh áram és nem 33Ft. Nem mellesleg hűtés is "ingyen van" a veszteséghőt meg még el is adják esetleg. 400$os ár mellett is vastagon nyereséget termelnek. Ott Magyar áramár mellett te már kb veszteséget.

Másrészt a rendszer önszabályozó. A dif tud esni is. Azért nem látsz te komoly esést mert globálisan csak nő a teljesítmény. Amikor MOon már veszteséges lesz és ez már annyira nincs messze egy Izlandon még mindig hordani fogják a VGAkat (ne adj isten ASICot) a bányába.

Szóval ettől nem kell félni. :)

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#43728) szazbolha válasza default. (#43712) üzenetére


szazbolha
addikt

Ezzel csak 1 gond van.... a vga-k oldalt szívnak, felül és elől fújnak.

(#43729) szazbolha válasza Dexar007 (#43722) üzenetére


szazbolha
addikt

Ma reggel leállítottam az 1. számú gépemet is a 1060-akkal.
A szabály az szabály... ha az áramköltség eléri a bevétel 50%-át leállítom.

Viszont van már vagy 250 hógolyóm!
Nem kell nagyon hülyíteni az embereket, csinálják maguktól is.
Így bányásztam a hógolyót én is, mert ez már annyira szürreális volt, hogy tetszett.

1 év múlva már a váltókra meg a hógolyó pénztárcára sem fogok emlékezni...
Kinek jó ez? Egy pillantaig se volt profitábilis a bányászata. Eladni is lehetetlen.
Legfeljebb egy hülye bányásznál is hülyébb befektetőnek. (palimadárnak)

(#43730) AAntii válasza szazbolha (#43729) üzenetére


AAntii
őstag

rx-ekkel még tartjuk magunkat 50% alatt, de nem sokkal
ha még egy kicsit esik, akkor az eth történetében jövedelmezőségben negatív rekordot döntünk
másodvonalbeli shitcoint ezért nem szoktam bányászni, már a kanyewest coin sem jött be, biztos volt akinek sikerült belenyúlnia valamilyen lehetetlen coinba, de általában az a jellemző, hogy kibányászod és egy év múlva már a mikro méretű váltókról is eltűnik.

[ Szerkesztve ]

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#43731) fogtunder válasza szazbolha (#43728) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ezzel meg csak annyi a gond, hogy bár valóban a ventis oldal felől szívnak, az összes többi oldalon megy ki a levegő, ha nem axiális ventilátorokkal van megoldva a hűtés (blower).

I hate morning people. And mornings. And People.

(#43732) Dexar007 válasza szazbolha (#43729) üzenetére


Dexar007
veterán

Száááása kapcsold ki a gep(eket). ;]

Tudom,votma'

Give me your cum,bull!

(#43733) tom120514 válasza Dare2Live (#43727) üzenetére


tom120514
őstag

Nem viccelek. Amit mondasz csak arról szól hogy nekem itt kicsiben meddig éri meg, a kérdés arról szólt, hogy globálisan mikor / hogyan kell változni / változtatni. Akármennyire olcsó az áram, lehet olyan alacsony az árfolyam / magas a diff hogy nem éri meg.

Never go full retard.

(#43734) tisn válasza szazbolha (#43729) üzenetére


tisn
addikt

Köszi, legalább javul a diff. En amig magasabb mint az aramkoltseg, addig jaratom...

(#43735) Dr. Romano válasza tisn (#43734) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Nem kéne.... nem olvastad a kommenteket? Be fog dőlni az egész, te meg bukni fox és alig várják már ;]

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#43736) tisn válasza Dr. Romano (#43735) üzenetére


tisn
addikt

benne van sajnos... azert vagtam bele, mert 4 honapos megterules volt akkor, es remenykedtem addig kibirja... utana meg minden nap ajandek... hat nem jott be :)

(#43737) butch3r válasza Dr. Romano (#43735) üzenetére


butch3r
senior tag

zseniális az a poszt :DDD

[ Szerkesztve ]

(#43738) Janou válasza AAntii (#43730) üzenetére


Janou
őstag

Én múltkor kaptam egy tippet a garlicoinra... Jó ia bolt pár napig. Aztán kipukkant a lufi.

(#43739) Eclips21 válasza vizimento (#43601) üzenetére


Eclips21
őstag

4 darab MSI 480 1db giga 580 1db asus 580

Asus a legszarabb fele olyan súlya van mint az msi-nek és 10 fokkal melegebb legalább, húzni se nagyon lehet egy hányadék, a giga már sokkal jobb használható kategória de MSI közelében nincs egyik sem se méterben se tömegben se hűtésbe. Nagy csalódás a asus :(

[ Szerkesztve ]

(#43740) LLam válasza default. (#43712) üzenetére


LLam
senior tag

Pöttyet elvitték a kollégák a szélcsatorna irányába a dolgot. Mivel nem említetted, hogy csöveket használnál, vagy zárt házban megtervezett csatornában áramoltatnád a levegőt, ezért csakis RÁ fújasd a hidegebb levegőt a kártyákra. Valaki mondta, hogy a 6 karesz közöttii résekbe fújjon 4 venti. Ez a legolcsóbb és legjobb megoldás. Arra figyelj, hogy nehogy ilyen biszembaszom 1500-2000 RPM ventikkel kezdj.

Stay hungry!

(#43741) Janou


Janou
őstag

Srácok

Ha Nanopoolon egy Coinbase-es ETH címre bányászok az úgy oké? Csak mert:

1, Váltók nem szeretik ha közvetlen oda bányászol. Bár Nanon beállítható hogy mennyi ETH után utalja automatikusan.

2, Akárhányszor belépek mindig más a deposit címem. Ezek "fel vannak fűzve" egymásra?

(#43742) Zoo123 válasza Janou (#43741) üzenetére


Zoo123
senior tag

Igen!

1. Eddig ezzel nem volt gond.
2. Igen, akármelyik újonnan generált cím is a te "pénztárcádhoz" tartozik.

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#43743) Dr. Romano válasza Janou (#43741) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Hát jah nem ajánlott váltóra bányászni pláne ott hódolni. Csak akkor ha sűrűn küldöd a lét vagy tréder vagy.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#43744) Janou


Janou
őstag

Köszi, mindkettőtöknek.
Gyakran fogom oda küldeni az ETH-t és azért gondoltam mert így megspórolok egy Ethwallet-es lépést. Coinbase-en meg azonnal váltom BTC-re, majd kellő mennyiség után megy Jaxx-be.

(#43745) Iginotus válasza Janou (#43744) üzenetére


Iginotus
őstag

Miért is jo JAXX on tárolni?

Plug and Pray... :)

(#43746) AAntii válasza Dexar007 (#43732) üzenetére


AAntii
őstag

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#43747) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Ezt csak úgy itt hagyom :U

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#43748) Janou válasza Iginotus (#43745) üzenetére


Janou
őstag

Miért, hol tároljam?

(#43749) Dexar007 válasza Shkiz0 (#43747) üzenetére


Dexar007
veterán

Nem olvasom el az olyan cikkeket ami ugy kezdodik,hogy RED ALARM!!!!4444 ;]

Give me your cum,bull!

(#43750) Iginotus válasza Janou (#43748) üzenetére


Iginotus
őstag

Ledger Nano S ?

Plug and Pray... :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.