Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41051) Janou válasza madpapa (#41048) üzenetére


Janou
őstag

Nálam minimális lett a gyorsulás ETH alatt. 183-184 helyett, 184-185.

(#41052) golya87 válasza Yutani (#41041) üzenetére


golya87
őstag

Ennél sokkal jobban volt megírva a TechpowerUp-on.
Ez viszont felvetette bennem azt a kérdést, hogy mivan akkor, ha a Volta compute részét kidobálják és kiadják Ampere-ként és ilyen erővel a Volta "gamer" részét kidobálják, helyére compute magok jönnek és kiadják Turing néven? A jobban sikerült darabokat árulják Tesla-ként, a gyengébbeket pedig eladják a consumer piacon.

(#41053) AAntii válasza golya87 (#41052) üzenetére


AAntii
őstag

Az ethereum asiccal együtt azért elég forró lesz a már jelenleg is bányászók talpa alatt a talaj.

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#41054) Ideg válasza madpapa (#41048) üzenetére


Ideg
aktív tag

Nekem csökkent vele a hashrate. Így ment vissza a 10-es.

(#41055) golya87 válasza AAntii (#41053) üzenetére


golya87
őstag

Az ETH Asic, ha lesz/működni fog, csak egy (jelentős?) szeletét fogja elzárni a piacnak. Mellette ott lesz egy rakás egyéb algo (Equihash, Cryptonight), valamint az olyan projektek is, mint pl az SONM.
Én nem bánom, ha ez a piac is iparrá kezd válni. Nem normális az, hogy minden második helyen üldözendő hülyének tartanak minket. A kofákról nem is beszélve amit manapság összehoznak az árakkal...

(#41056) madpapa válasza Janou (#41051) üzenetére


madpapa
senior tag

Nekem az a rig ahol 4db 470/570 volt 4MH-t ment felfelé. A 3db-osnál 3MH-t, az 1db-osnál 1MH-t. Ezért mertem ezt a végkövetkeztetést levonni.

(#41057) shteer válasza madpapa (#41048) üzenetére


shteer
titán

nV kártyákkal össze-vissza ugrált a reported hashrate

..szerintem jónak tűnik

(#41058) htc07 válasza pimpi001 (#41047) üzenetére


htc07
addikt

szerintem nem éri meg a multialgo, maximum a same algo multi coin.

állítsd be equihash only-ra ewbf-el, aztán kész.

[ Szerkesztve ]

(#41059) tisn válasza htc07 (#41058) üzenetére


tisn
addikt

+1

(#41060) btomi9 válasza Zoli986 (#41024) üzenetére


btomi9
aktív tag

Nálam RX 580 -akkal ilyen a kép. Most a végét ne nézd, mert pont tesztelek valamit, de az a fura, hogy neked a zöld, vagyis reported hashrate nem magasabb, hanem alacsonyabb, mint a tényleges.

A sok ugrabugrálásnak több oka lehet, nálam volt stabilitási probléma is, törekszem a minél kevesebb újraindulásra. Volt áramellátási probléma is, amikor ugyan nem halt le a gép, de csökkentek tartósan a hashrate értékek. Szóval sokminden lehet, nézz hwinfo64 -et, hogy a GPU -k nem hibáznak-e (1-1 hiba még oké, de sokmillió már nagyon nem).

(#41061) AAntii válasza golya87 (#41055) üzenetére


AAntii
őstag

Nekem ebből annyi jön le, hogy friss beszállóként juhú, alacsonyabb lesz az induló költség, a videokártyás bányászatban némi biztonságot látó már videokártyás riggel rendelkezőként meg olyan konkurenciát, ami rendesen alám fog vágni. Én szeretem a gpus bányászat demokratizmusát, persze, lehet a szüfrazsettekhez vagy a ludditákhoz hasonlítani, de az iparosodás felé való törekvés a kishalak éhenhalásához fog vezetni. Vagy egy tényleg asic mentes coin felfutásának kell következnie.

Bárhogy lesz, ríni nem fogok, max. nekem véget ér a móka és a kasszához fáradva bízom benne, hogy legalább egy kis apró kijön mire leszámolok.

[ Szerkesztve ]

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#41062) golya87 válasza AAntii (#41061) üzenetére


golya87
őstag

Sajnos igazad van. Így elvesztheti a romantikáját az egész, hogy te magadnak otthon összerakod, üzemelteted és keresel vele. Célhardverekkel pedig jönnak a bányák az erőművek mellett.
Akkor remélem Abu-nak van igaza és a Turing lesz a következő generációs nV kártyák neve. :DDD

(#41063) AAntii válasza golya87 (#41062) üzenetére


AAntii
őstag

Összeeküvés elmélet ON:
Ha én videokártyagyártó lennék és szeretném a piacot egy kicsit átrendezni, megérne nekem némi aprót, hogy a nagyobb online techlapok lehozzák belsős pletykára hivatkozva, hogy a következő sorozat überbrutál hatékony lesz bányászatban, ne adj isten olcsóbb is, mert míg kiderül, hogy mégsem így lesz, addig a bányászok "visszább veszik az agarakat" és nem vásárolják fel a játékosoknak szánt készletet. Aztán majd kijön a 40 mh/s és 600 h/s-es 200 dolláros kártya lehet pislogni. ;]

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#41064) Janou válasza madpapa (#41056) üzenetére


Janou
őstag

Nálam mondjuk elég érdekesen viselkednek a kártyák. Írtam már itt róluk. De röviden Dualban jobban mennek mint ETH Onlyban. De ha úgy vesszük nálam is gyorsult, csak nem annyit. :D

(#41065) golya87 válasza AAntii (#41063) üzenetére


golya87
őstag

Ilyesmi jövőt jósolt anno Oliverda is a Vega FE-nek. Megy félprofinak, aztán ha nem jön be, akkor blokkcsén, bányász kártya lesz. Hát az lett... :DD
Van benne valamit amit írsz és szerintem reális is.
Viszont egy valamit megtanított az elmúlt két és fél hónap custom Vegákra való várakozás. Mindig abból kell főzni, ami épp van, nem szabad várni semmire.

(#41066) Dexar007 válasza AAntii (#41063) üzenetére


Dexar007
veterán

Ha kijön,akkor nem sokaig marad,mert felvasaroljuk mindet, a regi szemetet pedig odadobjuk a gemereknek. ;]

Give me your cum,bull!

(#41067) Yutani válasza Dexar007 (#41066) üzenetére


Yutani
nagyúr

Aztán csodákszol, hogy krucifálni akarnak a gamerek... :DDD

#tarcsad

(#41068) X Factor válasza Yutani (#41041) üzenetére


X Factor
addikt

AZ NV olcsón adná, de mindeki ezt venné, ami szépen ugyanúgy felviszi majd az árakat, mint az összestöbbi eszköznél,

Make things work

(#41069) JackeL


JackeL
tag

Azért a "gémereket" se kell félteni, emlékszem mikor megjelent a vega bevezető áron nem vették meg, mert nem tudják, hogy mit tud meg nem éri meg stb. én egyből lecsaptam rá 135ezerért anno az a vega56 igen jó vétel volt ;] Azóta persze a bányát látogatja elég sűrűn :U

(#41070) Dexar007 válasza JackeL (#41069) üzenetére


Dexar007
veterán

En azt szeretem amelyik meghirdeti az 1080ti-t 200+ert azzal a szoveggel,hogy ,,rajottem,hogy tulsagosan eros kartya ez nekem". :DDD

Give me your cum,bull!

(#41071) AAntii válasza Dexar007 (#41070) üzenetére


AAntii
őstag

+ dögöljön meg az összes bányász, mert miattuk drágább a videokártya, kivéve mikor a sajátomat adom el miattuk profittal.

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#41072) Janou válasza Dexar007 (#41070) üzenetére


Janou
őstag

Azt mégsem írhatja oda, hogy szeretnék nyerészkedni a bányászlázon... :DDD

(#41073) Krix válasza Ideg (#41045) üzenetére


Krix
őstag

Szerintem még idén simán rárepülhetünk az nvidia 20x0 sorozatra. Ez kb. még egy év, de ha visszaesik a bányászláz akkor még az is lehet, hogy az év második felében elkaszálják.

If it is not broken then don't fix it!

(#41074) tom120514 válasza AAntii (#41063) üzenetére


tom120514
őstag

Nyilván hülyeség ez. Ha ugyanannyiért jóval nagyobb ugyan a teljesítmény korlátozott garival és másra nem használható, nem eladható, én egyet sem veszek. Nem tudom elképzelni hogy 6 hó garival olcsón 6 hó megtérülés körüli karikat adnak. Ha meg igen, a gémerek fognak nyihogni hogy a GeForce miért nem olyan olcsó :)

Never go full retard.

(#41075) Bathalsar válasza tom120514 (#41074) üzenetére


Bathalsar
aktív tag

Pedig csak így lehetne rendet tenni.

Lenne a grafikus kártya volna a gamereknek, oda illő szolgáltatásokkal, csomagolással, marketinggel, etc.

És lenne egy vonal a bányászoknak, ahol elhagyhatóak a csatlakozók, az RGB ledek, az extra szoftveres körítés, de még a dizájn is lehet visszafogottabb/iparosabb. A teljesítmény ár mutatót pedig úgy kell tudni hangolni, hogy a bányásznak igenis megérje ezt a típust venni, mert a:
- ROI-ban sokkal jobban jön ki,
- és a pénztárcájának/teljesítménybéli elvárásának megfelelőt tudjon venni (szélesebb választék).

Innentől mondjuk már nagyon kis lépés egy ASIC miner, de ugye azok erősen céleszközök, abból a szempontból, hogy nem tudsz kedvedre ugrálni a coinok között.

-- Hű-ha! Mindig így kezdődik. Aztán majd jön a futás, meg a sikítás

(#41076) JackeL válasza Bathalsar (#41075) üzenetére


JackeL
tag

Lehet én vagyok a retard, de nem lenne egyszerűbb szimplán többet gyártani? Az oldaná meg igazából a problémát, mert ha a mostaniak gyártási tempóját nem tudják növelni, az új kártyákból is ugyanennyi lenne és az áruk ugyanúgy menne felfelé vagy tévednék?

(#41077) X Factor válasza JackeL (#41076) üzenetére


X Factor
addikt

kapacitást növelni nem éri meg, azért mert néha van pár hét, amÍg horror áron vannak a cuccok. Ha meg épp lecseng, mert stagnbálnak az árfolyamok, vagy épp bedől, és a gamerek tized annyi kártyát se vesznek, mint amikor pörög a crypto hype, akkor mit csinálnak a milliárd usd-kért létrehozott gyártósorokkal?

Illetve ezt nem igazán mondják ki, de ez a szitu tökéletesen megfelel a gyártóknak, aztán h. a PR próbálja még magát jó szÍnben feltüntetni, az egy másik dolog.

Make things work

(#41078) Bathalsar válasza JackeL (#41076) üzenetére


Bathalsar
aktív tag

Valószínűleg kockázatos döntés a gyártók oldaláról a többlet termelés, mert egyrészt, ha tévednek a darabszámmal, akkor bukta van. Másrészt - nVidia-nál biztosan - be van tárazva a következő generáció. Annak a gyártása is elvonhat erőforrást és embereket is. Akár jó előre, hónapokkal a megjelenés előtt.

De azért végignéznék egy befektetői/vezetői meetinget is, ahol a bányászláz miatti többletgyártásról beszélgetnek és hangzanak el pro/kontra érvek. ;]

-- Hű-ha! Mindig így kezdődik. Aztán majd jön a futás, meg a sikítás

(#41079) lenox válasza golya87 (#41052) üzenetére


lenox
veterán

A Volta compute reszekent szerintem csak a tenzor magokat dobaljak ki, azzal meg nem lehet banyaszni, tehat ha azt visszaraknak, attol nem lenne jobb banyara. Szerintem inkabb csinalnak egy ga106-ot 2 stack hbm2-vel, az ethashban tudna vagy 45 MH/sec-et, es adjak $500-ert.

(#41080) AAntii válasza lenox (#41079) üzenetére


AAntii
őstag

Egy hasonló ár/értékű variáció nem lenne hülyeség. 2 db 1060-as teljesítménye lenne régi árakhoz viszonyítva is valamennyivel olcsóbban (hogyha pedig három hónap múlva érkezik, akkor egyre inkább a megemelt árakhoz kezdenek majd el az emberek viszonyítani, így el lehet adni végképp olcsó megoldásnak), nyilván ebből kifolyólag kevesebb köcölék kellene ugyanahhoz a hashértékhez, h. a pedig mégis maradnak a gamer kártyák mellett az nvidia végképp mondhatja, hogy ő megpróbálta két termékkel is és mossa kezeit

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#41081) Zoli986 válasza btomi9 (#41060) üzenetére


Zoli986
tag

A reported nekem mindig alatta van a másik kettőnek.
A kép elején nekem is az az ugrálás,hogy állítgattam a kártyákat.
HW infoval egy ram hiba sincs egyik kártyán sem.
Ma egész nap biost írkáltam,de nem jutottam sehova.
Nem értem,hogy ha 850mv-ot állítok be a biosba és felírja a kártyára miért 930mV-al indul és ugyanúgy Afterburnerezhetek.
Azt sem értem továbbá,hogy miért ugrál a hashrate két kártyán elég jelentősen.
Már minden verzió volt,túlhúzás,riser csere,tápcsatlakozó csere sata kábel csere amiről a tápot kapja.
Az a helyzet,hogy ha felrakom rá az alap biost,alap feszültségekkel és órajelekkel 1click bios moddal indul a drop.
28,2MH/s-ről egészen 14MH/s-ig is leesik.Mindegy neki melyik lapban,melyik riseren,melyik táp ágon van ezt csinálja.Volt driver eltávolítás,vissza,de semmi.Nem bírná az időzítéseket???Másik gépben egy ugyan olyan 570 itx szintén ugrál kicsit de az 25 alá nem megy.
A dolog érdekessége,hogy a másik két kártya mondhatni stabilan működik 27,6-28,8 környékén hashelnek 1150/1950MHz-en ebből az egyik 860mV gpu fesszel.
Az időzítésekre még rá fogok nézni,utána felgyújtom...

(#41082) tom120514 válasza Bathalsar (#41078) üzenetére


tom120514
őstag

Nem hiszem hogy egy új másra nem jó és emiatt kockázatos, kiszámíthatatlan keresletű termék tervezése, tesztelése, gyártása és bevezetése olcsóbb és kevésbé kockázatos lenne.

[ Szerkesztve ]

Never go full retard.

(#41083) wolfhgb


wolfhgb
aktív tag

Erdekesnek talalom, h amikor esett az arfolyam, latvanyosan csokkent a termeles nicehash t hasznalva, most, meg, h kb szinte a duplajara emelkedett a melyponthoz kepest, talan 20-30% al nott a hozam, a melypontihoz kepest. Addig napi 0.0012 btc volt kb a hozam, ami ugye nem arfolyam fuggo, most pedig ugyanazon az algon futva, epp h megvan sokszor a napi kiutalhato 0.001 btc. Vajon ennek mi lehet az oka? A nehezseg valtozatlan, gondolom nem a karik faradnak! :)

(#41084) Ferdzsoo válasza wolfhgb (#41083) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Ezt én is észre vettem, nemigazán értem én sem az okát.
A BTC/GH/day értékeken nemigen látszik hogy növekednének.

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#41085) AAntii válasza Ferdzsoo (#41084) üzenetére


AAntii
őstag

Ha a nehézség az adott algonál ugyanakkora, akkor nem maradt más megoldás, mint hogy enyves a kezük. Sajnos a nicehash esetén ez egyébként sem elképzelhetetlen.

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#41086) tom120514 válasza wolfhgb (#41083) üzenetére


tom120514
őstag

Az általad számolt hozamemelkedés a BTC-hez képest nőtt 20-30%-kal? Ha nem akkor ez az oka csak, mivel BTC-ben fizetnek ki, ha jól tudom.
Ha az általad bányászott coin és a BTC kereszt nem nő (nem emelkedik a coinod értéke a BTC-vel szemben), nem lesz magasabb a kifizetésed.

Never go full retard.

(#41087) wolfhgb válasza AAntii (#41085) üzenetére


wolfhgb
aktív tag

Vagy balfaszul hasznositjak az eroforrast, de en is inkabb az elottem szolo velemenyen vagyok. Most nyuljak le mindenkitol sutyiban a visszafizetendo elozo tolvajkodas fedezetet! :)

(#41088) tom120514 válasza wolfhgb (#41087) üzenetére


tom120514
őstag

Vadász, vadász... :)) ;]

Never go full retard.

(#41089) wolfhgb válasza tom120514 (#41086) üzenetére


wolfhgb
aktív tag

Nem, azert is irtam btc ben, mert azonos kartya es beallitasok mellett, azonos nehezsegnel annak szerintem allandonak kene lennie, arfolyamtol fuggetlenul. De itt csokkent, az utobbi kb 2 hetben, ami meglep.

(#41090) Danex válasza AAntii (#41085) üzenetére


Danex
addikt

Nicehash-nél ez azért nem feltétlen igaz, hisz ott az árat a vevők diktálják akik meg nem feltétlen követik le a nehézségeket hiszen gyakran spekulációs céllal bérelnek kapacitást.

Illetve, ha ethash / cryptonight-ban bányászol, de most pl a Zclassic fork miatt inkább az equihash-ért fizettek többet, akkor a többi algó ára valószínűleg még csökkenhetett is, hiszen a bérlők inkább az equihash kapacitásért küzdöttek.

De ez csak egy példa. Attól függ mire repülnek rá a bérlők.

[ Szerkesztve ]

(#41091) AAntii válasza wolfhgb (#41087) üzenetére


AAntii
őstag

Mióta "feltörték" őket én nem bányászom náluk, szerencsénkre vagy szerencsétlenségünkre akkora a nehézség minden komolyabb coinnál, hogy olyan jelentős kigrások nincsenek, így inkább legyen kevesebb pár százalékkal a bevétel, de legalább ne lopják ki a szemem is.

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#41092) wolfhgb válasza Danex (#41090) üzenetére


wolfhgb
aktív tag

Sokszor raprobalok az eqihasra, es egyeb hatekony algokra, de sosem hoz egyik sem annyit, mint a cryptonight, igy tovabbra is azt hasznalom. Sajnos mostansag nem tul jol hoz az sem, de meg mindig a legjobb, az utobbi 2-3 hetben.

(#41093) Danex válasza wolfhgb (#41092) üzenetére


Danex
addikt

Én átáltam saját zsebre ETH-t bányászni, a nagy pánik előtt vagy 20%-kal többet hozott a Cryptonight, de most már nem.

Lehet látni, hogy gyakorlatilag hiába közel 1000H/s-t hoznak a kártyáim cryptonightban, messze le vannak maradva az ETH-tól.

(#41094) tom120514 válasza wolfhgb (#41089) üzenetére


tom120514
őstag

Nincs olyan hogy árfolyamtól függetlenül. Ha ETH-t (vagy bármit ami nem BTC) bányászol és BTC-ben fizetnek ki, mindig van egy átváltás. Csak akkor nincs ha BTC-ben bányászol.

Never go full retard.

(#41095) tom120514 válasza Danex (#41093) üzenetére


tom120514
őstag

Mik ezek hogy 850-900 Cryptonightot, ugyanakkor 85 MHs Ethasht tudnak?

Never go full retard.

(#41096) AAntii válasza Ferdzsoo (#41084) üzenetére


AAntii
őstag

Ha ezen értékek nem változnak, akkor három lehetőség van. A coin együtt emelkedik a btc-vel, vagy a coin árfolyamának emelkedése ugyan magasabb, mint a btc árfolyamának növekedése, de a nehézség pontosan olyan arányban növekszik, mint a btc-eth kereszt változásának aránya. A harmadik, hogy a fenti két lehetőség ellenére a bérlők nem fizetnek normálisan az értékesített hashért. Ha forintosítod a btc termelésed mostani mértékét és a mélypontnál aktuális mértékét és korrigálod a nehézség százalékos változásával valamint az árfolyamváltozás pozitív hatásával, akkor kaphatsz reálisabb képet, hogy most mi a helyzet.

[ Szerkesztve ]

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#41097) Danex válasza tom120514 (#41095) üzenetére


Danex
addikt

Upsz, nézem közben resetelődött a táblázat a sebességekkel. De így is 20% különbség van.

(#41098) wolfhgb válasza Danex (#41093) üzenetére


wolfhgb
aktív tag

Osszekevertem! :) a procim szedi a cryptonight ot. A gpu k neoscrip t et zuznak. Arra gondoltam. Viszont, ha leallitom a progit es ujra inditom, hirtelen nekilodul.

(#41099) mZoleee válasza Janou (#41051) üzenetére


mZoleee
senior tag

Dual Mining alatt is számíthat? DCR-t szedek még ETH mellett, hogy érdemes-e váltani..
Egyébként nekem a 11.0-ra vírust ír.. akár hogyan próbálom letölteni.. :(

(#41100) Dr. Romano válasza mZoleee (#41099) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Ha a vírusirtód írja akkor addig kapcsold ki, majd add hozzá a kivételekhez, ha a Chrome akkor kapcsold ki a funkciót vagy töltsd le másik böngészővel.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.