Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10471) garga01


garga01
senior tag

(rögzített hsz)

Sziasztok!
Megosztom a driver pakk -hoz a linket ismét, nagyon sokszor kapok még mindig mailt, hogy a régi driveos linken hozzáférést kér valaki. Fent van nyilvánosan, de sajnos valamiért a régi hsz-t találják meg sokan (gondolom Google oda visz).
Tehát mindenféle Leadtek Winfast Tv kártya drivere, PVR2 telepítő, stb. letöltése ITT
Van egy BTFLASH.ZIP, azt csak az használja, aki tudja mire való, valamilyen chip ID-t lehet helyreállítani vele, korábban volt szó itt a topikban róla.
Segíteni sem privátban, sem mailben sem tudok a kártyákkal/driverekkel kapcsolatban, már régen eladtam őket.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

Hozzászólások

(#5551) szvl válasza bzoley (#5548) üzenetére


szvl
tag

Nincs esetleg nálatok kikapcsolva a User Account Control? Ezt kérdezem daa-raa -tól és bzoley -tól is.

[ Szerkesztve ]

(#5552) #65675776 válasza szvl (#5551) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem vagyok olyan idióta, hogy a rendszer biztonsága szempontjából egyik legfontosabb szolgáltatást kikapcsoljam... Az UAC kikapcsolásával egyébként sem kap semmi automatikusan rendszergazdai hozzáférést.

Ha annyit eszik a PVR2 nálad, akkor valószínűleg nem a 28-ast használod. NT6 alatt csak az támogat egyelőre EVR-t.

Tunerrel kapott lemezt nem teszünk be sehova, max dobozzal együtt a szekrény mélyére. Szépen letölteget az ember minden tunerjéhez minden friss dolgot (driver és sw), aztán feltelepíti.

(#5553) bzoley válasza szvl (#5551) üzenetére


bzoley
veterán

Természetesen nincs kikapcsolva. Csak az OS is normálisan működik, na meg nem Vista-ról lett frissítgetve.

(#5554) #41133696


#41133696
törölt tag

Helló, a Windows 7 a 3200 H-hoz automatikus update keretében talál drivert, és az MCE megy is vele. A kérdésem, hogy a Winfastot, erre a driverre rá szabad tenni, vagy a saját driverét kell rá húzni a Win 7 féle driverre?

(#5555) Balinov válasza #41133696 (#5554) üzenetére


Balinov
félisten

szerintem nyugodtan felrakhatod, mivel gyanithatoan a windows update-re is a Leadtektol kerult fel a friss driver

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#5556) #41133696 válasza Balinov (#5555) üzenetére


#41133696
törölt tag

Köszi a választ :R Most még az RC verziót néztem, ma hozza a futár szolgálat a megrendelt Win 7-et és azért kérdeztem, hogy nehogy megszívassam magam :)

(#5557) #41133696 válasza #41133696 (#5556) üzenetére


#41133696
törölt tag

Megnéztem a Winfast-al működik, egy picit bal szélen mintha el lenne csúszva a kép, de maga a képminőség a szokásos.

(#5558) #65675776 válasza #41133696 (#5557) üzenetére


#65675776
törölt tag

A WU-en levő jelenleg a 7002-es. Azóta van egy újabb verzió is, a 7005-ös, de az nem WHQL.

(#5559) petison


petison
tag

Üdv!

Beszereztem egy Leadtek Winfast PxDVR3200H tipusú karit.
A helyzet az, hogy az istennek se akar müködni.
Ugyanis a driver-t nem tudom felrakni. Leadtek oldaláról leszedtem a legújabbat nem jó.
Hiába futtatom a telepítőt, továbbra is ismeretlen eszköz marad az eszközkezelőben.
Akkor megpróbáltam a lhsite.hu-ról a sonora drivert azt, sem akarja használni.
Oké gondoltam megpróbálom a kézi telepítést.
Így felrakja a drivert látszólag minden oké. De a WinFast PVR 2 meg azt írja, hogy nincs videórögzítő eszköz. Windows 7 64bit-et használok.

Na most akkor mi van? Én lenni béna vagy sz.. :r a rendszerem? :U

Ha egyszer sok pénzem lesz, felülök a biciklire....

(#5560) bzoley válasza petison (#5559) üzenetére


bzoley
veterán

Először az eszközkezelőt ellenőrizd. Ha kell, töröld a meghajtót, telepítsd újra. Ha ott minden rendben, akkor a szoftverekkel van gond. Mármint a többivel, ami még fönn lehet.

(#5561) petison válasza bzoley (#5560) üzenetére


petison
tag

Na!

A helyzet az a kézi telepítéssel felrakott driver müködik, mert most próbáltam, a windows media center-rel és müködik a TV.

De azért megptóbálom a dolgot amit javasoltál.
Ja és köszönöm a gyors választ!

Ha egyszer sok pénzem lesz, felülök a biciklire....

(#5562) bzoley válasza petison (#5561) üzenetére


bzoley
veterán

Ha működik, akkor ne piszkáld!

(#5563) petison válasza bzoley (#5562) üzenetére


petison
tag

Nem piszkáltam. DE A PVR2 továbbra sem müködik. Letöröltem, újraraktam stb...
Én ezt már nem értem. :Y

Van esetleg valami amin elsiklott a figyelmem?

Ha egyszer sok pénzem lesz, felülök a biciklire....

(#5564) bzoley válasza petison (#5563) üzenetére


bzoley
veterán

Lehet, hogy a MC nem "engedte el" a tunert. Egyszerre csak egy szoftver használhatja. Legyen az msn, egy kamera szoftvere, skype, vagy MC. Kapcsold ki, tiltsd le őkat, hátha.

(#5565) Khelben


Khelben
nagyúr

Üdv!
Elakadtam egy kicsit a kártya üzembe helyezésével.
PxDVR3200H Win7 64bit.
Video jel CVBS-en, audio RCA-n. Kártya bekötve az alaplapba (CD IN).
PVR2 megy szépen, hangot bekapcsolja ha elindítom, kikapcsolja, ha leállítom. Felvenni viszont nem hajlandó a hangot, a felvételnél nem engedi, hogy a cd in-t kiválasszam, csak valami digitális bemenetet jelenít meg. Ha elindítom a felvételt, akkor az addigi normális hang is eltorzul. Ötlet?
Másik kérdés: Media Center leáll azzal, hogy nincs IR eszköz. A kártyába bedugtam az infra vevőt, ezen kívül mit kell még vele csinálni?

(#5566) bzoley válasza Khelben (#5565) üzenetére


bzoley
veterán

Hangkártya drivert frissítsd, vagy várj egy olyanra, ami működni is fog.
Használd a hardveres profilok valamelyikét, és kapcsold ki a hardveres előnézetet.
Lehet, hogy nem lesz "live" hangod, akkor használj külső átkötést.
Az MC IR eszközének semmi köze a tuner távirányítójához. Az STB-t keresi. Többet nem tudok róla, nem használok MC-t.

[ Szerkesztve ]

(#5567) Khelben válasza bzoley (#5566) üzenetére


Khelben
nagyúr

Hang megoldva, köszi. Drivereket kellett leszedni.

(#5568) Laci4


Laci4
senior tag

Elösször is üdv Mindenkinek!
Másodszor, előre is bocsi, asszem sok lesz a rizsa.. :B

A történet. Elért engem is a WIN7 láz. (jó öreg xp-t már rég újra akartam rakni, és mivel jött egy új winyó, meg is volt rá az ösztönzés.. de akkor már úgy voltam vele, kipróbálom a 7-est)

Win7 eddig tetszik (32b).. Cod4-em is megy, szal eddig minden happy.. (webcamom nem, de 4év alatt talán ha 4szer volt bekapcsolva)

Az viszont már bosszant, hogy az OFF jó öreg Pinnacle PCTV Pro-m nem megy(878A). Win feltelepit hozzá "magától" drivert, de sajnos se Chris tv, se Dscaler nem kezeli. (Chris tv első indításnál behozott egy csatit, de amint beírtam egy frekit neki, se kép, se hang.. azóta semmi.. sőőt... újraindítgatta Win-t. DScaler-nél bejön valami hangyás kép, de szintén semmi reag a hangolásra.. olyan mintha maga a tuner vezérlés nem venné, amit akarok. Pl dscaler-rel a Compozit bemenet megy..videó rá és úgy tv-ztem :D)

Szóval nem megy ez az öreg jószág, és mivel sokat ülök a gép elött, gondoltam nézek valamit helyette.(itt a karácsony vagy mi ;) :D )

Egy idő után eljutottam odáig, hogy leadtek lesz.. szép, jó, magyar a progija, van itt sok okos ember aki ért is hozzá.. ez kell nekem..
El is kezdtem nézelődni Leadtek háza táján.. és egyre jobban belebonyolódtam! :F

Úgy indítottam, hogy a régi tuner helyett valami olcsó egyszerű, csak menjen Win7 alatt..

Aztán látam, hogy annyi de annyi tipus-variáció van.. :Y

Nos a lényeg!
Elvárások:
- Menjen Win7 32b alatt
- Legyen rajta Composit bemenet.(van hogy videóra vettem, veszek fel valamit, azt szoktam nézni rajta.
- DVB nem feltétel.. (ha van, nem fogom lerugdosni róla)
- Rádió nem rossz ha van rajta, bár bevallom a régin se nagyon használtam.. (zajokat szedett össze, érzéketlen volt...)
- ezen felül persze jól jön minden extra.. pc felébresztés, PCI-audio stb..

Ezek alapján odáig jutottam, jópár óra után :U , hogy kinéztem pár jelöltet.

LEADTEK TV2000 XP Expert
Olcsó, nem digi.. ahogy olvastam anno etalon kártya volt..(remélem win7-tel is okés)
Viszont ahogy olvastam bzoley oldalán, lehet sőőőt.. talán már megérné egy ilyet venni inkább:
LEADTEK TV2000XP GLOBAL FM
Ez ha jól értelmeztem hozza a fenti minőségét, szolgáltatásait, sőt még valamivel többet is..(esetleg nem kell moddolni a PCI-audio-hoz)

Aztán olvasgattam nézelődtem.. hardveres mpg2...hmm..
Kérdés.. mennyire kell ez nekem? Mennyivel tud többet? majdnem dupla áron vannak.
Ha a compositról akarok pl be"digizi" valamit abba beleszól? valahol máshol olvastam, hogy ilyen esetben igazándiból valami más lenne a fontos... mert különben a hang elcsúszik.. (vhs-ről felvéve)
Ez a HW dolog csak felvételkor oszt-szoroz?

Nem tudom, HW Mpg2 ben ez pl ugyanazt tudja mint mondjuk a global?
LEADTEK PVR2100
A LEADTEK PVR2200 csak csatolóban tér el a 2100-től?

Vagy esetleg egy LEADTEK DTV2000H Hybrid Tuner PCI vegyek, és akkor már akár DVB-T-re is fel vagyok készülve?! (bár mivel panelban lakok, ez nekem szerintem tök 8, kábel tv miatt)

És ha már itt vagyunk, még esetleg olyan tunerről tud valaki, ami megfizethető és tud DVB-C-t? (valahol olvastam, hogy leadtek nem gyárt).. csak mert nálunk a tv-network van.. és free nyomja az adások nagy részét digiben is.

Tudom hogy hosszú, és lehet bonyolúlt is a hsz-em, de a lényeg. Milyen kártyát ajánlotok a fenti kritériumoknak megfelelően, nem túl drágán, de mégis a lehető legtöbb szolgáltatással, minőséggel!

(egyelőre a Globalon filózok nagyon, vagy ha sokat számít a HW Mpg2, akkor valami olyan karin)

ui: láttam a őő.. valami 3000-rest nagyon favorizáljátok.. de azt nem nagyon találtam kisker listákon :((

Előre is köszi a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#5569) #65675776 válasza Laci4 (#5568) üzenetére


#65675776
törölt tag

Jó következtetéseket vontál le. Az Expert tényleg az etalon volt nagyon sokáig, és valóban ma már inkább a Global-t érdemes venni (olcsóbban jobb valamelyest).

A hw encoder pont azért jó, mert ha azzal tömörítesz, akkor nem lehet hangelcsúszás. (Egyébként ha van tunerkártya a gépben, akkor miért vennél fel VHS-re?) Ez általánosságban igaz, nem csak külső forrásból történő felvételre. Hogy ez neked megér-e plusz 6-8k-t, azt már neked kell eldöntened.

PVR2200 viszont nem létezik, ez nem tudom melyik kis- vagy nagyker eredendő fassága. A kártya valódi típusjele PxPVR2200. Nem csak a csatolóban tér el, hanem az alkalmazott chip(ek)ben is. Minőségre sok különbség nincs közöttük.

A DTV2000 H helyett inkább nézz valahol egy DTV2000 H Plus-t. Egy fokkal újabb. Viszont ha nem probléma, hogy csak egy bemenet van és néha cserélgetni kell a kábeleket, akkor akár egy DTV1800 H is jó lehet (~2k-val olcsóbb). (Lehet látni egyes boltokban HDTV200 H-t, na azt akármennyire ajánlják ne vedd meg! Nem tudom melyik IQfighter rendelte be Mo-ra, ha egyszer használhatatlan nálunk. ATSC/NTSC tuner, szóval Európában semmit sem ér.)

A Leadtek valóban nem gyárt DVB-C tunert, és nem is tudunk róla, hogy terveznék. Olcsón meg ilyen tuner nincs (pedig maga a hw egyszerű, mint egy ék).

Igen, a PVR3000 Deluxe tényleg favorit, és tényleg nem lehet már kapni szinte egyáltalán.

(#5570) Laci4 válasza #65675776 (#5569) üzenetére


Laci4
senior tag

Wow! Ezekszerint nem csak én vagyok éjjelibagoly.. :) És pont te válaszoltál.. látom, te meg bzoley van nagyon benne a témában...

És azt is látom, azért nem csak a szemem koptattam az olvasással :B

Nos de akkor hogy bonyolítsam vagy egyszerűsítsem.
asszem DVB-T-t kihúzom a listáról.. az csak a földi digi.. és úgyis kevés van.. úgyis csak Kábelt nézek nem érdekes.

Viszont a hardveres mpg2 kódolás elgondolkodtatott..
Mpg2-őt mi használ? DVD formátum pl az? :U :B

Ha pl tv vagy composit jelet teszem azt divx-be, vagy avi-ba vagy nem tom mibe veszek fel, akkor gondolom nem számít.. de viszont ha már van rajta, akkor érdemes lenne abba felvenni, és gondolom akkor az egy elég jó minőség..

Nos.. körvonalazódik..
DVB letojglizva..

Ezért ha nem kell Hw mpg2 akkor tökéletes választás egy Global..(vagy van valami jobb?)

Ha kell HW Mpg, akkor? :F
LEADTEK PVR2100 , LEADTEK PVR2200 azaz PxPVR2200
vaaagy?

Persze az is számít majd,hogy mit kapok a kiskerekben :D

Nah asszem alvás.. 10kor kellnem kellene..lakásfelújtás.. festés meszelés stb. lenne a progi :))

ui: előre és előzőért is köszi! :R

ui2: (amolyan bzoley-esen :D) ha valahol kapnék mégis Leadtek WinFast PVR3000-t, az lenne a legjobb nékem ugye?

[ Szerkesztve ]

(#5571) #65675776 válasza Laci4 (#5570) üzenetére


#65675776
törölt tag

A DVD valóban MPEG2 tömörítéssel készül (bár a DVD Video szabvány lehetőséget ad MPEG1-re is, de azt senki nem használja DVD-n). Egy pár korlátozás azért van rá.

A felvételes kérdést nem értem teljesen. Olyan formátumba veszel fel TV-ből vagy külső bemenetről, amilyenben akarsz (gyakorlatilag bármilyen DS codec-et tud használni a PVR2). MPEG4 cedec-eket (mint pl a DivX) viszont nem ajánlanám. Realtime felvételre nem igazán alkalmasak. Főleg akkor nem ha utófeldolgozni akarod a felvételeket. Az MPEG2 10Mbps-mal azért már jó kiindulási alap ilyen célra is.

Ha nem kell hw MPEG2, akkor a Global még mindig a best buy.

A PVR2100 és a PxPVR2200 esetén a döntés azon múlik, hogy milyen csatlakozóba akarod vagy tudod rakni a kártyát. Minőségre nem igazán van különbség a kettő között.

A PVR3000 lenne a legjobb. Persze csak akkor ha van türelmed rendesen beállítgatni (a 3D dolgaival jól el lehet szórakozni...).

(#5572) Laci4 válasza #65675776 (#5571) üzenetére


Laci4
senior tag

Köszi.. PVR3000 sehol se nem van... :(

HW Mpg2 ben mi ajánlasz? PVR2100? hozza a global szintjét?

ui: még előző hsz-re.. azért vettem fel videóra, mert nem sikerült túl jól a régi pctv pro-val a felvétel.. illetve a gépnek bekapcsolva kellett lennie.. nem kapcsolta be..(erre a "ficsör"-re kivi leszek a Leadteknél.. ;)

(#5573) Khelben válasza Khelben (#5567) üzenetére


Khelben
nagyúr

Mégsincs megoldva...
Egy problémám megmaradt: ha hardveres mpeg2 felvételt választok, akkor a hang torz lesz. Belekerül egy sistergés. Kipróbáltam úgy is, hogy a hangkártyára dugom a bemenetet, meg úgy is, hogy a kártyay hangbemenetére.
UPC-s beltéri egységről jön a hang RCA-n. Ha nem hardveres felvételt választok, akkor tökéletes. :F

(#5574) petison válasza bzoley (#5564) üzenetére


petison
tag

Üdv!

Tegnap még kínlódtam a probléma megoldásával, de nem akar összejönni.
Felraktam egy XP-t azzal, működik. Na jó, gondoltam visszarakom a 64bit-es WIN 7-et.
Hát azt hiszed jó lett? Jó a francokat. Letiltottam a MC-t a mindent, kipróbáltam régebbi verziójú PVR2-t,beállítottam,hogy a PVR2 rendszergazdaként fusson de csak azt írja ki, hogy videórögzítő eszköz nem található.
Hát már nem tudom mi tévő legyek.

Most akkor:

1. WIN 7-em valamiért rossz.
2. A driver nem jó (amúgy is irreálisan gyorsan futott le az öntelepítője)
3. A PVR2 nem jó.

Az msinfo32 szerint az IRQ16-osomon osztozik a videókártya, a hangkártya és a tuner.
Ez nem lehet-e probléma?
Ha igen, tuner kártyát át lehet-e dugni PCI-E x16-os foglalatba? (mert, hogy máshova nem tudom)

[ Szerkesztve ]

Ha egyszer sok pénzem lesz, felülök a biciklire....

(#5575) bzoley válasza petison (#5574) üzenetére


bzoley
veterán

1. valamiért nem lehet rossz. Csak ha gányolt verzió
2. ha az eszközkezelő nem jelez hibát, akkor nem lehet vele gond. A legfrissebb meghajtóknak nincs "öntelepítője". Nézted egyáltalán az eszközkezelőt, és a telepített meghajtó verzióját, vagy hogy egyáltalán van-e hiba?
3.ennek semmi értelme

Át lehet tenni, de vagy működik, vagy nem. Elvileg kéne.

(#5576) petison válasza bzoley (#5575) üzenetére


petison
tag

WIN7-em lehet, hogy gányolt verzió. Nem béta, nem RC.
Az eszközkezelő nem jelez hibát. A "PxDTV2200 H_PxDVR3200 H_PxPVR2200_PxTV1200(Win7x64).exe" nevű állományt te minek hívod?

Na mind1. Csak kiváncsi lettem volna néhány dologra. Már a múlt héten rendeltem amúgy is egy gyári WIN7-et, megvárom míg megérkezik, azt majd meglátjuk mi lesz.

Azért köszönöm a segítséget! :)

[ Szerkesztve ]

Ha egyszer sok pénzem lesz, felülök a biciklire....

(#5577) Balinov válasza petison (#5576) üzenetére


Balinov
félisten

keszitenel es feltoltenel egy kepet a win7-ed eszkozkezelojerol, hogy el tudjunk valamilyen iranyba indulni? gyanithatoan azzal, hogy a fent nevezett exe-t elinditod meg a driver nem telepul magatol, elkepzelheto tehat,hogy az eszkozkezeloben van nehany kerdojeles/felkialtojeles eszkozod, aminek esetleg kezzel kell(ene) megmutatni, hol van a driver a hdd-n. lehet az az exe egy onkicsomagolo allomany, ami valami temp konyvtarba pakolja ki a drivert

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#5578) petison válasza Balinov (#5577) üzenetére


petison
tag

Itt az eszközkezelőről egy kép.
És igen a z exe egy önkicsomagolós állomány amit egy TEMP mappába csomagol ki majd onnan futtat egy másik állományt ami a tényleges telepítő.

De szerintem ez lényegtelen.

[ Szerkesztve ]

Ha egyszer sok pénzem lesz, felülök a biciklire....

(#5579) bzoley válasza petison (#5576) üzenetére


bzoley
veterán

Én a legfrissebbről írtam, ami épp ma frissült.(Sonora driver 6.0.1012.7006 (12/21/2009))
Ez csak zip-ben érhető el.

(#5580) Balinov válasza petison (#5578) üzenetére


Balinov
félisten

erdekes, eszkozkezelos screenshotod alapjan minden rendbenlevonek tunik. Talan bzoley vagy daa-raa tud majd segiteni.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#5581) #65675776 válasza Laci4 (#5572) üzenetére


#65675776
törölt tag

S5-ből (kikapcsolt állapot) a Leadtek tunerek sem tudják elindítani a gépet. Erre nem sok tuner képes egyébként sem, külön áramkör kell hozzá a kártyára. S3/S4-ből (Sleep/Hibernation) viszont felkel.

Khelben: Audio bitrate-nek mennyit állítottál be?

petison: A legfrissebb driver nem található meg sem a Leadtek oldalán, sem Wu-en. A Leadtek oldalán levőt külön egyébként sem érdemes letölteni és telepíteni, a WU-en keresztül ugyan az jön.

bzoley: Még a 7005-öt sem tettem fel, erre nesze... PVR3000 WHQL driverről nincs információd?

[ Szerkesztve ]

(#5582) Khelben válasza #65675776 (#5581) üzenetére


Khelben
nagyúr

Megvan, köszi, 44000 helyett 48000-re kellett áttenni, így most jó.

(#5583) Laci4


Laci4
senior tag

Nos.. végűl a TV2000Xp Global kari lett.. sajna nem tudom kipróbálni, mert barinőm egyből "elvette"... ez lesz a "kari ajim" :D (no nem így mondja, nem az a tipus)
Mondjuk jogos...az ő samu telcsije is itt figyel dobozban.. :P :))

Abban viszont tudtok segíteni, hogy win7 32b-re melyik drivert, PVR-t, rakjam fel majd hozzá? (és honnan)? illetve esetleg más egyéb progi kőő hozzá?
A gyártó oldaláról, vagy bzoley oldaláról keresgéljek?
Ahogy asszem itt, vagy bzoley oldalán olvastam.. (asszem ott a tesztekben..) a gyári cd arra jó,hogy visszarakjuk a dobozába... :C

[ Szerkesztve ]

(#5584) bzoley válasza Laci4 (#5583) üzenetére


bzoley
veterán

Legfrissebb driver, és PVR2 tőlem, más nem kell.

(#5585) Laci4 válasza bzoley (#5584) üzenetére


Laci4
senior tag

Tehát INNEN a - "WinFast TV2000 XP Global: EagleXT driver 6.0.109.7000 (08/10/2009), Windows 7 Windows Update available (Note 1) " kell nekem?! (+ a pvr2 amit már lekaptam)

Köszi :R

ui: egy kérdés..leadtek oldalán a driver fülnél egy ilyen van.. ennek hogy kell értelmezni a verzió számozást?
Windows 7 32bit build 7600.16385 WHQLed driver

[ Szerkesztve ]

(#5586) #65675776 válasza Laci4 (#5585) üzenetére


#65675776
törölt tag

Van ott frissebb is. 6.0.109.7002

A másik meg a Windows verziója.

Khelben: Ez mondjuk a mintavételi frekvencia, de a lényeg, hogy megoldódott a probléma.

(#5587) Laci4 válasza #65675776 (#5586) üzenetére


Laci4
senior tag

Win verzió!! eszembe nem jutott volna.. óó ba..us!! :W Most nézem.. rossz oszlopot néztem a Leadtek oldalán.. nem a driver verzió számát, hanem ahogy írtad, a win verzióját :B De látom, neked még ennél is újabb van... letőőőtőm! Köszi :R

De várom már a karit ;) Kivi vagyok milyen lesz ez a kari. (lol várom a karit - milyen lesz a kari) bocs.. későn van :D

[ Szerkesztve ]

(#5588) bzoley válasza Laci4 (#5587) üzenetére


bzoley
veterán

Ha jobban szétnéztél volna, te is megtaláltad volna.
Sokat ne várj tőle, "csak" egy egyszerű kártya.

daa-raa:
Van friss Sonora is(ha nem láttad volna)

[ Szerkesztve ]

(#5589) #65675776 válasza bzoley (#5588) üzenetére


#65675776
törölt tag

A 7006-nál is frissebb? Mert azt felraktam ma.

PVR3000-hez jöjjön már valami WHQL. Bár a 7006-os Sonora sem az (x64-en legalábbis biztos nem), szóval jelenleg annyira mindegy. Meg már úgyis megszoktam, hogy boot-kor F8.

(#5590) bzoley válasza #65675776 (#5589) üzenetére


bzoley
veterán

A 7006-ra gondoltam. Na ja, F8-cal kelek én is.

(#5591) drgiotin


drgiotin
csendes tag

Sziasztok!
WinFast TV2000 XP Expert tunerem van, és win 7 ultimate 64es rendszerem. Felraktam a drivert(Windows 7 64bit build 7600.16385 WHQLed driver) és a pvr2-t (2.0.3.24) is. A gondom az lenne, hogy tv-zéskor nincs hang, de kép az van. Kívülről van összekötve az alaplapi hangkártyával, próbáltam belülről is, de úgysem volt jó. Egyébként win xp alatt tökéletesen működött. Ezen a linken: http://www.leadtek.com/eng/tv_tuner/overview.asp?lineid=6&pronameid=93&check=f ott van, hogy win7 kompatibilis. Most nemtom mit csináljak, vegyek egy másik típust vagy meglehet ezt valahogy oldani? Előre is köszönöm a segítséget.

(#5592) #65675776 válasza drgiotin (#5591) üzenetére


#65675776
törölt tag

(#5593) drgiotin válasza #65675776 (#5592) üzenetére


drgiotin
csendes tag

Köszönöm a linket, de ez nem segített, ugyanis a jelszinteknél csak a fő hangerőt lehet állítani, más nincs is ott. Szerencsére megoldottam a problémát: fel kellett tenni a hangkártya driverét (letöltöttem a netről a win 7es drivert), és egy restart után felismerte. Ezután már volt hang, és semmit sem kellett állítgatni a PVR2-ben.

(#5594) petison


petison
tag

Üdv!

Megoldottam a problémát. Nem fogjátok elhinni, de a mai számítógépek nem sokban különböznek a régiektől. Talán annyiban, hogy nem kell jumperelni.

Ugyanis, mint kiderült az egész katyvaszt a hangkártyám okozta.
A hangkárytát át kellett tennem egy másik PCI foglalatba, de még ez sem volt elég a tuner-t is ki kellett venni az 1x PCI-E foglalatból (2 van az alaplapon, de a másik a videokártya miatt nem használható).
És most a 16x PCI-E foglaltban müködik.
Csak ebben a variációban hajlandó a müködésre.

Ja és hogy érdekesebb legyen a dolog még a belső audio kábelt is ki kellett cserélnem, mert az is problémát okozott. Röhejes, de valami kontakt hiba miatt bezavart és keresztbe tett a tunernek.

Hát ennyi. Most már minden klappol.
Azért köszönöm a segítségeteket! :)

Ha egyszer sok pénzem lesz, felülök a biciklire....

(#5595) nash1


nash1
tag

Sziasztok, feltelepítettem mindent, manuálisan beállítottam a csatornákat, de egyik csatornának sem szép tiszta a képe.Minden csatorna képe élettelen, olyan semmilyen, és egyáltalán nem olyan éles a képe, mint ha tv-n nézném.
Vidéken vagyok, és kábeltv-ről jön az adás.Ez az első tv tunerem, úgyh nem tudom , hogy mit lehet elvárni egy ilyen kártyától, de remélem nem az a maximum, amit én látok.
Tudnátok mondani valamit, hogy mi lehet a gond, vagy hogyan lehetne szebbé tenni a képet?
Tuner típusa:LEADTEK TV2000XP GLOBAL

Előre is köszönöm a segítséget.

(#5596) bzoley válasza nash1 (#5595) üzenetére


bzoley
veterán

Egy pc-s tuner képe soha nem lesz olyan, mint egy tévéjé, de azért megközelíti. Ha gyanúsan rossz(képet rakhatnál), a beállítások között akad pár dolog, amit piszkálhatsz, a megjelenítés pedig az os, és a vga feladata, ott is próbálhatsz állítgani ezt-azt.
A Global-nak egyébként normális képe van. Vannak hozzá képest sokkal rosszabbak is. Jobbak csak elvétve.

[ Szerkesztve ]

(#5597) eziskamu válasza bzoley (#5596) üzenetére


eziskamu
addikt

Hát azért én láttam már szar képet (nem a zaj vagy a Borisz Jelszint miatt, hanem mert agyonmosta a képet) 30 colos asszem Samu vagy Philips LCD TV-n.
Na meg mióta itt is van DVB-T, a gépemen már csak azt nézem, és azért hardveres gyorsítással (valamiért szoftveres lejátszásnál a deinterlace nem az igazi, nem olyan "folyamatos" a kép, persze film esetén ez tökmindegy a forrás 24-25 képkockás volta miatt) van olyan vagy jobb is a képe mint a rendes TV-knek (persze a TV2 meg az RTL még nem az igazi az alacsony bitráta miatt, a többi adón viszont szép az SD felbontású anyag is, az Euronewst meg nem nézem semelyik nyelven :) )

(#5598) bzoley válasza eziskamu (#5597) üzenetére


bzoley
veterán

Igaz, én "igazi" tévében gondolkodtam. A mai nagyobb HD Ready tévéken elég gáz tud lenni a minőség. Ettől még a WMR/EVR is többet tud.

(#5599) #65675776 válasza nash1 (#5595) üzenetére


#65675776
törölt tag

Vegyél fel a tunerrel valamit DVD-re, aztán játszd le egy asztali cuccon a TV-n. Meg fogsz lepődni.

A TV-k a képet pontatlanul jelenítik meg, rommászűrik, és egyéb idióta filtereket is ráeresztenek a képre. A monitoron viszont pontosan azt látod, ami jön.

(#5600) katt777


katt777
félisten

Végre van W7 driver, és újabb PVR a PxDVR3200H-mhoz, de ezekkel eddig jobbára fagyásokat és kilépéseket kaptam csak, illetve van olyan, hogy 2-3. felvételre fekete képet kapok, vagy éppen a felvétel lezárásakor, és kissé idegesítő, amikor vennék fel valamit a tévéből, de újra kell indítanom a programot, vagy ne adj isten, az egész gépet, mert a W7-es driverrel ez a "legkirályabb" fejlesztés: program lefagy, de DVBTap megy, és feladatkezelőből sem lehet kilőni. Megoldás??? :F :O
Egyelőre most tettem vissza a szűz W7 partíciót, és reménykedem, hogy hátha valami más zavart bele, de tartok tőle, hogy megint csak az Arcsoft codecjeire visszavezethető a probléma. :(((

daa-raa: Hardveres előnézettel nem siet/késik a hang, ezt sikerült megoldani, de gondok még a Vistás driverrel is vannak, azzal max. a totálfagyást nem kapom.

Mindezek mellett Boldog Karácsonyt kívánok minden Leadtek-tulajnak!

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.