Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2751) ladybug válasza bnss (#2750) üzenetére


ladybug
őstag

És a vezényszavakat használd pórázas sétáltatás közben is. Amikor menni akar, mondd neki: maradsz vagy állj.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#2752) bnss válasza ladybug (#2751) üzenetére


bnss
veterán

Igen, erre tanítom a kislányt. ;)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2753) mindfreak


mindfreak
őstag

Az enyém egyre rosszabb. Egész nap ugrál, harapdál, össze vissza karmol. Egyáltalán nem hallgat rám. :(((

(#2754) alex89 válasza mindfreak (#2753) üzenetére


alex89
senior tag

Az enyém is most rákapott erre a dologra, amint meglát egyből nekiugrik a lábamnak és elkezdi rágcsálni,alig bírom lerázni mert egyre gyorsabb :DDD ;]

''A bolygó működése során kritikus hiba lépett fel. Az ember.exe file súlyosan sérült. A rendszer leáll. Próbáljon meg egy újabb evolúciót.''

(#2755) ladybug válasza mindfreak (#2753) üzenetére


ladybug
őstag

Pedig tessék határozottan megnevelni. Elég egy koppintás az orrára, de elég (lenne) az is, ha leszidod. Hogy lesz így gyereketek? ;]

Más: A kutyám bepisil, ha alszik. Nem nagyon, de akkor is zavaró. Mitől lehet ez?

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#2756) Motion_Blur válasza alex89 (#2741) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Nagyon vadállat :R

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#2757) alex89 válasza Motion_Blur (#2756) üzenetére


alex89
senior tag

pláne ezen a képen:

éppen támadni készül a kis fenevad ;]

''A bolygó működése során kritikus hiba lépett fel. Az ember.exe file súlyosan sérült. A rendszer leáll. Próbáljon meg egy újabb evolúciót.''

(#2758) ladybug válasza alex89 (#2757) üzenetére


ladybug
őstag

Vigyázz, visszaél az ilyen nézéssel. ;)

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#2759) mindfreak válasza ladybug (#2755) üzenetére


mindfreak
őstag

Egyszerű, nem lesz. :DDD

Tegnap kapott egy nevelő célzatú koppantást amúgy, mert beszökött a házba és bepisilt. De szerintem ezt teljesen kitervelte, mert egy perc alatt történt az egész. Direkt idegesít mindenkit. :))

(#2760) Diego! válasza alex89 (#2757) üzenetére


Diego!
senior tag

Ez nagyon haláli :C ez a nézés....de édes. :)

(#2761) Winner_hun válasza mindfreak (#2759) üzenetére


Winner_hun
félisten

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#2762) Geryson válasza alex89 (#2757) üzenetére


Geryson
addikt

Nagyon kemény egy fej! :) Baromi aranyos! :))) Ettől függetlenül sztem légy szigorú, de következetes vele, abból tuti nem lesz gondod később sem!

A mieink be sem léphetnek a házba, soha nem is fogom engedni!

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#2763) alex89 válasza Geryson (#2762) üzenetére


alex89
senior tag

hát elég nehéz vele keménynek lenni amíg ilyen pici, a minap például azon vettem magam észre ,hogy bent ülök a tv előtt a kutya meg valahogy beszökött a lakásba és éppen a szőnyeget cibálja szét.Az én reakcióm erre a leszidás helyett egy fülig érő mosoly volt, egyszerűen nem bírok rá haragudni :))

Winner_hun: szó szerint "áruházi szarka" :DD

[ Szerkesztve ]

''A bolygó működése során kritikus hiba lépett fel. Az ember.exe file súlyosan sérült. A rendszer leáll. Próbáljon meg egy újabb evolúciót.''

(#2764) Geryson válasza alex89 (#2763) üzenetére


Geryson
addikt

Értem én, tényleg rohadt aranyosak, de tudod jól, hogy később csak nehezebb lesz!

Ismerősöméknek van egy németjuhásza, anno kiskorban beengedték na most úgy képzeld el, hogy a kutya nem igazán hajlandó kint aludni! Ha kizárják, ugrál a kilincsen, ugat és fesztiválozik mire megunják és beengedik (anyuka és lánya amúgy a kutyások, a faszik nem is foglalkoznak vele). Mondtam is nekik, hogy 2 hétre adják oda a kutyát nekem, megmutatom, hogy lehet kint aludni! :) Persze ez csak duma, mert ők a gazdáik, de non sense hogy ennyire fejükre nőtt a kutya...

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#2765) alex89 válasza Geryson (#2764) üzenetére


alex89
senior tag

valamelyik nap este esett az eső és nálunk is bent aludt kivételesen,de nem lesz ez mindig így.... van egy külön elkerített ~300 négyzetméteres udvarrész ami az ő birodalma lesz, még nem engedtük be oda mert lehet kiférne a kerítés résein…

''A bolygó működése során kritikus hiba lépett fel. Az ember.exe file súlyosan sérült. A rendszer leáll. Próbáljon meg egy újabb evolúciót.''

(#2766) Geryson válasza alex89 (#2765) üzenetére


Geryson
addikt

Pontosan így kezdődött náluk is, eső miatt beengedték! :) Én szurkolok, h ebből ne legyen gondod később...

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#2767) horvathkrisz


horvathkrisz
addikt

Most akkor hogy is vagyunk?
Üdvözléskor a falkavezér nyalogatja a falkatagok pofáját, vagy a falkatagok nyalogatják a vezér pofáját?
Nem tippeket várok válasznak.
Előre is köszi! ;)

(#2768) Lauda


Lauda
félisten

(#2769) Daemon09


Daemon09
őstag

Nekünk van egy nagyon szép fekete labradorunk. :))

(#2770) Lauda válasza alex89 (#2741) üzenetére


Lauda
félisten

Nagyon helyes kiskutya! Nekem is Német juhász kanom van, majd teszek fel kölyökkorából is képeket. :D

(#2771) darnellsmith


darnellsmith
senior tag

azt szeretném kérdezni ha kiskutyát szeretnék venni akkor azt hogyan lehet megoldani hogy az legyen a neve amit én szeretnék? sok hirdetésbe lehet látni hogy már van neve a kiskutyának. átszoktatni meg gondolom kicsi macerás, jobb lenne ha egyből a végleges neve lenne :U

Oakley Jawbone Retina burn black iridium eladó!

(#2772) alex89 válasza darnellsmith (#2771) üzenetére


alex89
senior tag

szerintem ha kicsi a kutya akkor még nemigazán hallgat a nevére,ha szólítják is sokkal inkább a hangra figyel mint sem arra ,hogy szó szerint mit mondanak neki... tehát szvsz nem jelenthet neki olyan nagy gondot egy másik névre való átállás,persze ez függ attól is ,hogy mennyi idős a kutya

[ Szerkesztve ]

''A bolygó működése során kritikus hiba lépett fel. Az ember.exe file súlyosan sérült. A rendszer leáll. Próbáljon meg egy újabb evolúciót.''

(#2773) darnellsmith válasza alex89 (#2772) üzenetére


darnellsmith
senior tag

a lehető legfiatalabban szeretném, persze úgy hogy a szükséges időt töltse az anyjával meg a tesókkal :D úgy tűnik szüleim megengedik hogy vegyek kutyát, a pénz pedig már összegyűlt rá. ha minden okés lesz akkor szerintem augusztus vége felé szeretném megvenni

Oakley Jawbone Retina burn black iridium eladó!

(#2774) ladybug válasza darnellsmith (#2771) üzenetére


ladybug
őstag

Ahogy Alex89 is írta nem jelent gondot a kiskutyának az új név, hiszen nem igazán hallgat ilyenkor még rá. Ha majd veled lesz, akkor tanulja meg, hogy a nevére hallgasson.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#2775) horvathkrisz válasza darnellsmith (#2773) üzenetére


horvathkrisz
addikt

miért veszel, miért nem menhekyről hozol?
mikor én vettem az enyémet és valaki mondta volna ezt a lehetőséget, inkább ezt választottam volna...

(#2776) ladybug válasza horvathkrisz (#2775) üzenetére


ladybug
őstag

Ez nemes gesztus. Magadtól egyébként miért nem jutott eszedbe? Hiszen menhelyek már elég régóta léteznek, ott pedig szintén elég régóta örökbe fogadható kutyusuk várnak szerető gazdikra.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#2777) hanee válasza horvathkrisz (#2775) üzenetére


hanee
senior tag

Szia!

Én például nem hoznék menhelyről kutyát. Van tapasztalat a hátam mögött menhelyről / sanyarú helyről származó kutyáról és fajtatisztáról is.. amellett hogy az ember sajnálja azokat a kutyákat és pl. az adója 1%-át felajánlja vagy mással támogatja a menhelyeket, nem mindenki szeretne menhelyes kutyát.

hanee

(#2778) Geryson válasza darnellsmith (#2771) üzenetére


Geryson
addikt

Mivel előre "tervezett" kutyáról van szó, így a névvel is tudtok előre tervezni (természetesen ebben az esetben nem menhelyi kutyákról beszélek). Mi úgy csináltuk, hogy olvasgattam a hírdetéseket és nézegettük a kenneleket majd a számunkra árban és mentalitásban megfelelőhöz elkezdtünk sokat-sokat járni a kiskutyák 2 hetes korától fogva. Annyit tudtunk, hogy 2 szuka lesz így elkezdtük a neveket is kikeresni. A 2 kutyanév meglett és azt hiszem 1 hónapos korában a nevek a törzskönyvvel és chippel be lettek adva a szakhatóságoknak (ekkor még nem voltak kiválasztva a kutyák!). Aztán amikorra visszajöttek a papírok és a chippeket be kellett ültetni (ez olyan 2, 2 és fél hónaposan volt) addigra már egészen biztosan tudtuk, hogy melyik 2 kislány legyen és nekik lett beültetve a chip.

A dolog lényege igazából az, hogy így a törzskönyvi név is egy az egyben a mi ötletünk és a kutya kiválasztása is a mi hosszú választási procedúra eredménye. Amúgy sokan úgy csinálják, hogy van a törzskönyvi név és van egy sima hívónév, amit a gazdi talál ki.

Ha nincs konkrét tenyésztési, verseny vagy hasonló terved a kutyákkal, akkor én is körbenéznék a menhelyeken, sok bűbájos kutya van ott!

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#2779) Geryson


Geryson
addikt

Jajj, nem is meséltem, hogy megmértük a kutyók súlyát. 4 és fél hónaposak most és az egyik szuka 18, a másik 22 kiló! :)

Tuti még, hogy dobják el a fogaikat és jön főleg a kisebbiknek az új ami szinte nagy a szájába! :) Hát valami piszkosul aranyosak ahogy kinéznek. Mekkora nagy dögök lesznek egyszer, el sem hiszem... :)

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#2780) alex89 válasza Geryson (#2779) üzenetére


alex89
senior tag

az enyém most 4 kiló :)) , most voltam vele dokinál,megkapta az oltást és megint egy kis féregtelenítőt is...

elég dagadt :DD :

''A bolygó működése során kritikus hiba lépett fel. Az ember.exe file súlyosan sérült. A rendszer leáll. Próbáljon meg egy újabb evolúciót.''

(#2781) Geryson


Geryson
addikt

És még valami (nem fért bele a módosításba már):

Ferihegyi Fressnapf: az egyik eladónak a 6 éves szürke dán dogja bent van a boltban vele és ott mászkál teljesen egyedül a sorok között! :) 80 kilós és nagyon kedvesen "Führer" a neve... :) Csodaszép egy kutya, de azért mindenkinek megáll egy picit az ereiben a vér, amikor meglátják, hogy közeledik.

A nevelésnek amúgy tökéletes példája az a kutya hiszen tudjátok, hogy ott mennyi kaja, jutifalat, játék, kosár vagy bármi van mindenfelé és semmihez nem nyúl hozzá a kuty!

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#2782) Geryson válasza alex89 (#2780) üzenetére


Geryson
addikt

Jaaaj, de zabálni való! :) De látom, csak bent van a lakásban ez a kisördög! :)

Anyósomék 4 éves uszkárja akkora volt anno mint a mi 2 és fél hónapos kutyáink. A hétvégén találkoztak és bizony már a lábaik alatt átférne az uszkár és nincs 8 kiló! :)

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#2783) alex89 válasza Geryson (#2782) üzenetére


alex89
senior tag

De érdekes módon nem akar bentebb menni, csak lefekszik ott az ajtóba és kész.Most is ott van már vagy egy órája :)

''A bolygó működése során kritikus hiba lépett fel. Az ember.exe file súlyosan sérült. A rendszer leáll. Próbáljon meg egy újabb evolúciót.''

(#2784) Geryson válasza alex89 (#2783) üzenetére


Geryson
addikt

És odáig simán bemegy, vagy úgy mókásan besomfordál? Értem ezt arra, hogy milyen mulatságos már, amikor kinéznek valamint ami tíltott (pl. szemétkupac, partfis vagy hasonló) és akkor lefekszenek és olyan kúszó-kígyó-mozgásban szépen lassan eljutnak odáig persze közben teljesen ártatlanul néznek ki a fejükből és még ők vannak felháborodva amikor rájuk szólsz, hogy hogyan képzeled, hogy ő valamit engedély nélkül tenne... :)

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#2785) alex89 válasza Geryson (#2784) üzenetére


alex89
senior tag

áhh :W nem jön be többet az biztos,szép nyugisan aludt aztán egyszercsak bepisil :((( majd mintha mi sem történt volna kiment a kis sz@rházi :) de nem bírok rá haragudni :))

''A bolygó működése során kritikus hiba lépett fel. Az ember.exe file súlyosan sérült. A rendszer leáll. Próbáljon meg egy újabb evolúciót.''

(#2786) Geryson válasza alex89 (#2785) üzenetére


Geryson
addikt

Hát a szobatisztaságon azért még ne is csodálkozz! A mieink nem pisilnek a lakásba (merthogy nem jönnek be), de a teraszon, garázsban simán elcsöppen a pisi így nekem is jobban kell figyelnem, hogy elkapjam őket és rá tudjam szoktatni, hogy nem szabad. Ez csak szimpla rászoktatás nem igazán tudja, hogy rosszat csinál...

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#2787) alex89 válasza Geryson (#2786) üzenetére


alex89
senior tag

ő sem lesz szobatiszta,szigorúan kinti kutya lesz...

''A bolygó működése során kritikus hiba lépett fel. Az ember.exe file súlyosan sérült. A rendszer leáll. Próbáljon meg egy újabb evolúciót.''

(#2788) Geryson válasza alex89 (#2787) üzenetére


Geryson
addikt

Én azért szeretném őket megtanítani, mert Apám kéglijét (vagy akárkiét, ahol vendégségben vagyunk) sem akarom, hogy összepössentsék.

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#2789) horvathkrisz válasza ladybug (#2776) üzenetére


horvathkrisz
addikt

Magamtól azért nem jutott eszembe mert amikor vettük hamargyorsan apróhirdetés-ott a kutya futás érte. Nem gondolkodtam. Ennyi.

(#2790) horvathkrisz válasza hanee (#2777) üzenetére


horvathkrisz
addikt

Na aztán miért nem hoznál onnan kutyát?
Elárulom neked amit onnan kiadnak, kajálás közben belenyúlhatsz a táljába.
Az enyémmel ezt nem játszod el.
Egy épkézláb érved nem volt a menhelyes kutyák ellen, csak általánosítottál.

Inkább ne tetted volna, mert magadat minősítetted le nagyon buta módon ezzel a hozzászólással.
Annyi eszed meg már gondolom nincs hogy sokan nézik ezt a fórumot és esetleg aki megmentene onnan egy kutyát emiatt lehet hogy nem fogja.

(#2791) Vega002


Vega002
csendes tag

Nemrég hoztam a menhelyről a kutyusomat, és ha más nem is én megmondhatója vagyok, hogy semmi probléma nincsen vele. Igaz, hogy még csak 3 hónapos volt, szóval igazából az én nevelésemhez szokik, és lehet, hogy egy idősebb kutyussal nehezebb helyzetben lennék. Szóval szerintem nyugodtan örökbe lehet fogadni menhelyről kutyit... :))

"The Demon who became a boy. The boy who became an outcast. The outcast who became a hero..."

(#2792) Kidus válasza horvathkrisz (#2790) üzenetére


Kidus
őstag

Egyreszt igy letamadni valakit azert, mert nem osztja a velemenyed, nem tul elegans.
Masreszt pedig neki is van igazsaga par szempontbol.
Egyreszt van, aki kifejezetten adot fajta kutyat keres, ritkan egyezik ez az elvaras a menhelyeken talalhato kutyakkal.
Masreszt nem figyelik a kutyat hozzaertok a szuletesetol fogva, nem valoszinu, hogy megvan minden otasa es feregtelenitese, akarmilyen bor es egyeb problemai is lehetnek, amit neked kell megoldanod.
Peldaul talalkoztam mar menhelyes kutyaval, ami fel evig fosott, akarmit csinaltal vele.
Azt mondanom sem kell, hogy orvoshoz jarni nem olcso, foleg komolyabb es elhuzodo problema eseten.
Az meg, hogy melyiknek tudsz belenyulni a szajaba, abszolut egyeni tulajdonsag. Sokat segit, ha mar egeszen kicsi koratol hozzaszokik a kutya, ami menhelyesnel ugye nem olyan gyakori, mint tenyesztonel elonel.
Ezen kivul sok menhelyes kutya ehezik, mielott bekerul, igy komolyan vedi azt, amit megszerzett, ellenben a vasarolt kutyaval, amelyik jo esetben soha eleteben nem ehezett.
Sok viselkedesi defekt is elojohet ezeknel a kutyaknal a kidobottsagbol/menhelybol adodoan, csakugy, mint a szocializalas hianyabol fakado gondok.
Mindemellett en is tamogatom a menhelyrol mentest, kis szerencsevel nagyon ragaszkodo allatkat kapsz magad melle, ha beteg is, az is megoldhato, es a keverek kutyak mentesek nagyon sok problematol, amivel a fajtatiszta kutyak kuzdhetnek, ez pedig pont az orvos ritkabban valo latogatasahoz vezet, es egy kiegyensulyozott, boldog kutyahoz, es gazdihoz.
Tehat mindenkinek maganak kell eldonteni, pontosan mit akar es hogyan, atgondolni, melyik megoldast akarja valasztani.

Assuming Control

(#2793) darnellsmith válasza horvathkrisz (#2775) üzenetére


darnellsmith
senior tag

fajtiszta angol bulldogra szerintem elég kevés esély van hogy menhelyen lehet találni, aztán fene tudja, egy próbát lehet megér a dolog.

Oakley Jawbone Retina burn black iridium eladó!

(#2794) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Olyan tényleg van, hogy az ivartalanított (kan) kutya elhízik, előbb hal meg?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#2795) Lauda válasza alex89 (#2783) üzenetére


Lauda
félisten

Ne engedd be a lakásba. Szokja meg, hogy őneki kint a helye. Ez nem rossz, vagy jó neki, csak tartsa magát ahhoz, hogy ő kint, Ti meg bent. :B

Még kölyökkorában mi is néha beengedtük, és a mai napig ha alkalma van rá besurranik a lakásba. :D Végülis kárt nem okoz, csak körülszaglászik és ha rászólok rögtön kimegy. Nem gond ez, de jó ha időben megtanulja, hogy meddig tart az ő területe.

[ Szerkesztve ]

(#2796) Lauda


Lauda
félisten

(#2797) ladybug válasza Winner_hun (#2794) üzenetére


ladybug
őstag

Sokan ezt mondják, illetve azt, hogy az ivartalanított állatok hajlamosabbak a hízásra. Na, most én sem a kutyánknál, sem a macskáinknál nem tapasztaltam ezt.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#2798) Geryson válasza Winner_hun (#2794) üzenetére


Geryson
addikt

Csak csatlakozni tudok én is. Az elhízásról már én is hallottam (macskáknál én is megcáfolom, mert odafigyeléssel megakadályozható), a korai elhalálozás szerintem viszont tök nagy hülyeség.

Nem tudom, hogy szuka kutyád van-e, de úgy tudom mindkét nemnél érdekes lehet, hogy van most az ivartalanítással kapcsolatban egyrészt a korai ivartalanítás, másrészt az ivarérés előtti ivartalanítás fogalma. Mindkettővel kapcsolatban én azt hiszem egy csomót olvastam és egyiknél sem olvastam elhalálozási gondokat sőt csakis jó tapasztalatokról hallottam (kivéve az esetlegesen kialakuló incontinentia-zavart).

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#2799) Geryson válasza horvathkrisz (#2790) üzenetére


Geryson
addikt

A többi dolgot nem említem meg, mert már megtették előttem, de egy dolgot mindenképpen: ha valakit egyetlen egy darab ilyen hozzászólás tántorítana el véleményed szerint akár a menhelyi kutyáktól, akár máshonnan (bár azt hiszem nem sok ilyen ember van) az szerintem jobban teszi, ha nem is vállal be kutyát.

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#2800) Winner_hun válasza Geryson (#2798) üzenetére


Winner_hun
félisten

Még semmilyen:(( Addig is gyűjtöm az információt.

Aki mondta, azt mondta, hogy felborul a kutya hormonháztartása.
Én se hallottam még ilyet, hogy ettől baja lenne.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.