Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3401) kircipeti válasza Lauda (#3400) üzenetére


kircipeti
senior tag

Itt alszik vagy szegyelli a pofajat? :))

Gonzot tegnap sikerult kihozni a sodrabol az oktatonak. Mondott is neki valami olyasmit, hogy "latom mostmar nem szeretsz". Igaz nem hozta el a borrongyot, amit lobalt elotte, de nagyon szepen ment volna ra, alig birtam visszatartani. Remelem mostmar tobben leszunk szombatonkent es lesz mindig orzo-vedo.

Volt egy kis 2.5 honapos nemetkolbasz :DDD is, nagyon vagany volt. Nagyon szepen turte a nagyokat, pedig volt olyan, hogy 4-5-en alltuk korbe gyonyorkodni es nehez volt elhinni, hogy a mienk is volt ilyen pici. Porazon volt, azt is jol viselte. Ja es a legjobb, hogy mar most allt mind a ket fule.

Multkoriban pedig volt ilyen sarhegyi farkasolo kolyok. Szep nagyra fog majd noni.

(#3402) Lauda válasza kircipeti (#3401) üzenetére


Lauda
félisten

Alszik, közben csinál ilyeneket, van mikor fut is álmában, legalábbis mocorog a lába, biztos kerget valakit. :DDD

Az a rongyos idegelés tulajdonképpen milyen gyakorlat, mit akar elérni vele az oktató?

Ari lehetett, én is nézegetem néha a kölyökkori képeit, hát elég nagyot nőtt mitnemondjak. :P :DD

Szép ez a farkasölő, nekünk kaukázusi kanunk volt. Hasonló kis szőrgombócka volt, mikor kaptuk, mindig elbújt a garázsban :DDD , aztán mikor elkezdett nőni meg sokszor alig lehetett vele bírni. Elég kemény kutya volt, még játék alatt is feltudta magát úgy spanolni, hogy abba kellett hagyni, mert totál kikattant.

[ Szerkesztve ]

(#3403) kircipeti válasza Lauda (#3402) üzenetére


kircipeti
senior tag

Hasonlo ez mint a kaukazusi, eloszor annak neztuk. Vicces volt ahogy mondta a gazdija a kis szorgombocra, hogy sarhegyi farkasolo :))

Ezzel a rongyossal a zsakmanyszerzo osztonere akar hatni. Az lenne a lenyege, hogy elkapja es "hazavigye".

(#3404) Lauda válasza kircipeti (#3403) üzenetére


Lauda
félisten

Tényleg hasonlít nagyon, sajnos kölyökkorából nincs képem róla, talán 1-2 kép készült a kutyusról de azt sem tudom hol van. :DDD Egyszer az is felnő ám és akkor meneküljön mindenki... :C

Aha, már értem. Ezt addig gyakoroljátok, míg egyszer haza nem viszi?

(#3405) rétisün válasza rétisün (#3397) üzenetére


rétisün
veterán

nem is kell ide feltennem a puliképeket, itt meg lehet nézegetni őket. na jó, egy kép kedvcsinálónak:

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#3406) kircipeti válasza Lauda (#3404) üzenetére


kircipeti
senior tag

Egynel azert tobbszor kell elhoznia. Gondolom amikor ez mar biztosan megy, akkor johetnek a komolyabb dolgok. Sajnalom, hogy kimaradt az a ket het a kis letszam miatt.

Szegeny Gonzo ma nem evett, hanem hanyt, meg ment a hasa. Most koplaltatjuk, remelem holnapra rendbejon. Egyebkent ugyanugy orzi a hazat, jatszik, szaladgal.

rétisün meg sunit is fogott a kutyad, szep. Jo az a kutas kep, ahol iszik, vagy legalabbis probal.

[ Szerkesztve ]

(#3407) rétisün válasza kircipeti (#3406) üzenetére


rétisün
veterán

dehogy fogja meg a sünit, egymás mellett vacsoráznak :K :C van a családban sünös, aki rak ki a süniknek (meg a madaraknak) kaját, és néha a puli is onnan vacsorázik....a madaraknak kitett vizet rendszeresen megissza :))

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#3408) total90


total90
veterán

Nemsokára 3 hónapos lesz az ebem és szeretném már rászoktatni, hogy ha mondom, akkor menjen a helyére vagy legalább ha bent van, akkor az ajtó zárására nem rohanjon ki :DDD Elég nehézkes becsukni a kicsit :))

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#3409) RedWing


RedWing
aktív tag

Ő az én "kis" Apollo-m! :B [link]

Szerk.: Sajnos most nincs kéznél jobb kép.

[ Szerkesztve ]

Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint bírkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi!

(#3410) Lauda válasza kircipeti (#3406) üzenetére


Lauda
félisten

Jó jó én se úgy értettem :P , hanem hogy a cél az, hogy ha lóbálják előtte, akkor vigye haza. :D

Biztos összekajált valamit, majd rendbejön. Enyém csinált olyat, hogy kiokádta magát, majd odavonult a táljához és nekilátott kajálni. :C

(#3411) total90


total90
veterán

Süt a nap :))

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#3412) kircipeti válasza Lauda (#3410) üzenetére


kircipeti
senior tag

Egyebkent ha itthon lobalok elotte rongyot, akkor azt szepen elmarja es elviszi.

Talan mar kezd rendbejonni, kapott "hasfogo" gyogyszert, meg pulykahusit rizzsel. Ettol fuggetlenul, hogy 3napja alig evett valamit csudajo kedve van.

(#3413) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Ül a kutyám az udvaron fát rág, aztán vakarózik. Furcsálltam de mindegy. Aztán amikor odajött megsimogattam, a füle tövében éreztem valami csomót. Na mondom valami gaz lehet ott. Megnézem, hát egy kullancs kezdett el belemenni:Y Március elején már van kullancs? Nem voltam a kutyával házon kívül csak hétvégén. Ez meg láthatóan most kezdett belemenni. A sebhelynél a bőr kicsit keményebb, mióta lehetett benne?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#3414) Lauda válasza kircipeti (#3412) üzenetére


Lauda
félisten

Remélem már rendbejött a kutyuli. :P

Roni is mindent magával cipel, amin megérzi a szagomat, ha véletlen betéved a lakásba, akkor is elcsencsel zoknit, sapkát, ami épp kéznél van. :DDD

Winner_hun: Én tavaly január végén 17 kullancsot szedtem ki a kutyusból :Y , mert nem számítottam rá, hogy ilyen hamar "ébrednek" és nem volt rajta védelem. Most már február elején tettem rá frontline-t de nincs is gond.

A kullancs sokszor napokig is vándorol az állaton, míg meg nem találja a megfelelő helyet a vérszívásra, aztán befurakszik és elkezdi a kajálást a rohadék.

Ne aggódj, nem lesz baja, csak mikor észreveszed minél előbb szedd ki belőle. :D

[ Szerkesztve ]

(#3415) Winner_hun válasza Lauda (#3414) üzenetére


Winner_hun
félisten

Én ugyan nem szedem ki mert fogalmam sincs hogy hogy kell.:B

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#3416) Kidus válasza Winner_hun (#3415) üzenetére


Kidus
őstag

Csipesszel megfogod a borhoz leheto legkozelebb, es kihuzod.
Ne csavard.
Utana meg allatorvos, imizol....

Assuming Control

(#3417) kircipeti válasza Kidus (#3416) üzenetére


kircipeti
senior tag

Van direkt kullancs kiszedo csipesz is. En csavarni szoktam es kijott mind szepen. Igaz meg csak a macskakon volt tesztelve.

Gonzo ma majdnem megharapta az egyik oktatot orzo-vedo kozben. A rongyra meg mindig nem izgul annyira, de az oktatokra menne a genyo :))

[ Szerkesztve ]

(#3418) Lauda válasza Winner_hun (#3415) üzenetére


Lauda
félisten

Pedig szedd ki, nagyon fontos!

Az egyik kezeddel vakarászd valahol a kutyust, ahol szereti, hogy eltereld a figyelmét, a másikkal keresd meg a kullancsot és a "tövénél" szorítsd meg kicsit a hüvelyk és a hozzá közelebbi két mutató újaddal, majd húzd ki szépen. Ez kicsit fájni fog neki, ezért nem fogja szeretni a műveleteket, de az ő érdeke, ezért ne engedj neki. Arra figyelj, hogy tényleg a tövénél szorítsd, ne a potrohát, mert szétdurranhat és akkor egy csomó fertőző szart belenyom a kutyusba.
Ha nagyon nem szeretné már a kutyi, akkor hagyd egy fél órát, had nyugodjon meg és fuss neki újra. Ekkora szőrzetben nem jó a csipesz, mert a kuty nem fogja tűrni a piszkálást, legalábbis ritka amelyik nyugodtan tűri. Én volt, hogy éjjel kettőkor a kutyaólban fekve szedegettem ki a kullancsokat belőle. Bemenekült oda és csak így férhettem hozzá, engem meg nem bánt, így szép lassan kiszedegettem belőle, amihez hozzáfértem.

Sok sikert és mielőbb szedd ki belőle! :)

szerk: ja miután kiszedted, taposd szét a rohadékot, mert képes újra belemenni, ha csak ledobod a földre. :O

kircipeti: csavarni nem szabad, mert félelmében erőlködik a kullancs és tolja bele a váladékot a kutyba.

Szép a Gonzo! :K

[ Szerkesztve ]

(#3419) Kidus válasza Lauda (#3418) üzenetére


Kidus
őstag

Csavarni azert nem jo, mert leszakad a feje, es akkor aztan tenyleg rohadt nehez kiszedni.
Latom, irtal valami ilyesmit, hogy "nem lesz baja". Remelem nem a kullancsra irtad, mert ha igen, surgosen nezz utana a temanak!

Assuming Control

(#3420) Lauda válasza Kidus (#3419) üzenetére


Lauda
félisten

Szvsz nézz utána Te is. A feje nem baj, ha beleszakad, mert abban semmi fertőző nincs és egy idő után kilökődik. ;)

Nem, a kutyára írtam. Ha naponta átnézed és a talált kullancsot kiszeded, 99%, hogy nem lesz baja a kutyusnak, nemár minden kullancs után te dokihoz hordod a kutyát, teljesen felesleges. :)

(#3421) Kidus válasza Lauda (#3420) üzenetére


Kidus
őstag

Nem vagy kepben sajnos.
A feje nem jo, ha bent szakad, szep gyulladast tud csinalni. De nem ez a veszelyes.

A kullancs maga Babesia-t terjeszt, babesiosis-ban pedig par nap utan elpusztul a kutya.
Ezert kell a vedelem igen erosen, es ha konkretan kullancsot talal az ember az allatban, vinni dokihoz, van egy Imizol nevu szer, amit ha beadnak neki, egy honapig vedett lesz a babesiaval szemben. Ebben az a trukkos, hogy ha idoben elkapod, es beadod neki az injekciot, akkor minden rendben, viszont ha kicsit elkestel, mar b*szhatod. Ha mar a babesiosis eljut abba a stadiumba, hogy tul sok a szovodmeny, elpusztul a kutya, Imizol ide vagy oda.
Babesiosis mellett meg a Lyme-kor, ami igen kellemetlen.
En azert eleg sok ilyet lattam, nem hiszem, hogy ne tudnam, mirol beszelek ;)

Ugyhogy a kerdesre a valasz, igen, minden kullancs utan dokihoz hordom, viszont nagyon ritka, hogy talalni benne ha van rajta kullancs nyakorv es spot-on is. Talan ketszer ha volt ra pelda.

[ Szerkesztve ]

Assuming Control

(#3422) Lauda válasza Kidus (#3421) üzenetére


Lauda
félisten

Jó én ezen nem vitázok, mindig is volt kutyám, kb 1000 kullancsot szedtem ki belőlük és sosem vittem utána dokihoz és sosem volt gond. Egyszer a farkasölőt kellett dokihoz vinni, mert basztam rá és alig voltam itthon, valszeg pár kullancs dolgozhatott benne és besárgult, de egy hét alatt rendbejött szerencsére. Teljesen felesleges dokihoz futkozni vele, ha kullancsot találsz bent,csak utána figyelni kell rá és ha kedvetlen/nem eszik/véreset vizel, akkor irány a doki és injekció. :) Ezt mondjuk pont a dokim mondta, biztos nem akar rosszat nekem és a kutyusnak.

(#3423) Kidus válasza Lauda (#3422) üzenetére


Kidus
őstag

Egyreszt baromi nagy makod volt, masreszt ha mar veres a vizelet, rosszak az eselyek.
Foleg hogy nem biztos, hogy egybol eszreveszed, es onnantol rohamosan fogy az ido.
De en sem fogok vitazni, valoszinuleg te jobban tudod :DDD

Assuming Control

(#3424) Lauda válasza Kidus (#3423) üzenetére


Lauda
félisten

Jah, 25 év kutyázás alatt végig csak mákom volt, biztos. Meg az állatorvos se tudja jó, valószínű azt akarja, hogy bekampecoljanak a kezelt kutyái. :U De, ha foglalkozol vele, észre fogod venni időben. Ha véres a vizelet még bőven van idő rá elvinni a dokihoz hogy az elleninjekciót megkapja.

Pont ezért nem lehet veled normálisan beszélgetni, mert azt hiszed, Te mindenkénél jobban tudsz mindent és eszedbe sincs elfogadni, hogy az máshogy is lehet, pláne nem utánaolvasni.

(#3425) Kidus válasza Lauda (#3424) üzenetére


Kidus
őstag

En nem hiszem, hogy mindenkinel jobban tudnek mindent, bar meg csak 150-200 ilyen esetet lattam.
Ettol meg nem leszek mindentudo, de eleg jol tudom a tortenetet, azt hiszem.
Te meg szinten azt gondolsz, amit akarsz :)

Assuming Control

(#3426) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

A melóhelyen van egy öreg német juhász, abban szezonban /áprilistól-októberig kb./ napi szinten szokott három-négy kullancs lenni. Mivel ott él már több mint tíz éve, ez a szám már erre a kutyára vetítve elérhette akár az ezer kullancsot is akár. A füle van megtörve kicsit, más baja nincs. /Azt szerintem valamilyen élősködő okozta/ Gondolom vagy a környéki kullancsok /Alföld közepe/ nem fertőzöttek /nem hordozók/, vagy neki van már védettsége. :)
Itt korai stádiumot írnak. :K Itt meg azt, hogy az időben eltávolított kullancs nem fertőz.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#3427) Kidus válasza philoxenia (#3426) üzenetére


Kidus
őstag

Van olyan hely, ahol nincs. De ez alapjan nem szabad rizikozni.
Azert kotom itt az ebet a karohoz, mert nagyon sokan nezik a topicot, sok kulonbozo helyrol.
Mindenhol mas a kullancsok elterjedtsege, van ahol rizikosabb, van ahol kevesbe.
Az elso kutyamban egyszer volt kullancs, es babesias lett. Tobbet sosem, pedig rendszeresen jartunk ki, de volt rajta nyakorv/spot-on nonstop.
En ezt nagyon komolyan veszem, szar latni egy allatot tobb napi massziv kinszenvedes utan kimulni. En pedig lattam tul sokat is.
Ezert inkabb azt mondom, jobb a mindenfele megelozes, sot az extra elovigyazatossag is.
Inkabb otszor feleslegesen allatorvos, mint egyszer keson.
De ettol meg mindenki azt csinal, amit akar, csak nem ertem, miert felem kell tamadast intezni, mikor valaki nincs tisztaban a veszelyekkel, vagy csak ennyire nem veszi oket komolyan.

szerk: az idoben eltavolitas max emberre mukodhet, kutyara nehez, mert iszonyat szormennyiseget kell atvakaraszni, es nem 100%, hogy megtalalod a kullancsot. Amit te egy seta utan megtalalsz, lehet hogy mar tegnap reggel ota ott van. Ha csak maszik a szoren es nem szivta meg magat, nyilvan egyertelmu a helyzet, de van amikor nem.

[ Szerkesztve ]

Assuming Control

(#3428) philoxenia válasza Kidus (#3427) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ha kikötöd egy karóhoz, az állatkínzás. :U Viszont nem megy bele kullancs, ha betonon kötöd ki..... ;]
Sajnos még mindig sok helyen látni méteres láncon olajoshordó "óllal" kutyákat.... :(

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#3429) Kidus válasza philoxenia (#3428) üzenetére


Kidus
őstag

Behoztak egyszer egy kutyat, a lanc olyan szinten bele volt nove a nyakaba, hogy csak altatassal lehetett szetszedni, ugy is sokaig tartott, mindket oldalon ( marmint a seb 2 oldalan korben ) vagni kellett a boret mert nem lehetett mar varrni, szerencsetlen honapokig gyogyult, mire kinezett valahogy.
Utana meg egyszer lattam, jobb borben. Valami istentudjahol talaltak joszivu emberek, es mentettek ki.
Masik, ami errol eszembe jut, egy 16 eves halalan levo puli volt, 2 hete szenvedett, ejjel kozepen hoztak be, hogy 2 napja bement egy godorbe, nem eszik, nem iszik, most untak meg. Szerencsetlen allat csontsovany volt, a szore alatt mindenhol nyuvek, tovabb nem is mondom. Probaltam a kutyara koncentralni, hogy ne kuldjem el a "gazdikat" a jo f***ba.
Szoval vannak hihetetlenul durva dolgok sajnos....

Assuming Control

(#3430) Boxiné válasza Kidus (#3429) üzenetére


Boxiné
tag

Gondolom szegény puli menthetetlen volt. Én nem tudnám ezt csinálni. Vagyis nem tudnék sem állatorvos, sem asszisztens lenni. Tuti nem bírnám ki, hogy az ilyen "gazdákat" ne küldjem el melegebb éghajlatra. Arról nem is beszélve, mekkora lelkierő kellhet egy ártatlan állat elaltatásához. :( Áh, inkább nem is gondolok bele.

"A mosoly a legrövidebb út az emberek között!"

(#3431) Kidus válasza Boxiné (#3430) üzenetére


Kidus
őstag

Eselytelen volt mar, el kellett altatni.
Egyebkent sok allat meggyogyul, ezert erdemes csinalni, es emiatt konnyebb tullepni a rosszon.

[ Szerkesztve ]

Assuming Control

(#3432) Boxiné válasza Kidus (#3431) üzenetére


Boxiné
tag

Szegény kutyus. :(
De szerencsére nem csak kegyetlen emberek vannak a földön, hanem olyanok is, akik bármire képesek, hogy megmentség kedvencüket. :K Pár éve történ, hogy anyummal mentünk vásárolni kocsival. Útközben egy emberre lettünk figyelmesek, aki a kutyáját cipelte az ölében. A kutyában már nem sok élet lehetett, csupa vér volt Ő is meg a gazdája is. Hozzáteszem, nem ölebről van szó, hanem egy farkaskutyáról. Szegény embernek már nagyon fogytán volt az ereje. Megálltunk. Kérdeztem tőle, hova viszi a kutyus. (illetve, hogy melyik állatorvoshoz) Mondtam, pattanjon be a kocsiba, elvisszük. Szegény ember már nem tudta volna odáig elvinni kedvencét. Útközben beszélgettünk, nagyon kétségbe volt esve. Elmondta, hogy a kutyája összeverekedett egy másikkal, és nem tudta őket szétszedni.
Hogy mi lett a kutyus sorsa, azt nem tudom. Nem vártuk meg, talán mert rossz lett volna rossz hírt hallani. Nem sok jóra lehetett számítani.
Szóval vannak nagyon rendes gazdik is. :R Miattuk tényleg érdemes csinálni, és persze az állatokért is.

"A mosoly a legrövidebb út az emberek között!"

(#3433) Winner_hun válasza Boxiné (#3432) üzenetére


Winner_hun
félisten

[KLIKK]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#3434) Boxiné válasza Winner_hun (#3433) üzenetére


Boxiné
tag

Hát erre most nem is tudom mit írjak. Tudnék nagyon cifra káromkodást is, és sok-sok jó szót is. :U Túl hosszú lennne.

"A mosoly a legrövidebb út az emberek között!"

(#3435) Lauda válasza Kidus (#3425) üzenetére


Lauda
félisten

Pedig úgy adod elő. Nem én vagyok az első, akinek odavágod ezt a biztos te jobban tudod stílust, szvsz nem kéne. Nemtom mennyit foglalkoztál kutyákkal, hány éve van saját kutyád, de nekem nagyon régóta folyamatosan van és a tapasztalataim mellett leírtam az állatorvos által ajánlott eljárást is. Szerintem azt Te sem hiszed el, hogy ennyi idő alatt csak ártalmatlan kullancsokkal találkoztak a kutyáim, mert ez egyszerűen képtelenség. :)

Aztán le van írva sok helyen, hogy a védőszerek csak önmagukban használhatók (pl. frontline, kiltix stb), Te meg váltig állítod, hogy a kettőt egyszerre nagyon jó használni, mert az plusz védelmet ad. :U Elhiheted, teljesen felesleges, csak magaddal és az állattal cseszel ki, mert önmagában mindegyik képes távol tartani a betolakodókat. Ha esetleg hinnél a szakembereknek/vegyészeknek és egyszer ki is próbálnád, akkor rájönnél, hogy igazuk van.

Elgondolkodhatnál azon is, amit a másik lekörmöl ide és arra is rájönnél, hogy vannak nálad sokkal tapasztaltabb kutyatartók is. Én azt mindig szem előtt tartom, hogy holtig tanul az ember, ezért is olvasom el a többiek mondandóját, ha úgy adódik utána is olvasok, esetleg kérdezek, ha nem értem, ajánlom neked is. :K

Peace :R

[ Szerkesztve ]

(#3436) Winner_hun válasza Lauda (#3435) üzenetére


Winner_hun
félisten

[KLIKK] + [KLIKK] és [KLIKK]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#3437) Kidus válasza Lauda (#3435) üzenetére


Kidus
őstag

Ha mar igy kerded, 6 ev allatorvosi rendelo, es korhaz.
Kutyam mindig is volt, most epp nincs ( masfel eve ).
Az, hogy nyakorv es spot-on nem hasznalhato egyutt, tevedes.
Az, hogy onmagaban eleg barmelyik, az is tevedes, mint ahogy az is, hogy nem. Ezt majd kitalalod, hogy ertem.... vagy nem :)
Abban meg, hogy vannak nalam tapasztaltabb kutyasok, biztos vagyok, abban pedig annal inkabb, hogy te nem tartozol kozejuk.
A stilusrol es az odavagasrol meg inkabb csak akkor, ha majd te csiszolsz a magaden, koszonom :)

Assuming Control

(#3438) Lauda válasza Kidus (#3437) üzenetére


Lauda
félisten

Nekem a 25 év kutyás tapasztalat többet mond.

Sajnálom, miért nincs azóta? :)

Nem tévedés, olvass utána és próbáld ki, de már ezt is írtam, nem hallgatsz a jó szóra.

Sosem állítottam, hogy én tapasztaltabb vagyok, de néha írsz olyanokat, hogy elmélet ok gyakorlat meg nulla, arra azért kíváncsi lennék, hogy hány éve van saját kutyád otthon. :K

A stílus ügyben pedig javasolnám a saját hsz-eid olvasását. Nem kioktatok, csak iránymutatást adok, szánj rá időt, megéri. :D

(#3439) Kidus válasza Lauda (#3438) üzenetére


Kidus
őstag

Rendben, sajat kutyas tapasztalat evekben merve 20 kornyekere teheto, de szerintem ez nem oszt es nem szoroz.
Van olyan, aki egesz eleteben tartott kutyat, most 70 eves, es ha azt mondom neki, toklasz, fogalma nem lesz, mirol van szo.
Es lesz olyan, akinek 4 eve van kutyaja, de jobban keni-vagja a dolgokat, mint sok mas ember, mert tajekozodott/tapasztalta/tanulta.
Elmelet es gyakorlat kozott mindig is lesz kulonbseg, viszont ez a kullancsos tema pont olyan, amiben lehet a hely miatt makod, ahol vagy, esetleg mas korulmenyek miatt.
Ebben az en gyakorlatom a 6 evvel gyozott, mert en suritve talalkoztam a problemaval, es tudom, hogy tenyleg nem jatek.
Olvasd el, milyen aranyban fertozoek a kullancsok, hol talalhato a legtobb, es nezd at a babesiosis lefolyasat, magadtol is ra fogsz jonni, miert aggodok az ilyen postok miatt, hogy "nem lesz semmi baja".
A nyakorv/spot-on egyuttes hasznalatarol minimum 8-10 dokit kerdeztem meg, mar csak azert is, mert a kerdes elott is evek ota hasznaltam egyutt oket, es felmerult bennem, hogy rendben van-e ez igy, bar gond sosem volt belole. Senki, ismetlem senki nem mondta, hogy ne hasznaljam egyutt. Nekem ez annyit jelent, hogy ezek az allatorvosok nem tartjak karosnak. Pont eleg.

Kutya most azert nincs, mert nem lenne ra ido, sok a melo es kedvesemmel egyutt dolgozunk, egesz nap nem hagynek itt egyedul egy allatot. Majd ha lesz kert, vagy megoldhato, hogy egyikunk itthon van, aztan csere. Addig csak a macska boldogit :)

Assuming Control

(#3440) Lauda válasza Kidus (#3439) üzenetére


Lauda
félisten

Persze, nem csak az évek számítanak, nem egy olyan embert ismerek sajnos, akinek 30 éve van kutyája és az etetésen kívül vele töltött ideje kb 2 órára tehető a 30 év alatt. Mondjuk az ilyen a francnak tart kutyát, csak szenved az a szerencsétlen. :( Aki viszont foglalkozik az ebbel, sétáltatja, az találkozni fog a jelenséggel. :)

Értem a 6 év alatt látott dolgokat, viszont a legtöbbet a gazdik balfaszsága/felelőtlensége okozza. Ha rajt van a megfelelő védelem (pl. ha van rajt frontline, teljesen felesleges más melléje), akkor eleve nem is mehetne bele kullancs, vagy ami belemegy, az is vérszívás előtt lehullik (pl. kiltix esetén). Ha nincs védelem, esetleg beoltva sincs ellene (sajnos sokan nem áldoznak erre :( ), akkor persze hogy baj van, de ezt az esetet zárjuk ki szvsz, remélem mindenkinek van itt annyi esze, hogy a megfelelő oltásokat beadatja a kutyesznak.

Ez a frontline vs kiltix szerintem meddő vita. Mondom, próbáld ki egyszer, addig úgy sem hiszed el. Én sosem használtam kettőt egyszerre (miért is kellene?) és nem is volt sosem kullancs, de az is lehet, hogy olyan kedvesek erre a kullancsok, hogy amikor látják hogy mi jövünk, inkább félrehúzódnak a bokorba. :D Kizárólag akkor volt a kutyáimban, mikor nem tettem rá időben vagy későn pótoltam a frontline-t (ugye kullancs ellen elvileg 1 hónap, de kb 2 hónapig nincs gond).

Így már értem, nem is szabad úgy állatot tartani, ha nincs rá idő. Milyen kutyát szeretnétek? :)

(#3441) Kidus válasza Lauda (#3440) üzenetére


Kidus
őstag

Ezt magyarazom, hogy mindig egyutt hasznaltam, tizenX evig.
Oltas meg marha jo, csak babesia ellen nincs. Imizol utolag hasznalando. Megelozeskepp nem ajanlatos, es nincs is hivatalosan hasznalva.

Assuming Control

(#3442) Lauda válasza Kidus (#3441) üzenetére


Lauda
félisten

Én meg pont azt kérdezem, hogy minek használsz kettőt együtt? Van erre valami értelmes magyarázat? :) Engem nem zavar, tőlem 10 féle is lehet a kutyádon, csak érdekelne az oka.

Az ellen valóban nincs, de az elején nem is fertőzi vele az állatot, ezért kell naponta akár többször is átgyúrni a kutyeszt, hogy időben észrevedd. Csak ha már evett a kullancs akkor képes babesiával fertőzni.

Ja és szuper az avatarod. :)

[ Szerkesztve ]

(#3443) Kidus válasza Lauda (#3442) üzenetére


Kidus
őstag

Irtam fentebb philo-nak, hogy nem biztos, hogy eszreveszed a kullancsot.
Jo dolog az atbogaraszas, de nem 100%-os.
Lehet, hogy mar nem is talalod meg masnap, mert leesett az allatrol.
De ezen nem veszunk ossze.

Nincs 100%-os vedelem sem, ezert hasznaltam mindig ketfelet, egyik sem tuti modszer, bar kulon-kulon is igen jol mukodnek. Egyutt noveli a biztonsagot, meg foleg a biztonsagerzetet.
Amig mindketto volt a kutyakon, nem talaltam sosem kullancsot. Reten futkosas, folyopart, uszkalas es egyeb tenyezok mellett sem. A masik, en sokat usztattam a kutyat, bar inkabb magat usztatta, es volt hogy nem tudtam idoben elkapni es levenni rola a nyakorvet. Marpedig ha nem veszed le, kevesebb ideig szolgal jol.
Tehat elvileg kulon is megfeleloek, gyakorlatban viszont nem igazan. Ezert a ketto egyutt.

Assuming Control

(#3444) Lauda válasza Kidus (#3443) üzenetére


Lauda
félisten

100% védelem persze hogy nincs, nem is lesz soha. Bevált dolgok viszont vannak.

Én kutyulim minden nap réten futkos (illetve van, hogy kimarad egy na a héten) és nincs kullancs. ;)

(#3445) Kidus


Kidus
őstag

Erdekesseg

Assuming Control

(#3446) Lauda válasza Kidus (#3445) üzenetére


Lauda
félisten

Köszi, holnap elovasom. :)

(#3447) Dillon


Dillon
tag

Hali! Tudnátok középtermetű (illetve picit kisebb) kutyának egy praktikus, nem fém szájkosarat ajánlani? A lényeg, hogy ne tudjon harapni benne, és - ha "fejcsapkodós" kedvében van - ne okozzon sérülést a másik kutyámnak, vagy épp nekem. Ja és persze tudjon benne vizet inni (gondolom ez evidens, de még nem voltam szájkosár tulaj).

(nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#3448) Bibby válasza Dillon (#3447) üzenetére


Bibby
addikt

Ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

Ελευθερια η θανατος

(#3449) Lauda


Lauda
félisten

Most tettem frontline-t a kutyira, hát nem könnyű vele, mindig beszökik az házába és addig nem jön ki, míg a pipetta a kezemben van. :DDD Át kell verni a bogyóját ha eljön a csepegtetés ideje.

(#3450) Dillon válasza Bibby (#3448) üzenetére


Dillon
tag

:R Köszönöm. Már csak annyi a kérdésem, hogy itt orrbőség szerint van a méret megadás.... ezt most így hogyan is kell helyesen lemérnem, hogy mekkora is kell nekem? Mármint a kutyának, nem nekem.... :)

(nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.