Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3651) Lauda


Lauda
félisten

Van torrenten egy discovery-s kutyás film ha érdekel valakit. :)

Hamlet: Helyes kutyuli. :R Főleg a haverkutyás tetszik. :K

[ Szerkesztve ]

(#3653) Kidus válasza Lauda (#3652) üzenetére


Kidus
őstag

Nem gondoltatok arra, hogy fuvesitsetek kicsit?
Talan a kutyanak is jobb lenne, kevesebb sar, zoldebb kornyezet....
Vagy valami technikai akadaly van?

Assuming Control

(#3654) kircipeti válasza Lauda (#3652) üzenetére


kircipeti
senior tag

Na azt szeretnem, ha a kocsi tetejen napozna :DD kutyasulis baratne vizslank allitolag ket kocsit (vagyis a fenyezeset) mar lenullazott ezzel a tetore maszkalassal, a tobbirol ne is beszeljunk...

En tegnap kerestem neki valami faladat, amiben elalhat estenkent, mert a hazikoba mar nem megy be ilyen idoben. Mindegyikbol kilogott valamilye, ugyhogy gyorsan osszedobtam neki egyet. Nem kicsi lett, viszont kenyelmesen terpeszkedhet benne.

(#3655) Lauda válasza kircipeti (#3654) üzenetére


Lauda
félisten

Ez az előző kocsim, egy diesel Passat, bontásra volt ítélve, már nincs is meg. Jó 2 évig ezen napozott, mászkált fel-le a tetőre/ről, képzelheted hogy nézett ki szegény, a szélvédőn alig láttam ki, mikor vittem leadni. :DDD Haverom Német Juhásza bontja mindig a cuccot, néha a motorja ülését rágja le, van mikor a kocsi hátsó lámpáját, legutóbb az antennát rágta le róla. :Y

Roni se megy már be a házába, általában itt alszik a lakásajtó előtt, vagy keres valami helyet magának, elalszik mindenen, nem finnyás ebből a szempontból. Ha rakok télre rongyokat a házába, azt is kipakolja, hát ha nem akkor nem. :DDD

Kidus: Az udvar fele murvás a másik fele füves, csak az a kupac a végén nemrég lett odahordva, azért nem nőtt még oda semmi. Ahol sokat közlekedik ott nincs semmilyen növény, de eső esetén se sáros, olyan keményre tapossa. :D

(#3656) kircipeti válasza Lauda (#3655) üzenetére


kircipeti
senior tag

Csak ha raszokik, akkor felo, hogy az ujra is ramegy majd a mocsok, de akkor ezekszerint ez nalatok elmaradt.

Nalunk a jeghideg terasz kovon aludt kinyulva mostanaban, de egybol bement a faladaba tegnap ejjel. Pledet nekunk is kipakolta szellozni telviz idejen a hazbol.

Viszont most evett meg a hatarban egy mezei egeret. En ugy meglepodtem a dolgon, hogy nem tudtam kikopetni vele. Utana egybol fogott meg1et, de azt kikopte. Gondolom nem arthat neki, de ha megis, akkor valaki irja meg.

(#3657) spammer


spammer
veterán

Nálunk amióta megvan a háza, egy kezemen meg tudnám számolni, hányszor aludt benne..
Még télen sem igazán, inkább rámászott a tetejére (lapos tetejű, fedett teraszon van). Most is inkább a teraszon, fűben, épp ahol kedve van, ahol hűvösebb van :)

Már volt 2 vagy 3 nagy párnája, de amikor megunta, kirángatta és széttépte :Y Nem rég kapott egy újat, az is elég rongyos, de már mindegy, már meleg van, nem kell neki úgysem.

Viszont elég gyakran szökik, már nem tudjuk mi a fenét lehetne csinálni vele, pedig elég sokat kint vagyunk vele, játszunk, simogatjuk, de néha futna minden szar után... Ha elvinném többször sétálni távolabb, akkor talán nem akarna annyira felfedezni (szökni)? Mert nincs nagyon sétáltatva, így is hatalmas területe van, de nem elég neki... Meg félek, hogy ha mindent körbeszimatolna, utána még inkább szökni akarna a szagok után..

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3658) Lauda válasza kircipeti (#3656) üzenetére


Lauda
félisten

Rászokott, de csak a Passatra mászkált fel, a Corsamat békén hagyja, csak kocsimosáskor támaszkodott neki eleinte a két mellső lábával, kergette a vízsugarat, illetve csak próbálkozott, mert lebaxtam mint a pengősmalacot. :DDD

Roni abszolute nem válogat, feküdt már -10-ben hóviharban is kint, de bent a házban is 20 fokban. Télen azért arra odafigyel, hogy vagy a házban fekszik, vagy valami kabáton, pléden, épp amit előszedett valahonnan. :DD A havon is elvan probléma nélkül, összekuporodik és már hortyant is.

Egér szvsz nem árthat neki, ha nincs tele a mouse méreggel, de a határban ez szinte kizárt. Én kutyim nemrég egy macsekot filézett ki, pedig azt hittem túléli. :D

(#3659) csyo


csyo
senior tag

Házikedvencekre lehet már balaset, és betegség biztosítást kötni!

Munkakutyákra is (az leirható az adóból is)

Ti kötnétek biztosítást kutyátokra, macskátokra?

Legyen szép a napod!

(#3660) Lauda válasza csyo (#3659) üzenetére


Lauda
félisten

Én szvsz nem kötnék rá, amúgy mire lenne az jó? Inkább fizetnék azért, hogy ne legyen baja, nekem azért ne fizessen a bizt, mert beteg a kutyus.

(#3661) csyo válasza Lauda (#3660) üzenetére


csyo
senior tag

ha mégis beteg lesz, vagy daganata van, akárm, az elég dréga műtét...

ilyenkor a biztosító fizet.

Van egy 300, vagy 500e ftos keret ÉVENTE (amilyet választasz)
és azt oszthatid be.

Azért is fizet, hgy a doki házhoz jön, vagy éjjel rosszul van a kutyus, és ki kell ráéngatni a dokit küldön kiszállási díjért.

Valóba,m ne legyen beteg, legyen egészséges, de ha megvan a baj, akkor meg nincs kihez fordulni:-S

Ha menthetelen lenne az eset eutanáziára is fizet (ne kerüljön rá sor, de sose lehet tudni)

[ Szerkesztve ]

Legyen szép a napod!

(#3662) Winner_hun válasza csyo (#3659) üzenetére


Winner_hun
félisten

Biztosan nem.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#3663) Lauda válasza csyo (#3661) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem amennyit befizetsz biztosításra, az sem lesz kevesebb, mint az esetleg előforduló betegségek költségei. Én nem kötök rá ez tuti. :)

(#3664) csyo válasza Lauda (#3663) üzenetére


csyo
senior tag

miért, mennyibe kerül egy ilyen biztosítás?

Megnézzem Neked?

Legyen szép a napod!

(#3665) Lauda válasza csyo (#3664) üzenetére


Lauda
félisten

Nincs rá szükségem, köszi! ;)

(#3666) csyo válasza Lauda (#3665) üzenetére


csyo
senior tag

ok, mert ha gondolod csak érdekességből megnézem neked.

egy táblázatból ki lehet nézni.

kb havi 2-3 ropi átlagosan/ hó

cserébe kapsz évente 500ezer ft keretet.

----------

Látom, hogy nincs rá szükséged, nem is ezért irtam. Csak kíváncsi voltam, és utánanéztem

[ Szerkesztve ]

Legyen szép a napod!

(#3667) kircipeti válasza csyo (#3666) üzenetére


kircipeti
senior tag

Abban az esetben is fizet, ha teszem azt valakit megtamad a kutya es fedezni kellene az illeto kezelesi koltsegeit?

(#3668) bnss válasza kircipeti (#3620) üzenetére


bnss
veterán

Szia!

Elnézést, kissé el vagyok csúszva időben. Az utolsó kérdésedre válaszolva: épületőrzésnél szokott "dolgozni". Nagyon szeret menni, mindegy, hogy sétálni, vagy autóval, csak menni lehessen. :)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#3669) csyo válasza kircipeti (#3667) üzenetére


csyo
senior tag

nem, sajnos felelősségbiztosítás nincs benne.

de ha a kutyádat támadja meg egy másik, vagy a kutyát éri támadás, akkor igen

Legyen szép a napod!

(#3670) Lauda válasza csyo (#3666) üzenetére


Lauda
félisten

Huh, az nagyon sok. Évi 30 rugó, egy 10-15 évet számolva, 300-500 ezer forint. :Y Az eddigi legnagyobb kiadásom a Farkasölő babesyás kezelése volt, kb 30 ropi.

Kutyánál, macskánál ez pénzkidobás szerintem, meg aztán ki tudja mikor mire hivatkoznak, hogy ne kelljen fizetni.

Talán versenylovaknál érné meg, de ott meg gondolom sokkal nagyobb a biztosítási összeg is.

[ Szerkesztve ]

(#3671) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Lementünk ma a Dunához. Belement, de csak addig amíg a lába leért. Remélem beljebb is fog menni...

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#3672) csyo válasza Lauda (#3670) üzenetére


csyo
senior tag

ha daganata van, vagy valami komolyabb baja, akkor nem sok ez az összeg

havi 1 ezerért is van, 2 ezerért

szóval évi 12-30ezer körüli összegért botonságban lehetsz egy életre.

évente 500ropit használhatsz fel

kiszállási dijra is, gyógyitásra, akármire.
Hivatkozások nincsenek, meg nem fizetés, ez be van védve rendesen.

Legyen szép a napod!

(#3673) Kidus válasza csyo (#3672) üzenetére


Kidus
őstag

Es neked milyen erdekeltseged van ebben? :U

Assuming Control

(#3674) csyo válasza Kidus (#3673) üzenetére


csyo
senior tag

kutyánként 100ft ot kapok:-)

Legyen szép a napod!

(#3675) Lauda válasza csyo (#3672) üzenetére


Lauda
félisten

Jah, épp azt kérdeztem volna, amit Kidus. :U

Csak úgy nem nyomul ennyire senki, eddig négyszer zárkóztam el tőle, de még mindig tunkolod.
Értsd meg, nem fogok biztosítást kötni a kutyámra, és nem is érdekel.

[ Szerkesztve ]

(#3676) csyo válasza Lauda (#3675) üzenetére


csyo
senior tag

ezt irtam fentebb is, hogy értem.

én vagyok rá kiváéncsi, nem te:-D

Legyen szép a napod!

(#3677) niyabinghi válasza kircipeti (#3641) üzenetére


niyabinghi
tag

Ez a kötelet fogja téma úgy tűnik, fajtától függyetlen. Nálam adott két labdabuzista Parson Russell, de a zsinóros labdát a madzagnál fogva hozzák vissza, met úgy érdekesebb. :U

(#3678) niyabinghi válasza Winner_hun (#3671) üzenetére


niyabinghi
tag

Erőltetni nem kell, de ha már melegebb a víz és bemész vele Te is kicsit játszani, szerintem észre sem fogja venni, hogy nem ér le a lába.

(#3679) Winner_hun válasza niyabinghi (#3678) üzenetére


Winner_hun
félisten

Egyszer segítettem csak rá, akkor nem fordult vissza:U:D

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#3680) niyabinghi válasza Winner_hun (#3679) üzenetére


niyabinghi
tag

Ha ezalatt nem azt érted, hogy a rásegítés egy nekifutásból történt jól irányzott seggberúgás volt, akkor végülis nem lehet túl nagy baj. :D

(#3681) kircipeti válasza Winner_hun (#3679) üzenetére


kircipeti
senior tag

En meg ma engedtem neki az aluminium kadba vizet, kiraktam a napra, beleraktam a jatekat is. Mondanom sem kell, hogy az istennek sem akart belemenni megfurodni, pedig raferne, mert az egerkajalas utan jokora sardagasztast csinalt a hatarban es meg mindig allnak ki a bundajabol az odaszaradt darabkak. Tavaly nyaron siman lubickolt pedig ebben a kadban. Mondjuk most ugy vettem eszre, hogy locsolaskor is nagyon vigyaz, nehogy viz menjen ra. A fene sem erti oket :DD

(#3682) niyabinghi válasza kircipeti (#3681) üzenetére


niyabinghi
tag

A sima sár nem olyan vészes, mint amikor a malteros kádba állt bele ez a két gyökér aztán lett szügyig mocskos mindkettő.. Mindezt azért, mert a malteros kanálnak nyele van, ami olyan, mint a bot és köztudott, hogy ami bot, az az övék. :DDD

(#3683) Winner_hun válasza niyabinghi (#3680) üzenetére


Winner_hun
félisten

Vacakolt hogy menjen vagy menjen én meg döntöttem: mész;]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#3684) niyabinghi válasza Winner_hun (#3683) üzenetére


niyabinghi
tag

Csóró kutya hogy meglepődhetett.. ;]

(#3685) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Amúgy egy ideje nem voltunk sétálni, hát most minden másik kutyát megugatott, de még hogy:U:(
De az is fura hogy csak pórázon. Egyszer elfutott, megyek utána, 2 roti meg egy padlócirkáló, semmi csattogást nem produkált, csak szimatolták egymást. A rotik tulaja kérdezte hogy megfogja-e a kutyáját mert nem épp kan tűrő, csodálkozott is hogy nincs semmi gond. Aztán az enyém játszani akart, elkezdett ráugrálni, na akkor már kezdtek ugatni, gyorsan szét is lettek választva.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#3686) Lauda válasza kircipeti (#3681) üzenetére


Lauda
félisten

Roninak is van egy zománcozott vaskádja, 2 éven keresztül abban lubickolt, kivéve ha be volt épp fagyva. A gond az volt, hogy közel volt a házfalhoz ás az állandó fröcsölés nem tett jót a falnak. Aztán eltettem hátra az udvar végébe, felnyomtam vízzel és cseszett belemenni. Azóta nem is használja, fene tudja ott miért nem jó neki, de van helyette a 2 húsosláda, amit múltkor meséltem. :P
Odaszáradt cucc majd lejön, igaz néha egy hétig is rajt van, ő szinte mindig nyakig sáros, ezt élvezi. :DDD

A vizet meg imádja, az az első, hogy összevizezze/sározza magát. :DD

niyabinghi: Tyű azok helyes kutyák, nincs képed róluk?

Winner_hun: Lehet már kezd bekattanni a blöki. :DDD A rotik szukák voltak?

[ Szerkesztve ]

(#3687) niyabinghi válasza Winner_hun (#3685) üzenetére


niyabinghi
tag

Úsztatáshoz még annyit, hogy az enyémek szeretnek a partról, sziklás tengerparton a sziklákról beugrálni a vízbe. Aztán amikor már maximumon pörögnek és nem elég ez a műsor, jönnek oda szekírozni, hogy akkor esetleg lehetne őket bedobálni. Mindezt fejhangon ordítva szokták jelezni. :DD
Nekem mindkettő szuka, terrierek, így a hét kilójukból 6 kiló 80 színtiszta egó. Kicsit sem mérik fel, hogy mekkorák, ha balhé van, akkor ész nélkül bele a közepébe. Szerencsére maguktól nem kezdeményeznek cirkuszt, de nem kell őket bíztatni ha helyzet van. Volt, hogy hárnam szedtünk szét hét kutyás tömegverekedést, gondolhatod.. :)
Nálam ez az odaugatás a fiatalabbiknál volt kicsit idegesítő, mert az utcán közlekedő gyerekeket szerette riogatni. Gondolom még egész pici korában. mielőtt elhoztam a tenyésztőtől, basztathatta valami kisgyerek, aztán nyolchetesen elég látványosan megijedt tőle egy kissrác, sikoltozva rohant fel apukára, na akkor ő kihúzta magát , vakkantott kettőt, onnantól kezdve nem hagyott ki egy helyzetet sem, de szerencsére sikerült lenevelni róla. :U

(#3688) Winner_hun válasza Lauda (#3686) üzenetére


Winner_hun
félisten

Remélem a sétálások rovására nem fog menni:U
Amelyikkel szaglászták egymást az kan volt ha jól emlékszek, a másikat passz, az csak úgy ott volt:D

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#3689) niyabinghi válasza Lauda (#3686) üzenetére


niyabinghi
tag

De van, megpróbálom bepakolni ide.
A zöldlábú törpe hörcsögmajmok :DD
http://img5.tar.hu/linzer/size2/32755585.jpg

A kosz amúgy érdekes dolog, csak egy ideig gyűlik, utána kopik. :D
Az én kincseim tisztaságfóbiások, minden mocskot megtalálnak, vízparton döglött halba fetrengés, sellőnek álcázódás alap.. Akkor még kicsi áztatás (hátha kiázik a szag, de úgysenemse), aztán irány haza. Itthon fürdőben sorbaültetés, nyakörv leszed és onnét még kificcen egy fél hekk, csak úgy jelzés értékűen. Másiknál a másik fele. Na itt jöttem rá, hogy ezek igazán rokonok (amúgy tényleg is: ugyan nem egy tenyésztőtől származnak, de a felmenőkben van sok egyezés), mert a vezetéknevüket elég gyakran szoktam mondani és mindkettőnél ugyanaz: "Akurv@anyád". ;]

(#3690) Lauda válasza Winner_hun (#3688) üzenetére


Lauda
félisten

Pedig ha úgy bezizzen, ahogy az enyém, akkor lesz vele sok nehéz helyzeted. Már lassan a járdán nem is tudunk menni, ahol kutya van, olyan cirkuszt tud csinálni, ilyen szakaszokon megyünk az úton, erre úgyis nulla a forgalom. Képes lenne a kapu és a fal közti résen kitépni a másik kutyát, már többször volt ilyen eset, volt amelyiknek a lábát, volt hogy a fejét kapta el a másik kutyának :Y , alig tudtam leszedni róla. Arról nem is beszélve, hogy az ilyen marha kellemetlen tud lenni, én se örülnék neki, ha valami idegen kutya megtépné az aszfaltcirkálómat. Veszélyes ez a kutya, minden idegenre és kutyára, kivéve a nőstényeket, azokkal partyban van a szemét. :DDD :DD

Ha volt kan is és nem folyt vér, akkor még nincs gond. :P

niyabinghi: Rámész a linkre, oda beilleszt, majd beírsz egy nevet a képnek és lám: A 2 kutyusom, ők a Parson Russell-ek amiről meséltem. :) :D

Igen cuki kutyák, de mitől olyan zöld a lábuk? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3691) niyabinghi


niyabinghi
tag

Segítsetek, plíz, hogy kell itt normálisan képet belinkelni? :U

(#3692) Winner_hun válasza Lauda (#3690) üzenetére


Winner_hun
félisten

A kerítésen bentlevőkkel nem mindig foglalkozik, vagy ha igen akkor csak szaglás van. Olyat is csináltam hogy láttam hogy a kerítésen belül levő eb igen rohangálna, na akkor Brúnót elengedtem és fel-alá futkostak:) Ilyen rohangálást a szomszéd kutyáival szokott folytatni:D
Emberekre (jelenleg, remélem marad is így) egyeltalán nem veszélyes, sőt.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#3693) Lauda válasza niyabinghi (#3689) üzenetére


Lauda
félisten

A kosz amúgy érdekes dolog, csak egy ideig gyűlik, utána kopik. :D
Az én kincseim tisztaságfóbiások, minden mocskot megtalálnak, vízparton döglött halba fetrengés, sellőnek álcázódás alap.. Akkor még kicsi áztatás (hátha kiázik a szag, de úgysenemse), aztán irány haza. Itthon fürdőben sorbaültetés, nyakörv leszed és onnét még kificcen egy fél hekk, csak úgy jelzés értékűen. Másiknál a másik fele. Na itt jöttem rá, hogy ezek igazán rokonok (amúgy tényleg is: ugyan nem egy tenyésztőtől származnak, de a felmenőkben van sok egyezés), mert a vezetéknevüket elég gyakran szoktam mondani és mindkettőnél ugyanaz: "Akurv@anyád". ;]

Csak most olvasom.... :DDD :C

(#3694) Kidus válasza niyabinghi (#3691) üzenetére


Kidus
őstag

Mikor irod a postot, ranyomsz hogy link, es oda masolod be a linket.

Assuming Control

(#3695) niyabinghi válasza Lauda (#3690) üzenetére


niyabinghi
tag

Na akkor most megpróbálom jól

[Linzer és Arwen]

(#3696) niyabinghi válasza Kidus (#3694) üzenetére


niyabinghi
tag

Köszönöm, úgy tűnik, sikerült. :)

(#3697) niyabinghi válasza Lauda (#3693) üzenetére


niyabinghi
tag

Ja a lényeg: én meg tisztaságmániás és szagokra szörnyen érzékeny vagyok.. :U

(#3698) Lauda válasza Winner_hun (#3692) üzenetére


Lauda
félisten

Egy pillanatra megijedtem, másik avatar jött be....de mostmár okés.

Még nem foglalkozik velük, de ez változni fog, ha kialakul a személyisége. A kanokat biztos gyilkolni fogja, a szukákkal meg majd haverkodik, persze ha már rájött, hogy az. :P

Pár napja este jártam be a kocsival és szokás szerint nem zártam el a kutyust, ilyenkor leveszi a szagmintát a szomszéd előtt lévő bokrokról, aztán meg is jelöli faxán, levél persze nuku rajta. :DDD
Ahogy begurulok a kocsival ő is bejön a kapun belülre, de aztán egyszer csak kilépett újra, én utána és abban a pillanatban odakapott a srác kezének, de el is engedte egyből. A nyakánál fogva kellett beerőszakolnom az udvarra és bezárni a kaput. Aztán a srác közben ment tovább, én utánamentem, megnéztem a kezét/kabátját és semmi gond nem volt, csak meg volt ijedve. Elnézést kértem tőle, igaziból nem számítottam rá, hogy jön ott valaki, csak a 2. szomszédom szokott ilyenkor mászkálni, őt meg csípi a kutyám, még sosem volt gond abból, hogy járókelőre támadt volna. Kellemetlen volt na, szegény gyerek halálra volt rémülve, meg is szorítottam jól a kezét, talán ő is érezhette, hogy nem kell ilyenre többet számítania és nyugodtan elsétálhat a kapum előtt. Azóta nem is engedem ki, fenének se hiányzik a konfliktus. :)

niyabinghi: Na látod, megy ez. :K A kutyákra vagy magadra értve? :DDD :P

De mér' ződ' a kutyák lába vége? :D

Kidus: Biztos fajtafüggő ez is. Én még olyan Német Juhászt nem láttam, amelyik nem így viselkedett volna.

[ Szerkesztve ]

(#3699) Kidus válasza Lauda (#3698) üzenetére


Kidus
őstag

Egyaltalan nem torvenyszeru, hogy egy kan ramozduljon mas kanokra.
Elofordul, de abszolut neveles es eletkorulmenyek/szokasok kerdese.

Assuming Control

(#3700) Winner_hun válasza Lauda (#3698) üzenetére


Winner_hun
félisten

Na megjelölés. Ma már 3 lábon is pisilt:DD Igaz csak "úri kisasszonyos" kicsit lábemelősen, de akkor is:D
Nálunk a kimenetel jóformán megszűnt, tudja már ha a kapu szélesen tárva (kocsi ki és beállás miatt) akkor el kell onnan mennie. Szerencsére kocsi elől / mögül is megy már el, igaz csak azóta mióta rámentem a lábára:U

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.