Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3801) Tothgera30 válasza kircipeti (#3795) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Oh, Gonzó! Szép név. Én nem nagyon értek a németjuhászhoz, tehát bocs hogy nem tudom meddig nő, de álltalában 3 éves korukig nőnek...

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#3802) degu


degu
senior tag

Bajban vok!
A szomszed egy.../nem mondom,hogy allat,mert enyi sem!/
Fogyasztja a kutyakat rendesen!
Eszkoznek tekinti!
2m-es lanc...haziko..nincs..pusztulnak rendesen...
Ket eve lakom mellette,es azota 3 kutyat fogyasztott el!
Most megint szerzett egy aranyos kis dogot,es..2 m. lanc...stb...
Viszont elokerult valahonnan egy kis vizsla?!
Amelyik /ugy latom/ hogy otthont keres...
Jatszik a lancosssal,bujik melle...az a tetu,meg kijon,es mindig elzavarja...
Nem akartam 2 kutyat,de annyira sajnalom ezt a kis vizslat...
Befogadjam?

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#3803) Tothgera30 válasza degu (#3802) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Szerintem először vidd el állatorvoshoz, hogy vizsgálja meg a kis vizslát :K ! Utánna én befogadnám ;) , mert a vizsla az eggyik legokosabb, legaranyoasabb kutyuli a földön :B .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#3804) Lauda válasza Tothgera30 (#3801) üzenetére


Lauda
félisten

Max 1-1.5 éves koráig nő kb, utána csak erősödik

degu: Jelentsd fel az állatvédőknél az ilyen faszkalapot. Én is néztem egy kutyust, miközben sétáltunk Ronival, ki van kötve és nincs árnyéka sem, itt van tőlünk 2 utcányira. Ha megjön a meleg és a kutya helyzete nem változik, én biztos felhívom őket.

[ Szerkesztve ]

(#3805) Winner_hun


Winner_hun
félisten


Versenyfutás a szomszéd kutyáival


Nappali alvás félárnyékban

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#3806) Tothgera30 válasza Lauda (#3804) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Hmmm, hát én ebben nem vagyok otthon, mert az enyim már "öreg" kutya!

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#3807) dave93


dave93
őstag

Az én Németjuhász Roki kutyám :) [link]

(#3808) Winner_hun válasza Tothgera30 (#3806) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ezt sose értettem. Ha valakinek fogalma sincs valamiről akkor mi alapján ír le adatokat?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#3809) Tothgera30 válasza Winner_hun (#3808) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Azt csak tudom hogy az enyim mennyi idős :R . Amúgy meg nem értek a németjuhászhoz ;) , és annyit írtam hogy még lehet hogy nőni fog :Y . Talán ha nem ilyen hozzáálással írnád a hozzászólásokat, akkor máskép viszonyulnék hozzád?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#3810) Winner_hun válasza Tothgera30 (#3809) üzenetére


Winner_hun
félisten

de álltalában 3 éves korukig nőnek
A 3 éves kor honnan van? Olvastad, hallottad vagy hasraütésre ideírtad?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#3811) máyköl


máyköl
veterán

Itt az új kutyusról a fotó. Megvan mindegyik lába, csak valamiért mindig így ül.

(#3812) Lauda válasza máyköl (#3811) üzenetére


Lauda
félisten

Inkább fekszik. ;)

Rendbejött amúgy az eb?

(#3813) Winner_hun válasza máyköl (#3811) üzenetére


Winner_hun
félisten

Én kutyám most szokott rá erre a lábbehajlítós fekvésre.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#3814) kircipeti válasza Winner_hun (#3813) üzenetére


kircipeti
senior tag

Detto. Hasonloan fejlodnek a kutyaink. Kb ugyanakkor kezdtek el a haromlabon hugyozast is. A fekvos/alvos kep kicsit csaloka, de kb hany kg most az eb?

máyköl: szep a dog. Azt elfelejtettem, hogy ha tanitanad es nincsenek vele verseny ambicioid, akkor a fektetest ne eroltesd, ha nem akarja. Menhelyes kutyaknal ez problemas lehet, hisz a menhelyen azert kuzdott, hogy ne nyomjak le.

dave93: gyonyoru a bundas! Majd kerunk olyan kepet, ahol latszanak a szemei.

(#3815) Winner_hun válasza kircipeti (#3814) üzenetére


Winner_hun
félisten

33,3 kg volt 1,5-2 hónapja. Most passz.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#3816) dave93 válasza kircipeti (#3814) üzenetére


dave93
őstag

Köszönöm, szép kutya az biztos de nagyon szeret rosszalkodni. Rakok fel délután még pár képet :R

(#3817) Boxiné válasza máyköl (#3811) üzenetére


Boxiné
tag

Nagyon édes kutyus. Ezeknek a szemeknek biztosan nem lehetett ellenállni. :K

Néró lassan őrületbe kergeti a családot. Kis rosszcsont. Az, hogy felássa a kertet már megszokott dolog. Temetem a gödreit minden reggel. :)
A héten kitakarítottuk a kerti tavacskánkat, gyönyörű tiszta lett. Erre másnap kirángatta az egyik cserepes nádat, és szétrágta. Persze az összes föld a tóban landolt. Mondanom sem kell, hogy néz ki megint a víz. :)
Ma reggelre anyum egyik virágját rágta cafatokra, persze a helyén szép kis gödör tátongott. :)
Még kölyök, és játszana folyton mindennel. Sosem unja meg, pedig sokat kint vagyunk vele bohóckodni. :)

"A mosoly a legrövidebb út az emberek között!"

(#3818) Lauda válasza Boxiné (#3817) üzenetére


Lauda
félisten

Húh az tényleg rossz egy dög. :C Egy idő után tutko idegbaj. :DDD

(#3819) Boxiné válasza Lauda (#3818) üzenetére


Boxiné
tag

Hihetetlen, honnan van ennyi energiájuk a kutyáknak. :)
Amint kilépünk az ajtón, már hozza is valamelyik szétrágott papucsát, vagy a labdát. Totó mellette van, de Ő viszont lusti. Kár, hogy nem fárasztja le Nérót.

Mikorra nő fel agyilag egy kutyus?

"A mosoly a legrövidebb út az emberek között!"

(#3820) Lauda válasza Boxiné (#3819) üzenetére


Lauda
félisten

Onnan, hogy egyébként egész nap döglenek. Nézd csak meg mennyit alszanak, van honnan erőt meríteni. Én is előbb voltam kint, odajött a kutyus, megdögönyöztem, aztán ahogy bejöttem már ment is vissza sütkérezni, szeret a napon feküdni. :K Persze csak ha egyébként nincs meleg, nyáron ő is az árnyékban van.

Nemtom mikorra nő fel, sokfélét olvasni erről is. Én még 4 év után is néha azt hiszem Roniról, hogy gecc' ennek még most se nőtt be a feje lágya. :P :DDD

(#3821) Boxiné válasza Lauda (#3820) üzenetére


Boxiné
tag

Reggelente látom őket, hogy ki vannak nyúlva, mint egy béka. Bár igazad van, napközben is szoktak heverészni, egészen addig, amíg ki nem megyünk az udvarra.

Roni szeret fürdeni?

"A mosoly a legrövidebb út az emberek között!"

(#3822) Lauda válasza Boxiné (#3821) üzenetére


Lauda
félisten

A napjuk legnagyobb részét fekvéssel/alvással töltik, bár sosem alszanak olyan mélyen, mint mi, emberek.

Hajajj, a víz az élete. Ahol víz/pocsolya van, már csobban is bele. Tavaly nyáron is kivégzett egy 30 méteres tömlőt, szép lassan, 10 centis darabokra ledarálta. :Y :C Van, hogy megnyitom neki a csapot és magára hagyom, harapdálja a vízsugarat mint a güzü. Tegnap is kint voltunk határban, full sár lett, képes belefeküdni ilyen sáros, iszapos trutymókba is, fúújj... :DDD

(#3823) máyköl válasza Lauda (#3812) üzenetére


máyköl
veterán

Hát pár napja már nincs itthon, állatorvos kezeli... Pontosan nem tudják, hogy mi baja van csak tippelgetnek... Pl. torokgyulladás, méhgyulladás. Sok gyógyszert kap lehet, hogy ma már hozzák. :)

(#3824) dave93 válasza kircipeti (#3814) üzenetére


dave93
őstag

1 órája készült képek: [link]
[link]
[link]
Már egy kicsit ki kellene kefélgetni a bundáját, de nem nagyon engedi, iszonyat módon harapdálja a kezem. Pedig már nagyon melege van. :)

[ Szerkesztve ]

(#3825) Pinya007 válasza Winner_hun (#3813) üzenetére


Pinya007
tag

Én kutyám is így szokott feküdni. :)

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#3826) Lauda válasza máyköl (#3823) üzenetére


Lauda
félisten

Hát remélem rendbejön hamarosan. :( :)

dave93: Szép a kutyád nagyon! :K Ha nem engedi a kefélést, akkor kérjetek a dokitól egy kis nyugtató cuccot, ez lehet tabletta vagy gél, ilyet szoktak adni nekik pl tüzijátékkor is. Mikor tele volt kullanccsal én is gélt adtam neki, 1 óra belassulás, azt csinálsz vele amit akarsz, de végig fent van. :DDD Kiszedtem belőle a dögöket meg átkeféltem az egész kutyust, gyönyörű lett utána.

[ Szerkesztve ]

(#3827) kircipeti válasza dave93 (#3824) üzenetére


kircipeti
senior tag

Koszi! Igy mindjart mas, szepek a szemei is! En fesulni este szoktam, vacsora utan, amikor ki van nyulva. A vegen mindig kap valami kis jutalomfalatot, igy egesz nyugis.

(#3828) Tothgera30 válasza Winner_hun (#3810) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Olvastam.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#3829) dave93 válasza kircipeti (#3827) üzenetére


dave93
őstag

Köszi mindenkinek a dicsértet és a tippeket :R

(#3830) máyköl


máyköl
veterán

Visszajött ma a kutyus, ilyen boldogan még nem láttam, szerintem már semmi baja nincs, nagyon jól van, így még sosem örült nekünk. :)

(#3831) Lauda válasza máyköl (#3830) üzenetére


Lauda
félisten

Örülünk neki! :B

(#3832) Lauda


Lauda
félisten

[link]

[link]

[link]

:P :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3833) Bibby


Bibby
addikt

Már nem igazán akar reggel enni a kutya, mit csináljunk vele? Egyszerűen nem érdekli, este eszik csak. Mondjuk gondolom sok okosat nem lehet, áttérünk a napi 1x kajára. De miért nem éhes? :F

Lauda: ok, de még csak 8 hónapos.

[ Szerkesztve ]

Ελευθερια η θανατος

(#3834) Lauda válasza Bibby (#3833) üzenetére


Lauda
félisten

Semmit, ez így van rendjén, napi 1 szeri kaja. :)

(#3835) spammer válasza Bibby (#3833) üzenetére


spammer
veterán

Mienk is napi 1x eszik normális adagot (ált. este), reggel meg napközben csak falatokat, nasikat stb. 9 hónapos NJ.

Szóval úgylátszik automatice rááll erre a szervezetük..

Pláne, hogy most jön a meleg, nem lesz még annyi étvágyuk sem.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3836) Hamlet


Hamlet
tag


:D édes!

(#3837) Winner_hun válasza spammer (#3835) üzenetére


Winner_hun
félisten

Az enyém még 3x kap, bár lassan csak reggel és este fogok neki adni, úgy puszilja befele a kaját hogy ihajj, mindegy hogy meleg van vagy sem:D

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#3838) Winner_hun válasza Hamlet (#3836) üzenetére


Winner_hun
félisten

No szeretném én azt látni hogy az enyém ilyet csinál. Bár az már megy, hogy ha az orra elé teszem a kaját akkor ált. nem eszi meg (10-ből 9x), csak ha mondom hogy tied. Ennél azt mondanám hogy tiéd, a következő pillanatban már az egész a képében lenne, következő pillanatban meg már le is nyelte:D

Dupla törölve.

[ Módosította: philoxenia ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#3840) kircipeti válasza Bibby (#3833) üzenetére


kircipeti
senior tag

Az enyem nagy kajapusztito, de a ma reggeli adagjaba bele sem szagolt, el lett tole veve, igy jart. Most este seta utan adtam neki, azt befalta. Pont ma mondtam, hogy ezt meg parszor megjatssza es csak este kap.

Lauda: bitang a Roni! De ugye nem a hazaban eteted? Most seta kozben telibehugyozta az egyik villanyoszlopot, majd negy labbal kapart egy csomot (szagot hagyott), mint az orult es kozben morgott a kerites mogul ugato kaukazusira :DD lett itt olyan onbizalom kerem. Emlekszem kiskoraban, amikor eloszor arra mentunk, atment az ut tuloldalara fulet-farkat behuzva.

(#3841) Winner_hun


Winner_hun
félisten

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#3842) Lauda válasza kircipeti (#3840) üzenetére


Lauda
félisten

Nem etetem, eszik az magától ha kajás, vagy hogy érted? :D

Roni is ilyen volt kölyökkorában, most meg alig lehet vele bírni, ha blöki van a közelben, mindegyiket potenciális ellenségnek tekinti. :DDD Azért kapar egyébként, mert így frissíti a talajt, hogy az új szagokkal odacsalja a többi kutyát a szagmintához.

Winner_hun: Elég morci feje kezd lenni. :P :DD

[ Szerkesztve ]

(#3843) kircipeti válasza Lauda (#3842) üzenetére


kircipeti
senior tag

Ugy ertem, hogy olyan a 2-ik kep, mint ha a hazaban fotoztad volna es ott lenne bent a kaja.

Sztem nem frissiti, hanem siman a labszagat is otthagyja :DD

(#3844) Lauda válasza kircipeti (#3843) üzenetére


Lauda
félisten

Tényleg ott van neki mindig, nem ázik, nem süti a nap. Te hova teszed a kaját? :D Egyébként ezt a tálat és a régi vízesvödrét tűri csak meg ott és olyan állapotban. Tesóm múltkor vett neki új vízesvödröt, faxán fel is nyomta vízzel, mire este kimentem már csak forgács volt belőle, totál kinyírta a cuccot. :Y :C

Nemtom, szvsz nincs ott lábszag, én is csak olvastam, hogy a friss szagok miatt kapirgálja a talajt. :DD

Bibby: Nem számít hány hónapos. Ha reggel nem akar enni, akkor miért akarod, hogy egyen? :D

[ Szerkesztve ]

(#3845) Bibby válasza Lauda (#3844) üzenetére


Bibby
addikt

De kutya előtt nem hagyunk kaját. :U Leteszed elé az adagot, megeszi, utána meg elveszed.

Ελευθερια η θανατος

(#3846) niyabinghi válasza Bibby (#3833) üzenetére


niyabinghi
tag

Örülj neki, legalább nincs gond az átszoktatással. Gondolom este zabál mint a gép. :D

(#3847) Lauda válasza Bibby (#3845) üzenetére


Lauda
félisten

Ez teljesen szokás kérdése. Miért kéne előle elvenni? :F

[ Szerkesztve ]

(#3848) niyabinghi válasza Lauda (#3847) üzenetére


niyabinghi
tag

Azért, mert ha nincs meghatározott ideje a kajának, akkor egyrészt nem tudod, hogy azért nem eszik, mert valami baja van vagy szimplán csak válogat. Másrészt meg ha még nem válogat, így tutira fog.

(#3849) Lauda válasza niyabinghi (#3848) üzenetére


Lauda
félisten

Minden este 8-10 óra körül kapja az elemózsiát, aztán vagy felzabálja az egészet, vagy csak belekóstol, de reggelre általában eltünteti. Azért se veszem el előle, mert spájzolgat is belőle és mikor rágcsálni van kedve, előtúrja valahonnan, persze lebukik, mert tiszta sár/föld a nózija. :DDD

Winner_hun: fejjel_lefele_alvas.... :Y :C

[ Szerkesztve ]

(#3850) niyabinghi válasza Lauda (#3849) üzenetére


niyabinghi
tag

Akkor én gonosz gazdi vagyok, mert nálam nincs spájzolás. Ha éhes, egyen, ha nem, akkor majd a következő kajáltatásnál eszik. Ezzel a ráhagyós dologgal előbb-utóbb előjön az, hogy jaj, nem ette meg a kaját reggelig, másik táp kell neki. Na itt indul meg rendesen a gazdi masszív, tervszerű bociztatása az ebzet részéről, ugyanis onnantól kezdve garantáltan havonta lehet váltogatni a tápokat, mivel a kutya elkezd variálni. Nem egy ilyet láttam..

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.