Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3301) niyabinghi válasza Loretto (#3300) üzenetére


niyabinghi
tag

A szeme sem áll jól. Olyan "én vagyok a világ legjobb kiskutyája" képe van. De nem téveszt meg. ;]

(#3302) Lauda válasza kircipeti (#3269) üzenetére


Lauda
félisten

Helyes lehet. :) Kb. 15 éve volt egy kuvaszunk, úgy "örököltük" egy házvétel során, na ő volt olyan, hogy 2 macskával együtt szunyókált (rajta, mellette feküdtek a cicák) és hagyta, hogy a macsek az ő táljából zabáljon. :DDD Aztán egy-két elszökése alkalmával közelebbről is megismerkedett egy 2 utcával arrébb lakó kuvaszlánnyal és az lett a vége, hogy ott is maradt. Mindig elszökött hozzá és úgy döntöttünk a másik családdal, hogy inkább maradjon ott a kutyuli, mindkettőnek jobb volt így. Befogadták, örültek is neki, mi pedig annak, hogy jó helyre került a kutyus. ;)

Ez a macskás gyakorlat hogy néz ki? Miket kell csinálni?

Én kutyulim is ilyen húzós fajta, ahogy Bibby kutyusa, enyém is akkor kezd húzni, mikor szagot követ, vagy kutya, egyéb izgató tényező van a közelben. Sajnos kölyökkorában keveset foglalkoztunk a sétára neveléssel és most iszom a levét. A bőr nyakörvet lecseréltem szöges fojtóra, így egy kicsit jobb vele, de a piszok mindig próbálkozik. Ma délután megint szadizás lesz :D , előbb-utóbb csak tudok bele nevelni egy kis fegyelmet. Brutál erő van bent és ha csak félgőzzel menne, akkor is észnél kell lenni, hogy ellen tudjak tartani. Mondjuk ő nem ül meg fekszik le, csak megáll és néz, hogy mi a tőgy van. Amint megállok, ő is megáll, de ha elindulok megint húz.

[ Szerkesztve ]

(#3303) Lauda


Lauda
félisten

(#3304) niyabinghi válasza Lauda (#3302) üzenetére


niyabinghi
tag

Vékonyabb hegymászókötélből meg két karikából pöpec fojtót csináltam a lányoknak, párszor azzal vittem őket sétálni, azóta úgy közlekednek, mint a kisangyalok. :K

(#3305) CsaBully


CsaBully
aktív tag

Már jó ideje hajkurászok egy vmire való bőr szájkosarat (alias BM kosár),de sehol se kaptam megfelelőt..illetve horror áron(5k-15k) csináltathattam volna egészen mostanáig,mikor is az Opera mögött a Hajós utcában végre találtam egy kutyabarát bőr-díszművesnél ,ráadásul 1900ft volt szóval nem is drága:
Havala

egy kis reklámot megérdemel.. ;)

Referencia: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=CsaBully ..Írj privátot,ha fel akarod venni velem a kapcsolatot.

(#3306) CsaBully válasza niyabinghi (#3304) üzenetére


CsaBully
aktív tag

Én is mostanság akartam egy pórázt is venni mert a régi bőr már teljesen megnyúlt félő volt hogy elszakad...de kerestem pár helyen,de igazán strapabíró megoldást csak olyat találtam,ami egyrészről drága volt(cc 4k),másrészről meg rövid volt.épp a nagy kutyás boltban fanyalogtam(ami az euro-centernél van),mikor összetalálkoztam egy hegymászó sráccal aki a hegymászó kötelet ajánlotta..nosza fel is mentünk a mountain-ba (asszem ez a neve) és vettem 3.5 méter 8-as kötelet(1-1.5 tonna teherbírás :)) ),amit duplára hajtva megcsomózott nekem vmi jófajta hegymászócsomóval..hát csak ajánlani tudom annak akinek nagyobbacska kutyája van amelyik hajlamos húzni..kíválóan meg lehet fogni..ha vizes lesz akkor sem csúszik..sokkal jobb mint a bőr volt,ráadásul olcsó is mert
500ft volt métere,szval az egészért fizettem 1750ft-ot.. :DDD

jah és ennek a hegymászó srácnak az ötlete volt a hajós utcai bőrös szájkosár ügyben.. :R

[ Szerkesztve ]

Referencia: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=CsaBully ..Írj privátot,ha fel akarod venni velem a kapcsolatot.

(#3307) Geryson


Geryson
addikt

Jajj de jó, hogy feldobtatok egy ilyen témát! Segítsetek már légyszi, hogy mi a francot vegyek (és rúgjak) a kutyának, hogy ne harapják szét? Annyira jó lenne egy labda, vettem már vagy 5 különbözőt a Fressnapf-ban, de volt amelyik 5 percig nem volt jó. Ha meg nem felfújt (levegővel), akkor kiszedik a belsejét mire odaérek! :D Egyszerűen totál tanácstalan vagyok...

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#3308) CsaBully


CsaBully
aktív tag

itt a bőrös adatai :
HAVALA

Referencia: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=CsaBully ..Írj privátot,ha fel akarod venni velem a kapcsolatot.

(#3309) CsaBully válasza Geryson (#3307) üzenetére


CsaBully
aktív tag

Megoldás lehet vagy az hogy tömör gumi labdát veszel,amit nehezebben tudnak szétkapni..persze nincs lehetetlen,az enyém a nagy marhacsontot is darálja szóval egy gumi cucc nem akadály :) ...esetleg összehaverkodsz vmi emberkével aki teniszpálya mellett dolgozik,a sok használt,megpuhult teniszlabdát csak kidobják,én is ingyen kapok minden 2 hétben egy nagy szatyorral.

Referencia: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=CsaBully ..Írj privátot,ha fel akarod venni velem a kapcsolatot.

(#3310) Geryson válasza CsaBully (#3309) üzenetére


Geryson
addikt

Hú, ez a teniszlabdás dolog nem rossz ötlet! Köszi! :R

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#3311) niyabinghi válasza CsaBully (#3309) üzenetére


niyabinghi
tag

Nekem 2 Parson Russellem van. Hát, a teniszlabda kb 30 mp alatt hal meg. Ráadásul a fogakat is nagyon tudja koptatni. A tömör gumilabda sem jó, azt is darálják, nem tudom, hogyan. Az öntöttvasgolyót még nem próbáltam, esetleg az tovább tartana, de nem vennék rá mérget. :)

(#3312) niyabinghi válasza Geryson (#3307) üzenetére


niyabinghi
tag

Ja a madzagos labdákkal meg az a baj, hogy nem a labdát fogják, hanem a madzagnál fogva hozzák vissza, ami előbb-utóbb szétmegy. Utána meg darálják a labdát.

(#3313) kircipeti válasza Lauda (#3302) üzenetére


kircipeti
senior tag

"Ez a macskás gyakorlat hogy néz ki? Miket kell csinálni?"

"Szegeny" ciccet beraktak egy femketrecbe a palya kozepere es oda kellett menni a ketrechez es leultetni, lefektetni melle az ebet. A cica allitolag ezt meg elvezte is :))

Kutyas felszereleseket meg nezzetek meg itt: JULIUS K9 Postaznak is, de en elugrottam erte Szigetszentmiklosra, ott van a telephelyuk. Vettem itt gumirozott porazt es nyakorvet, jofajta strapabiro cuccok.

Ezen mindig olyan jot mosolygok, pedig biztos hasznos cucc, akinek szuksege van ilyenre.

[ Szerkesztve ]

(#3314) niyabinghi válasza kircipeti (#3313) üzenetére


niyabinghi
tag

Na ez a macskás dolog jó kis gyakorlás. ;]

Ez a kép nem gyenge... Hasznos ha valaki feledékeny, legalább nem veszíti el a kutyáját. Láttam én már ilyen gyerektartót is. :DD

(#3315) Winner_hun válasza niyabinghi (#3311) üzenetére


Winner_hun
félisten

A teniszlabda miért koptatja a kutya fogát?:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#3316) niyabinghi válasza Winner_hun (#3315) üzenetére


niyabinghi
tag

Mert beleragad a homok meg minden ilyen retek és az nem jóóóó. :DDD

(#3317) Winner_hun válasza niyabinghi (#3316) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ühm:U

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#3318) Boxiné


Boxiné
tag

Most hallottam a hírekben, hogy Magyarországon 1 millió kutya vár gazdára a különböző állatotthonokban. Egyre többen viszik be kutyusaikat, mert nem tudják őket etetni. :(

"A mosoly a legrövidebb út az emberek között!"

(#3319) Lauda válasza niyabinghi (#3304) üzenetére


Lauda
félisten

Asszem próbaképp kiveszek egy szemet a szögesből, aztán ha az sem lesz elég hatásos, akkor marad az átfűzős fojtó nyakörv. :D A kis szemét húzkod most is, bár nem annyit, de szerintem a befelé fordított szeges sem elég durva neki, keményebb kaliber ez a kutyesz.

kircipeti: húh az kemény lehet az ebeknek, ilyen közelségben egy cica és még feladatok is vannak. Nektek sikerült? Arra emlékszek, hogy megugatta, de azt nem írtad, hogy ment-e neki a gyakorlat.

niyabinghi: Hasznos ha valaki feledékeny, legalább nem veszíti el a kutyáját. :Y :C

(#3320) niyabinghi válasza Boxiné (#3318) üzenetére


niyabinghi
tag

A legundorítóbb az, hogy mindezek ellenére cigire meg szeszre van elég pénz. :O

(#3321) niyabinghi válasza Lauda (#3319) üzenetére


niyabinghi
tag

Úgy érettem, hogy az a hátra szerelhető basz az, ami hasznos a feledékeny embereknek. Na. :D

(#3322) CsaBully válasza niyabinghi (#3311) üzenetére


CsaBully
aktív tag

"a teniszlabda kb 30 mp alatt hal meg. Ráadásul a fogakat is nagyon tudja koptatni"

nálunk 1 séta-1 teniszlabda...úgy müködik hogy rugdosom neki a labdát de nem hagyom hogy egyből kivégezze mindig hívom hogy hozza vissza és elveszem hogy újra elrughassam..azután ha meguntam vagy a labda lett full koszos hagyom hogy szétcincálja.

A fogakat koptatná a teniszlabda? :)) a marhacsont se..legalábbis az én staffordomnál biztos nem.. :)
ja hogy a kosz miatt..addig meg nem él :)

[ Szerkesztve ]

Referencia: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=CsaBully ..Írj privátot,ha fel akarod venni velem a kapcsolatot.

(#3323) kircipeti válasza Lauda (#3319) üzenetére


kircipeti
senior tag

Csak leultetni sikerult a mocskot, de ugatas kozben az is nehezkes volt :DD

A fojtoval probalkozz sztem es turelemmel. Ra fog jonni, hogy jobb az neki, ha nem megy elore, mint a gozmozdony.

(#3324) CsaBully válasza kircipeti (#3323) üzenetére


CsaBully
aktív tag

Én szoktam olyat csinálni fegyelmezési célzattal,hogy arra sétálok az ebbel ahol vannak szabadon macsekok..persze pórázon tartom őkelmét..most már ott tartunk,hogy a multkor el volt engedve és akkor látott meg egy - ki tudja mit keresett a kutyfuttatón - cicust,de szóra otthagyta nem startolt rá...persze azért nem bíznám rá az aranyhörcsögöt vagy a papagájt.. :DDD

[ Szerkesztve ]

Referencia: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=CsaBully ..Írj privátot,ha fel akarod venni velem a kapcsolatot.

(#3325) Lauda


Lauda
félisten

Számomra az volt a vicces, hogy ki az a marha, aki elfelejti, elveszti a kutyáját..... :DDD Arról nem is beszélve, hogy a minimális iq-val és neveléssel felnőtt kutyának is van annyi esze/szeretete, hogy nem megy el túl messze a gazditól, tehát képtelenség elhagyni egy kutyust, amivel legalább napi 10 percet foglalkozott a gazdája. Nyilván amelyik csak kaját és vizet kap, az el fog futni a rákba, de tegye is, mert egy ilyen embernél semmi keresnivalója nincs egy érző/szerető lénynek. :)
Cigire és szeszre mindig lesz pénz, ha ezektől függ egy ember lete, akkor mindent fel fog érte áldozni. Kutyát, gyereket, családot, ami van, nem számít semmi. :(

kircipeti: Na látod, az is valami. Abban a stresszhelyzetben, amibe kerül a bufi ilyenkor, még ez is nagy eredmény szerintem. Csak gondolj bele, ott egy csomó idegen ember, idegen kutya, szagok, miegymás, pluszba még1 cica is, ami előtt 20 centivel leülést/fekvést kell csinálnia. Én is kilennék idegileg, az biztos. :DDD
A fojtóval kicsit finoman bánok, és ha nem muszáj, akkor nem alkalmazom. Az az igazság, hogy sajnálom a kutyust. :) Arról ő nem tehet, hogy kölyök korában el lett hanyagolva a sétára és más, fegyelemre irányuló nevelés, csak a játék ment állandóan. Hibásnak érzem magamat/magunkat is, sőt, a legjobban erről mi tehetünk. Ezért kicsit szemét dolognak tartanám, ha mindjárt a legdurvább eszközöket alkalmaznám a nevelésére. Ő már egy érett/felnőtt/neveletlen(amiről csak mi tehetünk) személyiség, aki eszerint is közlekedik. ;) Egyelőre próbálkozok a szögessel, hátha összejön valami fejlődés. Ez még nem okoz neki fájdalmat ahogy látom elég könnyen veszi a dolgot. Remélem sikerül ezzel a módszerrel rászoktatni a normális sétára. :D

CsaBully: ma én is kicsit cumiztattam a kutyust. :DDD Ki a határba két útvonalon jutunk el. Vagy az elején megyünk a kutyás részen, ahol egy olyan utcán kell végigsétálnunk, ami tele van kutyesszal és mikor visszaérünk egy viszonylag lightos szakasz után itthon vagyunk, vagy ez megfordítva. Mondanom se kell melyik a nehezebb. :D Ha úgy megyünk, hogy nyugis rész-határ majd kutyás rész, ott már nincs gond, de fordítva elég kemyény az első szakasz. :DDD

(#3326) rlazol válasza Lauda (#3325) üzenetére


rlazol
addikt

csak beleszaladtam a topicba, mert véletlenül erre jártam...
"képtelenség elhagyni egy kutyust, amivel legalább napi 10 percet foglalkozott a gazdája"

EZ NEM IGAZ!

pont. nem kell sok ahhoz, h egy kutya eltűnjön. pár példa:

8 hónapos kanos beagle nagyináűl való látogatogatáson szuka után ered a lakótelepen...

2 éves szuka labrador pilisi túrán vaddisznó után szalad csak 300 métert...

nagytestű keverék megijed egy közelben durrant perártádól a kertben és hanyatt-homlok elindul...

zöldséges előtt gazdiját váró idős tacsit a lelkes állatvédők "megmentenek"...

.. és SOHA nem talál haza.
soroljam tovább? és csupa szeretetben nevelt, sokat törődött, családos kutyáról van szó, ez az csak pár kiragadott történet elmúlt hétből. Nagyon könnyű elveszteni egy kutyát, főleg egy olyat, amelyik bízik a gazdájában és fel se merül benne,.h nem kerülhet haza. A félős, ritkán sétáltatott vagy menhelyről befogadott kutya sokkal kevésbé távolodik el a biztos ponttól.
nagyon könnyű elveszteni egy kutyát. sajnos. Nem azon múlik, ki a jó gazda és ki nem az, nem azon múlik, ki mennyit foglalkozott a kutyával. Inkább múlik a kutyán és a körülményeken.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#3327) niyabinghi válasza CsaBully (#3322) üzenetére


niyabinghi
tag

Meggyőztél. :)

(#3328) niyabinghi válasza Lauda (#3325) üzenetére


niyabinghi
tag

Hidd el, van olyan gyökér, aki elfelejti. :((

(#3329) Lauda válasza rlazol (#3326) üzenetére


Lauda
félisten

Ezekből talán a petárdásra mondanám, hogy igazad van, a többi lazán megoldható, ha jólnevelt és szófogadó kutyád van. Ha rendesen elhordod iskolába és szinten is tartod a blökit, akkor nem szalad el, ha rászólsz. A petárda megint más kérdés. Egyik ismerősnek olyan Német Juhászai voltak, hogy a tüzelő szukáról le tudta őket hívni. :P

"nem azon múlik, ki mennyit foglalkozott a kutyával."

Jézusom, ezt remélem nem gondoltad komolyan. :U Minél többet foglalkozol vele, annál jobban beleivódik a "feladat" és napi rutinná válik, hogy a gennyes helyzetekben is a gazda szava a legfontosabb.

(#3330) total90


total90
veterán

Sziasztok!

Van egy 7 hetes staffordshire terrierem.Kb. 10 éve volt utoljára kutyánk és akkor még kis porbafingó voltam...Szóval az normális,hogy állandóan mindent és mindenkit harap.Ami a közelében van azt szétszedi.Amikor játszok vele egy ideig nyugodt de hamar azt hiszi,hogy egy nagy csont vagyok és harapdál.
Valami módszer,hogy erről leszoktassam ? Jó lenne,mert ha épp rászólok akkor kb. 3 másodpercig ér neki valamit :)

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#3331) Winner_hun válasza total90 (#3330) üzenetére


Winner_hun
félisten

A száját nyomd hozzá a fogaihoz, megérzi hogy fáj aztán ha harapdál is akkor max. finoman.
Sokat kell vele foglalkozni, egy ideig amúgy rágni is fog mindent.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#3332) total90 válasza Winner_hun (#3331) üzenetére


total90
veterán

OK,kösz a tippet majd kipróbálom.Egyébként nem fáj a harapása (még :DDD ) csak éles a foga és karcol elég rendesen....

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#3333) Geryson


Geryson
addikt

Hölgyekurak! :)

1 évesek a dögeink. A tenyésztő azt mondja, hogy hagyjam még a napi 2x kajáltatást (lehetőség szerint élete végéig) és hagyjam még a kölyöktápot is (Science Plan 1 éves korig ajánlja).

A utóbbiban mondjuk egyetértek, máshol is hallottam már, hogy egy picit túl lehet húzni DE a napi 2x kajáltatást tökre hülyeségnek tartom. Egyszerűen napi 3x vécéznek, nem is tud bennük megmaradni a kaja annyit esznek újra és újra. Vélemény? Szia Rlazol, rég láttalak! :D

[ Szerkesztve ]

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#3334) Lauda válasza Geryson (#3333) üzenetére


Lauda
félisten

Én napi egyszer adok neki este. :)

(#3335) spammer válasza total90 (#3330) üzenetére


spammer
veterán

Nekünk 6 hetes volt a kis németjuhászunk mikor idekerült, rágott mindent, cipőt, nadrág alját, le se lehetett vakarni. Száját kicsit össze kell szorítani, ne fájjon neki, de érezze, közben tiltószót kell neki mondani. Ezt a tanácsot kaptam én is anno, mondanom sem kell, hogy a kis dög azt hitte, hogy ez is a játék része, mérges lett, és mégjobban vadászott, rágott :D De egyébként kutyától is függ, a németjuhászok úgy tudom sokkal játékosabbak, aktívabbak, lehet hogy a te kutyád gyorsabban megtanulja majd. Viszont nem kell aggódni, le fog szokni róla, nekünk most múlt fél éves és már nem rág minket, viszont a kertet, lábtörlőt, fát, minden szart amit talál, annál inkább :DDD Persze csak ha unatkozik, akkor talál magának mindig valamit, ami pusztíthat :)

Más:
A kutyusnak lóg a füle. Szerintetek mennyire probléma ez ebben a korban? (7 hónapos lesz) A ti németjuhászotoknak mikor állt hegyesen a füle? Azt mondták, hogy attól lehet, hogy gyorsan jöttek ki a fogai és a kalciumot elvonta... Mostanában iszik tejet, meg eszi a sok vitaminos tápot, remélem helyrejön majd :)

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3336) Winner_hun válasza spammer (#3335) üzenetére


Winner_hun
félisten

Az összeszorításnál addig kell szorítani amíg el nem kezd nyüszíteni.
A bal füle az enyémnek pontosan 3 hónapos korában állt fel, a jobb rá pár nappal. Egy ideig kajlamód álltak a fülei, most lesz lassan 9 hónapos és már hónapok óta gyönyörűen állnak:)
Esetleg lehet masszírozni bentről kifelé, nekem ezt ajánlotta valaki amikor még befelé álltak neki, de 1-2 alkalommal csináltam csak, szerencsére anélkül is rendesen kifejlődtek.

3 hónapos korában:





7 hónaposan:

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#3337) spammer válasza Winner_hun (#3336) üzenetére


spammer
veterán

Köszi a választ és a képeket is, aranyos kutyus :)

Az a helyzet, hogy kisebb korában már kezdtek állni a fülei, aztán hirtelen lekonyult az egyik, aztán a másik is :( És azóta sem akarja hegyezni őket, sőt, inkább be is húzza őket. Gondoltam arra is, hogy a téli hideg miatt is lehet, hiszen mikor bejöttek a nagy hidegek, akkor még picike volt, mindig hátrahúzta a füleit, meg lehet hogy sokat mászkált bokorban, aztán attól (is) lapultak le. Szegényke már 7 hónapos lesz, aztán még kis laposfülü :)

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3338) Lauda válasza spammer (#3337) üzenetére


Lauda
félisten

Ha jól emlékszem, azt mondta a doki, hogy 8 hónapos koráig nem kell aggódni. Nekünk 6-7 hónapos korában álltak fel rendesen a fülei. Akkor jó, mikor olyan erősek már, hogy esőben/ha vizes a kutyuli feje, se konyulnak le. :DD

Azért kérdezz rá Te is a dokidra, ő mégis kiskorától látta a kutyust. :)

[ Szerkesztve ]

(#3339) Geryson válasza spammer (#3335) üzenetére


Geryson
addikt

Nekünk vágott fülü Schnaziaink vannak és bizony az egyiknek nagyon-nagyon soká, 10 hónapos korban állt fel végre a füle úgy, hogy a másikkal is váratott vagy 7-8 hónapig. Példának okáért a másiknak már 4 hónapos korában úgy állt a füle mint a cövek. A nagyobbiknál nekünk is azt mondták, hogy túl gyorsan nőtt és a kálcium máshova ment, de ezek szerint csak megérkezett a fülbe is. :) Még valami: állítólag van, hogy 12 hónapig is várat magára, hogy felálljon a Schnazi füle - gondolom ez akkor egy németjuhásznál szintén hasonló módon lehet!

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#3340) villamos


villamos
őstag

Nem is gondoltam, hogy van kutyás topic is.
Adott egy pekingi. Nem fiatal kutya már, nem is nagyon öreg. Ma délután vettem neki egy kis sípolós bontottcsirkét, hadd játszódjon. Játszott is vele, egész délután harapdálta, sípoltattuk, dobáltuk neki, érteszaladt, örült neki, minden. Most viszont tiszta depressziós, sírva hurcibálja mindenhová, és próbálja elásni, legalábbis kaparja a szőnyeget és a fekhelyét.
Mit tegyünk? Nemigen szokott így viselkedni, bár el szokott ásni dolgokat, sokszor találunk a szőnyeg, vagy a fekhely alatt szárazkenyeret, csontot egyéb cuccot. Lehet hogy túl nagy hogy elássa, és félti?

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#3341) Timyyy válasza Boxiné (#3318) üzenetére


Timyyy
őstag

Uhh, ez nagyon sok... :(
Sajna én 55 négyzetméteres panelben lakom és ezért nem tartok kutyust bármennyire is szeretnék, de ha egyszer elköltözünk, az tuti 100% hogy menhelyről fogok választani egyet, azok közül is a legbátortalanabbat. :K

(#3342) Boxiné válasza Timyyy (#3341) üzenetére


Boxiné
tag

Már ahhoz is nagy lelkierő kell, hogy az ember elmenjen egy menhelyre. Szívem szerint én az összes állatot hazvinném onnan.

"A mosoly a legrövidebb út az emberek között!"

(#3343) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Iszonyat, hogy a kutyám mennyire szereti a havat. Full boldog :))

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#3344) Bibby válasza Motion_Blur (#3343) üzenetére


Bibby
addikt

Ezt pont jókor írtad be, mert mi is ma kivittük a hóba és szintén imádta, túrta, harapta belefeküdt...
A cockerek ezek szerint nagyon bírják. :))

Ελευθερια η θανατος

(#3345) Geryson válasza Motion_Blur (#3343) üzenetére


Geryson
addikt

Nekünk most volt az első telünk és kimentünk Erdélybe a francba be a Gyergyói-Medencébe. Az a rész a helyiek szerint Románia leghidegebb területe, éjjel -20/-25 fok is volt, nappal sem igazán ment fel -15 felé plusz ehhez jött még naponta friss hó, összességében olyan 30-50 cm. A kutyák amikor kimentünk sétálni (merthogy mást nem igazán csináltunk) komolyan mondom képesek voltak 2-3 órán keresztül futni úgy, hogy a hóba nekik ugrálniuk kellett. Ehhez még jött az, hogy túrták a fejükkel (gondolom szagok után mentek) és a bazihideg miatt szó szerint megfagyott a havas pofájuk, szemöldökük, szakálluk. Komolyan mondom rossz volt nézni, de soha egyetlen nyekkenést nem hallottál tőlük, végig olyan boldogok voltak mint a Te kutyád a képen. Egy szó mint száz, tényleg hihetetlen, hogy mennyire tudják szeretni...

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#3346) kircipeti


kircipeti
senior tag

Gonzonak holnap jol fog jonni a friss ho, mert megette a pinceben telelo erospaprika fankrol a termeseket (piros, pogacsaszeru kb. 10 szem) :DD lesz itt olyan radirozas sztem, hogy havat sem kell lapatolni :))

(#3347) Motion_Blur válasza kircipeti (#3346) üzenetére


Motion_Blur
félisten

LOL :))
Hozzánk már megjött a friss hó, van is nagy lubickolás :)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#3348) kircipeti


kircipeti
senior tag

Keszitettunk mi is par havas kepet:
Hoturo
Szomszed bacsival
Vegul pedig ezt Nektek! :))

[ Szerkesztve ]

(#3349) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Én is csináltam néhány havas képet csak nem tudom merre van az usb kábelem...:((:D

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#3350) kircipeti válasza Winner_hun (#3349) üzenetére


kircipeti
senior tag

Ezert kell az usb kabelt a gepbedugva tartani :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.