Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15051) King Unique válasza Eduardo89 (#15048) üzenetére


King Unique
titán

Igen, mert ugye XP alapból elveszi leválasztás után az áramot (ahogy kell), de újabb Windowsok már nem :N , illetve tapasztaltam azt a furcsaságot, h korábban nálam W7 Ultimate nem vette el, de a Professional meg aszem registry módosítás nélkül is... :F Tehát a HubG értéket hozzáadod, gép restart és működnie kéne.

Látom mi a probléma, h a ház felső szélének oldalsó peremébe lehet beleérne a mini USB csatlakozó dugó műanyag része...meg kell próbálni, de lehet gondot okozhat. Tehettél volna be a gyári csatlakozó végről is egy képet, h lássuk mennyiben tér el, mert vsz olyan spec fajtát boltban kevésbé árulnak.

(#15047) Rx: van annak saját topikja is (Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja), de lényegében Rapid-Case szinte a legajánlottabb, vedd azt, de inkább az USB 3.0-ás változatot [link].

(#15046) Kékes525: akkor OK. :K Hozzá rack, az mi volna, ha nem titok?

(#15050) Kezdő vagyok: félreértetted...új Passortok is uolyanok titkosítás terén, mint az előző generációs USB3-as változatok, adatokat titkosítottan teszi chip segítségével a vinyóra, a programjában meg élesítve azt, lehet szabályozni hozzáférést az oprendszerben. A Samsungoknál van még hasonló funkció, illetve Buffalo is gyárt ilyeneket.
A többi gyártónál, ahogy a Transcendnél is, ez nincs :N , max alap szoftver szintű titkosítás van.

(#15052) Eduardo89 válasza King Unique (#15051) üzenetére


Eduardo89
aktív tag

Jogos, már mutatom is !

Ilyen a csati:

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#15053) King Unique válasza Eduardo89 (#15052) üzenetére


King Unique
titán

Ugye egrészt azért ilyen, mert oldalsó vájatába körbehúzható ahogy látom. Egy szabványos Mini-B ilyen [link], Y meg ilyen [link]. Akár még bele is mehet, de pontosat csak próba után lehetne mondani.

TV-n USB port mellett nincs vmi felirat, mert neten specifikációjában 3.0/2.0 írnak, akkor meg "SS" --->(Superspeed) feliratnak kéne mellette vírítania, de kétlem, h 3.0 port?? 1 A, v HDD IN felirat, semmi sincs ott? Mert, ha van, akkor elég a szimpla kábel is, de lehet, ha sima port, akkor is.

(#15054) Eduardo89 válasza King Unique (#15053) üzenetére


Eduardo89
aktív tag

Annyi van ott, hogy USB In. Semmi egyéb :F
Mindenképpen akarok hozzá kábelt mert ez a gyári kb 7cm. Ha bedugom a TVbe akkor saját súlyánál fogva lóg mert magasan van az oldalán az USB csati :N

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#15055) King Unique válasza Eduardo89 (#15054) üzenetére


King Unique
titán

Hát az tényleg nagyön, már-már túlságosan is...végülis nem nagy összeg egy ilyen, h ha mégse megy bele, akkor akkora érvágás legyen. :N

(#15056) Eduardo89 válasza King Unique (#15051) üzenetére


Eduardo89
aktív tag

Gondom akadt !

Lekövettem az utasításokat:
Global Setting
To apply the workaround globally for all enumerated USB devices, add a REG_DWORD value named DisableOnSoftRemove that has a value of 1 to the following registry subkey:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\usbhub\HubG
Click Start, click Run, type regedit in the Open box, and then click OK .
Locate and then click the following subkey in the registry:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\usbhub
On the Edit menu, point to New, and then click Key.
Type HubG for the name of the new key, and then press ENTER.
On the Edit menu, point to New, and then click DWORD (32-bit) Value.
Type DisableOnSoftRemove for the name of the DWORD Value, and then press ENTER.
Right-click DisableOnSoftRemove, and then click Modify.
In the Value data box, type 1 , and then click OK.
Exit Registry Editor.

De nekem valami már belenyúlt a registrybe mert volt már HubG mappa amiben van egy olyan, hogy enable diagnostic. Emellé hozzáadtam a 32bites duplaszót 1-es értékkel. Viszont ugyan úgy nem veszi el az áramot leválasztáskor. A kérdés mit lehet tenni ?
Töröljem onnan a HubG-t és csináljak újat vagy Win újrarak és szüzen nyúljak bele ? :F

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#15057) Eduardo89 válasza Eduardo89 (#15056) üzenetére


Eduardo89
aktív tag

Közben megcsináltam egy Acer Aspire E1-571-esen amit délután telepítettem újra.
Ott ment minden simán de továbbra sem veszi le az áramot.
Akkor most wtf ? :F

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#15058) King Unique válasza Eduardo89 (#15056) üzenetére


King Unique
titán

Már nem emlékszem pontosan , h nálam Ultimate alatt volt-e alapból HubG, v csak DisableOnSoftRemove-ot adtam hozzá, de ezt végigcsinálva, simán működött.
Win 7 Professional-nál nálam is alapban ott a hubg, DisableOnSoftRemove nélkül, viszont ott nem is állítottam ezt be, mert WD-k enélkül is leállnak, főleg saját programjában leválasztva.
Win8 alatt registry-be nem volt, ott kompletten új HubG mappát kellett hozzáadni, de ott is megy.

Valamint függ ez külső vinyó vezérlőchipjétől, ha abban nincs beállítva "power saving" mode, v ehhez kötődő opciók, akkor alapban nem is működik leválasztás utáni HDD leállítás... :N
Gyári külsőknél pedig általában be van állítva, de lehet ennél az ADATA-nál nincs, üresjáratban leáll x (kb.10) perc után :F
Tehát ott vagy hozzáadott a meglévő hubg-hez a Disable értéket, v csinálsz újat HubG néven, de ennek márpedig működnie kéne. Ha nem, akkor töröld a módosításokat, de csak ezért újrarakni nyilván hülyeség lenne.

Esetleg a másik beállítást is próbáld meg, egyénileg adott eszközre szabva, ahova a külső vinyó VID-PID azonosítója kell, amit megtalálsz HD Sentinel Információk--->Lemez tulajdonságoknál..

[ Szerkesztve ]

(#15059) Eduardo89 válasza King Unique (#15058) üzenetére


Eduardo89
aktív tag

Annyit sikerült elérnem, hogy a leválasztás után 5percel kikapcsol. Az Acer laptopon szűz Win7 HomePremium van ( ma raktam fel) és ott is ezt csinálja. Ez most akkor így jó ? :F

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#15060) Eduardo89 válasza Eduardo89 (#15059) üzenetére


Eduardo89
aktív tag

Azthiszem megoldottam a dolgot. Működik ez de csak restart után :DDD

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#15061) King Unique válasza Eduardo89 (#15060) üzenetére


King Unique
titán

Mármint registry beállítás után, nem csináltál restartot egyből :F
Pedig mondtam, h kell, csak utána lépnek érvénybe új beállítások...de ezek szerint akkor mégis működik?
Mert ennek pont az a lényege, h oprendszerben való leválasztás után kb. pár-náhány mp múlva le kéne állítania, nem 5 perc után.

(#15062) Kezdő vagyok válasza King Unique (#15051) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Itt a Transcendnél,ha jól értem,azt írják,hogy a gomb arra való,hogy ne kelljen lehúzni meg rádugni a gépre az USB csatlakozást,újra csatlakozik a HDD,ha jól értem.

[link]
"Quick Reconnect Button - re-enable safely removed USB hard drive without unplug and reinsert"

Ezen meg ezen gondolkodom:
[link]

[link]

Vélemény?

(#15063) Eduardo89 válasza King Unique (#15061) üzenetére


Eduardo89
aktív tag

Valahogy átsiklottam azon, hogy kell restart is. :DDD
De így már azt is tudom,hogy 5perc üresjárat után saját magát kapcsolja le a cucc :)
Restart után működik mindkét gépen! Köszi a segítséget :R

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#15064) King Unique válasza Kezdő vagyok (#15062) üzenetére


King Unique
titán

Tökmindely, mert igazából nem azon van a hangsúly :N , gondolom hasonló funkciójú lehet, mint az USB Safely Remove program, aminél szintén a kábel kihúzása nélkül lehet fel-le csatolni az USB-eszközt. Illetve a gomb, ahogy mondtam, backup program elindítására is jó.

2 közül, ezekkel a feltételekkel egyértelműen a Transcend... :K , WD itt csak 1 év garit adnak, holott 3 év jár rá...25H3 meg 3 év garis.
Azt kevesen tudják, h ilyenkor 10k érték felett a termékre 3 év szavatosság is van, ami azt jelenti, h ha a bolt nem adja meg rá a teljes garit, akkor 3 éven belül még lehet javíttatni. Gyártóhoz tehát ez esetben is el lehet küldeni RMA cserére, viszont saját költségre, Illetve bolt, akkor javítja 3 éven belül, ha szakértővel iagazolod feléjük, h a termék időtartamon belül hibásodott meg. De eleve jobb az, ha az adott helyen biztosítják a megfelelő garanciaidőt és nem neked kell ügyintézéssel külön szórakoznod.

Transcend-re annyi negatívumot tudnék felhozni, h masszív gumis, szilikonos burkolata miatt, most nyáron vsz melegedni fog benne a vinyó, de az összes zárt műanyag házasban melegszik, ahogy WD-kben is. Illetve vkinel egy ilyen 25H3 USB3-on nem hozta a kívánt sebességet, csak az USB2-es értéket, de vsz az ő gépe volt a ludas, mert amúgy tudnia kéne problémamentesen.
WD-d meg tudtommal van már 3 db, szal ideje kicsit más gyártók termékeit is kipróbálni. :K

(#15063) Eduardo89 : csodálkoztam is, h nálad mért nem megy, de akkor ez volt a gond...Windows már csak ilyen, mindig restart kell neki :) .

[ Szerkesztve ]

(#15065) szaszimi


szaszimi
tag

Sziasztok!
kis segítség kéne! Lenovo E430.as noti intel HM77 chipsettel. intel oldaláról a legújabb chipset és usb3 driverek vannak fent, ennek ellenére, a külső usb-s vinyót, sem egeret, sem nyomtatót nem ismer fel az usb3 portokon. ha az usb2 portba dugom, minden tökéletesen működik, az usb3 halott.
újraindításnál biosban van motherboard test, ott az usb3-ra dugott eszközzel hibátlanul lefut a teszt.
egyáltalán nem érzékeli windows 7 64 ultimate alatt, hogyha csatlakoztatok valamit...
mi lehet a gond?

(#15066) Kezdő vagyok válasza King Unique (#15064) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Ha USB 2-n fogom használni,akkor nem fog kiderülni ez a sebesség gond.
Áramfelvétel elég lesz neki,az USB 2-ről is?

Még egy kérdés:Az e-bay vásárlást hogyan lehet elképzelni,hogyan működik?

(#15067) Kezdő vagyok válasza Kezdő vagyok (#15066) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

+1 kérdés:a 2TB-os megoldásnál nem lesz rosszabb a HDD élettartama?
Nincs semmi hátránya az 1 TB-oshoz képest?

(#15068) King Unique válasza Kezdő vagyok (#15066) üzenetére


King Unique
titán

Kicsit már sok a kérdés, amikből sokra már korábban is elhangzottak a válaszok, nem kell ezt ennyire túlbonyolítani...

Azt hittem van USB3.od, de ha nincs akkor valóban nem. PC-n (hátlapi), notebook-on vsz igen, de ha esetleg nem, pont azért adnak hozzá tudtommal Y kábelt, olyankor mind2 vonalát csatlakoztatod.
Ebay felől szerintem, topikjában érdeklődj, olvasd el a téma összefoglalóját.

2,5" 2 TB-os több lemezből áll (3-4 tányér), vastagabb, kicsivel többet fogyaszt, talán enyhén hangosabb . Eleve minél kevesebb a lemezek, illetve olvasófejek száma, annál kisebb meghibásodás, mechanikai elemek tönkremenetelének esélye. Viszont rendeltetésszerűen használva ésfeltételezve, h nem selejtes terméket fogsz ki, csak úgy nem mennek tönkre azok se. De hiszen, v már egy 2 TB Passportod tudtommal, az is 4 tányéros és köszöni szépen jól van gondolom :F

(#15065) szaszimi: nem tudok rá nagyon mit mondani, főleg h alapban semmit nem kezel USB3 portban.
Ha chipset és USB3 driverek (megfelelők) fent vannak és (UEFI) BIOS-ban is engedélyezve van USB Legacy, v egyes változatokban külön USB3-hoz kapcsolódó beállítások, akkor márpedig működnie kéne.... :F
Esetleg eszközkezelőt érdemes megnézni "USB vezérlők" résznél, és ha van sárga felkiáltójel, akkor azt manuálisan eltávolítani, gépet újraindítani, esetleg USB drivert leszedni és újra felrakni.
Feltételezem oprendszer eredeti és nem vmi mókolt, mert adott esetben akár okosító is produkálhat érdekes hibákat.

[ Szerkesztve ]

(#15069) Kezdő vagyok válasza King Unique (#15068) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Nem is tudtam,hogy van e-bay topic...köszi!
Úgy látom,ha rá jön az árakra a vám,akkor már nem buli,hogy ott veszem meg...

(#15070) King Unique válasza Kezdő vagyok (#15069) üzenetére


King Unique
titán

Nem tudom, mindre van-e, ill mennyi, de szállítási költség szokott rámenni, viszont az se mindig, mert sok olyan vétel van, ahol az is ingyenes.

Akkor melyik külső HDD lesz a befutó ??

(#15071) Kékes525 válasza King Unique (#15051) üzenetére


Kékes525
félisten

Chieftec Black Box e-sata és újabban USB3-at használok. Ez szerinted milyen? Biztonság a fő szempont (ár nem számít).

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#15072) King Unique válasza Kékes525 (#15071) üzenetére


King Unique
titán

Nem egészen világos a kérdés :F
Chieftec prémium gyártó, jók a rackjei, ebből az USB3-as változat is, de szerintem jobb egy full alu Sharkoon Rapid-Case.
Számtalanszor le lett írva, h "biztonságra" nincs sohasem 100%-os garancia :N , illetve nagyban függ magától a benne lévő HDD-től is a dolog. Az sem világos, h azt a Samsungot akarod-e új USB3-as rackbe tenni, v eleve új vinyót vennél neki?? Mert utóbbi esetében nyilván "biztonságosabb" egy WD Red.
De a legbiztosabb megoldás, redundáns módon, több helyen tárolni az adatokat.
Tehát több külső HDD-n, esetleg multi-bay, több HDD-s házak RAID-be, archiválni optikai (DVD, BD) lemezekre is, menteni felhőbe stb.

[ Szerkesztve ]

(#15073) Kékes525 válasza King Unique (#15072) üzenetére


Kékes525
félisten

Bocs, nem akarok kötözködni -tényleg-, de abból hogy a biztonság a fő szempont, nem következik, hogy 100%-osra gondolnék. Tisztábban vagyok, hogy ilyen nincs. Semmi sem tökéletes ebben a világban, még a matematikában sem létezik ellentmondásmentes rendszer, lásd.:Gödel nemteljességi tételeit.

Annak ellenére, hogy nem volt egészen világos a kérdésem, pontosan válaszoltál. Erre voltam kíváncsi.

Két mentésem szokott általában lenni. Kétszer már "életet" mentett, mert a gépemben lévő elszállt.

A lényeg amit írtál nekem: A full alu Sharkoon Rapid-Case és a WD Red. Ezekre építve fogok még egy mentést csinálni.

Köszi! :R

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#15074) King Unique válasza Kékes525 (#15073) üzenetére


King Unique
titán

Persze, világos, én is kicsit elhamarkodottan írtam.... :R
Ha be akarod magad biztosítani és árba is belefér, egy strapabíró HDD, mint a Red, sokat jelenthet, ahogy megfelelő hűtés is, mert vinyók élettartamára a (túl)melegedés is negatívan hat.
Ahogy eddig is helyesen tetted, ezután a fizikálisan több helyre,adathordozóra mentés a legbiztosabb.

(#15075) Kezdő vagyok válasza King Unique (#15070) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Az már tuti,hogy 2 TB-os lesz.
Ha biztosat tudok,megírom.
Köszi a segítséget!

(#15076) sum-blink


sum-blink
aktív tag

Sziasztok!

Van nekem egy igen remek 500 gigás külső Toshiba vinyóm. Az égvilágon semmi bajom nem volt vele, de tegnap "berregett egyet a windows 8", lefagyott. Nem újdonság 2 giga rammal, újraindítottam: azóta nem érzékeli a vinyót. Direkt erre mentettem a fél életem, hogy ne az oprendszeres vinyón legyen. Történt már ilyen egyszer régen egy másik vinyóval, akkor elég sok adatot sikerült visszamenteni. Az a baj, most pl. a Recovery Disk nem is látja a vinyót, a windows is csak holmi H cimkéjű meghajtóként. Megnyitni természetesen nem lehet, még formázást sem ajánl fel. HDD Regenerator átnézte, 1 bad sectort talált.

Minden segítséget nagyon megköszönnék...

RecoveryDesk megtalálta a vinyót a fő könyvtárakat, de az alkönyvtárak, file-ok nagy része 0.

Esetleg van jobb program erre a célra? :R

(#15077) Kezdő vagyok válasza sum-blink (#15076) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Szerintem látogass el ebbe a topicba:
[link]

(#15078) sum-blink válasza Kezdő vagyok (#15077) üzenetére


sum-blink
aktív tag

Ide-oda küldenek... Köszi.

(#15079) King Unique válasza sum-blink (#15076) üzenetére


King Unique
titán

Emlékszem másik topikból az esetre, ha lemezkezelőben sem lehet vele mit csinálni (másik betűjel hozzárendelés, ugye nem lett RAW?, újrainicializálni, formázni meg gondolom nem akarnád), akkor nem sok választás marad.

Első körben, ha van rá mód, meg kéne nézni másik oprendszeren, ott felismeri-e. Ha nem, illetve nem tudod, akkor jobbat nem tudok a linkelt topiknál, illetve GetDataBack programnál.De utóbbi (sajnos) fizetős...
Bááár....előtte saját felelősségre meg lehet próbálni egy partíció helyreállítást TestDisk progival, vagy minden külső lemezkezelő programban - Minitool (külön Recovery), Easus, Aomei (magyarul is tud) - is van partíció helyreállító funkció. Egy próbát talán megér valamelyik.

[ Szerkesztve ]

(#15080) Kezdő vagyok válasza King Unique (#15070) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Ha csak USB 2-n használnám az új 2 TB-os 2,5 colos külső USB 3 HDD-ket,az nem baj,ugye?
Mármint nem okoz kárt bennük.
Bocsi,ha hülye a kérdés.
Mert a régieket így használtam eddig probléma nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#15081) Kezdő vagyok válasza Kezdő vagyok (#15080) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Magyarán szólva egy USB 3-as külső 2,5 colos HDD-nek árt-e,ha csak USB 2-n van használva?

(#15082) King Unique válasza Kezdő vagyok (#15080) üzenetére


King Unique
titán

Látom kérdésekből sosem fogysz ki...de egyik volt tanárom mondta: "kérdezni kell, az a siker titka".... :K

Én is sokáig így használtam őket, probléma nélkül. Itt, ami kárt okozhat bennük, az az elégtelen USB tápellátás. Viszont PC-n hátlapi USB 2.0 portban nem szokott probléma lenni ebből, de ha vki biztosra akar menni, használhat Y kábelt. Pl. a Transcend 25H3-hoz is mellékelnek, pont az ilyen esetekre. USB3 portban nyilván elég a fő vonalát bedugni, USB2-n meg mind2-t, biztos, ami biztos alapon.
Illetve függ a dolog attól, mennyi az adott HDD áramfelvétele:

- Régebbi Passportban 3 tányéros WD10TPVT vinyó van: 0.60 A van rárva, gyártói oldalon 0.985 A max áramfelvétel, HDS 0,5 A-t ír rá.

- 3 tányéros Toshiba MK1059GSM vinyos 2,5" Iomega: 1.0 A van ráírva, 4,5 W--->0.9 A a gyártói spec, HDS 940 mA.

Mind2 stabilan ment USB2 hátlapi portban, holott az névlegesen csak 0,5 A-t tud. Jobb alaplapoknál, az indítás pillanatában akár kicsivel többet is tud felvenni a névlegesnél, valamint a WD-nél, mivel közvetlenül a vinyó NYÁK-ra integrált USB interface van, ezért nem kell + áram a külön SATA-USB átalakító egység elektronikájának, talán az a pici mínusz is számít valamit.

A 2 TB Passportban WD20NPVT / WD20NPVX HDD-k vannak: 0,75 A, 1 A, HDS adatok feltöltés alatt...
A 2 TB 25H3-ban Toshiba MQ01ABB200, ha jól emlékszem: 1.A, 0.9 A, HDS adatok feltöltés alatt... (uaz szinte, mint az 1 TB-os)

Ezek is vsz elmennek USB2 hátlapiba (mint gondolom 2 TB-os Passportod is), a több tányér miatt, a motornak talán kicsit több kraftra van szüksége, de akkor max bedugod az Y mind2 vonalát.

Illetve megnézed HDS-ben mennyi a 3. Spin Up Time értéke, ha az a többitől nem tér el nagyon, nem lesz sokkal több, küszöbszintek sem romlanak, akkor vsz áramellátással---->megfelelő felpörgéssel sincs probléma.

[ Szerkesztve ]

(#15083) King Unique válasza Kezdő vagyok (#15081) üzenetére


King Unique
titán

Illetve látom másik topikba liksoft nem válaszolt neked, ő inkább kimondottan adamentéses kérdésekre szokott.
Nem tudom efféle szakiként náluk vezetnek-e valamilyen statisztikát arról, h méret, tányérszám stb. alapján mik a notivinyók meghibásodási rátái, v melyik külsőket viszik legtöbbször hozzájuk, de lehet nem is foglalkoznak vele, nincs releváns infójuk róla.
Esetleg privátban egy próbát megérhet, de mint mondtam, nehéz az ilyet meghatározni és talán nem is kell neki túlzott jelentőséget tulajdonítani.
Másik topik példáján alapulva, ennyi erővel vehetnél 4 db 1 tányéros 500 GB-os külső vinyót, de korántsem biztos, h annyival tovább húznák, mint a 2 tányéros 1 TB-osok, v 3-4 tányéros 2 TB-osok...

[ Szerkesztve ]

(#15084) Kezdő vagyok válasza King Unique (#15082) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Köszi szépen a válaszokat! :R
Hard Disk Sentinel-em nincsen,hogy ezt meg tudjam benne nézni.
Viszont előlapi USB 2-es porton keresztül szoktam mindig csatlakoztatni a HDD-ket,mind az 500 GB-os,1TB-os,és a 2 TB-os My Passport-okat.(régi fajtákat.)
Eddig minden rendesen működött szerencsére.
Van egyébként a gépemnek hátsó USB 3 portja,de az kiszámíthatatlan működésű,pl.az USB 3 driver feltelepítése után látja a csatlakoztatott eszközt,de újraindítás után nem érzékeli,ha újra csatlakoztatom...
Ez régi gond,és nem tudtam vele mit kezdeni.
Ha az előlapi USB 2-re dugom a HDD-ket,mindig kiírja a Windows 7 Professional 64 bit,hogy az eszköz gyorsabb használatra is képes volna,ha USB 3 porthoz csatlakoztatnám.

Ezek tudatában kezdjek-e aggódni,hogy lehet-e emiatt bajuk a külső HDD-knek?

A Passportokhoz miért nem adnak Y kábelt?

A konfigurációm:
Alaplap GIGABYTE GA-790XTA-UD4
Processzor AMD Phenom II 965 3.40Ghz AM3 SÍMA PROCESSZOR HŰTŐVEL
Memória KINGSTON HyperX 4096Mb DDR3 1600Mhz CL9 KIT
Videókártya SAPPHIRE HD5750 1GB DDR5 HDMI PCIE
Merevlemez WD 500GB 7200rpm 16MB SATA2 WD5000AAKS
Optikai egység NEC AD-7243S Fekete
Billentyűzet + Egér LOGITECH Cordless Desktop EX 100
Ház GIGABYTE GZ-X3 Fekete
Táp GIGABYTE Superb 550W
Monitor: BENQ G2420HDBL
HANGSZÓRÓ:LABTEC PULSE 386

Kérdés,hogyha pl.egy Mindig TV doboz USB csatlakozójára csatlakoztatom a HDD-t,elég feszültséget és áramerősséget tud-e adni egy 2 TB-os külső 2,5 colos HDD-nek a set top box?

Rengeteget segítettél a válaszaiddal,nagyon szépen köszönöm!!!

[ Szerkesztve ]

(#15085) sum-blink válasza King Unique (#15079) üzenetére


sum-blink
aktív tag

Köszönöm!

(#15086) Kezdő vagyok válasza Kezdő vagyok (#15084) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Az még eszembe jutott,hogy akkor nem érdemes hordozgatni mondjuk egy ismeretlen géphez a My Passportokat,ha azon nincs feltelepítve a Hard Disk Sentinel.
Hiszen akkor nem derül ki,árt -e a számítógép a HDD-nek(a My Passportnak),ha csak USB 2 portja van,elég feszültséget+áramerősséget tud-e biztosítani a Passport számára...

[ Szerkesztve ]

(#15087) kiro4444


kiro4444
tag

Sziasztok! Szarakodott a külső WD vinyóm. Másolás közben lefagyasztotta a TC-t, de sajátgép sem vitte a másolást. Amint lehúzom, megy minden tovább. Lementettem mindent róla. Letöltöttem a HD Sentinelt. Ezt írja:
A lemez felületén található 315 hibás szektor, mely(ek) tartalma a tartalék területre lett áthelyezve.
A szektorok javításának számából ítélve a hibás szektorok összefüggő területet alkothatnak.
A lemez felületén található 4 gyenge szektor, mely(ek) későbbi használat során áthelyezésre kerülhet(nek).
Ajánlatos a merevlemez naplójának bizonyos időközönkénti figyelése. A program itt tárolja az esetlegesen előforduló újabb problémákat.

Javasolt az adatok azonnali mentése az adatvesztés elkerülése érdekében.

Kondíció: 20%.
Előbb csináltam már egy formázás, de semmi változás, most a lassú formázás fut......

A vinyó kb 6-7 éves, 300 gigás.
Kuka? Vagy javítható? Ha igen hogyan?

A hibás szektorok javítására vmi program ami segít?

Köszi mindenkinek a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#15088) King Unique válasza kiro4444 (#15087) üzenetére


King Unique
titán

Vannak HDD Regenerator és társai programok, de van, h többet ártanak, mint használnak...illetve HDS-ben a fizetős verzióban van a lemez felület újrainicializálása lehetőség [link], de az legyalul mindent...
Viszont ilyen mértékű kondícióromlás mellett nem tudom lenne-e értelme... :F , vsz egész egyszerűen elhasználódott, ha leejtés stb. nem érte, tehát kuka. . :(
Ez még, ha jól sejtem egy régi USB2 Passport Essential/ Elite lehet [link], igaz ??
Azért egy HDS állapotképet és SMART tábla screenshotot mellékelhettél volna, abból több látszik.

(#15084) Kezdő vagyok: szal van gépeden USB3 port, az, h nem megfelelően működik, lehet driver (megfelelő, legfrissebb?) probléma is, v oprendszer újrarakás megoldaná (macerás, felejtős nyilván).
Gépfüggő is, melyiknek az előlapi, ill. hátlapi USB portja mennyire stabil áramleadás terén, főleg a régi szutyok konfigoknál problémásabb az előlapi csatlakozó. De mivel neked, mondhatni nem rossz géped van, nyilván annál elülső USB csatlakozón táplálni se gond, illetve látom van ott minden, 2x eSATA port, FireWire 400, 2 x USB3...akár olyan csatis külső vinyókkal is megpróbálkozhattál volna :)

Szerintem nem kell aggódnod :N , mert, ha egyből felpörög, vibrál a burkolata, megjelenik oprendszerben, akkor nagy gond nincsen e téren. Ha nem kap elég tápot, akkor rendszerint felpörgés után leáll, "Az USB-eszközt nem lehet felismerni" hibaüzenetet ad, közel hajolva kattogás hallható. De, ha Y kábelt használsz, az a legbiztosabb, illetve, ha már van, USB3 portokat is használni kéne, vsz csak beállítás kérdése, alaplapod, v Win7 topikjában talán tudnak segíteni.
Passportohoz, ahogy sok 2,5" külsőhöz, pont USB3 jobb energiaellátása miatt adnak csak szimpla kábelt, feltételezik, h többnyire abban fogja használni a tulaja. Van aki gondol, az USB2 használatra is régi gépeken és ezért mellékel Y kábelt.
Külső multimédiás eszközök eszközök USB(2) portjának áramellátása mindig bizonytalan....ott, ha van rajta több port, ajánlott lehet az Y kábeles használat. Kipróbáltam én is set-top box, router USB csatijában őket, mentek benne, de ez gyártóként eltérő lehet.

Azért egyrészt PC , notebook USB2 portjába rendszerint menni szoktak 2,5" külső vinyók, pár esetet leszámítva, pl. régi, gyenge a vas, túl hosszú az USB kábel, silány kivitelezésű előlapi port. Másrészt HDS-nek van hivatalos portable változata, amit telepíteni sem kell, csak rápakolod külső vinyóra és bárhol elindíthatod. ;)

[ Szerkesztve ]

(#15089) Kezdő vagyok válasza King Unique (#15088) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Megint okosabb lettem,köszi!
Tudnál linkelni egy ilyen Y kábelt,pontosan hogyan néz ki?
Nem is tudtam,hogy a Hard Disk Sentinel-nek van portable változata is...

(#15090) King Unique válasza Kezdő vagyok (#15089) üzenetére


King Unique
titán

Akkor örülök, ha e téren is ki lett elégítve a kíváncsiságod. :)
Y USB kábelt csak nem kell, alap dolog, rákeresel a kifejezésre, szerintem számtalan találat akad, de, ha neked ez kell, parancsolj [link]

(#15091) Kezdő vagyok válasza King Unique (#15090) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Köszi!
A driver problémát(fentebb említett)akkor még nem sikerült kiküszöbölni,mert semelyik driverrel nem jól működött sajnos.
(Más:most van még egy érdekes probléma:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#15092) King Unique válasza Kezdő vagyok (#15091) üzenetére


King Unique
titán

Pendrive problémáknak is van külön topikja [link], de ha ugyanabban az USB portban más pendrive, külső HDD hiba nélkül működik, akkor vsz adott eszközzel lesz a gond.
Esetleg, ha van dugva, meg lehet eszközkezelőt, h ott olyakor van-e sárga felkiáltójel, majd azt esetleg manuálisan eltávolítani, pendrive kihúz, gép restart és újból megpróbálni. Persze lehet nem használ sokat, de talán egy próbát megér.

[ Szerkesztve ]

(#15093) Viki84


Viki84
tag

Sziasztok!
Van egy Western Digital MyPassport Ultra 1Tb külső vinyó. Ismerős ma vette. Usb hosszabbító kábellel nem működik (a kábel jó), a gyári kábele viszont nagyon-nagyon rövid. Milyen csatlakozó ami a Passport felőli végén van? Vagy másik hosszabbítóval próbálkozzon? Esetleg usb y kábel megoldhatja a problémát?

(#15094) Moonwolf


Moonwolf
senior tag

Sziasztok!

Erről a külső merevlemezről mi a véleményetek? HGST Touro Mobile 500GB 5400rpm 32MB USB 3.0 Fekete 0S03455

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#15095) King Unique válasza Viki84 (#15093) üzenetére


King Unique
titán

Mekkora a hosszabbító kábel és hol, milyen USB portban próbálta :F
Nálam egy régi gépen USB2-ben 1,8 m-es kábellel is vígan ment, de fontos, h PC hátlapiba kell dugni, mert nem minden ház előlapi portja megfelelő minőségű áramleadás szempontjából. USB3 portban meg értelemszerűen nem jelenthet különösebb problémát.

A Passportnak USB 3.0 Micro-B csatlakozója van, a kábel másik vége a szabványos Type A, ami a gépbe megy, tehát A - Micro-B kábel kell [link]. Van rövidebb, 1 m-es is, azzal lehet jobban elmenne.
Illetve kérdés, h milyen hosszú kábel kell, mert (USB3) Y kábelek se sokkal hosszabbak [link], a gyári 18 inch=kb. 45 cm megoldásnál...? Esetleg a hosszabbító végére lehet venni egy ilyet [link], amivel Y kábellé varázsolható.

(#15094) Moonwolf: nem rossz, a célnak megfelelne.
Kérdés mennyire számítanak extrák (programok, + funkciók, pl. titkosítás stb, dizájn), mert akkor akad nála jobb is, pl. a fentebb is említett WD-k ?

[ Szerkesztve ]

(#15096) Moonwolf válasza King Unique (#15095) üzenetére


Moonwolf
senior tag

Azok nem fontosak, elsősorban a megbízhatóság lenne a lényeg.

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#15097) King Unique válasza Moonwolf (#15096) üzenetére


King Unique
titán

Arra meg sosincsen garancia... :N Elvileg WD My Passportok megbízható((bb)ak, de, ha van rá keret, akkor egy 2,5" alu külső rack (jobb hőelvezetés) (Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja) + egy strapabíró HDD, mint a WD Red, kicsivel biztosabb megoldás "ilyen" téren.

[ Szerkesztve ]

(#15098) Viki84 válasza King Unique (#15095) üzenetére


Viki84
tag

Hátlapi usb2-ben volt, a hosszabbító rövid, 60cm. És egy Samsung Smart tv-ben, a HDD-hez való portba dugva. Esetleg a vinyóval lehet a gond? Van erre valami teszt program?

(#15099) King Unique válasza Viki84 (#15098) üzenetére


King Unique
titán

Akkor itt más gond lesz....gyári rövid kábelével megy egyáltalán PC-n, notin, HD Sentinel milyennek látja az állapotát :F A hosszabb kábellel használva felpörög egyáltalán, vibrál a burkolata, eszköz, lemezkezelőben látszik??
60 cm eleve rövid, nekem 180 cm hosszúval is simán ment hátlapi USB2 portról, tehát, ha a Passport jó, akkor kábel hibás, v alaplap, USB Port xar, többiben is ki kéne próbálni.
TV-v való használat és megfelelő áramellátás mindig kérdéses, de, ha kifejezetten "HDD IN 1 A" port, abban márpedig simán kéne mennie.

Tehát fenti kérdéseimre választ adva, könnyen kideríthető, h mi okozza a hibát, akár Passport is lehet vmi selejtes db.

[ Szerkesztve ]

(#15100) dethroner


dethroner
veterán

Sziasztok!
Van egy ősrégi Maxtor One Touch III külső vinyóm. Teljesen jól működik, de most egy tulajdonságán szeretnék változtatni. Ha használaton kívül van, pár perc tétlenség után kikapcsol, de ha meg akarom nyitni, szépen feléled pc alatt. Most egy hd boxra akarom kötni és programozott felvételekre használni. Csak az a gondom, ha egyszer leáll, nem éled fel, nem tud rá felvenni a box. Van valami módja, biosába belepiszkálva vagy bármi, amitől nem áll le, kikapcsolásig folyamatosan pörögne a lemez?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.