Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15451) Sari


Sari
tag

Sziasztok !

Meg szeretném kérdezni, hogy szerintetek melyik külső vinyót lenne érdemes megvenni pro/kontra:

Seagate 1TB STBX1000201

WD 1TB WDBUZG0010BBK

WD 1TB My Passport Ultra

Elsősorban adatmentésre és hordozásra, tv-vel összekötve filmnézésre lenne használva.

Én a My Passport felé hajlok, de kíváncsi vagyok a véleményeterkre.

Esetleg másika is ajánlhatok....:)

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#15452) djyuri


djyuri
őstag

Sziasztok!

Akadt egy érdekes problémám.
Van egy vinyóm,amit usb átalakító rack-el szoktam használni. (WD green 1TB)
A TV-m látja,viszi is a filmeket. Ha számítógépre dugom,akár USB-n,akár direktbe Sata-n keresztül,semmi se látja. Sőt,ha Sata portra dugom,akkor kiakasztja a gépet a bootoláskor. (bármelyik sata porta,gépre dugva)

köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#15453) King Unique válasza Sari (#15451) üzenetére


King Unique
titán

Ebből a 3-ból My Passport Ultra :K , v a pont előtted lévő #15450 hsz 2,5" linkjeiben említett megoldások.

(#15452) djyuri: tehát külső 3,5" USB-s mobil rackbe van téve? Nem lehet, h azzal van a gond, tápegysége nem jó (zárlatos), de lehet maga a HDD nem teljesen ép (HD Sentinel?) :F
Illetve TV-n csak lejátszásra volt használva, mert ha felvettél rá vele, akkor az olyan fájlrendszer kreál rá, amit utána PC nem tud olvasni?

(#15454) zovifapp111 válasza muszor (#15447) üzenetére


zovifapp111
aktív tag

Azért ne keverjük a Mbyte-et a Kbyte-el:-)!A 100-as érték Mbyte-nél tök jó!Egyébként erősen konfig. függő és
hogy a háttérben még mi fut, esetleg közben mennyire hajtod a gépet!

[ Szerkesztve ]

Alig várom a tavaszi zöldelést!

(#15455) djyuri válasza King Unique (#15453) üzenetére


djyuri
őstag

Szia

Igen usb-s mobil rack. És a tv csak lejátszani tud. És 10-20 sec alatt be is olvassa és megy is a film róla.

A gép semmilyen összekötésmóddal nem látja. (másik gép sem) Így semmilyen technikai infót nem tudok róla kiolvastatni programokkal.

(#15456) Pszihonaranc


Pszihonaranc
senior tag

Sziasztok

SSD-s laptopomhoz szeretnék egy külső HDD-t. A kapacitás az ár függvénye, de 1000GB lenne az ideális. Komplett külső merevlemez, vagy belső+ mobil rack? Milyen márkát, milyen konkrét típust tudtok ajánlani? Melyek a legjobbak ár-érték arányban?

Köszi

(#15457) King Unique válasza djyuri (#15455) üzenetére


King Unique
titán

Azt kéne megnézni, h eszközkezelőben, lemezkezelőben látszik-e ilyenkor, mert lehet utóbbiban csak, az adott partíción jobb-klikkel betűjelent kell neki adni :F
Ha ott se látszik, és nem lett TV-n felvétel csinálva/ formázás, akkor passz....

(#15456) Pszihonaranc: neked is azt tudom mondani, mint az előző kérdezőnek [link]

[ Szerkesztve ]

(#15458) doc


doc
nagyúr

Sziasztok!
Kulso vinyot vennek, minimum 2 de inkabb 3TB-s meretben.
A legeslegfontosabb szempont a megbizhatosag, a masodik legfontosabb az ar. Ezen kivul mas nem igazan erdekel, a sebesseg egyaltalan nem szamit. Talan meg annyi hogy elony ha csendes, de nem ezen mulik a valasztas.

A Samsung D3-at neztem, olcso, eleg csendesnek irjak.

Megbizhatosagban van valami kulonbseg ami 'elorelathato'?

[ Szerkesztve ]

(#15459) King Unique válasza doc (#15458) üzenetére


King Unique
titán

Igen, az ára az valóban jó, viszont megbízhatóság terén fontos a benne lévő HDD. Az vsz Seagate, v vmilyen korábbi átcímkézett Samsung, azt meg nem tudom, h mennyire azok?
Az általánosan ajánlott My Book-ban amúgy Caviar Green van, de amit különösen ajánlgatnak winchester topikban is, az a Red sorozat, illetve újabban a Purple.
Vmint előnyösebb a az alumínium ház melegedés végett, ez a D3 műanyag, igaz van rajta pár szellőzőnyílás. Továbbá ezen Micro-B csatlakozó van, szerintem USB 3.0-nál, főleg 3,5" házakon strapabíróbb a standard B típusú [link]
Aztán kérdés, kell-e vmi szoftveres extra, pl. auto backup, hardveres titkosítás, üresjárati készenléti idő állítás stb., mert ezeket tudja a Samsung, meg az általában javasolt My Book is :F
>>> kis adalék <<<

Tehát, ha megbízhatóság az első és nem kellenek extrák, akkor egy Sharkoon Rapid-Case U3 [link] + 3 TB WD Red / Purple lenne a legjobb választás. :K

[ Szerkesztve ]

(#15460) doc válasza King Unique (#15459) üzenetére


doc
nagyúr

Koszi a valaszt!
Extrabol semmi nem kell es a csatlakozo strapabirosaga sem szempont, be lesz rakva a TV-szekrenybe a medialejatszo melle, aztan par evig nem nyulok hozza :)
WD-vel nincsenek tul jo tapasztalataim, most is van ketto, egy MyBook es egy Elements. Az Elements mar cserelve lett gariban, 1-2 honap utan siman megdoglott kulonosebb hasznalat nelkul, es a MyBook is csinal erdekeseket (igaz, az 3-4 evig gond nelkul mukodott).
De ha azt mondod/mondjatok hogy a red/purple jo ilyen celra, akkor az lesz :)
Amugy mi a kulonbseg a 'piros' es a 'lila' kozott? :F

(#15461) King Unique válasza doc (#15460) üzenetére


King Unique
titán

Elements az valóban sz@r, mint Seagate-nél az Expansion, ezek az alsó kategóriás termékek itt is kevésbé megbízhatóak.
Csatlakozó aljzat csak azért fontos, mert volt aki sokat feszegette és beletörte a Micro-B típusút...

Red spec. 24/7-es NAS vinyó, Purple meg spec videórendszerekbe való, szinten srapabíró. Viszont tökéletes külső adattárnak is mind2, illetve mivel egyre több a selejtes HDD az általános szegmensben, aki igazán jót akar, mondhatni muszáj innen válogatnia. Ezek mechanikailag is jobban össze vannak rakva.
Eddig a Red volt a sláger, de állítólag, már annál is megy lejjebb a színvonal, jönnek elvétve a gyengébb minőségű db-ok és vinyó szakik ezt az új Purple sorozatot ajánlják.

(#15462) doc válasza King Unique (#15461) üzenetére


doc
nagyúr

Akkor alighanem Purple lesz, koszi a tippet :)

Egy adalek meg, nem tudom szamit-e: nem 7/24-ben fog menni, epp' ellenkezoleg. Jellemzoen 1-2 naponta hasznalnam, olyankor van hogy tobbszor is egy nap, vagyis inkabb a felporgeseket kene birnia mint a folyamatos uzemet. Bar gondolom joparezer spinupot kibirnak, de hatha ez is jelenthet kulonbseget...

(#15463) King Unique válasza doc (#15462) üzenetére


King Unique
titán

Annyit bőven kibírnak, illetve ez a 2 ezen a téren is strapabíróbb. :K
A leállítás-felpörgés egyébként HD Sentinelben is korlátozható: [link]
Ezzel van összefüggésben a fejparkolás is, ami mind2-nél csekélyebb mértékű, mint pl. a Green esetében.
Igaz, ez átállítható a wdidle3 programmal [link], illetve új Red-hez is kiadtak hasonlót [link], mivel a régi modellek még nem, de az újak már ott is szaporábban parkolnak.
De piros és lila bírják a strapát, tehát nem hiszem, h ez akkora gondot okozna náluk :N , illetve az említett wdidle program jó mindegyikhez szinte és a SMART load/Unload utility is nemcsak Red-nél működik.

[ Szerkesztve ]

(#15464) djyuri válasza King Unique (#15457) üzenetére


djyuri
őstag

Ott csak akkor látni,de akkor is kiszürkítve,minden funkciótól megfosztva,ha usb átalakítóval van használva...

Sata esetén nem jut el a boot-ig a gép.

(#15465) Pszihonaranc válasza King Unique (#15457) üzenetére


Pszihonaranc
senior tag

Na átolvasgattam a pofás kis link gyűjteményt.

De előtte ezekre a kérdésekre válaszolva: Azért egy kis pontosítás nem ártana, fizikális méret (2,5" vs 3,5"), csatlakozó típus (USB 2/3 vs eSATA vs FireWire/ Thunderbolt)

Laptophoz gondolom a 2,5-ös méret illik, de ha létezik olyan, hogy az asztaliból kiveszem a nagyot, és rákötöm a laptopra, akkor az elől sem zárkózom el.
Csatlakozó típus usb 3.0

Abból amit küldtél azt vettem ki, hogy a WD my passport ajánlottnak minősül igaz? Az hányat pörög egy perc alatt?

(#15466) King Unique válasza Pszihonaranc (#15465) üzenetére


King Unique
titán

Ha vinyón akarsz spórolni, v van szabad ilyen célra, akkor természetesen létezik 3,5" mobil rack, HDD dokkoló, de azok nagyobbak, külső táposak stb....laptop mellé a 2,5" megoldás egyértelműen kényelmesebb.
Igen, gyári modellekbe ajánlottak a My Passport Ultrák (5400 RPM) :K , de gyáriakból nagyon sokféle van, ha spec ütésálló, v éppen aluházas kell, akkor akad más alternatíva is. Valamint ott a külön vinyó + rack kombó, de linkekben sok minden le van írva.

(#15464) djyuri: erre nem tudok mit mondani, főleg úgy, h TV-n meg hibátlanul működik... :N
Elvileg diskpart módszerrel parancssorból le lehetne tötlni partíciót és újrainicializálni Windows alatt, de akkor mindent legyalul róla, tartalma meg kéne gondolom...

[ Szerkesztve ]

(#15467) doc válasza King Unique (#15463) üzenetére


doc
nagyúr

koszonom, megrendeltem a kulso hazat meg a Purple-t :R

(#15468) Pszihonaranc válasza King Unique (#15466) üzenetére


Pszihonaranc
senior tag

Köszi, akkor valószínűleg maradok a my passportnál. Az a biztos.

(#15469) Pszihonaranc válasza Pszihonaranc (#15468) üzenetére


Pszihonaranc
senior tag

Esetleg még annyi, hogy a hármat összehasonlítva melyik vinné a pálmát?

Western Digital 1TB SATA-III 64MB WD10EZEX (blue) + mobil rack
VS
Western Digital 1TB SATA-III 64MB WD10EZRX (green) + mobil rack
VS
WD My Passport Ultra

(#15470) XGalapagosiX válasza Pszihonaranc (#15469) üzenetére


XGalapagosiX
csendes tag

WD10EZEX (blue) + mobil rack

Nekem is van egy ilyenem (LC-35U3-Becrux-ban), USB3-as, ahogy néztem, ugyanazt a sebességet produkálja, mintha gépben lenne.

(#15471) King Unique válasza Pszihonaranc (#15469) üzenetére


King Unique
titán

Eleve kicsit logikátlan a kérdés, mert minek akarsz összehasonlítani 3,5" megoldásokat egy 2,5"-ossal ilyen formán, ezt előre el kell dönteni, melyik kéne a 2 közül.... :F
Ráadásul Green eleve nem ajánlott, a Caviar Blue modellek is csak 500 GB-ig igazán megbízhatóak + az még ráadásul 7200 RPM, ami külső rackbe kevésbé ajánlott. Ebben a méretkategóriában 2 TB alatt jóformán nem is annyira érdemes venni.

Inkább azon kéne elgondolkodni, h ha nem kell semmi szoftveres extra, amit pl. a My Passport tud, akkor jobb lenne egy 2,5" fémházas mobil rack + abba egy notivinyó. Ha meg 3,5" megoldás kell, akkor WD-knél inkább a Red sorozat ajánlott.
Linkek, topikok, meg pár hsz-el feljebb...

[ Szerkesztve ]

(#15472) Pszihonaranc válasza King Unique (#15471) üzenetére


Pszihonaranc
senior tag

Igaz basszus, bocsi... Hát ezek 3,5-ösösk :U Nem is tudom, hogy hogy találhattam rájuk, amikor kifejezetten 2,5-ösöket kerestem.
Így tényleg logikátlan a kérdés. Természetesen notivinyó+ 2,5-ös rackre gondoltam. De a vége az lesz, hogy maradok a passportnál. Mindig jó ha van külön extra + árban sem sokkal több.

(#15473) @matthew@


@matthew@
őstag

Sziasztok!
Van egy laptopból maradt 750GB-s HDD-m, a helyére tettem egy SSD-t, a HDD-t pedig külső házba tenném h itthon adatmentésre meglegyen. Ez lenne a HDD: Toshiba MQ01ABD075 mennyire megbízható/tartós, olyan értelemben, hogy mentéseket mennyire merjek ezen tárolni? A gépben eddig sztem max 1 napig volt folyamatosan használva, nem sokat használtam a notit.

Matthew 24:42

(#15474) King Unique válasza @matthew@ (#15473) üzenetére


King Unique
titán

Ennek megállapításához mért nem néztél rá HD Sentinellel, tettél be ide egy SMART tábla screenshotot :F
Nem rosszak a Toshibák, winchester topikban van persze, aki szidja, más meg dícséri, változó.
Ha tényleg alig volt használva és HDS szerint sincs gond vele, akkor megfelelhet a célnak.
Rack ügyben meg Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja-ban érdemes nézelődni.

(#15475) @matthew@ válasza King Unique (#15474) üzenetére


@matthew@
őstag

Igazából a tényleges kondíciójára nem voltam kíváncsi mivel tudom hogyan használtam, hanem csak a márkara/szériára h mik a vélemények.
A külső rack már ki van nézve ;)

Matthew 24:42

(#15476) artiny


artiny
őstag

Helotok
a kulso HDD nél ha pl USB 2,0 vagy 3,0 val csatlakoztatnam a gepre - számít az játékoknál ha arra volnának telepitve a játékok,hogy kulsorol inditom el. FSP csokkenest okozna szerintetek? valaki hasznalja igy

(#15477) XGalapagosiX válasza artiny (#15476) üzenetére


XGalapagosiX
csendes tag

Volt már, hogy próbáltam hasonlót, fps romlást nem számottevően, hosszabb töltési időt lehetséges okozni fog (bár ez inkább a benne lévő HDD típusától függ), főleg USB2-n. Ilyen jellegű igénybevételre viszont eSATA-s külső házat vennék a helyedben (nem feltétlen a sebesség, hanem a gördülékenység, kompatibilitás okán)

(#15478) King Unique válasza @matthew@ (#15475) üzenetére


King Unique
titán

Akkor mégis mit vársz, ha ezekről nem tudsz pontos infóval szolgálni, jós/ látnok meg nem vagyok...?
Amúgy meg tökmindegy, h új, manapság számtalan új notiban megy tönkre pár hónap alatt a winchester, mert gyári selejteket pakolásznak bele...szal, ha egy olyan van éppen benne, akkor nem menti meg az alig használt állapot.
Amúgy nem rosszak hivatalosan ezek a 750-es Toshibák, de igazán biztosat, ennél se lehet kijelenteni
Ezért kell majd ránézni HDS-el, esetleg önteszteket lefuttatni [link], aztán, ha az OK, akkor vsz nem lesz vele probléma.
Amúgy milyen racket nézték ki :F

(#15476) artiny ilyen használat felől nincs tapasztalatom... :N Max filmlejátszás kapcsán annyi, h elég nekik 5400 RPM is és Full HD filmek java USB2-n is elmegy, durvább bitrátájúakhoz jól jöhet az USB3. Ebből kiindulva nagyjából e téren is hasonló lehet valamelyest a helyzet FPS terén, USB 3.0-án ajánlottabb inkább megpróbálni.
+ HDD-knél az benne van, h ha elkezd melegedni, akkor veszíthet a teljesítményéből, tehát erre is figyelni kell.

Illetve, amit mond a kollega, h eSATA se elvetendő, mert az apróbb fájlok mozgatásánál jobb, mint az USB3 és ebben az esetben kapóra jöhet.
feltéve, ha van a gépeden ilyen csatlakozó...

[ Szerkesztve ]

(#15479) @matthew@ válasza King Unique (#15478) üzenetére


@matthew@
őstag

Ilyet
Tesztet már nem tudok futtatni, csak miután már meg lesz a rack, mert a gépből már kiszedtem :D

Matthew 24:42

(#15480) King Unique válasza @matthew@ (#15479) üzenetére


King Unique
titán

Jó választás a Becrux! :K
Aztán, ha csak nem selejtes vinyót fogtál ki, vsz nem lesz vele probléma.

(#15481) oncsi


oncsi
őstag

Keresek külsö 2.5-es vinyokat.
1.db kb 1 TB-os megbizható, prezentációk hordozására. Usb2 elég, de azon belül a leggyorsabb.
2.db kb 256GB elsősorban mentés, és a legmegbizhatóbb wincsi kellene. Ezenlehet usb 3-as, bár még nincs olyan laptop aniben van USB 3.
Melyik márkát javasoljátok?
Köszi.

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#15482) oncsi


oncsi
őstag

dupla. Bocsi!

[ Szerkesztve ]

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#15483) King Unique válasza oncsi (#15481) üzenetére


King Unique
titán

1. USB2-es típusoknak manapság semmilyen formában, se gyári külső, se külön 2,5" rack + HDD megoldásoknak nincs már értelme :N , tehát USB 3.0 csatlakozósat vegyél.
2. külső vinyóknál, meg amúgy winchestereknél sincs 256 GB :N kapacitás, 250-320-500-640-750 GB, 1 TB+, ami a szabványos. 2,5" méretben sok gyártó már 500 GB alatt nem is gyárt és 320-asat sem érdemes venni, mert alig olcsóbb az 500-asnál.

Tehát vegyél 2 db (1 TB + 500 GB) 2,5" USB 3.0-ás modellt, v ahányat akarsz, adaléknak ezen hsz 2,5" részér tudom ajánlani [link].

(#15484) muszor


muszor
tag

Tudnátok segíteni? (asus h97 pro gamer alaplapom van,win7)
Az miért van, vagy hogy lehetne megszüntetni, hogy ha a gép bekapcsoláskor érzékel egy külső hdd-t, akkor arról akar bebootolni, és lefagy bejelentkezéskor. Átírja a bios boot beállításait is, úgy kell visszaállítgatni. Nem akarom folyton ki be dugni a külső vinyóm, mert serviio-zok a tvre.. :(

[ Szerkesztve ]

zsoltee

(#15485) King Unique válasza muszor (#15484) üzenetére


King Unique
titán

Én menet közben szoktam őket csatlakoztatni/ leválasztani, de van, h rákötve, géppel együtt indítom, de ilyet nem nagyom tapasztaltam. Ha BIOS-ban fixen be van állítva a boot sorrend, h NE külső vinyó legyen a preferált, akkor nem szokott ezzel probléma lenni.
Akkor tudok még ilyet elképzelni, ha aktív a partíció, mert azt se nagyon szereti a Windows, logikai / elsődleges lehet, azzal nem szokott gond lenni.
Az, h nálad auto átállítja, arra nem tudok mit mondani, vsz alaplap, BIOS függő.... :N
Milyen külső vinyó pontosan és milyen a partíciója??

[ Szerkesztve ]

(#15486) muszor válasza King Unique (#15485) üzenetére


muszor
tag

Ha hazaérek, mindent meg tudok válaszolni. Most csak annyit tudok mondani, hogy egyszer aktívra állítottam, de sose tudtam hogy lehet visszaállítani.:/ Amit írtál a biosban, ha nem a boot sorrendről beszéltél, azt megpróbálom megkeresni. Köszi:)

zsoltee

(#15487) King Unique válasza muszor (#15486) üzenetére


King Unique
titán

Akkor az aktív partíció lesz szerintem a gond, h hogyan lehet visszaállítani adatvesztés nélkül, azt hirtelen nem tudom én sem... :N
Partícionálás topikban kérdezd meg.

(#15488) muszor válasza King Unique (#15485) üzenetére


muszor
tag

Itt egy kép a lemezkezelőről:

Az nem gáz, hogy a rendszer és a rendszerindítás 2 külön meghajtón van? ( D: ) és ( C: )
:D

[ Szerkesztve ]

zsoltee

(#15489) XGalapagosiX válasza muszor (#15486) üzenetére


XGalapagosiX
csendes tag

Az Acronis Disk Directorral az elsődleges partíciót könnyedén inaktívvá teheted.

(#15490) muszor válasza XGalapagosiX (#15489) üzenetére


muszor
tag

Köszi szépen, bár itt nem írja hogy aktív lenne a Maxell külső hdd-m, szóval tévedtem. Most letiltottam a biosban a Legacy usb supportot, de igy se lesz jó, én szerintem ezzel lesz itt gond:

Asus bot storage driver?
A másik külső vinyóra is ezt írja.
Esetleg a Intel USB 3.0 eXtensible Host Controller Driver a felelős?

[ Szerkesztve ]

zsoltee

(#15491) muszor válasza muszor (#15488) üzenetére


muszor
tag

Mintha megtaláltam volna a biosban a boot beállítás azon részét ami felelős a külső hdd-ről való bootolásért.
Itt melyiket állítsam ás és mire, hogy ne akarjon külső hddről bootolni?

zsoltee

(#15492) King Unique válasza muszor (#15491) üzenetére


King Unique
titán

Először is lemezkezelőnél, az adott partícióra kattintva, a jobb klikkes menüben ott van a "partíció megjelölése aktívként" lehetőség?

Második kép elég fura, mert "xy...USB Device" megjelölésnek kéne szerepelnie, nem SCSI :N , eszközkezelő listájában is ilyen furán jelenik meg (screenshot) :F

Nincs ASUS alapon, így nem vagyok otthon, annak BIOS beállításaiban, megnevezéseiben....ennek alapján én azt szűrtem le, h a CSM-hez van köze a kavarodásnak, tehát talán annak disabled módra állítása, v a listában vmi mást választasz ki, "Both, UEFI first", "Ignore", de ezekben nem vagyok biztos, ki kell próbálni, h kiderüljön.

(#15489) XGalapagosiX: ez egy jó ötlet, külső partícionáló progik tudnak néhány extrát. :K

[ Szerkesztve ]

(#15493) ClioRS


ClioRS
őstag

Sziasztok!

Külső vinyót keresek, 2tb-os 2,5"-osat, főleg adattárolásra fogom használni, olvasgattam is a fórumot, de csak elakadtam :)

Alapból a WD My Passport Ultra van ajánlva, régebben a Samsung annyira nem volt, most meg már megvehető kategória. Ez akkor hogyan van?

Illetve ami nem nagyon jön szóba: ADATA HV620 vagy ADATA Nobility NH13, pedig ezek az egyetlenek, ami 3 év garanciával rendelkeznek, ha ennyi gari van rá, akkor csak tudhat valamit, nem? Az előbbi verzióban elvileg Toshiba vinyó van, a másikat nem tudom, tehát hozzá lehetne venni mondjuk a Toshiba STOR.E PLUS-t, ami ugye szintén nem szokott nagyon ajánlva lenni. Mondjuk fura, hogy a saját gyári kiszerelésre meg nem adnak 3 év garit, csak kettőt....

Aztán találtam még a Seagate 2TB Backup Plus-t, erről mi a vélemény? Árban annyi, mint a WD, és ők sem tegnap kezdtek el vinyót gyártani.

Szóval melyiket vegyem, és a többit miért ne? :)

(#15494) King Unique válasza ClioRS (#15493) üzenetére


King Unique
titán

Nem rossz a kérdés.... :)
Azért van annyira "sztrárolva" a WD, mert sokan veszik és elégedettek vele, illetve egy nagy múltú, bejáratott gyártó ilyen téren. Nem rossz a Samsung M3 sorozat se, az ára mképpen vonzó, de a korábbi ugyenezen S2, M2 néven futó modellekel is vegyes volt a tapasztalat megbízhatóság terén, ahogy Adata termékeivel is.
Seagate azóta jobb ilyen, 2,5" téren, h most átcímkézett Samsung vinyók vannak benne, mert a korábbi gyári Seagate vinyós külsőik kissé megbízhatatlanok voltak....ez a Backup Plus, illetve az aluházas Slim változata mondhatni ajánlott lehet, de itteni tapasztalat nem nagyon van róla.
Egyébként My Passport Ultrák és Samsungok is 3 év garisak, ahogy SIlicon Power és Transcend termékei is, más kérdés, h adott bolt/ webshop mennyivel kínálja...

Meg eleve 2,5" külső HDD-ből rengeteg gyártó van, tudnék felsorolni csak gyári kompaktból vagy 35-öt, de 2,5" rackből is több, mint 40-et....
Mondhatom én, h ott van a prémium kategóriás Lacie, OWC, Freecom , mivel drágák, nehezebb beszerezni őket, lehet hanyagolni fogod.
Viszont mindet itt se próbálgatjuk végig, nincs róla tapasztalat és azért vannak elsősorban a gyakorta vásároltak kiemelve.
Ha 2,5" 2 TB-os kell, akkor ezt a korábbi hsz-t tudom ajánlani [link]

[ Szerkesztve ]

(#15495) ClioRS válasza King Unique (#15494) üzenetére


ClioRS
őstag

Köszönöm a választ, tehát akkor igazából ezek közül bármelyiket megvehetem :)

(#15496) King Unique válasza ClioRS (#15495) üzenetére


King Unique
titán

Mármint, amik a linkben - WD, Samsung, Transcend, SP - vannak, azokat innen a topikból sokan vették a közelmúltban, mondhatni pozitív tapasztalatokkal. A "többi" kicsit bizonytalan ilyen téren, főleg a mai selejteket, kevésbé megbízható termékeket produkáló gyártás miatt is.

Én azt mondanám, h mindig elsősorban az igényekhez érdemes külső vinyót választani.

- ha fontosak a bónusz szoftverek (titkosítás), xy funkciók (külső eszközökkel kompatibilitás, alvó mód), v olyan extrák, mint ütésálló kivitel, akkor gyári kompaktot érdemes venni, mint a fenti négyes.
- ha nem, akkor jobb külön megvenni egy alumínium racket és hozzá egy noti HDD-t, már csak a jobb hőelvezetés és esetleg a külön alkatrészenkénti kedvezőbb garancia miatt is.

[ Szerkesztve ]

(#15497) ClioRS válasza King Unique (#15496) üzenetére


ClioRS
őstag

Az elmélet szép, hogy ha nem kellenek a plusz dolgok, akkor össze kell állítani külön darabokból, csak az a baj, hogy a gyakorlatban 40 felett vannak a 2tb-os noti vinyók... Ehhez plusz rack, 10-15-tel többe kerül a mutatvány.... Vagy én vagyok béna, és nem találok normális áron :D

(#15498) muszor válasza King Unique (#15492) üzenetére


muszor
tag

Itt van amit csináltam és ami történt tőle
A kérdésedre válaszolva, csak a "D" meghajtó választható aktívra. Mellesleg már nem tudom , hogy eredetileg miért az lett az aktiv, amikor a C-re telepítettem a windows 7-et.
A C-t én állítottam be aktivra, hátha megoldom vele a külső vinyó rendszerinditáskori bezavarását a boot eszközöknél. Ez egy elég rossz ötlet volt :/:/
A Boot, UEFI firstre való beállítás nem oldotta meg a problémát. Most viszont már nem rakja be a külső vinyót a boot eszközök közé, mégis hiba lép fel, ahogy a linkelt hsz-nál láthatod:/
Valami ötlet a kernel hibám megoldására?:/

[ Szerkesztve ]

zsoltee

(#15499) King Unique válasza ClioRS (#15497) üzenetére


King Unique
titán

Ha azt nézzük, akkor egy My Passport Ultra durván 35k, egy WD20NPVX 36k + hozzá egy Raidsnic IB-250StU3+BH15 6k körül. Így 35 vs 42-re jön ki, ami valóban több, de azért nem annyival, mint írtad.
Pont ebben a 2,5" 2 TB kategóriában jobb még a kompaktok ára, de pl. 1 TB-os kivitelben már nem: My Passport Ultra 1 TB durván 23k, Samsung M3 Portable 1 TB 20-21k vs. WD10JPVX 16k / Hitachi Travelstar 5k1000 15k + LC-Power 25U3 Becrux 4k.

Amúgy rackes megoldás a fenti okok miatt műszakilag előnyösebb :K, "más" téren inkább a kompakt jobb.
osztani meg nem kéne...

[ Szerkesztve ]

(#15500) Montesantos


Montesantos
senior tag

Sziasztok!

Kikészült a WD külső vinyóm [link] ez a fajta.... csak adattárolásra használtam.... első nekifutásra szét lett szedve a vinyónak semmi baja 100/100-as kellene egy külső ház amibe belerakom, csak nem tudom milyet kellene vegyek.
Köszönöm a segítséget előre is....

Gabi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.